Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10351) gbors


gbors
nagyúr

sziasztok, most már szinte biztosan 1043ND lesz (thx :R), egy kérdésem lenne azokhoz, akik ilyen routert használnak - ha nincs a HDD irányába aktivitás egy ideig, akkor a router szól neki, hogy inaktiválja magát? esetleg ez a HDD-n múlik?

köszi!

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#10352) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Ah, ahogy olvasgatom a topikokat, van egy olyan érzésem, hogy a Linksys WRT320N helyett egy TP-LINK TL-WR1043ND-t kellett volna vennem. :O

[ Szerkesztve ]

(#10353) Beri válasza WonderCSabo (#10352) üzenetére


Beri
addikt

A levehető antennák miatt jobb megoldás lett volna.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10354) semetka válasza Beri (#10350) üzenetére


semetka
őstag

Belemegyek a cod2 multiba és start new szerver. Router előtt minidg látta a szerót most nem.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#10355) Beri válasza semetka (#10354) üzenetére


Beri
addikt

A kérdésekre próbálj válaszolni.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10356) Brogyi válasza semetka (#10354) üzenetére


Brogyi
senior tag

Tedd DMZ a szervered ha nem ertesz hozza. Egyebkent portfortward a te magikus kulcsod. :DD

(#10357) Truman válasza semetka (#10354) üzenetére


Truman
senior tag

Ja, és persze a világért se áruld el a router-ed típusát.
Egyébként: http://portforward.com/

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#10358) kali válasza WonderCSabo (#10352) üzenetére


kali
legenda

most meg csak idegeskednél, hogy mennyit esett az ára, mióta megvetted... :)
mondjuk a jelenlegi árak mellett most pláne jobb vétel a tl-wr1043nd :K

[ Szerkesztve ]

(#10359) semetka válasza Truman (#10357) üzenetére


semetka
őstag

841nd-m van.
wlindítom a cod2 multit és ott van olyan h start new server, így csinálom a szerót.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#10360) #82189568


#82189568
törölt tag

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy LAGG-ol a Counter Strike Source, 5 mbit T-online.
Router nélkül nem jelentkezett a tesztelés alatt a probléma , router mindenféleképpen kell, mert öcsémmel megosztjuk a netet.

A tesztelés alatt csak az Én UTPm volt a routerbe, de sajnos így is jelentkezik a probléma , router nélkül meg kitűnően muzsikál.

TP-LINK WR841ND v3 ( a legfrissebb FW van rajta )

Mi lehet szerintetek a gond ?? Win 7-em van

Köszönöm előre is!

(#10361) Beri válasza #82189568 (#10360) üzenetére


Beri
addikt

Hogy az öcséd miatt megfullad az ötmegás ádéesel, mert kitorrentezi a belét is. Húzz rá egy jó kis qos-t.

semetka: De hol a nagyanyó térdekalácsában van "a haver"? LAN-on? Netán neten játszotok? Ha nem helyi hálón belül van, akkor forwardolnod kell portot a szerverednek.
Még valami: ez nem a megfelelő topic.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10362) WonderCSabo válasza kali (#10358) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én már egy fityingért sem vennék WRT320N-t.

Egyébként 3 hete vettem, azóta nem esett az ára, ha jól látom.

(#10363) kali válasza WonderCSabo (#10362) üzenetére


kali
legenda

3 hét alatt nem lett olcsóbb, de amikor rövid idő alatt 18 e ft környékéről leugrott 12 e ft-ra, akkor bosszankodtak néhányan, akik még drágábban vették...
mondjuk egy új tl-wr1043nd áráért még eladhatod a wrt320n routert! :)

(#10364) semetka válasza Beri (#10361) üzenetére


semetka
őstag

Ja bocsi nem tudtam hogy erre gondolsz. Haver neten van. A lannal semmi baj, az jó.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#10365) WonderCSabo válasza kali (#10363) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Semmilyen bajom nem lenne, ha nem lenne a wifije iszonyat gyenge. Kiderült, hogy az USBs wifi adapterem erősebb, mint a router. LOL.

12 e forint? Én mindenhol 20k feletti árakat látok. Persze újonnan.

[ Szerkesztve ]

(#10366) Truman válasza WonderCSabo (#10365) üzenetére


Truman
senior tag

"12 e forint? Én mindenhol 20k feletti árakat látok. Persze újonnan."

