Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87251) Edorn


Edorn
aktív tag

Milyen router-t ajánlanátok a jelenlegi netSzolgáltató által biztosított Huawei HG8245H kiváltására.

- Optikai kábel jön be.
- Legalább 4-6 lan kábel csatlakozás legyen rajta (inkább 6), amiből elgalább egy-kettő PoE
- Wi-Fi 6 (de antennaerősség nem annyira lényeg, 1-2 egymás melletti szobát kell belőnie)
- admin felületen tiltólista az ssh, ftp, stb próbálkozókra, időzített wifi lekapcsolás, port forwarding, de gondolom ezek már alapok...
- stabil, gyors net, azaz ami jön a kábelen a szolgáltatótól, azt ne fogja vissza... :-)
- ami menne rajta a netböngészésen kívül: gyors, jó netet igénylő játékok, pl Tarkov, illetve céges backupok napi jópár giga a hajnali órákban
- kb 50-75 ezer körül gondolkodom, de indokolt esetben nőhet a keret

Mit ajánlanátok a fentiekre?

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#87252) Alex91 válasza Edorn (#87251) üzenetére


Alex91
félisten

Asus RT-AX82U, AX92U, AX58U+PoE switch.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#87253) Tody56 válasza dkess (#87249) üzenetére


Tody56
aktív tag

Köszönöm szépen a részletes választ. :R :R :R
Sajnos akkor pedig el kell gondokodnom az MR600-on, mert muszáj ezt automatikusan váltogatnia a kábel és a 4g között.
A másik lehetőség, hogy függetlenül megy pl egy MR200 és ha elmegy a kábeles net, akkor csak rányom a család a wifire.

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#87254) Edorn válasza Alex91 (#87252) üzenetére


Edorn
aktív tag

Ha lemondok a wifi6-ról, akkor jó lehet egy MIKROTIK RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN esetleg? (Az IN mit jelent a névben? Mert IN jelölés nélküli változat is van picit drágábban...)

Jól gondolom, hogy a jelenlegi, szolgáltatótól kapott Huawei HG8245H-t teljesen kiválthatom vele? Ha igen, mire készüljek, mit kell beállítanom, mire lesz hozzá szükségem? (pl valamilyen jelszó kell-e?)

Esetleg várjak a cserével, míg a WiFi6-ok jobban elterjednek és lejebb megy az áruk, jönnek belőlük 6+ LAN-os változatok emészthetőbb áron?

PoE esetén kell valamire figyelnem, vagy elég, ha ott a jeölés, hogy PoE aljzat?

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#87255) viktorhu válasza Edorn (#87254) üzenetére


viktorhu
veterán

A huawei után tudod kötni, kiváltani nem tudod a szolgáltatói eszközt.

(#87256) Szaszabond válasza dkess (#87215) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Szia,
Köszi a választ. Akkor most melyik párost is vegyem? Pénz nem fontos annyira, inkább a megbízhatóság és jövóállóság. Kábeles lesz a backhaul. Jópár eszköz kábelen is fog rájuk csatlakozni, de MESH-ként 20+ eszközt kellene kiszolgálni a WiFi-n. Hatótáv és sebesség is lényeg. Fogalmam sincs hogy melyik eszközöm 5GHz képes és melyik nem. Lesz rajta Lenovo Y580 laptop, Samsung S21, Tab S8 ha megjelenik, Xiaomi mi9T, Más Samsung telefonok, Huawei p10, xiaomi roborock S6 robotporszívó, Xiaomi mi box 4s, daikin klíma, Denon x2700H AV receiver, Samsung, Philips és LG TV-k.

(#87257) Szaszabond válasza Szaszabond (#87256) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Igazából ad e az AX86U annyival többet az előző igényeknek megfelelően... az AX92U hoz viszonyítva, hogy azt vegyem, mert azért mégiscsak van vagy 30-50K HUF különbség közöttúk (kettővel megszorozni pedig már azért tetemes)

(#87258) Alex91 válasza Szaszabond (#87257) üzenetére


Alex91
félisten

Valahol mindegyik kehes :DD . Ha meg nem, akkor megkerik az arat...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#87259) dkess válasza Szaszabond (#87256) üzenetére


dkess
őstag

#87257 is

A végével kezdeném:

AX92U - 70K HUF (egy helyen 65K HUF)
AX86U - 117K HUF (egy helyen 90K HUF)

A legolcsóbbakat alapul véve is van különbség, igen. A kérdés akkor az, hogy a korábban emlegetett plusszok (pl. erősebb SOC, dupla RAM, 2.4 GHz AX valamint a legfontosabb: a több LAN port és az egy 2.5 Gbps -es ezek közül) megér-e Neked ennyit? A 2.5 Gbps -es port (az akár 2/1 Gbps -es internet támogatásának okán) egy fokkal jövőállóbbnak tűnik illetve amennyiben ez lenne a backhaul, akkor jobban is passzol a WiFi -s képességekhez is ... Ezt Neked kell eldönteni ...

Bármelyiket is veszed firmware frissítés legyen az első mind a kettőn.

Ami viszont biztos - a SmartConnect -et kikapcsolnám - legyen külön SSID a 2.4 és 5 GHz -nek. Mesh -ben lehet - egyébként egyes klienseket hozzá is lehet rögzíteni az egyes AiMesh eszközökhöz (ez pl. az okoseszközök elosztásánál lehet hasznos). Alapvetően az alábbi logikát követném:

5 GHz: Lenovo Y580 laptop, Samsung S21, Tab S8, Xiaomi mi9T, Más Samsung telefonok, Huawei p10,
2.4 GHz: xiaomi roborock S6 robotporszívó, Xiaomi mi box 4s, daikin klíma, Denon x2700H AV receiver, Samsung, Philips és LG TV-k.

Szerk.: Persze ami csak lehet menjen kábelvégre (szerk. vége)

Amennyiben a 2*AX86U lenne a választott. AiMesh kérdése 2.5 Gbps ethernet backhaul -al. Namost tavaly ez még elég bug -os (volt, hogy nem ment - aztán olyan, hogy azt jelezte a topológiánál, hogy kapcsolat megszakadt, de közben meg ment, meg fordítva is ...) volt - most nem tudom hogy állnak e téren a gyári szoftverrel. Azt látom, hogy béta az utolsó - azt nem erőltetném ... Ami biztos, hogy Merlin 386.1 Beta 3 -val menne, de lehet se a Merlin -t (különösen Beta -val) szintén nem erőltetném.

A beállításoknál már kétféleképpen is be lehet állítani. Az egyik, hogy csak prioritás legyen az ethernet backhaul (és ezek közül a 2.5 Gbps is választható) - lásd az alábbi képen 2 db AX86U -nál (ekkor tarcsiban tartja a WiFi egy részét is):

Persze lehetne link aggregation -el is bűvészkedni ...

A "B terv", hogy kizárólagosságot állítunk ethernet backhaul tekintetében. Ehhez ezt kell beállíani:

AiMesh/System Settings/Ethernet Backhaul Mode (kapcsold be)

Namost a mostani legutolsó firmware -ekkel nem tudom kell-e az alábbiakkal bűvészkedni ehhez (mármint a 2.5 Gbps backhaul -hoz, de szerintem igen):

- AiMesh Router -en a WAN csak a gigabit -es WAN port legyen.
- AiMesh Node -on csak: WAN/Dual WAN (bekapcsolod) - Primary WAN: 2.5 wan

[ Szerkesztve ]

(#87260) sgeza válasza Edorn (#87251) üzenetére


sgeza
veterán

Szólj a Diginek, hogy tegyék bridge módba, és utána kötöd az ajánlott routerek egyikét router módba pppoe kapcsolattal!

[ Szerkesztve ]

(#87261) Krinyo válasza sgeza (#87260) üzenetére


Krinyo
senior tag

A plusz portok céljára 5000 Ft egy gigabites switch, máris lesz 7 port. Az AX82U-t 60 körül mérik most, annyiért szerintem nagyon jó vétel, nagyon szépen kiszolgálja a gigabites optika netemet. 2 GB-et feleslegesnek érzem, ezt sem tudom kihasználni.

