Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) Beri válasza Drughi (#10850) üzenetére


Beri
addikt

Nem akarom ismételni magam, de nehogy leírd a kapcsolat sebességét (300Mbit-e), meg hogy milyen hálókártyával...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10852) Drughi válasza Beri (#10851) üzenetére


Drughi
addikt

gőzömsincs milyen hálókártya van a laptopomba, de egy 400e ftos gépről van szó.
kezeli a b/g/n szabványt.
A routert meg már írtam nem is 1x [link]

(#10853) Beri válasza Drughi (#10852) üzenetére


Beri
addikt

Akkor legalább a kapcsolat sebességét nézd meg, ha már ennyiszer leírtam...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10854) Drughi válasza Beri (#10853) üzenetére


Drughi
addikt

300mbit

(#10855) kali válasza Drughi (#10852) üzenetére


kali
legenda

pedig a notiban lévő wifi modul pontos típusa esetlegesen sokat segítene!
oprendszer? illesztés és noti oldali wifi beállítások rendben?

[ Szerkesztve ]

(#10856) najaro válasza Beri (#10844) üzenetére


najaro
csendes tag

Bocs,hogy csak most reagálok,de 1000 felé kellett rohangálnom.
Szóval a helyzet az,hogy olvasva a hozzászólásokat,beruháztam egy TL-WR741ND
150Mbps rutyiba.Lehetőségem még nincs kiprószálni,de a véleményeitek alapján
úgy gondolom,hogy az adott le ill.feltöltési paraméterekhez mérten jó választás lehetett.
Vagy rosszul gondolom?
Alkalmi vétel volt a cucc.

(#10857) kali válasza najaro (#10856) üzenetére


kali
legenda

jó router, és 25/5 megabit/sec sebességű net alá bőven elég, ha az ellenoldali wifi modul n szabványos, akkor wifi útján akár a dupláját is tudja, viszont g szabványos modul esetén lehet, hogy néhány megabit/sec hiányozni fog a 25-ös értékből!

(#10858) Drughi válasza kali (#10855) üzenetére


Drughi
addikt

win 7 ultimate.
Lan-on jön a 80/25
amikor a wifi mellett ültem és kalibráltam akkor a 11channelen a wifitől 1 méterre mértem speedtesten 60as letöltési sebességet.
Most innen a szobából sehogyse akaródzik.
Holnap majd újra kimegyek a wifihez (előszobába) és megnézem újra, ma már nincs kedvem ezzel szórakozni

(#10859) najaro válasza kali (#10857) üzenetére


najaro
csendes tag

Ööö..tehát úgy értsem,hogy a G szabványos modul /persze,ha ez lesz/"öregecske"
ehhez a routerhez?

(#10860) kali válasza najaro (#10859) üzenetére


kali
legenda

annyiban öregecske, hogy az 54-es jelölésű g szabvány a gyakorlatban ~ 20 - 22 megabit/sec sebességre képes, router esetében a 108-as és 125-ös jelölésűek kicsivel többre, de csak akkor, ha adott kiterjesztést (super-g és társai) az ellenoldal is tudja!
a 150 megabit/sec sebességű wifi jelölésű routered sem tudja a jelölt értéket a gyakorlatban, mivel más az elmélet, és más a gyakorlat...

Drughi; akkor oprendszeresen nem lehet gond, esetleg próbálj illesztőt frissíteni a wifi modul esetében! az eszközkezelőben a hálózati kártyáknál milyen wifi modult ír?

[ Szerkesztve ]

(#10861) najaro válasza kali (#10860) üzenetére


najaro
csendes tag

Nos a hálókártyám az EW-7128G típusú.
Ennyi...amit tudok.

(#10862) kali válasza najaro (#10861) üzenetére


kali
legenda

az - mint a típusban írt jelölés is mutatja - egy g szabványos (54-es) modul (link), így mint korábban is írtam, megfelelő környezetben bő 20 megabit/sec sebesség körül lesz a maximális átviteli sebesség!

[ Szerkesztve ]

(#10863) najaro válasza kali (#10862) üzenetére


najaro
csendes tag

Kösz az alapos utánajárást,akkor egyszer majd veszek egy "n"-es hálókártyát,egyelőre
még ez is megteszi.

