Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77601) sinick válasza Gubek-Einste (#77592) üzenetére


sinick
senior tag

Köszi neked is. Azért erdekel olyanok véleménye, akiknél minden valtozatlan

(#77602) csorba23 válasza Dragon3000 (#77600) üzenetére


csorba23
tag

Köszi szépen! Akkor maradok az AC57U-nál.

(#77603) TeeJay válasza csorba23 (#77602) üzenetére


TeeJay
félisten

abból most mindenhol már csak V2 van és az WAN-LAN-ban gyengébb lesz mint az AC57U V1...
vegyél AC65P-t az a tuti most :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77604) csorba23 válasza TeeJay (#77603) üzenetére


csorba23
tag

Ha minden igaz, megvettem az utolsó V1-est az Alzából, kuponnal 11ezerért. Még nem mentem el érte. AC65P meg 25ezer legolcsóbban.

(#77605) TeeJay válasza csorba23 (#77604) üzenetére


TeeJay
félisten

csak aztán V1 legyen nehogy V2
bár wifiben a V2 is jónak tűnik csak az a QCA SOC tudna normális HWNAT-ot :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77606) Felliic


Felliic
tag

Ha a penz nem szamit milyen routert vennetek? Az ajanlott kategoria eleg szegenyes...
( 1000/1000, nagy de nyitott lakas igy meshre nincs szukseg, sok eszkoz, jo ha nem fapados a software)

(#77607) ProNoob


ProNoob
tag

Sziasztok,
Két router között gondolkozom, RT-AC66U-B1 és az RT-AC65P.
Én elsősorban játékra használom kábelen keresztül, valamint hálózati meghajtóként és torrentezni. A wifi lefedettség nem elsődleges szempont. Ti melyik routert ajánlanátok és miért?
Pontosan mi a különbség hardveresen, valamint a szolgáltatásokban a két router között?
Az internetem DIGI1000.

Köszönöm!

i9 14900K, ASUS ROG Maximus Z790 Apex, XPG LANCER ROG 32GB 7000MHz c32, ASUS ROG STRIX RTX 3090 OC, Lian Li O11 XL ROG, ROG Ryujin II 360 ARGB, Samsung 990 Pro, ROG THOR 1200W Platinum, LG 34GN850-B

(#77608) Alex91 válasza Felliic (#77606) üzenetére


Alex91
félisten

[link] :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#77609) Rison77 válasza TeeJay (#77603) üzenetére


Rison77
senior tag

PCX-nél lehet mindkettőt kapni még. Tegnap vettem át a v1-et.

(#77610) vargalex válasza csorba23 (#77582) üzenetére


vargalex
félisten

Konrétan az RT-AC65P-n nem mértem, de az azonos SoC-ra épülő és szintén USB3-al szerelt DIR-860L 100 MB/s környékén tud olvasásban Samba-n ext4 filerendszerről. Persze mindezt OpenWrt alatt. Az RT-AC57U-t is teszteltem egy AData S102Pro USB3-as pendrive-val, ott 40 MB/s környékén volt a maximum (USB2 korlát). Természetesen szintén OpenWrt alatt.

Alex

(#77611) pilipi válasza Rison77 (#77609) üzenetére


pilipi
aktív tag

Megörültem a hírnek azonnal hívtam őket telefonon azt mondta a srác, hogy már csak v2 van csak a beszállító még nem frissítette az adatokat :(
Lehet tegnap még volt, de ma már csak v2-t tudnak küldeni.

[ Szerkesztve ]

(#77612) Rison77 válasza pilipi (#77611) üzenetére


Rison77
senior tag

Igazából hétfőn adtam le a rendelést, csak ugye tegnap kaptam kézhez.Még esetleg a Bluechip-nél megpróbálhatod, itt is külön listázza a kettőt még.

(#77613) pilipi válasza Rison77 (#77612) üzenetére


pilipi
aktív tag

Köszönöm az infót, felhívtam őket.
Az ügyfél szolgálatos azt mondta, hogy külön cikkszámon és külön áron van a két modell és szerinte ezek alapján bizton állíthatja, hogy az első a v1-es.
Megrizikóztam a dolgot és megrendeltem. :R

(#77614) Gyurka6 válasza pilipi (#77613) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Jól látom, hogy a v2 még drágább is!

Gyurka

(#77615) pilipi válasza Gyurka6 (#77614) üzenetére


pilipi
aktív tag

Igen, bele is írtam a megrendelési megjegyzésbe, hogy a telefonos beszélgetés alapján csak a v1-es verziót kívánom megvásárolni és az ügyfélszolgálat ígéretet tett arra, hogy amennyiben nem az azonnal visszaváltják.

