Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30801) Sordoran


Sordoran
addikt

Sziasztok! Tesómnak úgy alakult szüksége van a mostani router-ünkre, így újat vennénk itthonra, ehhez kérnék ajánlásokat. Most egy TP-Link TL-WR740N van, így alap, hogy ennél jobb legyen, ami fontos lenne az a wifi hatótávja. Családi házban használjuk, viszont a ház másik végében már nehezen, egyes készülékek egyáltalán nem tudnak csatlakozni, légvonalban 8-10 méterre 2-3 db 15 cm-s falon át, ami elég vérszegény ugye. Így mindenképpen olyan kéne amivel azért ennél lényegesen messzebb is erős marad a jel (esetleg még az udvaron is). A net kapcsolat amúgy T-Home 15 MBit/s-es, fekete D-Link DSL-360R router (fekete, másfél éves), és egyszerre egy PC LAN-on, 1 PC és 2 laptop valamint 3-4 telefon WiFi-n keresztül kapcsolódik rá (maximum, egyébként csak 2-3 eszköz összesen). Ár pedig olyan 7ezer körül amit tudunk rá szánni.
Eddig kinéztem a TL-WR841N-et, de jó lenne még pár ajánlás, mert boltban vesszük (utalvány miatt) és nem biztos, hogy van ilyen, jó lenne legalább 2-3 típus amiket megvehetünk.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#30802) kali válasza Sordoran (#30801) üzenetére


kali
legenda

szia,

a wifi szórás tekintetében nem nagyon lesz olyan, amivel lényegesen messzebb is erős marad a jel, a tl-wr841nd is csak akkor jelent valamennyi javulást, ha az ellenoldali eszközök képesek kihasználni azon többletet (mimo), amit adott típus ad a régibel szemben, tehát legalább 300-as és mimo képes eszközök.
a tl-wr740n 5dBi értékű antennával rendelkezik, ami jónak számít, nem is nagyon van olyan lite-n router, ami ettől jobb értékűvel bír alapban.
az jelenthet még minimális javulást, ha a tl-wr841nd 2 * 5dBi antennáját lecserélitek 2 * 8dBi értékűre; link

[ Szerkesztve ]

(#30803) mzso válasza Intruder2k5 (#30776) üzenetére


mzso
veterán

Á szóval, sok kapcsolatnál nem árt a nagyobb memória.

Egyébként a 240-hez miért kevesek? Elméletileg gigabitesnek kéne lenniük.

(#30804) kali válasza mzso (#30803) üzenetére


kali
legenda

a gigabit port szabvány, de attól még hardver (chipset, cpu, ram...stb) függvénye, hogy mennyit visz át valósan wan <-> lan útján.
van olyan gigabit portokkal rendelkező router, ami csak 130 - 150 megabit/sec átvitelére képes, de olyan is, ami a sokszorosát, akár közel a gigabit sebességet is.
nem minden típus található meg itt, de annak szemléltetésére jó, hogy mekkora szórás van; link

[ Szerkesztve ]

(#30805) kivlov


kivlov
aktív tag

Van valakinek infója vagy tapasztalata az új TP Link WR1043ND v2 vagy a WDR4900 v2 -ről?
melyiket érdemes hosszabb távra?

(#30806) kali válasza kivlov (#30805) üzenetére


kali
legenda

a tl-wdr4900 alatt dupla ram van (128 megabyte), illetve dual band képes, tehát inkább azzal érdemes előre tervezni.

(#30807) t420s


t420s
aktív tag

üdv!

kinek és milyne célre van értelme venni 802.11ac wifi routert?

a gyártók sorolják az előnyöket de nem egészen értem hogy ezek egy átlag usernek miért lennének előnyök, hacsak ezért nem h vesz egy újabb totál felesleges drága eszközt és ez jó a gyártónak.

itt vagyok én pl. az 5000 ft-os wireless n routerrel és UPC fiberpower 120-al.
a lakás minden pontján van net, hozza amit kell neki hozni. a szomszédot meg ne én lássam már el...
nekem pl. miért lenne jó az új router?

köszönöm

(#30808) Benőke


Benőke
őstag

Belső antennás ASUS mennyire jó emeletes családi házban?

