Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87401) Alex91 válasza KAMI911 (#87397) üzenetére


Alex91
félisten

Asus RT-AX82U, es maris!!!!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#87402) Soma01 válasza Alex91 (#87400) üzenetére


Soma01
veterán

Már a legtöbb áruház javította, törölte vagy kiírta, hogy elfogyott, nem rendelhető.
Egyet tudtam rendelni, de szerintem törölni fogják a megrendelést.

(#87403) Gabesz87 válasza Soma01 (#87402) üzenetére


Gabesz87
addikt

Én is rendeltem a smartshop-tól, de ja, pár helyen ÁK-ról megnyitva már a normál ár szerepel. Én sem bízom benne, hogy megkapom ennyiért :(

(#87404) dkess válasza vzoole (#87394) üzenetére


dkess
őstag

Szerintem, akkor jöhetnek a részletek. Például ugye rajzoltál eredetileg egy kicsit - magát néhány klienst. Mi lenne, ha mellé tennél egy nm adatot, esetleg egy "Móricka rajzot" a terület tagoltságával, falakkal, távolságokkal, a kliensek melyik oldalon lennének (modem vagy a PC -k oldalán pl. most kiderült lenne majd NAS is - ezt melyik oldalra tervezed?).

Zárójelben: Pl. egy AC57U v3 támogat 'Media Bridge' módot (alábbi képen jelöltem, de nem az van kiválasztva - ez ténylegesen egy AC57U v3 -ból van képernyőmentve), ami elméletileg Neked kellene. A 'Media Bridge' módban levő router lenne az ami WiFi -n csatlakozna a főrouterhez és erre lehetne vezetékes klienseket (pl. a PC -ket) kötni ...

Viszont vegyük észre, hogy Asus -ék különválasztották a repeater ("jelerősítő") módtól. Azaz utóbbi esetben a távoli eszközök ezen rpoterhez csak WiFI -n csatlakozhatnak - míg 'Media Bridge' módban meg csak vezetékesen. Azaz a távolabbi helyen levő mobiltetlóknak a főrouterre kellene csatlakozniuk például. Ez ugye 16K HUF ...

Természetesen minőségileg és teljesítményügyileg a töredéke egy (bármilyen) kábeles összeköttetésnek ...

@KAMI911, #87397

Szia,

Azért a AX20/AX50 kicsit más kategória, mint a 75K HUF (OK, ez utóbbi már LAG képesen és több porttal) ... :) Igen, amennyiben a AX50 tudása megfelelő, akkor (beleértve, hogy WPA3 -at jelenleg nem tud), akkor megfelelő választás lehet. Kicsit melegszik (főleg alul), de a működésre ez nincs befolyással.

Ugyanakkor 75K HUF -os keretbe bőven beleférhet egy AX56U/AX58U (ezek szintén AX1800/AX3000 -es routerek) + egy 8-portos menedzselhető (port aggregáció - LAG) switch. Ez a felállás ajánlottabb lenne ...

(#87405) JohnnyWeiss


JohnnyWeiss
tag

TP-Link AX73 helyett lehet jobban járnék az ASUS AX82U-val?

Látom elírták az árat :((

[ Szerkesztve ]

(#87406) blakey válasza JohnnyWeiss (#87405) üzenetére


blakey
titán

Nem lehet hanem biztosan, de nem egy árkategória.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#87407) Gabesz87 válasza blakey (#87406) üzenetére


Gabesz87
addikt

Mondjuk tudom, hogy ez álomvilág, meg rózsaszín felhő, de ilyenkor az lenne a korrekt a bolt részéről, ha már egyszer ők b..ták el, és a szemfüles vásárló rendel, akkor ne szabadkozni, meg "bocs, most nincsen, töröljük a rendelést", hanem szépen teljesíteni azt! Unokatesóm régen így vett ipon-nál kb. fél áron egy Samsung multi nyomtatót, mert 2 számot felcseréltek.

