Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30651) Intruder2k5 válasza Corbie (#30649) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Erre egy ASUS RT-N10U B tökéletesen megfelel, valamivel több, mint a keret feléből kijön, és az USB portjára kötött HDD-vel akár torrentezhetsz is szerényen! Az összeg felső határán pedig az RT-N15U-t ajánlom, szintén USB-s, viszont ez már Gbit-es és 300-as WiFi-vel rendelkezik!

(#30652) Intruder2k5 válasza att88ila (#30650) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha már kaptál hozzá egy kezelési útmutatót, akkor olvasd el!

[ Szerkesztve ]

(#30653) Corbie válasza Intruder2k5 (#30651) üzenetére


Corbie
csendes tag

Köszönöm a választ! :)
Ez az USB-s megoldással tudnék seedelni anélkül hogy futtatom a gépet?
Sry de ez még nekem új :B

(#30654) Intruder2k5 válasza Corbie (#30653) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, amennyiben ráteszed az erre alkalmas Tomato firmware-t, és rákötsz egy USB-s HDD-t, minden további nélkül!

(#30655) Corbie válasza Intruder2k5 (#30654) üzenetére


Corbie
csendes tag

Oksa megrendeltem ASUS RT-N10U Black Diamond Wireless router lesz az áldozat.
10-ezer szállítással, szóval még maradt egy 5ös a büdzsébe aminek az asszony csak örül!
Köszi a válaszokat! :)
Már fórumot is találtam hozzá, amin ASUS routerekkel foglalkoznak kifejezetten. ;)
[link]

(#30656) Intruder2k5 válasza Corbie (#30655) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jééé, tényleg! Ott én is fent vagyok! :)

(#30657) Corbie válasza Intruder2k5 (#30656) üzenetére


Corbie
csendes tag

Aztaq ez ám az égés most nézem a nicked! :) Jónak mutatom az oldalt loool :D
Sry :p
Azt megkérdezhetem ha tomato fw teszem fel, a gari elveszik? Amúgy van benne Magyar nyelv? Bocs a lámaságomért, csak eddig annyit foglalkoztam a routerekkel hogy van net vagy nincs?! :)

(#30658) Intruder2k5 válasza Corbie (#30657) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ne is törődj vele, szeretettel várunk ott is! :)

Néhány gondolat, router vásárlás előtt állóknak...

Garancia
Gyári torrentkliens manapság csak az ASUS routerekben van, de igazából az sem ér semmit, mondhatni használhatatlan! Az egyéb szerverfunkciók, mint LAN hálózati megosztás, FTP szerver, és egyebek, szintén elég korlátozottan konfigurálhatóak a gyári szoftverekben, tehát az esetek döntő többségében a történet vége az, hogy a routerre egy moddolt firmware fog felkerülni, hogy az igényeket a lehető legjobban kielégítse, és kihozza a vasból amit lehet. Igen ám, de ez viszont elvileg, a garancia azonnali megszűnését vonja maga után. Azért elvileg, mert ha később baj van a routerrel, akkor az esetek 99%-ban vagy vissza lehet állítani a gyári firmware-t, vagy egyébként sem állapítható meg, hogy mi volt rajta, mielőtt tönkrement. Szóval a garancia megszűnése leginkább csak formai, de azért jobb ezzel is előre tisztában lenni!

Magyar nyelv nincs benne! De szerintem ez nem jelent különösebb problémát, nagyon sokan használják hozzád hasonlóan is, akik nem tudnak egy szót sem angolul!

[ Szerkesztve ]

(#30659) M.Arpi


M.Arpi
csendes tag

Sziasztok!

60mb/s-es upc-s netet rendeltem a 30-as helyett. Jelenleg tp-link wr741nd-m van. Elég lesz ez.vagy kéne másik ehhez a sebességhez? Egy laptop és 2-3 mobil lógna rajta. Nagyon nem értek a témához, de szeretném, ha nem a router lassítaná le a netet... :)

Köszi előre is!

(#30660) raven84


raven84
aktív tag

Sziasztok, abszolút kezdő vagyok routerek terén. Adott egy asus WL 500G Premium v2-es router. A múlt hétig működött rendesen de most nagyon gyenge a jel(factory reset volt). Azt vettem észre hogy elég sok router lett hirtelen a szomszédságban. Valszeg ez lehet a gond. Próbáltam csatornát váltani de nem segített semmi. A routertől 7 méterre már 22%os csak a jel. Szeretnék egy erősebbet venni. 10-15 max 20k-t költenék rá. Ha esetleg tudnátok olyat ajánlani ami átmegy 1000vasbeton falon azt megköszönnöm. A jel erősség a prioritás mert "csak" 30 megás a netem

(#30661) Intruder2k5 válasza raven84 (#30660) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én elsőként javaslom, hogy dobj fel egy 3rd party firmware-t rá, amiben tudod állítani a jelerősséget, hátha valamit segít, a csatornaválasztást pedig megkönnyíti az inSSIDer!

