Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10701) vonat


vonat
csendes tag

Kérném a hozzáértők segítségét. A routerem a nyaralásom alatt beadta a kulcsot (Asus WL-500G Premium, kb 2 éves). Különösebb gondom nem volt vele, tette a dolgát rendesen. Pár havonta kellett neki egy újraindítás, mert ingadozott a sebessége. Újraindítás után ismét jól működött.

Szeretnék venni egy újat. Mihez kellene ?
- DigiNet 80/25
- gyakori torrent használat
- 2 asztali gép 1 nyomtató UTP kábelen (4 portos router bőven elég)
- wifi (mobiltelefon, 2 laptop, későbbiekben esetleg wifis WDTV)
- nem volna baj, ha tovább bírná 2 évnél
- 40-50e Ft-ot hajlandó vagyok rászánni

Most jön a kérdés, milyen típust vegyek ?

Egyelőre evvel szemeztem az elmúlt este: [link]
Asus -on is volt USB port ezen is van. Néha kihasználtam, hogy tudtam FTP -nek használni a routeremet távolról.
Olvastam fentebb, hogy ebből érdemes a V2 -t venni. De sajnos ez nincs a külső csomagoláson feltűntetve. Felhívtam egy boltot és csak a serial számot tudták megadni: ctg11jb13611. Ebből hogy tudom kideríteni, hogy v1 vagy v2 -es már a router ?

További javaslatokat kérnék, milyen routereket nézzek meg vásárlás előtt ?

Köszönöm előre a segítséget !

(#10702) FireBuddha válasza kali (#10699) üzenetére


FireBuddha
csendes tag

nézdd meg az összehasonlító teszteket, ott jobban vitt a wrt320n... és mint modtam jó páran használjuk és tökéletes, nekem csak ez számít... melóhelyen is próbáltunk jó pár routert... 1043nd-től nem voltam pofára esve, folyton dobálta a wifi-t... dir-635 ugyanez... dir-655 nek meg 2 hónapot bírt a tápja... nekem ezek a tények számítanak... uh ott is maradtunk a 320n-nél...

az tény, hogy ennyiért kapni n/n-lite routert, de az tp-link, amit viszont sose vennék, mert eddig csak szívtam vele... uh én maradok linksys-nél...

FireBuddha

(#10703) kali válasza FireBuddha (#10702) üzenetére


kali
legenda

nem sokat érnek a szintetikus tesztek, ha a valóságban/gyakorlatban nem stimmelnek...
a tl-wr1043nd dobálta a wifi kapcsolatot? aha... némi hozzáértéssel frankón beállítható, és stabilan működik!
a linksys meg mindenkinek váljon egészségére, akinek a "neves márka" számít, amit esetlegesen helyből átugrik a sokak által kevésbé ismert tp-link - még az olcsósága ellenére is... :U
amúgy az én nézetemben a szívás = kevésbé hozzáértés!
megkockáztatom; mára sokkal több elégedett tp-link használó van itt, mint például linksys!

[ Szerkesztve ]

(#10704) vonat válasza kali (#10703) üzenetére


vonat
csendes tag

Esetleg tudnál tippet adni ? Fentebb írtam, hogy szeretnék egy routert. Melyik tp-link típust javasolnád ?

(#10705) Beri válasza FireBuddha (#10698) üzenetére


Beri
addikt

Igen, képben van, te viszont megláttál egy linksys logót egy szappantartón és seggreestél tőle. Egy DIR-655 majdnem rádupláz wan to lan a 320N-edre. Nem érdekel, hányan hisznek még ugyanabban, amit állítasz, de ez itt egy szakmai fórum, kuruzslásnak itt nincs helye. Az a legnagyobb probléma, hogy az emberi hülyeségért nem jár ban, így az egyszeri user jön, elolvassa a hsz-edet (ugye nincs a nicked alá írva, hogy fogalmad sincs arról, amit állítasz) és elhiszi, mivel a ph-n bízik a színvonalban.
Egyébként parancsolj, itt egy összehasonlító teszt. Mutass rá kérlek, hol veri agyba-főbe a 655öt egy 320n...

