Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30851) Brogyi


Brogyi
senior tag



A kezem közé került egy TP-Link 1043 V2.x és megmértem. Sajnos az a gyanúm kevés a hardwerem hozzá.
Így is látszik hogy elég erős hiszen a TP legerősebb SoC-a van benne.
HW NAT 871Mbps
No HW NAT 244Mbps. Erre a tempóra szamítsatok az OpenWrt portolása után.

[ Szerkesztve ]

(#30852) Assdak válasza csixy (#30846) üzenetére


Assdak
őstag

Az a gond, hogy lövésem sincs, mit érdemes modemből választani.
Illetve, ha már most rászánok, akkor jó lenne olyat venni, ami kiszolgál később is, ha esetleg bővülne a jelenlegi 20Mbit es sávszélem. Vagy ebben az esetben már külön erre a célra kitalált modemet ad a szolgáltató?

(#30853) yodamester10


yodamester10
őstag

A hétvégén szándékozom megvásárolni a routert,ezért kérnék utoljára egy kis segítséget :R
Ami a legfontosabb,az az asztali gépről DLNA-n 3d filmet átküldje wifin kb 5-6 méterre levő tévére,családi házban azonos szinten meg egy mobil használná a netet.Négy kiválasztott lett,hosszú távra kellene,az internet sebesség 60/6-os.

[ Szerkesztve ]

(#30854) Gubek-Einste válasza DanielK (#30843) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pont az az ajánlott, hogy legyen egy különálló modem és egy különálló router és nem egyetlen eszközt használj helyette.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30855) Gubek-Einste válasza Assdak (#30844) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

D-Link 360R T1E az egyik legjobb ADSL modem amit kapni lehet, vedd meg és egyből mehet is rá dchard fórumtárs által készített firmware.
Az ajánlott, hogy legyen egy különálló modem és egy különálló router és nem egyetlen eszközt használj helyette.

#30852
20 Mbps-bél gyorsabb xDSL nethez már VDSL modem kell amiből csak a szolgáltató által adott használható.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30856) Gubek-Einste válasza arn (#30848) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Erősen környezet függő, hogy átmegy-e a FHD anyag wifi-n, elméletben egy 300-as eszközök között mennie kellene de elég képlékeny dolog a wifi így előre garantálni semmit sem nem lehet.
Vannak eszközök amelyek használhatóak mobilnet megosztásra is, gyári firmware esetén ellenőrizni kell, hogy kompatibilis-e a modem és a router, 3rd party firmware-nél már valamivel nagyobb az ezirányú mozgástér.
Az általánosan ajánlott típusok vannak, pontosabb ajánláshoz jó lenne tudni a szokásos igényeket/körülményeket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30857) Gubek-Einste válasza szofi87 (#30849) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha be tudod úgy állítani a Huawei-t, hogy csak modemként működjön akkor tudsz használni másik eszközzel DMZ-t. Miért nem csak a szükséges portokat akarod kiengedni?
Bármilyen router jó lesz mivel az összes típus tudja a DMZ-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30858) Gubek-Einste válasza kezdő (#30850) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gigabites dual band eszköz ami még ajánlott a TP-Link-en kívül az az Asus N56U/N65U/N66U, Netgear 3700/4x00, sajnos olcsóbb alternatíva nincsen.
A sebesség felezés csak repeater módban és csak a rá csatlakozó eszközöknél van, nem a teljes belső hálózati sebességet felezi.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30859) Gubek-Einste válasza Brogyi (#30851) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Már a v1-el is sikerül ilyen teszt mérés során 200+ sebességet elérni OpenWRT alatt de stabil kiszolgálásban már nem volt erre képes. Kérdés, hogy folyamatos üzemben mennyit bír el?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30860) Gubek-Einste válasza yodamester10 (#30853) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nincsen AC-s kliens eszköz akkor felesleges az AC router megvétele, bár igazán hosszú távú tervezésnél már megfontolandó lehet egy ilyen eszköznek a beszerzése.
A 3D film átvitele wifi-n erősen kérdésen, megfelelő körülmények kellenek hozzá, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy menni fog-e.
Szerintem jó lesz az N66U, hosszú távra is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30861) Optika01


