Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87601) Krinyo válasza Cheesy (#87597) üzenetére


Krinyo
senior tag

AC66U B1 jófogásról 16-ért?

(#87602) Cheesy válasza Krinyo (#87601) üzenetére


Cheesy
őstag

& Gubek-Einste & dkess

Köszönöm a válaszokat, a routerek típusaira rákeresve a topicban és a hozzászólásokat végigbogarászva végül a AC65P mellett döntöttem. 20k-ért találtam egyet, holnap el is megyek érte ha minden összejön.

www.vakbelmutet.hu

(#87604) KAMI911


KAMI911
aktív tag

Az TP-Link AX73-at pár napja nyüstölöm, eddig tetszik. Könnyen üzembe lehetett állítani, a felhasználói felülete jó, Wifi-k működnek, a telefon 6-osnak látja, az AC-s laptop is megy vele, jól sebességeket bír.

[ Szerkesztve ]

(#87605) Zοltta


Zοltta
senior tag

Sziasztok!

Meg is érkezett az Asus RT-AC57U v.3

Elsőre kicsit szokatlan volt a rendszer, mikor felléptem rá :)
De kellett úgy 5 perc ,hogy ki ismerjem magam rajta, el navigáltam az AP mód bekapcsolásáig.
Mikor beállítod elsőnek , a PC-vel kell össze kapcsolni aztán a szolgáltatói modemmel/routerrel.

Onnantól kezdve ahova leraktam a távolabbi szobába, ami vályogfallal van körbe véve szépen muzsikál.
Mind 2.4 és 5G-n stabilan tartja a wifit, egyszer sem dobta el 3 nap alatt.

Ami meglepett benne ,hogy full magyar és nagyon részletesen be lehet állítani a kis jószágot :)
Kezdve a Firmware frissítéstől a személyre szabott vendéghálózatig
( Megjegyezném, mikor netet kapott egyből felajánlotta a firmware frissítést, amit kb 2 perc alatt fel is rakott )
A másik dolog ,hogy szinte első alkalommal megkér ,hogy változtass jelszót , mivel az nagyon sérülékeny. :B

És ami meglepő volt ,hogy még ilyet is tud :Y

WOL (Wake-On-LAN) szolgáltatás lehetővé teszi a számítógép ébresztését a hálózaton lévő bármelyik eszközről.

Egyszerű mint a faék, beállítod rajta amit akarsz , lerakod az adott helyre és ő dolgozik, észrevétlenül.

1 szó mint száz ajánlom mindenkinek ! :R És köszönöm a tippet !

1-2 éven belül lesz Ai-mesh hálózatom az tuti :D

UI:. Pár perc volt felregisztrálni az Asus oldalára a 3 év miatt :D

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#87606) seger


seger
addikt

Mi a véleményetek erről a routerről?
TP-Link WL Dual Band router Archer AX20, b/g/n/ac/ax, Gigabit LAN+WAN

(#87607) nullpoint válasza Zοltta (#87605) üzenetére


nullpoint
senior tag

Szuper! Köszönjük a visszajelzést. Használd sokáig elégedetten. :K

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#87608) Gubek-Einste válasza seger (#87606) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott kategóriás eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#87609) seger válasza Gubek-Einste (#87608) üzenetére


seger
addikt

Megvettem. Köszi

(#87610) Tommastercs


Tommastercs
csendes tag

Sziasztok! Tp link ax20 vagy Xiaomi ax1800 routerről lenne véleményetek? Melyik a jobb? Digi 1000 Mbit/s optikai kábeles internetem van panellakásban. Ha a wifire több eszköz csatlakozik egyszerre használhatatlan. A wifire 2 tv, 2 telefon, 2 tablet, ps4 csatlakozna. Szeretném, ha stabilabb lenne a wifi jelerősség, valamint a sebesség is jobb lenne. Segítségeteket előre is köszönöm!

(#87611) dkess válasza Tommastercs (#87610) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Mind a kettő megfelelhet. Próbáld meg úgy alakítani a dolgokat, hogy legalább a ps4 -et (esetleg TV -t) kábelvégre kapj. Nemcsak ezek hálózati kapcsolata lenne sokkal jobb, hanem maga a WiFi is általánosságban ...

