Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) Cyrin válasza Warter (#9450) üzenetére


Cyrin
addikt

hamár megjelent a dlink, vedd bele a 825-öt is, ami most olcsóbb mint a 655 (de vajon miért) :D

(#9452) Warter válasza Cyrin (#9451) üzenetére


Warter
őstag

Gondolom, mert csak 2 antennás amúgy meg ugyanazt tudja. Vagy rosszul látom?

(#9453) Cyrin válasza Warter (#9452) üzenetére


Cyrin
addikt

rosszul :D

(#9454) Plavix válasza Beri (#9449) üzenetére


Plavix
tag

Ez konkrétan egy iskola szám.tech. terme pénz nélkül. 24 tanulói géppel, 1 tanári, és 1 webszerverrel. Megjegyzem a legjobb gép P4 386 MB RAM-mal. Most egy switch osztja a netet. (Amikor éppen jó.)

Weblap készítés, domain adás-vétel.

(#9455) Beri válasza Plavix (#9454) üzenetére


Beri
addikt

Pénz nélkül, de gigabites nettel? Furcsa kombináció... Switch nem oszt semmit, csak kapcsolatot teremt. Ha a switch rosszalkodik (és nem az elképesztően profi rendszergazda műve a dolog), akkor vegyetek egy másikat. Ilyen egyszerű ez.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9456) Rider74


Rider74
tag

Üdv!

Routert kell vennem, sima 4/1 Mbit kábelnet van, de hamarosan 30~40 Mbit lesz.
Nem hátrány a Wierless, de nem feltétel, mert két gépet kellene csak kiszolgálnia kábelen.
Azonban feltétel a STABIL működés, és ,hogy a torrent nem akassza ki.
Illetve a Webes lehetőleg egyszerű konfigurálás.
Néztem ezt,[link] de bármilyen ésszerű javaslatot szívesen várok.

(#9457) zsommi válasza Rider74 (#9456) üzenetére


zsommi
senior tag

Üdv!
Én személy szerint nem vennék linksys-t, sztem messze vannak a jótól.
Volt már dolgom többel is, de igazából minddel bajom volt csak eddig, fagyotatott, meg hasonlók.
Én igencsak a TP-Link híve vagyok, egy 542-esnél jobb nem kell szerintem egy egyszerű otthoni felhasználónak.
Sima vezetékes routert nem érdemes manapság venni szerintem, bármikor kellhet egy wifi, akkor meg ott van, és kb 500 Ft a különbség.
http://www.olcsobbat.hu/szamitastechnika/routerek/tp_link_tl_wr542g/

(#9458) Beri válasza Rider74 (#9456) üzenetére


Beri
addikt

Nos, az vékony lesz egy csöppet a "30~40 Mbit"-hez, nagyon ki lenne centizve. Helyette én minimum egy 741ND-t néznék (sőt, inkább 941-et), de ha már 30-40Mbit van ott, lesz az több is idővel, ésszerű döntés lehet egy 1043ND beszerzése.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9459) Rider74 válasza Beri (#9458) üzenetére


Rider74
tag

Köszi a gyors válaszokat, úgy tűnik, a TPlink a tuti választás. Azonban a beállításban remélem nem fogok elakadni, Linksys és Dlink routerem volt, ezért is gondolkodtam ezekben.

(#9460) Seqis


Seqis
csendes tag

Sziaztok!
A TP LINK TL-WR1043ND Routert lehet használni printer szerverként?Köszi előre is!!!

(#9461) Beri válasza Rider74 (#9459) üzenetére


Beri
addikt

Nem bonyolultabb semmivel, mint bármelyik másik hasonló router webui-ja.

Seqis: A gyári szoftverrel nem.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9462) Seqis


Seqis
csendes tag

És milyen szoftvert lehetne rátenni amivel már tudja ezt is kezelni?Nem találok más routert ami hasonló tulajdonságokkal bír,de tud printer szerverként is működni.Tudsz esetleg valamit ajánlani?vagy erre valami más szoftver?Köszi

(#9463) vargalex válasza Seqis (#9462) üzenetére


vargalex
félisten

Pl. OpenWrt-t.

Alex

(#9464) Beri válasza Seqis (#9462) üzenetére


Beri
addikt

Ha csak a nyomtatószerver hiányzik, rámehetsz az asus wl-520gu-ra, vagy az n13u-ra. Minden attól függ, mekkora sávszélességet osztanál.
Vagy tegyél fel egy dd-wrt-t, vagy open-wrt-t a 1043-adra. Természetesen garanciát senki nem vállal a műveletre, ha brickeled, nem cseréli ki senki.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9465) oliver7777


oliver7777
tag

Sziasztok!