(#77616) TeeJay válasza ProNoob (#77607) üzenetére


TeeJay
félisten

AC65P főleg ha ki is akarod használni a DIGI 1000 netet
Torrentezni meg gépen nem routeren kell!
Az AC66UB1 sajnos csak extra tudásban jó de prociban éppen elég 1000-es nethez ha nem torrentezel és wifiben is jóval gyengébb mint a 65P

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77617) qnadam válasza TeeJay (#77616) üzenetére


qnadam
veterán

átlag felhasználásra teljesen jó a routeren is a torrent. tapasztalat egy wdr3600-zal, pedig az igazán nem erős holmi.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#77618) MaCS_70 válasza ProNoob (#77607) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha torrentezel, és csak olyan mértékben, amihez elég a router, akkor a 66U a jó választás, mivel az 56P-ben nincs gyárilag torrentkliens.

Egyébként mindkettő nagyon jó eszköz, a 65P újabb, modernebb és a HWNAT miatt nagyobb PPPoE terheléssel is megbirkózik. Gyorsabb valamennyivel a wifije, de az én méréseim szerint egy kicsit kisebb lefedettséget biztosít.

Ha komolyabban torrenteznél, akkor arra külön eszköz kell, és akkor már jobban jársz a 65P-vel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#77619) dethroner


dethroner
veterán

Hello!
Látom nagyon megy most a AC65P, de mi van ha nem fér el nálam az állított eszköz? van ez a tudás normál fekvő változatban is?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#77620) Gubek-Einste válasza Felliic (#77606) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AX-s eszközeit nézném meg ebben az esetben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#77621) Gubek-Einste válasza dethroner (#77619) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos nincsen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#77622) dethroner válasza Gubek-Einste (#77621) üzenetére


dethroner
veterán

Köszi. f@sza :(((

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#77623) TeeJay válasza dethroner (#77619) üzenetére


TeeJay
félisten

falra felfúrsz egy 30x20-as kis polcot és felrakod rá, szekrénybe amúgy se célszerű routert rakni, legjobb asztal magasságban vagy fali konzolos polcra

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77624) Shokkolo válasza dethroner (#77619) üzenetére


Shokkolo
addikt

Nekem meg pont az álló lenne a praktikus.
Éjfél után lesem is, hátha megint beesne valahol az ára, és már rendelem is. :DDD

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#77625) Lattila88


Lattila88
csendes tag

Sziasztok!

ac65p-t szeretnék venni én is.
A kérdésem, hogy akkor most van benne torrent kliens, vagy sem?
Láttam, hogy a gyári firmware-el is lehet letölteni download mastert, de a 65p-re is lehet letölteni?
előre is köszi!

üdv:

(#77626) woodworm válasza dethroner (#77622) üzenetére


woodworm
veterán

A Dlink dir-878 és 882 hasonló hardverrel rendelkezik, a ram és a flash feleződik. A hardver minőségéről nincs tapasztalat, a régebbi dir860l nem volt rossz ebből a szempontból. Az fw az nem az igazi, elég sok probléma van vele. Viszont az asustól eltérően van rá padavan, az stabilitásban és funkcionalitásban veri a dlinket és az asust is.
Viszont ez egy kis foglakozást igényel a cfw minden előnyével és hátrányával együtt.

(#77625) Lattila88
Nincs, egyelőre ehhez openwrt-t kell rátenni.

[ Szerkesztve ]

(#77627) Lattila88 válasza woodworm (#77626) üzenetére


Lattila88
csendes tag

Rendben, köszönöm!

(#77628) TeeJay válasza Lattila88 (#77625) üzenetére


TeeJay
félisten

tudom utálni fogsz de routert routernek vegyed ne NAS-nak meg torrent gépnek
:U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77629) ztibor


ztibor
senior tag

HUAWEI Wi-Fi WS5200 Gigabit Wireless Router Enhanced Version 2.4G 5G Dual Band

Erről a routerről tudtok valamit? Semmi tesztet nem találtam róla, banggoodon előrendelésben most 33$ lenne.
Megér annyit?

(#77630) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Srácok... Kezd elegem lenni abból, hogy a legtöbb Asus routernél szabályosan elhallgatják a cpu tényleges nevét.
Ehelyett: "szupergyors" "szupergyors két magos processzor" meg ilyen hülye marketing szövegeket írnak.
Van egy lista ami friss, és hw szinten össze lehet hasonlítani a routereket?!
Igen, a hőn magasan fenkölt best buy ac65p router processzorának teljesítményét, illetve pontos megnevezését szerettem tudni, de a google nem a barátom.
És a wiki sem a barátnőm.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#77631) dethroner válasza TeeJay (#77623) üzenetére


dethroner
veterán

Évekig kerülgettem, bámultam a router, szolgáltatói eszközök, kábelek háromszöget, csajom is utálta a mocsok látványt, igaza is volt. Amikor a folyosón a beépített szekrényt megterveztük, kialakítottunk benne egy polcot pont akkorára, ahová ezek az eszközök beférnek minden dróttal együtt. És remek dolog hogy nem kell filmnézés közben is a zöld ledek villogását figyelni, nem kell törölgetni róluk a port, nem cseszik el az összképet. Kellemes dolog lehet egy jobb hardverű router mint a tp-link 1043 v3, de ha nem lehet normál kialakítású eszközt találni, akkor azt hiszem bőven elég lesz még sok évig, cserébe hogy befér egy normál helyre.