(#87408) PyroS válasza Alex91 (#87399) üzenetére


PyroS
senior tag

Sajnos ház felújítás után kevés keret maradt :O . Köszi átolvasom. AX-es routerből melyik az ami ajánlott az olcsóbb ár kategóriából?
Esetleg Honor Wi-Fi 6 Plus 3 vagy Mi Router AX1800?

[ Szerkesztve ]

(#87409) JohnnyWeiss válasza Gabesz87 (#87407) üzenetére


JohnnyWeiss
tag

És ha a beszállító rontotta el, vagy technikai hiba történt? Vagy ha tied lenne az üzlet és rendeltek volna már 30-at, 50-et? Te bevállalnád?
Szerintem az a korrektség, ha ilyenkor a vevő tudomásul veszi, annélkül, hogy anyázna, hogy esetleg nem teljesítik a rendelést, mert nem jó ár volt kiírva. Hiszen igazából te is tudod, hogy valószínűleg hibás volt az ára.

(#87410) Bubaaa válasza JohnnyWeiss (#87409) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Én egyszer az egyik barkácsáruháznál futottam bele ilyenbe. Megnéztem a neten,húú jó ár,elindultam érte. Ott kiderült hogy nincs készleten. Elővettem a telefont,rákerestem ott azt írta van abban az üzletben. Megmutattam az ügyfélszolgálatosnak,azt mondta valami hiba van. Oké,kisétáltam a boltból és megrendeltem neten. Fél óra múlva hívtak telefonon hogy menjek érte kénytelenek odaadni annyiért. Ránéztem 3nap múlva,még mimdig hibásan volt fent a neten. Ezekszerint én tehetek róla,hogy elhoztam olcsóbban?

[ Szerkesztve ]

(#87411) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

2 szobás panelba kéne új router(mostani haldoklik), 1Gigabites DIGI nethez. Kábellel 2db PC(az egyik javarészt online és single játékokra van használva), 1db konzol(most PS4 Pro, később PS5) és egy TV lenne rákötve, plusz WIFI-vel lenne rákötve még egy PC, egy TP-Link Extender használatával. Ált. van 1-2 telefon is WIFI-re csatlakoztatva, de egyik se valami terhelő :K

30k-nál többet nem szeretnék rá kötni, de jó lenne, ha jól bírná a terhelést és erősen vinné a WIFI jelet standard panel falakon át.

Jelenleg kettőt néztem ki:

* TP-Link Archer AX50
* ASUS RT-AX55

Mindkettő pont 30k most, melyik lenne a jobbik választás? Esetleg van valami jobb ennyiért?

Válaszokat előre is köszönöm! :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#87412) Soma01 válasza JohnnyWeiss (#87409) üzenetére


Soma01
veterán

Na, már le is mondták a megrendelést.

(#87413) Gyurman75


Gyurman75
csendes tag

sziasztok!
Előttem már kérdezték, de sajnos nem jött rá válasz.
TP-Link AX73 milyen router? ajánlott, jó vétel?
A specifikációi árához képest igen jók...
köszönöm a választ :R

(#87414) Alex91 válasza Gyurman75 (#87413) üzenetére


Alex91
félisten

Ha lehet kapni, akkor ajanlott szokott lenni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#87415) Exelsior24 válasza Alex91 (#87400) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

"A termék nem található!
🤔 A(z) 181282 kóddal rendelkező termék nem található. Lehetséges, hogy a termék már nincs az áruházunkban."
Kivették az éhező gyerekem szájából. :(

Gondolom ha valakinek sikerült is rendelnie, annak se hiszem hogy kiküldik 24k-ért, de ha valakinek mégis sikerült rendelnie és feladják neki az írja meg légyszi kíváncsi leszek. :D

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#87416) Alex91 válasza Exelsior24 (#87415) üzenetére


Alex91
félisten

En erre csak azt tudom mondani, hogy anno egy 34 ezres nyomtatot kaptam meg 7500 Ft-ert. Valoszinuleg elirtak itt is, de jo par embernek kiszalitottak ennyiert. Igaz, ez az Apple volt... :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#87417) _Balee_


_Balee_
aktív tag

Sziasztok!

