Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) Sapphi


Sapphi
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy erről a routerről mi a véleményetek mennyire megbízható, stabil és minden infó érdekelne, hogy megéri-e az árát!

http://www.linksysbycisco.com/UK/en/products/WAG120N

Válaszokat előre is köszönöm!

(#9852) Truman válasza Sapphi (#9851) üzenetére


Truman
senior tag

Nem ajánlott DSL modemmel egybeépített router-t vásárolni !

Nem cserélhető beépített antennával rendelkezőt meg főleg...

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#9853) Sapphi válasza Truman (#9852) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Értem és akkor ilyen 14 000 Ft-os értékben milyen routert ajánlanál? Mert akkor külön mindenképpen kell vennem egy új modemet is.

(#9854) Truman válasza Sapphi (#9853) üzenetére


Truman
senior tag

Melyik szolgáltatónál vagy/leszel? Van még hűséged? Mert általában a szolgáltató bocsájtja rendelkezésedre a modemet. Hűség idő alatt meg javítja/cseréli.

Ebben az árkategóriában én a TP-Link WR1043ND ajánlom, ezért a pénzért ennél korrektebbet most nem kapsz.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#9855) Sapphi válasza Truman (#9854) üzenetére


Sapphi
aktív tag

T-Home már nincs hűségem majd most szeretném újra kérni még megnövelni a sávszélességet is. Ezért is szeretnék egy új routert is mert a mostani nem túl jó meg folyton szakad a net ha PL torrentezek :S

(#9856) Truman válasza Sapphi (#9855) üzenetére


Truman
senior tag

Szerintem először teszteld a jelenlegi modemedet az új routerr-el. Ha nem jó cseréltesd ki a modemet a szolgáltatóval, ha mákod van hűségidő alatt ingyen megszámítják.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#9857) Sapphi válasza Truman (#9856) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Majd felhívom ma őket és mondom nekik, hogy meghosszabbítóm a netet meg minden.És elméletbe jár hozzá új modem is ha jól vagyok informálva.

(#9858) Beri válasza Protezis (#9850) üzenetére


Beri
addikt

Mindenképpen érdemes LAN-on feldugni a NAS-t a routerre. A 100Mbit fölötti WLAN tempó nem túl sűrű. Plusz nem terheled a router wifijét annyit (ami nem full duplex mint a kábel).

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9859) Brogyi válasza Sapphi (#9857) üzenetére


Brogyi
senior tag

A T-home-nak van 80Mbps sebessege, sot VDSL.Mindenkeppen ok adnak modemet neked.
A 1043-asnak pedig ar/ertek aranya nagyon jo.

[ Szerkesztve ]

(#9860) Sapphi válasza Brogyi (#9859) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Hát nekem 15Mbit-es lesz csak ^^ Bőven elég az is. És nekem is tetszik egy a router valami adat a hatótávolságáról van?

De szentem ez lesz a nyerő router :) Mert a mostani SMC lófaszt nem ér :S Meg nem tom miért szakad a net folton ha megy a utorrent :S

(#9861) Truman válasza Sapphi (#9860) üzenetére


Truman
senior tag

"valami adat a hatótávolságáról van?"

Ezt előre látatlanba egyik Wifi router-ről sem lehet megmondani.

"De szentem ez lesz a nyerő router Mert a mostani SMC lófaszt nem ér :S Meg nem tom miért szakad a net folton ha megy a utorrent :S"

SMC? Akkor tuti a router miatt van a szakadás. Az SMC-k harmatgyengék a torrentezéshez, főleg a régebbiek.
A WR1043ND -nek nagyon korrekt a belvilága:

CPU sebesség: 400 Mhz
Flash mérete: 8 Mb
RAM: 32 Mb DDR1 16 bit

Ezzel már szakítania kell a torrentnek. ;)

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#9862) Brogyi válasza Sapphi (#9860) üzenetére


Brogyi
senior tag

Az SMC gyenge hardware. Nalam a 1043-as valodi nem teszt kornyezetben 5000 kapcsolatnal siman ment. Azert csak 5000 ,mert nem volt bent tobb :)
Egyszer mar meg kellene merni mennyi kapcsolatnal fekszik ki.