(#30809) kali válasza t420s (#30807) üzenetére


kali
legenda

szia,

sokkal gyorsabb átviteli sebességet biztosít az ac szabvány, persze ahhoz mind a két oldalra ac szabványos eszköz kell.
már a 120 megabit/sec tényleges/teljes átvitele sem nagyon megy például két n szabványos és 300-as eszköz között, a 240-es net meg pláne esélytelen.
nem tudom, hogy milyen 5 e ft árú routered van, ami elég(?) 120 megabit/sec sebesség alá, bár ha nem zavar, hogy csak az adott netes sebesség csak egy részét tudod átvinni az eszközeid között, akkor nem is te vagy a célközönség az újabb technológiák szempontjából - de ezt, nehogy rosszindulatú megjegyzésnek vedd!

Benőke; konkrét típus függvénye, mivel más és más számú és dBi értékű antenákkal vannak szerelve.

[ Szerkesztve ]

(#30810) Benőke válasza kali (#30809) üzenetére


Benőke
őstag

THX.

Pontosítok.

TP-linket nézegettem a Gigabit és 20k ig. Sok rosszat olvastam és nekem is ASUS van 5-6 éve hibátlanul működik. Igaz van egy TP-LINK basic ami 2 éve működik volt vagy 2-3k de nem is kap extra terhelést.

Egyelőre nem is néztem tovább mást csak ASUS.
Szóval a RT-N14U kedvéért talán a gigabitről is lemondanék. Ára is frankó és 3G/4G netet is tud kezelni.

Aztán ott van a RT-N56U ami a határt karistolja árban sőt kicsit felette, de mindent tud. Szintén van benne 3G/4G. 5db antennával és regélnek is róla, de akkor is belső...

RT-N16 esetén sem találtam sok infót az antennáról. Szintén tudja a 3G/4G -t. 3db külső antennával, de kicsik...

3G/4G nélkül a RT-N15U.

Ha pedig nem elég az antenna, akkor még egy eszköz kéne a másik szinten és a költség keret akkor is 20k.
Giga csak a jövőt állóság miatt kellene, ha mondjuk 100M fölé menne a net előfizetés ugye. Ami jelenleg nem megy fölé, de mivel optika van a hálózat alkalmas lenne rá.
Szóval antenna miatt vagyok bajban. A régi kis ASUS 500G premium nem birkózott meg a feladattal... A második szinten nagyon gyér a jel... A wifi net stabilitása a lényeg nem a sebessége...

[ Szerkesztve ]

(#30811) Intruder2k5 válasza Benőke (#30810) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A WL-500g Premium-ból bekerült darabok 80%-a egy szériahibás sorozatból való! A WiFi kártyán egy 62Ohm-os ellenállás helyett véletlenül 62KOhm-os került rá, ezáltal süket szegény mint az ágyú! Amennyiben 3rd party firmware van rajta, akkor a wl noise parancs futtatásával le is tesztelheted, hogy a Tied ebből a sorozatból való-e? Egyébként nekem volt vagy 10db WL-500gP-m, de csak az egyik volt hibátlan!

Amennyiben a parancsra kapott érték nagyobb mint 90, akkor az a WiFi kártya a hibás szériából van!

(#30812) Benőke válasza Intruder2k5 (#30811) üzenetére


Benőke
őstag

Mindig tanul valamit az ember. Ezt nem is tudtam...
Mindegy emeleten belül eddig is jó volt, szóval ez után is jó lesz... :)

Gyári FW van rajta, a wifi emeleten belül jól használható 1-2 fal nem probléma.
Főleg vezetékes kapcsolatra van használva, de ha dolgozom sem jön zavarba (wifi -n).