(#10864) Drughi válasza kali (#10860) üzenetére


Drughi
addikt

Broadcom NetLink (TM) Gigabit Ethernet és
Dell wireless 1397 wlan mini-kártya

ezt a kettőt írja ki

driver friss, 1hetes az op rendszer és akkor a legfrissebbeket szedtem le

[ Szerkesztve ]

(#10865) Drughi


Drughi
addikt

Leírom összegezve mi a probléma:

Adott egy TP link WR1043ND 300Mbps router és egy Digi Topnet 80/25ös internetkapcsolat.

Mindezt egy Dell notebookal szeretném használni wifin.

1. eset: A net kábelen közvetlenül a gépbe dugva átjön a megfelelő sebesség.
2. eset net kábel bedugva a routerbe majd onnan még egy kábellel a géphez kötve szintén átjön a megfelelő sebesség
3. eset. wifi-n használva a maximális érték 25/20.

Ezt sehogysem bírom feljebb tornászni. 13 lehetséges csatorna van a routeren. Mindet végigzongoráztam 2x majd mindegyik után mértem speedtestet, de nem javult a helyzet.
Alaphelyzetben b/g/n szabványon megy, de próbáltam máshogy is.

driver friss, megnéztem, újratelepítettem

Mi lehet még a gond?

win 7 op rendszer.

(#10866) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Megvettem a 741ND-t.
Asztali gépbe ill. Laptopba jó lenne egy USB-s Adapter?
Pl:TP-Link TL-WN722N vagy NC

Vagy inkább egí fix PCI ill. PCIMCA Adater?
Pl:Asus PCI-G31 Wireless

Árban és felhasználhatóságban is szimpibb az USB-s számomra, de ha van ellenérv szívesen várom.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#10867) kali válasza Drughi (#10864) üzenetére


kali
legenda

a dell a 1397 jelölésű wifi modulra csak b/g kezelést ír (a g szabványon belül 54-es jelölés), a specifikáció szerint nem tudja az n szabványt, így örülj, hogy g átvitelen 25 megabit/sec átmegy egyáltalán - bár szintetikus mérésről beszélünk -, mert az jónak számít!
dell wlan 1397 specifikáció; link

(#10868) kali válasza Czimby (#10866) üzenetére


kali
legenda

jó adott usb csatolású modul is, előnye, hogy egyszerűen lehet mozgatni gépről gépre, nem kell bontani az asztalit, mint a pci esetében, illetve nem csak notis felhasználásra jó, mint a pcmcia csatolásúnál!

(#10869) Drughi válasza kali (#10867) üzenetére


Drughi
addikt

Akkor ne is álmodjak róla, hogy jobb lesz wifin?

Akkor csak lan-on képes a 80/25re?

Az miért van akkor, hogy a régebbi routerrel és gyengébb nettel volt hogy töltöttem 3mb-tal, míg ezzel ugyanazon körülmények között max 2 vel tudok.

(#10870) Rickenstein válasza Wanted (#8187) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Hali!

Nekem is 80/25-ös Digi-s netem van és én a TP-Link TL-WR1043ND vettem. speedtest.net szerint ~75/25 a sebesség router-en keresztül, router nélkül ~86/25. Sajnos a PPPoE protokoll eléggé terheli a Router Prociját. Torrentnél 9,6MByte/sec volt eddig a max. letöltési sebesség (felfelé 3,1MB/s). A Linksys lehet, hogy talán egy fokkal gyorsabb, viszont vagy 8eFt-al drágább.

[ Szerkesztve ]

PS C:\>_

(#10871) kali válasza Drughi (#10869) üzenetére


kali
legenda

jobb eredmény, vagyis a 80/25 megabit/sec megközelítéséhez/eléréséhez a noti esetében is n szabványos modul kell(ene)! 150-es jelölésű lite-n esetén még úgy sem lesz meg maximálisan a 80/25, 300-as n esetén esetlegesen már igen!
ha korábban 3 megaby/sec sebességgel töltöttél, az 24 megabit/sec, tehát még mindig egy jó g szabványos átvitel, ha valósan most kevesebbet mérsz, az wifi modul - router párosítás, beállítás...stb eredménye lehet, mert bár a szabvány az szabvány, de ha egy tényező változik a láncolatban, az elég sokat nyomhat a latban!