(#9863) Sapphi válasza Brogyi (#9862) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Köszönöm a válaszokat úgy érzem akkor hamarosan le lesz cserélve és mi van akkor ha a modem van csak a gépre kötve és akkor is megszakad a torrentezés net vagy akár lehet a modem is?

(#9864) Brogyi válasza Sapphi (#9863) üzenetére


Brogyi
senior tag

Router nelkul probald ki, ha nem szakad akkor tiszta sor.

(#9865) Sapphi válasza Brogyi (#9864) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Maradt a router hamarosan rendelem is az általatok ajánlottat ^^

Köszönöm a segítséget!

(#9866) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy TP-Link WR1043ND-s routert, de egyenlőre bajaim vannak vele. Digis kábelmodemes elérésem van, ami 4/1-es, és az a probléma, hogy egy fél napos torrentezés után, csak a fele az internet sebességem, mint kéne, sőt igazándiból a teljes sebességet soha nem tudja, akkor sem, ha nem fut semmi más. Akkor is csak max 3,30 a letöltési sebességem. A vonal jó, mert ha a modembe dugom a gépet, akkor megvan a teljes sebesség. Próbáltam újraindítani a routert, de az se jött be. Befrissítettem a legfrissebb gyári firmwaret, mert az éjjel csinált olyat, hogy a SYS led nem villogott, csak világított. Gondoltam, majd az új firmwarerel jó lesz, de nem lett. Azért nem tettem rá a DD-WRT-t, mert ha azt rátolom, akkor már nem garis, és gondoltam, legalább a 3 napig legyen rajta a gyári.

Minden ötletet szívesen fogadok.
Köszi: Pribi

[ Szerkesztve ]

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#9867) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

Routert keresek T-Com kábel-en jövő (modem van) 5Mbp-es nethez. (számítógépek között nem lesz adatforgalom, csak a net között)
A minimum szempontok:
- wifi-s, 4lan minimum, DHCP...
- minél olcsóbb legyen

Amit én láttam egy boltban, 5000nettó Ft-ért:
- Wlan Router SMC WBR14-G2, 54Mbps, 4x 10/100 LAN port, 64/128 bites WEP, WPA, DHCP, Beépített tűzfal
- Wlan Router TP-Link TL-WR642G, 108Mbps, 4x 10/100LAN port, 1x WAN port, Külső antenna (RP-SMA)

De sajnos nincs tapasztalatom routerekben. Ezeken belül, vagy ezeken kívül Ti melyiket ajánlanátok?

Thx :R

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#9868) Beri válasza Pribi (#9866) üzenetére


Beri
addikt

Sosem láttam hasonlót (nálam az 50 is mindig átfért). Melyik verziót használod (1.0, 1.1, 1.4)?

Jazz: A 642G-t veheted bátran. Azon kívül bármit választhatsz a topicban ajánlottak közül. Jaés ha közel hoznak egy SMC WBR14-G2-t, fuss!!! :D

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9869) Truman válasza Beri (#9868) üzenetére


Truman
senior tag

Beri: A TL-WR741ND -nek nem találom sehol a műszaki adatait (RAM,ROM,CPU), nem tudod mik azok?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#9870) Beri válasza Truman (#9869) üzenetére


Beri
addikt

Atheros AR7240 rev 2 @400Mhz
4MB flash
32MB RAM

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9871) Pribi válasza Beri (#9868) üzenetére


Pribi
senior tag

Most jelen pillanatban a gyári 3.11.5 Build 100427 Rel.61427n-os firmware van benne.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#9872) Pribi


Pribi
senior tag

Csak még egy dolog. Most is csinált olyat, hogy egyszerűen lefagyott. Semmi nem villog, csak világít. Reset kellett neki.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#9873) Truman válasza Pribi (#9872) üzenetére


Truman
senior tag

Ha nem akarod megpróbálni az Open vagy DD WRT-t, akkor inkább cseréltesd ki.