Ennyi erővel akkor vehetek TP-Linket is az nem nagyobb lutri mint, hogy 2008-9 -ben megvett routeremről most derült ki hogy valszleg széria hibás. :D

(#30813) cheeka


cheeka
tag

Sziasztok!
Vettem egy TP-Link TL-MR3420 3G router-t, sajnos nem tudom beállítani a modemet, mert nem ismeri azt fel. Letöltöttem a TP-Link oldaláról a bin file-t, sikerült betöltenem a router-be, újrabootoltattam és mégsem jó. Vásárlás előtt ellenőriztem, a kompatibilis listában benne volt, Huawei E-173. Az lehet a baj, hogy UK Vodafone? Egyébként T-mobile-os. A routernek 2.2-es a verziószáma, ez van a hátoldalára írva. Próbáltam egy másik ZTE MF195 eszközzel is, az nincs a listában, persze azzal sem jó.
Tudnátok segíteni?

(#30814) t420s válasza kali (#30809) üzenetére


t420s
aktív tag

én csak azt tudom hogy kölcsönkaptam egy ac routert és nyomtam egy rakat speed test-et (ookla mint etalon + gts datanet + speedmeter hu stb) mindkét routerrel (régi N és új AC) és semmivel se mért jobbat egyik oldal se.

már a 120 megabit/sec tényleges/teljes átvitele sem nagyon megy például két n szabványos és 300-as eszköz között,

(#30815) kali válasza t420s (#30814) üzenetére


kali
legenda

nem is, ha az ellenoldali eszköz nem ac szabványú, csak a router lecserélése nem elég, hiszen - mint írtam is - az ac átvitel megvalósulásához ez feltétel, de akkor látványos lett volna a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#30816) Hofeher


Hofeher
aktív tag

1 ismerősnek kéne megoszani a netet tp link 842nd digis mobilnet milyen 3d szoftvert ajánlanátok hozzá

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#30817) Benőke válasza Hofeher (#30816) üzenetére


Benőke
őstag

Nem vagyok szaki, de találtam egy ilyet. ;)

(#30818) Gubek-Einste válasza Hofeher (#30816) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

OpenWRT

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30819) t420s válasza kali (#30815) üzenetére


t420s
aktív tag

vagyis, jön az UPC / Digi / T-Home és hozza a saját kábelmodemét (melyet ugye még véletlen se cserélhetek le saját eszközre, mert nem tudok regelni a hálón csak ISP eszközt) mely kábelmodem persze nem ac-s és innentől minek a spéci router?

az ellenoldali eszköz nem ac szabványú

eleve mi az az "ellenoldali eszköz"

bejön a UPC kábel rajta UPC kábelmodem, rajta saját wifi router azon lóg a laptop, és a laptopról futtatok egy speed test-et.
mi itt az "ellenoldali" eszköz?

az ellenoldali eszköz nem ac szabványú

[ Szerkesztve ]

(#30820) grabber válasza t420s (#30819) üzenetére


grabber
addikt

A laptop ismeri az AC szabványt?Ha nem hogyan lehetne gyorsabb az N-es szabványnál(ha azt ismeri)?

(#30821) t420s válasza grabber (#30820) üzenetére


t420s
aktív tag

az usb 3.0-as stick ac-s. és azzal folyt a teszt. a routerhez adták.

a beépített wifi egység csak N-es.

(#30822) grabber válasza t420s (#30821) üzenetére


grabber
addikt

Laptop wifi állapotnál,mit ír ki kapcsolódási sebességnek?

[ Szerkesztve ]

(#30823) kali válasza t420s (#30819) üzenetére


kali
legenda

a szolgáltatós eszköz után betehető bármilyen saját router, csak a megfelelő beállítások elvégzése szükséges.
a upc például ad egy olyan eszközt, ami kábelen kinyomja a 240-es netet, de wifi útján nem - jellemzően még a felét sem -, viszont arra te rászúrod kábelen a saját ac routeredet, arra felcsatlakozol az ac ellenoldali eszközzel (noti, pc...stb), és wifi útján is átmegy a 240 megabit/sec, akár teljes egészében.

