Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) kispista92 válasza kali (#9249) üzenetére


kispista92
csendes tag

Köszi akkor szerintem ezt választom. Amúgy ha csak elméleti is az a 150Mbit akkor sincs semmi mivel nekem még csak 5Mbites a netem, és gondolom akkor tud mondjuk 75Mbitet a router nem?? És azért akarom ezt megvenni mert a g szériás ugyan ilyen router 400ft-vel olcsóbb csak szóval akkor ez majd jobban bírja gondolom a terhelést az a 400ft meg ezt megéri. Köszi még egyszer a válaszokat.

(#9252) kali válasza kispista92 (#9251) üzenetére


kali
legenda

a gyakorlatban valósan a 300-as wifi routerek tudnak - megfelelő ellenoldal mellett - hozzávetőlegesen 75 megabit/sec átvitelt - illetve valamivel többet -, ez a router nem tud annyit (wifi esetében bő 40 megabit/sec körül megy át rajta, bizonyos esetben kicsivel több), de ha csak g szabványos ellenoldallal használod, akkor amúgy sincs jelentősége...
kábelen viszont kifejezetten jónak számít a 100-as routerek mezőnyében!

[ Szerkesztve ]

(#9253) kispista92


kispista92
csendes tag

Oké. Sajnos nem tudom milyen az ellenoldal mivel az a bátyám toshiba laptopja és beépített wifije van én meg nem tudom hogy az milyen szabványú. De köszi az infót és akkor már szinte biztos hogy ilyen routert veszek.

(#9254) sb válasza kali (#9252) üzenetére


sb
veterán

A 841ND-ről tudsz valamit mondani?

szerk: Egyébként ezzel a viszonylag olcsó árkategóriával (741-841) sokszálú torrentezésnél már nincsenek gázos belassulások, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#9255) kali válasza sb (#9254) üzenetére


kali
legenda

nekem tl-wr941nd van, kifejezetten jól bírja a terhelést, 100-as kategóriában a legjobb ár/érték arányú szériának tartom, és a tl-wr841nd és a tl-wr741nd sem sokkal gyengébb hardveresen, elég jól bírják még a húzós torrentet is!
mondjuk én nem torrentezek, de azért telepítettem már sok helyen ilyen routereket - olyan embereknél is, ahol meghatározó a torrent -, és azért kapok vannak visszajelzéseket, illetve néha tesztelgetni is szoktam!

[ Szerkesztve ]

(#9256) semetka válasza kali (#9201) üzenetére


semetka
őstag

és 5-10e Ft körül gondoltam és 4 megás netem van itthon.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#9257) kali válasza semetka (#9256) üzenetére


kali
legenda

ezen netes sebesség mellé akár az olcsóbb tl-wr542g is elég lehet, az bő 5 e ft, de ha húzós a torrent és biztosra akarsz menni hardveres szempontból, akkor minimum tl-wr741nd legyen, kicsivel több, mint 6 e ft-ért, vagy attól felfelé is belefér 10 e ft alatt a tl-wr841nd, sőt még a tl-wr941nd is bőven! :K

(#9258) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

Sziasztok!

Mostanság kezd haldokolni egy 2006- os D-Link 624+ routerünk, dobálja a netet, stb. Sajnos a téren elég tapasztalatlan vagyok, a lényeg, hogy kéne új router. nem tudom mennyiben befolyásolja, de UPC Chello netünk van, de van- e ehhez inkább, vagy kevésbé passzoló router? Lehet, hogy naiv vagy buta kérdés, de szeretnék biztosra menni.
Első körben N- es router kéne, viszonylag olcsón, netán több antennával, vagy legalább antennahelyekkel, és ha van rá mód, akkor azért ne noname kategória legyen, hanem megbízható stb. Tudom, hogy ez utóbbi elég szubjektív dolog, de mégis hosszabb távra terveznék. Előre is köszi minden segítséget! :R
Bocs, ha nagyon amatőr, béna kérdéseim lennének :B

Üdv,
Marci

Szerk.: Amúgy 30Mbit- es netünk van (Fiber Power 30).

[ Szerkesztve ]

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#9259) kali válasza Mákos7észta (#9258) üzenetére


kali
legenda

nem írtás netes sebességet, de 60-as netig tp-link tl-wr941nd, 120-as esetén tl-wr1043nd - mind a kettő megbízható, jó ár/érték arányú, n szabványos, 3 levehető/cserélhető antennás (3 * 3 mimo), 5 év garis!

[ Szerkesztve ]

(#9260) Mákos7észta válasza kali (#9259) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Bocsi, tudtam, hogy kimaradt a net sebessége, még modi időben beírtam :)
Köszönöm a tippet, mindjárt csekkolom! :R

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#9261) kali válasza Mákos7észta (#9260) üzenetére


kali
legenda

akkor jelenleg elég lehet a tl-wr741nd, kábelen jóval többet is átvisz (a duplája felett), és wifi hálózaton is képes a 30 megabit/sec átvitelére (kicsivel többre is), de ha biztosra akarsz menni egy esetleges emelés miatt - néha azért emelget a szolgáltató is, de te is rászánhatod magad -, akkor wifi hálózaton már valós n átvitel kellhet; tl-wr841nd vagy inkább tl-wr941nd - nekem jelenleg utóbbi van fp 30 alá, kifogástalanul működik, és a 60/6 sem okoz(na) neki gondot, sem kábelen, sem pedig wifi hálózaton! a terhelést nagyon jól bírja, stabil, rosszat nem tudok mondani rá!