Beri: Köszönöm.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#9874) Brogyi válasza Pribi (#9872) üzenetére


Brogyi
senior tag

A ddwrt v. openwrt nagyon sokat segit ezeken. Szerintem nem hardware hanem software baj van. A masik topicban az openwrt-sek megoldjak neked a gyari firmware visszarakast. Ha idegenkedsz a linuxtol akko biz baj van.Torrent inditasakor a 32M elfogy. Nalam nem fogy el :DD
Azonkivul nalam mikor indul a szero kozel 5000 kapcsolattal loki meg a szolgaltatot. Ez megeszi a 32M-at.Ez biztos. Ha nem privat torrentet hasznalsz hanem isohunt meg ezek mar most megmondom nehez dolgod lesz, de nem lehetetlen. Az enyim hasit mint a kasza. :)
A csere nem segit. Tapasztalat. Ez is biztos.

[ Szerkesztve ]

(#9875) Alex91


Alex91
félisten

EnGenius ETR-9350 Traveller Wireless 300Mbps 3G router

Akinek netan 3G-s WiFi router kellene...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9876) Pribi válasza Brogyi (#9874) üzenetére


Pribi
senior tag

Köszi a tanácsokat, ma belesütöm a ddwrt-t. Nagyon remélem megoldja a gondjaimat.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#9877) szuszinho


szuszinho
őstag

sziasztok!

80mbites nethez szeretnék wifi-s routert. általában 2 pc (lan) és 1 laptop (wifin) megy rajta.

előre köszi a segítséget!

(#9878) Jazz válasza Beri (#9868) üzenetére


Jazz
veterán

És ez a 642G tud DHCP-t meg sávszélesség korlátozást? Én sehol nem találtam.
És ezen kívül esetleg még milyet tudnál ajánlani ami hasonlóan olcsó mint ez?

free your mind

(#9879) Beri válasza Jazz (#9878) üzenetére


Beri
addikt

DHCP szervere mindennek van, a 642G-ből pedig a v4 már tud qos-t is. Vagy ott a 741ND hasonlóan kevés pénzért.

szuszinho: Olvass vissza.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9880) peter76bp


peter76bp
senior tag

Sziasztok!

60/6-os Fiber Powerhez kellene valami új router ment a régi SMC-m 30-35 fölé nem akar menni. Egy gép kábelen és 1-2 WiFi-n csatlakozna. Illetve ha már egyszer beruházok, akkor birkózzon meg majd egy esetleges duplázással, szóval tudja kiszolgálni a 120-as sebességet is.

Ahogy látom (nekem) elég fájdalmas áraik vannak. Amiket kinéztem, hogy jó lehet:

Belkin N+ (F5D8235ED4) 14-15 bruttó
TP-LINK TL-WR1043ND 12-13 bruttó
Linksys WRT320N 22-23 buttó

Tapasztalatokat, véleményeket kérnék. Ér-e a Linksys annyival többet amennyivel többe kerül? TP-Link és Belkin közül melyik a jobb választás?

Esetleg van-e más alternatíva kedvező áron?

Köszi a válaszokat előre is

Üdv: Péter

(#9881) Beri válasza peter76bp (#9880) üzenetére


Beri
addikt

Nem, nem tud többet a linksys. Ha már 20 fölé akarsz menni, akkor D-Link DIR-825. A 1043ND-n átfér a 120as fiber, csak már nem marad benne sok tartalék. Érdekes lehet még az EnGenius ESR9850 17k körül (600-700Mbitet megy). A belkint meg felejstd el.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9882) peter76bp válasza Beri (#9881) üzenetére


peter76bp
senior tag

Nem akarok 20 fölé menni, csak a Linksyst ajánlották első helyen. D-Link-kel nagyon megszívtam anno, pedig akkor is dicsérték. Háromszor kellett visszacserélnem, negyedikre már ezt az SMC-t hoztam el, ami most van.

(#9883) Dani Pécs


Dani Pécs
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e lecserélni a DI-524 D-link routert lecserélni?

A gondom az vele, hogy a 15 MBIT upc netből wifin csak 7 MBIT marad, illetve vezetéken is lassú, csak 5 Mbyte/sec sebességgel tudok másolni a gépek között....

