Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87901) kromatika válasza Soma01 (#87900) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm meg fontolom.Még annyi hogy mi a helyzet a legújabb Wifi 6 technológiával.?PL ezt nagyon dicsérik.Ajánlott kategória?TP-LINK ARCHER AX20 AX1800 [link]

(#87902) dkess válasza kromatika (#87898) üzenetére


dkess
őstag

Egyfelől az AC 9560 bár támogatja a 160 MHz sávszélt - ugyanakkor csak 2x2 rádióval rendelkezik. Másfelől a HT160 -at a mobiltelók/tabletek nem támogatják, de ami még érdekesebb, hogy az említett D-link, a TP-Link de még az a 17K HUF -os Asus router (feltételezem Soma01 a AC57U v3 -ra gondolt) sem.

Továbbá aránylag kevés AC -s router van ami HT160 -at támogat és azok nagyon nem ebben az árkategóriában vannak (értsd - a többszörösébe kerülnek). Arról nem is beszélve, hogy a HT160 -nak társasházi környezetben (szomszéd zavaró WiFi -k) azért olyan sok "eleje" sincsen ...

HT160 tekintetében adná magát az ezt támogató AX -s routerek és bár sok-sok egyéb előnyük is van, de azért ezek is márkától függően 40-50K HUF -tól kezdődnek ...

Azaz kiindulhatunk abból, hogy az eszközeid 5 GHz -en AC 2x2 -t tudnak majd - 867 Mbps linksebességgel (gyakorlatban leginkább a fele vagy kevesebb). Ezzel együtt is a két router közül a TP-Link a jobb választás. Amennyiben később igény merülhet fel mesh -re, kábeles backhaul -t alkalmazva, akkor AC57U v3 16K HUF -ért (újonnan) ...

(#87903) osonte válasza kromatika (#87901) üzenetére


osonte
senior tag

Nekem volt Asus RT-AC65P másfél szobás panelban, mindenhol szuper volt 5GHz-en a Wifi jel. Családi házba költöztem és itt már a TP-Link AX20 nagyobb lefedettséget ad. Előtte a panelban a TP-Link AX10 gyengébb volt mint az Asus. Sajnos mindíg az adott helyen derül ki biztosra, hogy milyen lesz a router Wifi lefedettsége.

Mindenesetre baromi jó ára van az Edigitálnál az AX20-nak, én nem bántam meg a cserét.

Xiaomi 14 + Redmi Watch 4

(#87904) Soma01 válasza dkess (#87902) üzenetére


Soma01
veterán

Lehet, hogy félreérthető voltam, de én most konkrétan az AC65P-re gondoltam, csak használtan, de még garanciával. :)

Meg itt az AX20 ajánlás is. Tényleg jó áron van most ott, az említett helyen.

[ Szerkesztve ]

(#87905) zaskar


zaskar
senior tag

Aki esetleg 20 ezerrel bezárólag keres routert, de nem tudja, van-e szüksége AX-es eszközre:
Emeletes családi házban lakunk, a net csak 100-as, wifi 6 képes eszköz kettő van itthon. Eddig AC57U v1-et használtam, ami önmagában épphogy elég volt erre a területre. A földszinten rendben volt a jel, de az emeleten már az 5 GHz gyenge volt, sokszor átváltott 2.4-re. Az udvaron is csak a ház közvetlen környezetében volt jel. Gondoltam, 18990-ért kipróbálom az AX20-at. Már a sima gyors beállítás után is feltűnt, hogy az emeleten is stabil 5 gigás jel lett, másnap pedig igencsak meglepődtem, hogy az utcán, a kocsiban ülve is volt 2.4-es jel, a háztól vagy 25 méterre. Ez az Asus-al elképzelhetetlen volt. Tehát ha valaki csak pusztán erősebb jelet akar, mindenféle egyéb kiegészítők nélkül, az is nyugodtan próbálkozzon az AX20-al, szerintem nem fog benne csalódni. Ennyi pénzért szerintem megéri. Persze hosszabb távú tapasztalatom még nincs, pl. stabilitás terén, az Asus ilyen szempontból jól teljesített.

[ Szerkesztve ]

(#87906) Soma01 válasza zaskar (#87905) üzenetére


Soma01
veterán

Köszönjük, hogy leírtad!
A stabilitás tényleg kérdés még. Több AX10-nek is gondja volt a Pppoe-nettel. Szakadozott a kapcsolat.