[ Szerkesztve ]

(#87262) sgeza válasza Krinyo (#87261) üzenetére


sgeza
veterán

Semmi más oka nincsen, mint egyszerűen így ésszerű. Ha van egy normális routered, akkor minek legyen még egy előtte? Azt ilyenkor bridge módba kell tenni, hogy ne legyen router funkciója, hanem csak menjen át rajta a net, és a te routered intézi a net kapcsolatot. Felesleges bonyodalom előtte egy sokkal gyengébb képességekkel rendelkező router. Jobb azt kiiktatni (mármint a router részét azzal, hogy bridge-be teteted)!

[ Szerkesztve ]

(#87263) #35090944 válasza Stauffenberg (#87244) üzenetére


#35090944
törölt tag

A heten voltam ket plazaban is, megneztem 7-8 boltban C6-ot, MediaMarktban vagy 100 ki van rakva. Az aljan a vonalkodnal ott van, hogy hanyas verzio. Mindenhol csak v2 volt.
En ezert vettem vegul C6u-t es nem bantam meg. ( C6u v1 = C6 v3 , csak a c6u van egy usb port is )
Az MT7621 egy sokkal komolyabb tortenet, mint a QCA9563. Az uj verzio elso blikkre csak annyi, hogy bele van integralva 128Mb DDR3 ram. Tobb ajanlott routerben szerepelt mar ez, joval a c6 ara folott..

[ Szerkesztve ]

(#87264) Soma01 válasza Gabesz87 (#87204) üzenetére


Soma01
veterán

Hány nm ami itt le van rajzolva?
Biztos, hogy jó témába írtál? A leírtak alapján neked egy vagy kettő AP kell, nem router. Pláne a konnektor hiánya miatt.
Ha jó neked a szolgáltató routere, akkor ne vegyél másikat. Ha nem felel meg, akkor vegyél. Ilyen egyszerű. (csak mert ajánlgatják itt neked, hogy vegyél routert a HGW ezen funkciója helyett)
Ránézésre egy AP lefedi az egész területet. Pálne, hogy hatalmas sebességeket nem is vársz el. De a WC ajtóval szembeni falra ki kellene vezetni egy utp kábelt abból a hálóból, ahol a HGW van most a rajz szerint. Ott meg fel kelle tennni a plafonra az AP-t. Tehara kábelnek is ott a plafon közelében kellene átjönnie. Az utp kábelen a táp is elmenne az AP-hoz. Tehát ezzel kész is lenne.

(#87265) dkess válasza sgeza (#87262) üzenetére


dkess
őstag

Azt nem írta Edorn, hogy a Digi ONT nincs bridge módban. Egyébként úgy logikus ahogy írod és szerintem Nála sincs máshogy. A "kiváltásra" abban az értelemben gondolt, hogy a kinézett routeren lenne SFP+ port és "jaj, de jó - nem kell ONT". Hát kell ...

Ugyanakkor azon igényeknek amit megfogalmazott (6 LAN port legalább, PoE, kb 50-75 ezer stb.) kb. az az egy router felel meg amit kinézett ... Egyébként a WiFi -jét dícsérik - még akkor is, ha "csak" AC -s ... Az SFP+ -t meg felhasználja NAS -nak vagy uplinknek vagy aminek gondolja, ha akarja.

@Krinyo, #87261

Az a AX82U már inkább 70K HUF - nem 60K HUF ... [link]

@Krinyo, #87250

Sikerült esetleg megnézni?

[ Szerkesztve ]

(#87266) sgeza válasza dkess (#87265) üzenetére


sgeza
veterán

Mondjuk az ellenkezője sem derült ki! :)
Én ezt önmagában úgy értelmeztem, hogy jelenleg a szolgáltató eszközét használja router funkcióra is, de lehet, hogy nem így van.