[ Szerkesztve ]

(#9262) Mákos7észta válasza kali (#9261) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Azt hiszem maradok az első, TL-WR941ND típusnál, elég szimpatikus, és belefér a keretbe. Na meg az 5 év garancia sem kutya! :)
Összességében akkor köszönöm a segítséget, azt hiszem megérte körbenézni itt :R

Üdv,
Marci

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#9263) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Sziasztok!

Gyors kérdés csak: milyen vezetéknélküli routert érdemes venni 7000 körül/alatt (iPon árait nézve).
Én egy TP-LINK WR741ND-re gondoltam. Ha tudtok jobbat, osszátok meg velem kérlek. :R

5Mbites netem van (remélem sikerült a jó mértékegységben megadnom, a max. letöltési sebességem 650 kb/s körül van)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#9264) kali válasza Psychonaut (#9263) üzenetére


kali
legenda

a linksys okés, de a d-link dir-300 helyett szerintem inkább egy tl-wr741nd, vagy ha belefér, akkor egy tl-wr841nd!

[ Szerkesztve ]

(#9265) Psychonaut válasza kali (#9264) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen, időközben visszaolvastam, azért módosítottam a hsz-t. Akkor szerintem egy TP-Link lesz, a 741-es bőven elég ide. :K

SZERK: megrendelve a TP-Link WR741ND.

[ Szerkesztve ]

(#9266) semetka válasza kali (#9257) üzenetére


semetka
őstag

Na akkor lehet hogy a 741 vagy a 841 lesz, nem akarom hogy a router legyen a gyenge pont a hálózatban. Ha jól olvastam vissza a torrentel kapcsolatban akkor aki torrentre akarja használni az azt jelenti hogy futatni a routeren a torrentet amikor nem megy a gép?
Én ezt nem is tudtam hogy ilyet lehet. :D

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#9267) kali válasza semetka (#9266) üzenetére


kali
legenda

torrentre gép nélkül nem minden router jó, esetedben arra értettem, hogy pc/noti segítségével fut a torrent kliense (gondolom te úgy használod) - az is képes elfektetni a gyengébb routereket!
gép nékül, csak router segítségével a torrent már valamivel komolyabb dolog, oda kicsit drágább router kell, buherálás nélküli firmware, és egyéb mókolások nélkül - mert azért léteznek érdekes megoldások - nem 5 - 10 e ft-os kategória!

[ Szerkesztve ]

(#9268) csimmasz válasza kali (#9227) üzenetére


csimmasz
aktív tag

Hali.
Látom vágod ezeket a tl -es routereket.
Egy kérdésem lenne,a TL-WR941ND Wifi jeladását le lehet kapcsolni?
Ugy értem amikor nincs rá szükség lekapcsolhatom hogy ne sugározzon semmijen jelet,anélkül hogy a gigabites részt is lekapcsolná?

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#9269) kali válasza csimmasz (#9268) üzenetére


kali
legenda

a wifi teljesen kikapcsolható, nd jelölésűeknél még az antennákat is leveheted, viszont a tl-wr941nd nem gigabit képes router, a tl-wr1043nd az!
amúgy félreértés ne essék, nem csak a tp-link rouetreket szeretem, van sok más jó gyártó/típus is (sőt!), csak a tp-link esetében ár/érték arányban, valamint teljesítmény és terhelhetőség szempontjából olcsón is vannak jók, amíg a "nevesebb" gyártóknál azonos teljesítményért és tudásért esetlegesen - néha már aránytalanul - többet kell fizetni!

[ Szerkesztve ]

(#9270) csimmasz válasza kali (#9269) üzenetére


csimmasz
aktív tag

Ja tudom véletlenül rosszat copy/pasteztam be. :((
Köszi.

Tudsz esetleg mást is ajánlani hasonlo tudással?
Ami megbizhato.
Ezt nem biztos hogy tudok szerezni itt helyben!

[ Szerkesztve ]

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#9271) sb válasza kali (#9255) üzenetére


sb
veterán

Köszi.
Még megálmodom, hogy 841/941 vagy 1043 legyen-e.
Igazából max NAS-ként, ill a gigabit miatt lenne jó az utóbbi, de mivel a NAS felhasználás is kétes a fentebb írtak szerint, ill. a gigabit sem biztos, hogy mindig megoldható, lévén ahhoz fix kábelezés kellene így lehet, hogy most marad közel "féláron" a 841/941.

(#9272) semetka válasza kali (#9267) üzenetére


semetka
őstag

Igen én pc/noti torrent kliens futtatásra gondoltam, nem hiszem hogy gép nélkül fogom futtatni a torrentet, csak annyit szeretnék ha a mostani max letöltései sebességem megmaradna a routerrel is, :)

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#9273) Bandi18 válasza semetka (#9272) üzenetére


Bandi18
tag

He mindent jól beállítasz akkor menni fog tutira. Port forwardolni ne felejts el. :)

(#9274) fene_vad


fene_vad
senior tag

sziasztok.