(#87907) blakey válasza Soma01 (#87900) üzenetére


blakey
titán

Az AC65P nem arról híres, hogy gyárilag jó lenne a lefedettsége. Simán lehet, hogy a TP-Linknek jobb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#87908) valakky válasza dkess (#87902) üzenetére


valakky
aktív tag

ahogy nem igazán vannak 3 antennás notik, úgy nem igazán vannak beléjük 3x3-as eszközök sem már (persze az apple-t kivéve) szerintem asztali pcie-es vagy usb3as cuccban is előbb találni ilyen eszközöket, mint laptop cuccokban.

(#87909) Tothgera30 válasza kezo0 (#87895) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Igazából elég jól nevelt, de biztosan megpofozná, és az antennákat összekuszálná, azután lehet hogy kicsit meg is rágná. Bár hiába tudja hogy az összes ilyen eszköz tabu, ha nincs felügyelet, kicsit szokott rosszalkodni.

Pont hogy a belső antennás (pl.: Connect Box, 860L, 868L) routereket nem bántja, esetleg megszimatolja, és megy dolgára.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#87910) valakky válasza zaskar (#87905) üzenetére


valakky
aktív tag

v1-re van padavan, nálam sokat javult vele.

(#87911) nyesix


nyesix
senior tag

sziasztok, otthonra mostani 500 as nethez (bővítés tervben) nézek AX-es routereket TP LINK / ASUS vonalon, 30-40-50 e ft értékben (az 50 nagyon a teteje, nem szívesen adnék érte ennyit)
mi ajánlott? [link] [link] [link] [link]

(#87912) zaskar válasza valakky (#87910) üzenetére


zaskar
senior tag

Lehet, hogy azt a padavant kipróbálom. Mennyire bonyolult rátenni, van ahhoz vmi leírás? Nem igazán vagyok járatos ezekben a custom firmware- ekben.

(#87913) kromatika válasza dkess (#87902) üzenetére


kromatika
veterán

dkess, osonte,osonte köszönöm szépen megtisztelő válaszotokat. Akkor két választás jöhet szóba a 20 000 keretből számomra ha jól értem. 1:Újonan a TP-LINK ARCHER AX20 AX1800, vagy használtan de garival az Asus RT-AC65P. A Wifi 6 új generációja miatt /jövő állóbb ?/ hajlok egy kicsit jobban az AX20-ra, viszont az Asus routereket meg jobban dicsérik álltalában mint a TP-t. Ti e kettő közül melyiket választanátok?KB 3 évig nem szeretnék már routert cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#87914) HofiZoli


HofiZoli
senior tag

Sziasztok!
Panel lakásba keresek routert. 50 m2, digi 1000-es internet, 3 pc kábelen, kb 6-8 eszköz wifin, keret 50 ezer környéke. Most egy Asus RT-N56UB1 van, de már eléggé szaggat ha több eszköz megy, videók akadnak, miközben a hálózati sebesség rendben van.
Segítséget előre is köszönöm!

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#87915) woodworm válasza HofiZoli (#87914) üzenetére


woodworm
veterán

Padavan van rajta? A gyári elég harmatos és az ac wifi sem működik.

(#87916) HofiZoli válasza woodworm (#87915) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Gyári rajta minden, nem szoktam ezekkel a dolgokkal varázsolni, nem is tudom hogy kell. Már olyan 5-6 éves lehet kb..

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#87917) cigam


cigam
félisten

Nemrég linkelt valaki egy online oldalt, ahol a gyerek azoknál nívósabb képeket lehet rajzolni. Úgy emlékeztem, hogy elmentettem, de mégse... Belinlené még1x? Kösz!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#87918) valakky válasza zaskar (#87912) üzenetére


valakky
aktív tag

a legbiztosabb az asus restoration tool
[link]

(#87919) woodworm válasza HofiZoli (#87916) üzenetére


woodworm
veterán

Az asus restoration tool kell hozzá.
Gyárilag butított a router, padavannal kb. a pár hozzászólással korábban említett ac57uv1-gyel összevethető. Vásárlás előtt érdemes megpróbálni.

