Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) Beri válasza semetka (#9400) üzenetére


Beri
addikt

Amennyi átfér a 100as LANon (90Mbit folött valamivel).

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9402) Jabby válasza kali (#9396) üzenetére


Jabby
őstag

Köszi neked is és Berinek is az okosítást.
WRT54G3G Linksys 30-nál kezdődik nálunk, eBayen is £59.99 körül láttam, ez nem lenne rossz ár, de Angliából drága a posta. Ennyit nem akarok rááldozni, mert kihasználva nem lenne (munkahelyen napi 20-30 perc mobil, PDA míg rá nem unnánk).

(#9403) SMITHVADŐR


SMITHVADŐR
tag

Sziasztok:D
Szeretném segítségeteket kérni,mert teljesen laikus vagyok a témában.
Szeretné egy minnél olcsóbb routert, de fogalmam sincs mit kell nézni ilyenkor, mert mint a kínai, olyan nekem a számításteknika:DD
2 gépnek szeretnék netet ezen kívül nincs más igényem
Köszönöm segítségeteket :R

(#9404) Beri válasza SMITHVADŐR (#9403) üzenetére


Beri
addikt

Kábelen? Wifin? Mekkora sávszélességet kell osztani?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9405) SMITHVADŐR válasza Beri (#9404) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

wifin kellen max 10 mbitet

(#9406) Beri válasza SMITHVADŐR (#9405) üzenetére


Beri
addikt

Akkor egy 542G is elég, vagy bármelyik ajánlott router attól felfelé.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9407) SMITHVADŐR válasza Beri (#9406) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

Köszönöm megnézem milyen árba mozog :R

(#9408) semetka


semetka
őstag

Ti a routert ki szoktátok kapcsolni éjszakára?
Én nekem pl a modemem sosincs kikapcsolva, de mondom megkérdezem hogy a router is maradhat bekapcsolva éjszakára?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#9409) Cyrin válasza semetka (#9408) üzenetére


Cyrin
addikt

Nem kell kikapcsolni, én pl. a wifi részét ki szoktam, ha nem használom (egy gombnyomás nálam) minek sugározzon ha nem muszáj...

(#9410) semetka válasza Cyrin (#9409) üzenetére


semetka
őstag

Mert milyen routered van hogy gomnyomásra lehet kapcsolni a wifi-t? Nekem tp link van, eddig csak a menüben tudtam kapcsolni.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#9411) Cyrin válasza semetka (#9410) üzenetére


Cyrin
addikt

egy olyan, amin ki lehet :D

WNDR3700

(#9412) Beri válasza semetka (#9408) üzenetére


Beri
addikt

Én a gépemet se kapcsolom ki :DD
Egyébként dd-vel csak egy katt a webui-ban és a qss gomb ki-be kapcsolgatja a wifit :K

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9413) semetka válasza Beri (#9412) üzenetére


semetka
őstag

Sejtettem hogy a qss gombbal lehet. :D

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#9414) kali válasza semetka (#9413) üzenetére


kali
legenda

mivel más hardveres kapcsoló nincs a routeren, ezért csak arra lehet átirányítani a funkciót... :)

(#9415) dish válasza molnartibor (#9356) üzenetére


dish
csendes tag

Sziasztok!

Én is arra lennék kíváncsi, hogy mi a különbség a Asus RT-N13U és a Asus DSL-N13 között? Mert egy jó 6 ezer forinttal az első drágább, és abba ráadásul csak egy USB port van.
A DSL-N13-at csak PPPoE-s ADSL internettel lehet használni, vagy lehet kábeltvs dinamikus internettel is?

Köszi!

dish

[ Szerkesztve ]

(#9416) Beri válasza dish (#9415) üzenetére


Beri
addikt

A DSL-N13 egy DSL modem-router kombó, míg az n13u nem. Az elsőt csak dsl-t osztani tudod használni.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9417) dish válasza Beri (#9416) üzenetére


dish
csendes tag

Köszi a választ!
Tudnál nekem ajánlani olyan N-es, USB-s routert, amit nem csak DSL-lel tudok használni, és kb 15-17k körül van?