UPC netmegosztas celjabol vennek valamilyen olcso wireless routert, a cel az, hogy 2 asztali gep kabelen kapja a netet, egy netbook pedig wireless. Fontos, hogy mindharom gep lassa egymast, tehat lehessen barmelyik geprol barmelyik gepre file-okat masolgatni.

az alabbi 2 router kozott probalok donteni, de ha tudtok mas bestbuy routert, varom a javaslatokat:

TP-LINK WR-542G 54Mbps WLAN router

TP-LINK WR-741ND 150Mbps WLAN router

koszi

(#9275) FixY67 válasza fene_vad (#9274) üzenetére


FixY67
senior tag

Milyen sávszélességed van a upc-nél? 20Mbit felett erősen ajánlott a gigabites router!

...

(#9276) fene_vad válasza FixY67 (#9275) üzenetére


fene_vad
senior tag

15 Mbit.

na nem kerdezek nagyon butat, miert javallott a gigabites router?

(#9277) bodom87 válasza kali (#9249) üzenetére


bodom87
tag

ez az "n lite" nem csak valami reklámfogás? 150m/s meg csak elméleti marad.

akkor már a upc 30ashoz nem elég?

[ Szerkesztve ]

(#9278) hypno skate válasza fene_vad (#9274) üzenetére


hypno skate
senior tag

Ha ebből akarsz választani, akkor inkább a 741-es.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#9279) hypno skate válasza fene_vad (#9274) üzenetére


hypno skate
senior tag

Miért nem teszel egy próbát az UPC wifi csomagjával? Havi 550 Ft. Hűség meg minden ilyen hülyeség nélkül. Elsőre be is állítják neked. Akkor azután kipróbálod, hogy ilyesmire gondoltál-e és ha igen, akkor ráérsz venni valamit.

Azért szerintem már most gondolkozz el rajta, hogy nincs-e szükséged USB csatira a routeren. Mondjuk nyomtatás céljából. Vagy egy hálózati háttértárhoz.

[ Szerkesztve ]

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#9280) Beri válasza fene_vad (#9274) üzenetére


Beri
addikt

Mindkettő elbír 15megával még wifin is. Az 542 vége dróton 50-60Mbit között van valahol, a 741 sem combosabb sokkal, csak ugye annak ott az n-es wifi, még ha csak lite, akkor is.

FixY67: 20 felett??? Hacsak nem a 60as a következő lépcső, akkor azért nem kéne erőltetni. Még a 60assal is elbír egy 941 gond nélkül, csak észben kell tartani, hogy egy másolás a hálózaton belül is el bírja tömni annyira a 100as LAN-t, hogy nem fér át rajta elég internet :)
Volt már ez téma sokszor.

bodom87: Hááát... biztosan olcsóbb a chip, meg ugye MIMO sincs, nem kell több rádió...
A 150Mbit természetesen csak elméleti, azt még a full (300-as) n-es eszközökkel sem éred el (110-120 körül van a plafon). Viszont gyorsabb mint a g, aztán ha a júzernek van otthon n-es hálókártyája valamiben (olcsóbb notikban jellemzően szintén lite n szokott lenni), akkor apróért kap valamit félúton a g és a 300as n között.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9281) kasza blanka válasza kispista92 (#9248) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

az jó. nekem is az van szeptember óta. és csak akkor van újraindítva, ha kihúzom, vagy ha olyan dolgot állítok át, amihez restart kell.

ezt múltkor akartam leírni kalinak a tp-linke stopikba, de aztán inkább szartam rá, mert nem volt kedvem vitázni...

TP-LINK wifi routerből jelenleg vagy a 741-t, vagy a 1043-t érdemes venni. a 941 miben tud többet a 741-nél? 3x MIMO és full N. egyszerű otthoni felhasználás mellett ezek lényegtelenek, hiszen 1 vagy 2 wifi client esetében, panelen belül is hibátlan a 741. a 80 meg 120mbites elérések száma csekély, és nem a lan2lan felhasználás a jellemző, hogy kimondott igényem legyen 150-200mbites adatmozgatásra. néha, amikor kell, jól jön a plusz sebesség, de nem ez a meghatározó. ha nincs 80-120mbites neted, és nem lóg legalább 3-4 wifis gép a routeren(ami ugye szintén nem túl általános egy háztartásban) akkor máris ott vagyunk, hogy a 941 annyiból tud többet, hogy havonta egyszer, amikor 2 gép között másolunk, akkor wifin 1.5x gyorsabb mondjuk. mindeközben a 741 a 941 árának 2/3-a.
csakis irodai felhasználásnál jöhet ki a 941 előnye, ahol jó pár gép kapcsolódik WIFI-n, ebből 2 pl a másik épületből...ott szükség lehet a MIMO-ra és a plusz sávszélre.

viszont egy irodánál a 941 és a 1043 közötti árkülönbözet olyan jelentéktelen, és a tudásbeli különbség olyan nagy a 1043javára, hogy a 941 megint kiesik.(nagysebességű otthoni netre előfizetőknél szintén)

941-et (841-et meg főleg) műszaki-gazdasági okokból nem szabad venni.
vagy 741, vagy ha az már nem elég, akkor 1043 oszt jónapot.

741:
Lan2Lan - 93-95mbit
Wan2Lan - a 80mbites digi full átjön - speedtest és torrent is bizonyítja
Wifi - full n mode, 40mhz sávszél, közepes sugárzás, panelben, 2 szoba között, router nagy acélvázas asztal belsejébe rejtve - 50/25mbit. ha kivenném, és az asztalra tenném, keresnék jobb csatornát, feltenném max sugárzásra, akkor lehet, hogy egy kicsivel több is menne.