Rickenstein; egyrészt lehet, hgy február óta már nem aktuális a dolog, másrészt van, akinél mérés szerin sima ügy a tl-wr1043nd esetében a digi 80/25 megabit/sec maximális átvitele; link (többen linkeltek ilyet, de mindet nem akarom beilleszteni ide!)

[ Szerkesztve ]

(#10872) Czimby válasza kali (#10868) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi!

Akkor egy USB-s lesz a nyerő.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#10873) MZ/A


MZ/A
csendes tag

Tiszteletem!
Első routerem kiválasztásához kérem a segítségeteket. Az igényem sokkal egyszerűbb az eddig leírtaknál: 2 asztali gép közt kell vezetékesen elosztanom a netet, mindegyiken WinXP Pro van.
Szolgáltatás: DIGI Kábel, StartNET 20/10 Mbps (Lehet még belőle esetleg BaseNET 30/20 is, ilyen áraknál.)
Alkalmazások: web: Firefox / Opera; IM: Skype; P2P: uTorrent; játékok nincsenek, nem is lesznek, viszont sok a multimédia, online TV, VLC, Joost, ez minden, semmi extra, az egyik gép viszont napi 14 órán át megy, ami esetleg a melegedés szempontjából számíthat.
Vezeték nélküli kapcsolatra később sem lesz nagyon szükségem, nyomtató szerver sem kell. Alternatív firmware megoldásokkal, ha engedi is, a garancia lejártáig biztosan nem fogok variálgatni, és utána sem hiszem, hogy lesz rá időm (pedig :DDD hajlamom volna rá).
Mi az ideális megoldás ide?
Elég nekem az ajánlott TP-Link TL-R460?
Van-e a szolgáltatások közt olyan, ami tényleg hasznos és nincs benne? A biztonság terén fog-e hiányozni bármi is (a marketing-rizsa nyújtotta boldog tudaton kívül) ha ezt veszem és nem egy több „biztonsági szolgáltatást” nyújtó, és amúgy már vezeték nélkülit.

Az utánaolvasás alatt ami a legjobban összezavart, az a szolgáltatások sokasága. Elolvastam még a Computer Panoráma 2007-es Router iskola sorozatát is, :F azóta minden hirtelen mozdulatnál rövidítések és betűszavak potyognak ki a fejemből. Az eddig leírtakból úgy értem, hogy ami ezekben a pórnépnek szánt kütyükben van, az nem hw tűzfal, hanem NAT + mindenféle fantázianévvel ellátott szolgáltatás. Az eddigiek szerint (Rommel6600 #1331 #2073 #2580 ecaddict #7331) a „tűzfalnak” nevezett SPI is csak vakítás, bár ha csak az a baja, hogy nem megy miatta a Call of Duty, azzal nekem nem árt.

Értelmes dolgokra nem sajnálom a pénzt, de a fogyasztói társadalom „verébre ágyúval” elvét nem támogatom. Szóval keresem azt a routert, ami a minimális igényeimre pont elegendő, és semmi olyan szolgáltatást nem kell megfizetnem, amit az életben nem fogok tudni kihasználni.

[ Szerkesztve ]

(#10874) Beri válasza MZ/A (#10873) üzenetére


Beri
addikt

20/10-hez is elég vékony egy R460, 30/20-hoz meg már bőven kevés (nem olvastad el az írásom bevezetőjét). Egy 741ND kell neked minimum.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10875) kali válasza MZ/A (#10873) üzenetére


kali
legenda

ha az spi nem is igazi tűzfal - a szoftveres változatot nem helyettesíti, mivel kifelé valóban mindent kienged -, de azért több, mint a semmi, főként az újabb routerekben/firmware verziókban, ahol több funkciót is lehet konfigurálni! befelé irányban első védelmi vonalnak megteszi!
amennyiben 30/20 is szóba jöhet, akkor már kevésnek bizonyulhat a tl-r460 átviteli képessége, mivel a basenet már nem 30/20 hanem 40/20 (forrás; link)
ha egyenlőre nem is kell wifi, szerintem nem éri már meg nem wifi képes router megvétele, hiszen a tl-r460 ~ 4 e ft-os árához képes bő 5 - 6 e ft környékén gyorsabb wifi képes router kapható - ahol természetesen kikapcsolható a wifi funkció, ha nincs rá szükség!
kicsivel 5 e ft felett ajánlott a tl-wr542g, ami már közel átviszi a 40/20 megabit/sec sebességű netet is, de a jelenlegi árak mellett igazán jó vétel a tl-wr741nd, ami sebességben is jóval többet tud, hardveresen is erősebb, jobban bírja a terhelést...stb, és már 6 e ft környékén beszerezhető!

látom, közben Beri (is) válaszolt...