Asus RT-AX82U-ről vélemény? Köszi.

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#87418) JohnnyWeiss válasza Bubaaa (#87410) üzenetére


JohnnyWeiss
tag

Én nem azt írtam, hogy a vevő a hibás.Csak azt szerettem volna mondani, hogy ha ESETLEG nem teljesítik ezért a rendelést, mert arra hivatkoznak, hogy hibásan jelent meg az ár, akkor nem feltétlenül kell felháborodni ezen és az eladót hibáztatni meg követelni, hogy az nekem jár. És hogy a vevő is lehet korrekt olyan szempontból, hogy nem ba...gol ezen, hanem tudomásul veszi. Ha ennek ellenére viszont teljesítik a rendelést, akkor lehet örülni :DD

Amit te írsz, az viszont általános dolog, hogy az online leadott rendelés esetén akár 10-20%-al olcsóbb az adott termék. De azért olyan nem szokott lenni, hogy a negyedébe kerül valami ha online rendeled meg. (kivéve BlackFriday, amikor az akció előtt többszörözik az árakat :) )

(#87419) JohnnyWeiss válasza Gyurman75 (#87413) üzenetére


JohnnyWeiss
tag

Sajnos még nem tudom, de én is tegnap rendeltem egy olyat ED-nél. Remélem beválik. Nem sokkal drágább mint az AX50 ezért döntöttem a nagyobb tesója mellett.

(#87420) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Eldőlt: :N
Beszállítónk rendszerének belső hibájából adódóan egy elárazás történt, bár ez látható is az irreálisan alacsony ár miatt. Ezért sajnos nem fogjuk tudni teljesíteni a rendelést.

(#87421) Doner válasza JohnnyWeiss (#87419) üzenetére


Doner
aktív tag

Sziasztok!

Valaki erre a furcsaságra tudna nekem magyarázatot adni?

A routerbe az utp kábelt ami a modemből "jön" azt nem a router wan portjába kell dugni?
Számomra érthetetlen módon ha abba dugom ahogy kell akkor nincsen internet kapcsolat pl a telefonomon viszont ha az 1. számú sárga portba a kék színű WAN helyett akkor működik az internet..

Én úgy tudom hogy a WAN porba kell dugni, otthon ennek megfelelően konfiguráltam, ott így működött is. Most viszont a munkahelyem csak akkor jó ha az 1. számú sárga portban van, ami NEM a WAN. Semilyen vezetékes kapcsolat nincsen rajta csak wifire használjuk. Ez mégis milyen beállítás ami ezt okozza hogy nem hagyományos módon működik?

TL-WR542G

[ Szerkesztve ]

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#87422) blakey válasza _Balee_ (#87417) üzenetére


blakey
titán

[link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#87423) JohnnyWeiss válasza Doner (#87421) üzenetére


JohnnyWeiss
tag

Több szolgáltatónál már az általuk adott eszköz a wifi-s router. Szóval már nem feltétlenül kell neked külön eszköz az internetre való csatlakozáshoz. Nézz utána, hogy nálad hogy van.
Ezért lehet, hogy a WAN-on nem tud kapcsolódni az eszközhöz, csak LAN-on, mint egy második router.

(#87424) viktorhu válasza Exelsior24 (#87415) üzenetére


viktorhu
veterán

40 ezerért rendeltem a telenortól Galaxy Z Flipet, még csak nem is törölték, hanem simán kiküldtek helyette egy A40-et :)

(#87425) Hunork válasza Hunork (#87411) üzenetére


Hunork
veterán

Ebben kaphatok segítséget? :F

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#87426) viktorhu válasza Hunork (#87425) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha jól olvasom, nincs semmi különleges elvárásod, a kétszobás panel jól besugározható, ha nem valami rejtett sarokban lesz a router, szóval az itt ajánlott routerek bármelyikét választhatod, ha visszaolvasol kicsit. (Azért nem írok ajánlást, mert régen vettem routert, de simán tudsz választani, ha visszalapozgatsz kicsit.)

