Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77951) woodworm válasza nrmn (#77949) üzenetére


woodworm
veterán

Nézd meg a logot egy ilyen freki eltűnés után. Az autora állított csatorna hasonlóan működik a dfs csatornákhoz, csak fordítva, időnként szkenneli zavarforrások után kutatva, ha zajos továbblép.

(#77952) nrmn


nrmn
csendes tag

Teljesen új nekem ez az 5G-s "zavarás". Amúgy teljesen ésszerű a linken leírtak.

Akkor tesztelem fix (nem auto) beállításokkal, akár váltva/próbálgatva azokat, ha az első beállítás nem vezetne megbízható működésre.

Visszajelzek majd ezzel kapcsolatban.

(#77953) Intruder2k5 válasza nrmn (#77952) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ahogy az alábbi képen is látod, a 36-48-as tartomány a legjobb választás, az a-felettiek már DFS csatornák. Illetve én első körben 20MHz-en próbálkoznék, aztán ha ott stabilan működik már hosszabb ideje, akkor lehet szélesíteni a spektrumot.

(#77954) TeeJay válasza Intruder2k5 (#77953) üzenetére


TeeJay
félisten

mehet simán 80MHz-re mert a 20 és 40MHz az N-es 5GHz wifinek kell
AC wifi 80MHz-et használ és kétlem hogy amiatt lenne rossz neki a wifi
36-os csatorna meg nem is DFS és azon jól kell hogy menjen, szimplán csak minden AUTO-n volt nála

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77955) Gubek-Einste válasza rrobi (#77937) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlható eszközök: TP-Link Archer MR600, Asus 4G-AC53U/4G-AC55U/4G-AC68U, D-Link DWR-953, Huawei B525

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#77956) Gubek-Einste válasza #46372352 (#77938) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Két darab Asus AC57U (v1 és v2 is jó lesz) vagy AC1200GU megfelelő lehet a célra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#77957) Gubek-Einste válasza JohnD (#77939) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Irányított antennás eszközpárral kellene a két épület között felépíteni a kapcsolatot.
Egy ilyen rendszer kellene kiépíteni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#77958) rrobi válasza Gubek-Einste (#77955) üzenetére


rrobi
aktív tag

Köszönöm! :R

(#77959) CortezX


CortezX
aktív tag

Üdv! 500-as Digi nethez keresek VPN szerveres (noip.com-al kommunikáló) routert. Jelenleg egy Asus N56U-van, de erősebb (ac-s) wifit és gyorsabb VPN-t szeretnék. A fórumot olvasva úgy látom az ASUS RT-AC65P tűnik a legjobb vételnek 40eFt alatt, de kérnék egy megerősítést. :)

(#77960) Intruder2k5 válasza CortezX (#77959) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Tippem szerint a vpn azzal sem lesz számottevően gyorsabb, csak minimálisan. Ehhez valami célhardver kellene, vannak kifejezetten vpn-re kifejlesztett routerek azoknak az ára viszont lényegesen magasabb.

(#77961) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Sziasztok!
Milyen wifi routert/AP-t javasolnátok jellemzően 4-6 folyamatos kapcsolatra, 6 termet kellene beszórni, kb 20m sugarú körben, mindenhol téglafalak vannak... Összesen 6 egység kellene.
Árban kb. 120000Ft a limit.
Sajna vezetékes hálózat nincs. Illetve lesz majd, de addig (kb. fél év :U ) sem állhat meg az élet.

(#77962) stilo18


stilo18
addikt

Sziasztok,

Kb 25000 Ft-os kerettel mi a legajánlottabb router ps4 pro, torrent, 2 tv - n Hbo go /Netflix előfizetés mellé.

PS4 kábelről, a többi WiFi - ről menne. 1000 - es digi net van otthon.
A készülékek relatív közel vannak egymáshoz.

Köszönöm szépen előre is a segítő hsz - eket. :R

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#77963) qnadam válasza gilfoyle (#77961) üzenetére


qnadam
veterán

120-ból egy kupac tp-link eap225 talán kijön, azok mesht is tudnak alkotni ha kell.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#77964) stilo18 válasza stilo18 (#77962) üzenetére


stilo18
addikt

Asus AC65 lett :R

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#77965) CortezX válasza Intruder2k5 (#77960) üzenetére


CortezX
aktív tag

A jelenlegivel 10 Mbites kapcsolat a plafon, ennél csak többet tud (mondjuk 50-el kiegyeznék). :U

(#77966) Multibit válasza CortezX (#77965) üzenetére


Multibit
veterán

A gyors(abb) VPN szerverre vonatkozó igényed lehet necces. A jelenlegi favoritban üzemelő MediaTek SoC sem lesz jelentősen fürgébb. Az IPQ8065 kategóriájú procival szerelt routerek lehetnének jók neked (bőven 50 Mbps felett tudnak), de azok jóval drágábbak. Ha ennél is gyorsabb kell, akkor marad az router építés.