Nem puccos elektronikai szaküzletekben és PC boltokban kell nézni. Ahol nagy a profitéhség, és még az a sok felesleges csili-vili és felhajtás is be van építve a termékek árába.
--> http://www.argep.hu

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#10367) Alex91 válasza Truman (#10366) üzenetére


Alex91
félisten

Meglepne, ha ennyiert valoban lenne nekik...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10368) WonderCSabo válasza Truman (#10366) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A WRT320N-re gondoltam, ezek szerint akkor félreértettem kalit.

(#10369) Truman válasza Alex91 (#10367) üzenetére


Truman
senior tag

........

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#10370) Truman válasza WonderCSabo (#10368) üzenetére


Truman
senior tag

Ja így már értem, te a Linksys WRT320N -re gondoltál. Az valóban ott körül van. Bár szerintem nem éri meg. Én a beépített antennás megoldásokat, amúgy is kerülni szoktam nagy ívben.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#10371) kali válasza WonderCSabo (#10368) üzenetére


kali
legenda

én arra értettem, hogy adnak annyit az alig használt wrt320n routeredért, hogy abból a pénzből vehess egy új tl-wr1043nd típusút!

(#10372) WonderCSabo válasza kali (#10371) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az már leesett. :)

(#10373) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Nem ertem miert, de kb harom evente kell uj routert vennem. :( Volt egy Netgear, ami elhalalozott es most egy D-Link gyengelkedik. Ha egesz ejjel megy a letoltes, akkor reggelre teljesen meghal, bontja a kapcsolatot es 2-3szor kell ujra inditani mire tud csatlakozni megint. A port kiosztasokat folyamatosan elfelejti, vannak beallitasok, amiket nem tudok megvaltoztatni es stb.
Normalis ez vagy csak en fogtam ki eddig selejtes darabokat? :DDD Valszeg az utobbi... :U Termeszetesen ezek mind garancian tul romlanak el.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#10374) kali válasza Paarthurnax (#10373) üzenetére


kali
legenda

egy aránylag olcsó - de attól még jó - tp-link router kell neked 5 év garival és hajrá! :)

(#10375) Paarthurnax válasza kali (#10374) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

DSL modemmel egybeepitett modellt keresek, de a szolgaltato elegge behatarolja, hogy melyik tipusokat tamogatja, ugyhogy mindig elobb veluk kell egyeztetnem es nem donthetek kedvem szerint. :(

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#10376) micsu


micsu
tag

Sziasztok,

Múlt: 3-4 éve vettem egy Linksys WRT54GL routert, mert itt a PH-n mindenki azt mondta, hogy az a jó. Többféle DDWRT-vel is használtam, stabil, tetszik.

Jelen: De azóta bejött a gigalan, az n-es wifi, és a chello is 10x-re gyorsult. Kell egy router a szülőnek is, így gondoltam, hogy elérkezett az idő az új router vásárláshoz: ők megkapják a régit, én pedig választok magamnak az [ajánlott routerek] felső kategóriájából.

Kérés: egy kis segítséget szeretnék kérni, h a "felső kategóriából" melyiket érdemes választani.
Az ajánlott routerek leírás egy nagyon jó összefoglaló, kiindulásnak tökéletes, ezúton is köszönet érte Beri-nek. De túlzott részleteket még nem tartalmaz. Szerencsére az utolsó 200 hsz-ből sok minden egyéb részlet is kiderült. Ami ezek közül a "felső kategóriában" található routerekre vonatkozik, azt összegyűjteném, hátha mást is érint:
- ASUS N16-on van egyedül 2 USB port, de ezért nem éri meg 3x annyit fizetni érte, hiszen egy [usb hub] és egy [1250 Ft-os táppal] aktív módban használható.
- Linksys WRT320N: gyenge a wifi hatótávja, fix antenna (nem cserélhető nagyobbra / jobbra)
- TP-Link 1043 ND: sokan dicsérik, van hozzá cserélhető antenna pl. ez és ez

A többről nem találtam / nem emléxem említésre méltóval.