Ha meg a pc-hez is elvezetnél egy madzagot, igazán látványos lenne a változás.

(#87427) Hunork válasza viktorhu (#87426) üzenetére


Hunork
veterán

Nincs rejtett sarokban, de sajnos olyan vastagok a falak, hogy a másik szobában már alig ér el. :DDD

De most nem is az a fontos, arra van Extender itthon, a lényeg, hogy jól bírja a több idejű terhelést, és online játékokba is nyújtsa a maximumot(amennyire lehet). Most egy ~23k-s D-Link van(bogár kinézetű), de így ~3-4 év után ez se bírja jól a terhelést(elmegy a kapcsolat, újraindítás után visszajön, egyre sűrűbben, előző router is ezt csinálta a "halála" előtt), szeretnék inkább egy overkill lehetőséget, hogy sokáig bírja(főleg, ha mondjuk 1-2 éven belül gyorsabb internetre fizetek elő). :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#87428) craft75 válasza Gyurman75 (#87413) üzenetére


craft75
csendes tag

jó router nagyon

(#87429) viktorhu válasza Hunork (#87427) üzenetére


viktorhu
veterán

Én panelben a két szoba közötti köztes fal mellé tettem a wifit, így kb. egyenértékű a két szobában.

(#87430) craft75 válasza cyber86 (#87374) üzenetére


craft75
csendes tag

a 6500v az új, most jelent meg, de hasonló mint a 6400, csak a 6500v van egy telefon port és tudsz vele volte/voip hívásokat bonyolítani, meg van benne voicemail

(#87431) allein


allein
addikt

Sziasztok. Adott egy TP-LINK típusú router: TL-WR940N, sajnos nem találom hozzá a tápegységet, most pont szükségem lenne a routerre egy próba miatt. Segítsetek légyszíves, milyen tápot kell vennem hozzá? Ez még a fehér színű, 2013-ban vásároltam.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#87432) ddoki válasza dkess (#87350) üzenetére


ddoki
csendes tag

Szia !

"A Kaon CG3000 az egy koax -os HGW. Azt nemigen fogják bridge módba rakni - IPTV esetén pláne. Azaz a router ünket AP módban üzemeltetjük célszerűen."

Ez egy újabb félrevezető információ. IPTV nélkül bridge módba rakják a Kaon HGW-t. Ez sajnos nem az első félrevezető információd. Ha már segíteni próbálsz, legyen 100%-ban igaz és megbízható az általad adott információ. Nem tudom milyen gyakorlati tapasztalat/ elméleti ismeret alapján próbálsz segíteni, de néha az az érzésem hogy a hosszú litániáiddal a tudásod hiányosságait akarod elfedni.Ezt veheted személyes sértésnek, építő kritikának a válaszodon nem fogok megsértődni. Viszont a kérdezőket nem szép dolog félretájékoztatni !

(#87433) vacs válasza allein (#87431) üzenetére


vacs
veterán

Google segítségével én 1 perc alatt megtaláltam a választ! :U

Google > TL-WR940N > hivatalos tp-link.com oldalon a specifikációk résznél írja! :K

Ne haragudj meg kérlek, de direkt nem linkelem! :P

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#87434) dkess válasza ddoki (#87432) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

A felvetett problémáddal kapcsolatban úgy lenne "szép", ha az egész képet látnánk. A hozzászólásom amire válaszoltál mire is volt válasz? Erre a kérdésfelvetésre: [link] . Mi is volt a kérdező hozzászólásában a legelső pont? Pontosan ez:

"- Telekom 1000-es kábeles net, iptv-vel, jelenleg Kaon CG3000 szolgáltatói modem/routert használom"

Ugye erre született a válaszom amiből az érintett mondatomat ide citáltad. Azaz ennek melyik részébe is szeretnél belekötni? Szerinted IPTV -vel bridge módba fogják rakni azt a HGW -t?