(#77967) MaCS_70 válasza CortezX (#77959) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egy Raspberry a router mellé nem lenne előrelépés VPN-ben?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#77968) Intruder2k5 válasza CortezX (#77965) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha tippelnem kéne, azt mondanám, hogy ~30Mbps-re talán számíthatsz, de 50 nem lesz. Az OpenVPN erős titkosítása megviseli ezeket a SoC-okat. Valahol az Openlinksys fórumon láttam egyszer, a két magos ARM alapú ASUS-ok is e-körül tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#77969) nocry válasza CortezX (#77965) üzenetére


nocry
csendes tag

Esetleg ha Wireguard VPN-el is kiegyezzel, akkor egy AC65P OpenWrt-n 200MBbps-t is tud.

(#77970) MaCS_70 válasza nocry (#77969) üzenetére


MaCS_70
félisten

WireGuardot szerintem kizárólag az használjon, aki pontosan tudja, hogy mi is az, és ennél fogva azt, hogy ez egy tesztverziós projekt, amit még a fejlesztői sem ajánlanak felhasználói használatra.

Ennél fogva megismerésre szerintem érdemes ajánlani, de nem hozzáértőknek használatra semmiképpen sem!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#77971) mjani1172


mjani1172
addikt

Megjött az Ac65. De nem bontottam ki, előfordulhat hogy nem lesz rá szükségem.
Annyi történt közben, hogy a Digi kicserélte a Huawei routert és a vadiújnál ugyanúgy nincs néha wifi. Tartok tőle hogy nem a router hanem a laptopom lesz a hibás.

(#77972) TeeJay válasza mjani1172 (#77971) üzenetére


TeeJay
félisten

vadiúj Huawei ONT mostanában wifi mentes tehát egy sima ONT és semmi több
szóval kell neked az az AC65P hidd el :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77973) mjani1172 válasza TeeJay (#77972) üzenetére


mjani1172
addikt

Van benne WiFi. :)
Használom is, de mivel pont ugyanaz a hiba áll fent mint az elődjénél az gyanús. :F
Zavart érzek az erőben.

(#77974) emre33


emre33
addikt

Sziasztok.

Spéci routerre vagy hasonló eszközre lenne szükségem.
5Ghz érkező wifit kellene lan továbbítani. Milyen (olcsóbb) eszköz tudja ezt?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#77975) MaCS_70 válasza emre33 (#77974) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mondjuk TP-Link CPE510 -- hogy itt is válaszoljak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#77976) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Sziasztok!

Egy ismerősömnek megtetszett a Xiaomi 3G routerem, amivel lehet torrentezni és külső merevlemezt is létre lehet hozni hálózati meghajtóként. Mi a legolcsóbb router most, amivel ez szintén hasonló minőségben megoldható?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#77977) meri


meri
aktív tag

Sziasztok, mennyit érhet használtan egy RT-AC86U tökéletes állpotban, gari nélkül?

uff

(#77978) MaCS_70 válasza meri (#77977) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azt én is szeretném tudni, mert én is keresek. Az Alzában rövid ideig 55e Ft-ért adták -- el is kapkodták.

Én kb. 40e Ft-ra saccolnám egy már nem garanciális példány reális értékét.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#77979) blakey válasza MaCS_70 (#77978) üzenetére


blakey
titán

Az Alzában rövid ideig 55e Ft-ért adták -- el is kapkodták. - gondolkodtam rajta, de tudtommal 2 év garival adták és nem gyárival. Ettől függetlenül továbbra is gondolkodom rajta. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77980) 0xY


0xY
tag

Sziasztok!

Mesh wifit szeretnék egy 3 szintes házba (pince + földszint + emelet), milyen típust ajánlanátok? 100/100Mbps most a net, de ez később változhat. Jó lenne, ha lenne több gigabites port legalább az egyik egységen.
köszi!

(#77981) MaCS_70 válasza blakey (#77979) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 2 vagy 3 év jótállás olyan sokat szerintem nem oszt-szoroz. Úgy látom, hogy ha ezekkel a routerekkel gond van, az már az elején jelentkezik, ha meg nem, akkor bőven túlélik a 3 évet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#77982) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok!

