Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87701) dkess válasza dejv (#87700) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Amennyiben jól sejtem UTP nem megy arrafelé. Milyen módon kapja a tápot a kamera? Koax kábel megy a kamerához?

(#87702) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Van egy ezer éves TP-Link 941Nd routerem 3.2-es verziószámmal ami csak a wifit osztja semmi több. Sajnos eléggé haldoklik már.
Egyelőre csak réz vezetéken jön az internet, így komoly összegeket nem akarok a hálózat fejlesztésére invesztálni.

Akciós ez a router az extreme digitalnál (4000ft): Huawei WS318n

Jobb mint a meglévő TP-Link routerem? Kitudná azt váltani? Gyengébbet/rosszabbat nem akarok.

Köszönöm a választ.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#87703) Gubek-Einste válasza Predator2 (#87702) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tapasztalat nincsen vele de egy próbát tehetsz vele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#87704) Predator2 válasza Gubek-Einste (#87703) üzenetére


Predator2
addikt

Gondolom ebben az ársávban nem lehet jobbat kapni, vagy mégis?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#87705) dkess válasza Predator2 (#87702) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Kb. ugyanaz a két router. Mind a kettőn 100 Mbps -es LAN csatik vannak és 2.4 GHz -en csak N -es WiFi, 300 Mbps névleges maximális teljesítménnyel (a 941ND -ből a v6 -nak volt 450 Mbps -es névleges sebessége).

Azaz kb. cseberből vederbe. Ráadásul, ha valaki hozna gyorsabb net -et egyből cserélhetnéd ... Igazából gigabit -es LAN port és AC1200 alá nemigazán éri meg lőni csak, ha tényleg teljesen esélytelen, hogy legyen valaha gyorsabb net és/vagy nagyobb igény LAN oldalon.

Egyébként mi ez a "haldoklás"? Nem lehet azon segíteni esetleg? Egy FW frissítés, gyári alaphelyzetbe állítás és újrabeállítás?

(#87706) Predator2 válasza dkess (#87705) üzenetére


Predator2
addikt

Falun lakom. Telekomos nettel. A környező településeken mindenhol optika van, csak ezt a porfészket hagyták ki. Elméletileg 1-2 éven belül ide is elhozzák, de hiszem ha látom.

"Ráadásul, ha valaki hozna gyorsabb net -et egyből cserélhetnéd ... Igazából gigabit -es LAN port és AC1200 alá nem igazán éri meg lőni"

Mi lenne az a router ami már ezeket tudja, és árban sincs elszállva?

Egyébként mi ez a "haldoklás"? Nem lehet azon segíteni esetleg? Egy FW frissítés, gyári alaphelyzetbe állítás és újrabeállítás?

2010-es a router elöregedtek benne a kondik.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#87707) Gubek-Einste válasza Predator2 (#87706) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mi lenne az a router ami már ezeket tudja, és árban sincs elszállva?
Asus AC57Uv3, TP-Link Archer C5v4/C6 ami már megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#87708) dkess válasza Predator2 (#87706) üzenetére


dkess
őstag

Ez komkrét hibajelenségekkel is társul, hogy "elöregedtek benne a kondik"? Esetleg belenéztél és láttál is pár púpos ELKO -t? Esetleg érdemes lehet cserélni. Nekem mondjuk látványosabban adta meg magát egy Asus RT-N16 - nagy csattanás és dőlt az amperszag bőséggel. Aztán "se kép se hang".

Szétszedve egyértelmű volt, hogy melyik ELKO a ludas - szétfolyt az elektrolit. Akkor hirtelenjében még egy "múlt évszázadbeli" 56K modemből találtam passzoló ELKO -t: abból ki - routerbe be és minden ment tovább. Némi barokkos túlzással hosszabb ideig tart leírni, mint megcsinálni ... :)

Másik oldalról valóban ott lóg a levegőben, hogy mondjuk 1 éven belül bekötik az optikát és most elégettél akkor 4K HUF -ot. Amennyiben meg lehet csinálni azt a routert, akkor egy próbát megérhet, hogy esetleg kihúzzuk azt az egy-két évet ...

A baj az, hogy az említett paraméterekkel 10K HUF felett vannak eszközök. Persze a jó hír, hogy gigabit -es internet esetén sem kellene cserélni azt. A kérdés, hogy ez Neked most megérne-e ennyit?