(#87920) HofiZoli válasza woodworm (#87919) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Köszönöm az ötletet, megcsináltam. Csak egyszerűen letöltöttem a padavan firmware-t és feltoltam a routerre, majd beállítottam mindent. Ami már most pozitív, a tv-n akadásmentesen mennek a 4k youtube videók. Szóval köszi mégegyszer :)

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#87921) zaskar válasza valakky (#87918) üzenetére


zaskar
senior tag

És gondolom, ehhez még szükségem lesz magára a firmware-re is.
Jó sok lépésből áll, anno volt egy N18U routerem, arra sokkal egyszerűbb volt custom firmware-t tenni, az még nekem is sikerült...

(#87922) Gubek-Einste válasza nyesix (#87911) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezekből az Asus AX58U-t vagy a TP-Link Archer AX73-at.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#87923) woodworm válasza zaskar (#87921) üzenetére


woodworm
veterán

Asus révén ugyanaz a folyamat szükséges.

(#87920) HofiZoli
Nincs mit!

(#87924) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy jelenleg 10-15.000Ft körüli áron mely 2.4Ghz-es routereknek van a legnagyobb hatótávjuk, ami esetleg 1-2 falon is képes átmenni?
Egy társasházba (nem panel) az egyik lakásba lenne ez a router véve és ugyanezen társasház másik 3 lakásában is ezen routerről kapnák a wifi jelet (amit akár 5-10 eszközön is használnának egyszerre ezen 3 lakásban).
Ez a router LAN kábelen keresztül lenne egy TP-Link CPE510-es eszközzel összekötve és ettől a CPE510-es eszköztől kapná az internetet.

(#87925) Gubek-Einste válasza Daywalkerke (#87924) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N18U ami csak 2.4 GHz-es de már nem lehet kapni, max 1-2 helyen ahol még megmaradt a raktár valamelyik sarkában.
10k felett már a dual band a preferált, főleg ennyi eszköz mellett.
Ilyen körülmények közé már egy eszköz valószínűleg nem lesz elég.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#87926) Ironhide


Ironhide
tag

Üdv!
Tp-Link Archer AX20. Van vmi lényegi különbség a V1, 1.2, 2 között?
Köszi a választ.

Ironhide

(#87927) zaskar válasza Ironhide (#87926) üzenetére


zaskar
senior tag

Egy apró különbségről tudok (persze lehet hogy van több is): V1-nél a ledek kikapcsolhatók a hátlapon lévő kapcsolóval, V2-nél ez már csak a menüből hajtható végre. A mostani edigis akcióban - tudomásom szerint - főleg V1-esek szerepeltek.

(#87928) dkess válasza Daywalkerke (#87924) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Általában az "1-2 fal" már lakáson belül is meg szokott lenni. Aztán lenne ezen felül +3 (!!) lakás. Kérlek írd meg pontosan, hogy ezek a lakások hogy helyezkednek el egymáshoz viszonyítva és mik vannak köztük. Ugye azt se felejtsük ki, hogy a saját lakásban levő eszközöket is ki kell szolgálni.

OK, csak 90-100 Mbps -t kell kiszolgálni, de gyanítom a társasházon belül van bőven távolság meg az 1-2 falnál jóval többek is és a 3 távoli lakásban levő WiFi klienseknek (amik mobiltelók javarészt) is vissza kell tudnia "beszélnie" ...

(#87929) Daywalkerke válasza dkess (#87928) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Nagy távolságok nincsenek, mert a router a egy kb. 15 éve épült, 3 emelet magas, tégla építésű társasház 3. (legfelső) emeletén lesz és szintén ugyanezen emeleten lesz egy lakás ahova át kéne jusson a jel (itt csak 1 fal van a két lakás között), míg további 3 lakás lenne ahol használva lenne a router jele, ezekből két lakás a 2. emeleten van, közvetlen a 3. emeleti azon lakás alatt ahol a router lesz, illetve lenne még egy db 1. emeleti lakás, de ez is közvetlen (csak két emelettel lejjebb) azon 3. emeleti lakás alatt van ahol a router lesz, de ha ide már nem érne le a jel akkor a közvetlen felette lévő 2. emeleti lakásba el lehet helyezni egy TP-Link TL-WA850RE hatótávnövelőt (mert ebből van jelenleg is 1db a tulajdonosnak), így elég lenne ha csak a 2. emeletig leérne a jel, mert az így lejutó wifi jelet ezen TP-Link TL-WA850RE hatótávnövelővel "felerősítve" már az 1. emeleti lakásba is biztosan le fog érni a router wifi jele.