[ Szerkesztve ]

(#9282) kasza blanka válasza Beri (#9280) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

a 741 sem combosabb sokkal

másik topikba tettem be screenshotot: 9200kbyte/sec torrenttel, ez majdnem a full 80mbit.
ha mellette ráengedem a speedtestet, akkor egyből mutatja feladatkezelőben, hogy átjön az egész.

wifin meg ahogy az előbb írtam 50/25-t mértem az adott körülmények és beállítások mellett.
otthonra a UPC120megásán kívül bármelyik előfizetéshez jó, ha a leginkább használt gép vezetéken kapcsolódik, és nem gond, hogy wifi-n nem megy át a teljes sávszél.

nálunk albérlő(k) vannak csak wifin, így is örülnek, hogy 50/25. és akármit csinál, marad 30mbit tartalék a sávszélben.

ha nálad 60-80-120-as net van,főleg wifin akarod elérni a netet, és szeretnéd ha külön-külön is ki tudnád használni a teljes sávszélességet, akkor 1043-at kell venni. nem 841et,nem 941-et,hanem 1043-at. (60/80as netnél ha mondjuk nem gáz, hogy külön-külön csak max 50mbitet kapnak a gépek, akkor még elmegy, de 120-ashoz mindenképpen a 1043 ajánlott.)

(#9283) Beri válasza kasza blanka (#9282) üzenetére


Beri
addikt

Nos, tisztázzuk, én nem keresek routert jelenleg :) Van már itthon elég :D
Te viszont vettél egy 741ND-t, aztán hosszú sorokon át bizonygatod itt, hogy aki bármi másat választ a tp-link 100-as routerei közül, az hibát követ el. Megerősítést vársz, hogy jól döntöttél? Nos, nem rossz választás, viszont azt állítani, hogy csak te vagy repülő, egy csöppet érdekes.
Akinek meg az 542 és a 741 közötti teljesítménykülönbségről írtam, még a g-s wifi tempójára sincs szüksége. De ha figyelsz, azt próbáltam sugallni, hogy a 741et válassza, mert kevés plusz pénzért egy jobb ár/érték arányú eszközt kap.
"150-200mbites adatmozgatás"-t meg nem oldasz meg 300as eszközökkel sem, viszont a lite n valódi sebességének dupláját igen.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9284) kali válasza kasza blanka (#9281) üzenetére


kali
legenda

mert butaságokat írsz azzal, hogy kizárod a tl-wr741nd és a tl-wr1043nd közötti kategóriát!
milyen processzor is van a tl-wr741nd routerben? aztán milyen a tl-wr841nd, és milyen a tl-wr941nd esetén? a tl-wr941nd routerben is pont olyan, mint a tl-wr1043nd típusban! akkor?
és ha valaknek van egy 60-as net, ami a tl-wr741nd esetén már nyögve is aligha megy át wifi hálózaton, akkor vegyen egyből sokkal drágábban tl-wr1043nd routert, holott a csak kicsivel drágább teljes n képes tl-wr841nd vagy a tl-wr941nd már simán átviszi, ellenben a lite n tl-wr741nd routerrel szemben? :U

(#9285) fzoli15


fzoli15
csendes tag

Sziasztok!
Router vásárlás előtt állok, és ebben kérném a segítségeteket!
A netem 15Mbit/s-os Fiber Power. 4 laptop csatlakozna a routerre wifin és egy gép vezetékkel. Hálózaton belül sokszor srteamelünk filmeket, és a torrent is megy a laptopokról is. Szóval az a fontos, hogy stabil legyen a wifi kapcsolat, és ne is legyen túl lassú (bár a laptopokban csak g-s adapter van, úgyhogy a gyorsaság nem olyan lényeges). A TL-WR1043ND kicsit drága nekem, ezért én a TL-WR941ND-re gondoltam. Szerintetek elég ez erre a célra? Vagy esetleg van valami más 10k körül (inkább alatt), ami jobb lenne?

(#9286) kali válasza fzoli15 (#9285) üzenetére


kali
legenda

g szabványos ellenoldalak esetén a wifi és a net sebessége miatt akár egy jobb g szabványos wifi router is elég lenne, de ha kicsit előre tervezel, valamint a húzós terhelés is szempont, akkor jó választás a tl-wr941nd, mivel az a proci dolgozik benne, ami a tl-wr1043nd típusban, szóval a terhelést (is) bírni fogja! :K

kasza blanka; úgy látom helyben is vagyunk, ha már Beri-t is kioktatod... :U

[ Szerkesztve ]

(#9287) fzoli15 válasza kali (#9286) üzenetére


fzoli15
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! Jobb g szabványos router alatt mit értesz? Régen foglalkoztam már routerekkel, és akkor még a Linksys WRT54GL, az ASUS WL-520GC meg hasonlók számítottak jónak. De ezek már nem mai darabok. Nem tudom, hogy ma mi számít jobb g-s routernek. Ja és a legfőbb szempont, hogy jól bírja a húzós terhelést.

