- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- GoodSpeed: Megint 3 hónap Disney+ akciósan :)
- Rap, Hip-hop 90'
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- skoda12: Webshopos átverések
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
-
LOGOUT
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. szeptember
Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye! Erre a célra szolgáló topikok:
● Router gondok
● Otthoni hálózat és internet megosztás
● WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Sza_Sa #76098 üzenetére
A mesh-rendszerek egységes hálózatot alkotnak, a benne működő hosztok átadják egymásnak a hálózati információkat, tudnak az egész hálózat paramétereiről, így például megvalósulhat a valódi roaming.
Egy igazi mesh-hálózat külön csatornát tart fenn a kliensekhez való kapcsolódásra és egy másik dedikált csatornát magának a hálózatnak az adatforgalmára (backhaul). (Persze az az igazi, ha ez kábelen megy, de sokak szerint ez akkor már nem mesh, hanem menedzselt AP-k.)
Egy sima AP ezzel szemben létrehoz egy saját kis alhálózatot, ami persze része a főhálózatnak, de pl. direkt csatlakozni kell hozzá, nem lesz automatikus az átjelentkezés.
A repeater egy olyan AP, ami időosztásban vesz és a vett adatcsomagokat egy másik időslotban leadja. Ezzel elviekben ki lehet terjeszteni valamilyen lefedettséggel az alap wifit, de törvényszerűen megfelezi a sávszélességet az általa lefedett területen, és az alapwifinek sem tesz jót, mivel azonos csatornán működik.
MaCS
Új hozzászólás Aktív témák
● Olvasd el az összefoglalót!
- Milyen okostelefont vegyek?
- LED világítás a lakásban
- iPhone topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Windows 11
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Milyen egeret válasszak?
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- További aktív témák...
- Egyben 30k! Videókártyák, ram-ok, cpu-k, gépházak, alaplapok stbstb
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B650M R7 7700 32GB DDR5 1TB SSD RX 9070 XT 16GB be quiet! Pure Base 500 FX 750W
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B650M R5 7500F 32GB DDR5 1TB SSD RTX 3080 10GB Kolink Observatory RGB A-Data 750W
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H110M i5 6500 8GB DDR4 240GB SSD GTX 1050Ti 4GB AeroCool V3X Green nBase 600W
- BESZÁMÍTÁS! Asus A620M R5 7600X 32GB DDR5 1TB SSD RTX 3080 10GB Zalman M4 A-Data 750W
- Apple iPhone 14 128 GB Fehér 1 év Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- 2db UK billes (146 / 147) - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4090
- Telefon felvásárlás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- Telefon Felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- LEGJOBB KIJELZŐS! 400NIT ThinkPad T14s Gen 2 i5-1135G7 16GB 256GB FHD 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest