Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87101) sgeza válasza Dajcshouse (#87100) üzenetére


sgeza
veterán

Ha optikai, akkor nem fogod tudni leváltani. Tudtommal nem engednek más eszközt. A bridge mód a megoldás, szerintem ne ódzkodj tőle! Vagy legalábbis próbáld ki!
Egyébként meg szólj nekik, hogy cseréljék le, mert szar!
Nekem is 1000-es optikai digi van, igaz, nem ez a típusa az eszköznek. Viszont egy Asus RT-AX58U-val teljesen rendben működik. Pont most cseréltem le a korábbi ZyXel Armor Z1-et. Egyébként azzal is ment rendesen, más miatt cseréltem le azt.

[ Szerkesztve ]

(#87102) Gubek-Einste válasza Dajcshouse (#87100) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#87103) inf3rno válasza pinnacle (#87086) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Elvileg mac address alapján meg lehet mondani a gyártót. Ha megnézed erre a címre, akkor az jön ki, hogy ismeretlen a gyártója, ami elég fura. [link]

Maga a jel ez alapján 6x erősebb, mint a te wifi jeled [link] Nem igazán van info arról, hogy 5GHz-en mi a káros, megpróbálhatok utána keresni. A vér-agy gátat tudják megbontani a mikrohullámok, amitől könnyebb agyi fertőzést kapni, esetleg agydaganatot, de úgy rémlik, hogy olyan ezerszerese kell a házi wifikhez képest, hogy ez megtörténjen, és egész más frekvenciát is használnak hozzá az orvosok. Azért utána keresek, meg rákérdeztem, hogy ez mennyire normális. Elképzelhető, hogy törvénybe ütköző, és jelenteni kell.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#87104) lugosi válasza dkess (#87094) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

3 szoba, és koax jön mindegyikbe, de kb úgy van kifúrva a fal hogy pont a kábel fér bele. Meshből elég lenne szerintem kettő.

(#87105) inf3rno válasza pinnacle (#87086) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valami amatőr rádió frekvenciáját használja: [link] Legalábbis azt olvastam, hogy a channel 165 az 5825 MHz. Lehet, hogy legális, lehet, hogy nem, ennyiből nem lehet megmondani.

Buliban hasznos! =]

(#87106) Magnat válasza pinnacle (#87086) üzenetére


Magnat
veterán

Jelentsd be itt: [link]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#87107) dkess válasza lugosi (#87104) üzenetére


dkess
őstag

[link] és [link] és [link] . Hogy tetszene akár mindhárom szobába?

Aztán a végére mondjuk 2 vagy 3 egységes Mesh rendszer (legyen az router LAN portokkal avagy "dizájnos" eszköz)?

(#87108) pinnacle válasza Exelsior24 (#87087) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi Exelsior24, Magnat, inf3rno! Az nagyon durva, ha 6x erősebb mint az én wifim, miközben nem is alattam van, (akkor mit kaphat az alattunk lakó?) ráadásul panelben lakunk, gondolom az jobban fed, mint a tégla. Valaki találkozott már szinte ilyen "sugárfegyverrel". Az a furcsa, hogy kettővel alattunk idős ember lakik, akiknek lehet nincs is wifije. Azért ha ez 3-4 lakáson keresztül megy, már tényleg veszélyes lehet.
Vodafone antenna van a házunk tetején gondoltam valami "belső wifit", vagy időjárás radart raktak ide, de a plafon fele emelve gyengül a jel, tehát valaki alattunk lévő lakó lesz. Nála mekkora lehet a sugárzás?
Most a 161-es csatornán van. Ez is fura, hogy miért váltogat csatornát, amikor nincs ott senki.

[ Szerkesztve ]

(#87109) Intruder2k5 válasza pinnacle (#87108) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az biztos, hogy nem időjárási radar, hanem egy sima WiFi AP, egyébként nem is látnád egy ilyen alkalmazással. Ráadásul a radar nem ad folyamatosan, hanem impulzusokat sugároz. Én arra tippelek, hogy esetleg egy vezeték nélküli internetszolgáltató access point-ja lehet, ami nyilván egy körsugárzó nagyobb teljesítménnyel, a kliensek meg ilyen esetben úgyis irányított panelantennák szoktak lenni, szóval arra az oldalra elég a kisebb teljesítmény is. A "veszélyességét" meg túlgondolod.

De ez nem idevaló téma!

[ Szerkesztve ]

(#87110) pippo76 válasza pinnacle (#87086) üzenetére


pippo76
tag

Észak Amerikában engedélyezett sáv.

(#87111) dkess válasza pippo76 (#87110) üzenetére


dkess
őstag

EU -ban is engedélyezett: [link]

(#87112) pippo76 válasza dkess (#87111) üzenetére


pippo76
tag

Köszi

(#87113) pinnacle válasza Intruder2k5 (#87109) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Melyik topikba való? Úgy emlékszem, hogy régebben azt írták a wifi sugárzás nem veszélyes, de azért a router ne a fejünk mellett legyen. Ez pont olyan erővel sugároz betonon keresztül, mint a saját routerem mellette. Akkor ez mégsem gond?

(#87114) Intruder2k5 válasza pinnacle (#87113) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Például ebbe: WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Akkor sem veszélyes. Még ha olyan erővel is sugároz mint a saját routered közvetlen közelről, akkor is töredéke például egy mobiltelefon sugárzásának, nem is beszélve földfelszíni sugárzású rádió és TV adók jeléről, amik több tíz, akár több száz KiloWatt-al szórják az adást.

(#87115) pinnacle válasza Intruder2k5 (#87114) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi!

(#87116) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Sziasztok!

Először is ezúton is szeretném újra megköszönni dkess-nek a múlt év végén adott rengeteg tanácsát, ami által végül is a múlt héten megvette ismerősöm a TP-Link CPE510 eszközt, amit azóta sikerült is beüzemelni (meglepően felhasználóbarát az eszköz által használt PharOS), viszont meglepően kevés eszköz (mobil, tablet, stb.) támogatja az 5Ghz-es wifi jelet, ezért elkezdtem nézelődni, hogy létezik-e olyan eszköz ami az 5Ghz-es jelet fogadni tudja és azt az 5Ghz mellett 2.4Ghz-es jelként is továbbítani képes, és ezt az eszközt találtam: TP-Link RE300
Próbáltam rákeresni, hogy ez az eszköz képes-e arra, hogy az általa fogadott 5Ghz-es jelet ne csak 5Ghz-ben hanem 2.4Ghz-es jelként is továbbítsa, de sajnos nem találtam erről semmilyen információt, esetleg van már valakinek ilyen eszköze vagy információja, hogy működhet-e ez az opció (5Ghz-es jelből 2.4Ghz-es jelet is továbbítás vagy ha 5Ghz-es jelet kap a TP-Link RE300 eszköz akkor maga az eszköz is csak ezt az 5Ghz-es jelet tudja továbbítani)?
Köszönöm előre is a válaszokat.

(#87117) dkess válasza Daywalkerke (#87116) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Hát, nem volt egy egyszerű szülés ... :) Szívesen.

Elméletileg a TP-Link Dual-Band AC Repeaterek mind támogatnak ilyen módot. Pont a TP-Link RE300 -as emulátorral nem tudtam kipróbálni, mert ott a módváltás bug -os volt és hibát dobott. Viszont a TP-Link RE305 -el igen és támogatja (az RE300 -on nem itt, hanem a módváltás menüben lehetne elméletileg állítani):

Tulajdonképpen a felső lenne jó - ekkor 2.4 GHz -en nem kap semmit, de 2.4 és 5 GHz -en is továbbadja. Ugyanakkor azért jobb a második opció (5 GHz -en kapott jelet átrakja 2.4 GHz -re), mert bőven elegendő. Ugye forráseszközön 100 Mbps áll rendelkezésre. Ez oszlik szét vagy négy ilyenre (ha jól emlékszem - illetve ezt még jól meg forgalmiszabályozzátok is). Azaz a kliensoldalon felesleges a Dual-Band AC például a mobiltelók kiszolgálására. Másik oldalról nézve ez a repeater dolgozzon teljes erőbedobással 5 GHz -en a CPE510 -re. így lesz a legjobb végeredmény - és még így sincs mindenre garancia ...