Optika01
tag

Sziasztok

Előre elnézést, mert ebben a témában nagyon amatőr vagyok.
Szeretnék egy új wifi routert venni, és ha már cserélek, akkor szeretnék néhány dolgot egyszerűbbé tenni otthon, és nem tudom, h ez megvalósítható-e.
Ami csatlakozik hozzá:
- Digi 20/10net
- smart TV
- tablet, mobil
- laptop

Ami jó lenne:
- lehetne rá külső whinchestert csatlakoztatni
- torrent menne rajta sz.gép nélkül, úgy hogy a csatlakoztatott winyóra mentsen
- a csatlakoztatott winyórol filmeket le lehessen TV-n játszani ( esetleg legyen benne saját média lejátszó)
- andridos tabról-telefonról illetve wines laptopról is elérhető legyen a kezelése (pl.:torrent)
- árban visszafogott készülékről lenne szó
- a használat mókolás nélkül, egy kezdő felhasználónak is egyértelmű legyen

Van erre lehetőség, vagy le kell mondjak valamiről?
Előre is köszönöm a segítséget. :R

üdv:

Optika

(#30862) Assdak válasza Gubek-Einste (#30855) üzenetére


Assdak
őstag

Köszi a választ. A baj, hogy ilyen típust, sehol nem találok. Honnan lehet ilyet beszerezni?

(#30863) Gubek-Einste válasza Assdak (#30862) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

T-Pont-ban lehet kapni, drágábban a DSL-321B néven kell keresni de hardveresen ugyan az a két eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30864) Gubek-Einste válasza Optika01 (#30861) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Router-re kötött HDD-re való torrent-ezéshez mindenképpen kell 3rd party firmware mert nélkül ez sajnos nem nagyon megy, gyári firmware-ben csak az Asus router-eken van torrent kliens de azokon sem valami nagyon jó. Természetesen nem szabad egy különálló NAS/gép teljesítményét elvárni egy router-re kötött HDD-n való torrent-ezéskor, visszafogottan fog csak menni.
Torrent-ezés és film stream-elés egyszerre nem fog menni mert a router hardvere nem fogja bírni, nem erre lett kitalálva egy router.
A több eszköz számára való HDD megosztás nem gond.
A torrent/stream miatt gigabites típus érdemes próbálkozni, ajánlottak 20k-s határral: TP-Link 1043NDv2/3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30865) Assdak válasza Gubek-Einste (#30863) üzenetére


Assdak
őstag

Köszi! Közben találtam egy elfekvő DSL-360R T1E-t itt bent a cégnél =)

(#30866) Assdak válasza Assdak (#30865) üzenetére


Assdak
őstag

Viszont még egy kérdésem lenne. A PPPoe beállításokat a modemen hol kell megejteni? Vagy az csak a routernél kell? Ebben az esetben, ha simán a modemre kötök egy gépet, honnan tudja a bejelentkezéshez szükséges user:passt?

(#30867) krealon válasza szofi87 (#30849) üzenetére


krealon
veterán

Ha a szolgaltatohoz csatlakozo eszkoz nem tovabbitja a bejovo uj kapcsolatokat (ez a DMZ), akkor tok mindegy mit teszel moge, ahhoz mar nem jut el.

(#30868) Martin107


Martin107
tag

Tudnátok ajánlani egy routert? Nincsenek nagy igények, 50m2, panelban, digi net menne. 2 laptop. Ennyi. olcsó, jó

[ Szerkesztve ]

(#30869) fogtunder válasza kezdő (#30850) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem tudom, milyen NAS-t akarsz venni, de az alap eszközök megabites porttal szereltek, szóval csak ezért nem érdemes másik routert venni, nem az lesz a szűk keresztmetszet.