(#87612) Tonyk


Tonyk
veterán

Sziasztok!

Digi 1000-es net mellé iskolába kellene valami combosabb router. Sikerült engedélyt kérnem 40000-nél drágább eszközre.
WIFI nem lényeges, nem kell.
Kliensek száma változó, csúcson 150 körül (ez persze nem azt jelenti, hogy mind 100%-on pörög)

Két eszköz maradt a listában:

MikroTik RB4011iGS+RM Router
UBiQUiTi Router - ER-4 - EdgeRouter

Vélemény?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#87613) Krinyo válasza Tonyk (#87612) üzenetére


Krinyo
senior tag

Szerintem az UBiQUiTi szoftverben komolyabb, de csak régi tapasztalataimra tudok támaszkodni.

(#87614) Tonyk válasza Krinyo (#87613) üzenetére


Tonyk
veterán

Köszi! :R

Természetesen összahsonlító adatok sehol sincsenek (egyik pps a másik Mbit/s értékeket ad meg.), de nekem mintha a Mikrotik erősebb lenne.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#87615) SteeWe válasza dkess (#87590) üzenetére


SteeWe
aktív tag

Köszönöm neked és Alex91, Krinyo a választ.

Összefoglalva akkor kettő megoldás látszik, amennyiben le szeretném fedni WiFi-vel a kettő szintet.
1. ONT tetőtérben + N18 a földszinten.
Hátránya
- Kettő kölön WiFi hálózat. Mobil ezközökenk újra kell csatlakozni barangoláskor.
- "aktív virágbolt" hiánya.
- 5 Ghz WiFi-t az ezközök nem támogatják
Előnye
- Nincs plusz költésg
2. Kettő ezközös Mesh rendszert kiépíteni.
Hátránya
- Magas bekerülési költség. Ahogy írtátok legalább 2*AX56U (2*40K HUF)
Előnye
- 1-es opció hátrányait megoldja.

A tetőteret 1-2 hónapon belül lakni szeretnénk. Az egyik home office felköltözne. Később a 8-as switch elég lesz, mert a nappaliba csak 1 lant húztunk végül be.

Kettő ezközös Mesh rendszert esetén a 2*AX56U elég vagy érdemes lenne rászánni többet, lenne-e további előnye? Ha igen milyen típusokat nézzek?

(#87616) Cirbolya_sen válasza Tonyk (#87614) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Az egyik ebben jobb, a másik abban, átlagosan azonosak. Ha kell VPN akkor az Ubi, ha sok tűzfal szabály kell, akkor a Mikrotik

Cirbolya_sentinel

(#87617) dkess válasza SteeWe (#87615) üzenetére


dkess
őstag

Nagyon szívesen.

Azt azért megemlíteném hátrányként az első pontnál plusszban, hogy az acélos teljesítményt ne várjunk attól a felállástól - lenne ugye:

- Digi ONT - csak 2.4 GHz -en max. N -es WiFi. Még közelről is max. 60-80 Mbps egy klienssel ...
- N18 nem mai gyerek. Szintén csak 2.4 GHz -en max. N -es WiFi. Ugyanakkor nagy vonalakban a dupláját tudja az ONT WiFi -jének ...

Pláne mindezt előadva egy 2*100 nm -es házban home office -t meg miegyebeket kiszolgálva ...

Aztán volt nekem egy harmadik pontom is - főleg, ha a Digi ONT -ot nagyon szeretnénk bridge módba rakni (ennek sok oka van meg ajánlott is): az hogy egy routert veszünk (és a másik szinten N18 marad "buta" AP módban). Azt arra a szintre rakjuk, ahol a sebesség fontosabb (sok eszköz és/vagy home office ilyesmi). Ez lehet akár AX -es is ...

Aztán az előző pontot lehet úgy "turbózni", hogy tervezett módon hosszútávon AiMesh -ben gondolkodunk, de most (tekintettel a felújításra is) csak egyet veszünk. Aztán pl. negyedév/félév/akármikor megveszünk egy másikat is és AiMesh. Kétségkívüli hátránya ennek a megoldásnak, hogy később nehezebben szánja rá magát az ember újból a router vásárlásnak ...

