Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10751) zso73 válasza TeeJay (#10749) üzenetére


zso73
veterán

Nekem is ilyen TP-Link van. Nekem negyon tetszik. A Qss egy csoda. 40 mp alatt párosítható a két gép. (Azért ennyi, mert egy emeletett fel kell mennem közben.)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#10752) Hestiana


Hestiana
tag

Sziasztok!

Alapvetően elég rossz az internet nálunk a T-home hibájából (messze vagyunk a központtól, ők meg nem fejlesztenek, de még egy repeatert se raknak be), és ezt még tetőzi, hogy sztem a router nem a legjobb itthon. Egy SMC routerről van szó, és lényeg, hogy 1 órát nem tudok online játékkal játszani, mert folyamtosan kidob.

Szeretném kizárni a lehetséges problémák közül a routert, azzal, hogy vennék egy nagyon stabil félét.
Barátomnak TP-LINK wr642-g routere van, ő azt nagyon dícséri, mert soha nem kell újraindítania, és mindent tud amit egy routernek tudnia kell. De ez már egy 2 éves router, és neki az internete se szakadozik, csak 5-6 naponta pár másodpercre, úgyhogy annyira nem mérvadó. :P

Ezért szeretném megkérdezni, hogy manapság 8ezer forint magasságában milyen router van, ami nem melegszik túl, bírja az adatforgalmat is, de legfőképp atomstabil, és nem igényli, hogy újraindítsam naponta 2x.
Ha pedig megszakad az internet, általában 1-2 másodpercre, akkor villámgyorsan visszakapcsolódjon, és ne gondolkozzon rajta 30 másodperceket, hogy benne legyek abban a bizonyos pár másodperces tűréshatárban, hogy még pont ne dobjon le a játék.

Jelenleg olyan itthon a hálózat vagy a router, vagy a T-home hibájából, hogy néha még MSN se küldi el amit írok, de persze erről egy szót nem ejt és hibát sem ír, egyszerűen nem érkezik meg másokhoz amit írtam, vagy hozzám amit írtak.

Összesen 4-5 gép lenne rákötve, 2 kábelen, 2-3 pedig WIFIn keresztül.

köszönöm a segítséget!

εïз https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/hestiana/index.html εïз

(#10753) Beri válasza Hestiana (#10752) üzenetére


Beri
addikt

[link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10754) TeeJay válasza kali (#10750) üzenetére


TeeJay
félisten

az ellenoldal egy G-wifi-s Acer Laptop :B
sebaj jó lesz ez a router, akkor ezt fogom megvenni szerintem :R
köszönöm a tippet, nekem sincs kedvem kiadni 18-20ezret egy Linksys-re mikor nem is annyira combos manapság már (régen még a WRT54GL etalonnak számított)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10755) Hestiana válasza Beri (#10753) üzenetére


Hestiana
tag

Köszi szépen, a TP-Link TL-WR941ND-t néztem ki. :)

εïз https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/hestiana/index.html εïз

(#10756) Beri válasza TeeJay (#10754) üzenetére


Beri
addikt

Az 54gl-t nem az eszeveszett sebessége tette akkora ikonná, hanem a 3rd party fw-ek.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10757) TeeJay válasza Beri (#10756) üzenetére


TeeJay
félisten

no meg a stabilitás
de úgy vagyok vele hogy a Tomato FW sok tulajdonságát sem igen használom ki
amit meg használok azt egy TP-Link-ben is vígan be lehet állítani max 2-3 kattintással több kell. akkor meg már inkább az olcsóbb és gyorsabb routert veszem
rokonéknak TL-WR642G routert vettem TL-WN651G PCI-os kártyával és szépen viszi a 108megabitet router meg asztali gép között

soha semmi baj nem volt vele
pont ezért fogom megvenni a legcombosabb TP-Link-et :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10758) Hestiana válasza Hestiana (#10755) üzenetére


Hestiana
tag

Gyakorlatban mennyire gyors a TL-WR941ND 400mhzes processzora? Ha megszakad a net, mennyi idő alatt reagálja le a dolgokat, és csatlakozik újra, hogy ne DCzzek?