[ Szerkesztve ]

(#9288) Beri válasza fzoli15 (#9287) üzenetére


Beri
addikt

Ha nincs semmi más elvárásod azon kívül, hogy átférjen a routeren 15Mbps és megbízhatóan tegye a dolgát, egy 542G is elég, amit 5-6k között megkapsz szinte akárhol. Az általad felsoroltakkal sincs semmi baj, de sebességben nem tudnak többet, a linux-alapú szoftver használatának lehetősége pedig gondolom nem szempont.

kali: Ugyan, nem volt offenzív a hozzászólása, csak félreértett. Volt már rosszabb is bőven :DDD

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9289) krealon válasza stargazer (#9206) üzenetére


krealon
veterán

Egy Lenovo M52-es desktop gep (korabban egy IBM s50) egy extra PCI halokartyaval, pfSense CD-rol futo es USB flash-re mento router-tuzfal siman kiszolgal egy 50 embert fogalakoztato irodat 10/10-es nettel.
Mindekozben a procterheles nem eri el a 10%-ot (2.8-3.0 GHz-es gepek). A benne levo 512M-ram is boven tul van meretezve (122M hasznalatban).
Energiatakarekossagbol a HDD tapcsatlakozoja kihuzva.
Jelenlegi uptime: 113 nap (akkor volt pfSense verziofrissites :) )

Hasznaltan egy ilyen s50 vagy m52 20-30ezer forint, egy halokartya 2 ezer, egy 512M-s pendrive 1ezer, egy ujrairhato cd rajta pfSense 200.
Sajnos az egyetlen negativum a fogyasztas, de 50 gep melett + 1 mar nem oszt nem szoroz.

Szerk: Ja es a kave fozesen kivul szinte mindent megcsinal. :B :C

[ Szerkesztve ]

(#9290) Brogyi


Brogyi
senior tag

Sokszor elhangzik az a kerdes ,hogy fogja birni a torrentezest?
Ehhez egy kis segitseg. http://www.smallnetbuilder.com/mydownloads/max_session_tool.zip

(#9291) kasza blanka válasza Beri (#9283) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

na válasszuk szét a dolgot.

a neked szóló hsz elején volt egy idézett. csupán erre az egy mondatodra reflektáltam, hogy cáfoljak, hisz mért adatok bizonyítják az ellenkezőjét. de ennyi. másban nagyjából egyetértünk

de mivel összekapcsotad a dolgot a másik hsz-emmel, ami nagy általánosságban szólt mindenkihez (de legfőképpen kalihoz :D), ezért válaszolok részletesen

"Te viszont vettél egy 741ND-t, aztán hosszú sorokon át bizonygatod itt, hogy aki bármi másat választ a tp-link 100-as routerei közül, az hibát követ el. Megerősítést vársz, hogy jól döntöttél? "
szó nincs. nem azért mondom ezt, mert nekem is 741em van, hanem nekem is azért van 741-em, mert 1 hetet legalább a router kiválasztásával töltöttem. majdnem 941 meg 841 lett. az ár volt a legfontosabb tényező akkor, de persze a tudással szembeni elvárásom is adott volt.
miért vettem volna 11ért 941-et, ha az igényeimet a 741 7e-ért kielégítette, tudásbeli előnye minimális, nem indokolja az árkülönbözetet.
átlag felhasználó által nem értékelhető, nem érzékelhető minimális többlettudásról van szó. persze lehet olyan terület, ahol ez kell, mert kell a MIMO, meg a plusz sávszél, de a 1043 piacra dobásával a TP-LINK maga ítélte halálra a 841/941-et a racionális vásárlók számára.

kell a full n? kell a MIMO? vegyél 1043-at. hiába csak 100mbites kell, lehet jövőre már gigás kéne. ha én lennék a TP-LINK marketingese, azonnal leállítanám a gyártását a 841/941-nek.

"Akinek meg az 542 és a 741 közötti teljesítménykülönbségről írtam, még a g-s wifi tempójára sincs szüksége. "

ezért nem kéne összemosni a neked szóló hsz-t a másikkal. az egész 741-941 vita kalival ebből indult. srác vett egy 542-t, de nincs szüksége az ap router módra. erre mondtam, hogy rosszul döntött, mert ennyiért 741-et kap, ami egy újabb típus, támogatottabb, többet tud vmivel, és még adnak ki hozzá új firmware-eket az 542-vel szemben. az igényeket bőven kielégíti, és egy minimális tartalék van benne a jövőre nézve.
erre jött kali, hogy de hát az csak lite n, a 941 meg full n. és? ha egyszer csak g-re van igénye az illetőnek, akkor miért venne 941-et? ha a szepteberi árakból indulok ki (akkor vettem, akkor nézegettem) 542g 5-6-7ezer 741n 6-7-8e, 941 10-11-12e.

senki nem mondta, hogy a 941 rossz. sőt, biztos nagyon jó router, de ma már nem éri meg azt venni. már nem az a tp-link SOHO zászlóshajója, hanem a 1043.

miért venne valaki ma 941-et? akinek szüksége van olyan tudásra, amit mondjuk a 741 nem tud a 941árának 2/3-ért, az miért ne 1043-at vegyen? erre válaszoljon valaki!