(#77623) TeeJay Lehet hogy nem célszerű szekrénybe rakni, de egyenlőre az eszköz van értem, és nem fordítva. Az én igényeim előbbre valóak mint egy tárgyé és én fizetek érte, nem fordítva :DDD

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#77632) Intruder2k5 válasza Tav-Csoves (#77630) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ASUS RT-AC65P

Ezt pedig frissen másoltam ki a saját RT-AC57U routeremből, amiben azonos SoC van az RT-AC65P-vel.

/home/root # cat /proc/cpuinfo
system type : MediaTek MT7621 SoC
processor : 0
cpu model : MIPS 1004Kc V2.15
BogoMIPS : 575.48
wait instruction : yes
microsecond timers : yes
tlb_entries : 32
extra interrupt vector : yes
hardware watchpoint : yes, count: 4, address/irw mask: [0x0ff8, 0x0000, 0x0ff8, 0x0000]
ASEs implemented : mips16 dsp mt
shadow register sets : 1
kscratch registers : 0
core : 0
VPE : 0
VCED exceptions : not available
VCEI exceptions : not available
processor : 1
cpu model : MIPS 1004Kc V2.15
BogoMIPS : 575.48
wait instruction : yes
microsecond timers : yes
tlb_entries : 32
extra interrupt vector : yes
hardware watchpoint : yes, count: 4, address/irw mask: [0x0000, 0x0000, 0x0ffb, 0x0000]
ASEs implemented : mips16 dsp mt
shadow register sets : 1
kscratch registers : 0
core : 0
VPE : 1
VCED exceptions : not available
VCEI exceptions : not available
processor : 2
cpu model : MIPS 1004Kc V2.15
BogoMIPS : 575.48
wait instruction : yes
microsecond timers : yes
tlb_entries : 32
extra interrupt vector : yes
hardware watchpoint : yes, count: 4, address/irw mask: [0x0ff8, 0x0000, 0x0ff8, 0x0000]
ASEs implemented : mips16 dsp mt
shadow register sets : 1
kscratch registers : 0
core : 1
VPE : 0
VCED exceptions : not available
VCEI exceptions : not available
processor : 3
cpu model : MIPS 1004Kc V2.15
BogoMIPS : 575.48
wait instruction : yes
microsecond timers : yes
tlb_entries : 32
extra interrupt vector : yes
hardware watchpoint : yes, count: 4, address/irw mask: [0x0ffc, 0x0000, 0x0ff8, 0x0000]
ASEs implemented : mips16 dsp mt
shadow register sets : 1
kscratch registers : 0
core : 1
VPE : 1
VCED exceptions : not available
VCEI exceptions : not available

(#77633) dethroner válasza woodworm (#77626) üzenetére


dethroner
veterán

Köszi a tippet, de nem akarok újra custom fw-kel küzdeni. Mostani routeremre is próbáltam, de nem ment a HWNAT, úgy meg csak 130 mega körül tudott, cseszhettem volna a gigabites netemet, plusz a médialejátszóm is tudott együttműködni a cfw-vel, már másodpercenként nekiállt töltögetni, ezzel napokig boldogítottam a topikot, semmi megoldást nem tudtunk szülni csak azt, hogy vissza a gyári fw-re. Nem létszükséglet a router csere, csak van egy kis elkölteni való pénzem ami égeti a zsebem ;) De majd pár év múlva talán alkotnak fekvőben is jót.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#77634) Tav-Csoves válasza Intruder2k5 (#77632) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

nagyon szépen köszönöm! :) :R le is mentem a könyvjelzők közé...
hát sejtettem, hogy MT proci...
Azért gondoltam, hogy elkezdek keresni, mert gigabites T nethez PPPoE kapcsolat fenntartásához keresek routert. De csak routert, a wifi részét nem is használnám.
Egy szekrényben van a teljes elosztókábelezés, de wifit meg egy másik, ac87u routerrel fogom megoldani, ami jóárasítva jön az emagtól... Nagyon sok a vasbeton, és a ház is nagy, nagy területet kell lefedni, de talán emlékszel is rám. (tnilabk :P ;] még mindig a hálózat a gond nálunk... Tomato topicban) Ha leszállítják... De már számlát kiállítottak, kedvezményes árral...
Lehet hogy ethernet Switch lenne a jó... :D

[ Szerkesztve ]

(#77635) valakky válasza TeeJay (#77628) üzenetére


valakky
aktív tag

Mert miért? Ha nem így tesz, elviszi a torrentrendőrség, vagy NAS bíróság elé állítják?

