Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87804) dkess válasza sztanozs (#87803) üzenetére


dkess
őstag

Igen, ettől féltem én is. Az nagy "szűkítő" tényező, hogy a középső kábelcsatornában csak egy kábel mehet.

Az AC57U -ból csak a v3 AiMesh képes - másra nem tudsz AiMesh -t hekkelni ...

Akkor marad az említett "B terv" - azaz tetőtér EdgeRouter és 2 router -el indulnánk első körben. Mind a kettő AP módban - ebből a földszinti lenne az AiMesh Router - az emeleti az AiMesh Node. Egyik a földszinten mondjuk egy AX82U - a másik az emeleten AX56U (ráadásul akkor kb. el is dőlt, hogy ez az 'Emelet A' helyen lesz). A pincébe pedig berakod valamelyik régi AC -s routert "buta" AP módban (aztán, ha lesz cash/akarat akkor oda is mehet egy AiMesh képes router).

A narancssárga az opcionális kiállások a felső két szintre ...

A tetőtér-'Emelet A' között is csak egy UTP -vel tudnánk alászállni?

- amennyiben igen, akkor az 'Emelet A' -nál levő router LAN portjából tovább lehet menni az alagsorba innen (ezt nem rajzoltam be).
- amennyiben nem, akkor lehet behúznék még egy kábelt oda ...

Krinyo által javasolt (#87801) lehetne a "C terv", de ez nem ideális megoldás szerintem. Pláne mivel az emeletről nem tudunk vissza menni - és ahogy írtad: a falak azok falak (azaz nem lehet horizontálisan a falakon keresztül menni). Így viszont csak a 'Emelet B' -nél és a földszint -en levő router helyiségében lenne vezetékes kliens bekötési lehetőség ... Nem mellesleg egy jóval gyengébb router látná el a hálózati router és az AiMesh Router szerepkört is ... MEg egyéb LAN oldali szempontokat figyelembevéve sem ideális ...

Szerk.: Jut eszembe - ha már EdgeRouter (ER-4) képét raktam a tetőtérbe, akkor lehetne pl.:

- U6 LR a földszinten,
- U6 Lite pedig az 'Emelet A' -nál is ...

Mondjuk így már 185K HUF. 2 db U6 Lite -al beleférnénk ...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.