Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77401) Dragon3000 válasza Shokkolo (#77399) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha csak ennyinek kell megfelelni, akkor bőven elég egy asus ac65p is és sokkal olcsóbb is.

(#77402) love válasza Gubek-Einste (#77398) üzenetére


love
tag

Az viszont nem int búcsút a garinak? Abban alkalmazható ez a funkció ugyan úgy mint az 57 gyárival?

Csak a Funky ;)

(#77403) Gubek-Einste válasza love (#77402) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vissza lehet tenni a gyárit minden nyom nélkül.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#77404) Shokkolo válasza Gubek-Einste (#77400) üzenetére


Shokkolo
addikt

Jobb a 86, mint a 87?
Köszönöm a választ, keresgélek, és felveszem az AC65P -t a listámra.
Elég olcsó a többihez képest

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#77405) love válasza Gubek-Einste (#77403) üzenetére


love
tag

Azért még reménykedem benne, hogy ver 1 fog jönni. A múltkor láttam az euronics-ben az 1200GU változatot, ha jól olvastam, akkor az ugyan az mint az 57, csak nem ebbe a régióba szánták. Ami gond vele, hogy 14000 fölött van az ára, a másik meg, hogy nem egyezett teljesen a fw verzió szám a dobozon azzal amit itt olvastam az oldalon. Lehet jobb lett volna tudni előre, hogy a 65p is tud jelerősítést, akkor 19-ért megvettem volna emagon.

Már mondom is vissza a megrendelést. Alza oldala csak angolul működik, és hirtelen van 57u és 57u V2, persze a rendelésemben eddig nem volt a V2 megjelölés, de most már ott van. :W

[ Szerkesztve ]

Csak a Funky ;)

(#77406) TeeJay válasza Shokkolo (#77404) üzenetére


TeeJay
félisten

bizony
az AC87U procija egyezik az AC66U B1 procijával 2magos 1GHz-es szoftveres bohóckodós HWNAT-al szóval számolj rá hogy 1gigabit pppoe netet már közel 95% feletti prociterheléssel tudja csak hozni
az AC86U-ban viszont már a Broadcom újabb ARM procija van ami 28nm-en készül és van benne rendes HWNAT meg teljesítményben is köröket ver az előzőre

mondjuk amennyibe kerül abból kapsz vagy 3darab AC65P-t ami meg egy 4antennás 1733-as AC wifis wave2 MU-MIMO-s wifi vezérlővel szerelt bitang erős router
valódi HWNAT és gyakorlatilag szénné járatva torrent alatt is maximum langyos és közben 2-3gépen tolhatod neki nem fogja meghatni mert bírja :R
wifiben eddig ezekkel mértünk a legtöbbet 2,4GHz N és 5GHz AC esetén is
19-20ezres akciós áron nagyon bestbuynak számít

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77407) chopin42


chopin42
őstag

Üdv! Ilyen routert használok jelenleg. Sajnos egyre gyakrabban szakadozik a net wifivel, a gépen is néha akadásokat észlelek, illetve a jelenlegi 100-as digi netet szeretném a jövőben 1000 megabitre bővíttetni, így váltanék.
Alzáról venném mindenképp, a kuponok miatt.
40 m2 alapterületű panelban használnám, a "bal felső" sarokban, nagyobb szobában lesz a router (a mostani is ott van), fontos lenne, hogy megfelelő jelerősség legyen a "jobb alsó" sarokban, tehát az egész lakásban (1,5 szoba, középen előtér/konyha).
1000mb/s.
20k alatt, vagy legalábbis lehozható legyen 15-18k környékére (kiegészítő -4000).
Illetve nem igazán értek a dologhoz, de a jövőben szeretnék egy nast, amiről filmeznénk, illetve arra töltenék le, ahhoz is jó legyen (?), sajna nem volt időm részletesen utánaolvasni, mi kell ehhez (utp kábel a nasba a routerből?).
Mi most a bestbuy ezekkel a feltételekkel? Elnézést, ha valami hülyeséget írtam, köszönöm!

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#77408) TeeJay válasza chopin42 (#77407) üzenetére


TeeJay
félisten

DIGI gigás nethez ASUS AC65P
nekem 60nm panel lakást megoldja lazán :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77409) chopin42 válasza TeeJay (#77408) üzenetére


chopin42
őstag

Ez sajna kuponnal is több lesz mint 20, alzában 32k, kissé olcsóbbnak jobban örülnék (emag nem játszik, konzolvilágban van még 20-ért). De azért köszönöm! Egyéb ötlet?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#77410) TeeJay válasza chopin42 (#77409) üzenetére


TeeJay
félisten

vársz 1-2 hetet lemegy a nagy "blekk broki" őrület és lesz megint készlete több boltnak is és normális 22-24ezer áron

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77411) Joe123 válasza chopin42 (#77409) üzenetére


Joe123
aktív tag

Nemrég még 25 volt az alzában, biztos feltűnt nekik, hogy sokan lekuponozzák, ezért emelték fel.