"De ha figyelsz, azt próbáltam sugallni, hogy a 741et válassza, mert kevés plusz pénzért egy jobb ár/érték arányú eszközt kap."

ezért mondom, hogy ne mossuk össze a 2 hsz-t. ami neked szólt, az csak arra az egy mondatra való reflektálás :) át fog menni a 60-as net kábelen neki. talán még wifin is, ha közepes sugárzással panelben átmegy 50 :)

""150-200mbites adatmozgatás"-t meg nem oldasz meg 300as eszközökkel sem, viszont a lite n valódi sebességének dupláját igen."
ha csak 100-150, az a lényegen nem változtat, ennyi a 941 előnye. egy átlag otthoni felhasználásnál, ez nem számít, főleg ha az illetőnek(pl aki 542g-t vett) csak g-re van igénye. akinek feltétlen szüksége van a full n-re, az megint azzal szembesül, hogy jobb, ha 1043-at vesz.(főleg ha azért kell, mert 120-as előfizetése van)

egy szóval: ha már 841/941et vennék 741 helyett, akkor már hülye lennék nem 1043-at venni...
ezt meg lehet érteni remélem? :)
a TP-Link azzal, hogy kidobott egy MIMO-s, full n-es, gigabites, USB portos routert ilyen szemtelenül olcsón, saját maga nyugdíjazta a 841/941 típusokat.

ezért bátorkodom azt mondani, hogy MA MÁR nem szabad 841/941-et venni. ahol az ár a nagyobb súlyú tényező, és elég a 100mbites router, az 741-et vegyen! akinek bármelyik olyan funkcióra szüksége van, amit a 941tud és a 741nem, az meg már inkább a 1043-at.

ennyi :)

(#9292) kasza blanka válasza Beri (#9288) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

Ugyan, nem volt offenzív a hozzászólása, csak félreértett. Volt már rosszabb is bőven

khm mármint te értetted félre :) pedig ott volt az idézett mondatod a hsz-em elején :)

kali: nem kell a dörgölőzés. nem oktattam ki, és ettől még nem lesz igazad.

a 1043 sokkal drágább? :D 15e. a 941 10e. a 741 6e. kb 2/3-ad az arány mindkét esetben. vajon tudásban is?

" egy 542G is elég, amit 5-6k között megkapsz szinte akárhol."
a 741 is 6e, szal akkor már inkább azt ajánlanám ha szabad :) és nem azért, mert nekem is az van. nekem is azért van az, mert kategóriájában ez a legjobb választás ár/érték arányt tekintve :)

(#9293) Beri válasza kasza blanka (#9291) üzenetére


Beri
addikt

Tehát a 60 vs 80Mbit WAN to LAN nagy különbség (542G-741ND), viszont a cirka kétszeres tempó wifin (741-941ND) fölösleges? :)

srác vett egy 542-t, de nincs szüksége az ap router módra. erre mondtam, hogy rosszul döntött, mert ennyiért 741-et kap, ami egy újabb típus, támogatottabb, többet tud vmivel, és még adnak ki hozzá új firmware-eket az 542-vel szemben
Netán az 543-ra és a client módra gondolsz? Mire érted ezt a "támogatottabb" dolgot? Az pedig, hogy (saját megfigyelésed szerint) sűrűbben jön fw a 741-re, csak annak tudható be, hogy frissebb modellről van szó.

erre jött kali, hogy de hát az csak lite n, a 941 meg full n. és? ha egyszer csak g-re van igénye az illetőnek, akkor miért venne 941-et?
Ennyi erővel mért venne akár 741-et? Értem én, hogy ár/érték, folyamatosan arról írtam ebbe a topicba, olvass csak vissza. Viszont van aki minden körülmények között a legolcsóbb megoldást keresi. Nem fogom azt mondani senkinek, hogy vegye meg x routert, mert az hűdejó. Csak rábökök a legolcsóbb megoldásra, aztán ha több belefér a keretbe, majd följebbről válogat. Én is mindenkit arra buzdítanék, hogy válasszon 741-et, vagy 941-et, de akinek minden fillér számít, akkor is örül, ha 500 forintot spórol.

Lényeg a lényeg, nekem nem kell kiselőadást tartanod a tp-link termékpalettájáról. Nem tudsz újat mondani. Minden, amit írtál (és nem belemagyarázás, önigazolás), már nagyon sokszor meg lett említve itt korábban.

khm mármint te értetted félre pedig ott volt az idézett mondatod a hsz-em elején
Nem, nem tettem. Csak hittem benne, hogy nem veszed személyes sértésnek, ha valakinek más a véleménye. Gondoltam, közben rájösz, hogy túlliheged a golgot.
Próbálok én optimista lenni, csak nem hagyják :DDD

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9294) stargazer


stargazer
senior tag

na megvan mit veszünk, viszont nekem meg otthonra kéne valami stabil cuccos. az a bajom ezzel a dlink-kel hogy néha elhagyja magát. mondjuk nem is mai gyerek már.

arra gondoltam létezik-e olyan wifi router ami lekapcsolja magát ha mondjuk x ideig nem kap wifi kérést. és visszakapcsolja magát ha kap?

van ilyesmi sztetek?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#9295) Beri válasza stargazer (#9294) üzenetére


Beri
addikt

És mit vesztek?
Mekkora sávszél az, amit otthon osztani kéne? Szükség van n-es wifire(van n-es kliensed)?
Egyébként ha valami kikapcsolná a wifijét, hogy böködöd meg wifin, hogy keljen életre? Ez egy ilyen ördögi kör. :)