εïз https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/hestiana/index.html εïз

(#10759) Beri válasza Hestiana (#10758) üzenetére


Beri
addikt

Az újracsatlakozás tempója nemigazán processzor függvénye. Meg írtad följebb, hogy téhómtól van a drót, gondolom dinamikus ip-vel, ami miatt mindegy milyen gyorsan csatlakoznál újra, úgyis szakadnál a szerverről.

TeeJay: Stabilitás? Annak nincsenek fokozatai, plusz másoknak is sikerült tisztességes routert összehozniuk annyi pénzért. Ha nem lett volna annyi 3rd party megoldás rá, negyedannyit nem adtak volna el belőle.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10760) VECSY


VECSY
csendes tag

Sziasztok! Működne az úgy, hogy most van di-524 router egy kültéri antennával ami átlővi a jelet a szomszédba.Csak szarakszik a router. Leszeretném cserélni ezt a routert egy tp-link 1043-ra főleg a gigabit lan miatt. Ugyebár ennek 3 cserélhető antennája van, ha az egyiket leszedem marad még kettő és a helyére a kültérit csavarom működni fog? És akkor itthon is lesz erősebb wifi nekem nem fontos az h nem lesz 300mbps. A lényeg az hogy menjen a wifi a szomszédomba. :)

(#10761) Beri válasza VECSY (#10760) üzenetére


Beri
addikt

Ha ugyanazt az antennát egy másik routerre csavarod rá, nem lépsz egy kategóriával följebb. A maradék két rádiót meg nem tudod különválasztani, hogy arra helyben más eszközöket csatlakoztass. Ha csak simán a routered stabilitásával vannak gondjaid, cserélhetsz, de semmi értelme a MIMO-nak, ha nem használod, mivel csak 1 rádiójára tekersz antennát.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10762) VECSY válasza Beri (#10761) üzenetére


VECSY
csendes tag

Nem akarok 1 kategóriával följebb lépni mert a kliens oldalon g wlan van. a gigabit meg fontos lenne itthon nálam a hd filmek miatt. de amúgy működne?

(#10763) VECSY


VECSY
csendes tag

egy második kérdés a szomszédomnál van dwl-2100ap ami közvetlenül lanon kapcsolódik a pc-hez. Így látja a megosztott meghajtóimat de ha egy routert kapcsol az ap -hez akkor már nem látja a megosztásaimat? :F

(#10764) Beri válasza VECSY (#10762) üzenetére


Beri
addikt

Ha a jelszinttel most sincs gond, működni fog ezután is.

A megosztás-dologgal se lesz gondod.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10765) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Vettem egy TP-Link 741ND, Ver:1.8, routert. Minden tökéletes, egyből működött beállítás nélkül, a ping értéke sem lett nagyobb. Viszont nagyon melegszik, szerintem legalább 50-60 C° (nem túl sok ez?), pedig csak 15 Mbps internet van megosztva, rádásul a wireless részt nem is nagyon használom és nem töltök le semmit. A falra milyen helyzetbe fúrjam fel? Ha az antenna felfele áll, a kábelek feszülnek, lefele gondolom nem az igazi, oldalra meg, hogy néz ki. :))

[ Szerkesztve ]

(#10766) eziskamu


eziskamu
addikt

Adott egy wr741nd. Amikor sikerült beállítani az ADSL-t ment minden, de egy hetet pihizett.
Utánna (tegnap) már hisztérikusan hol fel tudott csatlakozni az ADSL-re, hol nem, de gyakrabban hol nem. Direkt újraindítottam/aramtalanítottam (nem egyszerre :) , hol ezt, hol azt)
Próbáltam kiütni a beállításait, és újrakonfigolni, de volt firmware frissítés is.
Két modemmel is próbáltam (igaz mindkettő D-link 360r, de különböző revízió más ledsorral, az egyiken 3, a másikon 4 led).
A log azt írta, hogy PADI sent, többször is, majd timeout bejegyzés. Közvetlenül a számítógép tud kapcsolatot felépíteni a modemekkel.
Próbáltam cserélni a modem és a router közötti kábelt is.
A modem a router WAN portjára volt kötve természetesen :) .
Na most mi van?

