Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77101) MaCS_70 válasza #41635072 (#77100) üzenetére


MaCS_70
félisten

Asus RT-AC57u v1 olcsón, vagy RT-AC66u B1 30e Ft környékén.

Az RT-AC65P-re való telepíthetőségről a többiek tudnak nyilatkozni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#77102) Joe123


Joe123
aktív tag

Alza azt írja AC57U-ra, hogy nincs már raktáron, pár nap múlva lesz, jó kérdés, hogy az még V1 vagy már V2...

(#77103) TeeJay válasza Joe123 (#77102) üzenetére


TeeJay
félisten

V1 lesz az mert a V2 több dologban más így ha ugyanazon a néven adnák az gáz lenne

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77104) Intruder2k5 válasza TeeJay (#77103) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig sajnos csak a legritkább esetben szoktak a boltok hardver verziót feltüntetni.

(#77105) szaboi6512 válasza Joe123 (#77102) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ha jól látom ott már nem lesz.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#77106) Intruder2k5 válasza szaboi6512 (#77105) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor véget ért a kánaán. Na de nemsokára jön a black friday, hátha akkor még kiteszik valahova jó áron.

(#77109) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

10-20 között keresek, látom AC57U az ajánlott.
Így a hozzászólás csak azért született, hogy elmondjam: köszi. :)

üdv

(#77111) EasyLife


EasyLife
aktív tag

Sziasztok!
Routert szeretnék 8 lan porttal, telekomos 1000/1000 nethez. És még egy router menne át a szomszéd lakásba oda is kellene egy router, oda elég egy 4 lan portos, de nagyon jó wifivel és Iptv-t is tudja osztani.
Ip címeket a telekomos huawei hg8245H osztja, nem tudom jobb lenne-e az új routerre bízni

Én ezeket néztem: 8 lanos: ASUS RT-AX88U AX6000
ASUS BRT-AC828
4 lanos: ASUS RT-AX58U
ASUS RT-AC66U
Előre is köszi a segítséget! :R

(#77112) qnadam válasza EasyLife (#77111) üzenetére


qnadam
veterán

sokkal olcsóbb, ha veszel egy routert kevesebb lannal, és mellé egy switchet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#77113) TeeJay válasza EasyLife (#77111) üzenetére


TeeJay
félisten

ASUS AC65P-t veszel meg egy 4portos switch-et és megvagy 30-ból lazán

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77114) gyépés


gyépés
aktív tag

Most találtam 23k-ért egy dlink dir-882-t. Ilyen árért lehet jobb, mint egy asus rt-ac65p? Hardveresen egész hasonlóak, csak erre van dd-wrt és nekem torrentezni az jobban tetszene, mint az open-wrt az asussal. Szóval érdemes tenni vele egy próbát?

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#77115) Gubek-Einste válasza gyépés (#77114) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tehetsz vele egyet ha úgy gondolod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#77116) vargalex válasza gyépés (#77114) üzenetére


vargalex
félisten

Kisebb flash-al, kevesebb RAM-mal, hasonló áron (ráadásul, ha az Alza-ban még jó a kupon, akkor olcsóbb is az Asus), miért lenne jobb?

Alex

(#77117) valakky válasza szaboi6512 (#77105) üzenetére


valakky
aktív tag

[kép]
akkor azt hiszem, tényleg nagyon jól jártam, főleg ha v1.

(#77118) blakey válasza valakky (#77117) üzenetére


blakey
titán

"Immateriális termék" ;]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77119) gyépés válasza vargalex (#77116) üzenetére


gyépés
aktív tag

A flash meg a ram méretét összevissza írják, de úgy tűnt nekem, hogy csak 1 verzió van a 128/128-as. Így a ram tényleg kisebb, de engem az nem nagyon érdekel, míg jól működik. Antennája meg több van, úgyhogy lehet időtállóbb lesz, ha lesz több eszközöm. Az ac65p-t meg kipróbáltam. Fix helye lenne, ott ahol a mostani router van, és ott nagyon nem szeretett valamit állatira ingadotott a sebessége openwrtvel meg gyári firmwarerel is, a transmissiont így már nem is erőltettem, szóval az kiesett. Azért kellene valami hasonló alternatíva. Én erre jó opciónak látom a dir-882-t. Vagy nem érdemes vele kísérletezni?