Amennyiben nem, akkor persze lehet az általad linkelt routerrel menni akkor addig az 1-2 évig amíg nem lesz jobb net ...

(#87709) fdisk


fdisk
őstag

Tegnap kötötték be a digit.
Ezért szeretném lecserélni a wdr 3600 routeremet, olyanra ami már bírja a gigabites netet.
TP-LINK ARCHER AX20 AX1800 néztem ki magamnak, ami most az extreme digitálnál 19000 Ft.
Jó választás lenne?

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#87710) dkess válasza fdisk (#87709) üzenetére


dkess
őstag

Igen, amennyiben egy db router kellő lefedettséget tud biztosítani számodra, akkor ez ennyiért egy nagyon jó választás. Konkrétan olcsóbb, mint az AX10 -es ...

(#87711) osonte válasza dkess (#87710) üzenetére


osonte
senior tag

Elvileg tud TP-Link OneMesh-t, bár nekem az nem jött le, hogy csak jelismétlővel megy (természetesen márkán belül), vagy mondjuk össze lehet hozni 2db AX20-at? Illetve arra sem tér ki, hogy kábellel megy -e (hiszen a jelismétlőn is van UTP csatlakozó)? Erről tudsz valamit? Csak kiváncsiságból kérdezem.

Xiaomi 14 + Redmi Watch 4

(#87712) fdisk válasza dkess (#87710) üzenetére


fdisk
őstag

Köszönöm a választ.
Bőven lefedi a lakást. 64nm,panel.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#87713) dkess válasza osonte (#87711) üzenetére


dkess
őstag

A TP-Link -nél az OneMesh csak WiFi backhaul -t tud sajnos.

Márkán belül maradva a Deco Mesh - valamint kicsit más vonalra evezve az Omada -k tudnak kábeles backhaul -t is.

Egyébként egy hsz -el korábban kicsit erre is utaltam, amikor azt írtam, hogy "... amennyiben egy db router kellő lefedettséget tud biztosítani ..." ... Mivel Mesh esetén elég erőteljesen kábeles backhaul párti vagyok - ezért mesh kiépítésének igénye esetén lehet mást javasoltam volna ...

@fdisk, #87712

Nagyon szívesen.

[ Szerkesztve ]

(#87714) osonte válasza dkess (#87713) üzenetére


osonte
senior tag

Köszönöm az infót.

Xiaomi 14 + Redmi Watch 4

(#87715) Alex91 válasza osonte (#87711) üzenetére


Alex91
félisten

Es 2 db Ax20 nem kotheto meshbe...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#87716) dkess válasza Alex91 (#87715) üzenetére


dkess
őstag

Ez nem teljesen van így. OneMesh -t támogat és működik is. Kábeles backhaul támogatás nincs - WiFi backhaul lehetősége adott.

(#87717) Alex91 válasza dkess (#87716) üzenetére


Alex91
félisten

Ket router nem, jelismetlo (vagy minek hivjak) kotheto hozza One Meshbe....

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#87718) dkess válasza Alex91 (#87717) üzenetére


dkess
őstag

Upsz, elnézést kérek a "2 db" elkerülte a figyelmemet.

(#87719) akkójóva


akkójóva
tag

Sziasztok!

A falunkban most növelték az internet sebességét 300/100 mbps-re, viszont kiderült, hogy a router (tp link c20) nem tud csak 100-at lanon, így új routert kell venni, viszont akkor már helyretenném a házban a wifit is. :) [kép] Itt nagyjából le van rajzolva a ház és hogy mi hol található. (A ház kb 8m széles és 20m hosszú, vertfalakkal) Ebben a felállásban mindenhol van wifi jel, viszont ha az extenderre van kapcsolódva pl a telefonom, akkor érezhetően lassabb. A keretem 35.000 Ft lenne, nagyon felső határ 40.000. Pár napja nézegetem a fórumot és a kérdéseim a következők lennének: 1 vagy 2 routert lenne érdemes vennem , és hogy milyen típusút, esetleg, hogy hova lenne érdemes elhelyeznem a router(eke)t.

Előre is köszönöm a segítséget. :)

(#87720) Ear001 válasza akkójóva (#87719) üzenetére


Ear001
addikt

Ha lenne két készüléked, kábellel összetudod kötni őket?