vonat: Nem rossz választás a 610N, a V1-et pedig el kéne kerülni valóban. A dobozon van egy cetli vonalkóddal, ott fel kell hogy legyen tüntetve a verziószám is. Ha nem találnátok, a router alján nézzétek meg.
Érdekes lehet számodra még a netgear wndr3700, vagy akár az előbb emlegetett D-Link DIR-825 B1 (de ennek azonnal gyaluld le a gyári szoftverét).
Egyébként ha nem akarsz ennyit költeni, tp-link 1043ND :)

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10706) vonat válasza Beri (#10705) üzenetére


vonat
csendes tag

Jelenleg már két router van, ami között vacilálok.

1. Linksys wrt610n: [link]
Kinyomoztam, hogy a serial számból már lehet tudni, hogy az v1 vagy v2 -es: [link]
Ami ctg0 -val kezdődik az v1 -es, ami ctg1 -el az pedig v2 -es. :)

2. Netgear wndr3700: [link]

Mind a két router tetszik. Torrentezés által okozott terhelést mind a két router bírja ?

(#10707) Dealer


Dealer
tag

Üdv! 30/20-as digi mellé kellene egy megbízható router. Lehetőleg az ár maradjon 10k alatt. Sokat torrentezünk itthon mind a két gépről, az egyik gép vezetékesen a másik vezeték nélkül csatlakozna. Miket tudnátok ajánlani? Régebbi használt vagy új szériások is jöhetnek!
Köszi!

(#10708) kali válasza Dealer (#10707) üzenetére


kali
legenda

tp-link tl-wr741nd, tl-wr841nd, tl-wr941nd

(#10709) Revox66 válasza kali (#10695) üzenetére


Revox66
aktív tag

thx
végül is tp link lett megvéve, G -s, én kábelen fogom, tesóm pedig az usb .s vevővel mindkettőnknél 15 mega a sebesség, úgyhogy jelenleg boldogság van... :B

[speedtest]

(#10710) kusza79


kusza79
csendes tag

Sziasztok!

Ilyen routerem van Belkin N+ Wireless Router és az a problémám vele, hogy naponta másfél naponta kikapcsol vagyis elmegy róla a net és nem jön vissza csak áramtalanítás utján. Mit lehet vagy kell beállítani, hogy jó legyen?
Segítséget szeretnék tőletek. Nem nagyon értek hozzá ezért is kérdezlek benneteket.

Köszönöm szépen előre is a segíytségeket.

(#10711) zso73


zso73
veterán

Speedtest
Szóval így megy a cucc.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#10712) Revox66 válasza zso73 (#10711) üzenetére


Revox66
aktív tag

Frankó !!
A feltöltés az igen tetszetős :B

(#10713) Brogyi válasza vonat (#10706) üzenetére


Brogyi
senior tag

A netgear-re szavaznek a helyedben. Az Atheros CPU sokkal jobban tetszik.Nekem tobb pozitiv tapasztalatom van rola, de tudod ez olyan mint a feleseg. Te fogsz vele elni nem en.
:)

(#10714) Beri válasza vonat (#10706) üzenetére


Beri
addikt

Egy 120as fiberrel is torrentezhetsz éjjel-nappal bármelyiken, nem lesz gond. Viszont én inkább a netgearre szavazok.

kusza79: Egy tisztességes routert kell a helyére beállítani és jó lesz.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10715) FireBuddha válasza Beri (#10705) üzenetére


FireBuddha
csendes tag

látom barátom nagyon leragadtál... az egy wan to lan tehát kábel, mi meg wifi-ről beszéltünk... szal nem tudom ki kuruzsló, de te nagyon félrebeszélsz...

másik, ha olyan nagyon képben lennél ahogy állítod tudnád, hogy 610n v1 kb 1 - 1,5 éve nincs is már forgalomban... tehát nem kéne írni, hogy kerülje a v1-et mivel már nem is beszerezhető... az emberi hülyeség meg a te részedről van, hogy úgy próbálsz valakit fikázni, hogy fingod nincs róla, hogy kicsoda...