Lakásonként kb. max 2-3 eszköz használná a routert, tehát összesen kb. 10-15 eszközt kellene, hogy a router egyszerre ki tudjon szolgálni.

Tesztnek egyébként van a tulajnak egy kb. 10 éves TL-WR940N V1 routere, amint fel lesz mindkét oldalra szerelve a két CPE510-es eszköz akkor a fogadó oldali CPE510-est ezzel a routerrel LAN kábellel összekötöm és ezzel le lehet nagyjából tesztelni, hogy melyik lakásokba ér el a jel, viszont a TP-Link weboldala szerint ezen router v1-es verziójához a "legfrissebb" firmware 2012-es, tehát ha ezen router jele még le is érne az 1. emeletre akkor is mindenképpen kellene venni egy új routert, illetve gondolom, hogy ez a TL-WR940N V1-es router (a kora miatt is) 5-6db eszköznél többet biztosan nem tudna egyszerre zökkenőmentesen kiszolgálni.

(#87930) dkess válasza Daywalkerke (#87929) üzenetére


dkess
őstag

A teszteléssel nem feltétlenül kell megvárni a CPE510 -eseket. Egyszerűen röffentsétek be 940N -et legyen megosztva egy mappában valami a PC -n és másolgassatok. Lehet túl sok reményt nem fűznék hozzá illetve ide felelősségteljesen WiFi alapon (egyszerű SOHO óccsó dolgokat alapul véve) nemigazán lehet. Ugye korábban írtad, hogy szomszéd WiFI -ktől is igen erőteljesen zavart az a társasház - ez se segítene a dolgokon ...

Én lehet úgy gondolkoznék, hogy:

- a 3 egymás alatt levő lakásban megkeresném a régi központi antenna csatorna helyét és abba kábelt berángatni az emeletek között.
- a 2. emeleten ahol meg egymás melletti lakás van - ott meg a lépcsőházban néznék körül. Ott ugye a lakásokhoz mennek jelenlegi/régebbi kábelszolgáltatók koax/UTP/telefon/optikai kábelei. Jelen esetben amennyire jól feltételezem, akkor leginkább nem használtak (hiszen pont 5 lakás között lenne az internet megosztva - 1 a másik tömbben, 4 meg ebben). A fúrt lyukak is ott vannak az ajtófélfákon. Fejezzem be a gondolatmenetet? ;)

@Frozen, #87931

Kábelesen vagy WiFi -n érdekelnének a pingek? Utóbbi esetén AX -es kliensek? Esetleg, ha ideidézed ilyenkor, hogy mi a szituáció - illetve mi változott azóta, akkor az tudna segíteni ...

[ Szerkesztve ]

(#87931) Frozen


Frozen
őstag

Üdv
Korábban kérdeztem milyen routert vegyek ajánlottátok az ax 8x és a 9x es szériát.
Jelenleg egy fritzbox szórja a jelet.
Ha a játékban nem a legjobb a ping az új router azon mennyit dobna? Vsak mert olvastam a leírásban hogy a játék adatcsomagokat máshogy kezeli és dob valamennyit. Szóval ér annyot hogy ezért vegyek kb 200 euroért egy új routert?

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#87932) btomi9 válasza dkess (#87883) üzenetére


btomi9
aktív tag

Hú, köszi szépen! Hát igen, az XPe az ilyen, érzékeny arra, hogy csak olyasmivel működjön, ami olyan, mint az igazi.

(#87933) Ironhide


Ironhide
tag

Erre vki még?
#87926
Köszi.

Ironhide

(#87934) Daywalkerke válasza dkess (#87930) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Az általad írt vezetékes jeltovábbítási javaslatok sajnos nem megvalósíthatók, mert ezen társasházban (amióta megépült) sosem volt semmilyen vezetékes se internet se tv szolgáltató (pont emiatt kell a szomszédos épületből a két CPE510-es eszközzel átküldeni a wifi jelet), ezért nem működik amit írsz, hogy idézem: " lakásokhoz mennek jelenlegi/régebbi kábelszolgáltatók koax/UTP/telefon/optikai kábelei."
Pont emiatt, hogy nincs és soha nem is volt semmilyen telekommunikációs szolgáltatás ezen épületben, így vezetékelések és fúrt lyukak sincsenek a lakások között sehol.