[ Szerkesztve ]

(#9418) joe2005 válasza dish (#9417) üzenetére


joe2005
senior tag

Én ezzel szemezek, TL-WR1043ND

Bocs, hogy beleszóltam.

[ Szerkesztve ]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#9419) Beri válasza dish (#9417) üzenetére


Beri
addikt

Attól függ, mire akarod használni azt az usb-t... De a legolcsóbban az asus wl-520gu-t kapod meg, ami már nyomimegosztós. Följebb ott a 1043ND, ami csak fájlmegosztásra jó, belső hálón. Persze gyáritól eltérő szoftverrel mindenféle érdekes dolgokat lehet művelni, de arra senki nem vállal garanciát.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9420) Mijági


Mijági
csendes tag

Két router között nem tudok dönteni. Asus rt-n16 és Belkin n+ F5D8235. A Belkin csak 14k és nagyon jókat hallottam róla. Valammi személyes tapasztalat a belkinnel kapcsolatban?

Egyébként milyen n-es klienset (usb v pci) használtok?

[ Szerkesztve ]

(#9421) semetka


semetka
őstag

Tesztelgettem a routert de sajna valahogy nem megy úgy a letöltés mint router nélkül. Régen 480 volt a plafon, most 460 nál megáll, csak néha megy fölé. Vmi ötlet esetleg beállítás?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#9422) Beri válasza Mijági (#9420) üzenetére


Beri
addikt

Hááááát... sokan fáznak a belkintől, egyáltalán nem alaptalanul. Ha spórolni akarsz, válaszd a tp-link 1043ND-t. USB-s stickek közül pedig a TP-LINK TL-WN821N ajánlott.

semetka: 5% difi mérési hibán belül van... nem mondod, hogy komolyan gondolod, hogy valami gáz van a routerrel? :)

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9423) Brogyi


Brogyi
senior tag

Nehany tapasztalatot, es teszt eredmenyt osztanek meg veletek.Az olcso routerek speedking-jet teszteltem.
ESR9850. Nincs USB portja.Akit ez erdekel az ugorjon.Miert is erdekes ez a router? Hihetetlen nagy sebesseget
produkal bagoert. Persze a tobbihez kepest.Igazabol nem is tudtam megmerni a max. sebesseget, de igy is nagyon
gyors.
Az atlag 522Mbps.Smallnetbulder-ek 619Mbps mertek.Megvasarolhato 17 000Ft-ert garanciaval.A lustaknak dobok egy
linket a vegen.
Kivancsisagbol megmertem a LAN<-->LAN sebesseget is. Hat az 505Mbps-re jott ki.Kabel, vagy az ubi-val felszerelt
atomos gep korlatozhatja mar a merest.Sajnos a win7-tel feszerelt geppel nem sikerult semmi.
Ket masik routert is megmertem.
TL-WR1043ND-158Mbps
DGL-4500 -271Mbps DIR-655 clone a gyengebbek kedveert.
[link]

(#9424) semetka válasza Beri (#9422) üzenetére


semetka
őstag

Ilyen eszembe se jutott. :D
Csak érdeklődtem. Mocskoskirály a router.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#9425) semetka válasza semetka (#9424) üzenetére


semetka
őstag

Na megoldódott a hiba, felraktam a legújabb bitcometet és lám 480-490 a sebesség. Csak néztem. 0.70 volt a régi ami vagy 3 éves, de eddig jól ment. Biztos a routernek nem tetszett. :D

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#9426) Beri válasza Brogyi (#9423) üzenetére


Beri
addikt

Ott bőven az atom a szűk keresztmetszet, nem a router :K
Kár, hogy csak 4MB flash-el szerelik, meg nincs usb sem. Pedig ha tényleg ennyi kraft van a procijában (nem csak feltupírozták a throughput-ját mint a 655-nek), akkor fain kis nas-t lehetne építeni belőle.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9427) ecaddict válasza Beri (#9426) üzenetére


ecaddict
senior tag

A routing performance az egy dolog, a proci teljesítménye meg egy másik.