Egyébként jól értem, hogy minden háztartásba kellene ilyen a másik oldalon? Először csak eggyel próbáljátok ki, hogy hogy muzsikál ...

(#87118) Dajcshouse válasza Gubek-Einste (#87102) üzenetére


Dajcshouse
újonc

- tégla építésű emeletes ház(~2x90m2), vannak szomszédok
- 1000/300 optic Digi (300/75 a garantált de 80-100fölé nem megy a letöltés)
- 3-4mobil, 2pc, 2kamera, és coaxon 2tv
- 30-35e
- legyen ipv6, 5ghz, wifi5-6

(#87119) meili


meili
tag

Sziasztok!

Kétszintes, összesen 130 nm-es családi házba itt a fórumon korábban egy Asus RT-AC65P-t ajánlottak, de végül nem jött be: a földszinten van a router, és az emeleten már nem mindenhol van térerő. Továbbá a vásárlás óta felmerült az igény arra is, hogy a nyomtatót rá tudjam csatlakoztatni.

Keresek egy olyan eszközt, ami:
- a fent jelzett házat lefedi önmagában is (ha nem muszáj, nem csatlakoztatom access pointként az AC65P-t)
- nyomtatót is lehet rá csatlakoztatni
- elbír 100+ db WIFI-s okoseszközzel (+ az egy háztartáson belüli szokásos wifis dolgok)

Visszaolvasva a fórumban az alábbi két eszköz tűnik megfelelőnek:
- ASUS RT-AX56U
- ASUS RT-AX58U
A fenti kettőnél van jobb ajánlat hasonló árkategóriában? Egyáltalán megfelelnek az igényeknek?

Szerk.: DIGI 1000 Mbit-es net mellé.

[ Szerkesztve ]

(#87120) Daywalkerke válasza dkess (#87117) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Egyszerűen nem találok szavakat, hogy mennyire hálás vagyok az újbóli segìtségedért, ìgy megint csak azt tudom mondani, hogy NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM!
A mai világban (sajnos) már nagyítóval kell az ilyen segítőkész embereket keresni mint te.
Árban úgy néztem, hogy még picivel olcsóbb is az RE305, úgyhogy ez lesz véve, természetesen első körben csak 1db, aztán ha ez nem lesz elég akkor még lehet belőle venni.

(#87121) Gubek-Einste válasza Dajcshouse (#87118) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott eszközök:
20k alatt: Asus AC57U, TP-Link Archer C5v4
20-30k: Asus AC1200GU/AC65P, TP-Link Archer AX10/AX20

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#87122) Gubek-Einste válasza meili (#87119) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

- a fent jelzett házat lefedi önmagában is (ha nem muszáj, nem csatlakoztatom access pointként az AC65P-t)
Garancia nincsen, hogy egyetlen eszköz elég lesz ide, sőt erősen valószínű, hogy eszköz csere után sem fog javulni a helyzet így sokkal biztosabb megoldás egy másodlagos eszköz beszerzése lenne a másik szintre.

Visszaolvasva a fórumban az alábbi két eszköz tűnik megfelelőnek:
- ASUS RT-AX56U
- ASUS RT-AX58U
A fenti kettőnél van jobb ajánlat hasonló árkategóriában? Egyáltalán megfelelnek az igényeknek?

Inkább az AX58U legyen de a lefedettségbe ne várjál változást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#87123) dkess válasza meili (#87119) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Akkor címszavakban: két szint/130 nm, gigabit -es internet, 100+ db WIFI-s okoseszköz és ki tudja mennyi egyéb WiFi -s kliens és a saját példádon tapasztaltad, hogy egy router nem lesz elég. Úgy egyébként AX -es routerekkel szemezgetsz ...