Sajnos ilyen csodákra képes routerek nem nagyon vannak amit itt megfogalmaztál, de ha nem segítenek a fentebbiek, akkor egy ASUS RT-N16 is javíthat valamit a helyzeten, ha márkánál maradunk, és ha magfelelő MIMO-s kliensekkel használod!

Ezen kívül az ASUS WL-500gP széria esetén is típushiba a táp meghibásodása, ami 1-2 év után szinte törvényszerűen előjött mindenkinél, és ami szintén okozhatja a WiFi "elgyengülését"! Ez a hiba javítható 1-200Ft-ból, vagy vehetsz hozzá új tápot 1-2000Ft-ért!

(negyedik hozzászólás)

[ Szerkesztve ]

(#30662) Macisajt3


Macisajt3
tag

Először is köszönöm szépen az eddigi segítséget, a megoldandó problémám azonban összetettebbé vált. :D

(eredeti kérdésem: [link])

2 különböző helyen kellene megoldanom a következő kérdést:

1.
Adott egy 2 szintes családi ház a következő tulajdonságokkal:
- a net egy upc 60/6 megás net
- upc jóvoltából van egy cisco modemem, ami egyben beépített router is (az usb port zárolva van rajta, ez a későbbiekben fontos lesz); a modem N-es szabványon szórja szét a netet
- Az upc-s modem után vezetékkel rá van kötve egy másik router (NETGEAR 3500L V1), ami g-s szabványra van állítva (telefon, kindle stb miatt), valamint az usb portjára rá van kötve egy nyomtató
- a két router egymástól kb 1 méter távolságra található, sajnos egyik sem mozgatható máshova
- a routerek a földszinten találhatók, ahol nincs is probléma a jelerősséggel, ugyanakkor az emeleten (főleg átellenben) már nagyon szakadozik a net (a hálózati kapcsolatot még fenn tudja tartani a gép, de sokszor már nem tudnak betöltődni a weblapok)
- a legmesszebbi pontig a házban a következő fizikai akadályok vannak: 2 fal + födém + egy masszív beépített szekrény
- az eszközök, amiket a routerek kiszolgálnak g és n szabványt használnak, nevezetesen 4 laptop (n), 3 telefon(n/g), kindle(g)
- a kapcsolatok száma nem kiugróan magas egyik gépen sem, inkább a böngészés a jellemző (torrent minimális, heti kb 10 gb forgalom)

2.
A másik lakás a már korábban vázolt:
- a net 20/20-as
- a routerre (Tplink 1043nd)csatlakozik
- LAN-on egy Synology NAS (nas funkció a routerben így nekem fölösleges)
- szintén LAN-on egy házimozi rendszer, amivel a NASról nézek tartalmat (nagyobb terjedelmű hd-kat is)
- valamint wlan-on keresztül 2 laptop (a laptopok megkapják a netet, valamint naponta streamelek a NAS-ról anyagot)
- a jelenlegi routerem sajnos a terhelést nem igazán bírja, a sebességet néha teljesen nullára csökkenti stb
- médiaszerverre, torrent stb funkcióra a routerben nincs szükségem, ezekre mind ott vannak a céleszközeim
- a router USB portját nem szoktam használni

Összegezve tehát a következő eszközök állnak jelen pillanatban a rendelkezésemre: Netgear 3500l v1 és egy Tplink 1043nd. Az ötletem eddig , hogy a 2. helyről átviszem az 1-re a tplinket amire felteszek egy moddolt firmware-t repeater módban (pl gargoyle-t) így az emeleten szétszórom a netet(nem szükséges az emeleten a teljes 60 mega, egy stabil 20-at szeretnék elérni) és a 2. helyre szerzek egy Asus RT-N66U-t.
Tudom, hogy eléggé összetett kérdés, de a lehető legracionálisabban szeretném elosztani a routereket (no meg beszerezni a következő routert, mert érzem hogy szükség lesz rá :D), úgyhogy szívesen venném a véleményeteket, ötleteiteket. :)

[ Szerkesztve ]

(#30663) Gubek-Einste válasza M.Arpi (#30659) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Határ eset, talán elbírja de én inkább vennék egy újat, ha lehet akkor egyből gigabites portokkal szereltet a jövőre tervezés miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30664) Gubek-Einste válasza Macisajt3 (#30662) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ami elképzeltél megvalósítható, ha maximalizálni akarod a sebességet/stabilitást akkor a TP-Linket kábellel kötöd össze a lenti eszközzel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30665) töky76