[ Szerkesztve ]

(#10876) Macilaci457


Macilaci457
őstag

Wifis routert keresnék, olyat, amiben beállítható a rádió antenna működési órája.
ASUS routeremben volt ilyen menü, csak nem működött, talán valamilyen Lynksys-ben is láttam ilyet, de nem szánnék rá csak max 10ezer Forintot.

TP-Link -ek tudják? Mert megnéztem a manual-t és szó se volt róla.
Mit ajánlotok?

ui.: b/g-s wifi elég nekem, nem kell nagy sávszélesség.

[ Szerkesztve ]

(#10877) kali válasza Macilaci457 (#10876) üzenetére


kali
legenda

működési órája? :F

(#10878) Macilaci457 válasza kali (#10877) üzenetére


Macilaci457
őstag

Mely napokon, és mely órákban működjön a rádió.
Van iylen, hogy be lehet lőni, hogy csak hétfőtől péntekig menjen, 8-18-ig.

[ Szerkesztve ]

(#10879) kali válasza Macilaci457 (#10878) üzenetére


kali
legenda

ja, úgy igen, anno az asus wl-520gc routerem is rávehető volt ilyesmire!
a tp-link routerek esetében konkrétan ilyen funkció nincs, de némi trükközéssel megoldható több széria esetében is a parental control és az access control segítségével - mondjuk nem egyszerű...

[ Szerkesztve ]

(#10880) Macilaci457 válasza kali (#10879) üzenetére


Macilaci457
őstag

Én az egyszerű megoldást keresem. :-)

(#10881) kali válasza Macilaci457 (#10880) üzenetére


kali
legenda

kicsivel több, mint 10 e ft-ért még beszerezhető a wl-520gc, vegyél olyat!
mondjuk a tp-link esetében is csak egyszer kell beállítani, de tényleg sokkal macerásabb/körülményesebb, mint a fent említett asus esetében, ahol van direkt olyan funkció!

(#10882) Kris87


Kris87
aktív tag

Sziasztok!

Nem pont ide tartozik a kérdés, csak itt sokan vagytok hátha... megkövezhettek nyugodtan. :)

Azt hiszem, hogy sikerült elcseszni egy tp-link 741-es routert; feltettem a 741-esre ezt az fw-t, szépen "felment a csík", majd újraindult. Bejött az x-wrt kezdőoldala, tudtam mozogni rendesen a menüben, elkezdtem beállítgatni, majd ráböktem az apply changes-re. Na onnan se kép, se hang. Próbálkoztam a kiskapuval is; a putty-al belépni telneten a leírtak szerint qss gomb megnyom, ilyenek, de nem sikerült. Esetleg valaki részletesebben le tudná írni, hogy mi a menete a dolgoknak, avagy mi van ilyenkor? Köszi, Kris

(#10883) TeeJay


TeeJay
félisten

megvettem a TP-Link WR1043ND routert
ahogy nézem az alján V1.5 kiadás az nem tudom jó lesz-e vagy mi :DDD
egyelőre belenéztem a menüben, könnyen be lehet mindent állítani, wifi-t még nem tudtam kipróbálni mert csak G-s a laptop így nem fogok különbséget látni a WRT54GL-hez képest de majd megnézzük torrentezés alatt hogy fog muzsikálni.

jó kis router szerintem nem lesz vele gond

1 kérdésem lenne, hogy lehet-e rátenni 3rd Party FW-t vagy maradjon a gyári
esetleg ha valaki tett rá más FW-t leírná hogy milyen extrát ad a gyárihoz képest illetve hogy hol találom ezeket?

thnx :R

ja Tomato FW-t használtam a WRT54GL-en szóval az nagyon tetszett hogy millió dolgot lehetett beállítani és átlátható volt minden :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10884) Beri válasza TeeJay (#10883) üzenetére