Akkor új fejlemény, hogy keresel egy db másik routert ...

Én valami ilyesmiben gondolkoznék a helyedben:

- AC65P -vel, ha jól sejtem pont mostanában csúsztál ki a 14 napból. Ebben az esetben eladás vagy családon belül valakinek aki örülne neki,
- 2 db router a két szintre AiMesh -ben kábeles backhaul -al,
- ez a két router amennyiben AX is kell, akkor lehet pl. AX56U. Azon a szinten ahol feldúsulnának az emberek és az Ő 5 GHz es eszközeik (pl. nappali) ott esetleg AX82U, ha beleférne. Korábbi hsz -edben említetted, hogy vannak laptopok + mobiltelefonok is,
- amit lehet mindent tűzzünk kábelvégre. A PC/TV/konzol/AVR/médialejátszó/okoseszköz gateway/rózsaszínű csillámpónit is. Akár plussz switch -ekkel, meg egyéb helyiségekben is. Annál jobb lenne a WiFi -d ...
- GuestWiFi -re nem kell Mesh. Külön SSID lentre/fentre és minden okoseszköz valamint olyan kamera ami a felhőbe dolgozik a saját szintjén levő 2.4 GHz GuestWiFi -re csatlakozik,
- Az olyan kamerák melyek esetleg NAS -ra/NVR -ra dolgoznak azoknak zártláncot csinálnék. Amennyiben nagyon nem megy máshogy akkor egyelőre lehetnek belső hálón is persze ...

@Dajcshouse, #87118

A helyedben hasonlóban gondolkoznék, mint a fentebbi esetben. Nagyon hasonló a helyzet - csak nincsenek százával WiFi -s eszközök.

Azaz 2 db router a két szintre AiMesh -ben kábeles backhaul -al. A 2 db PC mehet majd kábelvégre ...

A keretedbe 2 db AC57U v3 fér bele - kb. 32K HUF.

@Daywalkerke, #87120

Nagyon szívesen.

(#87124) Alex91 válasza meili (#87119) üzenetére


Alex91
félisten

Visszaneztem, mar akkor is en mesh-t mondtam...

Asus ZenWifi CT8, RT-AX92U, ZenWifi XT8. Mert gondolom kabel meg mindig nincs... Esetleg meg lehet probalni kezdesnek 1 db AX92U-val, hatha... A tobbit 2 db-os packben erdemes venni, emez meg kulon veve olcsobb.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#87125) galaxys80 válasza Gubek-Einste (#87121) üzenetére


galaxys80
veterán

Ez az AC57U nem került képbe nálam. Megéri ezzel szemben a 10.000 Ft különbséget az AC65P, ha a megfelelő sebesség és a nagyobb hatótáv ami igazán számít? Más extra funkciókat én nem nagyon használok.
Kétszintes családi házba lesz. NAS-ről filmek, Xbox játék, laptop, telefonok, tabletek amik lógnak rajta.
Tplink wdr3600-at fog váltani.

(#87126) inf3rno


inf3rno
nagyúr

No közben kiderült, hogy az összes GrandStream AP támogatja a mesht.

Buliban hasznos! =]

(#87127) dkess válasza galaxys80 (#87125) üzenetére


dkess
őstag

Amennyiben a hatótáv és a (kombinált) sebesség az "ami igazán számít", akkor 2 db AC57U v3 (a két szintre egy-egy) AiMesh -ben kábeles backhaul -al valamint amit lehet (minimum NAS, Xbox) kábelvégre raksz.

(#87128) galaxys80 válasza dkess (#87127) üzenetére


galaxys80
veterán

Maradjunk egyelőre az 1 routernél. :)
Igy szeretném a 2 közül kiválasztani a legmegfelelőbbet.