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9296) kali válasza kasza blanka (#9292) üzenetére


kali
legenda

részemről nem dörgölőzés az, ha igazad adok valamiben egy általam nálad többre tartott és hozzáértőbb személynek!
továbbra sem értek veled egyet, de nem is lényeges, mivel csak a butaságidat hajtogatod továbbra is...
gazdasági meg műszaki tényezőkre hivatkozol - vastagon kiemelve -, de továbbra sem tudod értelmesen leírni, hogy miért!?!?
tl-wr741nd ~ 6500 ft ; tl-wr841nd ~ 8000 ft ; tl-wr941nd ~ 9000 ft ; tl-wr1043nd ~ 15000 ft
továbbra sem értem, hogy ha valakinek kevés a tl-741nd (legyen szó akár full n, vagy 3 * 3 mimo igényről, vagy egyszerűen csak erősebb hardver miatt), akkor miért kell ~ 9000 ft-al drágábban azonnal a tl-wr1043nd, és miért nem elég ~ 1500 - 2500 ft töblettel a két közbenső típus? pláne, mert mint már elítettük, a tl-wr941nd típust is az a proci hajtja, ami a tl-wr1043nd típust, így csak a gigabit a különbség, és az usb - utóbbi kivitelezhető a tl-wr941nd esetében!
nagyon sokan 10 e ft értéknél húzzák meg a határt, akkor miért ne vegyenek inkább például tl-wr941nd típust, ha egyszer már rászánták azt a pénzt? hidd el, egyre többen igénylik a "full n wifi" átvitelt, de a gigabitre nincs szükségük, akkor minek fizessenek feleslegesen sokkal többet?
nézd már meg, hogy milyen hardver adott a tl-wr741nd és milyen a tl-wr941nd esetében, és utána próbálj ár/érték arányt számolni!

[ Szerkesztve ]

(#9297) kasza blanka válasza Beri (#9293) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

Tehát a 60 vs 80Mbit WAN to LAN nagy különbség (542G-741ND), viszont a cirka kétszeres tempó wifin (741-941ND) fölösleges?

ha egyszer u.annyiba kerül - kb 6e mindkettő - akkor igen, akkor nagy különbség. főleg ha 80mbites neted van otthon.
2x tempo wifin 1.5x annyiért viszont fölösleges, HA nincs rá igényed, mert nincs olyan gyors neted, vagy a wifi kliensnél elég az 50-60mbit.

ha 120-as neted van, akkor ugyebár a 941 kevés lesz kábelen, marad a 1043. ha 80-as van, akkor elég lehet a 741 is, ha nem kell a full 80mbit wifin minden kliensnél külön-külön.

írtam, hogy lehetnek olyan igények, ahol kell a MIMO és a full n mód, de ez nem az 1-2-3 gépes, lakáson belüli, 80mbit-nél lassabb kapcsolattal való felhasználás. a 10-15e különbség meg olyan kicsi egy ilyen több évre szóló beruházásnál -főleg a többlettudást tekintve, hogy sztem aki ma 841/941-et vesz, az nem hoz jó döntést :)

Netán az 543-ra és a client módra gondolsz?
igen bocs, kevertem a kettőt, de a lényegen nem változtat. ha g-s elég volt neki, akkor ha van u.annyiért újabb lite n-es, akkor azt érdemes venni, de 1.5-2x annyiért full n-est már nem.

Az pedig, hogy (saját megfigyelésed szerint) sűrűbben jön fw a 741-re, csak annak tudható be, hogy frissebb modellről van szó.
nem is mondtam mást. a 741 tavalyi típus, az 5-ös sima g-s sorozat meg már jóval régebbi. a másik meg nem saját megfigyelés, hanem tény :)

http://www.tp-link.com/support/download.asp?a=1&m=TL%2DWR543G&h=V2

több, mint 1.5 éve nem jött ki új firmware, már nem is nagyon fog. ha nem kell az ap router funkció, akkor hibás döntés volt 5-6e-ért ezt venni, ha 6ért 741-et kapni. ennyiről volt szó, de ez mint említettem nem neked szólt :)
megint elmondom :) neked csak arra az egy mondatodra reflektáltam, amit idéztem is.

"Ennyi erővel mért venne akár 741-et?"

mert szinte u.annyiba kerül, újabb, támogatottabb, wan2lan és wifin is gyorsabb, valamivel többet tudó típus. nem az a racionális döntés, hogy akkor azt veszem?

"folyamatosan arról írtam ebbe a topicba, olvass csak vissza."

ezért mondom, hogy alapjában véve egyetértünk, neked annyit írtam, hogy a 741is át fogja vinni a 60-as netet. a többi nem neked szólt, de persze válaszolhatsz rá. a vélemény szabad :)

"Csak rábökök a legolcsóbb megoldásra, aztán ha több belefér a keretbe, majd följebbről válogat."

hát azért nem egészen. azért ha van 5700ért egy 4 éves típus, ami csak g-s, támogatás ohne, meg van egy 1 éve piacra dobott, lite n-es, wan2lan is gyorsabb router u.attól a gyártótól 6200-ért, akkor nem biztos, hogy a szó szerint legolcsóbb megoldás a legjobb, akkor sem, ha a g-s jelenleg kielégíti az igényeimet. nem életszerű, hogy nincs mondjuk +500ft rá. sőt, aki mondjuk 941-et venne, ott se nagyon életszerű, hogy 5ezer forinton múlna egy olyan eszköz beszerzése, amit évekre vesz az ember.
nem mondom, hogy lehetetlen, de nem jellemző. ezért mondtam azt, hogy aki nem sajnálna 10rugót kidobni 941-re, az már valszeg mellé tud tenni 4-5e-t, hogy 1043-t vegyen.
főleg ha azt nézzük, hogy jövőre mondjuk sebességet növel a szolgáltatója, és akkor már tényleg nem lesz létjogosultsága a 941-nek...
arról nem is beszélve, hogy minden alaplapi lan már gigabites, és jól jön az az USB port is ám. +5e-ért ez szinte ingyen van. sokkal jobban megéri, mint 741 helyett 941-t venni...

