Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77851) krealon válasza Mardel (#77850) üzenetére


krealon
veterán

Mielott routert vasarolnal, meggyozodtel rola, hogy a mobilinternet kapcsolatban publikus IP-t kapsz a szolgaltatodtol?
Amig ez nincs meg, addig ugy sem er semmit, ha a routeren portot nyitsz.

(#77852) Mardel


Mardel
őstag

Ezt a címet kapta a szolgáltatótól a mifi.
5.204.119.xxx
Nekem nem tűnik privát címnek. (Telenor, már nem forgalmazott 100 GB-os mobilnet).

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#77853) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Üdv.

AC65P tulajoktól kérdezném, hogy akinek 1000-es T-Home-os netje van, az wifin mekkora sebességet tud mérni mobillal?

Ax-es eszköz beszerzésén gondolkodom, de ha az AC65P tudna olyan stabil 6-7-800 körül, akkor maradna az, mégis csak sokkal olcsóbb.

Köszi, ha tudtok segíteni :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#77854) Multibit válasza GrooveHero (#77853) üzenetére


Multibit
veterán

Ha nem titok, megtudhatnánk, hogy mire használod mobilon a 800 Mbps-t?

(#77855) GrooveHero válasza Multibit (#77854) üzenetére


GrooveHero
addikt

Nem titok. Semmi extra, csak szeretném elérni a lehető legmagasabb sebességet. Ha lúd, legyen kövér alapon. A gond, hogy a telefon sem mai darab, tehát valahol lesz neki egy határa, és valószínűleg a telefon lesz a veszélyes keresztmetszet. Jelenleg Netgear orbi mash van, de néha annyira szar, ingadozik a sebesség, hogy még skypolni sem lehet. Ez vajon miért van?
Remélem egy frankó routerrel ez kiküszübülhető. A hálószobában van a modem, amit a net-hez adott a tréhóm, de nincs wifi antenna hozzá, csak beépített, ezért kellene valami erősebb eszköz. Arra gondoltam, hogy cat6-tal kivinném a netetet a modemtől az előszobába a routerig, és onnan menne a wifi. Ez így megoldható?

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#77856) st3v3np3t3r válasza woodworm (#77844) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Többször is volt cikk róla, hogy a Xiaomi kémkedik a felhasználók után.

Torrentet nagyon ritkán használok, van Netflix,HBO GO és Telekom Moziklub, tehát nagyon a torrentre nem vagyok rászorulva, max olyankor, ha olyat szeretnék olyat nézni ami egyiken sincs fent.

Elsősorban az Xbox One S letöltései miett kell a gyors net, ugyanis a 40-100GB-os játékok letöltéséhez javasolt a gyors net, a T-s vdsl net pont hogy nem jó erre, mert azzal az 5-50Mbit-es sebességgel nyugdíjas koromra tölti le a játékokat. kb. 3napig töltött le 12db játékot kb.500GB körüli összméretben ezzel a sebességgel, volt ami 100GB volt.

Ami van itthon, az 2 smart tv,1 tablet,2 okosteló meg 2 laptop(n-es wifi és gbit lan) és az xbox. Nem vagyok aktív torrentező,max. 2-3 napig hagyom bent, utána törlöm.

Ezt az Asus AC57U-t lehet megjátszom. :R

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#77857) blakey válasza st3v3np3t3r (#77856) üzenetére


blakey
titán

Többször is volt cikk róla, hogy a Xiaomi kémkedik a felhasználók után. - inkább semmit ne olvass, mert ugye ami nincs leírva az nem is létezik.
Minden létező cég kémkedhet bárki után, a lehetőség adott, Samsung TV-k-nél is volt hasonló. Xiaomi jó cucc, nem kell ennyire bexarni, ráadásul van amelyikre létezik CFW azzal meg nem nagyon tud kémkedni, ez a mai világ hibája, túl sokmindenről tudunk. A tizede is elég lenne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77858) st3v3np3t3r válasza blakey (#77857) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

inkább semmit ne olvass, mert ugye ami nincs leírva az nem is létezik. - Ha nem baj, had én döntsem el, hogy olvasok vagy sem és ha olvasok, akkor milyen témában. :((( Mellesleg ha több szakértői oldal egybehagzóan ugyan azt írja, nyilván azoknak hiszek, nem egy olyan embernek aki ellenkezőjét állítja :((( Nem állítom azt, hogy nincs enek olyan oldalak, amik túloznak vagy kamuznak. Ahogy megoldható okosteló, úgy egy routeren is.
Csak pár cikk az elmúlt évekből: [link] link link
Ha már samsung, az LG-nek is voltak "kémkedős" okostv-i...
Légszives fogadd el tényként,hogy a Xiaomi márka nálam kizárt, ahogy telefonban úgy egyéb másban is! Ha tetszik tetszik, ha nem, ez van. Téma lezárva!