Ajánljatok nekem jelerősségben Asus RT-N16 szintű routert! Behalt és Asus RT—AC57U v.1-re cseréltem, de gyenge! A modem és router a szüleim házának ablakában van, viszont a laptop és telefon a kb 8 méteres udvar és vályogfal után lenne :) köszönöm

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#77983) Newyorker válasza Newyorker (#77982) üzenetére


Newyorker
addikt

Asus RT-AC65P?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#77984) TeeJay válasza Newyorker (#77982) üzenetére


TeeJay
félisten

nem gyenge az
max rosszul állítottad be

mutasd a 2,4 és 5GHZ wifi beállításaidat
vagy minden auto-n van?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77985) Newyorker válasza TeeJay (#77984) üzenetére


Newyorker
addikt

Auto-n van igen :) az udvaron még van jel szépen, de a lakásba belépve legyengül, majd ennyi! Pedig itt nincs mi zavarja, falun élek :) összedugtam, qiuck start és ennyi

[ Szerkesztve ]

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#77986) TeeJay válasza Newyorker (#77985) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor amit már kismilliószor leírtam

2,4GHz beállíás
N-only
fix 20 vagy 20/40MHz mód attól függően hogy sok szomszéd wifi van-e
1-13 között meg megnézed telefonos wifi analyzer alkalmazással hogy melyik csatorna a legkevésbé zavart
titkosítás WPA2-AES

5GHz beállítás
N/AC mixed mód
fix 80MHz
36-os vagy 52-es vagy 100-as blokkra teszed
WPA2-AES

így teszteld

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77987) Newyorker válasza TeeJay (#77986) üzenetére


Newyorker
addikt

Rendben :) egy szomszéd van csak, egy wifivel, falun vagyok :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#77988) Gubek-Einste válasza MZsoltee (#77976) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ennél nincsen olcsóbb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#77989) Gubek-Einste válasza 0xY (#77980) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#77990) cettlee


cettlee
őstag

hali!
ma vettem egy archer c6-ot és mindent tudtam állitgatni, de gyorsan csináltam egy firmware frissitést és azota nem tudok belépni egy csomo beállitásba(pl wifi), mert loading ikonnál elakad. Csináltam factory resetet meg hardresetet is de nincs változás. Még a quick setup is loadingol ami a gyári szoftverrel müködött.
amugy a wifije baszott erős, eddig range extenderrel nyomtam de már nem kell :D

[ Szerkesztve ]

(#77991) cettlee válasza cettlee (#77990) üzenetére


cettlee
őstag

na jo wifin kapcsolodtam egy laptoppal és igy tökéletesen müködnek a ruterbeállitások. nagyon érdekes :D

(#77992) TeeJay válasza cettlee (#77991) üzenetére


TeeJay
félisten

nem tudom hogy vagy vele de én routert világ életemben LAN-on állítottam be mivel bármit szeretnél módosítani legtöbbször újraindítja és mire a wifi vissza csatlakozik...
kábelen egyből megy amint van kapcsolat

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77993) cettlee válasza TeeJay (#77992) üzenetére


cettlee
őstag

lanon valamiért nem fértem hozzá a beállitásokhoz a loading screen miatt az uj firmwarenél.

(#77994) Gomba


Gomba
senior tag

Sziasztok,

Leírnám a saját ASUS AC-65P tapasztalataim, mivel itt jellemzően csak pozitív példák vannak. Nem tudom, hogy nálam miért nem lett pozitív, fontos, hogy ezzel senkit nem akarok itt támadni (sőt inkább respect itt a szakiknak akik folyamatosan segítséget nyújtanak!)

- a következő felhasználásra vettem: 500 mbit-es internet, 60 m2 tégla lakás. 3 LAN eszköz (benne egy NAS), 8-10 wifi eszköz, igény szerint VPN (bár ez jövőbeni terv, tehát egyelőre nem volt használva)

szempont volt:
1. hogy jobb lefedettséget/sebességet adjon, mint a jelenlegi UPC connect box,
2., illetve, hogy lehessen rárakni open source firmware-t.
3. kiegészítő szolgáltatások kevésbé lényeg (van NAS, így sem HDD rákötés sem torrent nem szempont) csak a VPN lehetőség és inkább a biztonság