Egy hozzád hasonló környezet esetén megvalósult "success story" a közelmúltból ezen topikból 2*AX56U -kkal (2*40K HUF): [link] .

Logikus módon az alábbi előrelépési lehetőségek lennének:

- AX58U (49K HUF/db) - kicsit erősebb SOC, 5 GHz -en (2x2) HT160 -at tud (ennek mobiloknál nincs jelentősége - pl. AX200/AX201 -es laptopoknál lehet),
- AX82U (60K HUF/db) - tök ugyanaz a hardver, mint a AX58U - csak 5 GHz -en 4x4 HT160 -at tud. Ennyi pénzért ez nagyon ajánlott !!

Aztán AiMesh esetén lehet(ne) úgyis variálni - akár a halasztott második vásárlása esetén is - hogy különbözik a két egység. Pl. egy AX82U (pl. ahol sok WiFi kliens+home office) és AX56U/AX58U oda ahol nem akkora a WiFi terhelés.

(#87618) Soma01 válasza Cirbolya_sen (#87616) üzenetére


Soma01
veterán

Azt hallottam, hogy az Ubiquiti-ban a vas nem valami friss. Már hamarosan érkezik az új széria belőle. Ha a többi hálózati eszköz is Ubi-s, vagy az lesz, akkor legyen az ER4.
A Mikrotik programozását meg meg kell tanulni. Kicsit bonyolultabb. De ha ezen túl jut az ember, akkor az említett környezetbe jobb választás. Több a lehetőség benne de érteni is kell hozzá.

(#87619) SteeWe válasza dkess (#87617) üzenetére


SteeWe
aktív tag

Igaz, a két lépcsős bővítés kézenfekvő. Köszönöm az útbaigazítást. Nincs más hátra, mint levadászni valamelyiket. Az AX82U szimpatikus.

(#87620) Krinyo válasza SteeWe (#87615) üzenetére


Krinyo
senior tag

Ha meshben gondolkodsz, nézhetsz használtakat is, pl. AC66U B1, AC68U, ezekkel féláron meg lehet úszni, 40 alatt. AC-val wifin menni fog 5-600 megabit tényleges helyiségen belül.

(#87621) Krinyo válasza SteeWe (#87619) üzenetére


Krinyo
senior tag

AX82U brutáljó 60-ért, erős, több mint 2 hete nyúzom...

(#87622) blakey válasza Krinyo (#87621) üzenetére


blakey
titán

"brutáljó" 25e-ért volt, már akinek sikerült annyiért megvenni, 60e-ért csak nagyon jó. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#87623) Krinyo válasza blakey (#87622) üzenetére


Krinyo
senior tag

Annyiért szerintem senki sem kapta meg, törölték a rendelését. Bőven beszár alatt lehetett.

(#87624) blakey válasza Krinyo (#87623) üzenetére


blakey
titán

Volt aki megkapta annyiért.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#87625) halalfalo


halalfalo
csendes tag

Sziasztok!

35 ezer Ft-ig kb. mi manapság a legjobb vétel?

Panelba menne, 2 falat át kéne vinnie. 4 db. gigabites LAN portra lenne szükség. 3 asztali gépet látna el vezetékkel és még jó pár vezetéknélküli hordozható eszközt. Ilyen összegből már WIFI6-ban gondolkodnék, kivéve, ha valamiért nem ajánlott persze.