Amennyiben kicsit megnézed a "hosszú litániákat", akkor láthatod, hogy elsöprő többségben ennek az az oka, hogy amennyiben egy/két/három (vagy akár több embernek) válaszolok egyszerre, akkor az a megfelelő tagoltsággal adott esetben tud hosszú lenni. Ennek két oka van:

- az egyik: utálok flood -olni. Én meg ezt nem bírom. Ez van.
- a másik - hogy Te könnyebben tudjad szkippelni a hozzászólásaimat ...

Amit írtál én személy szerint nem tartom "építő kritikának". Még egy "tisztességes kötözködésnek" is csak akkor tartanám, ha esetleg valami érdemi dologba/dolgokba (is) sikerült volna belekötnöd. Ez most nem sikerült. Sebaj, majd legközelebb ...

(#87435) woodworm válasza vacs (#87433) üzenetére


woodworm
veterán

Még ha meg is találja, a 7-8 évvel ezelőtti v1-v2 verzióhoz vajon mennyire releváns a v6-oshoz megadott specifikáció? Arról nem is beszélve, hogy a polaritásról és az adapter méretéről egy szó sem esik.

(#87436) craft75 válasza allein (#87431) üzenetére


craft75
csendes tag

9VDC/0.6A

https://www.alibaba.com/product-detail/9V-0-6A-TP-Link-power_497428037.html

(#87437) Zοltta


Zοltta
senior tag

Sziasztok!

A Telekom által adott / Sagemcom F@st 5670 / router mögé utp kábellel össze kötve egy másik szobába szükségem lenne főként a wifi hálózat bővítésére egy jó routerre , mivel a két szoba közt van egy 20-nm2-es konyha, de itt vályog falak vannak, egyik felén kb 60 cm másik felén 40 cm vastag.
És a szobában két okos telefon lenne, ami miatt el kell a bővítés és hát ha már új router , akkor legyen egy többek által kedvelt. :)

ASUS RT-AC57U

Ezt néztem ki és még tetszik is. [link]

Telekom 150/50-es net optikai kábelen behúzva ha ez lényeg.

Köszi a választ! :)

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#87438) JohnnyWeiss


JohnnyWeiss
tag

Most hogy megrendeltem a TP-Link AX73-at, kicsit még olvasgattam a fórumot.
Láttam, hogy ajánlák sokan az Ubiquiti EdgeRouter X-et.
Arra gondoltam, hogy lehet jobban járnék egy EdgeRouter X + UniFi UAP-AC-LITE kombóval. Plusz még a ház másik végében meghagyom az Edge-re kábellel rákötve a meglévő Archer C2 AC900-at AP-nek. (jelenleg egy WRD3600 a router és a C2 most is csak AP) Árban 20%-al drágább (48e vs 40e), de talán ennyit megér.
DIGI 1000-es nethez kellene az új felállás 15 eszközöm van kb., abból 2 amit csak vezetékkel tudok csatlakoztatni a többi tud wifit, AX-es eszközöm meg amúgy sincsen.
Vélemény?

(#87439) dkess válasza JohnnyWeiss (#87438) üzenetére


dkess
őstag

Csak egy kérdés abból is kiindulva, hogy AX5400 -es routert néztél eredetileg:

Amennyiben 28K HUF környékén nézted a UniFi UAP-AC-LITE -t, akkor esetleg ennek a WiFi 6 -os megfelelője: UniFi 6 Lite ( [link] ) mondjuk bruttó 35 957 HUF -ért? Ez is 5 GHz -en ugyanúgy 2x2 -es - csak AX -es. Persze jó az AC Lite is.

Nagyjából a döntő tényező lehet, hogy mekkora affinitásod van a rendszerét megtanulni illetve, hogy akár hosszabb távon lecserélnéd-e pl. a C2 AC900-t is egy UAP -ra és mondjuk vezetékes Mesh -be konfigurálva (az AX73 OneMesh -e jelenleg csak WiFi backhaul -t tud) üzemeltetnéd-e.

Amennyiben a fentebbiek nem lennének érdekesek, akkor az AX73 is teljesen jó választás lenne ...

