Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10801) pinnacle válasza Beri (#10800) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Csak arra lettem volna kiváncsi, hogy másnak milyen. Te is írtad, hogy nem szabad 100% terhelésen futtatni a routereket, a 15Mbs netem azért nem "fűthetné" ennyire. A v2 tipusokat nem forgalmazzák itthon?

(#10802) ArchElf válasza pinnacle (#10801) üzenetére


ArchElf
addikt

Olyan routert keresek, ami rendelkezik az alábbiakkal (illetve a lehető legkevesebb fizikai módosítással megoldható):
- WLAN (nem feltétel az N)
- LAN (nem feltétel a gigabit)
- USB bővíthetőség (mobil internet stick támogatás)
- Háttértár (beépíłtett vagy bővíthető)
- Soros port - programozható (USB támogatással, vagy natív)
- programozhatóság (custom linux fw támogatás)

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#10803) Beri válasza pinnacle (#10801) üzenetére


Beri
addikt

Ne foglalkozz a hőfokkal. Ott az 5 év gari. Ha melegszik, annyit nem fog kihúzni. Visszaviszed, kicserélek, mindenki örül.

ArchElf: Mennyi a keret?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10804) Geza60


Geza60
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy mit szóltok ehhez a routerhez? [link]

Otthoni kis hálózathoz kellene, ahol két gép lenne a lanban és vagy telefon, vagy laptop a wifi részén. Azért néztem ki ezt, mert most is egy TP-link routerem van és meg vagyok vele elégedve. A másik szempont pedig, hogy legyen beépített modem is benne, amit a wifis routerek közt nem túl soknál láttam.

Hasonló árkategóriában tudtok esetleg valamit ajánlani, vagy ezzel tapasztalata van-e valakinek?

Előre is köszi!

Geza60

(#10805) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Két router közül kellene választanom:
TP-Link TL-WR741ND
TP-Link TL-WR543G

Szerintetek meik a jobb?

Nem igazán értek a témához, de ha jól vettem ki akkor az elsőnek gyorsabb a wifi része, míg a második többet tud(biztonság, beállítások)?

A wifi sebessége nem fontos számomra, akkor vegyem a másodikat?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#10806) Truman válasza Czimby (#10805) üzenetére


Truman
senior tag

Hát biztonsági szempontból tuti, hogy nem jobb a második. A TL-WR543G különlegessége csupán abban rejlik, hogy más vezeték nélküli hálózatokhoz (pl. AP-ez vagy mikrohullámú Internet szolgáltatóhoz) is tud csatlakozni, és azt továbbosztani. Máskülönben minden tekintetben jobb a TL-WR741ND, pl.:Erősebb hardver, lite N Wifi szabvány, menedzselhető sávszélesség, szülői korlátozások, hozzáférés szabályozás, stb..

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#10807) Czimby válasza Truman (#10806) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi a választ!
Akkor a 741ND lesz a nekem való!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#10808) ArchElf válasza Beri (#10803) üzenetére


ArchElf
addikt

Elsőre nézzünk keret nélkül (ne legyen azért brutális fogyasztása - azért nem egy ipari cisco eszközben godolkozom), aksiról fog menni a gép. 30-50k-ig még biztos belefér.
Ja és a soros port nem soros konzolra kell, hanem eszköz vezérlésre (ezért kell programozható eszköz).

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#10809) h_143570


h_143570
addikt

Udv,

kovetkezo kepeseggekkel rendelkezo routert keresnek, a meglevo WRT54GL modernizalasa veget:
- Gigabites LAN
- Normalis WAN-LAN hid sebesseg (100+ Mbps)
- Wireless LAN N szabvany
- Statikus DHCP LAN fele
- Rendes QoS tamogatas
- USB csatlakozas (kulonosebben nem fontos)
- DD-WRT, esetlegesen OpenWRT tamogatas

A marka kulonosebben nem erdekel. Valaszotokat elore is koszi.

(#10810) Beri válasza Geza60 (#10804) üzenetére


Beri
addikt

Nem szoktam szeretni az egybeépített megoldásokat. A modemet adja csak a szolgáltató nullaforintért, aztán szívjon vele, ha baj van. Ha megveszel egy ilyet, minden esetleges hálózati hibát arra fognak kenni.

ArchElf, h_143570: TP-Link 1043ND, D-Link DIR-825 B1 vagy B2, ASUS N16, Netgear WNDR3700, Linksys WRT610N ver.2
Ezek közül választhattok, itt leírtam, miben milyen belső van, lehet válogatni.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10811) hugoreyes


hugoreyes
csendes tag

Hi
Valakinek van már tapasztalata a TP-LINK WR740N routerrel kapcsolatban ?

Vásárlás előtt állok és két modell között kellene választanom:
TL-WR740N vagy TL-WR542G

Az 542-esről sok pozitív véleményt olvastam de a másikról nem találtam sok infót. Az árkülönbség is csak 100 Ft.

(#10812) Geza60 válasza Beri (#10810) üzenetére


Geza60
tag

Nekem nem jöttek be a nullforintos modemek. Vagy melegedtek, vagy valami bajuk volt, de nem sikerült jót kifogni belőlük. Most is egy TP-link modemes routert használok, semmi bajom nincs vele.

Geza60

(#10813) Truman válasza hugoreyes (#10811) üzenetére


Truman
senior tag

A TL-WR740N fejlettebb újabb gyorsabb és szolgáltatásokban is veri a TL-WR542G -t. Egyedül hátránya a fix (nem lecserélhető) antenna.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#10814) h_143570 válasza Beri (#10810) üzenetére


h_143570
addikt

Koszi, idokozben meg talatam a linkedet egy korabbi posztban.

A D-LINK kizart, volt dolgom a supportjukkal PPPoE szabvany implementacios gondok miat, igy az felejetos. A Netgear szimpatikusnak tunik, ajanlottak mar mashol is. A WRT610N sem rossz, csak kicsit draga es mar az amiknal kaphato az utod is E3000 neven.

Modolas szempontjabol is igy szvsz maradok a Netgear WNDR3700-nel.

(#10815) ArchElf válasza Beri (#10810) üzenetére


ArchElf
addikt

Hello, sajna a belsőkből pont az maradt ki ami a legjobban érdekelne:
- USB-s GSM modem támogatás
- Soros port (natív vagy USB támogatás)

Három USB porttal már minden megoldható lenne bármelyik eszközön, de megette a fene ezeket a sz@r routereket (gyártókat), hogy 4 usb portos IC van bennük, de egy vagy max kettő portot kötnek ki vezetékre. Legalább pinek ki lennének vezetve, hogy ne az IC lábait kellene forrasztgatni...

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#10816) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Tapasztalat közzététel: immáron vagy 4 hónapja használom a D-Link DIR300 routert DigiNET-re és minden oké, nem fagyogat. Az SMC WBR14-G2 meg megy a kukába (illetve természetesen nem, hanem az elektronikai cikkeknek megfelelően lesz eliminálva lomtalanítással vagy leadással).

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#10817) vargalex válasza h_143570 (#10814) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Ha moddolás lesz, akkor nem értem a választást. Persze nem lebeszélni akarlak. De moddolás esetén teljesen mindegy a support, illetve az implementációs negatív tapasztalat, úgysem a gyártó firmware-át fogod használni.
Ezeken a routereken pedig szerintem egyszerűen vétek a gyári firmware-t hagyni. A DIR-825 lelke ugyan az, mint a WNDR3700-é, de jóval olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#10818) vargalex válasza ArchElf (#10815) üzenetére


vargalex
félisten

USB HUB?

Alex

(#10819) ArchElf válasza vargalex (#10818) üzenetére


ArchElf
addikt

USB hubbal nem nagyon szeretnek működni a routerek... általában az a javaslat, hogy lehetőleg ne használjuk HUB-ot... Mindegy is - próbálok szerezni egy USB/Serial adaptert és megnézem, hogy hajlandó-e kezelni a router HUB-on keresztül egy kártyaolvasóval egyetemben...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#10820) vargalex válasza ArchElf (#10819) üzenetére


vargalex
félisten

Mármint csak az USB-Serial adapter nem szeret HUB-al működni?
Mert nekem a DIR-825-ön (OpenWrt-vel) egy aktív USB HUB-on van egy pendrive, egy 2.5"-os külső vinyó és a nyomtató. Gond nélkül megy minden.

Alex

(#10821) sputyi70


sputyi70
aktív tag

Sziasztok ! Van egy TP-LINK TL-WR 1043ND routerem. Az lenne a kérdésem, hogy elég-e ez a router a Digi 80/25 netre. Igazából egy laptopon használnám wifin keresztül.Lenne még egy kérdésem. Sebesség szempontjából kábelen használjam inkább a netet,vagy ezzel a routerrel is megfelelő lenne a sebesség.A kényelem miatt jobb lenne a wifi.Bocsi a sok kérdésért te teljesen laikus vagyok a témában. Köszi minden választ. :)

(#10822) h_143570 válasza vargalex (#10817) üzenetére


h_143570
addikt

A D-Link, ugy 2005 korul nagyon eljatszottak a renomejukat nalam, azotta ha lehet tartozkodom a termekeiktol. Olyan szempontbol fontos a gyari tudas is, hogy dd-wrt eseten lehetnek kompatibilitasi problemak. Egy kis szerencsevel a heten meg lesz.

(#10823) Beri válasza ArchElf (#10815) üzenetére


Beri
addikt

Nulla igény van 4 usb portra egy routeren. Ha valakinek egynél több kell, hubot használ, ahogy a mellékelt ábra is mutatja.

sputyi70: Ha full n-es hálókártya van a laposban és 100%-os a jelszint, összejöhet 80+Mbit egy irányba.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10824) vargalex válasza h_143570 (#10822) üzenetére


vargalex
félisten

Nekem OpenWrt-vel semmi gondom nincs.

Alex

(#10825) h_143570 válasza vargalex (#10824) üzenetére


h_143570
addikt

Az igazat megvalva azt fontolgatom, hogy inkabb azt pakolom ra dd-wrt helyett. Mondjuk parancssoral is elboldogulok, de mivel otthoni termekrol van szo igy inkabb a "kenyelmet" preferalom. Azaz mi most OpenWRT-hez az aktualis jol hasznalhatonak mondhato UI frontend? (Vagy le vagyok maradva es mar alapbol tartalmaz eggyet.)

[ Szerkesztve ]

(#10826) vargalex válasza h_143570 (#10825) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Nagyon sokat élnek abban a tévhitben, hogy OpenWrt-n a firmware felrakása után csak parancssor van. Ez így nem igaz. Az igaz, hogy a snapshot-ba nem teszik bele a WebUI-t, mert így mindenki maga választhat.

Egyébként a BackFire verzióban megtalálható a LuCi, mint webes felület, az X-Wrt-ben pedig a WebIf2. Illetve létezik még a Gargoyle, szintén OpenWrt-re épül, saját WebUI-val.

Alex

(#10827) najaro


najaro
csendes tag

Üdv!
Laikusként fordulok hozzátok,többek között a dolog sürgőssége miatt is.Szóval...
T-home csomagváltás előtt állok.Optikai kábelen fogom kapni a cuccokat,és a jelenlegi
vez.nélküli routert ill.modemet vissza kell adnom a gazdijának.Anno kaptam a szolgáltatótól
egy D-LINK DSL-360R modemet,amit 1 ismerősöm javaslatára /aki a most visszaadásra
kerülő cuccok gazdája/nem kötöttünk be.Tehát nem is volt használva.A net a jelenleginél
/5mbit/sec./"ötször" gyorsabb lesz,és kétségeim vannak az ügyben,hogy ez a modem
megbirkózik-e egy nála korszerűbb kiadású vez.nélküli routerrel, /és itt
jön szerintem a laikus kérdés/vagy tök mindegy hogy milyen modemet használok,mert a
router a lényegi dolog?Tehát:kell-e vennem a megvásárlandó wifi router mellé egy másik
modemet,vagy jó ez is? Amit még ideig-óráig használok,az egy Netgear 54 Mbps,wgr
614v7 tip.wir.router;ill.egy adsl cpe MT 800u-T modem.És milyen vez.nélküli routert
ajánlotok,mekkora wifi sebességgel?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#10828) Gabás válasza najaro (#10827) üzenetére


Gabás
addikt

a szolgáltatótol fogsz kapni egy modem+router funkciókat ellátó eszközt (wifivel és talán 2 LAN csatlakozóval), ami után köthetsz további hálózati eszközöket, ha szükséged lesz rá

(#10829) Bandi18 válasza sputyi70 (#10821) üzenetére


Bandi18
tag

A router elég hozzá, de wifin aligha fog átférni ez a sebesség. A max csak kábelen fog átmenni.

(#10830) Drughi


Drughi
addikt

Üdv, megvettem az itt ajánlott tp link routert.
Most próbálom meg beállítani.
A leírás szerint a 192.168.1.1 -t kell bírni és ott tudom a beállításokat elvégezni.

Nos nekem nem jön be az oldal.
ez azét van mert épp csatlakzom egy le nem védett hálózatra?

A géppel összekötöttem a routert meg be van dugva
Mit felejtettem el?

a wan felirat világít, a wlan villog, ahogy a sys felirat is

(#10831) kali válasza Drughi (#10830) üzenetére


kali
legenda

ha a router áram alatt van, és a lan(1) port csatlakoztatva van hálózati kábel segítségével a munkaállomáshoz, akkor a 192.168.1.1 címen elérhető kell, hogy legyen a router adminisztrációs felülete! ha aktív wifi kapcsolat van közben, akkor is!

[ Szerkesztve ]

(#10832) Drughi válasza kali (#10831) üzenetére


Drughi
addikt

Sikerült, csak nyomni kellett neki egy reset-et.

Azt le tudnád írni, hogy milyen beállításokat érdemes elvégeznem?
Eddig volt egy sima jelszavam és ennyi.
Melyik titkosítást válasszam?
b/g/n? vagy csak sima n?

(#10833) kali válasza Drughi (#10832) üzenetére


kali
legenda

az adminisztrációs felületre történő belépési név és jelszó kerüljön megváltoztatásra! (jelszó jó hosszú, nagy-, és kisbetűk, számok!)
wif esetén ha az ellenoldalon csak n szabványú wifi eszközök vannak, akkor mehet a csak n szabvány a routeren, ellenkező esetben vegyes mód!
a wifi titkosítás szintén ellenoldal(ak) függvénye is - továbbá oprendszeres is lehet, például xp esetén), ha minden eszköz kezeli a wpa2 módot, akkor mehet a legjobb védelem; wpa2 - aes párosítás, egy ütős jelszóval!
ssid legyen módosítva - vagy akár rejthető is!
a csatornákat is próbáld végig, hogy melyiken a legjobb a kapcsolat, mert nem minden ellenoldal szereti például a szélsőséges csatornákat, vagy esetlegesen szomszédos jelek is bezavarhatnak...stb!
a dhcp beállításainál az address lease time mehet maximumra, hogy ne bontogasson minden második órában - bizonyos letöltéseknél idegesítő lenne!

[ Szerkesztve ]

(#10834) najaro válasza Bandi18 (#10829) üzenetére


najaro
csendes tag

Először is,köszi a válaszokat.
És akkor %-ban kb.mi lesz az a sebesség amit a vez.nélküli router át tud majd vinni?
Letöltésnél max.25mbps-t,feltöltésnél 5mbps-t mondanak,a garantált 4,ill.1mbps.