(#87721) akkójóva válasza Ear001 (#87720) üzenetére


akkójóva
tag

Hát esetleg akkor, ha a mostani routeres szoba fölötti szobában lenne a második router. (Oda egyébként át is tudnám rakni majd a routert, ha végül 1 router lenne a jobb)

(#87722) Alex91 válasza akkójóva (#87721) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , mesh-ben, [link] , ez meg egy routeres megoldasra, de itt nincs garancia, hogy eleg lesz, de ez s bovitheto meshben.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#87723) maxklausen válasza Alex91 (#87722) üzenetére


maxklausen
csendes tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#87724) kemuri78


kemuri78
csendes tag

Sziasztok! Routert szeretnék vásárolni ( szerintem még nem volt hasonló szándékú forumozó..) és ebben kérnék segítséget. A lakás, amiben működne circa 70 nm területű, tégla falazatú, a net Digi 1000. Lanon egyszerre kb 3 eszközt kellene szimultán kiszolgálnia, ez adott esetben pl. két televízión netflix, plusz pc-n letöltés, vagy épp konzolon online játék. Wifi-n kb 4-5 eszköz lógna rajta, nyilván ezek már nem feltétlenül egyszerre a kábeles eszközökkel. Két kiszemelt van: az RT-AC 65P és a TP-LINK AX20. Fontos a stabilitás, és nem feltétlenül varázsolnék custom firmware-t rájuk. Ki mire szavazna? Előre is köszönöm!

(#87725) Alex91 válasza maxklausen (#87723) üzenetére


Alex91
félisten

Asus rugalmasabb.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#87726) Alex91 válasza kemuri78 (#87724) üzenetére


Alex91
félisten

AX20, ha ennyit szansz ra...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#87727) kemuri78 válasza Alex91 (#87726) üzenetére


kemuri78
csendes tag

Árban a kettő között nincs nagy különbség, így összeget tekintve bármelyik szóba jöhet, de azért maradnék 30 alatt. Köszi a választ!

(#87728) dkess válasza akkójóva (#87721) üzenetére


dkess
őstag

Egy szép hosszúkás vályogházban az egyik nagyon a sarkában lennénk egy egységgel (avagy maximum a fölötte levő helyiségben még)?

A helyiségeket érdemes lett volna jelölni esetleg. Alulról felfelé - szoba, konyha/fürdő, szobák; baloldalt pedig veranda/közlekedő és felül spájz/kiskonyha? Egyébként a padláson is van egy szoba?

Egyébként pl. TV csak a tiszta szobában van? Avagy ott sem? Koax vagy bármilyen kábel bárhova?

Egyébként a padlás felé jófelé tapogatózol. Ugyanakkor inkább hosszában lenne érdemes elosztani az egyébként kábelvégen levő egységeket ...

(#87729) akkójóva válasza Ear001 (#87720) üzenetére


akkójóva
tag

Köszönöm!

dkess
[kép] Kiegészítettem. Igazából 4 tv van: nappali1, szoba3, nappali2, konyha, ebből az első 3 csatlakozva is van a wifihez (youtube általában), itt jönnek le koax kábelek (talán csak tv adást visznek :F ). Nincs emeleten szoba, a szoba3-at gondoltam nappali1 "fölöttinek". Most megnéztem, a nappali2-ben az extenderre csatlakozva a legtávolabbi ponton 1 és 2 közötti a jelerősség.

(#87730) dkess válasza akkójóva (#87729) üzenetére


dkess
őstag

Két dolgot el is felejtettem megkérdezni:

- a szoba1 -ben modem és a nappali1 -ben levő TP-Link kábelen van összekötve? A szoba1 modem az "csak" modem volt avagy router szerepkörben is volt (továbbá az a PC az eddig WiFi -n kapta a netet vagy kábelen volt)?
- hány szoba van a felső szinten?

Továbbá azt tudod esetleg, hogy a 300/100 -es nethez milyen szolgáltatói eszközt adnak? Router módban is képes működni illetve terv szerint az is lenne?

Elöljáróban ez az ajánlás jó volt Alex91 részéről: [link] . Az alábbi eloszlásban:

- az egyik a nappali1 -ben - avagy a Szoba1 -ben. Ez függ a fentebbi kérdésektől is, de úgy lenne érdemes intézni, hogy a szoba1 PC kábelvégen legyen ...
- aztán a tetőtérben a koax mellett elvezetve a szoba1 -ből egy UTP kábelt a konyhába. Esetleg a nappali2 -be, ha ott kábelvégre tudnánk ezáltal dugni valamit (pl. TV, médialejátszó stb.).