a range extender mód pedig felezi a sávszélt, esetleg egy wireless bridge lehetne jó, ha amúgy a hálózat továbbosztása nem lényeges. én media streamingre mindenképpen ajánlom a kábel behúzását, még ha körülményes is, a kábel folyómétere elég olcsó, inkább jól körbe kell vezetni valahol, ahol nem látszik. nekem rengeteg szívásom volt a wifi media streamekkel, aztán végül bekábeleztem a házat.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#30870) arn válasza Gubek-Einste (#30856) üzenetére


arn
félisten

A szerver van az egyik szobaban a htpc a masikban - kb ennyi. Ezenkivul meg mobileszkozok csatlakoznanak ra neteleresi cellal (okostelo, tablet, noti).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#30871) Khaal


Khaal
őstag

Sziasztok, egyszerű olcsó routert keresek 10 megabites kábelnethez.
Egy asztali gép lesz rádugva kábelen, plusz hébe-hóba 1 vagy 2 laptop és telefon, minden 10 méteres körzeten belül.
Túl sok pénzt nem akarok kidobni rá, ezért használt cuccok között nézelődtem.
A következőek között van olyan ami kerülendő, vagy éppen kimondottan ajánlott?

D-Link DIR-300
D-Link DIR-600
D-Link DI-514
D-Link N150
Edimax BR-6204WLg
Netgear wgr-614
Netgear wpn824
Belkin N300
TP-Link TL-WR340GD
TP-Link TL-WR741ND

(#30872) KonzolKartel

napokban vettem egy asus w500v1p routert, de sajnos lassan másol a rákötött, megosztott merevlemezre. Milyen router javasoltok, amivel legalább a letöltési sebességemmel(10mb/sec) meg eggyező sebességgel tudok rá másolni. Torrentet is ezen keresztül oldanám meg, illetve DLNA-val elérhető legyen a többi eszköz. Köszönöm.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#30873) tjb007


tjb007
nagyúr

Kicsit tanácstalan vagyok.
Jelenleg egy TP-LINK modem+router kombót (TD-W8920GB) használok, idén lesz öt éve, hogy megvásároltam. Tudom, hogy nem ajánlott ilyen kombinált megoldásokat megvenni, de akkor jó ötletnek tűnt. Sajnos van vele egy nagy gond, szereti eldobálni a jelet, de ez nem állandó jellegű. Van, hogy hónapokig nincs vele gond, és van, hogy naponta többször is eljátssza ezt. Ma is ezt csinálta reggel, gondolom mindenki tudja mennyire idegesítő az ilyen. Garancia van még rá, elküldhetném a szervizbe, de mivel nem állandó jellegű ez a probléma, ezért elég nagy valószínűséggel buknék rajta 4000 forintot, de az is lehet, hogy kicserélnék/megjavítanák.
Van itthon egy régi DSL-360T, és egy vadonatúj DIR-600 is, de előbbi ugyanúgy dobálja a jelet, szóval ha úgy döntenék, hogy hagyom a fenébe a jelenleg használatban lévőt, akkor is kéne vennem egy új modemet, utóbbi pedig nem biztos, hogy elegendő lefedettséget tudna biztosítani.

Most arra hajlok, hogy veszek inkább egy DSL-360R-t (apropó, ezért mennyit szabad adni ?), plusz egy új, normálisabb routert, és ebbe fektetem inkább azt a 4000 forintot, amit nagy valószínűséggel elbuknék.
Annyi lenne csak az elvárás az új routerrel kapcsolatban, hogy ne beépített antennás legyen, és cserélhetőek legyenek. Nem lenne rossz, ha kétsávos lenne, az USB port sem lenne rossz, bár egyelőre nem használnám ki, de ki tudja mit hoz a jövő. Lényeg, hogy nem feltétel.
Árban nem nagyon szeretnék 15e forint fölé menni, de ha van 1-2e forinttal drágábban olyan, amit érdemesebb megvenni, akkor nem zárkózom el előle.