(#87129) blakey válasza galaxys80 (#87128) üzenetére


blakey
titán

Az AC65P gyári firmware-el nem túl erős hatótáv szempontjából, OpenWrt-vel jobb a helyzet viszont abból egy fórumtársunk által fordított változat a jó ami közel 1 éves, az új kernellel nem működik a HW NAT és még nincs stabil verzió. Ha egy meghatározott árért vennél routert akkor a helyedben meggondolnám a TP-Link AX50-est, tudom, hogy "ne TP-Link", de ezért az árért egy nagyon jó vétel lenne.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#87130) dkess válasza galaxys80 (#87128) üzenetére


dkess
őstag

Nézd csak meg amit meili fórumtárs írt előtted nem is olyan sokkal ( [link] ). Kísértetiesen hasonló a felállás - kétszintes ház, egy router, hasonló igények, AC65P ...

Mindjárt az első mondatot különös tekintettel ajánlanám: "Kétszintes, összesen 130 nm-es családi házba itt a fórumon korábban egy Asus RT-AC65P-t ajánlottak, de végül nem jött be ..." ...

Persze semmi gond, deal - megegyeztünk. Várunk majd szeretettel itt a topikban bő két hét múlva is amikor keresed majd az AC65P -d utódját ... ;)

(#87131) woodworm


woodworm
veterán

Csak megjegyezném, hogy nálam is járt wdr3600 után ac65p, és sokkal jobb a lefedettsége még gyári fw-vel is. Ugyan nem kétszintes ház, de vályog falak. Ha a wdr3600 eddig lefedte, akkor az ac65p is le fogja. Az eredeti kérdésben meglévő probléma pedig továbbra is fenn fog állni, a bluetooth és a 2,4 GHz ezután sem lesznek jóbarátok. Családi házas övezetben maximum az eltérő csatornaválasztás segít, 5 GHz-re pedig tényleg kell a két router.

(#87132) Soma01 válasza Daywalkerke (#87116) üzenetére


Soma01
veterán

Nekem 305 van és így használom.

(#87133) galaxys80 válasza dkess (#87130) üzenetére


galaxys80
veterán

Nézd. Én tisztában vagyok vele, hogy 5 GHz-en egyik router sem fogja teljesen lefedni a házat. Nem is létszükséglet. Én azt szeretném csak, hogy a jelenlegi routeremnél egy kicsit erősebb, jobb legyen. Ezért érdekelne , hogy a 2 közül melyik érhetné meg nekem.
A mostani tplink 8 évet kiszolgált. Mostanában viszont haldoklik. Ezért cserélek csak.

blakey
A tapasztalatom az, hogy a tplink és az Apple nem jönnek ki túl jól egymással. Ezért gondoltam most az Asusra.

(#87134) blakey válasza galaxys80 (#87133) üzenetére


blakey
titán

Nem a márkától függ a kompatibilitási probléma.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#87135) bluemirage válasza galaxys80 (#87133) üzenetére


bluemirage
őstag

Szintenként kell 1-1 eszköz, vezetékkel összekötve. Ahogyan ezt korábban is írták neked.
Ez alap a két szintes terület lefedésénél. Minden egyéb csak csalódást okoz, vagy marad a lassú 2,4ghz a döntött antennákkal, mint 8-10 éve... és akkor semmi sem változik, csak máshogy fog kinézni a routered.... és az 5Ghz-es képességei alig lesznek kiaknázva.

Annyival egészíteném ki, hogy nem kell feltétlenül Mesh-ben gondokodni, mert két szint esetén ennek nem jön ki az előnye annyira.

Ahol bejön az internet oda kerül a fő router, ami egy AC65P is lehet... Ez pénztárca függő. Antennái függőlegesbe(!) állítva. A felső szinten egy másik eszköz, ami AP-ban megy és nyilván kábellel csatlakozik az alsóhoz. A felső router antennái is függőlegesen(!) állítva... nem megdöntve! A felső lehet akármilyen márka és lehet olcsóbb, amire itt kaptál már ajánlást illetve visszaolvasva látod. A felső más SSID-t kapna, mint az alsó.... Ha én csinálnálm.