Magán a koax -on is tudnánk akár gigabit -es sebességgel hátramenni, de az további eszközt (kiadást) jelentene ... Mondjuk akár mind a négy helyiségben is lehetne kábeles kapcsolat - illetve amelyeket kiválasztasz ... :)

A tp link c20 -at (vagy extendert) meg felviszed a tetőtérbe levő szobá(k)ba. Úgy lenne érdemes, hogy UTP kábelvégben és AP Módba rakva. Ilyenformán ezek nem lennének a Mesh hálózat részei, de akik itt vannak majd kézzel váltanak ha feljönnek vagy lemennek. A "B terv" lehetne, hogy 3 egységes verzióban veszed meg a fentebb ajánlott eszközt - igaz, az már 48K HUF lenne. Cserében mindenhol lenne AiMesh WiFi kábeles backhaul -al ...

(#87731) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Sziasztok,

hamarosan költözünk 50nm panelből (digi 500mbit, TP-Link Archer C7 v4) tégla falú családi házba (120nm), ahol digi 1gigás netünk lesz elvileg.
Itt a panelben vannak gondjaim a C7 lefedettségével (2.4-en sokan vagyunk, 5-ön meg a konyhában már nincs jel) (csatornát olyan állítottam, ahol nincsenek).
(De amúgy sem vagyok vele teljesen megelégedve, néha be sem tudok lépni. A minap ráment tesztelni 3 POE kamera switchről és megmakkant, restart kellett. Lehet már kevés a hardver?)

Az volna a kérdésem, hogy milyen bővítést volna célszerű eszközölnöm az új helyre első körben max. olyan 50k-ig, ha a digi bekötés a ház utca felőli részén lenne, tehát onnan sztem max a fél házat fedné le 1 router?

Az milyen ötlet, hogy fő routernek vennék egy AX56U, vagy AX58U-t, a C7 pedig a ház távolabbi pontján osztaná a netet? Később pedig lecserélném vagy egy kisebb mesh routerre (ha ennek van értelme), vagy valami 2db-os mesh pack-ra?

Amire kellene, normál netezésen felül:
- smart eszközök (konnektorok, Alexa, érzékelők, lámpák, majd 1x TV is),
- torrentezés,
- film megosztás belső hálóról,
- 2 wifi-s 4mb-es és 3 POE-s 5 mbites IP kamera h254,
- 3-4 telefon, 1 tablet,
- a kertben is legyen lefedettség (ha nem is első körben).

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#87732) Alex91 válasza G.I.JOE (#87731) üzenetére


Alex91
félisten

+10k, es ax82u...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#87733) dkess válasza G.I.JOE (#87731) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

+1 Alex91 ajánlásának - AX82U ...

Azt halkan jegyezném meg, hogy a Digi Ont -nak és a routernek nem kell feltétlenül egy helyiségben lennie ... Azaz kicsit a ház középpontja felé helyezve (mondjuk a nappali szobák felé eső részére - bár nem ismerjük hogy néz ki az a ház) sokkal jobb eredményeket érhetünk el - valószínűleg a teraszra/kertbe is jutna a WiFi -ből ...

Úgy egyébként hogy áll a ház kábelezése? Mennyi okoseszköz lesz nagyságrendileg? A torrentezés minimum ne WiFi -n keresztül menjen - meg persze ami csak lehet menjen kábelvégre - annál jobb WiFi -nk lesz ...

(#87734) Gabesz87 válasza Alex91 (#87722) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hétfőn tervezek venni routert. Pár nappal ezelőtti itteni diskurzus alapján végül megtértem, és úgy gondoltam, akkor AX56U lesz. De most, hogy láttam linkelve ezt a ZenWifi CD6-ot, elbizonytalanodtam. Ez is tud gondolom kábeles backhault? Úgy is, hogy minden egység AP, és az ONT a router? A lényeg, hogy a lakás kb. ilyen, ITT meg agyaltam a működés módjáról. eMAG-nál venném, mert lesz jövő héten egy 7500 Ft-os kuponom. Szóval nem tudom, melyikkel járnék jobban. ax-es eszközöm perpill csak egy van, a Galaxy S21, és ahogy írtam korábban, nem szoktam wifin nagy file-okat mozgatni, szóval a sebesség sem elsődleges szempont, inkább a wifi lefedettség, mivel elég túltherhelt a társasház a wifiktől.
Most vagy megveszem az AX56U-t, és ha nem elég a hatótávja, akkor max visszaviszem elállással, csak nem tudom ebben az esetben vajon mi lesz a kuponnal, mennyit adnak vissza (teljes árát, vagy a kuponnal csökkentett árát). Vagy eleve ezt a Zenwifit kéne vennem!?