Ha érdemes lecserélni, milyet vegyek? 615-ös DLINKET? Vagy LinkSys-t?

10 k lenne a keret rá.

(#9884) Dani Pécs


Dani Pécs
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e lecserélni a DI-524 D-link routert?

A gondom az vele, hogy a 15 MBIT upc netből wifin csak 7 MBIT marad, illetve vezetéken is lassú, csak 5 Mbyte/sec sebességgel tudok másolni a gépek között....

Ha érdemes lecserélni, milyet vegyek? 615-ös DLINKET? Vagy LinkSys-t?

10 k lenne a keret rá.

[ Szerkesztve ]

(#9885) Brogyi válasza Dani Pécs (#9884) üzenetére


Brogyi
senior tag

A 615-bol rengeteg variacio van nagy szivas lehetosegekkel. Ez sajat velemeny. Nem kell ram hallgatni. Linksys draga. Pont ennyi es nem tobb, de ha egy picit itt jobb oldalon a kurzort felhuzod , es elkedesz olvasni megtalalod a valaszt.Ha a belso halo sebessege a fontos akkor TP-Link 1043ND, de jo a wifi-je is :)
Ez tobb a limitednel, de ket gep kozott ez a legnagyobb sebesseg, legolcsobban.
Az-az 5MBps nagyon gaz. Ott mas is van.

[ Szerkesztve ]

(#9886) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Ott tart a dolog, hogy felment a dd-wrt, mind a két verzió, utána a lanon jó volt az átvitel, de a wifi a jó égnek se akart rendesen működni. A mellé lerakott telefon nem talált wifis hálózatot. Azt már korábban észrevettem, hogy ha a csatornaválasztás automatikus, akkor nem stabil a wlan. ezért beraktam a 7-es csatornára, de ott se volt az igazi. MOst azt szeretném elérni, hogy vissza tudjam tenni a gyári firmware-t, mert erősen elgondolkoztam a garanciális cserén. EGyenlőre ez nem megy, mert elvesztem a telnet, és az ssh sűrűjében. Mondjuk, már csak fel kéne másolni a firmwaret valahová, de ez az a pont amit nem tudok. Most kaptam egy ötletet, de azt majd este fogom kipróbálni.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#9887) Brogyi válasza Pribi (#9886) üzenetére


Brogyi
senior tag

Hat nalunk neha 5 wifis user csucsul a 1043-on.Ebben neha egy ipod touch is belekotnyeleskedik.Szerintem user error van. Laptopot probaltal, az lenne az elsodleges? Esetleg az a nyamvadt telefon nem szabvanyos ,vagy sz@r a firmware-je.

(#9888) Brogyi válasza Brogyi (#9887) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ha a kornyekeden van egy zavarojel akkor barmilyen markaju router wifi-nek lottek.
Mintha azt irtad volna ,hogy valahogy megy.

(#9889) Beri válasza peter76bp (#9882) üzenetére


Beri
addikt

Dícséri a fene a D-Linket, csak többet megy a 825 mint a 1043ND. A gyári szoftver pedig kb. mindegy milyen, úgyis van arra is dd-wrt (a B1-re).

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9890) peter76bp válasza Beri (#9889) üzenetére


peter76bp
senior tag

Ahogy utánanéztem garivesztés mellett lehet okosítani a 1043ND-t custom fw-el. Meg az ára is barátságosabb. Így is sajnálom rá a pénzt :Y Nem volt betervezve, hogy a sávszélnövelés mellé be kell ruháznom egy új routerbe.

(#9891) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Jó estét Urak!

Technikai kérdésem lenne ... Sajna vennem kell egy WLAN router-t ...
Nem akarok, de kell ...

Amit kellene, hogy tudjon: 30MB/12MB -s netet megosztani (Később talán 60/30), valamint helyi hálózat laptop + telefon + PC között (SSH-FTP-filemegosztás, minden ...) ... lehetőleg titkosítással - tűzfallal ...