Árukeresőn 25 ezertől nézelődve kb. ezek az opciók, ha jól látom:

Huawei AX3 Dual-Core
TP-Link Archer AX50 AX3000
ASUS RT-AX55
Huawei AX3 Quad-Core (WS7200-20)
D-Link AX1800 DIR-X1860
Xiaomi AIoT AX3600 (DVB4251GL)

És már a kereten túl 40-ért ez:
ASUS RT-AX56U AX1800

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#87626) halalfalo válasza halalfalo (#87625) üzenetére


halalfalo
csendes tag

szerk:

Nem vettem észre, hogy a 3 portosok is bekerültek, tehát ez a lista 4 porttal: :W

TP-Link Archer AX50 AX3000
ASUS RT-AX55
D-Link AX1800 DIR-X1860

+ ASUS RT-AX56U AX1800

(#87627) dkess válasza halalfalo (#87626) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Sajnos a 37K HUF -os AX73 (AX5400) elfogyott - pedig ebben az ársávban abszolút ajánlott lehetne, ha elég egy router. Még él az ár, ha megrendeled, akkor lehet berendelik Neked - én tennék egy próbát: [link] .

Úgy egyébként az AX50 vagy az AX56U között vacillálnék ...

(#87628) vzoole válasza dkess (#87404) üzenetére


vzoole
csendes tag

#87404 dkess
Köszönöm a segítséget!

Végül a NAS mellé kaptam kedvezményesen egy Synology RT1900ac router-t és media bridge módban meg is oldotta a gondom. A többi tanácsod is érdekel, de ez a megoldás csak 1-2 hónapra, ideiglenesen és gyorsan kellett. Költözés után újratervezés.

(#87629) halalfalo válasza dkess (#87627) üzenetére


halalfalo
csendes tag

Oké, köszi!

Sajnos az AX73 (AX5400) rendelés nem opció. Havernak lesz, az öccse lerántotta az előzőt, ami széttört és most azonnal kell a másik. Reggel megrendeli ott, ahol a leggyorsabban átvehető.

Gondolom így AX50 lesz. Full casual felhasználónak ad valami pluszt az AX56U?

(#87630) dkess válasza vzoole (#87628) üzenetére


dkess
őstag

Nagyon szívesen!

Még az is lehet, hogy hosszabb távú megoldás lesz az a Synology RT1900ac. Jó kis router az - engem is kiszolgál vagy 4 éve ...

Ennél előrébb akkor lennél igazán, ha az új helyen lenne kábelezés és nem kellene WiFi bridge -t használnod ...

@halalfalo, #87629

Most hülye ötlet - addig is valami "szekrény mélye" valakinél ideiglenesen? AX50 -et vagy egy hónapig tesztelgettem (írogattam is róla itt a topikban - húgoméknál van azóta) - alapvetően jó véleménnyel vagyok róla, de ezen az áron most AX73 -at vennék (akkor amikor az AX50 mellett döntöttem, akkor az AX73 drágább volt). Azért 5 GHz -en a 4x4 HT160 -as (AX50: 2x2 HT160) WiFi meg a valamivel erősebb SOC az erős "hívószó" ám ...

Egy routeres felállásnál (ahol az AX56U AiMesh támogatása nem számít) ott nemigazán előny az AX56U. Persze tud torrent klienst futtatni, meg lehet 3G/4G stick -et rárakni meg támogat WPA3 -at, de igazából ezek sem annyira. Én az AiMesh lehetőségét tartanám a legnagyobb előnynek ...

(#87631) halalfalo válasza dkess (#87630) üzenetére


halalfalo
csendes tag

:R

A mostani is valami szekrény mélyi 10 éves vacak volt nekik, szerintem nem tudnak szerezni másikat. Meg igazából még a 35-ös kerettel is túlmentem talán, mert nem számítottam bele, hogy kábeleket is kell venni, máshova kerül a router és át kell variálni dolgokat. Így talán a 30-as keret reálisabb a routerre.
Átadom neki azért ezt az infót, de esélyes, hogy az AX50 lesz.

[ Szerkesztve ]

(#87632) Cheesy


Cheesy
őstag

AC65P router esetében akinek van benne tapasztalata, a 7,3-7,5 MByte/sec írási sebességet túl lehet valahogy lépni USB-n rákötött eszköz esetén? (USB 3.0 mód bekapcsolva) Pendrive-al és mobil vinyóval is próbáltam.

www.vakbelmutet.hu

(#87633) szaboi6512 válasza Cheesy (#87632) üzenetére


szaboi6512
őstag

Hdd.-re próbáltam ki.
35-40 mByte/sec.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#87634) Kroni1 válasza blakey (#87624) üzenetére


Kroni1
veterán

Az AX92U-t is tévesen kitették pár helyre (smartshop, compker, stb.) 35k-ért, én abból rendeltem, de sajnos nekem is, az első rendelés beérkezése után csak egy törlő üzenet jött a megerősítő helyett.. :(

Nem tudom a kiskerek mennyiért kapják, de szerintem ez még a beker árnál is alacsonyabb lett volna, ennyi hasznuk biztos nincs rajta..