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#30874) Gubek-Einste válasza Assdak (#30866) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ugyan úgy kell használni mint eddig vagyis a gépen/router-en kell megadni a user/pass-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30875) Gubek-Einste válasza Martin107 (#30868) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net sebességre kell?
Ha 50-60 Mbps vagy az alatti csomaghoz kell akkor elég lesz egy TP-Link 841ND v8, Asus N12 D1, Linksys E900.
60 Mbps felett 20k-s határral gigabites típust: TP-Link 1043NDv2/3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2.
20k felett: TP-Link 4900, Asus N65U/N66U, Netgear 3700/4x00.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30876) Gubek-Einste válasza Khaal (#30871) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezek közül csak a TP-Link 741ND amit meg lehet venni, a többit nem.
Újonnan a TP-Link 841ND v8, Asus N12 D1, Linksys E900 ami ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30877) Gubek-Einste válasza KonzolKartel (#30872) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Router-re kötött HDD-re való torrent-ezéshez mindenképpen kell 3rd party firmware mert nélkül ez sajnos nem nagyon megy, gyári firmware-ben csak az Asus router-eken van torrent kliens de azokon sem valami nagyon jó. Természetesen nem szabad egy különálló NAS/gép teljesítményét elvárni egy router-re kötött HDD-n való torrent-ezéskor, visszafogottan fog csak menni.
Torrent-ezés és film stream-elés egyszerre nem fog menni mert a router hardvere nem fogja bírni, nem erre lett kitalálva egy router.
A torrent/stream miatt gigabites típus érdemes próbálkozni, ajánlottak 20k-s határral: TP-Link 1043NDv2/3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30878) Gubek-Einste válasza tjb007 (#30873) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Modemből egy D-Link 360R T1E ami ajánlott, egyből mehet rá dchard firmware is.
Router-ből a TP-Link 841ND v8/842ND/1043NDv2/3600, Asus N10x/N12 D1/N16 ami ajánlott, minden cserélhető antennás. Ezek közül a TP-Link 3600 dual band, a TP-Link 842ND/1043NDv2/3600, Asus N10U/N16 ami rendelkezik USB porttal.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30879) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok!
Jelenleg egy 1043ND routerem van. Kezd elegem lenni a heti többszöri fagyásból ezért keresnék valami jobb minőségű routert. Az N56U megfelelő lehet a számomra? Ezt a típust feltudom szerelni esetleg a falra? Ti hol tartjátok a routereteket? Valahogy nem tudom elképzelni a modem mellett a kis asztalon, ahogy lóg ki belőle 4-5 kábel. :F Tudtok falra szerelhetőt ajánlani? Vagy esetleg a 1043 gyári firmwaréjét ha lecserélem openwrt-re tapasztalnék változást? Érdemes ezzel foglalkozni, vagy inkább a csere mellett döntsek?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#30880) csixy válasza Assdak (#30866) üzenetére


csixy
addikt

Ha a Dchard féle cikket végigolvasod , akkor igen jó kiképzést kapsz DSL-ből.
Azt is megírta benne, hogy az Ő firmjébe már nem fért bele csak a modem funkció, a router funkció nem.
Ha felteszed a D-link DSL 360 T1E -re a Dchard fw-t , akkor a 20gigás vonaladat absoluly optomálisra ki tudod vele hegyelni.
Minden le van írva benne. Van saját topicja is . Dchard segít.
link ,
cikk .

Az 1043ND V2 meg egyenlőre jó lesz szerintem . Suste már reszelt rá egy OpenWrt buildet.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#30881) tjb007 válasza Gubek-Einste (#30878) üzenetére


tjb007
nagyúr

Köszi!
Ezek közül melyik a legajánlottabb ?

(#30882) Gézengúz válasza csixy (#30880) üzenetére


Gézengúz
addikt

20 gigás, nekem 1 is elég volna :DDD

Más... Esetleg valaki tudja, hogy a 841n/nd V9 miben különbözik a V8-tól?