(#87267) Gabesz87 válasza Soma01 (#87264) üzenetére


Gabesz87
addikt

Úgy 83nm körül, azt hiszem. Lehet, hogy nem annyira méretpontos, ill. precíz a falak helyzete a rajzon. AP van most is (Xiaomi 3G), és elég jól lefedi a lakást. Ahogy írtam, nem akarok mobileszközökön, laptopokon streamelni meg nagy fájlokat mozgatni hálózaton, szóval a fő cél nem a minél nagyobb hálózati sebesség, hanem a stabil, erős, mindenhová elérő (5GHz-es) wifi. Az előszobába, ahol te írtad, ki van vezetve kábel (de ezt is leírtam!). Át van húzva a szobából a nappaliba. Ezért is jutott eszembe az, hogy a routert (AP-t) az előszobába helyezve jól le tudná fedni a wifi az egész lakást (de ismétlem magam, jelenleg nincs ezzel gond, csak wifi 6-os routert szeretnék).

"Az utp kábelen a táp is elmenne az AP-hoz."
Ezt hogy érted?

(#87268) dkess válasza Gabesz87 (#87267) üzenetére


dkess
őstag

A korábban ajánlott router (AX56U) miben nem felel meg az igényeidnek? Amennyiben jól látom, akkor ezt nem írtad. Ez segíthet esetleg másikat ajánlani ...

(#87269) Gabesz87 válasza dkess (#87268) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nem mondtam hogy nem felel meg az igenyeimnek, csak mint mondtam, nem annyira kedvelem az Asus routert, na meg az ára... még próbálok tájékozódni az AX3600-rol, mert az szimpatikusabb. Mit nem tud az, amit az Asus igen?

(#87270) dkess válasza Gabesz87 (#87269) üzenetére


dkess
őstag

Nagyon röviden. Szerintem annyiért rohadt drága. Részletesebben rákeresel amiket itt írtam róla (nem minden hsz -ben AX3600 -ként hivatkoztam rá, hanem van ahol a gyártójaként).

(#87271) Krinyo válasza dkess (#87265) üzenetére


Krinyo
senior tag

Akkor mákom volt, kedden még annyiért jött, most 16-tal drágább ugyanott, kemény. Még nem tudtam megnézni, talán holnap, oldalborda megöl, ha kirántom este a hálózatot a TV alól. :)

(#87272) Krinyo válasza Gabesz87 (#87269) üzenetére


Krinyo
senior tag

5 év AC68U után eszem ágában sem volt más márkát venni, céges telephelyeken is csak ilyenek futnak (openvpn szerver isten), sosem gondoltam volna, hogy ennyire stabil/támogatott routereket gyárt az ASUS. Bizonyított. Persze itt sem a belépő szintet kell venni, legalább a középkategória ajánlott.

(#87273) blakey válasza Gabesz87 (#87269) üzenetére


blakey
titán

Azért kíváncsi lennék, hogy mitől szimpatikus, mert semmi jót nem olvasok róla. Persze aki már megvette és rátette a kínai szoftvert majd beállította az már nem nagyon fog rá panaszkodni jelerősség szempontjából. Egyébként érdemes megnézni a log-ot is úgy 1-2 hétre visszamenőleg, hogy vajon kivel kommunikál a tudtunkon kívül.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#87274) viktorhu válasza Gabesz87 (#87269) üzenetére


viktorhu
veterán

Azért kérdeztem az iptv-t korábban, mert ha úgy alakulna, hogy szükséged van a kábelre (pl. vezetékes net kell a tévénél), és ezért a saját routeredből vezetnéd a tévéhez a kábelt, akkor igmp-képes routerre lesz szükséged. Telekom mellé nem vennék olyat, ami ezt nem tudja, hogy ne egy új beruházás legyen a szűk keresztmetszet.

(#87275) Gabesz87 válasza viktorhu (#87274) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ilyen gondom nincs, mert pár napja vettem egy igmp képes 8 portos tp-link switch-et. Frankón megy róla az iptv.