(#87635) Zοltta válasza Kroni1 (#87634) üzenetére


Zοltta
senior tag

Csak az ilyet lehetne jelenteni vásárló megtévesztésnek. És akkor nézhetnének...

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#87636) woodworm


woodworm
veterán

Tegnap jött szembe egy megjegyzés az egyik tp-link topikban, aki az olcsó ax73-ast választja készüljön fel, hogy egyes funkciók fizetősek.

(#87637) Kroni1 válasza Zοltta (#87635) üzenetére


Kroni1
veterán

Benne van az ASZF-ben, hogy akkor jön létre a vásárlói jogviszony, ha visszaigazolták, hogy küldik ennyiért. Utána már tényleg lenne jogalap, de már egyből azt küldték hogy hibás árazás miatt sajnos törlik. Előfordul, tudtam hogy kicsi az esély, ezért nem is zavar a dolog, csak bepróbálkoztam mert pont venni szándékoztam egyet.

[ Szerkesztve ]

(#87638) szaboi6512 válasza Kroni1 (#87637) üzenetére


szaboi6512
őstag

1 ember írt a fórumon hogy megkapta.
Ő is csak azért mert előreutalt.
A másikat ő sem kapta meg, ami utánvételes lett volna.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#87639) Zοltta válasza woodworm (#87636) üzenetére


Zοltta
senior tag

Nah ez durva egy 50 ezres routertöl..

#87637 Kroni1

Én tuti ,hogy irnék egy felhábortó levelet ,hogy kiirnak valamit olcsón, azt mikor megrendeled bocsika... Aztán hivatkoznak aszf-re ....

Az a baj ,hogy mindegyik bolt ugyan ezt játsza el..

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#87640) Krinyo válasza Zοltta (#87639) üzenetére


Krinyo
senior tag

Nem ezt játssza el, hanem vannak hibák, amiknek érthetően te sem szeretnéd meginni a levét. Egy normális ÁSZF-ben benne van, hogy ilyenkor felajánlják a normális árát, esetleg némi extra kedvezményt.

(#87641) Zοltta válasza Krinyo (#87640) üzenetére


Zοltta
senior tag

9 éve mióta neten rendelek, ez a nyolcadik üzlet ami felől ezt hallom..

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#87642) Joe123


Joe123
aktív tag

Sziasztok,
Közeljövőben kötik majd hozzám a gigás Digi netet, ezért elkezdtem routert keresni 25-30K-ig (lehet akár használt is). Wifi terén nincsenek nagy elvárások, lévén kis lakásba lesz és főleg kábelen keresztül lesz hajtva, szóval egy átlagos AC szint elegendő, nem kell egyszerre sok eszközt távolról kiszolgálni, legfeljebb egyet-kettőt pár méterről. Ami elvárás lenne hogy bírja a torrentet (nem a routeren fog futni, hanem PC-n), legyen HW NAT illetve nagyon jó lenne ha - akár CFW-vel - tudna valami értelmes sebességgel (50-100MB/s) kezelni egy rádugott USB 3 SSD-t. Ahogy olvasgattam ez nem is olyan egyszerű ahogy az ember gondolná, láttam hogy erre általában NAS a javaslat, de én azt nem használnám ki, csak időnként jó lenne FTP szerver, és ha már ott van az az USB 3, akkor lehetőleg ne csak vánszorogjanak rajta az adatok mint a csiga. Láttam hogy AC65P kedvelt, ajánlott darab, de azt is olvastam hogy még nincs rá teljesen kiforrott CFW, a gyári FW meg elég lassan kezeli az USB-t.