[ Szerkesztve ]

(#30824) Gubek-Einste válasza t420s (#30819) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ellenoldali eszköz: ami használja a router, pl. mobil, tablet, laptop, tévé, mediaplayer, stb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30825) DanielK


DanielK
addikt

Van egy Linksys EA2700 routerem. Jelenleg a régi, nem felhős firmware van rajta.
Sajnos a wol nem megy kívülről, pedig minden be van állítva. Még próbálgatok egy-két dolgot, hátha.
Van valakinek megoldása rá? Esetleg tudtok rá custom firmware-t? :F
Nagyon köszönöm! :R
A router gondok topikban 2 napja nem válaszolnak, így ide is feltettem. Bocsi!

(#30826) Csolaszol válasza kissadam9 (#29636) üzenetére


Csolaszol
csendes tag

D-Link DIR-657

Egy kalap ...
Papiron minden szép és jó, viszont a valóság már nem az igazi.
2012-es a legújabb firmware, 1 firmware frissítés érkezett rá eddig.
A router minden!!! beállítás módosításánál újraindul. Ez elég zavaró tud lenni, mert van mit beállítani rajta.
A wifi erőssége gyenge, a rosz minőségű beépített antenna miatt. És a wifi csatlakozással is voltak problémák. Folyamatosan ledobált egy telefont a wifi hálózatról.
Vezetékes teljesítménye sem valami biztató. 3!!! torrent egyidejű futtatásának hatására, a kezdeti 60 megabites netből 10-20 perc után már jó ha 6 megabitet ki tud használni. Ilyenkor már a honlapokat sem hajlandó betölteni normálisan. Sebességteszten sem tud ilyenkor a 6 megabit fölé menni. Jobban megterhelve, volt hogy eldobta a netet, és újra kellet indítani.
Már a második ilyen router van nálam. Egyszer már cseréltettem a boltban. Az előző routeren a frissebb firmware volt, a mostanin a régebbi, de nincs sok különbség köztük.

Senkinek nem ajánlom.

(#30827) csixy válasza DanielK (#30825) üzenetére


csixy
addikt

Brian Slayer azért már alkotott valamit:

link

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#30828) DanielK válasza csixy (#30827) üzenetére


DanielK
addikt

Köszi és erről lehet tudni, hogy mi működik és mi nem? :F :R

(#30829) csixy válasza DanielK (#30828) üzenetére


csixy
addikt

Hát ez próba-csereszne a Te felelősségedre !
De hát ha cysco, akkor valahogy csak meg lehet gyógyítani, ha elromlik (TFTP, vagy TFTP Folyamatos pingelés közben elkövetett resettel) nem?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#30830) DanielK válasza csixy (#30829) üzenetére


DanielK
addikt

Hát akkor inkább hagyom. Ezek azt sem tudom, hogy mit jelentenek... :B :R

(#30831) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Nővéremnek szeretnék venni egy routert, 1 gép menne róla vezetékkel, aztán wifi-n keresztül mennének telók, esetleg néha egy laptop, meg a TV, de lehet az is inkább vezetékkel, hogy biztos menjenek a BD filmek is.

Milyet érdemes venni? Nekem otthon és az albérletben is 841ND van, teljesen meg vagyok vele elégedve, viszont pl tesóm otthoni gépével csak olyan 20Mbit megy, néha annyi sem (80Mbites a net). De gondolom ez inkább az ő wifi-modulja miatt lehet (az is valamilyen TP-link, nem tudom a pontos típusát).

Láttam, hogy most is ez volt ajánlva valakinek, akkor gondolom nekem is ezt lenne érdemes vennem? csak tesóm pampog, hogy nála ilyennel lassú a net :W .

Ja, egy 70nm-es panelbe lesz, ha ez számít, jóféle vasbeton falakkal.