FireBuddha

(#10716) FireBuddha válasza kali (#10703) üzenetére


FireBuddha
csendes tag

a szívás egyenlő hozzá nem értésről, annyit, hogy több mint 10 éve csak hálózattal foglalkozok, szal csak be tudok állítani egy home routert...

még azon gondolkozzatok el, hogy a 1043nd firmware-t is csak a wrt160nl-nek köszönhetitek, mert ezért indult ennek a chipsetnek a támogatása... meg valószínű a név sem véletlenül dd-WRT...

na mind1... látom ti úgyis jobban tudjátok, szal én ide többet biztos nem írok... haveromnak tök igaza van a magyar fórumok, no comment...

[ Szerkesztve ]

FireBuddha

(#10717) Beri válasza FireBuddha (#10715) üzenetére


Beri
addikt

Nagyságrendi különbség van a 320N és a többi általad felsorolt router között wifi hatótávban, viszont nem a linksysed javára, de ezt már leírták előttem. 100%-os jelszint mellett meg leheletnyi különbségek vannak tisztességesebb modellek között, lásd [link]. Ezért mutattam azt a gyönyörűséges WAN to LAN táblázatot, mert abból látszik is valami.
610N-ből meg simán lehet v1 bármelyik boltban.
Nem fikázok, tényként jelentem ki, hogy egy elfogult dilettáns ül a másik oldalon. Hívj aminek akarsz, de szívességet teszel azzal, ha többé nem szakértesz itt.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10718) Lonsi


Lonsi
tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni router ügyben. Jelenleg egy D-link DIR 300-ast használok, előtte egy corega modem+router egyben technikám volt. Mindkettővel az a gondom, hogy online játék közben(Team Fortress2) meg-megakad. A pingem jónak mondható olyan 13-23 közözz ingadozik. A roterre wlanon keresztül kapcsolódik a gépem egy linksys wlan kártyával. A router is és a kártya is 54MBit/s-os. Vezetékkel kipróbáltam minden gond nélkül megy pici reccenés sincs, csak wifin keresztül van a gond. Gyorsabb routerre és kártyára lenne szükségem vagy máshol lehet a gond? Köszönöm a segítségeteket. :R

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#10719) vargalex válasza FireBuddha (#10716) üzenetére


vargalex
félisten

Csak, hogy egy kicsit elkeserítselek. Az OpenWRT hamarabb kijött WRT160NL-re, mint a DD-WRT. DE!!!

A WRT160NL-hez AR71xx platformra épül és az első ilyen platformos router, ami OpenWRT által támogatott, az a RouterStation volt, ami 2008.12.05-től megy.
Szintén ilyen platform a TP-Link TL-WR941ND, ami 2009.02.26-tól támogatott.
A WRT160NL (ami miatt az egész chipset támogatás szerinted indult), csak 2009.05.25-től támogatott.
És kitalálhatod, a TP-Link TL-WR1043ND is ez a platform, a támogatása egyszerűen azért lett később támogatott, mint a WRT160NL, mert később jelent meg maga a router.

Akkor min is kell elgondolkodni? Talán azon, hogy előbb utána kellene nézni a dolgoknak, mint valótlanságokat állítani?

Azt nem tagadom, hogy az egész third-party firmware készítés a WRT54g szériával indult.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#10720) Beri válasza Lonsi (#10718) üzenetére


Beri
addikt

Nem a sebességgel lesz ott gond, nézd meg, van-e packetloss wifin a routerig. Pingeld meg egy -t kapcsolóval a routert, aztán figyeld mi történik.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10721) Lonsi válasza Beri (#10720) üzenetére


Lonsi
tag

Köszi a választ, de nem vagyok teljesen képben. A pingelést hogy tudom megcsinálni? Esetleg lehet, hogy a gyengébb jel erősség a gond? Ma veszek egy erősebb antennát és áthelyezem a szobában, hogy a legjobb jelerősséget kapjam.

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#10722) Beri válasza Lonsi (#10721) üzenetére


Beri
addikt

Igen, a jelerősséggel lehet gond (de nem írtad, hogy lenne).
Parancssorba írd be, hogy ping -t routerIP, aztán másold be ide.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10723) manoarc


manoarc
senior tag

Sziasztok !