(#77412) chopin42 válasza TeeJay (#77410) üzenetére


chopin42
őstag

Hmm, ha nincs jobb alternatíva, legfeljebb várok, annyira nem sürgős. :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#77413) ricogsm válasza Joe123 (#77411) üzenetére


ricogsm
őstag

3 napja vettem kuponnal azóta is várom hogy mehessek érte.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#77414) Tegla80


Tegla80
addikt

Edigital Pécs asus ac57u v2 ami keszleten van es atveheto!!!!!
Most hagytam ott es mar viheto is masnak,de gondoltam szolok mert az oldalukon meg nincs feltuntetve,de v2!!

Sony® & PlayStation®

(#77415) TeeJay válasza Tegla80 (#77414) üzenetére


TeeJay
félisten

Jelezni kellene a cégek felé hogy a V2 már nem kell és írják ki a weblapra is a típust

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77416) Craig85


Craig85
csendes tag

Sziasztok,
Tanácsot szeretnék kérni router kiválasztásában. Egy olyan wireless routerre lenne szükségem, aminek van 4-6 antenna kimenete. Ezeket az antennákat tenném le a ház bizonyos pontjain. (A ház tetőszerkezete könnyűszerkezet, tehát szigetelés + fólia + gipszkarton) Nem lenne hátrány, ha rackbe szerelhető lenne, de ez nem feltétel. Max beteszem a rackbe.
Tudtok ajánlani nekem valami megoldást?
Köszi előre is!

Craig85

(#77417) Alex91 válasza Craig85 (#77416) üzenetére


Alex91
félisten

:W

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#77418) devil-k


devil-k
nagyúr

[link] Ennek függvényében szeretnék egy olyan routert... ahol nem fogok szívni. :( 35.000 Ft-tal bezárólag.

- mozi bolondéria -

(#77419) viktorhu válasza devil-k (#77418) üzenetére


viktorhu
veterán

Ezt most nem értem, azt írod, hogy bekapcsolt hw nattal jó a net - miért kell kikapcsolni?

(#77420) qnadam válasza Craig85 (#77416) üzenetére


qnadam
veterán

ez nem így működik. eleve ha olyan távolságba akarnád vinni az antennákat, hogy érdemes legyen ebbe belekezdeni, akkor már a kábeleken akkora veszteség lesz, ami miatt rosszabb lesz a helyzet, mintha az eszközön maradnának az antennák, a dolog áráról nem is beszélve.
nagyobb területet több access pointtal van értelme lefedni, amik utána hálózaton kapcsolódnak a routerhez.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#77421) devil-k válasza viktorhu (#77419) üzenetére


devil-k
nagyúr

[link] Erra a NAT-ra gondoltam. Ha kikapcsolom, akkor a letöltés 220-250 Mbit/s max. Ha auton hagyom, akkor nincs gond... X napig... Aztán megint csak akkor tér magához, hogyha áramtalanítom az egészet.

- mozi bolondéria -

(#77422) TeeJay válasza devil-k (#77421) üzenetére


TeeJay
félisten

add el a fenébe, úgysincs a tiédben rendes HWNAT
és vegyél egy ASUS AC65P-t
abban biza van és úgy kihajtja a gigás netet hogy meg sem érzi a procija
amúgy a tiédben is a HWNAT-ot auto-n kell hagyni, és csináld meg azt hogy amikor belassul csak a routert indítod újra így ki tudod zárni hogy a DIGI ONT hibás-e vagy a routered valamiért rottyon van.
FW legfrissebb ? Merlint próbáltad rá?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77423) devil-k válasza TeeJay (#77422) üzenetére


devil-k
nagyúr

Még teszek egy próbát a tanácsot alapján. Köszönöm.
Igen, a kezdetek óta Merlint fut rajta. Próbálkoztam azzal is, hogy visszarakok egy régebbi FW-t, hátha az a gond... de nem.
Egyébként auton hagytam a natot.

