Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) Beri válasza Sza_Sa (#9595) üzenetére


Beri
addikt

Ezt a fájlt letöltöd, majd ráflasheled az admin felületről (firmware upgrade). Aztán használod megelégedéssel. :) Garanciának ugyebár lőttek, a gyári fw visszaállításáról nincsenek információim.
Van WW (worldwide) meg NA (north america) verzió is. Én a WW-t linkeltem (itt a másik is, ha szükség lenne rá).

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9602) vargalex válasza ecaddict (#9600) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Igen, átlagban tudja, pont ezért másoltam ki a syslog-ból a vsftpd log részletét! (21103.70Kbyte/sec egy 696 MB-os file-nál, tehát biztosan nem cache-ből jött.)
Ráadásul az ftp végére sem ment fel a load csak 0.9-ig. Egy WL-500gP esetén ilyenkor simán felkúszott 2-ig.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#9603) ecaddict válasza vargalex (#9602) üzenetére


ecaddict
senior tag

Sajnos a Broadcom nem túl nagyvonalú az open source fejleszőkkel. A bináris drivereiknek köszönhető az RT-N16 ennél biztosan kevesebbet fog tudni.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#9604) lukgab


lukgab
tag

Sziasztok

Milyen routert ajánlotok, ha a következőket szeretném:
+ min 4 db gigabites LAN port
( 2 pc - 1 WD nas - xbox - 2 laptop - iphone )
+ 50 - 100m es WiFi hatótáv ( 3 fal )
+ N -es Wifi
+ gyors legyen, normálisan ki tudjon több klienst is szolgálni ( ne 20-30 mb másoljak )

Ryzen 5900X + TUF x570 + RTX 4090 // LG C2 // LG CX // ZyXEL 326 NAS

(#9605) Brogyi válasza vargalex (#9602) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nagy teszteles kozben kiprobalnad a smallnetbuilder-es teszt egyik reszet? Arra lennek kivancsi, hogy az egyideju kapcsolatok szama mennyi.[Itt]
csak 4082-et mert a csoka DIR825(B1) esetben.A teszt a forumba, es az oldalon is ki van targyalva. Torrent szerver eseteben ez igen fontos lenne.Koszi :R

(#9606) Sza_Sa válasza vargalex (#9599) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Kösz, átrágtam magam rajta. Ha megjön a router és megbarátkozom vele, azthiszem megpróbálom feltenni. Hétvégén talán lesz rá időm.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#9607) Sza_Sa válasza Beri (#9601) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Lemaradtam a szerk.-ről
Köszönöm, megnézem.
Az viszont kérdéses hogy megér-e annyit, hogy egy pár napos terméknél dobhatom a kukába a garipapírt.

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#9608) Beri válasza lukgab (#9604) üzenetére


Beri
addikt

Még mindig 1043ND, vagy attól fölfelé.

gyomordzsák: Az ugye tiszta, hogy az n16-ot gyári szoftverrel használni kb. akkora hiba, mint a 825tel tenni ugyanezt?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9609) vargalex válasza Brogyi (#9605) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

OK. Majd egyszer kipróbálom. De ha már úgyis 2 PC kell a teszthez, akkor egyúttal csinálok egy throughput tesztet is OpenWrt alatt. Hátha pozitívan változik a gyári firmware-hoz képest.

Alex

(#9610) vargalex válasza Sza_Sa (#9607) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Én nem vártam pár napot. 5 perccel a bekapcsolás után már OpenWrt volt rajta. :)
Annyira nem izgulok a gari miatt, mert ha valami olyan megy tönkre, akkor úgyis vissza lehet tenni a gyári firmwaret. Ha meg kakukk az egésznek, akkor nem hinném, hogy a flash chip kiforrasztásával, majd kiolvasásával foglalkoznának.