10k-ig milyen wifi-s routert ajánLANátok ?

Annyi igényem lenne,hogy könnyen be lehessen állítani.
2 gép menne rá wifin egy panel lakásban.
D-linket már használtam,arról van tapasztalatom de nem túl pozitív,szval annyira nem preferálom a márkát.
:R

{。^◕‿◕^。}

(#10724) Tosee válasza manoarc (#10723) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Nem írtad, hogy mekkora sávszélességhez kell?!
De ami jó lehet: TL-WR941ND

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#10725) #82189568


#82189568
törölt tag

Sziasztok!

Minél olcsóbban keresnék megbízható WLAN routert! Egyedüli kikötés, hogy Win 7 64 bit alatt használnám!

Mit ajánlotok ? hol lehet kapni ?

Köszönöm szépen!

Üdv.: Dávid

ui.: Jelenleg TP-LINK WR841ND v3 van , de online játéknál laggol sajnos :(

(#10726) Beri válasza manoarc (#10723) üzenetére


Beri
addikt

[link]

devergo: Ott nem a routerrel van gond.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10727) Lonsi válasza Beri (#10720) üzenetére


Lonsi
tag

Igazad van elfelejtettem írni, hogy közepes a jelerősség. Viszont a corega a szomszéd szobában volt és kiváló jelerősséggel dolgozott és mégis megakadt. A parancssorba bemásoltam, amit írtál de ezt a hibaüzenetet kaptam: A pingkérés nem találta meg az állomást (router). Ellenőrizze a nevet és próbálja meg újra.
Köszi, hogy ennyi időt fektetsz a probléma megoldására. :R

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#10728) manoarc


manoarc
senior tag

Köszönöm skacok "elcsemegézek" ... :R

{。^◕‿◕^。}

(#10729) Beri válasza Lonsi (#10727) üzenetére


Beri
addikt

Nem azt kell beírnod, hogy router, hanem egy ilyet, hogy ping -n 100 192.168.1.1, ahol az ip a routered ip-je legyen, a 100 pedig a mérések száma. Ez eltart majd egy ideig, aztán a végeredményt másold be.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10730) Lonsi válasza Beri (#10729) üzenetére


Lonsi
tag

Mekkora amatőr vagyok már :D
Tegnap egyébként beüzemeltem az antennát és minden szuperül megy, semmi akadás, de a te általad írt pingelést kipróbálom. Köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#10731) Narancs81


Narancs81
tag

Sziasztok,

Kissé láma vagyok router témában és lenne egy kérdésem valeszeg vannak itt olyanok akik élből vágják rá a választ.
Gigabit routereket nézegettem és láttam, hogy több támogat NAS-t (pl wrt320n vagy dir-655) felötlött bennem a gondolat, hogy hogyan lehetne torrent klienst varázsolni a NAS-ra és futtatni gép nélkül. Próbáltam választ találni, de nem ment. Pl ez a cikk azt írja lehet az új FW-el. De nem talátam meg, hogy explicit pontosan melyikkel és az a gyanúm, hogy csak egy SDK-t támogat az új FW amivel kitörölhetem, mert nem vagyok programozó. Vagy létezik valami custom FW amivel ezt el lehet érni? Vagy eleve hülyeség amit akarok, mert OS nélkül nem fog menni a torrent kliens egy ilyen összeállításban? (elsősorban nekem ugye gigabit router kell + wlan és nem külön NAS eszköz)

Előre is köszi!

(#10732) vargalex válasza Narancs81 (#10731) üzenetére


vargalex
félisten

Hali!

Amit linkeltél az külön NAS eszköz.
Olyan router, ami gyári firmware-val tud torrentezni (USB-s vinyóra), legjobb tudomásom szerint az Asus WL-500gP, Asus WL-500W, Asus WL-700gE, Asus RT-N16, Asus RT-N13. Ezek közül inkább az RT-N16-ot, illetve RT-N13-at érdemes választani. Bár, használtan az 500-as széria is nagyon jó választás, de gyorsabb nethez kevés az áteresztőképessége. Ezek közül egyedül az RT-N16 gigabites.
Egyéb routerek esetén akkor tudod megoldani a torrentezést, ha egyrészt van rajta USB csatlakozó, másrészt valamilyen alternatív firmware által támogatott eszközről van szó (OpenWrt, DD-Wrt, Tomato, Oleg).