A küldő és fogadó oldali CPE510-es eszközöknél biztosan nem fogja semmi a jeláramlást megzavarni mert ezen két eszköz 5Ghz-es, és 5Ghz-es jelből az egész környéken jó ha van 2-3db, tehát a fogadó oldali CPE510-es eszközig biztosan meg fog érkezni gond nélkül a 100Mbit jel, mert a küldő oldalon jelenleg 200Mbit internet előfizetés van és a küldő oldalon is az ottani router szintén LAN kábellel lesz összekötve az ottani CPE510-es eszközzel, a fogadó oldalon lévő társasházban pedig már nem olyan vészesen sok 2.4Ghz-es jel van, ezért is érdeklődöm most, hogy max. 15.000Ft körüli árakon melyik 2.4Ghz-es routerek számítanak most jó vételnek amiknek a lehető legnagyobb teljesítményű antennájuk van (vagy esetleg lecserélhető a gyárilag hozzájuk adott antenna egy nagyobb teljesítményűre, mint amilyen volt a Linksys WRT54GL router, aminek lecsavarhatóak voltak az antennái, amik helyére lehetett rakni nagyobb teljesítményű antennákat), illetve ki tud szolgálni minden probléma nélkül egyszerre akár 10-15 rá csatlakozó eszközt is.

(#87935) btomi9 válasza valakky (#87865) üzenetére


btomi9
aktív tag

Nem, amúgy tök igazatok van. Akkor kilyukadtunk oda, hogy a NAS -omat oltári szívások árán vagy sikerülne gigabit fölé bővíteni, vagy nem. Ha _majd_ lesz 4k -s tévém, akkor elvileg annak is elég a gigabit, nincsenek még gigabites switchek emberi áron. A DIGI 1000 az maximum 1000, de garantáltban talán 500. A telekom 2000-es csomagja garantáltan 300 lefelé. Akkor meg minek ezt erőltetni? A másik verzió, az AX58U, ami belsőre ugyanaz, mint a 82U. Ja, és van merlin támogatás, nem kell ddns szolgáltatót váltanom. Kütyüzésre meg ott lesz, ha veszek AX -es wifi antennákat a laptopokba stb.

(#87936) dkess válasza Daywalkerke (#87934) üzenetére


dkess
őstag

Mindenekelőtt a CPE510 -esekről nem írtam most semmit - a kérdés szempontjából most annyira nem is érdekesek. Vegyük ki a képből egy kicsit. Igen, abból a 200 Mbps -es net -ből a fele tud átmenni a 4 lakásnak ...

Ugyanakkor 3 emeletet tervezünk (legfelülről) beszórni 2.4 GHz -es WiFi -vel meg ugye legfelül egy szomszédos lakást a legfelső emeletről. Egy olyan környezetben, ahol van a társasháznam 2.4 GHz -es zavaró WiFi - és történetesen ugyanezen a frekvenciasávban történő zavarás blokkolta a korábbi megoldásotokat ...

Namost pont egy olyan társasházban ahol soha nem volt koax/UTP/telefon/optikai ott pont senkinek nem jutott eszébe korábban szúrni egy antennát a tetőre? Avagy TV -t se néz senki az egész társasházban?

Ugyanakkor egyelőre hagyjuk a kézenfekvő megoldást. Most induljatok egy teszttel azzal az N -es routerrel és nézzétek meg, hol mennyire fog menni. Lássátok saját szemetekkel ...

@btomi9, #87935

Mihez kellene a Merlin? Van konkrét dolog, vagy "csak"? Amennyiben nincs semmi, akkor azt tartom azért, hogy AX82U -val a mostani árában jobban járnál ...

(#87937) Soma01 válasza kromatika (#87913) üzenetére


Soma01
veterán

Tp-link. A jobb lefedettség és a WiFi 6 miatt.
Ha jól emlékszem, nem lesz sok klienssel terhelve, ugye?

(#87938) kromatika válasza Soma01 (#87937) üzenetére


kromatika
veterán

Köszi.Jól emlékszel. Egy vezetékes kapcsolat,és kb 6 eszköz Wifin.