A performance chart tetején szereplő routerek tipikusan (valamilyen értelemben) célhardware-t használnak a routingra. Ez tipikusan a SoC-ba épített kb 128K gyors RAM-ot jelent ahonnan az adatokat gyorsan lehet továbbítani.

Ez nem nagy újdonság, pl a DIR sorazatból jónéhény használt pl ilyen elven működő Ubicom-os chip-et, de ezek ill. a hozzá tartozó SW nem igazán volt még kiforrva (pl. sok párhuzamos kapcsolattól kiakadt; gyors netre azért a sok kapcsolat jellemző...).

Akinek a nagyon gyors routing kell (SOHO kategóriában nx100 MBit/s?) ezek a routerek tényleg jók lehetnek.
Viszont általános célú felhasználásra egyáltalán nem. Nem véletlenül nincs ezeknél USB csati. Ezekben valójában gyengébb (,de cél) proci van mint azokban, ahol a routing ugyanúgy megy mint bármi más.

Érdemes megnézni a chip-ek fényképét: LInk

Parányi (hűtőborda nélküli), a RAM chip-el összemérhető méretű rendszer chip. Routing-on kívül másra nem igazán használható.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#9428) #40835072


#40835072
törölt tag

Nekem egy Linksys WRT54GH-m van nagyon jól működik wifije is erős! Boltba újan: 9-10K

ezt azjánlom:R

(#9429) Brogyi válasza ecaddict (#9427) üzenetére


Brogyi
senior tag

"Routing-on kívül másra nem igazán használható."
Na ,en router-t router funkciora veszek.Nem fogok feltelepiteni ra samba-t ,se torrent cliens-t.Arra ott a szerver. Neki az a dolga, de ezt tobbszor leirtak mar valakinek a szoke, masnak pedig a nagy kuffer tetszik. :DD
Azert biztos igazad van, en ezt nem tagadom.Pont most megmertem a fogyasztasat. Uresen 1,6W. Nekem tetszik, mar csak stabilnak kell lennie ,es kesz.

[ Szerkesztve ]

(#9430) -zolee-


-zolee-
tag

Hy.
Új albérletbe költöztünk, ahol egy 60MBit -es UPC netünk lesz, ehhez ajánlottatok egy TP-Link WR-1043ND routert. A gond az, hogy a kábelezést sajnos nem tudjuk megoldani ezért mindenképpen a vezeték nélküli módot kell használnunk. Az albérlet kb. 60nm, 3 desktop gép között kellene megosztani a netet. Milyen adó - vevőt ajánlotok, amiket használhatnánk a gépekhez? Ezek közül ha jól tudom van USB-s és PCI/PCI-e megoldás is, melyik a jobb, mit kellene vennünk? A választ előre is köszönöm. :R
Üdv.
-zolee-

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#9431) kali válasza -zolee- (#9430) üzenetére


kali
legenda

ha minden asztali munkaállomás rendelkezik usb 2.0 csatolással, akkor jelentős különbség nincs egy minőségibb usb vagy pci csatolású wifi modul esetében, mind a kettőnek van előnye, és hátránya is; az usb mobilabb, egyszerűbben vihető gépről gépre, a pci esetében viszont többnyire adott a forgatható/cserélhető/hosszabbítható antenna - bár usb csatolású is van már ilyen, csak az ritkább!
usb csatolás esetén; tp-link tl-wn821n/nc vagy inkább tp-link tl-wn827n
pci esetén; tp-link tl-wn851n vagy inkább tp-link tl-wn951n
fixált asztalik esetén én inkább a pci csatolás, és konkrétan a tl-wn951n modul mellett döntenék, remek párosítás adott router mellé!