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#77859) viktorhu válasza GrooveHero (#77853) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem Galaxy S8 tud kb. 900-as linksebességet a koaxos sagemcom wifijével, ebből 500 körüli speedtest eredmény lesz.

(#77860) woodworm válasza st3v3np3t3r (#77858) üzenetére


woodworm
veterán

Ez ugyanannak a hírnek különböző interpretációja évekkel ezelőttről. Korábban leírtam, hogy a xiaomi gyűjtőnév és sok beszállító termékét forgalmazza saját nevén.
Ki lehet zárni gyártó és ár szerint is terméket, csak azt is fogadd el tőlünk, ha a megmaradt halmazban nem marad ajánlott termék.
Egyébként a xiaomi mir3g és az asus ac57uv1 is kifutó széria, az utódaik gyengébbek. A 10-12 ezer Ft-os sávban pedig belépőszintű termékeket fogsz találni, amik nem fognak túl fényesen szerepelni terhelés alatt.

(#77861) GrooveHero válasza viktorhu (#77859) üzenetére


GrooveHero
addikt

Köszi. Az az 500 megvan stabilan? Vagy ugrál föl-alá 150 és 500 között? Mert nekem az ingadozással van a legnagyobb gondom :(

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#77862) norba69 válasza st3v3np3t3r (#77858) üzenetére


norba69
senior tag

[link] [link]
Ezek óta én senkinek nem javaslom lenovo termék vásárlását. Elbaszták a kalapácsnyelet, meg a bizalmat. Ráadásul kínai is.
Ráadásul a magyar szervízhátterük is egy kalap kakkantyú volt a közelmúltig.

(#77863) blakey válasza st3v3np3t3r (#77858) üzenetére


blakey
titán

Légyszíves te is fogadd el, hogy ez nem fekete vagy fehér. Nem így kell felfogni a világot, ennyi, tényleg zárjuk le a témát. Az Asus is kémkedhet ha már itt tartunk.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77864) st3v3np3t3r válasza woodworm (#77860) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ha a megmaradt halmazban nem marad ajánlott termék - Nyilván ha lenne magasabb keretössszegem erre, nem állnék le vitázni,mert akkor vennék egy 60-80ezres gamer routert és kész, de mivel a nem mindenki teheti meg,hogy ekkora összeget költsön egy ilyen eszközre, sajnos kompromisszumot kell kötni. Megértem, hogy ti csak jót akartok, csak azt nem veszitek figyelembe, hogy az általatok ajánlgatott routerek többségét nem biztos, hogy meg tudják venni.
Mivel nem extrém használathoz kell,mint sok más usernek(aktív torrentezés pl.), így nem értem miért kell gamer vagy felső kategóriás router egy egyszerű netezéhez, max. játékletöltéshez Xbox-on?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#77865) st3v3np3t3r válasza blakey (#77863) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

meg az okos fogkeve és az okos mosógép is

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#77866) viktorhu válasza GrooveHero (#77861) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem ugrál, kiraktam a 100-as csatornára a wifit, ott egyelőre nincs interferencia.

(#77867) woodworm válasza st3v3np3t3r (#77864) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem nem ajánlott itt senki drága gamer routereket. A 60-80 ezres ajánlat pedig durva túlzás. Az utóbbi időben szinte két ajánlat hangzott csak el, sokan nehezményezték is. A drágábbik is 20-25 ezres sávban mozgott akciózva.

(#77868) st3v3np3t3r válasza woodworm (#77867) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

A 60-80ezrest én hoztam fel példának. Az Asus RT-ACP65P az Gaming Router,legalábbis pár helyen így jellemzik.
De mint korábann is írtam , az ACU57-et megjátszom majd, ha lesz még valahol. Az még belefér a keretbe

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#77869) Intruder2k5 válasza st3v3np3t3r (#77868) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az a "Gaming Router" sima marketing szöveg, ugyanolyan router mint bármely másik. Ha nem kapsz RT-AC57U v1-et, akkor köztes megoldás lehet még az RT-AC1200GU, ami gyakorlatilag ugyanaz a hardver.