(#87440) hunaqua


hunaqua
addikt

Egy új építésű lakás (70nm),szobák felé kábelezve. Jelen pillanatban nincs még életszerűen használva,ezért nem fizetnék még elő kábeles internet szolgáltatásra. Viszont van egy Digi usb stick amit tudnék használni. Van arra esély, hogy wifi-n működjön,illetve kábelen elfusson vele egy media player ? Természetesen nem 4K tartalmakra gondolok. Amennyiben igen, akkor milyen router lenne hozzá megfelelő?

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#87441) Krinyo válasza Zοltta (#87437) üzenetére


Krinyo
senior tag

Az AC57U nem kapott frissítést 2020.05 óta, 380-as szoftvere van, szerintem már nem is fog sohs. A legújabb NAT-támadás elleni vészfixet sem kapta meg, ami a napokban jött ki. Én átgondolnám...

(#87442) dkess válasza hunaqua (#87440) üzenetére


dkess
őstag

A legegyszerűbb dolog - a puding próbája az evés. Egyfelől ami aránylag széles körben a gyakorlatban elérhető sebesség az olyan 9/2 Mbps. Ez azért előfordulhat, hogy nem lesz elég Neked amennyiben több vezetékes és vezetékmentes eszköz felé szeretnéd megosztani. Ugyanakkor sajnos sok embernél még ez a sebesség sincs meg.

Elméleti oldalról ezek lennének a maximum sebességek:

- Digi Aktív 50 - Maximális le- és feltöltési sebesség: 15/2 Mbps ( [link] ),
- A Digi mobilcsomagok esetén - maximális le- és feltöltési sebessége: 29.3/11.2 Mbps ( [link] )

Az utóbbi esetén is nekem nem volt még több a fentebb emlegetett 9/2 Mbps -nél ... Azaz nézd meg, hogy helyileg ahol vagy ott pontosan mennyi az annyi illetve azt, hogy elegendő lenne-e Neked.

@Krinyo, #87441

A kérdező a AC57U v3 -at linkelte (nem a v1 -et). Annál most ez a legfrissebb hivatalos firmware: 2020/09/22 v3.0.0.4.386.21649 ( [link] ). Azért erre valószínűleg jönni fog még firmware - még egy éves sincs maga a típus ...

(#87443) craft75 válasza JohnnyWeiss (#87438) üzenetére


craft75
csendes tag

deco m4 (2 pack) + valami 5-8 portos giga desktop switch ?
35eft + 5-7eft és van egy mesh hálózatod, vezetékes backhaul-al.

(#87444) Krinyo válasza dkess (#87442) üzenetére


Krinyo
senior tag

Ok, az már jobban hangzik, akkor figyelni kell a verziót is. Rajta van a dobozon?

Szerk: most látom, hogy edigital külön feltünteti, hogy az, ez pozitív.

[ Szerkesztve ]

(#87445) dkess válasza Krinyo (#87444) üzenetére


dkess
őstag

Sőt mi több - az árkereső oldalon is külön lehet keresni a v3 -s ajánlatokra: [link] .

Egyébként az egyik leginkább releváns különbség, mely tulajdonképpen a 'selling point' is lehet a v3 esetén sokaknál az a AiMesh támogatás (korábbi verziók nem tudják).

(#87446) woodworm válasza Krinyo (#87444) üzenetére


woodworm
veterán

Kapni se nagyon lehet a v1-est, már az eredeti 1200GU is kikopik a polcokról. Viszont sokkal erősebb hardver, a hátránya, hogy a gyári támogatás mindig is ritkán jött az asus mediatek alapú routereire. A tavalyi is két év után érkezett, nagyjából egy időben az ac65p-vel. Ahhoz viszont már kinn a béta.
Amúgy több project is támogatja a v1-est, akár napi frissítéssel.

(#87447) JohnnyWeiss válasza craft75 (#87443) üzenetére


JohnnyWeiss
tag

Kösz a tippet. Sajnos deco-nak nem nagyon olvastam utána, nem ismerem. Ezek mennyire jók router/tűzfal/virtual server (port forward) funciókra?