Beri
addikt

Pl. dd-wrt build 14815 factory-to-ddwrt.bin. Nálam 11 uptime-nál tart (ugyanis akkor tettem fel ezt a verziót). Próbálj rá, ha tetszik, megtartod, ha nem, váltasz másra.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10885) najaro


najaro
csendes tag

Kicsit keresgettem a hálókártyák között,és találtam egy TP-LINK TL-WN781N PCIE-s
modult,ezt tudjátok javasolni esetleg a TL-WR741ND-s routerhez?
Jelenleg egy edimax EW-7128 G-s kártya van a gépben,még a régi routerrel,és ezeket
fogom majd lecserélni/visszaadni. :U

[ Szerkesztve ]

(#10886) attiati


attiati
veterán

Kellene egy router. Paraméterek:
- 5 megás adslt osztanék kétfelé.
- Nem kell wifis!
- Tudja szabályozni a szétosztott sávszélt (QQs?)
- Lehető legstabilabb, szakadásmentes netet adja.
- Minél olcsóbban :)
- A jövőre is gondolva: kábel nettel is működjön, max 10-15 megás vonalig.

Szerintetek milyen routerek jöhetnek szóba? (elég süket vagyok a témában)
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#10887) Beri válasza najaro (#10885) üzenetére


Beri
addikt

Ugyanúgy 150es mint a 741, cirka 50Mbitig jó vagy vele.

attiati: TP-Link R460.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10888) kaposi1


kaposi1
tag

Itt is szeretném megköszönni kali-nak azt a rengeteg segítséget amit tegnap nyújtott nekem Scype-n keresztül a TL-WR1043ND beállításában!

Nagyon hálásan köszönöm! :R :R :R

(#10889) .Benett


.Benett
tag

Sziasztok !
Router vásárálásra kerül a sor.
Vateráról akarok rendelni max 5000.
20/20-as netet akarok osztani.
Milyen márkát / típust ajánlotok most ennyiért ?

... mert mérnökök nélkül, a tudomány csak filozófia ...

(#10890) Bandi18 válasza .Benett (#10889) üzenetére


Bandi18
tag

TP-Link 741 vagy 941nd szerintem neked elég lesz :). Nekem utóbbi van és nagyon jól szolgál, nem melegszik stabil, rengeteg beállítási lehetőség. 0/24-ben megy csak vihar esetén húzom ki.

(#10891) DaNNE96


DaNNE96
csendes tag

Hali! Kaptam egy routert TP-Link R460-as a 2MB-s net van itthon és a kérdésem hogy miért van az hogy a 2MB-s net szaggat mikor egyedül játszom (tehát csak az egyik gép van bekapcsolva)? A beállítások miden alapon csak amit írtak azt állítotam át. :R :W

(#10892) Bandi18 válasza DaNNE96 (#10891) üzenetére


Bandi18
tag

Hogy tud a net szaggatni ? :). Netán magas a pinged erre akarsz utalni?

(#10893) DaNNE96


DaNNE96
csendes tag

Igen pontosan arra gondoltam... (olvasol a gondolataimban is? :D)

(#10894) Truman válasza DaNNE96 (#10893) üzenetére


Truman
senior tag

És ha két gép üzemel egyszerre, akkor nem szaggat?

Haver járt egyszer így, ha a fia gépe nem áramtalanított, hanem csak kikapcsolt állapotban volt, akkor a hálózatot teljesen szétcs*te szinte és használhatatlan volt. Nagyon zavarta ,mert ő sokat játszik online COD 2-t. Próbált minden hálókatibal összefüggő dolgot letiltani (pl.:Wake On LAN), de csak akkor oldódott meg a probléma, ha letiltotta az alaplapi LAN -t és vedd külön egy PCI-osat.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#10895) DaNNE96


DaNNE96
csendes tag

Tehát arra gondolsz hogyha az alaplapi Hálózatikártyámat letiltom akkor lehet h megszűnik a magas Ping? :Y kipróbálom remélem sikerrel járok vele :DD

(#10896) .Benett


.Benett
tag

TP-LINK TL-WR340GD van esetleg valakinek ? Valakinek tapasztalat róla ?
Otthoni hálózatra használnám. 3 lapos(Wifi) és egy PC menne róla. Napi 18 -20 óra használatnak lenne kitéve.