Tippeket, javaslatokat előre is köszi!

(#87643) Novagar0008


Novagar0008
friss újonc

Sziasztok kérdésem lenne be hozta a Digi optikán a 1 GBit es netet wi-fin menyit tudok elvileg mérni mert 100 fölé nem nagyon akar meni se laptopon se telefonon meg próbáltam úgy is hogy utána kötődtem egy tp-link sc 1200 archer A6 ost de így is csak 100 fölé nem megy

(#87644) Ear001 válasza Novagar0008 (#87643) üzenetére


Ear001
addikt

Milyen eszközökkel? Milyen környezetben?

(#87645) Gzu73


Gzu73
tag


Sziasztok,

adott egy tetőteres családi ház. Befoglaló méretek: 15,14m x 14,86m. UPC 300/20 net van. Connect Box-val, földszinti képen piros karika. Vezetékkel összekötve egy TP-Link TL-WR1043ND routerrel (képen zöld karika) - ezt 4-5 éve vettem kb. Connect Box router módban, TP-Link AP.
A Connect Box tudja a 2,4 és 5 GHz-t is, a TP link viszont nem. szeretnék helyette új eszközt, mert a ház elején lévő hálószobákban illetve az emeleten sem igazi az 5 GHz (szinte használhatatlan) és a 2,4 se túl jó.
A TP-Linkhez vezetékesen kapcsolódik 1 (félig) okos tv, 1 X-box és egy Zyxel Nas326.
ezen kívül wi-fi-n szeretne kapcsolódni 5-6 laptop, 5 telefon, 2 chromecast, 1 robotporszívó és 1 okos tv. Persze nem egyszerre, de ha mindenki itthon van akkor eléggé sok eszköz mehet egyszerre is.
A földszinti képen bal alsó sarokban lévő hálószobában illetve felette lévő szobában az emeleten 1-1 gyermek online oktatásban hétköznapokon.
A falak téglából vannak, födém: betongerenda és béléstest.
Alaprajzok csatoltan.

Szóval a TP-Link helyett szeretnék új eszközt, minimum AC-s kellene , nem tudom érdemes e AX-re költeni. A terület és a két szint miatt felmerült bennem a Mesh rendszer is, nézegettem a Deco-kat, de nem tudom szükséges e egyáltalán vagy elég lehet egy bivaly router. Mesh rendszernél a tp-link router maradhatna a helyén, mint switch és van egy TL-SG105-öm is, szóval port hiányom nem lenne. A tetőtéri szobában van egy UTP kábel végpont a Connect Box-ba kötve.
Első közelítésben 35-40 ezer Ft-ra gondoltam, nem tudom elég e illetve, hogy reális e az igények miatt.
Köszi a válaszokat-tanácsokat előre is.

Alaprajzok:
[kép]földszint
[kép]tetőtér

(#87646) Gubek-Einste válasza Joe123 (#87642) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Láttam hogy AC65P kedvelt, ajánlott darab, de azt is olvastam hogy még nincs rá teljesen kiforrott CFW, a gyári FW meg elég lassan kezeli az USB-t.
Az OpenWRT nem végleges nincsenek vele nagy gondok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#87647) Gubek-Einste válasza Novagar0008 (#87643) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#87648) Alex91 válasza Gzu73 (#87645) üzenetére


Alex91
félisten

A kerdes: A hazhoz szeretnel routert, vagy a routerhez hazat? Az elobbi esetben keves lesz a zse, a masodik esetben meg a keretbol kaphato routerhez kisebb haz kell...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#87649) Gubek-Einste válasza Gzu73 (#87645) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

40k-ból két darab Asus AC57Uv3 lenne ajánlott AiMesh-be kötve.
A legjobb az volna ha a szolgáltatói eszköz menne bridged módba és saját eszköz lenne a router.
A felső szintre mindenképpen kell egy másodlagos eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#87650) Novagar0008 válasza Ear001 (#87644) üzenetére


Novagar0008
friss újonc

Egy iPhone xs telefon meg van egy Asus GLS 753 v laptop de se kábelen se wi-fi nem megy feljebb 100 fölé

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.