[ Szerkesztve ]

(#30883) Gubek-Einste válasza laca500 (#30879) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legtöbb router-t fel lehet szerelni a falra, van az alján ehhez szükséges lyukak.
Első körben érdemes lenne egy próbát tenni az OpenWRT-vel, ha nem válik be akkor jöhet csere. Megfelelő lehet az Asus N56U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30884) Gubek-Einste válasza tjb007 (#30881) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Személy szerint a 3600-t mivel az a leggyorsabb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30885) csixy válasza Gézengúz (#30882) üzenetére


csixy
addikt

Bocs , nem Gigás hanem Mbps . Naja.
Nekem is csak 5/512-es van , ha jön valami le 700-al már annak is örülök, dehát ez a túlsó végen is múlik

:B

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#30886) tjb007 válasza Gubek-Einste (#30884) üzenetére


tjb007
nagyúr

Köszi, akkor az lesz.

(#30887) Assdak válasza Gubek-Einste (#30874) üzenetére


Assdak
őstag

Köszi, közben kiderült miért nem ment.
Miutána ma újra felhívtam a T-s helpdesket és elküldtem őket melegebb éghajlatra, a kisasszony sűrű elnézéskérések között, közölte velem, hogy a múltkori kolléga félre tájékoztatott és igazából nekem vdsl szolgáltatásom van, ezért mégis csak ők cserélik a hibás router/modemet. Még jó, hogy csak routert vettem, modemet nem, így azt még talán használni is tudom majd...

(#30888) Bolobi válasza Assdak (#30887) üzenetére


Bolobi
tag

T-home mit vársz?:D Nálam ma volt a szerelő, mert egyik napról másikra 10-ről 5mbitre visszaesett a netem, bejelentettem a hibát mondták majd jön a szerelő (azt nem mondták mikor, egyszer csörög a mobil "Itt állok a ház előtt" mondom jó csak nincs otthon senki :D ) Ma itt volt a szerelő, kérdezi a szokásosat hogy roter nélkül próbáltam-e blablabla, nyom egy speedtestet konklúzió "Ez tényleg csak 5mbit" telefonált egyet erre kiderült hogy valami rejtélyes oknál fogva a rendszer áttett 5mbitre. De a lényeg hogy 2 perc alatt visszarakták 10-re :D Szóval T-home én így nem szeretlek csak nincs más xD

i5 3570k@4,5Ghz 1,08v, Noctua D14, AsRock Fatal1ty z77, EVGA GTX980 FTW, G.Skill Ares 2x4Gb CL9 2133, Corsair CX500, Corsair 550D, Razer Deathadder 2013

(#30889) Brogyi válasza Gubek-Einste (#30859) üzenetére


Brogyi
senior tag

Hát én másképp nézem. Az C7 AC1750 az árgép szerint legolcsóbb ár 35 100Ft.
A V2 pedig 12 500Ft. Az a 22 600Ft nagyon sok a különbségekért.
Az 5GHz-es sáv nem érint, és nem is fog. Van még a RAM 128M helyett 64M. Ez jelent valamit,de ezért biztos hogy nem adok ki 22 600Ft-tal többet.
A smallnetbuilder a C7 AC1750 throughput-ját 854Mbps-re mérte. Amit én mértem az pedig közel van ami azt jelenti, hogy jól gondoltam azt, hogy ua. SoC jó eséllyel szintén képes változatlan gyorsaságra. Persze ha nem szúrják el a kis kinaiak.
Nekem a drótos sebesség a fontos. A wifi eddig sok jót még nem mutatott. Pl. probálj meg Battlefield-et nyomni wifi-n amikor a kis öcséd torrentezik.
Szóval akármit is mondtok a V2 az "best buy" gyanús annak aki nem igényli az 5GHz-es sávot.
Na, azért csak erősebb mint a 3600-as. :D

[ Szerkesztve ]

(#30890) kivlov válasza laca500 (#30879) üzenetére


kivlov
aktív tag

én most vittem vissza egy n66u-t mert lassabb volt a lanja (gigabiten) mint a1043-nak pedig valami jobbat szerettem volna bár sok bajom nem volt a 1043-al sem max 2-3 hetente kellett neki restart..
ez nem ért nekem 20 felárat ja és 5 GhHz sem tudott többet ipad minivel az asus mint a tp 2.4 en..
de ettől függetlenül egy jó cucc az asus de csak annak aki kliens oldalon is költ a megfelelő eszközökre
most elhoztam egy 1043 v2-öt és ez nagyon tetszik eddig... sokkal gyorsabb a lanja és eddig a wifije is jobb...