[ Szerkesztve ]

(#30832) kali válasza petyus_ (#30831) üzenetére


kali
legenda

szia,

amennyiben a tesódnak csak g szabványos (54-es) modulja van, úgy hiába vár többet, tehet be bármilyen routert, akár ac szabványosat is, a szűk keresztmetszet a g szabványos modul lesz, aminek a jellemző (mérhető) sebessége 20 - 22 megabit/sec környékén maximalizálódik.
vegyen n szabványos (300-as) wifi modult az n szabványos (300-as) routerhez, és jobb lesz az átviteli sebesség.
ja, és állítsa be a környezetnek megfelelő csatornát, mert az sokat számít!
más kérdés, hogy 80/25 megabit/sec pppoe net alá már gigabit képes router ajánlott.
nem rossz vétel 5 - 6 e ft környékén a tl-wr841nd, pláne a v8, ami hardveresen erősebb kicsivel az elődeinél.

(#30833) petyus_ válasza kali (#30832) üzenetére


petyus_
senior tag

Köszi a választ, nála csak 20Mbit lesz, úgyhogy akkor jó lesz ez. Amúgy az itthonit még régebben vettem, amíg nincs gond vele, meg jön rendesen a 80Mbit, addig nem cserélem.

(#30834) kali válasza petyus_ (#30833) üzenetére


kali
legenda

igen, átviszi a 80-as netet, de ha húzós (maximális) terhelést kap (le és fel is), akkor már szűk keresztmetszet a maximális átviteli képesség, azért javasolt a gigabit képes típus.
20-as net alá pláne bőven elég, akár még a 700-as széria is, kábelen az is tud annyit, csak a wifi nem 300-as és mimo képes, hanem csak 150-es lite-n, de úgy is sokkal többet átvisz, mint 20 megabit/sec, ha az ellenoldalon is legalább 150-es modul van.

(#30835) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Na srácok csak annyi a kérdés

ASUS RT-N14U
vagy
NETGEAR WNR3500L

A jobb vezeték nélküli erősség a nyerő.
Melyik a jobb router ?
Sima netezésre kell.
Köszi

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#30836) p2pp


p2pp
őstag

A mostani legújabb ac routerek mennyit visznek át max. wifin?

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#30837) Intruder2k5 válasza Kiskokó (#30835) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

RT-N15U vagy Netgear WNR3500L v2

(#30838) Intruder2k5 válasza p2pp (#30836) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ideális körülmények közt, megfelelő klienssel, jó beállítással akár 3-400Mbps közt is...

(#30839) Assdak


Assdak
őstag

Sziasztok,

Úgy néz ki haldoklik a T-s Speedport modemem. Tévedésből vettem egy TPLink WR1043ND rev.2-t, azt hittem az megoldja a problémám, aztán rájöttem, hogy ebben ugye nincs modem.
A kérdés az lenne, hogy mitévő legyek. Vigyem ezt vissza, és cseréljem be egy Linksys X1000-re? Elvileg az Wifit is tud, kérdés, hogy egy családi házat mennyire szolgál ki. Vagy pedig, a TPLink mellé vegyek egy külön modemet, és ha igen, milyet?
Esetleg egyéb más megoldás?

(#30840) Gubek-Einste válasza Assdak (#30839) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ajánlott a modem-router kombo több okból is.
Kérdés, hogy milyen net csomagod van mert ha VDSL akkor nem tudsz saját modemet használni.
Mivel a Speedport-ot a szolgáltató adta így tőlük kellene másikat kérni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30841) Scrym


Scrym
tag

Üdv.!

Tudnátok olyan routert ajánlani aminek nagyon erős a wifije és megfizethető?! Nem olyan nagy a távolság viszont szint különbség van, nagyon vastag beton födém. Telepítettem már hasonló helyen hálózatot, és nagyon gyenge volt a jel az alsó szinten. Annyi a különbség, hogy itt most az alsó szinten lenne a router, nem tudom, hogy az számít e. Amúgy lassú ADSL net lesz osztva vele, nem kellenek különböző extra funkciók csak jó erős legyen a jel!
Előre is köszönöm!