A MESH most már kedvező áron elérhető, de még mindig rel. drága. Csak oda javaslom, ahol vízszintesen kell nagyobb területet lefedni és ahol emiatt életszerű a roaming is. Egy ingatlan felső és alsó szintje között megendhető lehet két külön, de egymással összekötött WIFI. Router+AP... klasszik

Olyan meg valóban nincs, hogy egyes márkák bizonyos telefonmárkákkal nem működnek. :)

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#87136) huan


huan
őstag

Mi a legnagyobb különbség egy AX86 és egy AX92 között?

(#87137) Alex91 válasza huan (#87136) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#87138) FOX888


FOX888
tag

Ki hogy oldaná meg a következő problémát?
Adott egy családi ház, tetőtér beépítéssel.
A földszintre érkezik be a Digi optikai kábele. A szolgáltató eszköze bridge módban. Ott most egy Asus RT-N18U router dolgozik Tomato firmware-rel. Mindent tud amire nekünk szükségünk van.
A tetőtérben a lenti router "felett" CAT5E kábellel összekötve, egy öreg D-link DI-524UP router üzemel. A távoktatást látja el kábelen és wi-fi-n. Szegényke már 10+ éves és mostanában sokszor "gyengélkedik". Ezt kellene lecserélnem.
Mi a jobb választás?
1. a fenti router-t pótoljam valami új darabbal?
2. az N18U kerüljön "fel" és a földszintre vegyek egy modernebb (AX?) router-t?

(#87139) blakey válasza huan (#87136) üzenetére


blakey
titán

Leginkább az ár, a 2,4GHz-es 3x3, a 2,5G-s port, cserélhető antennák.+512GB RAM. Ami most jó választás lehet az az AX82U, árban is kedvezőbb, sebességben viszont kib@szott jó. Erős ellefél a mésik kettő mellett.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#87140) pinnacle válasza meili (#87119) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Asus 65P-t próbáld meg a 100-as csatornát. Nekem azon jobb, mint 2,4GHz-n, 4 szobás panelt teljesen lefed. 30-40-en nekem is gyenge volt.

(#87141) Gubek-Einste válasza FOX888 (#87138) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen a második mivel az N18U-nál már csak jobb router-eket lehet kapni így az új eszköz mindenképpen elsődlegesnek lenne értelme beüzemelni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#87142) huan válasza blakey (#87139) üzenetére


huan
őstag

Fő routernek akarnám, amit ha kell kiegészítenék egy másik “olcsóbbal” ha kell ax vonalon, csak még a triband-on görcsölök, hogy kellhet-e mert a kiterjesztett emeleten nem lesz töltögetés csak light netezgetés, az viszont stabilan mindenhol kell majd.

(#87143) blakey válasza huan (#87142) üzenetére


blakey
titán

A "dual band" router is megelelő fő routernek.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#87144) FOX888 válasza Gubek-Einste (#87141) üzenetére


FOX888
tag

Én is erre hajlok.
De most jön a szokásos kérdés!
Na de melyiket???
Maradnék az Asus vonalon, de melyik az, mely ár/érték arányban megfelelő lehet?
30eFt-ot szánnék rá, de hajlandó vagyok többet is rááldozni, ha látom az értelmét!
Mindegyiket lehet módosított firmware-rel használni? Egyáltalán érdemes még ilyennel foglalkozni vagy teljesen jól használhatók a gyári megoldások?

(#87145) dkess válasza FOX888 (#87138) üzenetére


dkess
őstag

2 db AC57U v3 (a két szintre egy-egy) AiMesh -ben kábeles backhaul -al valamint amit lehet kábelvégre raksz. Ez így olyan 32K HUF összesen.

Amennyiben AX -re vágysz, akkor legalább 2*AX56U (és aztán persze határ a csillagos ég). A 2*AX56U olyan 80K HUF összesen.