Mindezt minél olcsóbban ... Viszont legyen megbízható ...
Ismerős a TPLink-eket ajánlotta ... De melyiket?

Nem szeretnék rá sokat költeni ... nem tervezett kiadás :(

Előre is köszönöm!

Life is shor...

(#9892) Beri válasza peter76bp (#9890) üzenetére


Beri
addikt

Akkor ugrik a gari, ha nem tudod visszahúzni a gyári szoftvert. Ez ugyanúgy igaz bármi másra is.

DummyBoy: A 1043ND a neked való. Vagy fölötte más gyártótól. FTP szervert pedig ne várj alapból, csak fájlmegosztást kapsz.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9893) DummyBoy válasza Beri (#9892) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Üdv!

Köszi a választ! Igazság szerint rosszul írtam ... ilyesmikre használnám a helyi hálót :)

Szóval az FTP szerver aza gépem lesz, elnézést ...

Közben olvasgattam, sokan ajánlják ezt a tipust, de igazság szerint én nem akartam 10k felett kiadni most semmilyen alkatrészre ...

10k alatt gondolkodtam ...

A lényeg a net megosztása, meg hogy a WIFI-s laptopomon tudjak melózni ... + a telefonom ... Életemben nem volt routerem, nem is érdekelt, roppant módon kuka vagyok hozzá ... :)

Előre is köszi!

Life is shor...

(#9894) peter76bp válasza DummyBoy (#9893) üzenetére


peter76bp
senior tag

Szia!

Ugyanilyen fájó ponton érint engem is a dolog, de azt a 3 ezer forintot szerintem megéri inkább rátenni (13-ért már kapsz több helyen), minthogy esetlegesen egy olcsóbbat megint le kelljen cserélned 1-2 év múlva a sávszélesség emelés miatt.

De ez csak az én egyéni véleményem. Lehet, hogy jön majd valaki aki ajánl valami jó és olcsó megoldást. Egyébként ezt tekintsd gépfüggetlen alkatrésznek, mert jó eséllyel tovább lesz meg mint bármelyik géped ;-)

Üdv: Péter

(#9895) Beri válasza DummyBoy (#9893) üzenetére


Beri
addikt

Nézd, vehetsz 941ND-t is, ugyanaz a belső. De ha nagyobb csomagra váltanál, szívnál a 100as ethernet miatt. Értelmes gigabites routert meg nem kapsz a 1043ND ára alatt.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9896) Pribi válasza Brogyi (#9887) üzenetére


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Na most van nagyon elegem mindenből. Reggel visszakapta a gyári firmware-t, aztán pedig a factory-s dd-wrt-t. Egész nap be volt kapcsolva, de torrent nem futott rajta. Ennek ellenére most alig akar lejöni bármilyen oldal. Megnéztem a speedtest-en milyena sebességem. 0,5 lefelé, és 1 felfelé. Ha a gépet direktben dugom a modembe, akkor megvan a 4/1. Nem értem. Mondjuk az érdekes az, hopgy az előző Linksys is ezt csinálta. De mi lehet a gond? Tényleg teljesen tanácstalan vagyok. Ha valakinek van ötlete, akkor ne tartsa magában.

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#9897) Beri válasza Pribi (#9896) üzenetére


Beri
addikt

Kábelen? Wifin? Wifije le van védve?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9898) Truman válasza Pribi (#9896) üzenetére


Truman
senior tag

Ha az előző router-ed is ezt csinálta, akkor inkább valami szoftveres gondod lehet.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#9899) Pribi válasza Truman (#9898) üzenetére


Pribi
senior tag

Kábelen is, wifin is. Wifi az wpa2-vel van levédve, plusz be van kapcsolva a mac szűrés is. Szoftveres gond azért nem lehet, nem több gép is csinálja. Most bent van mind a kettő, meglátjuk reggelre mi lesz belőle.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#9900) Beri válasza Pribi (#9899) üzenetére


Beri
addikt

Hány kapcsolat van nyitva? Egyébbiránt volt már, hogy csak simán a modemmel napokig voltál fenn megszakítás nélkül?

eladó Aromamizer RDTA V1

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.