Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77501) Alex91 válasza joseph66 (#77499) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , valami ilyen mesh rendszerben gondolkodnek...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#77502) TeeJay válasza anonymus89 (#77496) üzenetére


TeeJay
félisten

legalább MIPS proci nem foscsi ezer éves magokból épített ARM Cortex A9 és társai
Már csak azt kellene megtudni HWNAT-ot tud-e vagy teker a proci gigás pppoe mérésnél
wifiben nem lesz rossz csak hát ugye az a fránya pppoe net ne enné meg használatkor

2,4GHz N wifin 4x4:4 MU-MIMO wave2-es az már elég jó bár általában 1-2 streamet használ minden eszköz
5GHz AC-n meg 2x2:2 MU-MIMO wave2-es tehát az is bitang lesz
csak hát ha nincs HWNAT akkor 1000-es nethez max torrent nélkül lehet ajánlani :U

és csak hogy agyrém legyen az ASUS nevezéklista
[link]
ugyenez a wifi van az AC57U V2-ben az AC58U V2-ben és az AC59U-ban is :D

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77503) joseph66 válasza MaCS_70 (#77500) üzenetére


joseph66
csendes tag

Köszi. Mesh redszerről még nem is hallottam, de most utánanézek.

(#77504) joseph66 válasza Alex91 (#77501) üzenetére


joseph66
csendes tag

Ok, köszi. Szerintem veszek is egy ilyet.

(#77505) joseph66 válasza Alex91 (#77501) üzenetére


joseph66
csendes tag

Megnéztem videón és a mesh rendszerrel kapcsolatban eszembe jutott még valami. A kábelmodemhez kell csatlakoznia az egyik mesh routernek, amin csak 2 db lan csatlakozó van. Ha nem elég ez a 2 db lan, akkor hogyan lehet bővíteni? Egy switch-el talán?

(#77506) Alex91 válasza joseph66 (#77505) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, switch kell, vagy olyan mesh, amiben van tobb lan.
Most nem mondom, hogy azt kell venni, amit linkeltem... Erdemes jobban utana nezni, hogy az igenyeknek es a penztarcanak megfelelot megtalald!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#77507) nrmn válasza body007 (#77486) üzenetére


nrmn
csendes tag

Olvasgatva pár napja a routeres topikokat, emellett döntöttem, leadtam egy rendelést.
Egy RT-AC57U v1 lett volna a kiszemelt, de ha már inkább a v2-esekhez lehet csak hozzájutni, gondoltam jobb lesz akkor a RT-AC1200GU.

Köszi az infót/linket! :)

(#77508) norbertoth


norbertoth
senior tag

Sziasztok

A tanácsotokat szeretném kérni. Jelenleg upc 300Mbps-os netünk van, szolgáltató által biztosított upc connect box-al. Hónapok óta a connect box azt produkálja, hogy eldobál wifi-s eszközöket, vagy lassú és nem tölt be semmit, de közben másik eszközön jó, a harmadikon megint nem. A upc-s technikusok szerint saját routert érdemes használni, mert ennyi eszközt nem bír el a connect box, főleg hogy egy eszköz 2.4-Ghz-en, a többi meg 5Ghz. Elég sok volt már ezzel a problema mert azt hittük hogy a net megy el mindig, viszont maga az eszköz az ami ezeket produkálja, legfőképp wifin és manapság már a wifi a prioritás. Most lesz két új plussz eszköz is, így mar 10 lesz az aminek folyamatosan kellene működnie. Kábelen jó minden, bár csak egy dolog van rákötve a tv, de tesóm laptoján folyamatosan elmegy a net minden nap, kínlódás az egész, én valószínűnek tartom hogy a connect box a ludas és ezt többen is mondták már, hogy saját routerrel nem lenne gond.

Ezt a routert szemeltem ki:
[link]
mi a véleményetek, ez elbírna 10 eszközt? (2db xbox one s, 3db telefon, 1 laptop, 1 ipad, 2okos tévé és egy okosvilágítás ami ethernet kábellel van összekötve a routerrel most)
Hány wattot fogyasztat egy ilyen asus router?
igazából más igény nincs, csak hogy ezeket kiszolgálja, de a csatornákkal is voltak problémák már a connect box-al, ha váltottam akkor jó volt, de magától nem túl okos módon vált szabad csatira.
köszönöm a segítségeteket.

[ Szerkesztve ]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#77509) Gubek-Einste válasza norbertoth (#77508) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lehet de érdemes lenne inkább az AC65P-t megvenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#77510) TeeJay válasza nrmn (#77507) üzenetére


TeeJay
félisten

ahogy nézem wifiben elég király lesz az AC57U V2 mert wave 2 MU-MIMO-s az is
csak amíg nem tudjuk mit tud a procija gigabit pppoe neten addig torrentre kevésbé lehet ajánlani.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77511) norbertoth válasza Gubek-Einste (#77509) üzenetére


norbertoth
senior tag

Hm, annyit nem szívesen adok ki egy routerért, ezt is tesómmal felesbe vesszük meg. Ez miért nem jó egyébként, van valami hibája?

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#77512) woodworm válasza TeeJay (#77510) üzenetére


woodworm
veterán

A QCA8337(N) N nélküli tagjaiban nincs hardveres gyorsítás. A tp-linkek közül a legújabb WR1043N v5 hasonló, a régebbiekben és a C7-ben pl. QCA8337N van.
Ez a router szerencsés esetben az ac65p-vel mutathat nagyot repeaterként, ha mondjuk csatlakozni tud rá n800-as linkkel. A nagyobb hatótávolságú 2,4GHz-es rádióval tartja a kapcsolatot, az 5GHz-es sávon pedig szór kisebb távolságra. A teljes lakásban megoldott mondjuk az 500Mbit.
Persze ahhoz drága, hogy látatlanban ezért megvegye valaki és reménykedjen, hogy össze is jön.

(#77513) love válasza TeeJay (#77510) üzenetére


love
tag

A csomagot kibontva ott a V2 jelölés, és az Alzától azt tudtam meg, hogy már nincsen raktáron a V1-ből (azért kiváncsi lennék, hogy a többi országban miért van mind a kettő).

Kérdés: Egyáltalán nekem kellhet a V1 vagy az AC65P tudása?
Upc 500 net, Connect box a fő egység, és ennek a jelét kellene továbbítania(repeater módban), esetleg egy rt-12+-al kellene még összedolgoznia (ez van jelenleg repeaterként). Torrent csak is kábelen a Connect boxon keresztül megy/menne.

Szóval Alza már kilőve, ha valaki V1-et szeretne, én is Euronicsben láttam a GU végű routert, de fölöslegesen nem költenék rá 4-5e-el többet.

Csak a Funky ;)

(#77514) chopin42 válasza TeeJay (#77502) üzenetére


chopin42
őstag

Ez akkor most azt jelenti, hogy jó a v2 is? Mert sajna nekem egyszerűen most túl sok lenne a 25k-s ac65p, a 10k (kupon után) ac57u sokkal inkább a pénztárcámra van szabva.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#77515) Intruder2k5 válasza chopin42 (#77514) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor egyelőre az RT-AC1200GU ami biztos, 15k-ért az EURONICS-ban.

RT-AC1200GU = RT-AC57U v1

[ Szerkesztve ]

(#77516) chopin42 válasza Intruder2k5 (#77515) üzenetére


chopin42
őstag

Nos, végül számolgattam, ős úgy döntöttem, lenyelem a 25k-t és a biztos tuti megoldást választottam: ac65p. Remélem nem bánom meg, és időtálló, jó router lesz a leendő netemhez.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#77517) TeeJay válasza chopin42 (#77516) üzenetére


TeeJay
félisten

elsők között vettem én, brutál jó kis router és wifiben nagyon komolyat tol
másrészt 1000-es pppoe nethez ideális a HWNAT miatt
jól fogsz járni vele megéri

Vagy vedd amit Intruder írt az is jó vétel az AC1200GU 15körül :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77518) rgranc


rgranc
aktív tag

Tessék nézegetni - ha már ezen a fórumon vagyunk - a hardveraprót is, a héten két AC57U v1 is felkerült 10k-ért (egyiket én hoztam el, még 34 hó garival...)