(#87276) viktorhu válasza Gabesz87 (#87275) üzenetére


viktorhu
veterán

De ha ezt keresztül akarnád küldeni a saját routereden, pl. mert mégsem csak ap-ként akarod használni a routert, akkor már annak is igmp-képesnek kell lennie.

(#87277) Gabesz87 válasza viktorhu (#87276) üzenetére


Gabesz87
addikt

Persze, ez nyilvánvaló, világos.

(#87278) viktorhu válasza Gabesz87 (#87277) üzenetére


viktorhu
veterán

Egyébként úgy érzem, hogy nagyjából eldöntötted, hogy mit veszel - szerintem vedd meg, és számolj be az eredményről. Én pl. egészen ismeretlen márkájú routert használok, amivel több mint elégedett vagyok (már bőven elavult, de még mindig jönnek hozzá frissítések például), ha egyszer cserélni fogom, lehet, hogy nem fogok ajánlásokra hallgatni, hanem megint tőlük veszek majd routert.

(#87279) Gabesz87 válasza viktorhu (#87278) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na hát épp ezért hajlok én is a Xiaomi felé, mert már bevált, és az Asus-al meg nincs pozitív tapasztalatom. Ilyen összeesküvés elméletek meg baromira nem érdekelnek (kémkednek, jaj ellopják az életem). Szerintem most megveszem a Xiaomit, aztán ha nem válik be mégsem valamiért, akkor 2 héten belül visszaviszem, és fejet hajtva megveszem az AX56U-t. Most épp azon agyaltam, hogy ha én router módban akarom használni (függetlenül attól, mit veszek), akkor a kábelezést is kicsit piszkálnom kell (bár mondjuk ez csak akkor jelent egy kis nehézséget, ha kiraknám a routert az előszobába, ahogy korábban írtam, máskülönben csak egy kábel átdugása a T_s eszközből a routerbe, ha marad a szobában). Na de én itt most akkor ezt a témát lezártam, nem akarok a Xiaomi mellett ékeskedni többet, idegesíteni a Xiaomi tagadókat. Köszönöm a tanácsokat, segítséget. :R

(#87280) blakey válasza Gabesz87 (#87279) üzenetére


blakey
titán

Én pl. nem azért írtam, mert engem annyira érdekelne, hogy "kémkednek", de nem árt tudni róla. Az Asus jobb routereket gyárt, természetesen azt vedd amit akarsz de akkor mi értelme itt kérdezösködni, hogy más mit ajánl?
Akkor vennék Xiaomit ha lenne rá Padavan firmware. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#87281) Gabesz87 válasza blakey (#87280) üzenetére


Gabesz87
addikt

AX3600-ra is készül OpenWRT pl, ha jól tudom. Padavant nem tudom, a mostani 3G-mre van, de soha nem tettem fel, mert nekem doszt elég, amit így nyújt gyárilag. Ha routerként használnám, akkor talán elgondolkodtam volna rajta.

"akkor mi értelme itt kérdezösködni, hogy más mit ajánl?"
Igen, már vártam ezt a kérdést. Őszintén szólva én nem olvastam semmi rémtörténetet a Xiaomi routerről, az meg hogy valaki váltogat a kínai és global fw közt ilyen olyan okból kifolyólag, és ez mivel jár....hát aki ezt akarja, vállalja. De amúgy ezen kívül semmi problémáról nem tudok. Azt meg hogy drága, végképp nem értem...
Mint írtam, ha nem jön be, akkor maradok az AX56U-nál.

(#87282) viktorhu válasza Gabesz87 (#87279) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem xiaomi tagadás, csak vannak sok embernél igazán bevált, ezért biztonságosan ajánlható routerek. (SOC + szoftver alapján). Amikor a xiaominak volt olcsón jó hardveres routere, azt is ajánlották. Attól még lehet jó más is, és ha úgyis megvan a kiválasztott, akkor kár kérdezgetni, vedd meg, meglátod, a tapasztalatoddal meg tudsz segíteni a többieknek (konfigurálhatóság, wifi kapcsolat stabilitása stb.)