Alex

(#9611) Brogyi válasza vargalex (#9610) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ez a helyes hozzaallas. :)

(#9612) Sza_Sa válasza Beri (#9608) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Gőzöm sem volt, azt hittem az egy használható fw.

vargalex: nem vagy kispályás :D de a gondolatmeneted ok. meggyőztél :R

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#9613) MIDOKA válasza Alex91 (#9597) üzenetére


MIDOKA
csendes tag

remélem tisztában vagy a forum fogalmával :C
illetve forummal kapcsolatos tapasztalataim az hoigy odlalakon keresztül hülyeségekről tudnak veszekedni milyen szinű ez 2 w-tal többet fogyaszt stb. így egyszerűbb hogy csak beírok és felb*sznak az ilyen überokos emberek mint te nah nem offolom a topikot

kössz a segítséget!!!! :R

(#9614) pubos


pubos
tag

sziasztok
vettem ma egy routert TP-LINK WR941ND
Mikor elkezdi a lemezröl telepíteni ez az üzenet fogad
Kép

Fix ip cimem van Mikro net.
Mit csinálok rosszul?vagy mi a gond?
Segítsetek légyszi.

(#9615) Beri válasza pubos (#9614) üzenetére


Beri
addikt

Fogd meg azt a cd-t, nyiss ablakot, majd egy határozott íves mozdulattal dobd ki rajta a fenébe. Nincs azon semmi olyasmi, amire szükséged lehetne (a manualon kívül).

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9616) pubos válasza Beri (#9615) üzenetére


pubos
tag

ok repül de hogy az istenbe kell ezt akkor beállitani?

(#9617) forrest85 válasza pubos (#9616) üzenetére


forrest85
senior tag

http://192.168.1.1

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#9618) Sza_Sa válasza Beri (#9615) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

:D
Ezt bele kellene foglalni minden manualba

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#9619) pubos


pubos
tag

Sikerült!
lemez repül.
Köszi nektek. :R

(#9620) Peter Kiss válasza Sza_Sa (#9618) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Megtalálható a dobozon és a routeren is.

(#9621) Alex91 válasza MIDOKA (#9613) üzenetére


Alex91
félisten

Jo, csak legkozelebb akkor magadat inzultald oralisan! :)
:R

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9622) sasa311


sasa311
veterán

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni:

Egy 3 emeletes társasházat szeretnék ellátni WIFI kapcsolattal, ehhez keresek routert.
A gondot jelenleg az okozza, hogy a pincébe is le kéne jutnia a jelnek, de olyan vastag a fal, hogy a mobiltérerő sem igen jut le.

Van olyan router, ami értelmes áron van és ezt a 3 emelet + pince problémát át tudná hidalni?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#9623) #95590400 válasza sasa311 (#9622) üzenetére


#95590400
törölt tag

persze. bármely rúter. csak utp kanóc kell hozzá, na meg fúró... :DDD

(#9624) Peter Kiss válasza sasa311 (#9622) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

TP-Link 941 vagy 1043ND 3 db 8 dB-es antennával.

(#9625) Beri válasza sasa311 (#9622) üzenetére


Beri
addikt

3 emeletet sem lősz be egyetlen routerrel, nemhogy még a pincét is...
Plusz senki nem mondja meg neked előre, hogy pontosan meddig fog elérni a jel.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9626) laszlo168


laszlo168
senior tag

Sziasztok
Van nekem egy fibernetes kábelnetem, a gépek most egy switch-el vannak elosztva.
Azt szeretném kérezni, ha a switch után akarok tenni egy wifis routert, az lehetséges?
A router csak akkor kellene ha kint tartózkodom az udvaron, amugy ki lenne kapcsolva.
És ha ez megoldható, akkor milyen routert vegyek? Nem kell semmi extra!