Ehhez képest a következők a tapasztalataim:
Nem ad jobb lefedettséget / nagyobb sebességet a router a gyári firmware-rel a UPC connect box-nál!
(természetesen inSSIDer alapján csatornabeálltás megvolt, illetve sávszélek stb.stb is).
Ezzel még megbarátkoztam volna, hiszen úgyis openWRT-vel akartam használni.
Viszont az openwrt-vel (HW NAT bekapcsolásával sem) sikerült kihozni belőle megfelelő sebességet, illetve az is folyamatosan ingadozott:
- 1. wifi méréspont: upc connect box / gyári fw: stabilan 500 mbit kvázi mindig. Openwrt: 180-max360mbit
- 2. wifi méréspont: upc connect box / gyári fw: stabilan 180 mbit kvázi mindig. Openwrt: 60 - (érdekes módon)240mbit
- kábeles sebesség: upc connect box / gyári fw: stabilan 500 mbit kvázi mindig. Openwrt: 240 - 460 mbit

Sebesség szempontjából az openwrt kapcsán a sebességingadozás és az, hogy kábelesen sem tudja kiadni a max sávszélességet az ami deal breaker.

Így részemről visszaadásra kerül a router és keresem az utódot.

Fentebbi felhasználási esetre keresek routert, amely valamilyen opensource firmware-rel ki tudja hajtani a sávszélességem / kellően jó jelerősséget tud biztosítani. (egyelőre ártól függetlenül)

ui: az openwrt-ben a wifi jelerősséget lokáció átállítással nem állítottam erősebbre, mivel kábelesen sem adta a sebességet...

köszi

[ Szerkesztve ]

Ép hardverben ép szoftver

(#77995) Gomba válasza Gomba (#77994) üzenetére


Gomba
senior tag

Persze ha még van ötlet, hogy hogyan lehetne azt az életet csiszolni a routerbe amit szeretnék, arra is nyitott vagyok :)

Ép hardverben ép szoftver

(#77996) TCr válasza Gomba (#77994) üzenetére


TCr
veterán

Szia,

Ezen felbuzdulva és is leírom a saját tapasztalataimat, ugyanis eléggé hasonlít nálam a setup.

UPC 500-as net,

Connect box:
Kábelen és wifin is ingadozó, 90 és 250 közötti érték + gyakran eldobálta a wifit.

AC65P (gyári fw):
Kábelen és wifin állandó 310-320, atomstabil wifivel és egyértelműen nagyobb hatótávval.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#77997) blakey válasza Gomba (#77994) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom az okokat, de nekem eddig semmilyen hiba nem jelentkezett gyárival és OpenWrt-vel sem, stabilan hozza a 300-as netemet, folyamatosan 305-310Mbps illetve iperf3 szerint is megvan a gigabit. Olvasom, hogy van akinél nem stabil ahogy te is írod de nem tudom mire vélni. Valami elkerülheti a figyelmünket.
Most mértem (300/20-as net):

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77998) MZsoltee válasza Gubek-Einste (#77988) üzenetére


MZsoltee
veterán

Csak az már nem kapható. :(

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#77999) adika4444 válasza Gomba (#77994) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Érdekes a jelenség. Kábeleket cseréld ha van rá módod, illetve jó lenne egy teszt erejéig csak egy eszközt rárakni LAN-on, nem tudom amikor mértél így történt-e.

Érdemes lenne továbbá a Connect Box-ot modem módba rakni, majd egy eszközzel mérni a CB-vel közvetlen, utána pedig a routerrel csak azzal az eszközzel.

Wi-Fi hatótávban az eddigiek alapján nem egy nagy eresztés az eszköz, de a CB-nek alapból elég jó a jelerőssége. Az más kérdés, hogy azonos jel mellett a 65P jobb sebességet tud a Wave2 Wi-Fi miatt...

Nekem nincs 65P-m, majd akcióban tervezek rendelni egyet, szóval ezek az itt olvasott tapasztalatokból álltak bennem össze.

üdv, adika4444

(#78000) Gomba válasza adika4444 (#77999) üzenetére


Gomba
senior tag

megcsinálom kíváncsiságból. Igazából a kábelekre azért nem gyanakszom, mivel gyári fw-vel kihozta az 500-at kábelesen, csak openwrt-vel nem. De akkor mostmár visszanézek mindent.

@TCr és @blakey: Még küzdök akkor, ha van remény.

Mindenesetre a további eredményekről az asus routerek topikba írok majd, ezt itt nem akarom eltéríteni :)

[ Szerkesztve ]

Ép hardverben ép szoftver

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.