... mert mérnökök nélkül, a tudomány csak filozófia ...

(#10897) Gregorius


Gregorius
őstag

Kellene nekem egy olyan router, ami
- tud PPPoE-t
- Tűzfal, NAT-tal osztja a netet (nem kell sok portos, mert egy méretes switch csücsülne mögötte) de kikapcsolható DHCP szerverrel.
- ADSL2+-t is tud külön modem nélkül.
- Ha esetleg wireless, akkor minimum WPA2/AES, MAC szűrés, letiltható SSID broadcast, stb. Szóval a szokásos paranoid lehetőségek.
- Átengedi a PPTP VPN-t mindkét irányban: az internet felől be lehet tárcsázni a router mögött csücsülő VPN szerverre (a routerek többségében ugye van port forwarding, de kérdés, hogy nem csak a TCP ill. UDP, hanem a GRE csomagokat is átengedi-e?) és a router mögött csücsülő gépről ki lehet tárcsázni egy külső VPN szerverre. Csak gyakorlati tapasztalatok érdekelnek: a mostani ketyerénkre is rá van írva, hogy VPN pass-through aztán mégsem működik, csak DMZ módban.

(#10898) The Bachelor


The Bachelor
tag

Sziasztok!

Nagyon nem értek a Wifihez, ezért kérném a segitségeteket.
Adott 2 laptop, mind a kettő 802.11 a/b/g-t tudja, internetkapcsolat: 6/1 megás. Milyen wifi routert vegyek?
Előre is köszönöm!

There Are Only 10 Types of People in the World: Those Who Understand Binary, and Those Who Don't.

(#10899) Thome


Thome
addikt

Hali!

Ugyanez a helyzet mint az előző kollégánál, én sem értek a wifihez, azaz használom, beállítom, de hogy melyik lenne nekem a jó, azt nem tudom, így a segítségetek kérném Wifi router vételében:
2 Laptopról lenne szó, 2 féle wifi típussal:
- 802.11b/g/n
- 802.11b/g

Illetve idővel egy Xbox360 is csatlakozna majd a hálózatra:
- 802.11a/b/g

Tehát egy olyan wifi-re lenne szükségem, amely titkosítható, és legyen rajta lan port (vezetékesen is tudjam használni, közvetve routeren keresztül, vagy közvetlenül az Xbox-ba dugva is, míg nem lesz bele véve wifi.), és legalább 3 eszközt kezeljen

Kb 15-20 méteres körzetben lenne használva, maximum 2db válaszfallal (inkább 1db-al).

A net sebessége 4/0,3 mbit.

Lehetőleg minél olcsóbban! (10 ezer forint a maximum, de inkább alatta)

Illetve, ha létezik ilyen, akkor a routeren legyen állítható, hogy a külön kapcsolódott eszközöknek beállítsak egy maximum sebesség értéket, ami fölé ne tudjon menni (Ne legyen az, hogy például míg az egyik gépen letöltök, a másikon laggol a játék, stb...)

Köszönöm a válaszaitok!

[ Szerkesztve ]

(#10900) Truman válasza Thome (#10899) üzenetére


Truman
senior tag

Én a TP-Link TL-WR941ND -t tudom ajánlani, tudja a végeleges N wifi szabványt, megfelelően gyors és igen stabil, valamint Bandwidth Control -t találsz benne, amivel el tudod elosztani a sávszélességet a kliensek között. A legtöbb boltban 10 k alatt van és 5 év cseregarancia is van rá.

"Tehát egy olyan wifi-re lenne szükségem, amely titkosítható, és legyen rajta lan port (vezetékesen is tudjam használni, közvetve routeren keresztül, vagy közvetlenül az Xbox-ba dugva is, míg nem lesz bele véve wifi.)"

Nagyon nagyon ritka az olyan Wifi router aminek ne legyen minimum 4 db LAN portja, szóval ezzel egyik típusnál se lesz gond (egyedül egy nyominger Fonera -t láttam, aminek csak egy volt, :D de persze Switch-el az olyan is továbbosztható). A titkosítás lehetősége pedig minden Wifi router -nél alap.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.