(#87735) dkess válasza Gabesz87 (#87734) üzenetére


dkess
őstag

Az Általad korábban felvetett dolgokkal kapcsolatban a legjobb ajánlás: AX56U .

Viszont. Amennyiben a sebesség nem annyira (abban is), de "a elsődleges szempont, inkább a wifi lefedettség" és "elég túltherhelt a társasház a wifiktől", akkor viszont a helyedben a AX56U -t választanám ...

(#87736) akkójóva válasza dkess (#87730) üzenetére


akkójóva
tag

Igen, a modemből megy egy hosszabb utp kábel a routerbe, egy másik pedig vissza a pc-be. A modem csak modem, megnéztem a típusát: g/epon onu. Eddig más volt, de az is csak modem volt. A ház nem emeletes, csak pontatlanul fogalmaztam. :B

(#87737) dkess válasza akkójóva (#87736) üzenetére


dkess
őstag

Ebben az esetben ez a forgatókönyv tudna működni amit írtam?

"- aztán a tetőtérben a koax mellett elvezetve a szoba1 -ből egy UTP kábelt a konyhába. Esetleg a nappali2 -be, ha ott kábelvégre tudnánk ezáltal dugni valamit (pl. TV, médialejátszó stb.)."

(#87738) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Érdeklődnék, hogy van-e valakinek tapasztalata 4G-s antennákkal mobil internet "erősítéséhez"! CRC9 SMA csatlakozós az eszközöm és kapható hozzá mindenféle antenna, pl. ablakra tapasztható. Érnek ezek valamit vagy csak pénzkidobás lenne?! Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#87739) Tommastercs


Tommastercs
csendes tag

Sziasztok! A napokban írtam hozzászólást, hogy milyen router-t vegyek. A Xiaomi ax1800 mellett döntöttem. Az itthoni internet diginet 1000Mbit/sec. van rendelve. A garantált internet sebesség 300/75 Mbit/sec lenne. UTP cat5e kábelen keresztül jön a xiaomi routertől a net a számítógéphez és a mért sebességek átlagban 90/90 Mbit/sec körül vannak. 100 fölé ritkán megy. Kérdésem az lenne, hogy a garantált sebességet hogyan tudnám elérni? Wifi 5G-n keresztül majdnem 300/200Mbit/sec a mért sebesség. 2.4G-n 50-40 Mbit/sec körül mozog változó. A Diginek kell-e betelefonálnom, hogy rakják-e bridge módba? A xiaomi routeren be kell-e írni az internet hozzáféréshez a felhasználó nevet, jelszót? Segítségeteket előre is köszönöm!

(#87740) Alex91 válasza Tommastercs (#87739) üzenetére


Alex91
félisten

Xar a kabel, vagy xar a PC halokartyaja...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#87741) JayZ


JayZ
tag

Sziasztok,

Már egy órája legalább a topikot böngészem, szóval inkább megkérdezlek titeket.. :)
Digi FTTH gigabites netet használok.
- lenne rá kötve egy ps4 és egy PC lanon
- 4-6 mobileszköz (telefon, tablet) + egy laptop wifin
- egy céges laptop wifin/lanon (majd eldől)

Kislakásban lakunk, homeoffice, videochat, netflix, torrent a PC-n és a laptopon a használati esetek.
Jelenleg a digitől kapott router olyan 200 mbps-t tud, afölött megszakad a kapcsolat (elmegy-visszajön). Ez a fő indok a vásárlásra :D

Szeretném a legjobb ár/érték arányú vásárlással megúszni, amiket nézegetek a topikban ajánlottak közül:
- TP-Link Archer C6 AC1200 (MU-MIMO)
- TP-Link Archer C5 AC1200 V4
- ASUS RT-AC57U
- ASUS RT-AC65P (árban ez a fájdalomküszöb ;] )

Segítenétek légyszi, melyik legyen? köszi szépen! :R

(#87742) akkójóva válasza dkess (#87737) üzenetére


akkójóva
tag

Meg bírom oldani, akkor így lesz. Köszi a segítséget! :)

(#87743) Clemi válasza JayZ (#87741) üzenetére


Clemi
veterán

Azt gondolom elmondták neked, hogy a Digi routeren, csak 1. UTP port a Gigabites, a másik három csak 100-as? A Wifi-je, na az meg minősíthetetlen.
Szóval egyikkel se nyúlsz mellé, de nyilván a legdrágább a legjobb, de ha már most veszel és újat, akkor a fájdalom köszöböt közelítsd alulról.