(#77519) Multibit válasza rgranc (#77518) üzenetére


Multibit
veterán

:K
Bizony! Az utóbbi időben majdnem minden infotech cuccot onnan veszek. Laptop, RAM, 0 kilométeres SSD-k(!)

(#77520) Peter_


Peter_
tag

Hátha valaki szintén szeretne AC65P-re leosztani mobilnetet telefonról usb tetheringen keresztül: Asuswrtben nem találtam ilyen opciót, illetve lehet van, csak a telefonomat nem ismerte fel, de Openwrtvel sikerült. (Csak akkor használjátok, ha nagyon sok mobilnetetek van, és a szolgáltató engedi.)

[ Szerkesztve ]

(#77521) devil-k


devil-k
nagyúr

Asusra Opernwrt vagy Merlin az ajánlottabb inkább? Jelenleg jótállás elvesztésével jár ezek telepítése?

- mozi bolondéria -

(#77522) woodworm válasza devil-k (#77521) üzenetére


woodworm
veterán

Gyakorlatilag nincs választási lehetőséged. Lehet tévedek, de jelenleg nincs olyan készülék, amire mindkettő elérhető.
Az asus recovery miatt bármikor visszatehető a gyári fw, ha garanciára kellene küldeni a routert. Ha meg az sem működik, akkor már teljesen mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#77523) devil-k válasza woodworm (#77522) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az AC68U routerre fel lehet tenni:

- Opernwrt
- Merlin
- Freshtomato

:)

- mozi bolondéria -

(#77524) blakey válasza devil-k (#77521) üzenetére


blakey
titán

Én Freshtomatot tennék rá ha nincs különösebb gond az adott modellen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77525) devil-k válasza blakey (#77524) üzenetére


devil-k
nagyúr

Már nem fogok. Eladtam ma. :)
AC65P már úton van. :)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#77526) woodworm válasza devil-k (#77523) üzenetére


woodworm
veterán

Rátenni rá lehet, csak nincs normálisan működő driver a wifihez.

(#77527) devil-k válasza woodworm (#77526) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igen, azt én is olvastam :(

- mozi bolondéria -

(#77528) Agrox


Agrox
tag

sziasztok! 4G megosztásra képes routert szeretnék venni, ami a jövőbeni kábeles váltásra is tökéletes. Per pill teljesen átlagos felhasználó vagyok. Az ajánlóból az AC58U-t szemeltem ki, viszont volt pár ellenjavallat a gigabites netre, ez nyílván engem még nem érint, és a jövőben is kérdéses, most mindenképp a 4G megosztás a lényeg. Ezzel a funkcióval kinek van tapasztalata AC58U, vagy akár másik modellel kapcsolatban? Tudnátok ajánlani? Nagyon köszi

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#77529) MaCS_70 válasza Agrox (#77528) üzenetére


MaCS_70
félisten

Régebbi Asus modelleken (AC87, N18, AC68) használtam LTE-t, de 25 Mbps fölé sosem jutottam el.

A megoldás nálam egy Mikrotik wAP LTE (kifutott modell, de az SXT még jobb LTE-re) lett, amelyikkel az Asus routert táplálom. Nm olcsó megoldás, de a Mikrotik persze egyben router is lehetne -- csak switch nincs benne.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#77530) nrmn válasza Intruder2k5 (#77515) üzenetére


nrmn
csendes tag

Ránéztem és mától sajnos újra 17999 Ft az euronics-ban.

(#77531) #88920576


#88920576
törölt tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy megbízható routerre, de a pontos paraméterekkel nem vagyok tisztában. A cél az lenne, hogy egy usb háttétárat elérhetővé tegyen full hd tartalmakkal (4k nem kell). Egy állomás utp-n lenne rákötve, egy pedig wifin komunikálna kb. 2-3 méterre, egy fal közbeiktatásával.
Usb 2.0 elegendő? 1-2-3 antenna legyen a wifin, egyátalán kell az ac szabvány?
Ajánlott típusok is érdekelnek. Új és használt is.