- mozi bolondéria -

(#77424) TeeJay válasza devil-k (#77423) üzenetére


TeeJay
félisten

sajnos a Broadcom ARM procis routereken nincs HWNAT és ha még nem is stabil akkor főleg érdemes eladni. amúgy sem erős benne a proci mint látod. nekem az AC65P-n ha kinyomom a HWNAT-ot akkor a 2magos 4 szálas Mediatek proci izomból is át tud nyomni 560-580megabitet de mivel abban van hardveres NAT így a gigabitet viszi pár százalék CPU terheléssel :D mostanában 1000-es pppoe nethez és főleg torrenthez ezt ajánljuk meg az ASUS AC57U V1-et mert ezek repesztenek több gépes használat mellett is :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77425) blakey válasza devil-k (#77421) üzenetére


blakey
titán

Mindenképp AUTO-n hagyd.
Volt AC68U-m, most AC65P-m van, azért az AC68U nem rossz cucc és nem biztos, hogy lecserélném ha nincs vele gondom. Nekem nem volt gondom és egymás mellett/után próbáltam ki őket és csak azért ment az AC68U, mert még jól el tudtam adni illetve az AC65P kevésbé melegedett viszont gyári rendszeren az AC68U sokkal többet tud.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77426) Craig85 válasza qnadam (#77420) üzenetére


Craig85
csendes tag

Köszi, a kábelek hossza miatti veszteségre valóban nem gondoltam. A célom az lenne, hogy a teljes infrastruktúrát a garázsba telepítem ki. Repeaterekkel nem akartam volna játszani. Bármi alternatíva lehetséges? (Az ára nem az elsődleges szempont ebben az esetben)

Craig85

(#77427) devil-k válasza blakey (#77425) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jobban örülnék neki, ha a Digi eszközével lenne valami. ;]
Érdemes lenne visszaállni a gyári rendszerre?

(#77424) TeeJay
A két vas között mi a különbség egyébként?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#77428) TeeJay válasza devil-k (#77427) üzenetére


TeeJay
félisten

AC57U V1 és AC65P annyiban közös hogy ugyanaz a Mediatek 2C/4T 880MHz-es MIPS proci van bennük csak a többi ami eltér nagyon

AC57U 16MB flash és 128MB RAM (bőven elég ennyi RAM is mert sima felhasználásban 70-80MB között van betonfixen sosem emelkedik meg)
2 + 2 antennás 2,4 és 5GHz-en is és nagyon jól teljesít

AC65P 128MB flash és 256MB RAM
3 külső és 1 belső antennás, wave2 MU-MIMO-s vezérlője van, sajnos gyári FW-ben nem tudja a 160MHz-et mert akkor brutál konkurencia lenne a 80ezres ASUS routereknek
de openwrt alatt működik és azzal 2antennás wave2 mu-mimo-s klienssel is tud 1733mbit AC linket ami brutális főleg ilyen áron

legjobb 2,4 és 5GHZ sebességeket mindet wave2-es wifi vezérlővel mértük :R
mivel mostanában már kifuttatta az AC57U V1-et az ASUS így AC65P ajánlott :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77429) Alex91 válasza Craig85 (#77426) üzenetére


Alex91
félisten

Ha mar ugyis kabel, akkor pl. ubiquiti router a garazsba, es AP-k hozza a hazban... [link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#77430) blakey válasza devil-k (#77427) üzenetére


blakey
titán

Jobban örülnék neki, ha a Digi eszközével lenne valami. ;]- lehet, hogy azzal van, ezt a legközelebbi hiba esetén kiderítheted.
Érdemes lenne visszaállni a gyári rendszerre? - egy próbát megérhet, esetleg kipróbálhatod a 384.14_beta1-et, hátha javítottak egy két dolgot, én is Merlint használtam az AC68U-n.
Azért az AC68U egy nagyon jó eszköz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77431) devil-k válasza blakey (#77430) üzenetére


devil-k
nagyúr

Próbáltam már a bétát... semmi... Olvastam azt is valahol, hogy elképzelhető, hogy a mostani FW van valami... Ennek örülnék a legjobban, mert igazából nagyon jól elvoltam ezzel a vassal, de feleslegesen szívatni sem akarom magamat... mert ha felb... akkor kivágom az ablakon.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#77432) blakey válasza devil-k (#77431) üzenetére


blakey
titán

Olvastam azt is valahol, hogy elképzelhető, hogy a mostani FW van valami... - akkor ki kéne próbálni egy korábbival, simán telepíthető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77433) TeeJay válasza devil-k (#77431) üzenetére


TeeJay
félisten

add el, van pár ember akinek lassú net van de igényli a Merlin adta lehetőségeket
és lemegy a blekk frájdéj aztán utána héten már normális áron lesz minden helyen AC65P és azzal kitekered az 1/1gigabitet, onnan meg fentebb még sokára fogunk lépni mivel a 2,5 vagy 5gbit WAN-LAN-os routerek aranyárban vannak meg a szolgáltatók sem hoztak még be 10GPON-t szóval 1gigabittől nagyobb net sem lesz még otthon