(#30891) vargalex válasza Brogyi (#30889) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Igen, akinek nem kell az 5 GHz, annak mindenképpen én is inkább a TL-WR1043ND V2-t ajánlanám a TL-WDR3600/4300-al szemben. Erősebb vas, és nem mellesleg valamivel olcsóbb is. Igaz, csak 1 USB van rajta, de a legtöbben úgyis csak 1 eszközt használnak, másrészt HUB-al megoldható.

Alex

(#30892) nelsonmanian válasza vargalex (#30891) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Nem dobálja a wifit, mint a kisebb társai?

(#30893) Benőke válasza nelsonmanian (#30892) üzenetére


Benőke
őstag

Tegnap előtt vettem egy TP-LINK TL-WR1043ND V2.

Feltettem a legutolsó FW -t és beállítottam tesztelésre, nem az enyém lesz. Egyelőre teljesen jó, gyors a lokális háló, + a wifin lóg 2 noti és egy telefon, igaz éjjelre lekapcsolok mindent, de tagnap semmi probléma nem volt vele, és még ma sem :)

(#30894) vargalex válasza nelsonmanian (#30892) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Erről nem tudok nyilatkozni, mert nem volt nálam még ilyen router. Én szigorúan a HW tulajdonságok alapján írtam az előzőeket.

Alex

(#30895) syler123


syler123
veterán

Hol vesztek ti 1043nd v2-őt? Szinte egyik webáruházban sem látom. :)

(#30896) vargalex válasza syler123 (#30895) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Nem írják külön, hogy V2 (legtöbbször a képet sem cserélik ki). Mondjuk ott kapsz V2-t, ahol a V1-ből már kifogytak. :) Szóval érdemes lehet rákérdezni.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#30897) kivlov válasza syler123 (#30895) üzenetére


kivlov
aktív tag

aqua és edigiben már az van előbbiben olcsóbb is:)

(#30898) Benőke válasza syler123 (#30895) üzenetére


Benőke
őstag

Nem írják oda hogy ez V2, de már csak ezt árulják mindenhol. Vagy rá kell kérdezni.

Személyesen mentem be a boltba (aqua), aztán megnéztem, ill megkérdeztem.

(#30899) syler123 válasza vargalex (#30896) üzenetére


syler123
veterán

Köszi!

Érdekesen oldják meg mivel azért nem teljesen ugyanazokkal a tulajdonságokkal rendelkezik, mint a sima 1043 :)
Jobb lett volna ha más nevet adnak neki. Szóval akkor kb ugyanazon az áron van, mint a sima? Az úgy gondolom bestbuy.

Kivlov, Benőke: thx :)

Tapasztalatok? Fagyás, akadozó net stb? Max 20mbites netem lesz, de az legyen betonstabil a routerrel :)

[ Szerkesztve ]

(#30900) Assdak


Assdak
őstag

Volt nálam a T szerviz, és kicserélte a vdsl modemet. Egy Speedport W 724V Type Ci-t kaptam. Van rajta usb, elvileg tudja az 5Ghz-et, DLNA funkcio.
A kérdés az lenne, hogy e mellé is érdemes megtartanom a TL-WR1043ND v2 -t amit a minap vettem?
Amennyiben igen, van egy kis problémám.
Összekötöttem a kettőt, 1-es ethernet/link porton, a Tplinken is beállítottam PPPoe-t netre fel is csatlakozott. Viszont míg a T-s routerre csatlakozva a speedtest.net 23Mbit et mér Wifi pedig 20-at a 20Mbites nettel, addig a Tplinken keresztül, 5Mbit van vonalon és wifi-n is. Ez mitől lehet? A Tplinken firmware frissítéssel kezdtem.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.