Nekem 8 megás nethez kell router, és Linksys wrt54gl-en gondolkodok, De olvastam hogy érdemesebb újabb szériát venni (pl.:Linksys wrt320n). Csak árban jelentős a különbség. Azon kívül, hogy nagyobb sávszélességet tud kezelni az újabb van vmilyen lényeges különbség?
Illetve láttam, hogy többen is ajánlják ezt a routert is TP-LINK TL-WR1043ND, ez is színpatikus, ráadásul olcsóbb is minta a Linksys wrt320n.
Egyébként Linksys wrt54g ver. 7-hez van vmilyen firmeware amivel többet lehet kihozni belőle, mert ezt cserélném másikra.

Köszi!

(#9466) zsommi válasza oliver7777 (#9465) üzenetére


zsommi
senior tag

A Tp-Link az jo kis router, de egy 8 megás nethez, ha nincs semmi extra vágyad mellé, minek veszel ilyen drága routert?
Vegyél egy 542-es Tp-Linket, az bőven jó szerintem.

(#9467) Beri válasza oliver7777 (#9465) üzenetére


Beri
addikt

Pont belenyúltál, az 54g ver.7 pont nem támogatott (dd által legalábbis). Ha szempont a moddolhatóság, választhatod a 1043ND-t. Olcsóbb mint a 320N és semmivel sem kínál kevesebbet. Viszont ha nagyon akarsz spórolni, az open-wrt felmegy egy 741ND-re is.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9468) Seqis válasza Beri (#9464) üzenetére


Seqis
csendes tag

Hát igen!Mivel abszolút nem értek a modoláshoz, ahoz nem szívesen nyúlnék!Egy 10 megás nethez kellene.Azt simán hozza az 520-as is.Néztem a TP-t is,de mivel ismeretlen terület ez számomra inkább az egyszerűbbet választanám.Csak egyenlőre nem rendelhető az ASUS!:D

(#9469) masterful87


masterful87
senior tag

Sziasztok!

Olyan routert keresek, ami kezeli USB-n keresztül a HDD-ket, vagy ha nyomtató van rajta akkor azt. Ezen kívül remek lenne ha tudna torrentezni magában! :D

Megnéztem a TP-Link 1043ND-t, arra lehetne rakni open-wrt-t, és akkor szinte nincs számára lehetetlen. Elolvastam egy logoutos cikket róla, és az segített eldönteni, hogy köszönöm, ez nekem így nem kell.

Nem tudnám kezelni, biztosabb lenne ha már gyárilag fel lenne készítve a torrentezésre a router. Mintha olvastam volna, hogy Asus-nak van egy ilyen fajta készüléke?!

(#9470) Beri válasza masterful87 (#9469) üzenetére


Beri
addikt

Az n13u vagy az n16 a neked való eszköz. Sávszélességtől függően.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9471) ecaddict válasza masterful87 (#9469) üzenetére


ecaddict
senior tag

Az RT-N16 gyári firmware sem biztos, hogy pont tudja azt ami neked kell (bár ebben tényleg alapból minden megvan amit kérdeztél).

RT-N16-hoz viszont vannak elég egyszerű tutoriálok mint pl. ez (csak másolgatni kell parancsokat):
Link

A fórumában több firmware-hez (pl. Tomato) van info. Link

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#9472) oliver7777 válasza Beri (#9467) üzenetére


oliver7777
tag

A dd-wrt-ről jókat hallottam, meg a kb 15ezer forintos ár is belefér a költségvetésbe, szóval jó lesz a 1043ND.

Wireless hálózati kártyát keresek még, de egy régi gépbe kellene, tehát PCI-s kilőve. Ebben az esetben mit ajánlotok, USB-set?

Köszi!

(#9473) Reszi válasza oliver7777 (#9472) üzenetére


Reszi
tag

most esett az ára! :DD

holnap én is berendelem asszem!

[ Szerkesztve ]

(#9474) kano válasza Reszi (#9473) üzenetére


kano
nagyúr

Ez állat!!!!!! :DD :C

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#9475) RootRulez válasza kano (#9474) üzenetére


RootRulez
félisten

Már csak lélektanilag se mindegy hogy 15K vagy 12,5...

═════════════════════════════════════════

(#9476) sb


sb
veterán

Sziasztok.