(#87744) JayZ válasza Clemi (#87743) üzenetére


JayZ
tag

Nekem még olyan van, amin egy 100 és egy gigabites van :)

(#87745) Alex91 válasza JayZ (#87741) üzenetére


Alex91
félisten

Tp-link Archer AX20...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#87746) G.I.JOE válasza dkess (#87733) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Köszönöm, annyival jobb egy 82-es? (50-ig nincs ehhez normális router? :Y )
Ilyesmi lenne az elrendezés, ha "eltolnám" a Router-1-et a spájzba. A PC-s szoba lenne a nappali, oda akkor elég lenne, ha az ONT-ből menne a PC-be? Nem jobb, biztonságosabb, ha a router1-ből menne a PC-be? Akár vissza is húzok oda egy kábelt.
Így ONT osztaná a wifi-t a nappali körül, Router-1 (Asus) a spájzból konyha körül és Router-2 a garázs részén (TP-Link). (Wifi kam-okon van UTP, szóval azokat is tudom arra dugni.)

(#87747) Gubek-Einste válasza tylerddd (#87738) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kültérre helyezett antennával jobb lehet a vétel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#87748) Gubek-Einste válasza Tommastercs (#87739) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#87749) dkess válasza G.I.JOE (#87746) üzenetére


dkess
őstag

Mindenekelőtt több dolog nem tiszta az eredeti írásod, a mostani és a rajz alapján.

Egyfelől eredetileg írtad, hogy 3 kamerád van PoE switch -en. Most a rajzon van 2 db WiFi kamera. Akkor valamelyik hibás? Avagy lenne 3 db kamera kábelen és 2 db WiFi -n? Amennyiben most kábelezel, akkor miért nem alakítod úgy, hogy az összes kamera kábelvégen lesz, pláne ha tudhatóan lesz egy raklap WiFi -s okoseszköz is?

Egyébként a spájzból lenne a LAN csillagszerűen elágazva? Én azt mondanám, ha most kábeleztek amúgyis: menjen minden szobába LAN + a nappaliba + minden kamerához, de akár opcionálisan a konyhába is. Amennyiben belefér akkor Cat6 -al.

Nagyjából a 3 zöld pont csoporthoz raknék egy-egy routert. Az ONT -os szobába a PC fölé, a spájzból pedig két kiállást csinálnék a nappaliba (a közepe irányában) - egyet az egyik routernek és egy másikat a vezetékes eszközöknek.

Most írnék kétfajta ajánlást:

- ASUS CD6 AC1500 (3-Pack) - EMAG -ban akciós: 55K HUF - [link]
- ASUS ZenWifi Mini Mesh AX1800 (XD4) 3-Pack - MM -ben akciós: 108K HUF - [link]

A CD6 -al egy switch -et tudnánk spórolni az ONT -os szobában. Amennyiben a garázs melletti szobában is lenne egynél több vezetékes eszköz (azaz kellene oda switch), akkor lehet kettes pakk -ot vennék és mehet oda egy AC57U v3 vagy AX56U (attól függően, hogy a pakkunk AC -s vagy AX -es lesz).

Persze lehet 3*AC57U v3 vagy 3*AX56U is akár. Tudom fájdalmasabb, de az AX -es vonalat ajánlanám inkább ...

Én egyébként úgy gondolkodtam, hogy a Digi -s ONT bridge módban lesz - azaz semmilyen WiFi -t nem fog szórni. Továbbá arra nem tudom mennyire figyeltetek oda, hogy majd az ONT -tól kell szétágaznia a koax hálózatnak a TV -khez ...

(#87750) modflow


modflow
veterán

Jelenleg van egy Adus RTAC68U-m.
A netem 60/10-es, szóval a sebességgel nincs gond. :)
Amit viszont már unok, az az, hogy a wifi jel nem fedi le a lakást. Egy két szintes blokkból épült családi házban lakok, a router a földszinten van és a szint mások végén már nincs jel.

Mit tudnátok ajánlani?
Ven értelme méregdrágán venni egy Archer wifi6 routert, vagy mit kellene tenni?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.