Követelmények az alap dolgokon felül:
- legyen stabil, mint a mostani Linksys WRT54GL (3 év alatt 2x indítottam újra lassulás miatt)
- chello jelenleg 60 / 6, de ez Moore törvénye alapján ez nőni fog
- torrent 0-24-ben megy laptopról
- jelenlegi ddwrt vs gyári fw helyzet alapján valószínűleg le szeretném cserélni a gyárit, pl tomato, openwrt vagy ddwrt-re (erre vonatkozólag nem találtam említést: melyikre lehet feltenni ilyeneket, és melyikre nem)
- pénz nem számít (értelmes keretek közt 20e-30e)
- lehetőségek a jövőre vonatkozólag: cserélhető wlan antenna, legyen elég ram és cpu benne (a 2 év múlva megjelenő 3rd party FW-ekhez is)

Ha jónak látod Beri, ezekkel, és a válaszként érkező, döntés-támogató infókkal érdemes lehet bővíteni az ajánlott router leírást, és betenni az 1. hsz-be.

Köszi előre is a segítséget mindenkinek,
Üdv,
Micsu

(#10377) Beri válasza micsu (#10376) üzenetére


Beri
addikt

Az emberek nagy többsége nem akar alternatív fw-t használni, csak meg akarja osztani a netét valami jó ár/érték arányú routerrel. Ezért nem eresztettem bő lére ennek taglalását. Azok, akik a tiédhez hasonló megoldást keresnek, majd rákérdeznek így, aztán tudunk ajánlani személyre szabott megoldást. Számodra egy D-Link DIR-825 B1 lehet a best buy, ha 20-30k a keret. Persze a 60/6-hoz még egy 1043ND is bőven sok, sőt, a 120as csomaggal is elbír, de a D-Link majdnem a duplájára képes. Ha már úgyis megszoktad, dd-wrt által támogatott eszköz mind a kettő, válassz nyugodtan.

BoGyesz_24: Leírtam már sokszor, de az egybeépített megoldásokat nem preferálnám a helyedben. A modemet a szolgáltatótól kell venni jelképes összegért garanciával, hogy véletlenül se tudják majd arra fogni a hibákat a kapcsolattal, hogy szerintük rossz hálózati eszközt használsz. Ha gáz van, rászúrsz egy gépet közvetlenül a modemre és jöhetnek tesztelni, nem lesz mit köpködniük saját magukon kívül. Ezen a környéken fel kell készülni rá, hogy a szolgáltatóknál dilettáns barmok kábeleznek és mennek ki az ügyfélhez, szolgáltatótól függetlenül. Nem, a villanyász szakmunkás, sőt, a diplomás elektroműszerész sem hálózatépítésre való. Csak rá tudja rakni a kábel végére a csatlakozót.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10378) kali válasza Paarthurnax (#10375) üzenetére


kali
legenda

a kombó megoldások nem valami jók, lehetőség szerint inkább külön kellene megoldani a modem és a router dolgot!

közben Beri már leírta...

[ Szerkesztve ]

(#10379) micsu


micsu
tag

Van otthon NAS is, így a rajta tárolt adatokat elérem távolról ddwrt-s VPN-en keresztül, de azért foglalkoztat a dolog, hogy a router USB portjára dugott 8GB-os pendrive adatit hogyan lehet elérni secure connection-on keresztül távolról (WAN-ról).
Jól gondolom, hogy a router oldaláról csak annyi kell, hogy tudja az USB-s fájlmegosztást, minden más részletért (hogyan érem el, vpn, sftp, https, stb) már a feltelepített 3rd party firmware (openwrt, ddwrt, tomato) lesz a felelős?

(#10380) Beri válasza kali (#10378) üzenetére


Beri
addikt

Vannak jó egybeépített megoldások, csak nem igazán érdemes megvenni egyiket sem. Összesen annyi tisztességes modell van a piacon, hogy egy kezemen meg tudom számolni, az áruk meg 20k+.

micsu: Igen, jól gondolod. Csak egy usb port kell.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10381) Paarthurnax válasza Beri (#10380) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Ez a D-Link ilyen egybeepitett joszag, es az elejen jol is mukodott. Tobb mint $100 volt, de igy ket ev elteltevel elgyengult. Mitol mennek ezek tonkre es miert halnak be a folyamatos letoltestol? Tulterheli az aramkoroket? :DDD

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#10382) kali válasza Beri (#10380) üzenetére


kali
legenda

tudom, ezért is nem azt írtam, hogy nincs jó eszköz, hanem azt, hogy maga a megoldás nem jó, külön - külön jobb!