[ Szerkesztve ]

(#9432) bmadarasz


bmadarasz
csendes tag

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni router vásárláshoz.

Két routert szeretnék venni:

1: 80 MBit/sec nethez, 2 notebook, és egy PC lenne rákötve, csak a kétszobás lakásban használnám. A lényeg, hogy a lehető leggyorsabb legyen, és megbízható. Az sem lenne baj, ha a nyomtatót rá tudnám kötni, de ez nem létkérdés.

2. 5 MBit/sec nethez használnánk, de itt az a lényeg, hogy a telken két ház van amiben szeretném használni. A két ház között van egy harmadik is (itt nem használnánk), és a távolság kb. 50 méter. Itt teljesen mindegy lenne a sebesség, csak azt szeretném, hogy lehessen fogni a másik házban is a netet.

Köszönöm a segítséget.

(#9433) Beri válasza bmadarasz (#9432) üzenetére


Beri
addikt

Nos, a 80/25-höz vegyél egy 1043ND-t minimum, aztán próbáld ki, mennyire látszik a jel a másik helyen. Abból majd lehet következtetni arra, hogy mi kell majd ahhoz, hogy átlődd azt az 50 métert, meg egy pár falat.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9434) Koczka válasza kispista92 (#9200) üzenetére


Koczka
tag

hops ez félre ment

[ Szerkesztve ]

(#9435) zajcev


zajcev
csendes tag

sziasztok, visszaolvastam de nem igazán kerültem képbe jobban(ez sajna az én hibám, tudom), szóval, wifi-s routert keresek lakásba 1 gépre, hatótávolság max 8m és 2 fal lenne, amúgy 1méter.., netem 8-10 mbit\s le, és most látom hogy lehetséges külső vinyót rárakni ezekre(remek), úgy működnek ezek, hogy a gépem a wifi jelén keresztül látja mint egy sima usb-s külső meghajtót oda vissza?
a másik, ezzel a a megoldással akkor torrentezni is tudok? vagy itt mik a lehetőségek, mélyebben nem szeretnék belemenni, ilyen torrent szerver dolog nem érint( heti pár film, sorozat mellett), de ha gond nélkül tudnék egyből a külsőre letölteni a laptoppal az fasza lenne.
és fontos, ne legyen vele gond, megbízhatóan tegye a dolgát, állítgatni frissítgetni nem akarnék túl gyakran. talán ez jó is lenne? TPLink TL-WR1043ND

ui: + amúgy mint a mac airport-nál routerrel összekötni a hifit 3,5 jack-el lehetséges pc-n is?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#9436) Beri válasza zajcev (#9435) üzenetére


Beri
addikt

Hát, végülis külső tárhely, tudsz letölteni közvetlenül oda, ha szeretnél. A kliensben azt adsz meg, amit csak akarsz. A hálózati meghajtó elérési útja a \\routerIP\megosztásneve.
A hatótávolságról beszélni nehéz úgy, hogy minden épület fala más, minden lakás máshogy van berendezve, stb.
Ha spórolni akarsz, választhatod bármelyik ajánlott routert, mindegyik elbánik akkora sávszélességgel, amekkorát osztani akarsz.
Jack-et pedig nem találsz a hasonló eszközökön.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9437) zajcev válasza Beri (#9436) üzenetére


zajcev
csendes tag

értem, köszi. mondom nem értek hozzá, de akkor végül is jó típust néztem ki? vagy van jobb,más?

[ Szerkesztve ]

(#9438) Beri válasza zajcev (#9437) üzenetére


Beri
addikt

Minden attól függ, mennyit szánsz az akcióra. Egy 542G vagy egy 741ND is elég 10Mbithez kevesebb mint feleannyiból. De ha kell az USB, meg a gigabit, akkor a 1043 a neked való. Vagy nézelődhetsz följebb is...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9439) zajcev válasza Beri (#9436) üzenetére


zajcev
csendes tag

az usb kell.
ez nem lenne elég nekem? Asus WL-520gU, ez árban -4e jelent. de ha tp-link 1043-as jobb(számomra) az is belefér...