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77434) devil-k válasza TeeJay (#77433) üzenetére


devil-k
nagyúr

A AC65P a konzolvilágon 20k BF keretén belül... de elfogyott... :((

(#77432) blakey
Próbáltam. :O

- mozi bolondéria -

(#77435) TeeJay válasza devil-k (#77434) üzenetére


TeeJay
félisten

mivel egyre többeknek van 1000-es optikai net így viszik mint a cukrot mivel 20körüli árban kevés más routernek van HWNAT-ja
AC57U V1 volt még meg a Xiaomi Mi3G de már azzal is leálltak és a Mi4 már nem olyan jó router ahogy láttam

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77436) qnadam válasza Craig85 (#77426) üzenetére


qnadam
veterán

nem repeater, access point. nem jársz vele rosszabbul, megfelelő eszközökkel (poe) ugyanúgy egy vezeték megy mindenhova, cserébe működni is fog.
nem tudjuk, mekkora helyet akarsz lefedni, de tp-link eap cuccokkal huszonpárezer pénz egy ap, ha van egy folyamatosan futó gép, akkor azon mehet a kontrollerük (vagy huszonpénz egy cloud controller), de unifiból sem sokkal drágább, és akkor rendes roaming is lesz pl, meg úgy általában működőképes rendszert lehet összerakni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#77437) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok
Szeretnék egy új Asus vagy synology ajánlott (ezeket ismerem) routert a tplink archer ac1200 c5 (v 1.2) helyett 2.4 és 5 GHz-re ami tud gigabitet. Van ilyen ajánlott ami kicsit még nagyobb ac wi-fi távolságot bír és megáll 20 ezer környéken? 500-as net alatti is elég kb :R
UPC connect box van bridge-re állítva mellette vagy állítsam be azt? :U
Illetve mennyit érhet a c5 ha eladnám?

[ Szerkesztve ]

(#77438) Craig85 válasza qnadam (#77436) üzenetére


Craig85
csendes tag

Abszolút tetszik ez az ötlet. Köszi a tippet!

Craig85

(#77439) blakey válasza devil-k (#77434) üzenetére


blakey
titán

Esetleg tehetsz egy próbát a Freshtomato-val, 2019.3 óta támogatott az AC68U (E1) is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77440) devil-k válasza blakey (#77439) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem is tudtam, köszi. Ez milyen a Merlinhez képest? :R

- mozi bolondéria -

(#77441) Gubek-Einste válasza bigdady (#77437) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P most a best buy típus.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#77442) bigdady válasza Gubek-Einste (#77441) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ohh kösz. Azt nem is láttam az összefoglalóban :R
És eggyel olcsóbb? Vagy arra nem éri meg váltani?

[ Szerkesztve ]

(#77443) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok,

otthoni hálózathoz akarok vezetékes, legalább 4 lan portos routert, tűzfallal.
Van forgalom bőven a hálózaton ezért is akarom kiváltani a wifis megoldást.
Ezek vannak eddig a listámon:

- Microtik hEX
- Ubiquiti EdgeRouter X
- TP-Link TL-R600VPN
- és estleg a TP-Link TL-ER6120

Melyik lenne a legjobb választás?

plata o plomo

(#77444) Gubek-Einste válasza bigdady (#77442) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC57U lenne de most van a v1 -> v2 váltás így pontosan nem lehet tudni, hogy mennyivel rosszabb az új verzió.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#77445) Gubek-Einste válasza code1005 (#77443) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

EdgeRouter 4 esetleg?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#77446) bigdady válasza Gubek-Einste (#77444) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mármint hogy ugyanezen a néven van kint az új is a boltokban? Mit gondolsz a v2 akár csak hardvare alapján jó lesz? :R

[ Szerkesztve ]

(#77447) Gubek-Einste válasza bigdady (#77446) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem rossz de azért látni kellene, hogy milyen is a gyakorlatban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#77448) bigdady válasza Gubek-Einste (#77447) üzenetére


bigdady
nagyúr

Amúgy ahogy látom az ac65-höz képest az usb 3 a jobb kb meg hogy 5dbi-s az antenna amíg az 57-esben 2dbi. Ez utóbbi pontosan miben más mit jelent? Egyáltalán vajon a c5 v1.2-ben milyen lehet? :B (az usb-t nem használom)

[ Szerkesztve ]

(#77449) blakey válasza devil-k (#77440) üzenetére


blakey
titán

Most került a támogatottak listájára. Teljesen más, mint a gyári, bár a gyári eredetileg Tomato alapokkal indult, tehát lesznek hasonlóságok de a felület és a beállítások lehetősége más illetve a vezérlések is mások így simán lehet, hogy a Tomato megoldás lesz számodra. Én nagyon szeretem és most bánom is, hogy eladtam az AC68U-mat. :(

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77450) bigdady


bigdady
nagyúr

Alza-nál milyen ac57-et adnak? v1 vagy v2?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.