(#9627) Beri válasza laszlo168 (#9626) üzenetére


Beri
addikt

Ha nem kell semmi extra, vegyél pl. egy 741ND-t. A dolog pedig megoldható (ha a gépek kapnak ip-t, a router is fog), a router kezelőfelületéhez sem kell majd hozzányúlnod. Bedugod és kész. Na persze a wifit titkosítod majd, stb.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9628) Bandi18 válasza laszlo168 (#9626) üzenetére


Bandi18
tag

Vagy Router heyett veszel egy AccessPoint-ot :)

(#9629) ToxLee


ToxLee
őstag

Hali!

Van valakinek tapasztalata evvel a routerrel?

TPLink TL-WR1043ND 300Mbps +NAS USB

Milyen?Digis 80mbites nethez jó lesz?

(#9630) Beri válasza ToxLee (#9629) üzenetére


Beri
addikt

Igen, van.
Jó lesz.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9631) Brogyi válasza ToxLee (#9629) üzenetére


Brogyi
senior tag

Itt a forumon sok embernek van tapasztalata rola. Valasztasod jo, csak azt a 300Mbps-t felejtsetek mar el. Az markatol fuggetlenul egy nagy kamu. NAS nem gond LAN-on.
Ha te ezt USB-n keresztul akarod. Nem tanacsolom.Mindenkeppen egy linux firmware kell ra ha ilyen almaid vannak. A tobbiek elmondjak a sebesseget. Az openwrt-s forumon mindent megtalalsz.

[ Szerkesztve ]

(#9632) apyka válasza ToxLee (#9629) üzenetére


apyka
tag

TPLink TL-WR1043ND 300Mbps +NAS USB
Néhány napja vettem és teljesen korrekt cucc.

Digi 80/25

Ha valaki elmondaná hogy a Wifit hogyan tudom letiltani azt megköszönném. :R

[ Szerkesztve ]

"A rallysport olyan, mint a sakk, csak nincs idő két lépés között gondolkodni." Isten szekere is LADA VFTS!

(#9633) ToxLee válasza Brogyi (#9631) üzenetére


ToxLee
őstag

A 300Mbps azért került oda,mert igy volt a neve egy bolt honlapján én csak kimásoltam!:)
A NAS azt sem tudom mire való annyira nem vagyok benne sajna!
Nekem csak az kell,hogy a 80 mbitet maxon tudjam használni a routeren keresztül,ne vacakoljon és ne bontsa a kapcsolatot,mert azt hallottam ez az egyik dolog amire vigyázni kell ha digis nethez választok routert!2 gép lenne rajta meg néha Wlanon 1-2 noti!
Bevallom őszintén először a :"NetGear WNDR3700 RangeMaxNext N 300Mbps"-t néztem ki,de azt mondták kár 40e.-t kidobni ha csak úgy is ennyire fogom használni!

(#9634) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

A 300 Mb nem egészen kamu. Egy irányban WiFi-vel 150 Mb-et tud (N), ebből lehet gazdálkodni. A legjobb jel eddig, amit láttam, 95%-os volt, némi szorzással kideríthető, mennyi is az annyi. Amint távolodunk a routertől, annál gyengébb lesz a jel. Plusz azt is figyelembe kell venni, hogy a felhasználható sávszélességünk annyi, amennyit akkor kapunk, ha elosztjuk a maximumot az egy pontra kapcsolódott kliensek számával. Ha ketten használnak egy N-es pontot, akkor az elméleti maximum egy irányba 75 Mb, 50%-os jelet feltételezve ez már csak 37,5 Mb.

Ilyen ez.

(#9635) Brogyi válasza ToxLee (#9633) üzenetére


Brogyi
senior tag

Milyen NAS-t adnak 10 000Ft-ert? Vagy mi ez az atveres? Melyik idiota kereskedo talalta ezt ki? Aki erti elmagyarazna. :R
Gondolom
[ezekre]
celoztak a fiuk.

[ Szerkesztve ]

(#9636) Beri válasza ToxLee (#9633) üzenetére


Beri
addikt

Simán jó lesz a 1043ND, nyugodtan választhatod azt. Persze egy wndr3700 kb. 3x annyit tud wan to lan, de cirka annyiszor kerül többe...