Ja és próbáltam az MTU-t csökkenteni, de nem segített.

[ Szerkesztve ]

(#10767) Truman válasza eziskamu (#10766) üzenetére


Truman
senior tag

Szerintem behalt, cseréltesd ki..

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#10768) eziskamu válasza Truman (#10767) üzenetére


eziskamu
addikt

Na igen, ezt mondtam én is a gazdinak.

(#10769) chubii


chubii
senior tag

Sziasztok!
Routert szeretnék venni. Jó lenne,ha több netkábelt lehetne kivezetni belőle , mivel nem minden gép tud wifit fogni itthon. Jelenleg 30 Mbit/s -os a netünk, de később ez nőni fog, és jó lenne ha nem kéne új routert vennem emiatt.
Rá lenne csatlakoztatva : Playstation 3
TV ( kábellel )
PC( szintén kábellel )
meg később majd a telóm és a laptopom

Ár.: max. 18 k
Szóval milyen routert ajánlotok, az előbbiek fényében ??
KÖszi szépen ! :R

[ Szerkesztve ]

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#10770) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Digi Topnethez (80/25) kellene egy router.
jelenleg egy kb 3éves D link dir 300ast használok, de állitólag ezzel nem igazán hozza a maximumot.
1db laptop lenne hozzá csatlakoztatva.
Mit ajánlotok?
Minél olcsóbban, de max 15ezer ft-ig

(#10771) Alex91 válasza Drughi (#10770) üzenetére


Alex91
félisten

Mindkettotoknek: TP-LINK TL-WR1043ND

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10772) Drughi válasza Alex91 (#10771) üzenetére


Drughi
addikt

Kicsit olcsóbb megoldás?

(#10773) Drughi válasza Drughi (#10772) üzenetére


Drughi
addikt

Illetve mire figyeljek vásárláskor?
edigital vagy mediamarkt jöhet szóba nekem.
Gigabites jó csak?

(#10774) Truman válasza Drughi (#10772) üzenetére


Truman
senior tag

Ha olyan router-t akarsz, ami kompromisszumok nélkül bírja ezt az említett Internetcsomagot, akkor nincs olcsóbb megoldás.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#10775) HULK89


HULK89
csendes tag

Hello!

A segítségeteket szeretném kérni, mert a napokban elszállt a Routerem(D-Link DI-604 Router volt, 4-5évig bírta ami elég korrekt szerintem.)
Szóval UPC netem van Fiber Power 60/6 Mbit/s a max sávszél és ehhez kellene valami olcsó, de megbízható Router.
Annyit kell még tudni, hogy max 2gép lenne összekötve és szeretném ha nem akadozna a net pl torrentezés esetén sem(1gépről megy csak torrent, a másik csak netezésre van használva nagyrészt), szóval a netet ki tudja használni rendesen.
Köszi előre is a segítséget.

HULK89 felhasználónak 3 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#10776) Beri válasza HULK89 (#10775) üzenetére


Beri
addikt

Még mindig [link]

pinnacle: Ne félj, nem fog felfőni. A falra felfúrást meg ízlés szerint végezd :D Sztem a kábel lefelé, antenna fölfelé a legegyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10777) HULK89 válasza Beri (#10776) üzenetére


HULK89
csendes tag

Köszi a választ, már átolvastam azt egyébként, de mivel nem értek ehhez a részéhez, így nagyon nem tudom, hogy melyik Router lenne az, ami nekem tökéletes lenne...:)
Ezeket néztem ki, 60/6-os nethez, szerinted/szerintetek, melyik az ami már megfelelő lenne számomra ?
TP-Link 741ND
TP-Link 841ND
TP-Link 941ND