Az eszközeidtől is függ, nekem pl. kétféle sagemcommal is a mobilok el-elvesztették a kapcsolatot élő wifi mellett, így nem érkeztek meg a push üzenetek, a végén már mobilneten hagytam otthon a mobilomat, míg mások meg dicsérik a sagemeket.

(#87283) blakey válasza Gabesz87 (#87281) üzenetére


blakey
titán

Készülöben van az OpenWrt és azért azzal várjunk, AC65P-re is lassan 2 éve készül, stabil verzió még nincs. Egy CFW nem azért lehet jobb, mert nem elég a gyári, hanem azért, mert többet ki lehet hozni a SoC-ból és jobban össze van rakva a rendszer, talán kevesebb hibával és a támogatás is jobban működik.Padavan firmware-t azért írtam, mert felhasználói szemmel jobban értelmezhető és gyári drivereket használ, legalábbis Asus esetében. Van olyanXiaomi amire elérhető de az nem AX-es.
Hol írtam, hogy drága? Nem rémtörténeteket olvasok hanem inkább olyan dolgokat amik nem úgy kéne, hogy működjenek. Látogatom a topikot viszont nem írok, mert nincs ilyen eszközöm és nem is tervezem a megvételét viszont érdekelnek a tapasztalatok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#87284) Stauffenberg válasza #35090944 (#87263) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Pedig azt gondolnám, hogy ilyen helyeken gyorsan kipörög a régi készlet. Ennek fényében viszont nem félek, hogy Archer C6 v3 lesz vagy éppen v2, majd ahogy esik úgy puffan.

A C6U is jól hangzik, de nem az enyém lesz és drágább cucc már. Most a sima (ki tudja melyik verziós) C6 az Ediginél 12k (tudom volt sokkal jobb áron is).

(#87285) trapi007


trapi007
tag

Sziasztok!
Egy Linuxos gépre kellene távfelügyelet. A gép fém kapcsolószekrényben, fém konténerben van. Csak mobilnet lehet. Kellene egy 3G/4G router.
- Vezetékes kültéri GSM antenna.
- WiFi nem kell.
- RJ45 LAN csatlakozó kell. Lan kábellal kell a pc-re csatlakozni.
- 24VAC, 24VDC, vagy 230VAC

A gépre nem tudunk semmit telepíteni, a LAN kábellel kell csatlakozni.

Ez jó lehet nekünk? Vagy más javaslat?
Teltonika LTE Router TRB140
Köszönöm.

Steam:G@-Bika NFSW:GABIKA

(#87286) Soma01 válasza Gabesz87 (#87267) üzenetére


Soma01
veterán

"Az előszobába, ahol te írtad, ki van vezetve kábel (de ezt is leírtam!" Egy másik, plusz utp kábelre gonoltam. Tudom, hogy ott már megy egy, de az a másik szobába megy át, ha jól olvastam, az IPTV miatt.
Tehát! Új utp kábel a HGW-től, ki az előszobába, a kb. WC ajtóval szembeni falra, fel egészen a plafonig. Ott pedig egy plafoni AP. Így nem kell majd külön táp kábel sem. Vannak már jó WiFi 6-os AP-k. Illetve még nincs nagy kínálat, de van már pár jó elérhető áron is.

(#87287) Gabesz87 válasza Soma01 (#87286) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, így van, most a hálóból a nappaliba megy át kábel. Kb. értem, amit mondasz, egy dolgot kivéve: "Így nem kell majd külön táp kábel sem." Ez még mindig nem világos. Mintha azt mondanád, hogy UTP-ről megy az áram is :F Vagy akkor hogy gondolod, hová dugom be 230-ba? Meg a másik, hogy tudomásom szerint, legalább is ahogy itt olvastam is régebben, plafon közelében nem túl jó elhelyezni a routert (mármint a wifi szempontjából).