(#77532) Intruder2k5 válasza nrmn (#77530) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ezt gyanítottam is (tegnap írtam is), hogy rövidtávú a lehetőség. Bár önmagához képest még így is jó árban van, hisz ez a router inkább 20k HUF körül szokott lenni. A kérdés mindig az, hogy mi az alternatíva. Nyilván ha van 21k-ért kuponozva RT-AC65P akkor az jobb lehet (persze ha az is megfelel), de ha annak is a ~30k-s árát nézzük, akkor még mindig jó az 1200GU 17-18 közt.

De Te még a tegnapi áron rendelted, nem?

[ Szerkesztve ]

(#77533) ricogsm válasza devil-k (#77523) üzenetére


ricogsm
őstag

Minek rátenni ezeket ? Ac65p re mondjuk ?

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#77534) woodworm válasza ricogsm (#77533) üzenetére


woodworm
veterán

Nyomtató, usb modem, torrentkliens, hangkártya kezelés csak így hirtelen.
Repeater mód.

(#77535) ricogsm válasza woodworm (#77534) üzenetére


ricogsm
őstag

Koszi
Ezekről illetve telepítéséről találok magyar leírást ?
Lehet ezért nem tudom a gyári cuccal beállítani a torrentet stb

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#77536) TeeJay válasza ricogsm (#77535) üzenetére


TeeJay
félisten

figyu az a router nem arra van hogy NAS-ként használd és azon torrentezz...
itt legtöbben azért vesszük mert HWNAT van benne és gigabit LAN-os gépen torrentezünk és hasít 1/1gigás Telekom net alatt is miközben több gépen lehet még wifizni meg telefonon is szórakozni azt is lazán bírja

Ha te azt hiszed hogy a router majd neked torrentezik ezerrel akkor arra vegyél egy 4lemezes NAS-t és majd szórakozhatsz vele hogy valami torrent kliens fusson normálisan és seedeljen is

windows + qBittorrent + RSS és mehet 24/7-ben amiket beírsz letölti magától

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77537) ricogsm válasza TeeJay (#77536) üzenetére


ricogsm
őstag

Bocsáss meg félreértettél !
van egy Mini pcm monitor nélkül amire rá van kötve 500 as külső hdd és, h vissza töltsek egy kicsit.
azon fut a torrent kliens és ennyi onnan hívom be a xiaomi boxba a filmeket ,
evek óta így használtam , több routerrel .
Utoljára a 750 tplink.
most ezt nem tudom jól konfigurálni.
:R

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#77538) nrmn válasza Intruder2k5 (#77532) üzenetére


nrmn
csendes tag

Igen, az akciós árán. Az email szerint dec. 2.-re van tervezve az áruházi átadás. Más készletről rendezik a neten leadott rendeléseket, mint a boltban megvásárolható darabokat. Tegnap még azt írta, hogy már csak a kiállított darab volt az üzletben (ezt 19:00-20:00 között néztem), ami amúgy 19:00-kor zárt. Mára már van nekik készleten (nem csak az utolsó darab :) ).

(#77539) valakky válasza TeeJay (#77536) üzenetére


valakky
aktív tag

mondjuk inkább úgy hogy ennek a leghangosabb szószólója te vagy. mert ehhez képest simán el lehet lenni stream/hobbiletöltés/routeolás szintjén egy mai 15-30e ft-os rúterrel is nas/torrent letöltés szintjén. legfeljebb nem 10 terája lesz, csak egy darab 1-2 terás kisvinyót nyom rá, meg nem 10 perc múlva akarja elkezdeni az uhd-t nézni, hanem másnap vagy pár óra múlva a fhd-t, és úgy van vele, hogy bőven megfelel neki a top 50k-val bezárólag bármelyik hely. és már az is azt jelenti, hogy bármikor törölhet bármit.
ezt meg simán tudtam tartani anno egy rtn18-as régi jó kis routerrel. igaz csak 720p filmekkel, és nem tévére stremeltem, csak hálózaton htpc-vel néztem róla filmet. de amíg a D-Link DIR-860L nálam volt, azt próbálgattam, simán menne mindez fullhd-vel, streamelve, miközben akkori sávszélemet is teljesen kihasználhattam volna ezzel párhuzamosan. csak az már nem ezért került hozzám.