[ Szerkesztve ]

(#87939) Ear001 válasza btomi9 (#87935) üzenetére


Ear001
addikt

Gigabites switchek pár ezer forintért vannak. Annál gyorsabbak azok, amik ritkák és drágábbak. A Telekomos 2G csomag meg le-fel elég biztosan hozza az 1.8 gigát.

(#87940) harkhon


harkhon
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni: Úgy érzem az új 1000-es net végleg szükségessé tette egy új router beszerzését.

Mit javasolnátok teljesen mezei felhasználónak,
viszont kb 3 laptop/ 2 telefon lenne rajta Wifin és elég sok a közeli hálózat [ legalábbis a telefon vagy 10-15-öt érzékel ]
4 szintes társas házba kellene, a lakásban [ ~ 60 nm 3 szoba található, sajnos a router nem középen van.

Nagyon max 20 ezer forintot tudnék rá szánni.

Ezen kritériumok alapján mit tudnátok ajánlani?

Előre is köszönöm

Egészség legyen és térerő!

(#87941) nyesix válasza Gubek-Einste (#87922) üzenetére


nyesix
senior tag

és az ASUS RT-AX 55 -ról mi a vélemény? Barátságos 30 ezre ára van. [link]

(#87942) Gubek-Einste válasza harkhon (#87940) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20k környékén csak a TP-Link Archer AX10 van mint ajánlott AX-es eszköz.
Ajánlott eszközök 20k alatt Asus AC57U vagy TP-Link Archer C5v4 lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#87943) Gubek-Einste válasza nyesix (#87941) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az is megfelelő lehet de az AX58U jobb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#87944) nyesix válasza Gubek-Einste (#87943) üzenetére


nyesix
senior tag

a jelenlegi UPC-s fehér connect box hoz képest jelentős lenne a javulás? Akár az AX 58, akár az AX 55 -höz viszonyítva?
Úgy értem, a kb 3 éves Samsung TV met (ami wifin csatlakozik) nyilván nem cserélem le (bár úgy tudom pl a tavalyiakban sincs jobb wifi modem), de telefonon (S9, S10, S21) érezhető lenne a javulás pl?

(#87945) Gubek-Einste válasza nyesix (#87944) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Előre nem lehet megmondani de várható javulás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#87946) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok,
115nm-re keresek routert. Árban max 30e Ft.
2-3 telefon és 1-2 laptop menne róla.
Asus ac65p? Vagy egyéb más javaslat? Ami fontos lenne a minél nagyobb hatótávolság és esetleges bővítés.

(#87947) blakey válasza Gergőke88 (#87946) üzenetére


blakey
titán

115nm-re egy darab router esetében emelni kell az összeget, ekkora területen ami már önmagában is megfelelő lehet az az AX82U, AX92U, vagy két olcsóbb router MESH-ben.
Az AC65P OpenWrt-vel megfelelő lehet, de nem biztos, nálam az AX92U, AX82U sokkal jobb lefedettséggel és sebességgel bírnak. Esetleg még a TP-Link AX73 is megfelelő lehet, de azzal nincs tapasztalatom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#87948) Gergőke88 válasza blakey (#87947) üzenetére


Gergőke88
addikt

Értem köszi!
pl egy ilyen?
TP-LINK AC1200 DECO E4 (3-PACK) Wireless Mesh Networking system
vagy m4...

[ Szerkesztve ]

(#87949) dkess válasza Gergőke88 (#87948) üzenetére


dkess
őstag

Milyen internet mellé? értem ez alatt sebességet illetve azt, hogy a szolgáltatói eszközt bridge módba lehet kérni?

Az megoldható, hogy a Mesh Router és a két Node -ja is kábelvégen legyen?

(#87950) btomi9 válasza dkess (#87936) üzenetére


btomi9
aktív tag

A merlin nekem a duckdns miatt jó lenne. Igazából megrendeltem az AX58U -t 47.9xx forintért, tényleg körüljárva a témát, az én szituációmra úgy gondolom, jó választás. Igazából az 1000-es sőt az 500-as net is elég lenne, netflixezni jó, nagyon keveset torrentezek stb. Pár év múlva meg már úgyis jönnek ki újabb, fejlettebb eszközök mindenből, akkor ráérek majd tovább lépni, ha lesz értelme.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.