Más kérdés: írtátok, hogy ha a saját eszközt router módban használom, és a szolgáltatói csak bridge(?) módban van, attól az IPTV maradhat a szolgáltatói eszközön. Kérdés, hogy ilyenkor mindkettőnek azon kell lennie, vagy úgyis működik, hogy mondjuk egy a szolgáltatóin van, egy meg a routeren (vagy router után kötött switchen)?

(#87288) Gubek-Einste válasza trapi007 (#87285) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#87289) sgeza válasza viktorhu (#87274) üzenetére


sgeza
veterán

Miből derül ki, hogy igmp képes-e egy router?

(#87290) dkess válasza sgeza (#87289) üzenetére


dkess
őstag

Megnézed a specifikációjában ...

(#87291) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

A mostani hálózatommal az a probléma, hogy ha kimegyek a kertbe átállnak a telefonok 2.4Ghz-re (ami nyilván nem baj) de ha visszajövök a házba akkor is maradnak 2.4-en, tehát nem tud a routerem band steering-et. Tudom van erre androidos app, de ha lehet nem kliensoldalon hanem már a routerben szeretném megoldani, hogy ahol elég erős a jel ott lökje is át az eszközöket 5GHz-re.

Egy AX58U vagy esetleg AX92U beszerzésén gondolkodom egy ideje. Az asusnál ez a smart connect fantázianevű band steering megoldás, ha jól látom pont ezt hivatott küszöbölni. Az lenne a kérdésem, ha valaki használja ezt a funckiót a fent említett routerek valamelyikén, hogy működik rendesen? Régebben olvastam, hogy mivel azonos ssid-t kell megadni mindkét sávnak, így anno még voltak gyerekbetegségek vele..

[ Szerkesztve ]

(#87292) Gubek-Einste válasza Kroni1 (#87291) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább itt kérdezzél rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#87293) dkess válasza Kroni1 (#87291) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Az azonos SSID -t SmartConnect (band steering) nélkül ne erőltesd. Amennyiben meg SmartConnect -et bekapcsolod, akkor automatikusan ugyanazzal az SSID -vel fognak futni a sávok ... Egyébként van ilyen funkció és ami külön jó, hogy finomhangolni is lehet: [link] .

AX92U -n (Tri-Band) konkrétan úgy néézne ki az emlegetett menüpont - persze egy Dual-Band -nél egyszerűbben néz ki ...

(#87294) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok,

Digi gigabitre milyen ax router ajánlott jelenleg?
Kicsit félek a TP Link AX sorozattól a melegedés miatt, vagy nem kéne?

:R

(#87295) dkess válasza Hoffer (#87294) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Amennyire jól látom, akkor korábban az AX50 -en lamentáltál. Igen, főleg az alja melegszik, de ez nincs különösebb hatással a routerre magára. Persze azért legyen szilárd burkolaton meg legyen némi szellőzés (azaz mondjuk ne egy cipősdobozba tedd egy működő sparhelt tetejére), de ennyi ...

(#87296) cigam


cigam
félisten

Honnan lehet felismerni azokat a routereket amik ismerik a link agregációt? Van belőlük ajánlott modell?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#87297) dkess válasza cigam (#87296) üzenetére


dkess
őstag

Alapvetően a "Megnézed a specifikációjában ..." jellegű dolognál nem találtak még ki jobbat ...

Én azt mondanám, hogy szedd össze, hogy milyen egyéb igényeid lennének a routerrel kapcsolatban. Kb. mindent. Akkor majd ezek alapján tudunk majd szemezgetni a link aggregation -t is tudó routerek között ... (persze az is lehet egy LAG -ot támogató legalább 8 -as switch -el jobban járnál)

Szerintem ne a gombhoz keressünk kabátot ...

(#87298) Hoffer válasza dkess (#87295) üzenetére


Hoffer
őstag

Esetleg ez?
Xiaomi AIoT AX3600

(#87299) dkess válasza Hoffer (#87298) üzenetére


dkess
őstag

(#87300) Hoffer válasza dkess (#87299) üzenetére


Hoffer
őstag

És ez?
ASUS RT-AX56U

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.