[ Szerkesztve ]

(#77870) st3v3np3t3r válasza Intruder2k5 (#77869) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

köszi neked is :R

majd kedden derül ki melyiket tudom beszerezni

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#77871) TeeJay válasza GrooveHero (#77855) üzenetére


TeeJay
félisten

mivel hogy az AC65P = AC85P ezért 4x4:4 MU-MIMO wave2-es wifi van benne
milliószor leírtam már hogy gyári FW alatt 80MHz mód a maximum úgy a 4 antennával tud 1733mbit linket
telefon viszont 1-2antennás max, az újabb közép kategória felettiek már 2antennásak
így 80MHz-en 866mbit link lesz a max azzal meg Asus topikban írtak jó pár mérést 490-520megabit reális ha jó a vétel
Ha ettől több kell akkor 3 vagy 4 antennás kliens kell de az telefonban kétlem hogy lenne
Másik megoldás lenne ha a 160MHz wave2 módot belőni de gyári FW alatt ez tiltva van, openwrt alatt működik de azt szintén kevés telefon tudja szerintem
ott 2antennával is összejönne az 1733mbit link

Maradjunk annyiban 2antenna 80MHz az általános így 500megabit körül számíthatsz
ha ettől több kell akkor veszel AX routert AX képes telefonnal és vagy bejön vagy nagyon drága szívás lesz mivel alig van tapasztalat ezekkel

másik kérdés hogy 500megabit mobilra hova kell, hiszen torrenten kívül másra kétlem hogy lehetne használni, mobilon és főleg wifin meg nem torrentezünk mert nem arra van :D

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77872) failed válasza st3v3np3t3r (#77858) üzenetére


failed
tag

bármikor, bármidet ellophatják. az internet szolgáltatód szerintem nem tudja, mire vered ki otthon? dehogynem. banki adataidat szerinted meddig tart lenyúlni legyen bármilyen routered?! de mondok jobbat. addig örülj amíg mindenki telójáról lopják az adatot, mert az olyan tetemes mennyiségű adat, amit feldolgozni/használni - jelenleg - nem lehet. max statisztika jelleggel. tehát nincs félnivalód. tudod van aki fürdőnadrágban zuhanyzik a fesztiválon, és van aki pont leszarja, hogy látják a brét. ha el tudod fogadni, hogy látják a brét, akkor onnantól te is le fogod szarni...

[ Szerkesztve ]

Intel i5 10400F | Gigabyte B460 HD3 | 2x8 DDR4 Gb Corsair Vengeance@2666Mhz CL15 | Sapphire 6700 XT Pulse 12Gb | Seasonic Core GC 650W Gold | Sharkoon Revenge Economy | Kingston A2000 500GB | WD10EZEX 1 TB | SS Rival 3@qck+

(#77873) viktorhu


viktorhu
veterán

Az ezredforduló környékén egy kis vidéki internetszolgáltató tulajdonosa azzal dicsekedett, hogy egy ügyfél át akart menni a konkurenciához, ő meg megfenyegette, hogy elküldi a feleségének, hogy milyen oldalakat nézett.

(#77874) st3v3np3t3r válasza failed (#77872) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#77875) Tomace91


Tomace91
senior tag

Sziasztok!

Nézegette egyik barátom a routereket és 3-at talált így gyorsan a közelében lévő boltba.
- TP-Link Archer A5
- ASUS AC51U
- ASUS AC53

Ezek közül melyik lenne a legjobb? Vagy esetleg mi az ami jobb lenne maximum 15 000-ig?

Segítségeteket előre is köszönjük szépen! :R

(#77876) TeeJay válasza Tomace91 (#77875) üzenetére


TeeJay
félisten

ASUS AC57U V1 vagy AC65P
ezeket felejtse el, lehet rendelni neten millió helyen nem a közeli boltból kell 2-3éve polcon maradt készletet vásárolni.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77877) GrooveHero válasza TeeJay (#77871) üzenetére


GrooveHero
addikt

Köszi a választ :R
Szerintem elég lesz az az 500 megabit is, de a fontos az lenne, hogy az 500 az 500 legyen és ne 180-630-ig másodpercenként ugrálva, hogy ahogy amlítettem még a skype se menjen.