---------------
D-Link DIR-100 (ezt néztem még, de ezzel sok probléma volt, ahogy utánna olvastam, így hagytam a dolgot...)
A elvárás mint mondtam nem nagy, csak az egyik gépen ha megy a torrent + net, akkor a másik gépen is lehessen netezni, kizárólag netezni, ott torrent nem fut, legalábbis egyidőben a 2gépen nem megy.
Esetleg ha sebesség nem lesz tökéletes, akkor a torrentezős gépet, bekötöm a Modembe, és ott a full sávszél, ahogy jelenleg van, csak így a másik gép nem kap netet... :DDD
Ha tudja azt amit a D-Link DI-604 Router tudott, akkor nagy probléma nem lehet, mert az sem fogta vissza a netet(én elégedett voltam vele) pedig az elég "régi" modell volt már... :D

HULK89 felhasználónak 3 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#10778) Beri válasza HULK89 (#10777) üzenetére


Beri
addikt

A 3 tp-linken átfér a 60as fájber gond nélkül, az már csak rajtad áll, hogy melyiket választod, kellenek-e plusz funkciók. Én a dd-wrt támogatottság miatt a 841 v3-at, meg a 941 v2-t és v3-at preferálom. A DIR-100-zal meg nem érdemes kezdeni.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10779) HULK89 válasza Beri (#10778) üzenetére


HULK89
csendes tag

Rendben, ismét köszi a segítséget, akkor a 941 közül választok majd, mert eddig énis csak jót olvastam róla. :R

HULK89 felhasználónak 3 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#10780) Bandi18 válasza HULK89 (#10779) üzenetére


Bandi18
tag

A 941nd-t bátran veheted. Nekem is ilyenem van és nagyon meg vagyok vele elégedve.

(#10781) HULK89 válasza Bandi18 (#10780) üzenetére


HULK89
csendes tag

Köszi a megerősítést részedről is. ;)

HULK89 felhasználónak 3 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#10782) Drughi


Drughi
addikt

Üdv ismét.

Ma bementem a helyi e digital üzletbe és a media marktba is, ahol kikértem a "szakértők" segítségét.
Mind a két helyen a következő routert ajénlották a Diginet 80/25 ös nethez:
[link]
Ezzel szemben itt és máshol is ezt ajánlották: [link]

Namármost rákérdeztem az utóbbira a már említett 2 üzletben (MM-ben: 20e Ft, Edigtal-ban 15,4e Ft)
Mind a két helyen azt mondták, hogy a gigabites sebességet csak LAN-on hozná a kütyü, wifi-n nem. Mind a két helyen aztmondták, hogy az olcsóbbik TP link bőven jó lenne nekem a nethez.

Szerintetek, akkor most mi legyen?
15 ezret nem szeretnék kiadni a routerre, de szeretném kihasználni a netem. Nincs szükségem semmilyen usb-s, hdd-s marhaságra, mert nem használnám úgysem.
1db laptop és esetenként 1 telefon használná a wifit.

(#10783) Beri válasza Drughi (#10782) üzenetére


Beri
addikt

A 841 elméletileg képes rá, a 1043ND meg gyakorlatilag is.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10784) Drughi válasza Beri (#10783) üzenetére


Drughi
addikt

Akkor még gondolkodok rajta, hogy megéri e nekem azt a 6000ftnyi különbséget.

(#10785) Beri válasza Drughi (#10784) üzenetére


Beri
addikt

A 841 kevés lesz. Ha neked ez megér hatezer mínuszt, vedd csak meg. Csak akkor azt nem értem, mért kértél tanácsot.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10786) Bandi18 válasza Drughi (#10784) üzenetére


Bandi18
tag

Esetleg egy középút lehetne a 941nd.

(#10787) Beri válasza Bandi18 (#10786) üzenetére


Beri
addikt

Ha vesz egy v2-t és nem nagyon mozgat adatot belső hálón ha letölteni akar. Plusz egy esetleges sebességemeléskor vesz valami másat.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10788) Bandi18 válasza Beri (#10787) üzenetére


Bandi18
tag

Ebben igazad van, hogy ha sebességemelés lesz akkor tuti másik kell neki...

Tényleg haverok között kisebb vitát szított :) de az 1043nd-nek a wan portja is gigabites?