Amin többen torrenteznek (OpenWrt-vel, vagy DD-Wrt-vel) és gigabites: Asus RT-N16, TP-Link TL-WR1043ND, D-Link DIR-825, Netgear WNDR3700.

Persze ezen routerekkel soha nem fogsz olyan letöltési sebességet elérni, mint egy NAS-al.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#10733) Narancs81 válasza vargalex (#10732) üzenetére


Narancs81
tag

wow! köszi szépen! akkor szerintem dir-825 lesz.

(#10734) Brogyi válasza Narancs81 (#10733) üzenetére


Brogyi
senior tag

Figyelj a verziora is.Vargalex majd megmondja melyik az. Az Ubicom gyors, de nekem,es az openwrt-nek az Atheros jon be.

[ Szerkesztve ]

(#10735) Beri válasza Brogyi (#10734) üzenetére


Beri
addikt

B1, B2 játszik.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10736) vargalex válasza Brogyi (#10734) üzenetére


vargalex
félisten

Beri megírta a tutit. Bár, ha nem tévesek az információim, Magyarországra az A revizóból nem is érkezett. Szerintem már csak B2 kapható (nekem is az van). Persze én is biztosra mentem, megkérdeztem telefonon, aztán megnéztem a dobozon is.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#10737) Narancs81 válasza vargalex (#10736) üzenetére


Narancs81
tag

Köszi a választ mindenkinek!
Most került a kezembe csak. Ez B1-et ír ki. Torrentet néztem vele gyorsan, úgy ahogy van gyárilag. Hát azért ezt is meg tudja akasztani ha van sok peer, de jobb mint a régi routerem.
Üdv!

(#10738) Beri válasza Narancs81 (#10737) üzenetére


Beri
addikt

Nem a routert akasztod meg a torrentforgalmaddal, csak elfogy a sávszéled, aztán a csomagoknak várakozniuk kell. Mivel nincs protokollok szerint priorizálva az adatforgalmad, a hálózati eszközeid nem tesznek különbséget a csomagok között. Mindegy, hogy az egy darab a szőrösmackó visszavágból, vagy bármi más. A torrentkliensedet kell helyesen beállítanod, aztán megszűnnek a gondjaid.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10739) Narancs81 válasza Beri (#10738) üzenetére


Narancs81
tag

Kösz, ennek utánanézek.
Észrevettem még, ahogy a speedtest.net-el játszottam, hogy a sávszéllel valami nincs rendben (torrent és minden egyéb kikapcsolva persze). Router nélkül van olyan 40-70Mbit (120as UPC-m van), de routerrel meg csak 7 körül. Aztán 10 perccel később felugrik megint a várt sebességre, majd megint le és ott is marad. Közben semmit se változtattam a beállításokon. Amint kikerül a router a képből, megint minden OK. FW a legújabb gyári, WRT-t még nem raktam fel. Bevallom nem olvastam vissza, hogy már volt-e ez téma. Létezik, hogy HW hiba? Vagy inkább hagyjam a gyári FW-t és rakjam fel az OpenWRT-t?
Köszi

(#10740) Beri válasza Narancs81 (#10739) üzenetére


Beri
addikt

Egyrészt ne játssz a speedtest-tel, másrészt a 40-70Mbit az rendben van?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10741) Narancs81 válasza Beri (#10740) üzenetére


Narancs81
tag

Hát játéknak nem jó, az igaz. 40-70 router nélkül, és nem ártana ha azzal is annyi lenne. Lehet ez csak a speedtest hülyesége egyébként.

(#10742) vargalex válasza Narancs81 (#10737) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

A firmware közös, ezért a B1 és B2 esetében is B1-et ír a gyári webes felület. A dobozon kell lenni az igazi revíziónak. Bár, igazából mindegy.