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#77120) vargalex válasza gyépés (#77119) üzenetére


vargalex
félisten

De, kísérletezni lehet, csak az azonos SoC és azonos wifi vezérlő miatt nem biztos, hogy érdemes. Azt hittem, hogy egyik sincs még neked és úgy írod, hogy talán érdemesebb a D-Link-et választani.
Egyébként nincs több antennája, csak mind a 4 külső. Az RT-AC65P esetében az egyik belső.

Próbáltad több csatornán is? A sebesség mindkét sávon ingadozott? Nálam elég stabilan hozza.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#77121) gyépés válasza vargalex (#77120) üzenetére


gyépés
aktív tag

Próbálgattam több csatornán is, valahogy marha nagy volt a pocket loss (20-28%) és ez érezhető volt normál használat mellett is. Legalábbis én ezt láttam, de nem vagyok túl hozzáértő sajnos. 2,4-en meg 5 ghz-n is ugyanaz volt, először azt hittem én babráltam el valamit, vagy az openwrt nem elég kiforrott, visszatettem a gyárit azzal is ugyanezt csinálta. Meg volt, hogy nem lehetett csatlakozni a wifihez, csak újraindítás segített. 2 napig küzdöttem vele aztán feladtam. Lehet csak az én példányom volt szar, vagy nem értek hozzá eléggé, de gondoltam megnézek valami mást, hátha az nem lesz ilyen szenvedős. Egyébként egy Xiaomi mini wifi routerem van, az nem produkálta ezeket a hibákat sosem, csak meghalt benne az 5 ghz azért kellene cserélni, a 2,4 viszont most is jó benne, az volt a referencia.

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#77122) MadKet


MadKet
tag

Sziasztok,

Esélyes lesz mostmár hogy beruházok egy ASUS RT-AC65P -re, ami látom hogy az egyik best-buy még mindig manapság. Ezt most ~25k körül látom legolcsóbban. Esetleg vett valaki mostanság olcsóbban, akár valami kuponos verzióban is?

Előre is köszi!

(#77123) NavySeal válasza MadKet (#77122) üzenetére


NavySeal
senior tag

Én is arra várok, hogy esetleg a BF-en valaki "csúnyán" beakciózza :) (bár ez a 24 is jó ár, ahogy olvastam itt a fórumban)

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#77124) EasyLife válasza MadKet (#77122) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Alza.hu-n le tudod kuponozni 21e-re.

(#77125) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Nem tudom mennyire lehet adni rá, de AC57U routernek van pár kritikusa az árukeresőn.
SZERK: Asus router topikban is van nem kevés panasz.

üdv

[ Szerkesztve ]

(#77126) Dragon3000 válasza -szabi- (#77125) üzenetére


Dragon3000
veterán

Legtöbb a gyenge a wifi, pl lakás egyik felében a router és a másikban gyenge a wifi XD
Igazából 2 értelmes negatív írást találtam, egyiknél a pénzt adták vissza így gondolom gyárilag hibás volt, a másiknál bármi lehetett. Másik wifis gond, a tplinknél volt jel ennél nincs... Az ilyen gondok legtöbbször gyári beállítással mennek, nincs megnézve melyik csatorna nincs terhelve és az asus alapértelmezetten más csatornát használ, mint a tplink, azt se írta, hogy 2,4 vagy 5GHz, mert a második esetben sok fal után ne várjon csodát.

Szerk: ezek mind az árukeresős részre ment.

Amúgy az itteni írások alapján a legtöbb gyenge wifis gond iphone mellett jött elő, előfordulhat, hogy némelyik szériával nem szeretik egymást.

[ Szerkesztve ]

(#77127) -szabi- válasza Dragon3000 (#77126) üzenetére


-szabi-
őstag

Köszi, hogy megnézted.
Épp az alternatívákat bogarásztam, ezek jöttek szóba:
TP-Link Archer C5 AC1200
TP-Link Archer C6 AC1200, bizonyára magasabb modell miatt érdemesebb mint előzőt mivel azonos áron kaphatók.
TP-Link Archer AC1200, eltér a modell számozás és a kinézet, gondolom régebbi lehet. Esetleg előzővel azonos csak más a külső.
ASUS RT-AC1200G+, ezt nem tudom hová tenni.
Ezekkel összehasonlítva is AC57U a legjobb választás?