@huan, #87136

Az AX86U a AX92U -hoz képest

- egy 20K HUF -al drágább,
- erősebb SOC és +512GB RAM,
- igaz, hogy Dual-Band és nincs a 5 GHz 2x2 AC (867 Mbps) sáv - viszont 2.4 GHz is AX -es és ráadásul 3x3 (861 Mbps). Azaz, ha terjednének majd a 2.4 GHz AX okoseszközök, akkor ez sokkal előnyösebb,
- eggyel több WAN/LAN port - ráadásul ez 2.5 Gbps -es.

Kábeles backhaul esetén ez nagyon ott lenne a szeren fő routerként. Persze vagy 30K HUF -al olcsóbban az AX82U (nincs 2.5 Gbps -es WAN/LAN port, AX58U -val megegyező SOC és RAM mennyiség) bestbuy, ahogy blakey is írta,

@pinnacle, #87140

Egy panelban ez még igaz is lenne, de amennyiben a családi házban (ahol meili lakik) fogsz egy radart, akkor enyhe barokkos túlzással átmész "egyszobás WiFi -be". Családi házas környezetben cserébe nem szokott lenni zavaró WiFi a 36 -os csatornán sem. Ide inkább ez ajánlott ...

Ugyanakkor Nála kétszintes családi ház van, amit nem fed le egy router. AC65P -vel sem. Ő írta ...

(#87146) FOX888 válasza dkess (#87145) üzenetére


FOX888
tag

Az AiMesh ennyire megdobná a hálozatot, hogy érdemes rögtön 2db router-t venni?
Hogy mennyire vágyom AX-re nem is tudom! 2-re biztos nem!

(#87147) wmarci


wmarci
senior tag

Sziasztok!

Budapesti belvarosi kis lakasba ~ 35 nm keresek routert gigabites voda nethez, ami jovotallo es eleg eros wifiben. Xbox, tvk, laptopok(4db), pc, nas, apple tv, ip kamera (wifirol), 3-4 telefon logna rajta. Ax-es kliens jelenleg csak 1 van. Kb 2-3 ev mulva mar csaladi hazba koltozne az eszkoz, ezert a rendszer bovithetoseget is szem elott tartanam. Elso korben az alabbi routerekrt neztem:
- Asus AX58U
- Asus AX92U

Mi a velemenyetek, megerne az 58-hoz kepest a 92 a jelenleg plusz 23 ezres felarat? Wifi erossegben lenne erdemi kulonbseg? Esetleg mas alternativa?

Koszonom

[ Szerkesztve ]

(#87148) dkess válasza FOX888 (#87146) üzenetére


dkess
őstag

A Mesh -nek nem csak az a lényege, hogy barangolok le föl és mindig mindenhol van térerő szakadás nélkül. Egy olyan vetülete is van, hogy nem fog ragaszkodni sokáig a régi gyenge AP -hoz. Sima "buta AP" módban kvázi addig lóg a régi AP -n amíg az meg nem szakad (közben meg végig lassú sebesség stb.). Azaz kellhet egyfelől a manualitás - azaz kézzel átlökdösni mindig a megfelelőre. A Mesh -nél meg, ha van jobb AP, akkor már át is rak. Azonnal. Persze mesh esetén lehet mindenfajta egyéb dolgokat pl. load balancing -ot meg prioritásokat stb. is alkalmazni.

Ugye az AP váltás sokkal gyorsabb, mert az autentikáció és az IP cím lekérés teljesen elmarad. Ettől olyan pillanatszerű a Mesh.

A két router ugye azért adja magát, mert e nélkül nincs mesh. A másik oldalról így lesz meg a másik előnye - a jóval nagyobb lefedettség ...

(#87149) blakey válasza wmarci (#87147) üzenetére


blakey
titán

AX82U és minden jó lesz. :)

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#87150) FOX888 válasza dkess (#87148) üzenetére


FOX888
tag

Így már értem a AiMesh lényegét! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.