Marad ez.

Angliából venném, lévén, hogy itt élek, jelenleg az AC85P 102 font, a 86U meg 130, tehát nincs olyan jelentős pénzbeli különbség. Jobb választás lenne a 86U? :B

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#77878) TeeJay válasza GrooveHero (#77877) üzenetére


TeeJay
félisten

65P = 85P és előbbi idehaza nálunk elég bestbuy áron van
86U az szintén elég komoly router igaz az Broadcom procis de már legalább az újabb fajta és van benne normális HWNAT, bár gondolom angliában nem hemzseg a gigás FTTH net mindenhol :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77879) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Sziasztok!

Tavasszal úgy néz ki költözés lesz falura, így elkezdtem végiggondolni az informatikai rendszert, de elég hamar elakadtam, mert elég speckó tulajdonságokra van szükség esetemben, illetve eléggé vakon vagyok a hálózatokkal.

Az internetet a HWR fogja szolgáltatni, optikai 500-as net (NET500).
Lesz két vendégszoba ami távol lesz a routertől, a mi életterünk szintén távol lesz, vastagok a falak is, ezért összesen 3 db power on lan wifi erősítő dóm kerül felszerelésre, tehát fontos, hogy el tudja látni LAN-on keresztül árammal az erősítőket.

Továbbá lesz még rákötve egy NAS is biztosan. Tehát minimum 4-5 darab LAN kábel menne majd rá, plusz a bejövő net kábele ugyebár, illetve a saját asztali gépem stb. Lesz nyomtató is a hálózaton és ez valószínüleg ott lesz majd a router körül, szóval kezelnie kellene majd azt is.

Fontos még, hogy gyakran kompetitív játékokkal játszom, ezért a késleltetés és a saját részre használt sávszélesség nem szenvedhet csorbát, tehát pl. lehessen azt megcsinálni, hogy a sávszélesség pl. 90%-át mi kapjuk, a fennmaradót pedig a vendég hozzáféréssel rendelkezők kapják.

Én az Asusokat néztem első körben, de nem igazán tudom, hogy melyik lenne a legjobb vétel erre a célra, de majd Ti megmondjátok :R

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#77880) GrooveHero válasza TeeJay (#77878) üzenetére


GrooveHero
addikt

Most jött be a gigás net, eddig itt nem volt ekkora sávszél, nekünk is idehaza csak 200-as van, mondjuk azért elég. Most van a Virginnek 1 gigás, de csak 3 városban, és London nincs benne, a mienk meg igen, mondjuk havi 25k :Y :K

Akkor marad a 86U :K

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#77881) norba69 válasza galaktikus (#77879) üzenetére


norba69
senior tag

Neked egy routerre, és egy PoE switchre lesz szükséged, és figyelni kell az ap-k PoE szabványára, mert többféle van, és nem mindegyik PoE switch és AP tud együtt dolgozni.
Ha "wifi erősítő dóm" név alatt az Ubiquiti AP-it érted, ahhoz az ubi PoE switchei passzolnak a legjobban, de jó lenne pontos típust tudni az ajánláshoz.

(#77882) qnadam válasza norba69 (#77881) üzenetére


qnadam
veterán

három ap-nál nem biztos, hogy költenék plusz poe switchre, ha egyébként adnak hozzájuk tápfeladót.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#77883) viktorhu válasza TeeJay (#77871) üzenetére


viktorhu
veterán

Azért a Galaxy S8 már nem egy kiemelkedő telefon, szóval ha ez a cél, lehet telefonban is 1024QAM.

(#77884) norba69 válasza qnadam (#77882) üzenetére


norba69
senior tag

Ezért kéne tudni pontos típust, Ubi ap-t lehet kapni poe injektorral és fali rögzítővel csomagban is, meg csupaszon is, nem mindegy melyik lesz.
Nekem itthonra csomagban vett változatok vannak, így nem kellett poe switchet vennem, de egy menedzselhető unifi switchel és security gatewayjal a QoS is jól beállítható.
Csak ugye egy teljes Ubi rendszer nem olcsó :)

(#77885) woodworm válasza viktorhu (#77883) üzenetére


woodworm
veterán

Azt viszont nem támogatja a router.

(#77886) viktorhu válasza woodworm (#77885) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha koaxos az az ezres telekomos net, akkor a szolgáltatói eszköz támogatja.