üdv

(#77128) TeeJay válasza -szabi- (#77127) üzenetére


TeeJay
félisten

Igen

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77129) Dragon3000 válasza -szabi- (#77127) üzenetére


Dragon3000
veterán

A c5-c6-ról nem tudok mit mondani, de az ac1200 és az ac1200+ tudomásom szerint nem ajánlott a használt soc vagy wifi vezérlő miatt.

Árukeresős vélemények.
C5-nél a legtöbb gond a nagyon gyenge wifi, ami le is dobálja az eszközöket.
C6 esetén egyet olvastam, ami kritizálta a wifit, meg a vacak hwnat részt digi1000 mellett.
Ezek alapján a c5-t mindenképp kihúznám a listából.

Az ac57u esetén is kell arra figyelni, hogy v1 legyen, mert a v2 már butított verzió.

Esetleg még jó lehet az rt-ac65p is, ami most az alza-n akciós és 0YR1F5F6 ezzel a kuponnal levihető az ára 20990Ft-ra. Két nap múlva kapnak belőle 5db-t [kép]

(#77130) woodworm válasza Dragon3000 (#77129) üzenetére


woodworm
veterán

A C5v4-nél elbasztak valamit, mert amúgy mediatek chip van abban is. Most már elérhető hozzá padavan, azzal valószínűleg nem dobálja el a wifit.

(#77131) -szabi- válasza Dragon3000 (#77129) üzenetére


-szabi-
őstag

Köszönöm.
Sajnos sehol nem látom, hogy megadnák v1 vagy v2.
Ha v2 jön az annyira butább, hogy egyből mehet vissza? Miben butább?

(#77132) Derek V.


Derek V.
tag

Sziasztok!
TP-Link Archer C7 AC1750 vagy ASUS RT-AC65P AC1750 a jobb választás?
Huawei Echolife HG8245h Telekomos készüléket kaptam és szívesen a kukába hajítanám! (Jelenleg 150/50 optikai Net van, de később szeretnék 300/75 vagy 1000/1000-t.)
Ezek a készülékek voltak eddig: TP-Link TL-WR841ND router + TP-Link TL-WA850RE jelerősítő.
110 nm2 tégla falazatú vidéki ház, amit le kell hogy fedjen a új rendszer.

(#77133) TeeJay válasza -szabi- (#77131) üzenetére


TeeJay
félisten

Nem fogod összekeverni mert a dobozon is rajta lesz és nagyon béna üzlet az ahol azonos név alatt fogják adni a sima AC57U-val

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77134) Intruder2k5 válasza TeeJay (#77133) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem az üzleten múlik, a dobozon szembetűnően nincs feltüntetve és kész. Hivatalosan ugyanaz a neve mindkettőnek, RT-AC57U, így csak a kis matricát megvizslatva derülhet ki, hogy valójában melyik van a dobozban. RT-AC66U esetén is így volt, ugyanúgy kellett lesni a hardver verziót, csak kevés helyen jelezték külön, hogy B1 amit árulnak.

Egyébként bárki kapott már Magyarországon (na jó, a PH fórumról) v2-es típust? Én nem tudok róla, eddig csak v1-ről olvastam, aminek a hivatalos jelölése egyébként H/W Ver.: A

[ Szerkesztve ]

(#77135) TeeJay válasza Intruder2k5 (#77134) üzenetére


TeeJay
félisten

Tévedés, a B1 elől hátul USB portos míg a sima hátul dupla USB 2.0 portos.
Árukeresőn már külön lapon van az AC57U V2

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77136) Intruder2k5 válasza TeeJay (#77135) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, én is tudom a különbségeket, csak ezt kevés helyen jelzik. De ez így van sajnos minden router esetében, a gyártók úgy néz ki nem tartják fontosnak a hardvert, hisz hivatalosan nem is teszik közzé a paramétereket. Anno WL-500gP-n is azt kellett már lesni, hogy az antennája jobb vagy bal oldalon van, mert a v2-ben már nem volt miniPCI csatlakozó, és lassabb volt benne a SoC és a RAM is. De TP-LINK-nél is volt olyan modell amiből talán 10+ hardver verzió is volt, és egyikre sincs 72-es betűkkel ráírva, ott is a címkét kell lesni.