(#10835) chubii válasza Drughi (#10830) üzenetére


chubii
senior tag

Üdv!
Megkérdezhetném,hogy hol vetted a routert ( TP-LINK TL-WR1043ND ) ? Mert én már a 3. webshop-ból próbálom rendelni, de mindenhol hiánycikk..... :F
Köszi szépen !

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#10836) Drughi válasza chubii (#10835) üzenetére


Drughi
addikt

e-digital
Pénteken rendeltem, hétfőre a debreceni üzletbe volt, tegnap vettem át

(#10837) chubii válasza Drughi (#10836) üzenetére


chubii
senior tag

Köszi szépen :R

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#10838) forrest85 válasza Drughi (#10836) üzenetére


forrest85
senior tag

Teszel rá másik firmware-t?

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#10839) Drughi válasza forrest85 (#10838) üzenetére


Drughi
addikt

letöltöttem a tp link oldaláról a legfrisebbett, de valamiért nem tette fel, majd még próbálkozom

(#10840) kali válasza Drughi (#10839) üzenetére


kali
legenda

szerintem forrest85 nem a gyári firmware verzióra gondolt...
ezt töltötted le? link
a frissítés menetét megtalálod a leírásban; link

(#10841) sputyi70 válasza Beri (#10823) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Köszi a választ. :R A notin ez a felirat van : Wireless 802.11n. Ez jó?

[ Szerkesztve ]

(#10842) sputyi70 válasza Bandi18 (#10829) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Köszi neked is. :R Megnézem majd wifi-n ,de szerintem is kábel lesz belőle. :)

(#10843) kaposi1 válasza kali (#10833) üzenetére


kaposi1
tag

Szia!
Privi ment!
Légyszi olvasd el! :R

(#10844) Beri válasza najaro (#10834) üzenetére


Beri
addikt

Valamivel 20Mbit fölött szoktak menni a g-s eszközök a két irányba összesen.

sputyi70: Simán lehet n lite is, az olyan 50Mbit körül megáll.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10845) Drughi


Drughi
addikt

Van egy kis probléma.

Most kötötték be a netet és:
lan kábellel megvan a 80/25ös sebesség speedtest szerint (3x mértem)
a router beállítása után wifin viszont csak 25/15ös volt a maximum.

A csatornákat már átállítottam pár variációra de egyikkelse volt mérhető gyorsulás
sőt 2. csatornán net se volt.

Mi lehet a gond?

szerk:

a szerencsés 13as csatornán elérte a 60/25öt. Már csak a letöltést kéne felturbózni és jó is lenne

[ Szerkesztve ]

(#10846) kali válasza Drughi (#10845) üzenetére


kali
legenda

látom, közben bővítetted a hozzászólást, így tárgytalan, amit korábban írtam...

[ Szerkesztve ]

(#10847) Beri válasza Drughi (#10845) üzenetére


Beri
addikt

Nehogy leírd a kapcsolat sebességét, meg hogy milyen hálókártyával, milyen jelszint mellett...

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10848) Bandi18 válasza Beri (#10847) üzenetére


Bandi18
tag

De wifin úgy sem tudná átnyomni azt a 80mbit-et :) Főleg ha sokan lógnak a csatornán meg sok a zavaró hatás.

[ Szerkesztve ]

(#10849) Beri válasza Bandi18 (#10848) üzenetére


Beri
addikt

Egy sima sebességmérés erejéig egy szálon bőven át lehet tolni annyit, ha nem túl sok a zavaró jel. Viszont nem tudjuk mégis mennyi van...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10850) Drughi


Drughi
addikt

Nos a helyzet a következő:

Digi Topnet lenne 80/25

Kábelen átjön, lemérve többször is.

Wifin a wifi mellől 2méterre 100%os jelerősség mellett egyszer-kétszer elérte a 60/20-at.
Mindezt úgy, hogy kipróbáltam mind a 13 csatornát, amit felajánlott a router.

Most a szobából, kb 8méterre és 1 fallal a routertől ismét 20/10es körüli értéket mutat a speedtest.

ftp szerverről max 2mb-tal töltök.

szóval nincs meg a kellő sebesség

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.