Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) Kris87


Kris87
aktív tag

Valakinek ellenvélemény? Pozitívabb tapasztalat? Az 542G tudom, hogy marhajó lenne, csak épp nem ennyibe kerül, gondoltam ha tp-link mind2, akkor olyan rossz ez sem lehet, e szerint mégis?

(#9152) sEKTOr


sEKTOr
csendes tag

Sziasztok!
Gondolkozom egy routeren: Belkin f5d8235.
Fontos lenne az USB-s külső wincseszter-es megosztás, de félek, ha folyamatosan bekapcsolva menne mellette egy külső meghajtó, akkor milyen élettartamra számíthatok a HDD-nél vagy készenlétbe helyezi, ha nem használja éppen? Vannak ventillátoros külső házak, azok bírják a 0-24-et? Vagy erre mi lenne a legjobb megoldás? Most egy külön gépről megy a megosztás, de szeretném kiváltani.
Köszi.

(#9153) Rolly


Rolly
veterán

sziasztok routert szeretnék venni, max 40.000 ft-ig (amazon.de-ről rendelném)...

a Linksys WRT54GL-emet szeretném lecserélni, mert felmerült 1-2 funkció amit nem tud.
- kellene printserver (HP Color Laserjet 1600)
- egy WD 1 terrás vinyó lenne rádugva majd
- ezért jó lenne 2 usb port
- torrentet kéne kezelnie (legalább olyan szint jó lenne mint a wtorrent webes guija)
- ftp, openvpn kliens (esetleg server), qos, adaforgalom statisztika, samba (vagy valamilyen filemegosztás)
röviden asszem ennyi :)

n-es wifi gigabites lan ami még gyorsan eszembe jutott

amiket nézegettem:
- Netgear WNDR3700 (asszem neki csak 1 usbje van :( )
- Asus RT-n16

de más tipusok is érdekelnének

(#9154) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Sürgős segítségre lenne szükségem!
Melyik routert válasszam?

- ASUS RT-N13U
-- Megbízható márka (most is ilyen márkájú routerem van)
-- Több memória
-- Nagyobb támogatottság OpenWRT szinten (fixme)

- TP LINK TL-WR1043ND
-- Ez ismeretlenebb márka (megbízhatóságban hol áll)
-- Kevesebb memória, torrenthez nem annyira ideális
-- Az OpenWRT jól megy rajta a logoutos cikk alapján

Szerintetek melyiket válasszam? :) :F

Üdv. core2

(#9155) ecaddict válasza Rolly (#9153) üzenetére


ecaddict
senior tag

Az 1 USB nem gond, USB hub megoldja.
A kérdés az, hogy hajlandó vagy-e a routeren firmware-t cserélni.

A WNDR3700 gyári firmware-e alkalmatlan arra amit leírtál.
Az RT-N16 gyári firmware-e sem tudja mindazt amit leírtál.

Mondjuk érdekesek az árak az amazon.de-n. A WNDR3700 annyi mint nálunk az RT-N16, az RT-N16 meg annyi mint nálunk a WNDR3700. Azaz, ha másképp nézzük a WNDR3700 mintha túl lenne árazva nálunk (HW szempontból a DIR-825 nagyon hasonló a WNDR3700-hoz és nálunk árban is van).

A DD-WRT alatt problémás lehet a nyomtató ezért:
- WNDR3700/DIR-825: OpenWRT ajánlott
- RT-N16: Oleg vagy Tomato ajánlott

Azt, hogy a nyomtatód biztosan fog-e menni, nem tudom, ennek utána kellene keresni.