életszerűtlen, hogy valakinek ne legyen egy ennyivel jobb routerre 10 helyett 15e forintja, ha olyan igényei vannak, amik a full n-t meg a MIMO-t indokolják. van 3-4 gép wifin? 80-as 120-as net? akkor lesz ott +5 egy routerre, ami mivel gigabit, full n-es és USB csati is van rajta biztos nem szorul fejlesztésre egy ideig.

én tartom azt a megállapításomat, miszerint a 941 a 1043 piacra dobása óta rossz vétel.

"Nem, nem tettem. Csak hittem benne, hogy nem veszed személyes sértésnek,"

nemis, csak ne keverjük össze azt, amit neked írtam, meg amit általánosságban vagy kalinak egy másik hsz-ben :) mondom, alapjában véve egyetértünk. csak annyiban vitatkoznék veled, hogy én nem ajánlanék már senkinek az 5-ös sorozatból, mert a 7-es u.annyiért jobb.

bocs ha hosszú voltam :D

(#9298) Beri válasza kasza blanka (#9297) üzenetére


Beri
addikt

hát azért nem egészen. azért ha van 5700ért egy 4 éves típus, ami csak g-s, támogatás ohne, meg van egy 1 éve piacra dobott, lite n-es, wan2lan is gyorsabb router u.attól a gyártótól 6200-ért, akkor nem biztos, hogy a szó szerint legolcsóbb megoldás a legjobb
5700<6200. Valakit csak ennyi érdekel. Van, akinek nem magyarázod el, hogy ha többet költ, az neki jó.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9299) kasza blanka válasza kali (#9296) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

"csak a gigabit a különbség"
'csak' :D csipcsup dolog. végülis 'csak' 10x gyorsabb :D
'csak' minden alaplapon ott figyel a gigabit lan.

a 120-as már most igényli, de ha 1.5 évente megduplázzák a sebességet, akkor 3 év múlva már a ma 25-30megás előfizetéseknél sem lesz elég a 941. ha az 5 év garanciát tekintve 6 év üzemidővel számolunk egy routerre, akkor máris ott vagyunk, hogy csapjunk hozzá inkább 5pénzt, és nem kell az üzemidő felénél a kukába dobni a 941-et, hogy vegyek egy gigabites routert. állítólag 100e iphone van Mo-n. egy középkategóriás videókártya 20e. 8doboz cigi, 10sör egy közepesen szar szórakozóhelyen, 4menü a mekiben, 3 pizza, 1 havi net előfizetés...nem 100-150e ft közötti különbségről beszélünk, hanem 5ezer forintról.

" és az usb - utóbbi kivitelezhető a tl-wr941nd esetében!"
jah, szétszereléssel, forrasztással, buherálással, garanciavesztéssel :D
+5ezerért meg ott van gyárilag gigabittel együtt. "ha egyszer már rászánták azt a pénzt" :C

na ennyit az én butaságaimról. a vitát lezártnak tekintem :)

beri:
"5700<6200. Valakit csak ennyi érdekel. Van, akinek nem magyarázod el, hogy ha többet költ, az neki jó."

biztos van ilyen, de
-az ilyen meg is érdemli
-hálistennek ritka az ilyen hülye :)

sztem azért a legbutább délnorvéggal is megértetném egy laza ladás példán keresztül :D
há láli.
ván áz újszerű állapotban lévő 28 évesz 1200-es hármincé vizsgá nékű, még ván ez á gyönyörű 20 éves 1500ös piros paripa 35ért 1 hónap műszákiva. melyiket lopnád el?
:C

[ Szerkesztve ]

(#9300) kali válasza kasza blanka (#9299) üzenetére


kali
legenda

a gigabit csak elméletben 10x gyorsabb, a gyakorlatban sajnos közel sincs annyi, sőt...
lefogadom, hogy itt a tl-wr1043nd vásárlók/használók egy része moddolt annyit, hogy annál is ugrott a gari! :)
mint már előttem is írták, sokaknak jóval kevesebb is számít, mint + 5 vagy 6 e ft, ha csak 10 e ft-ot szánnak rá, akkor annyit, ha csak 6 e ft-ot, akkor meg annyit! ha visszaolvasol, sokan azt írják, hogy + 1 - 2 e ft még belefér, de + 5 vagy 6 e ft már nem!
a tl-wr741nd vs tl-wr941nd hardveres különbségre nem írtál semmit, pedig nagyon szerettem volna hallani tőled... :P
ja, és majd nézz rá kérlek, hogy milyen + támogatást adó új gyártói firmware jött most ki a tl-wr941nd esetében! :C
szerintem ne hülyézd le azt, akinek 500 ft is számít(hat)... :(

Beri; az új firmware esetén már a tl-wr941nd adminisztrációs felülete is csúnya zöld lett, pedig a korábban általad linkelt ilyen jellegű képeket mindig szomorúan néztem... :O :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.