Vettem egy TP-Link WR1043-at.
WOL-hoz lenne kérdésem:

1. ARP fixen beállítva: gép mac címe és ip összerendelve.
2. 7 és 9-es portok az adott ip-re forwardolva
3. DHCP-ben beállítva, hogy fixen azt az ip-t kapja a gép (bár ez nem kell az ARP mellett)

Próbáltam többféle wol sender progival kívülről, netről felébreszteni de nem igazán akarja.
Ötlet?

szerk: Firewallban vagy máshol nem kell állítani valamit? Mondjuk, hogy broadcast csomagot is továbbítson befelé?

[ Szerkesztve ]

(#9477) St3venson


St3venson
tag

Hali!

Most köttettem egy digi 85/25-ös netet, és routert akarok venni hozzá.
Egy Linksys WTR610N megfelelő hozzá?

Köszi

(#9478) Brogyi válasza St3venson (#9477) üzenetére


Brogyi
senior tag

Hat oreg annyi zseert 3db 1043-ast vehetsz, es gyanitom egy is jobban muzsikal mint az a flancos linksys.

(#9479) Alex91 válasza Brogyi (#9478) üzenetére


Alex91
félisten

Mondjuk a dual-band-ot nem tudja, de ettol fuggetlenul valoban olcsobb :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9480) St3venson válasza Brogyi (#9478) üzenetére


St3venson
tag

Való igaz, hogy nem olcsó, de a mostani routerem is linksys volt, és maradnék nála. De ha van már / jobb / korszerübb, akkor természetesen szívesen fogadom.
Ami fontos számomra, hogy gigabites router legyen és N-es.

(#9481) kali válasza St3venson (#9480) üzenetére


kali
legenda

esetlegesen egy wrt320n nem lenne elég?

(#9482) Brogyi válasza St3venson (#9480) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ha mar raszantad azt a penzt en csak [ezt] valasztanam .
Amit te akarsz azt, bocs de ingyen se.Magan velemeny, de ezt is vedd figyelembe.

(#9483) sb válasza sb (#9476) üzenetére


sb
veterán

Na megoldva.
Viszont még mindig van gondom a TP-Link WR1043-al.
Van amikor egyszerűen "leakad" a net.
Lan-ra kötve a routert elérem, a upc modemet is mögötte. DNS is rendben, mert a router diagnostic felületérül trace-t indítva pl az index.hu-t feloldja és végigmegy szépen. Böngészőben mégsem jön be semmi.
Ezt ma megcsinálta kb. 3x.
:F

Előző nap még a Linksys WRT54GL+Tomato fw volt rajta, nem volt ilyen gond.

(#9484) St3venson válasza kali (#9481) üzenetére


St3venson
tag

Nekem az is megfelelne, csak ha jól tudom, nem lehet hozzá csatlakoztatni utólag semmit. Először én is erre gondolotam, csak a jövőre való tekintettel gondoltam hogy a 610-esben van bővítési lehetőség. De még alszom rá egyet. Egyenlőre biztosan elég lenne.

(#9485) St3venson válasza Brogyi (#9482) üzenetére


St3venson
tag

Örülök hogy próbálsz segíteni. Igazából én annyira nem értek az ilyen eszközökhöz, csak ha már pénzt adok ki, szeretném, ha tényleg ugy működne minden, ahogy kell, és ne kelljen vele utólag szenvedni. Ezért gondoltam,hogy ha eddig egy ilyen márkájú jól működött, akkor ez is jól fog. Igazából nem ismerem a netgear-t, a linksysről pedig annyit tudok, hogy a cisco áll mögötte, ami nálam egy jó márkát jelent.
A 320N-es váltazatról jobb a véleményed? Én sem vagyok a pénzem ellensége, de ha tényleg nem jók, akkor örülök, hogy véleményt nyilvánítassz.

(#9486) Brogyi válasza St3venson (#9485) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nem a markat nezem hanem az ar/ertek aranyt. Vagyis mennyi penzert mennyi loerot kapok.
A 320-as olcsobb, es valoszinu eleg is lesz neked. A marka pedig a kedvenced. Vedd azt, es boldog leszel. Komlyra forditva, jobb valasztas mint a 610-es tarsa. Smallnetbulder-reknel nem csillogott a 610-es, es jol mernek azok a sracok.

(#9487) Brogyi válasza sb (#9483) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ha elozo nap tomatot hasznaltal akkor kerdem en mit sz@rozol gyari firmware-vel? :W
Openwrt v. ddwrt oszt kesz. A hardware jo, kizarolag a kinai firmware webszerver resze akad le, de ott is az a resz , hogy nem ered el a router feluletet. Nalam ez volt. Nehanyan tagadjak, de ez a bug a gyari firmware sajatja.