(#10383) Beri válasza Paarthurnax (#10381) üzenetére


Beri
addikt

Délinkéknél nagy hagyománya van a táp elfáradásának. Egyébként igen, minden fogy, kopik. Az elektronikai alkatrészek is, csak van, ami elhanyagolható mértékben. Túlterhelés sem kell hozzá.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10384) ecaddict válasza micsu (#10376) üzenetére


ecaddict
senior tag

Az RT-N16 nemcsak a 2 USB miatt drága. Van még benne 128 MB RAM (több mint bármelyik listán szereplőben) és a proci is erősebb mint a TP-Link-ben. Simán csak routerként nem is lehet kihasználni.

Persze ha nem akarsz alternatív firmware-t ill. a routeren futó extra progikat, kicsit sokba kerül.
Stabilitásról még korai lenne nyilatkozni. Mindenesetre amióta Oleg firmware-t használok még nem sikerült kiakasztani. Ha az elődje (WL-500gPv1) stabilitását hozza (hónapokban mérhető uptime vége vagy firmware upgrade vagy áramszünet volt) akkor teljesen elégedett leszek.

Beri
Táp elfáradását a régi Asus is hozta. Nekem nem volt gondom vele a 2+ év alatt, de sokaknak igen. Gondolom ugyanabból a forrásból szerzik az elektrolit kondenzátorokat amik a hő hatására kiszáradnak... (e-miatt érdemes nem az USB-ről szedni a hozzá kötött cuccoknak az áramot)

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#10385) Beri válasza ecaddict (#10384) üzenetére


Beri
addikt

Azért egy 120as fibernet a gyári szoftverrel elég közel tudja vinni szegény n16ot a teljesítőképessége csúcsához :DDD
Lényeg a lényeg, nem azok játékszere ez a router, akik nem flash-sel kezdik az új router beüzemelését :)

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10386) ecaddict válasza Beri (#10385) üzenetére


ecaddict
senior tag

Ha most egy elég régi smallnetbuilderes mérésre utalsz akkor azért ebben elég erősen kételkednék.
Az E3000 router-re ami ugyanazt a procit ill. switch-et használja mint az RT-N16 bőven 200 Mbit felett mértek: Link

Amúgy meg a két router ugyanazt a Linux kernel verziót használja ami meghatározó a routing performance szempontjából.

Azért a 120as fiber még elég messze van ettől a 200+ Mbit-től...

[ Szerkesztve ]

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#10387) micsu válasza Beri (#10377) üzenetére


micsu
tag

"A D-Link-nél elfárad a táp" dologról én is hallottam már, csak a NAS topicban.

Köszi a választ Beri és ecaddict! :R
Ha jól látom, a "felső kategóriás" routereket két csoportba oszthatjuk:
amelyik tud dual band wifi-t és amelyik nem. Előbbiek drágábbak, utóbbiak kevésbbé :)

Nem fogok WLAN-on HD videót nézni, ezért a kétsávos routereket elvileg kilőhetnénk:
- D-Link DIR-825 (kb. 25e)
- Asus RT-N16 (kb. 35e)
- Netgear WNDR3700 (kb. 35e)
- Linksys WRT610N (kb. 40e)

Ezek maradtak:
- TP-LINK TL-WR1043ND (kb. 13e)
- EnGenius ESR-9850 (kb. 18e) de nincs benne usb

A végeredmény: a nagyobb proci, nagyobb ram, gyorsabb wifi, dualband és printerserver funkciók miatt mégiscsak a DIR-825 a nyerő a 1043ND-vel szemben.
(Még ha most nem is fogom teljesen kihasználni, de ár-érték arányban hasonló szinten van.)