Ha külön hozzá az árukereső, az legalább valami.

[ Szerkesztve ]

(#77137) woodworm válasza TeeJay (#77135) üzenetére


woodworm
veterán

A v2 kisebb fizikai méretekkel rendelkezik, ami csak kézbevételkor fog feltűnni. Lehet, hogy vannak kivételek, de a boltok döntő többségére nem jellemző a verziószám feltüntetése. A 1043nd esetén még évelkkel később is a v1 fényképe volt a weblapok egy részén.

(#77138) -szabi-


-szabi-
őstag

Akkor ez eldőlt.
Mindenkinek köszi a segítségét.

(#77139) Dragon3000 válasza -szabi- (#77131) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha felhívod az adott üzletet, ahol venni szeretnéd csak megtudják mondani, hogy melyiket árulják.

(#77140) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Úgy nézem - legalábbis az árukereső által listázott két helyen - a v2 lényegesen drágább, nagyságrendileg 19k HUF, így logikusan gondolkodva akkor a 14-15 ezer forint körül megvehető darabok remélhetőleg mind v1-esek. Úgy néz ki a Qualcomm chipset megdrágította a hardvert.

(#77141) TeeJay válasza Intruder2k5 (#77140) üzenetére


TeeJay
félisten

Gyengébb router kiadása többe kerül na :D Túl jó és túl olcsó volt a a Mediatek SOC

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77142) Dragon3000 válasza TeeJay (#77141) üzenetére


Dragon3000
veterán

Lehet, hogy csak a szokásos, egy kis idő után szépen beáll az ára. A v1 is 18-19e körül indított.

(#77143) Sabika


Sabika
tag

Sziasztok,

Bocsi hogy ide írok csak nem tudom melyik forumba kellene.
Szóval:
Adotta egy Tp-link Archer C6 router és egy 150megés net.
2.4 ghz-en csak 50 mb-al jön viszont 5ghz-en meg 150 megával szóval maxon jön.
Több eszközzel is próbáltam (mobil és PC wifi adapter) mindegyikkel csak 50 mb-el jön...
A net Telekomos és ugye a router és a net között ott a telekomos vevő egység is.

Ötlete valakinek esetleg?

Köszönöm!

Sabján László

(#77144) bazsee83


bazsee83
tag

Sziasztok, router vásárlása előtt állok és a nem igazán tudom eldönteni milyen, melyik legyen. Az elvárásaim: 4G/LTE (a legjobb lenne SIM foglalattal), 5GHz-es wifi. A lakás amiben lenne 130m2. Jó lenne ha párhuzamosan tudná kezelni a vezetékes és a mobilnetet (régebben volt a telekomnak valami hasonlója, a net gyorsítós opcióhoz, de sajnos megszüntették ezt a szolgáltatást). Illetve nem gond ha nem egy vagyon. Remélem lesz aki tud ebben segíteni. Előre is köszi!

(#77145) atenza


atenza
senior tag

Ac1200-as mesh wifi rendszereknek van valami előnye vagy hátránya mondjuk egy dupla asus 57u rendszerrel szemben ha vezetéken van összekötve a kettő.

Csak mert most ezeket a mesh csomagokat nagyon nyomatják. Gondolom a mesh systemet könnyebb beüzemelni az egyszerű felhasználónak? Arra gondolok hogy a rácsatlakoztatott 2. routert nem kell állítgatni hogy ugyanazt a wifit szórja és seemless legyen az átmenet mintha egy nagy wifi lenne?

(#77146) qnadam válasza Sabika (#77143) üzenetére


qnadam
veterán

2,4-en, valószínűleg 20 MHz-es csatornaszélességgel ennyit lehet reálisan átvinni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#77147) Gubek-Einste válasza Sabika (#77143) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#77148) MadKet válasza EasyLife (#77124) üzenetére


MadKet
tag

Köszi a tippet, meg is rendeltem :)

(#77149) MadKet válasza NavySeal (#77123) üzenetére


MadKet
tag

21 alá nem gondolom hogy menne, úgyhogy én berendeltem kuponnal az Alzánál :)

(#77150) Gubek-Einste válasza bazsee83 (#77144) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.