(#9488) sb válasza Brogyi (#9487) üzenetére


sb
veterán

Mert még 1 napja megy az új router, gondoltam a saját fw-vel is ellátja az alap feladatát ha extrát nem is tud a jobb fw-khez képest.

(#9489) kev08


kev08
csendes tag

Hali!

Egy 6 megás nethez milyen routert ajánlanátok? 2 PC-hez és egy laptophoz kéne. Valami jó minőségű, stabil dolog érdekelne.

(#9490) kali válasza kev08 (#9489) üzenetére


kali
legenda

a legolcsóbb ajánlott router a tp-link tl-wr542g és attól felfelé - a rászánt összegtől függően - bármelyik testvér megfelelő, sőt! növekvő széria függvényében felfelé nő a hardveres erősség - így húzós terhelés alatt a stabilitás is!

(#9491) marcanka


marcanka
csendes tag

Sziasztok!

Torrentre milyen router a legjobb?????

van egy tp-link 1043NDm de 900-950knál nemmegy jobban.......

aztmondják hogy az ASUS N16 az jobb vas.......

thx a választ.

(#9492) Beri válasza marcanka (#9491) üzenetére


Beri
addikt

150Mbit körül megy egy 1043ND. Nem az a szűk keresztmetszet :)

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9493) kali válasza marcanka (#9491) üzenetére


kali
legenda

az asus rt-n16 valóban erősebb hardveresen, de a tl-wr1043nd is jóval többet tud, más lesz nálad a gond!

(#9494) marcanka válasza kali (#9493) üzenetére


marcanka
csendes tag

háááát nemtudom ott vagyok a routertől 2méterre akkor sem jobb...
amugy ugy 4kmre megy egy linkem ott is ugyanez van 900-950k a plafon, meg a routertől 2 méterre is.

20/10es digi van osztva....... utorrentet használok port bevan állítva...

mondjuk nem vágom a dolgokat..... :Y :Y :Y

thx amugy a választ!

(#9495) rutintalan


rutintalan
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy tp link tl-wr1043nd-t és nem tudom beállítani,ill.titkosítani.Tudna valaki segíteni egy hölgynek? :-) Előre is köszi!!

(#9496) marcanka válasza rutintalan (#9495) üzenetére


marcanka
csendes tag

Wireless-Wireless security menüpontban azthiszem

(#9497) joe2005 válasza rutintalan (#9495) üzenetére


joe2005
senior tag

192.168.1.1, admin>wireless> Wireless Security>WPA-PSK/WPA2-PSK>PSK Password:8 karakter>save

[ Szerkesztve ]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#9498) zodo


zodo
nagyúr

Sziasztok!

Hamarosan szolgáltatót váltok és ezzel egy időben szeretnék vásárolni egy routert is.
Jelenleg van egy D-link DIR 301-em, de ettől meg szeretnék válni, mert

Olyan kellene aminek a menüjében beállítható, hogy a további csatlakoztatott gépek mekkora sávszélességet használhatnak. Wi-fi nem kell.

Ha minden igaz akkor egy Scientific Atlanta Webstar EPX 2203 típusú modemhez lenne.
Sajnos egyenlőre csak egy 4 Mbit/s (Digi/Strada) csomagra váltok, de később, már talán a nyár folyamán kihúzzák az optikai szálat ekkor a 30/20 Mbit/s (BaseNET) csomagot tervezem igénybe venni.
Ezért jó volna, ha akkor nem kellene megint új routert vennem és most olyat ajánlanátok ami később a nagyobb sebességhez is jó lenne.

(#9499) zodo válasza zodo (#9498) üzenetére


zodo
nagyúr

Ahogy nézem, talán nekem is megfelelne a TP-Link TL-WR941ND olcsóbban vagy a TP-Link TL-WR1043ND kicsit drágábban kapható routerek valamelyike ?

Az lenne még a kérdés (feltéve, ha jól gondolom), hogy ezek tudják kezelni a sávszélesség szét vagy kiosztást?
Bocs, de nem tudom mi a pontos neve.

(#9500) dulifiO


dulifiO
aktív tag

Hello!
Netet szeretnék megosztani 2-3 gépre 2db 20cm-es falon keresztül 5-6 méterre. Valószínűleg éjjel nappal menne a torrent, tehát a stabilitás fontos lenne. Milyen routert tudtok ajánlani 10 ezer körülig? Akár használt is lehet. A választ előre is köszönöm!
Üdv.: Dulifi

apróhirdetéseim: http://href.hu/x/972c

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.