A biztonság kedvéért kérdeznék még 4et a DIR825-ről, mert a saját topicja nem túl aktív:
- mi a különbség a B1 és B2 rev közt?
- leszerelhető az antennája, hogy szükség esetén jobbra cseréljem?
- nem gond, hogy ezen csak 2 antenna van?
- miért halott a saját topicja? senki nem vesz ilyet? miért nem? (figyelembe véve, hogy ez a legolcsóbb dual bandos router)

Köszi,
Micsu

(#10388) Beri válasza ecaddict (#10386) üzenetére


Beri
addikt

Igen, a szmólnetbilderes eredményre utaltam.

micsu: A dualband nem nyújt plusz sebességet, ezt tisztázzuk első körben. Az A1 és B1 verziók más chip köré épülnek, az A1 nem fw moddolható. Az antennák levehetők. Az, hogy kettő van belőlük, nem gond. Az n spec szerint minimum 2 rádió kell, ezt teljesíti. Saját topicja meg azért halott, mert kevés ember akar 25k körül routert venni, ha meg mégis, inkább linksys-t meg asus-t vesznek, mert az menő (a legtöbb esetben ez az oka).

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10389) micsu válasza Beri (#10388) üzenetére


micsu
tag

ha meg mégis, inkább linksys-t meg asus-t vesznek, mert az menő

jah, bocsi, ezt, nem tudtam, akkor inkább én is olyat veszek :DD

(#10390) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok!

Ezek között van különbség?
TP-TL-WR543G
TP-TL-543G

:F
30/20-as Digis nethez kellene.

[ Szerkesztve ]

(#10391) Truman válasza Tom5 (#10390) üzenetére


Truman
senior tag

Az egyik helyen lusták voltak végig írni, a másik helyen pedig nem.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#10392) Tom5 válasza Truman (#10391) üzenetére


Tom5
addikt

Köszönöm a gyors választ. 1hónapos használt 4K-t megér?

(#10393) kali válasza Tom5 (#10392) üzenetére


kali
legenda

igen!

(#10394) Brogyi válasza ecaddict (#10386) üzenetére


Brogyi
senior tag

Bocsi de ez talalgatas, kodosites addig amig nem nyomsz fel ide egy screen-t az RT16-rol JPRF-el.Nekem addig csak 140-t tud az uber geped.
Ez egy regi gagyi D-Link. Valami ilyesmit toljal legyszives, es el fogom hinni, de csak akkor.

(#10395) vargalex válasza ecaddict (#10386) üzenetére


vargalex
félisten

A Netgear WNDR3700-ra és a D-Link DIR-825 B1-re is nagyon különböző értéket mértek, holott szinte ugyan az a vas.

Alex

(#10396) vargalex válasza micsu (#10387) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Ha jól tévedek, az RT-N16 sem kétsávos az említett routerek közül.
A DIR-825-nél a B1 és B2 közötti eltérést én sem találtam a neten sehol (B1-em meg nem is volt), de nagy nem lehet, ha ugyan az a firmware megy rá. Amit a B1-es képeken nem láttam az az, hogy a B2 tápjának vezetékén van egy kapcsoló, amivel áramtalaníthatod. Nem tudom, hogy ez létezik-e a B1-nél. Lehet, hogy csak ennyi a különbség.
Természetesen cserélhető az antenna és nem gond, hogy csak 2 van.
A saját topic-ja tényleg halott, úgy tűnik, hogy nagyon kevesen használunk itt ilyet.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#10397) Warter


Warter
őstag

Van egy TP-Link 1043 ND routerem és gondolkodom, hogy az antennát nagyobbra cserélem. Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e mind a 3 antennát kicserélni illetve, hogy milyen hatással lesz a lefedettségre és a működésre, ha csak 1 vagy 2 antennát cserélek.

[ Szerkesztve ]

(#10398) micsu válasza Warter (#10397) üzenetére


micsu
tag

ez lenne a megfelelő topic a kérdéshez: WLAN és antennák

(#10399) Beri válasza Warter (#10397) üzenetére


Beri
addikt

Egy antennát cserélni értelmetlen, kettő már segíthet (de nem mindegy melyik kettő), de én azt mondom, hogy vagy mindet, vagy egyet se.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10400) Brogyi válasza vargalex (#10395) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ha ugyan az akkor nosza merd meg te is.A te vasadra is kivancsi vagyok. A te tudasoddal kb. 5 perc. Bizonyitek, az valami.Nekem azt mondtak a mernok ember mer, hat merj kollega.
Lehet , hogy nem pontos, de nekem szinte majdnem ua. az eredmenyem. Ennek fenyeben marha kivancsi lennek a TE ,es ecaddict eredmenyere. Meg ha openwrt a firmware ugy meg erdekesebb.Go-Go. :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.