DIR-825 OpenWRT csere: Link
WNDR3700 OpenWRT csere: Link
Bár itt azt írják forrásból kell fordítani, erről nem vagyok meggyőződve, merthogy
ugyanonnan ahol a DIR-825 firmware-e van WNDR3700-hez is leszedhető http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/

Az RT-16-hoz a fórumában minden link megvan.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#9156) Rolly válasza ecaddict (#9155) üzenetére


Rolly
veterán

nekem a külső antenna miatt (illetve a több ram miatt) szimpatikusabb az asus, de elég rosszakat írnak róla így nem tudom, hogy bevállalható-e...

a nyomtatónak utánna járok, köszi az ötletet... Jelenleg Tomatot használok a linksys routeren és szimpatikus, viszont a DD-wrt nekem nem jön be eddig mindig csak szívtam vele, ezért ez is befolyásolja szerintem a döntésemet ...

Köszi olvasgatok, és eldöntöm bár nálam az asus kicsit esélyesebb jelenleg...

Várok további ötleteket véleményeket :)

(#9157) Brogyi válasza Neil Watts (#9154) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ez hulyesg. Nalam a 1043-on torrent szerver hasit, rtorrent szamba...
Semmi gond, nincs lassulas, nincs ujra indulas.Mi kell meg?
Jelenleg 2 user, kb. 70-100 torrent aktiv.Ha openWRT-et akarsz rakni ra akkor nagy marha vagy ha az asus-t valasztod.
A GSEJT-rol 30-40Mbyte/s-kel lehet huzni. NAS-nak se rossz,de nem ez volt a szempont.
Egyebkent milyen tobb memo? Mind a ketto 32M hasznal.

[ Szerkesztve ]

(#9158) Brogyi válasza Brogyi (#9157) üzenetére


Brogyi
senior tag

Lenyeges kulonbseg a gigas halo.Ez is a TP javara irhato :)

(#9159) Neil Watts válasza Brogyi (#9157) üzenetére


Neil Watts
veterán

"Egyebkent milyen tobb memo? Mind a ketto 32M hasznal."

eszrevettem. :R

(#9160) ecaddict válasza Brogyi (#9157) üzenetére


ecaddict
senior tag

Ha nálad ennyire hasít a 1043 az rtorrent-el, segíthettél volna/segíthetnél Speeedfire-nak, hogy ne küzdjön a transmission-el ami miatt újraindul a router. Link

Lefuttatnád ezt ill. ezt a tesztet, hogy megtudjuk mennyire gyors a TP-Link 1043?

Ill. valaki akinek van DIR-825-e vagy WNDR3700-a (esetleg WRT610N) megtenné ugyanezt?

core2
Egyiket sem érdemes venni ha komoly terveid vannak. Jobb router (amiben min 64MB RAM van) 25-nél kezdődik.

[ Szerkesztve ]

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#9161) Neil Watts válasza ecaddict (#9160) üzenetére


Neil Watts
veterán

Mintpeldaul?

(#9162) ecaddict


ecaddict
senior tag

Előző 10 hsz-ban mind megtalálható. A drágább nem biztos, hogy jobb, de vsz. 20k alatt HW mod kell (ezt meg egy kicsit túlzásnak érzem 2010-ben amikor HW szinten már vannak kész megoldások).

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#9163) Alex91 válasza Neil Watts (#9161) üzenetére


Alex91
félisten

Azt akarja mondani, ha komolyan szeretnel letolteni, akkor ne routert nezz! :DD

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9164) ecaddict válasza Alex91 (#9163) üzenetére


ecaddict
senior tag

Router és torrent kapcsán csak annyit szerettem volna mondani, hogy 2010-ben nem érdemes ilyenre olyan routert venni ami:
- Nem gigabites
- Nincs benne legalább 64MB RAM

Ha valaki egyébként is routert cserél nagyon is érdemes ilyet nézni.

[ Szerkesztve ]

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#9165) Neil Watts válasza ecaddict (#9164) üzenetére


Neil Watts
veterán

"- Nem gigabites" De az 1043ND az.

(#9166) Brogyi válasza ecaddict (#9160) üzenetére


Brogyi
senior tag

Szivesen megtennem, de kezdo vagyok (teljesen amator vagyok).Linuxot nem reg ismerem.Abbol is az ubit, mert arrol irnak a legtobbet.Sajnos a profik nem irogatnak a netre, vagy nem ertem.A linux guruk azt hiszik mindenki perfekt.Ezert nem tudom megmerni.Nezegettem a ket linket, de nagyon keves az info.Talan egy IT-s rendszergizda megmeri neked, de ha van egy korrekt leiras akkor isten uccse megmerem. :)
Ott kezdodik ,hogy a forraskodot se tudom letolteni.Kiraly,hagyjuk.

(#9167) Brogyi válasza Brogyi (#9166) üzenetére


Brogyi
senior tag

Hat ez hasznalhatobb.[link]
Trehanyak a linux guruk :DD

[ Szerkesztve ]

(#9168) Sk8erPeter válasza Brogyi (#9167) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem értem, miért lennének trehányak, milliónyi leírás van a shell scriptek futtatásáról is, ha utána akarsz olvasni, mi is az, és igazán kerestél volna, akkor 10 másodperc guglizás után találtál volna akár magyar forrást is: [link]
Azzal még nincs gond, hogy nem tudod, hogy kell használni, de ne másokat okolj ezért. :DD

Sk8erPeter

(#9169) ecaddict válasza Brogyi (#9167) üzenetére


ecaddict
senior tag

Pedig nekem ebből a 1043-as okosításos cikkből az jött le, hogy egy-két Linux parancsot nem árt tudni ahhoz, hogy használni lehessen az OpenWRT-t a 1043-al, Link, na mindegy.

Íme egy sorban az egész script-es teszt:

cd /tmp && echo -e "#!/bin/sh\nuptime\nLOOP=20000; I=0\nwhile [ \$I -lt \"\$LOOP\" ]; do\necho \"speed test of WL500gP and RT-N16\" > /dev/null\nI=\`expr \$I + 1\`\ndone\nuptime" > test.sh && chmod +x test.sh && ./test.sh

Kimásolni (hosszú sor!), majd PuTTY ablakban routernek beadni (jobb egérgomb vagy nálad nem tudom mi megy). Kb két perc alatt fut le.
Olyankor csináld amikor más nem nagyon aktív a router.

core2
A RAM kevés benne.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#9170) Brogyi válasza ecaddict (#9169) üzenetére


Brogyi
senior tag

Megprobalom.

[ Szerkesztve ]

(#9171) Brogyi válasza Sk8erPeter (#9168) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ha ilyen nagy esz vagy akkor keress mar nekem egy korrekt leirast (angolul magyarul amit akarsz) a multiuser-es beallitasrol rutorrent3.0 eseteben.Sot, mukodik is. Koszi elore is. :R
Bocsi az off-ert. Csak bazi nagy mellenye van a csavonak.Ugy tudom neked is 1043 van.
Nem latom az eredmenyed szuper guru.

(#9172) Brogyi válasza ecaddict (#9169) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nalam nincs openwrt.Nem is lesz.Router-rel nem fogok soha torrentezni.

[ Szerkesztve ]

(#9173) Sk8erPeter válasza Brogyi (#9171) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Te normális vagy? :Y Elgurult a gyógyszered, vagy mi van veled, okostojás? Vegyél már vissza az arcodból, mert ezen a fórumon nem sokáig lesz maradásod, ha így folytatod... :U :N Pff, mutatok neked egy cikket, te meg így reagálsz. Na, az ilyen embereket kellett volna időben ledobni a Taigetoszról. :D
Bölcsebb maradtál volna, ha hallgattál volna. De így csak lejárattad magad, szívből gratulálok! :DD

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#9174) Pufokaboka válasza Sk8erPeter (#9173) üzenetére


Pufokaboka
tag

Sziasztok!

Lett hirtelen nekem is egy TP-Link WR1043ND-m. Tettem fel rá Open-WRT-t. Szép eredmény, hogy 120 megás UPC-s netet még speedtest szerint bírja ;).
Ellenben két napja szívok a nyomorult wifi-vel, ami sehogy nem akar stabil maradni. Letöltés még úgy ahogy ok, bár egy Dir-300 B1 DD-WRT-vel (elvileg 150mbps max) jobb sávszélességet csinál, de a ha az, hogy feltöltés olyan "bástyás" :). Egy darabig megy szépen 2,5 MB/s-el, aztán lemegy a sebesség nullára, vár kicsit, visszamegy, majd megint le... Szakadni éppen nem szakad, de ez így kb használhatatlan. A mai napon elérhető legfrisebb Open-WRT (Kamikazee és Backfire is volt), X-WRT-vel és a forumon emlegetett srác buildjával (ezzel elég sok hülyeséget csinál, netet is elveszette, véglegesen szakadt) próbálkoztam már. Open és WPA2 AES is megvolt. A túloldalon egy Intel WiFi-link 5100. Van-e valami ötletetek?

(#9175) Alex91 válasza Pufokaboka (#9174) üzenetére


Alex91
félisten

Es az eredeti gyarival mit csinal...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9176) Pufokaboka válasza Alex91 (#9175) üzenetére


Pufokaboka
tag

Látod azt nem tudom :) Van már tapasztalat a gyári fw visszarakásával kapcsolatban? Ami a wiki-n van, az megállja a helyét? Egyébkétn g-s wifiel is próbálta, azzal is hasonló.

szerk:
Még valami: az normális, hogy bootoláskor a WAN és a LAN portokat bridge-eli? Ha DHCP van, akkor a kliens gép simán kap a külső hálótól IP-t...

[ Szerkesztve ]

(#9177) Pufokaboka


Pufokaboka
tag

Még egy tapasztalatot azért megosztanék veletek a router teljesítményével kapcsolatban, hátha ez segít valakinek. Vezetéskes route képesség LAN -> WAN irányban ftp feltöltés 10 MB/s, WAN-LAN irányban 20 MB/s, szóval sebességre meggyőző, de a WiFi kifog rajtam, igazából ha a G-s Wifi stabil bírna maradni, már az is félsiker lenne.

(#9178) Brogyi válasza Sk8erPeter (#9173) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ezt az "elgurult.." dolgot mar lattam valahol ha te voltal akkor joggal nem tetszik a fizimiskad.
Ha latod a nevem ne irj. Koszi. :R

(#9179) Brogyi válasza Pufokaboka (#9177) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ezert nem lesz soha openwrt nalam.

(#9180) kali válasza Pufokaboka (#9174) üzenetére


kali
legenda

a csatornákkal próbáltál variálni? nem zavar be másik wifi hálózat?

(#9181) Sk8erPeter válasza Brogyi (#9178) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem én találtam fel a spanyolviaszt, láthattad pár helyen. :D Ha nem tetszik a fizimiskám, akkor keress más fórumot. ;] Valszeg itt a PH-n több embernek segítettem már, mint amennyinek te valaha fogsz. Én inkább nem elemezném a te fizimiskádat. :D Mindenesetre téged minősít az, amilyen stílusban reagáltál arra, hogy linkeltem neked egy cikket SEGÍTSÉGBŐL. Gyökér. De ennyit rólad meg az OFF-ról.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#9182) Pufokaboka válasza kali (#9180) üzenetére


Pufokaboka
tag

Csatornákkal játszottam már, de az nem segített semmit. Viszont lehet a másik oldal a hunyó, most egy ASUS WL-500gp v1-el is pont ugyan ezt tapasztalom. legújabb oleg, egyébként atomstabil, szóval lehet a laptopmmal van valami...

No, ha látott már valaki ilyet és tud rá mondani valamit, hát rajta. Win 7 Prof 64bit, Intel Wifi 5100agn. Holnap azért teszek még pár próbát egyéb konfigokkal is. Ja és persze egy Dir-300-assal, legfrisebb DD-WRT-vel minen ok..