(#77887) galaktikus válasza norba69 (#77884) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Igazából semmiből nincs még meg a pontos típus. Most egyszer elindultam a router vonalon, és ahogy számítottam is rá, elkezdtek felvetődni a további kérdések.

Úgy vagyok vele, hogy nem érdekel mennyibe fog kerülni a rendszer, csak jó legyen. Elfogadok tanácsot az erősítő dómokra is, mert azokkal is kicsit vakon vagyok. És amúgy igen, az Ubiquiti erősítőit néztem, de hogy melyik legyen, és milyen routerrel... :F Igazából úgy szeretném megcsinálni, hogy mindenképp LAN-on menjen nekik a táp, mert nem nagyon lehet megoldani a külső táp forrást, mert olyan lehetetlen helyekre lesznek felfúrva, hogy felejtős odavinni bármilyen áramot. Lehet, hogy most hülyeséget beszéltem, mert nem tudom mit adnak az erősítőkhöz, vagy mit nem..

Szóval első körben, van olyan Router ami "mindent tud" és van rajta bőven LAN port? :R

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#77888) Multibit válasza galaktikus (#77887) üzenetére


Multibit
veterán

Router ami "mindent tud"
:))
Nincs. Nem is lehet. Honnan tudná a router szoftverének írója, hogy neked mit jelent a "minden"? Biztos vagyok benne, hogy nekem mást jelent.

(#77889) MaCS_70 válasza galaktikus (#77887) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem egészen tiszta nekem, hogy mit akarsz.
Erősítő alatt access pointot értesz, ugye?

A rouereken jellemzően nincs sok Ethernet port, mivel az amúgy is egy külön funkció -- így hát gondolkodj switchekkel!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#77890) Multibit válasza galaktikus (#77887) üzenetére


Multibit
veterán

Szóval, neked nem mindentudó routerre van szükséged, hanem olyanra, ami az igényeid többségét kelégíti. Tetszik-nem tetszik, keresgélned kell. Persze nagy rugalmasságú rendszerek léteznek, de azokhoz szaktudás is kell (hálózat, linux, stb.)

(#77891) mjani1172


mjani1172
addikt

Javaslatotokra megérkezik az ac65.
Digis net, ezt ilyenkor a meglévő digis huawei mögé, vagy helyette kell berakni?

(#77892) kalolaci válasza mjani1172 (#77891) üzenetére


kalolaci
senior tag

Mögé, és a gigabites portra kell kötni.

(#77893) eight


eight
senior tag

Üdv :)

Akit esetleg érdekel: ac86u most 55-ért megy a "zöldmanós" webshopban, már csak 31 darab van összesen.

eight

(#77894) norba69 válasza galaktikus (#77887) üzenetére


norba69
senior tag

Ha nem zavar, hogy kicsit drágább, akkor javaslok tiszta Ubiquiti rendszert.
Routernek Unifi Security Gateway, switchnek 8 16 vagy 24 portos (igényeid szerint) unifi PoE switch, AP-nek unifi uap-ac-lr vagy uap-ac-pro-k.
Ha a nason elfut a unifi controller, akkor cloud key-t nem kell venned, de érdemes azzal is számolni, nagyon kényelmes megoldás.
Ehhez a rendszerhez érdemes ezzel foglalkozó szakembörrel konzultálni, ő pontosabban meg tudja mondani, hogy milyen igényedre mi a válasz, és a rendszer fizikai elkészítése után be is tudja állítani.
Az unifi rendszer beállítása nem teljesen soho router kategória, némi hozzáértést igényel.

(#77895) eight válasza norba69 (#77894) üzenetére


eight
senior tag

Egyet értek a javaslattal, bár a switch miatt nem tiszta, de nálam otthon UAP AC Pro, egy GS108Tv2 és egy ER-4 teljesít szolgálatot és (szerintem) nincs otthoni router ami a közelébe jöhetne ennek az összeállításnak.... viszont(!)

Szerintem felesleges. Hosszú évek tapasztalára támaszkodva - és mert sok asus routert telepítek rokonságnál, baráti körnél - azt is el kell mondani, hogy az otthoni routerek sokkal olcsóbbak és mindent meg lehet velük csinálni amire otthon szükség van.
Nem jó kimondani, de igazából "kockulásból" van otthon amim van, egy ac86u egy 5V-os noctuával a popsiján mindent is tud amire otthon szükség lehet valakinek aki mondjuk nem hét danos hálózatos mérnök (de nekik meg még az én konfigurációm is bőven kevés lenne c|:-] ).

