Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76138) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Sziasztok!

UPC topikból jöttem át ide. Jelenleg otthon egy TP-link 1043 V1 router (luci openwrt-vel)szolgálja ki a wifit és a netet 150mbit/s UPC csomagból.
Eljött a váltás ideje, legalább 300mbit/s csomagra, amihez illene új routert is venni.
Márkában maradnék TP-link/ASUS vonalon (linkből már volt pár darabhoz szerencsém, ASUS még ismeretlen, de nem zárkózom el előle.)
Szóval távolabbi célra gondolkodom, olyan kellene, ami a gigabitet is ki tudja szolgálni, ha úgy adódik. (Voda fejlesztés/ szolgáltató váltás esetleg.)
Ajánlották még, hogy olyat nézzek, ami tudja a IGMP snoopingot, bár nem tudom lesz-e valaha IP tv ezen a környéken (Kazincbarcika).
Amit ki kellene szolgálni:
2-3 mobil, 2 tablet, 2 laptop, 2 asztali gép, 1 nas, 1 média lejátszó, 1 nyomtató, meg esetleg a 2 tv-nek is jutna belőle.
Az asztali gépek, nas, média lejátszó és a tv-k kábelen, a többi wifin csatlakozna. (switch van, osztani tudok elég a 4 port - a 8 portért nem adok annyit) A nagy sávszél csak a kábeles cuccoknál számít (UHD filmek lejátszása, online játék stb.) a wifis cuccoknál csak hozza a standard 50-60mbitet (Ezt jelenlegi is tudja). A wifis kliensek jelenleg mind 2.5GHzen dolgoznak, de olyan router kell, ami viszi az 5Ghz-et is.
A lakás így néz ki kb.

Standard 2. emeleti panel lakás (Van vagy 20 jel a környéken). Középen a pötty jelöli a router helyét.
A piros falak 15cm vasbeton, a kékek 5cm. A fekete az ajtók helye.
A szürke területeken kellene, hogy legyen megbízható wifi jel, a kék téglalapok a kiemelten fontos helyiségek. (Tudom, szinte minden. :) )
A garázsba is jó lenne jel, de lehet azt megoldom a régi 1043 letelepítésével, és valami jelerősítőnek megpróbálom befogni.

Árat nem akartam írni, de nem a 10k-kategóriában gondolkodom.
Elsőre mondjuk 20-25k, de ha valami kihagyhatatlan dolog van, vagy túl nagyok az igényeim, akkor 35ig hajlandó vagyok elmenni. Felette már meg kell kérdeznem a főnököm. :P (Asszonypajtás)
Segítő szándékú válaszaitokat előre is köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.