[ Szerkesztve ]

(#9183) Brogyi válasza Sk8erPeter (#9181) üzenetére


Brogyi
senior tag

Kedves Gyoker!
Ecaddict kollega valoszinu azt hitte , nalam is openwrt van, de nem.A gyari firmware valoszinu nem engedi a telnet, es egyebb trukkok hasznalatat, igy nehez elinditani egy scriptet.Mivel egy debian alapu linux szervert feltelepitettem, es azon rtorrentet, majd rutorrent beinditottam csak vagyok mar olyan hulye hogy egy script file-t hasznaljak.Ha megse akar esedezem a bocsanatodert mert megmertelek szolitani.Csa bekepzelt Gyoker.

[ Szerkesztve ]

(#9184) kali válasza Pufokaboka (#9182) üzenetére


kali
legenda

akkor a noti típusának függvényében, esetleg próbálj másik/újabb illesztőt keresni a wifi modulhoz, hátha...

(#9185) Sk8erPeter válasza Brogyi (#9183) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Blah-blah-blah Jól van, semmi baj! :DD

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#9186) ecaddict válasza Brogyi (#9183) üzenetére


ecaddict
senior tag

Tényleg azt hittem. Mindegy, nem annyira lémyeges ez a sebesség mérés (arra gondoltam, ha már úgyis minden megvan hozzá...).
Ha nem futtatsz semmi extrát a routeren akkor gyári SW és átlagos vas is megteszi.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#9187) YqZ


YqZ
csendes tag

Sziasztok,

jelenleg T-Online-os DSL kapcsolaton egy D-link 360R-en keresztül netezik az ismerősöm.
Szeretne WLAN-t. Egyelőre Linksys WRT54G2 ajánlottam. Ellenvetés?
Felmerült egy router-be integrált modemnek a lehetősége is.
Ezt nem vágom, AnnexA vagy AnnexB kellene, illetve konkrétan, T-Online-os kapcsolathoz mit ajánlotok?

Köszi a válaszokat!

(#9188) Brogyi válasza YqZ (#9187) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nagyon sokan nem ajanljak az egybe szerkezetet.Router tipust meg valaki rogton ir neked.

(#9189) Brogyi válasza ecaddict (#9186) üzenetére


Brogyi
senior tag

A sebesseg ilyen jellegu merese valoban nem jelent sokat. Ha Tom listajat megnezed ott a harmadik 1.2G-s Marvell: Kirkwood .A masodik pedig egy 400Mhz RT3052.
Persze nem kell ennek bedolni ,de mar azert valamit mutat.Szerintem az elso se 1G-s SoC.
Az viszont biztato ,hogy az RT3052 linux-os darab. :)

[ Szerkesztve ]

(#9190) krealon válasza YqZ (#9187) üzenetére


krealon
veterán

Szemely szerint inkabb a regebbi WRT54GL-t favorizalom a tobb RAM miatt (8M vs 16M).
Ha viszont az ar is fontos tenyezo, akkor egy kicsivel olscobban (9k alatt) megkapod a TP-Link TL-WR941ND-t (amiben 32M ram van, meg 3T3R-es N wifi, meg 2x gyorsabb proc).

Az egybe modem-routerekkel pedig az a problema, hogy szolgaltato valtasnal esetleg az egeszet dobnod kell, mert a modem es a router reszuk nem hasznalhato kulon.

(#9191) Pipó


Pipó
őstag

Sziasztok! Eddig soha nem használtam wifi-t, az otthoni hálózatot kábeles routerrel meg tudtam oldani. Új lakásba költöztem és itt nem tudok furkálni. T-com kábelnetem van, a kábeles routert használom, de az egyik szobába a padlón fekszik a kábel, amit szeretnék kiváltani úgy, hogy a fő gépem továbbra is a kábel routerről kapja az adatot.

Megoldható az, hogy a kábeles routerről viszek egy szálat a wifi routerbe bemenő jelnek és azt használa a másik gép? Ezt be lehet-e konfigurálni és melyik gépen kell?

Ez a másik gép egy laptop. Van különbség pcimaci és usb vevő között, melyiket érdemes beszerezni? (egyik sincs jelenleg)

Végül, ha működne a fentieknek megfelelő rendszer, mit ajánlanátok, mit vegyek? Nem kell irdatlan sebesség, 5 Mbites a net.