(#30842) Gubek-Einste válasza Scrym (#30841) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az általánosan ajánlott típusok vannak, wifi-jük olyan amilyen. Beton födémre kábelezés + másodlagos eszköz a legjobb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30843) DanielK válasza Gubek-Einste (#30840) üzenetére


DanielK
addikt

Miért nem? Akkor hogyan osztod meg a netet otthon, ami a modemből jön? :F :R

(#30844) Assdak válasza Gubek-Einste (#30840) üzenetére


Assdak
őstag

Egyelőre ADSL van 20mbit. A szolgáltató nem ad garanciát a modemre, azt mondták vegyek helyette másikat magam..
Modem-router kombót arra érted, hogy 2in1 vagy modem-router külön, láncban? Mit ajánlasz helyette?

(#30845) töky76 válasza Intruder2k5 (#30739) üzenetére


töky76
tag

Köszi!

(#30846) csixy válasza Assdak (#30844) üzenetére


csixy
addikt

http://logout.hu/cikk/uj_firmware_d-link_adsl_modemekhez/bevezeto.html

Routernek, meg amit jónak látsz pl:tp-link TL-WR 1043ND v2 .

Jé ! most látom , hogy a routered már meg is van. :DD

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#30847) mzso válasza kali (#30804) üzenetére


mzso
veterán

Hmmm. Ebből a listából úgy látszik a Netgear WNR3500L jóval többet tud mint az rt-n16, kár hogy a 15u nincs rajta.
Itt 940-et írnak ami meglepően nagy a másik kettőhöz képest

(#30848) arn


arn
félisten

Meg jo regen bekonfigoltam a wrt54gl routeremet tomatoval, azota is kifogastalanul teszi a dolgat. Viszont szeretnek csinalni egy szervert medias tartalomhoz, wifis megosztassal. A mostani (pl ac) routereknel mar mukodik a gyakorlatban, hogy egyik szobabol atlojem a fullhd filmet a masikba?

A masik, hogy csatlakoztathato rajuk usbs 4g modem (stick mobil)? Ideiglenesen szuksegem lenne ra.

Tudnatok ajanlani vmi megbizhato darabot, ami kiszolgal a kozeljovore nezve? Gondolom a lista a topik elejen mar nem aktualis.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#30849) szofi87


szofi87
csendes tag

Sziasztok! Egy Huawei E5170 típusú routert használok SIM kártyával.
PlayStation 3-al használom, de sajnos a router nem tudja a DMZ beállításokat, így senkivel nem tudok online játszani. Abban szeretném tanácsotok kérni, hogy ha egy plusz routert (ami már tudja a DMZ-t) csatlakoztatnék arra az egy szem LAN csatlakozójára az E5170-nek és az újonnan beiktatott routert csatlakoztatnám akár vezetekésen akár vezeték nélkül a PS3-al akkor már müködnének e a DMZ beállítások?
Ha igen akkor milyen routert kell vásároljak? Köszönöm!

(#30850) kezdő


kezdő
senior tag

Hi!

Tervezgetem egy alap NAS beszerzését és ez router cserével járna együtt.
Jelenleg TP-Link WR842ND van szolgálatban Gargoyle fw-el.

Ugye a NAS LAN-on lenne a routerre kötve így egy olyan eszköz kell ami Gigabites.

Az eszközök wifin érnék el a NAS-on lévő fájlokat, tehát szempont lenne az erős jel.
Minden eszköz N-es, sajnos valamelyik csak egy antennás,de akad dual bandes is, ezért olyan router kéne ami kezeli az 5 GHz-et is.
AC szabványért nem adnék plusz pénzt, nincs ilyen kliensem.

TP-Link WDR3600 teljesen megfelelne (árban is), de sok rosszat olvasni a jelerősségről, szakakadozásokról.

Mi lenne ennek a legolcsóbb alternatívája?

Bónusz kérdés:

A kábelezés sok gonddal járna, így a nappaliban egy TP-Link TL-WA850RE szolgáltat LAN-on netet a TV-nek. Nincs folyamatosan bedugva, csak ha szükség van rá.
Mikor ez az extender üzemel akkor felezi a belső hálózat sebességét? Tehát negatív hatással lenne a NAS vezeték nélküli elérési sebességére?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.