(#10789) Beri válasza Bandi18 (#10788) üzenetére


Beri
addikt

Igen, az.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10790) Drughi


Drughi
addikt

Na meggyőztetek, megrendeltem a TP-LINK TL-WR1043ND routert.
Mennyire igényel szakértelmet beüzemelni?
A régi routeremmel elszórakoztam mire be tudtam lépni a menüjébe és beállítottam egy jelszót.
Átolvasva pár oldalt sokan emlegetik, hogy valami standard 6os csatornáról érdemes váltani a jobb jel kedvéért.
Ezt mennyire nehéz?

(#10791) Beri válasza Drughi (#10790) üzenetére


Beri
addikt

Nem összetettebb, mint bármi más hasonló. Cédéről ehhez se telepíts fel semmit.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10792) chubii válasza Alex91 (#10771) üzenetére


chubii
senior tag

Köszi szépen ! Az előbb én is megrendeltem ! :R

[ Szerkesztve ]

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#10793) Drughi válasza Beri (#10791) üzenetére


Drughi
addikt

akkor töltsem le a legfrissebbett a honlapról?
Vagy hogy csináljam majd? (hétfőn jön meg)

(#10794) Bandi18 válasza Drughi (#10793) üzenetére


Bandi18
tag

Firmware-t frissíthetsz rajta. A CD-n ilyen segédprogik vannak amik a konfignál akarnak segítséget nyújtani de általában elrontanak mindent. Belépsz szépen böngészőből a router webes felületére és ott mindent be tudsz állítani. A router IP-je az eszköz alján van. default felhasznév jelszó: admin admin

(#10795) TeeJay


TeeJay
félisten

azt hiszem én is ezt a TP-Link csúcsroutert fogok megvenni majd :R
árban is príma :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10796) Drughi válasza Bandi18 (#10794) üzenetére


Drughi
addikt

Köszönöm.

PL: Az előző dlink dir 300as routeremnek 3órába tellett 4 embernek mire beállítottuk. Mert a kézikönyvben elvolt írva ez a jelszó dolog és a netről kellett levadászni...

(#10797) CosmoBacsika


CosmoBacsika
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

A helyzet.
Új ház (iker), természetesen bekábeleztük előre, még villanyszereléskor az egészet.

Két lakás van összekábelezve, összesen 6 UTP kábel fut össze egy központi helyen.

Amit a routernek ki kellene szolgánia.
1-es lakás.
HD lejátszó
XBox
1 szgép +
1 laptop wifin

2-es lakás
HD lejátszó
1 szgép
+ 2 laptop wifin

(nyilván nem minden egyszerre)

Lesz Net is hozzá, elég fos, max 10-20 Mbites.

Plusz szeretnénk rátolni egy központi médiatár féleséget. Emiatt vagy USB-snek kellene lennie, vagy lehet h kap majd egy NAS-t.

Szóval erre kellene egy jó gigabites router. További kérdés, hogy milyen érdemes. Venni egy 4 pontosat, aztan valahol egy switchel még továbbosztani? Vagy eleve egy 6-8 pontosat?

Mondjatok valami okosat plz :)

(#10798) Beri válasza CosmoBacsika (#10797) üzenetére


Beri
addikt

Egy gigabites router, meg egy switch a megoldás (pl. [link]). Ha gigabites kapcsolatot akarsz a médiatárad miatt, akkor neked a routerek szánalmas usb írási/olvasási sebessége (egy DIR-825 20-22MBps körül olvas) bizony kevés lesz, viszont nincs szükség egy 1043ND-nél többre. Ha tényleg HD-t akarsz lejátszani hálózaton, arra kell egy NAS, nincs mese.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10799) pinnacle


pinnacle
nagyúr

A TP-Link 741ND-nek mi a normális üzemi hőmérséklete? Az enyém legalább 50-60 C°. Gondoltam, hogy felfúrom a falra, hátha a beton elvezeti a hőt, most fapolcon van, vagy egy kicsit megemelem, hogy jobban szellőzön alulról.
Itt lehet a router beállítását gyakorolni.

[ Szerkesztve ]

(#10800) Beri válasza pinnacle (#10799) üzenetére


Beri
addikt

Szerintem még senki nem gondolt rá, hogy megmérje.

eladó Aromamizer RDTA V1

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.