Köszi

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#9192) FixY67 válasza Pipó (#9191) üzenetére


FixY67
senior tag

Van rá valami okod, hogy plusz egy routert iktass a "játékba"?
Egyébként megoldható, egyszerűen PPPoE helyett DHCP (asszem, van ahol Ethernet-nek hívják) kliensként kell beállítani a wifi-s routeren a külvilágot (külvilág=WAN, internet stb.)

...

(#9193) Pipó válasza FixY67 (#9192) üzenetére


Pipó
őstag

Jelenleg át kell lépni a laptophoz vivő utp kábelt, ezt akarom megszüntetni, de az asztali gépemen meg akarom hagyni a kábeles elérést. Szóval amit leírtál, aszerint működik így is a rendszer. A laptopba pcmci kártyát, vagy usb-t érdemes venni? Van konkrét olcsó páros, amit tudnátok ajánlani? Mondom, sajna még új nekem ez a téma. Valamikor betárcsázós netem volt, azóta kábeles, így nem foglalkoztam ezzel a kérdéssel. THX

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#9194) FixY67 válasza Pipó (#9193) üzenetére


FixY67
senior tag

Továbbra sem értem, hogy ha van egy routered, akkor miért kellene még egy, amikor mindössze két gépet kell kiszolgálnia? Ha a jelenlegiben nincs wifi, akkor egyszerűen le kell cserélni egy wifi-sre, oszt jónapot. A wifi router nem azt jelenti, hogy kizárólag wifin megy... :U

A laptopod olyan régi, hogy nincs benne gyárilag wifi? Arra sajna semmi ötletem, hogy ebben az esetben mit érdemes...

...

(#9195) Pipó válasza FixY67 (#9194) üzenetére


Pipó
őstag

A wifi routerből utp kábelen be tudom vinni a jelet az asztali gépbe úgy, hogy közben a laptop felé kábel nélkül megy a jel?

A laptop 2003-as, de most nincs lehetőség cserélni.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#9196) FixY67 válasza Pipó (#9195) üzenetére


FixY67
senior tag

Persze. Wifi router annyiban különbözik a nem wifi-stől, hogy benne a van a wifi-hez szükséges hardver és szoftver is. De ugyanúgy megvan a 4+1 ethernet portja is.

...

(#9197) Pipó válasza FixY67 (#9196) üzenetére


Pipó
őstag

Na, ezt sem tudtam. THX

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#9198) South Velen


South Velen
addikt

Üdv!

WiFi-s router vásárlás előtt állok, mely a következő célra kellene:

2/0,2 mikrohullámú net megosztása gép(lan) és noti (wlan) között, a gép és a noti hálózatba kötése mellett. Kettőt néztem ki a TP-link 642G-t és a 741ND-t. Melyiket ajánlanátok ?

(#9199) semetka


semetka
őstag

Sziasztok.
Szeretnék egy kis felvilágosítést kérni, mert van egy dolog a számítástechnikában amihez nagyon nem értek
Szóval az a helyzet hogy nyáron tesóm kap laptopot és kéne vennem egy wifis routert hogy tudjon netezni. Melyik routert ajánljátok ami nem is drága de nagyon jól le lehet védeni mert nem akarom véletlen se hogy más tudja használni a netet. Inviteles ADSL netem van itthon. Ja és ha az számít akkor nállam sokszor torrent megy ,nem tudom ez mit számít a routereknél, jó lenne ha a router beiktatása után is fullon jönne a cucc. :D Milyen router lenne a legjobb?

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#9200) kispista92


kispista92
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy routert, de nem tom melyik a jó. Volt egy smc-m az 3 évet bírt aztán se szó se beszéd meghalt miközben neteztem. Na most néztem három routert és arra lennék kíváncsi hogy mi a véleményetek róluk.
1. Edimax BR-6225n
2. D-Link DIR-300
3. ASUS RT-G32
Melyiket lenne érdemes megvenni? Kérlek segítsetek!!!!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.