(#77636) woodworm válasza dethroner (#77633) üzenetére


woodworm
veterán

Padavannal egyik sem problémás, gyári driverek vannak a wifihez és a hwnathoz is. Gyakorlatilag egy forkolt asus fw.

(#77637) TeeJay válasza Tav-Csoves (#77634) üzenetére


TeeJay
félisten

gigabites nethez AC57U V1, AC65P, Xiaomi Mi3G vagy olvass vissza van két féle D-link de azok csak padavannal jók gyári FW-ben rotty

Mediatek 2c/4t proci nagyon jó és a Mediatek wave2 MU-MIMO wifi is ver mindent ami az AC65P-ben van :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77638) MaCS_70 válasza TeeJay (#77628) üzenetére


MaCS_70
félisten

És ha az ő igényeinek bőven megfelelne a router torrentkliense?

Szerintem ilyenkor egységesen tegyük hozzá, hogy komolyabb torrentezésre nem ajánlott egy-egy típusú router.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#77639) chopin42


chopin42
őstag

Üdv! Sikerült ma átvenni az ac65p-t, 25k+sallang (kártyapakli, kábel). Majd szombaton lesz időm beüzemelni, kíváncsi leszek, milyen lesz. Lesz egy-két cucc, amit át kell állítani rá (klíma, fogyasztásmérő), remélem gond nélkül menni fog majd. Ha sikerült, írok még.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#77640) dethroner válasza woodworm (#77636) üzenetére


dethroner
veterán

Na igen, de amíg nem fér el az állított router nálam, addig lehet bármilyen jó a Padavan.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#77641) valakky válasza dethroner (#77640) üzenetére


valakky
aktív tag

Hardveraprón próbálj lőni egy ac57u v1-et. Arra van padavan, hw nat. Remélhetőleg a 4 antenna is elfér nálad. Esetleg bepróbálsz webről egy v2-őt, és ha nem jön be, visszaviszed, ha meg tudod oldani.

[ Szerkesztve ]

(#77642) woodworm válasza dethroner (#77640) üzenetére


woodworm
veterán

A padavannal ajánlott két router fekvő. Nem erőltetem, csak ne maradjon félreértés, ha valaki mégis belevág.

(#77643) love


love
tag

Kipróbáltam az 57u v2-t. Repeater üzemmódot sehogy nem lehet rá tenni? Most routerként tesztelem a 2,4ghz-t. Az mennyire jó ,hogy bármit csinálok csak 65Mbps--al tölt le(144Mbps max kapcsolatot tud a 300 helyett)? Felfele tudja a 20-22-t,kicsit tud ingadozni,de legalább meg van a max. Az 5ghz egész jó, kb 3xx-49xMbps között tud. Upc connectbox bridge üzemmódban van.

Csak a Funky ;)

(#77644) Shokkolo válasza love (#77643) üzenetére


Shokkolo
addikt

Talált esetleg valaki AC65P -t a speedshopnál jobb áron?
(az EMAG szállítással együtt már nem is annyira jó...)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#77645) szaboi6512 válasza Shokkolo (#77644) üzenetére


szaboi6512
őstag

Most 25 alatt nem lehet kapni.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#77646) #88920576


#88920576
törölt tag

Sziasztok!

Használ valaki linksys ea6100-at? Rendeltem egy ilyet, mert akciós volt.
Viszont normális tesztet nem találtam róla, és külön topikja sincs.
Szóval érdekelne a véleményetek.

:R

(#77647) failed válasza Shokkolo (#77644) üzenetére


failed
tag

szerintem karácsnyoig még lesz 20-ért valahol :D csak gyakran kell majdn ézegetni :D

Intel i5 10400F | Gigabyte B460 HD3 | 2x8 DDR4 Gb Corsair Vengeance@2666Mhz CL15 | Sapphire 6700 XT Pulse 12Gb | Seasonic Core GC 650W Gold | Sharkoon Revenge Economy | Kingston A2000 500GB | WD10EZEX 1 TB | SS Rival 3@qck+

(#77648) dethroner válasza woodworm (#77636) üzenetére


dethroner
veterán

De miért kell, mivel jobb a padavan, mint a gyári asus fw?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#77649) qnadam válasza #88920576 (#77646) üzenetére


qnadam
veterán

ha már megvetted, miért mások véleményét kérdezed? próbáld ki.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#77650) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok
tplink c5 v1.2 kezeli az USB-s lte sticket? Koszi

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.