Athlon64+: Ezt nem tudom, hol olvastad, vagy hallottad, de biztosíthatlak, hogy rossz forrásból tájékozódsz.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9637) Peter Kiss válasza Beri (#9636) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Mi a hiba benne?

(#9638) Beri válasza Peter Kiss (#9637) üzenetére


Beri
addikt

Attól, hogy 4 kliens lóg egy ap-n, még mindegyik át bírja vinni kb. a tényleges maximumot (80-130Mbit között). Nyilván nem egyszerre, de attól, hogy felcsatlakozik még valami a hálóra, nem zuhan le az egyes kapcsolatok sebessége. Plusz az 50%-os jelszint sem garantálja a felére csökkenő sebességet, sem pozitív, sem negatív irányból.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9639) Peter Kiss válasza Beri (#9638) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Persze, hogy nem esik le, csak ha használja, de érdemes ezt a szabályt figyelembe venni (nem érhet nagy meglepetés). A másik: nem jelerősséget írtam, hanem jelminőséget, a kettő nem ugyanaz.

(#9640) Beri válasza Peter Kiss (#9639) üzenetére


Beri
addikt

50%-os jelet feltételezve
Nem részletezted.

Az ilyen "szabályokat" pedig felejtsd el gyorsan.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9641) Peter Kiss válasza Beri (#9640) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

CSMA/CA-t talán nem kellene elfelejteni. :U

(#9642) Beri válasza Peter Kiss (#9641) üzenetére


Beri
addikt

Nem is, viszont az nem felezget, meg negyedelget. Plusz feltétel, hogy egyszerre több kliensnek kell tekernie, akkora sebességgel, hogy elérjék a kapcsolat maximális áteresztőképességét. Viszont ez szerintem már bőven off, van wifi topic is.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9643) Brogyi válasza Brogyi (#9635) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ez atveres! Hogy kell eladni egy 10 000Ft-os routert 23 000 Ft-ert. :W

(#9644) apyka válasza Brogyi (#9643) üzenetére


apyka
tag

Szerintem ne az ékszerüzletben keresd és olcsóbban is megtalálhatod!
[link] az ár érték arány teljesen korrekt szerintem. :K

"A rallysport olyan, mint a sakk, csak nincs idő két lépés között gondolkodni." Isten szekere is LADA VFTS!

(#9645) Brogyi válasza apyka (#9644) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nekem van, nem akarok venni csak nem ertettem a +NAS dumat. Egyebkent akinek minden zse szamit annak [ez]
kevesebb. :)

[ Szerkesztve ]

(#9646) apyka


apyka
tag

TPLink TL-WR1043ND routeren a Wifit hogyan tudom letiltani?

"A rallysport olyan, mint a sakk, csak nincs idő két lépés között gondolkodni." Isten szekere is LADA VFTS!

(#9647) kali válasza apyka (#9646) üzenetére


kali
legenda

wireless -> wireless settings -> enable wireless router radio -> pipa ki -> save...stb!

(#9648) apyka válasza kali (#9647) üzenetére


apyka
tag

Köszi!

"A rallysport olyan, mint a sakk, csak nincs idő két lépés között gondolkodni." Isten szekere is LADA VFTS!

(#9649) Beri válasza Brogyi (#9643) üzenetére


Beri
addikt

Nem is olyan rég még mindenki huszonezer forintért árulta Magyarországon. Akkor mindenki átvert mindenkit. Most csak néhol ottmaradt az árcédula :D

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9650) Truman válasza Beri (#9649) üzenetére


Truman
senior tag

De pl., az északi szomszédjainknál már akkor is 11-13 eFt körül mozgott az ára, mikor itthol még 25 ropi volt. Ilyen a magyar hardver piac, én már meg se lepődöm rajta (mint ahogy az ország többi élősködős - trükközős sz*rságán se).

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.