(#77540) pilipi


pilipi
aktív tag

Sziasztok!
Eljött az ideje, hogy lecseréljem a 9 éves Tplink TL-WR841ND routeremet.
Nincs vele problémám, de a Digi 1000-hez kevés lesz a tudása.
Olvasgattam az ajánlott készülék listáját és egy kicsit elkeveredtem az elnevezések miatt.
A kérdésem az lenne, hogy az ajánlott TP-LINK Archer C5 ugyanaz mint a TP-Link Archer C5 AC1200 és a TP-LINK Archer C7 megegyezik a TP-Link Archer C7 AC1750 -al?
Esetleg 20 ezer forintig tudnátok ajánlani egy a régi routeremnél nagyobb wifi hatótávolsággal rendelkező terméket panellakásba?
Köszönöm :R

(#77541) MaCS_70 válasza pilipi (#77540) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tegyél hozzá egy kicsit, és ruházz be egy Asus RT-AC65P-be -- de előtte olvass vissza, szinte folyamatosan erről a routerről van szó itt és az Asus routeres topicban.

Kiváló típus nagyon jó árban, csak a torrentkliens problémás bele. Ha ez nem gond, akkor jobban jársz vele, mint a TP-Linkekkel.

Esetleg Asus RT-AC1200GU, ami egy 57 v1-es, és 20e Ft alatt van. Csak másfél napot kellett volna visszaolvasnod...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#77542) pilipi válasza MaCS_70 (#77541) üzenetére


pilipi
aktív tag

De ettől függetlenül az említett 2 modell ajánlott-e vagy sem?
A torrent probléma mit takar pontosan?
Sok helyen már nincs arányrendszer az idő pedig akkor is telik, ha egy bitet sem visznek belőle.

(#77543) Gubek-Einste válasza pilipi (#77542) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

De ettől függetlenül az említett 2 modell ajánlott-e vagy sem?
Igen, az de van jobb választási lehetőség is azonos áron.

A torrent probléma mit takar pontosan?
Gyári firmware-ben nincsen, csak CFW alatt érhető el.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#77544) bigdady válasza pilipi (#77540) üzenetére


bigdady
nagyúr

Archer c5-ből a v1.2 az igazi tudtommal

(#77545) pilipi válasza Gubek-Einste (#77543) üzenetére


pilipi
aktív tag

Tényleg nem vagyok hozzáértő, de ez azt jelenti, hogy nem tudok letölteni vele?
Az öreg tp-linkem leszedett a csuda tudja hány terabyte-ot a 10 év alatt, ezek az újak nem képesek rá?Letiltja a torrent letöltését?
(#77544) bigdady Ez lett volna a kérdésem, hogy amit linkeltem az ajánlott-e vagy sem?

(#77546) MaCS_70 válasza pilipi (#77545) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, a gyári firmware-éből valamiért kimaradt a torrentkliens, ami azért érdekes, mert olcsóbb modellekében simán benne van.

Reményeink szerint csak arról van szó, hogy még nem igazították hozzá a az új modellhez, és egy FW-frissítés során belekerül.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#77547) Mardel


Mardel
őstag

Sziasztok!

Jó Wifi képességgel rendelkező routert keresek, gigabites netet kellene tovább osztani, a régi 1043ND csak 45-50 Mbitet tud kihozni, 30as vasbetonfal és kb 5 m szintkülönbségre.
Max 50 ezer lenne a keret rá, de ha sokkal olcsóbban megoldható az lenne a legjobb. :)
Válaszotokat, előre is Köszönöm!

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#77548) Multibit válasza MaCS_70 (#77546) üzenetére


Multibit
veterán

Attól tartok, hogy Pilipi kollégának a "routeren futó torrent kliens" ismeretlen fogalom.

[ Szerkesztve ]

(#77549) pilipi válasza Multibit (#77548) üzenetére


pilipi
aktív tag

Tényleg az, én csak letölteni szeretnék más egyéb elképzeléseim nincsenek a témát illetően.
Nem akarok én semmit sehol futtatni :D

(#77550) anonymus89 válasza TeeJay (#77510) üzenetére


anonymus89
addikt

Ha vissza tudom kapni egy teszt erejéig, akkor kipróbalom azt is.
Csak mit kell tennem? Csak natur sebességmérés?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.