(#77896) galaktikus válasza norba69 (#77894) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Megnézegettem amiket leírtál és tetszik a megoldás. Bár a cloud key fingom nincs mire jó, úgyhogy vannak még bennem bőven ilyen kérdések.

Saját kisebb, valami diszkrét méretű rack dobozt is gyárt a Ubiquiti? Nem nagyon találtam.

A NAS amúgy valami 2 winyós Synology lesz valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#77897) JohnD


JohnD
tag

Helló! Egyik ismerősöm kérdezi, hogy milyen wifi routert vegyen, ami kb. 30-40 méter hatókörül a wifit tekintve ill. két családi ház között is lehet használni, tehát a falakat is bele kell érteni a hatókörbe, a jelerősségbe. Egyébként otthoni használatra kell. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#77898) eight válasza JohnD (#77897) üzenetére


eight
senior tag

Egy routerrel nem lesz elegáns megoldás sajnos, túl nagy a távolság, különös tekintettel a két épület külső és belső falaira.
Vannak vezetéknélküli megoldások, de (szerintem) Ilyenkor inkább megondolandó egy földkábel húzása a két ház között és egy AP (vagy router AP módban) elhelyezése a másik épületben. Persze ez nagyobb költség, és jóval több munka (földmunkák az árok ki és betemetésénél, lépésálló fekete gégecső, utp kábel, túlfeszvédelem kütyü a kábel mindkét végére, stb), de az eredmény is sokkal jobb lesz, ezért én mindenképpen ezt tenném, 20 méternél még nem kell optikát húzni, utp-vel is minden tökéletes lesz.

Ha csak az kell, hogy akárhogy is, de "olcsó legyen és menjen", akkor pl egy Asus router amin fut a HGG fw, és fel kell "tekerni" amíg át nem lövi az összes falat amit át kell lőni.
De tényleg fontos hangsúloyzni, hogy ez messze nem elegáns megoldás, (és nem is teljesen legális, bár családi háznál nem nagyon fogsz zavarni senkit vele, csak saját magadat). Annyi az előnye, hogy olcsó és kész, nem biztonságos a zárt és a régi fw miatt és nem is biztosít jó minőségű kapcsolatot.
Az a gond az "erős jell" megoldásokkal, hogy az eszközöknek válaszolnia is tudni kell azon a sok falon és a nagy távolságon keresztül, egy telefonban vagy egy táblagéppben pedig messze nem olyan erős antenna van mint egy routerben (főleg úgy nem, hogy a router antennája "illegálisan" túl van hajtva). A távoli eszközökön nagyon "döcögős" lesz a kapcsolat, menni fog úgy ahogy, de nem szabad sokat várni tőle (pl online játék felejtős)
Az előbbi fentartások mellett viszont, meglepően sokat ki lehet hozni egy ilyen túlhajtásból, rt-n18u-val két emeletes betonfödémes házban lehetett chatelni a második emeleten telefonnal úgy hogy a router a földszinten volt és a ház másik sarkában (kb 30 méterre átlósan), az UDP-t használó szolgáltatások (pl video streamek) pedig teljesen jól mentek.
Ha mégis erre mennél akkor én javasolnék még egy erősebb tápegységet is, mert hosszú távon nem fogja bírni a gyári (pl ha a routernek 12V és 1.5A-es a tápegysége, akkor kell venni valahol - pl adapter.hu - egy ugyanolyat ami legalább 3A-es)

A tutit majd mondják az igazi szakértők, én csak éppen ráértem :)

[ Szerkesztve ]

(#77899) blakey válasza eight (#77893) üzenetére


blakey
titán

Én gondolkodtam az AC65P helyett egy AC86U-n, mert a gyári szoftver korlátozott viszont OpenWrt-vel az AC65P szerintem lekörözi az AC86U-t. Egyszerűen minden jól működik és jól konfigurálható, gyakorlatilag semmi sem hiányzik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77900) windlord válasza galaktikus (#77896) üzenetére


windlord
őstag

Nezz egy barmilyen 9-12U (unit) rack szekrenyt.

Azokba befer a patch panel, fuzo, 24 port switch, tapfeladok, nas, upc... Stb.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.