[ Szerkesztve ]

(#87448) JohnnyWeiss válasza dkess (#87439) üzenetére


JohnnyWeiss
tag

A rendszert valóban tanulni kéne, minimális hálózati ismereteim vannak, ez talán nem lenne annyira gond.
2 db UniFi AC már simán tud Mesh-ben lenni? Nem kell hozzá plusz eszköz? Csak egymással kel sorosan összekapcsolni őket?

(#87449) dkess válasza JohnnyWeiss (#87448) üzenetére


dkess
őstag

Mindenekelőtt azzal kezdeném, hogy miért is írtam azt, hogy Ubiquiti választása esetén (a rendszer tanulása mellett) miért is fontos, hogy legalább középtávon második UAP -val is tervezz. Azért, mert amennyiben jelenleg az alábbi kettő alternatíva mellett gondolkodsz és később sem lenne második UAP, akkor szó nélkül az első opciót lenne érdemes választani, ha amúgy nem kell semmi Ubiquiti specifikus dolog (azt nem írtad, hogy miért gondolkodtál Ubiquiti -ban)?

- TP-Link AX73 + C2 (mint "buta" AP)
- EdgeRouter X & Unifi AC Lite + C2 (mint "buta" AP)

Egyfelől olcsóbb, ugyanúgy nincs mesh, a főrouter Dual-Band AX -es WiFi -t tud (5 GHz -en 4x4 HT160 -al). Továbbá, ha lenne második UAP, akkor már tényleg nagyon más ársávban gondolkodunk.

Viszont, ha az ER-X mellett lenne kettő UAP, akkor legalább mesh kábeles backhaul -al lehetne az előny, amiért pl. a többletárat kifizetjük.

Most miért is volt ez a bevezető? Azért, mert most azt írod: "Csak egymással kel sorosan összekapcsolni őket?". Az előző hozzászólásodban meg ezt: "... kábellel rákötve a meglévő Archer C2 AC900-at AP-nek.". Most akkor van a ház hátsó részével kábeles összeköttetés vagy nincs? Amennyiben van, akkor miért szeretnénk daisy chain -elni az AP -kat? Mind a két AP legyen kábellel rákötve a routerre (azaz csillag topológia) ...

Ezenkívül nem tudom mennyire olvastál utána az UAP -k tápellátásával kapcsolatban. Azt esetleg tudod, hogy nem mellékelnek PoE Injector -t egyikhez sem? Aztán az ER-X -ből két változat is van: az ER-X meg az ER-X-SFP. Az előbbi esetén még egy UAP -vel sem tudsz indulni, mert:

- ahhoz kellene egy legalább 12 W -os táp (asszem csak 6 W -osat adnak mellé, de a lényeg, hogy ez nem elég) kell vagy 24V passzív PoE (amit szintén nem adnak mellé),
- ugye azzal kezdtem, hogy a UAP mellé sem adnak PoE injector -t ...

Azaz ezeket külön kell megvenned és be kell tervezni az árba ... ER-X-SFP -vel egy UAP -ig rendben vagy (igaz pár ezressel drágább, mint a sima ER-X) ...

Egyébként "simán" tud menni. Tulajdonképpen a beállítása sem egy rakétatudomány. Csak érdekességképpen egy YouTube videó - véletlenül Edge Router X és 2 db Unifi AP AC Lite -al pont: [link] .

(#87450) cigam válasza dkess (#87336) üzenetére


cigam
félisten

Egy dolog szöget ütött: Mindég kiemelted, hogy a switch-be legyenek dugva az eszközök, és onnan menjenek a routerbe csak egyetlen szálon.
Miért gond ha az eszközök vegyesen vannak a switchben és a routerben is?
Minden switch-nek van uplink portja? Gondolok itt arra, hogy amelyiken nincs dedikáltan feltüntetett port, azokon mindegy? Pl. Zyxel GS1200-8

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.