Alex

(#10743) vargalex válasza Narancs81 (#10739) üzenetére


vargalex
félisten

120-as Fibernet-nél a 40-70 sem normális. Nekem 15-ös van, mindig megvan a maximum routeren keresztül (így router nélkül nem is mértem). Igaz, gyári firmware-val soha nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#10744) Abrion


Abrion
senior tag

Aki ért a router beállításokhoz és hiba megtalálásához, az nézzen be a Otthoni hálózat és internet megosztás topikba :)

(#10745) Narancs81 válasza vargalex (#10743) üzenetére


Narancs81
tag

Hi,
Nekem még nem jött soha 120, max 90, de az már baráti. Na csak most tudtam felrakni az OpenWrt-t és meglepő hogy a gyári FW milyen trágya volt. Lehet csak valami beállítás okozta, bár minden default értéken ment. Teljesen inkonzistens sebességetek csinált és nem viccelt a speedtest, mert a valóság (torrent) is annyi volt.
Az OpenWrt viszont jól szuperál. Bár elég nehéz elsőre megemészteni, így kenyér nélkül. Nem mondanám faék egyszerűségűnek. :)
Mégegyszer köszi mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#10746) ToxLee


ToxLee
őstag

Sziasztok!

Tudnátok stabil router ajánlani az alsókategóriában?Ez vagy ez? Van érdemi különbség az ilyen kategóriás routerek között?
Előre is kösz

(#10747) kali válasza ToxLee (#10746) üzenetére


kali
legenda

a tl-wr54xg újabb széria, mint a tl-wr340gd, és erősebb hardver, nagyobb stabilitás, egyszóval jobb - ellenben ha nem kell kimondottan ap/client mód, akkor elég lesz az olcsóbb tl-wr542g is, az is jobb, mint a tl-wr340 gd! viszont ha beleférne a keretbe a tl-wr741nd, akkor még erősebb és gyorsabb hardvert kapnál, minimális többletért!

[ Szerkesztve ]

(#10748) TeeJay


TeeJay
félisten

szakértőkhöz lenne olyan kérdésem hogy
villám kinyírta múlthéten a 2éves Linksys WRT54GL routeremet (Tomato FW volt rajta)
aztán biztosító fizeti a kárt vélhetően, és vennem kellene helyére másik routert
8/512-es ADSL, két gépre átlagos P2P mennyiséggel

arra kérnék tippet hogy vegyek-e újra WRT54GL-t vagy ennyi pénzért már jobban megérné a WRT160N netán más gyártó routere mint pl a TP-link amit nagyon ajánlottak

a WRT54GL nagyon stabil volt, soha semmi gondom nem volt vele, a wifi is gyönyörűen ment a lakásban, de már kicsit öregecske széria és azóta ilyen áron adnak jobbat is
a WRT160N már N-es Wifi-vel van ami a jövőben akár hasznos is lehet meg gondolom erősebb is

pro kontra? melyiket válasszam?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10749) TeeJay válasza TeeJay (#10748) üzenetére


TeeJay
félisten

átolvastam a topik-ot úgy látom mindenki nagyon dicséri a TP-Link TL-WR1043ND routert
ára is tetszik, olcsóbb mint egy új Linksys WRT54GL ráadásul 3 antennás úgyhogy megpróbálkozok majd vele mert eddig elégedett voltam a TP-Link cuccokkal.

a 3 antenna jelent valami előnyt sima G-s Wifi esetén?
jelenleg ugye 2antenna van a WRT54GL-en és van mikor nem az igazi a sebesség laptop felé... mondjuk nem csoda itt pesten ahol lakom 17-20 wifi hálózatot látok kapásból kereséskor és nagy részük 6-11-es csatornán van az enyém meg 1.-esre van téve.
nem lenne rossz némi teljesítmény növekedés :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10750) kali válasza TeeJay (#10749) üzenetére


kali
legenda

ha az ellenoldal nem mimo képes g szabványos modult takar, akkor nincs kimondottan jelentősége annak, hogy a router 3 antennával rendelkezik, csak attól nem szabad várni a teljesítmény növekedését! (lásd; diversity és mimo!)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.