[ Szerkesztve ]

(#9440) Beri válasza zajcev (#9439) üzenetére


Beri
addikt

2600 forint az a 4k, és fényévek vannak a két router között (10/100 vs gigabit, g wifi vs n, plusz kb. 3x akkora wan to lan tempó). Nem éri meg az 520gu-t választani. Viszont annak van alapból nyomtatómegosztása, míg a tápélinknek nincs.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9441) bmadarasz válasza Beri (#9433) üzenetére


bmadarasz
csendes tag

Köszi a választ.

Ha 1043ND-t vegyek minimum, akkor mi a maximum? :)
Úgy értem, hogy van-e olyan, ami mindenképpen jó lehet?

Nem baj ha valamivel többe kerül.

Köszi

(#9442) Beri válasza bmadarasz (#9441) üzenetére


Beri
addikt

Talán az asus n13u még játszhat, annak saját letöltőkliense is van gyárilag. Viszont nincs gigabites LAN... Ha ugyanazok a szolgáltatások kellenek, amit a 1043ND nyújt, meg még egy kis plusz, azt csak 2x annyiért... Olyankor meg már inkább épít az ember egy hálózati szervert...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9443) bmadarasz válasza Beri (#9442) üzenetére


bmadarasz
csendes tag

Értem, köszönöm szépen. Maradok az első ajánlatodnál.

(#9444) Plavix


Plavix
tag

Sziasztok! Szeretném tudni, egy "átlagos" pl. WL-500 GP router hány WIFI kapcsolatot tud EGYSZERRE, EGY IDŐBEN kezelni, 4 LAN mellett? Szükségem lenne egy olyan routerre, amelyik min. 24 WIFI kapcsolat egy idejű kezelésére képes legalább 2 LAN mellett. A net Gb-es. Köszönöm szépen!

Weblap készítés, domain adás-vétel.

(#9445) zajcev válasza Beri (#9440) üzenetére


zajcev
csendes tag

téma lezárva :)
megrendeltem a 1043-at! köszi a segítséget.

(#9446) Beri válasza Plavix (#9444) üzenetére


Beri
addikt

28 kliens kiszolgálására nem soho routert veszünk.
Egyébként az elméleti maximum 256... Meg a másik dolog az, hogy a gigabites netből ~60Mbit fog átférni szegényen :D

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9447) Plavix válasza Beri (#9446) üzenetére


Plavix
tag

Mit takar a "soho"? Ajánlanál egy típust? Megköszönném!

Weblap készítés, domain adás-vétel.

(#9448) #25954560 válasza Plavix (#9447) üzenetére


#25954560
törölt tag

small office / home office
28 felhasznalohoz mar illik megbizhatobb/stabilabb cuccost venni. vagy ket soho-t :D

(#9449) Beri válasza Plavix (#9447) üzenetére


Beri
addikt

Ha tényleg gigabitet kapna a hátába, akkor ne is gondolkodj routerben. Annak hálózati szervert kell építeni tisztességes hálókártyákkal.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9450) Warter


Warter
őstag

Gigabites-es n-es wifi routert szeretnék venni, nézegettem már, hogy mit lenne érdemes illetve végig olvastam az utóbbi pár száz bejegyzést. A router belső hálón szerver mögött "routolna".

Az alábbi 3 maradt meg:
- TP-LINK TL-WR1043ND
- D-LINK DIR-655
- Linksys WRT320N

A TP-LINK-et eléggé favorizálják páran és a Linksysről is olvastam jókat, érdekelne, hogy a Dlinkről milyen vélemények vannak. Illetve ki melyiket választaná, ha nem a pénz az elsőszámú szempont.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.