töky76
tag

Sziasztok, linksys wrt 54gl-em kimúlt. ennek helyére keresnék egy routert,jelenleg 30/5-ös t-home vdsl-em van,amihez adtak egy zte zxdsl 931vii router-modemet(ennek gyenge a wifi-je), ezzel lenne összekötve az új router. 15-20 ezret szánnék a műveletre, fontos az erős,stabil jel, működés!!, családi házról van szó. tp-link wdr3600 és asus rtn15u-n gondolkozok, de félek a beépített antennától, meg rémisztő dolgokat olvasni a tp-link stabilitásáról. nem szükséges nyomtató megosztás, meg torrentet se futtatnék rajta, egyedül port forwarding, dmz, upnp-t tudja, de szerintem ezt már szinte mindegyik tudja :D
mit ajánlotok? (akár ezeken kívül)
Köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#30666) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok,
érdeklődnék, hogy érdemes-e a gyárilag csomagolt antennákat a linkeken szereplők valamelyikére cserélni?
[link]
[link]
Melyikre érdemes cserélni?
Olvastam a router specifikációjánál, hogy Wireless Transmit Power (MAX) és 20dBm(Max. EIRP), így nem érdemes mindhárom antennát kicserélni?
Üdv, GBoy

(#30667) raven84 válasza Intruder2k5 (#30661) üzenetére


raven84
aktív tag

Köszönöm szépen a választ, valóban hibás volt a táp. Szerencsére tudtam szerezni egyet ingyen. Még egyszer köszi és buék.

(#30668) p2pp válasza gameresboy (#30666) üzenetére


p2pp
őstag

Milyen rooter?
Ha csak 2,4Ghz-es, akkor igen!
Ha dualos, akkor nem jó hozzá!

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#30669) pbamcwi


pbamcwi
csendes tag

Üdv!
ASUS WL-520GC routerem van. Már évek óta megelégedéssel használom. 2 szintes ház felső szintjén most egész jó a jelerő (ott van telepítve), de az alsó szinten a betonfödém miatt már csak alig van jel (helyenként nincs is). Ezt átlőhetem egy nagyobb, 16db-s antennával?
Most vagy egy ilyen antennát veszek, vagy egy 3 antennás wifi router-t.
Szerintetek?
Előre is köszi a válaszokat!

Telefonszámom az adatlapomon!

(#30670) Ace owner


Ace owner
addikt

Udv

Routert keresnek 10 megas adsl netemhez max. 10k-ig. nincs semmi kulonos kriterium, a penzemert a legjobbat szeretnem kapni. Mellesleg nincs gepem perpillanat, ez jelnt valamilyen problemat a beallitas es beuzemeles szempontjabol?

Galaxy Fold 4

(#30671) Intruder2k5 válasza Ace owner (#30670) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

ASUS RT-N10U B vagy Linksys E900

Előbbi USB porttal is rendelkezik!

Mivel ADSL netről van szó, így a felhasználónevet és a jelszót valahogyan meg kell add benne, és nyilván a kapcsolat típusát is át kell állítsd PPPoE-re, na meg nem ártana titkosítani a WiFi-t! Ha meg tudod csinálni telefonról, vagy kérsz kölcsön gépet, vagy esetleg a routert viszed el addig egy ismerőshöz, mindegyik megfelelő!

[ Szerkesztve ]

(#30672) Ace owner válasza Intruder2k5 (#30671) üzenetére


Ace owner
addikt

Androidrol meglehet ezt oldani?
Esetleg abban tudnal Segíteni hogy hol tudnám megvásárolni? Médiában vajon árulják? Személyesen szeretném venni, ugy könnyebb a garit intézni ha arra kerül a sor

[ Szerkesztve ]

Galaxy Fold 4

(#30673) Intruder2k5 válasza Ace owner (#30672) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elvileg minden további nélkül!

(#30674) gameresboy válasza p2pp (#30668) üzenetére


gameresboy
aktív tag

TP-Link TL-WR1043ND

(#30675) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Újra itt, új kérdéssel. Mivel a UPC csak úgy ad 120/10-es netet, hogy adja a modem+router kombót, így most az eredeti router vásárlási szándékom megváltozik.
Amire most szükségem lenne, az egy gigabites switch. De! Abba a szobába, ahol a kábelt meg kell osztanom a switchel, elég gyenge már a wifi jel. Így úgy gondoltam, hogy egy olcsó, "hülyegyerekbiztos", wifis gigabites routert raknék be :B
1; nyugodtan mondjátok ha ez így baromság
2; ha kivitelezhető, akkor milyen egyszerűen beállítható, és olcsó routert javasolnátok
Köszönöm

(#30676) Intruder2k5 válasza Ace owner (#30672) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#30677) Ace owner válasza Intruder2k5 (#30676) üzenetére


Ace owner
addikt

ez jo lesz, sokkal olcsobb euronicsnal es vannak pesto atvevo pontok, koszi.

Galaxy Fold 4

(#30678) sagit


sagit
addikt

Sziasztok

Olvastam az első HSZ-t, nagyjából világos is minden. Adott egy 20/1,5 Mbit-es kábelnet, ehhez úgy tűnik hogy kevés a mostani TP-LINK TL-WR542G v4-em. Esetleg ha van kedvetek/időtök vessetek ide egy pillantást, és olvassátok el mi is a bajom.

Szerintem hiábavaló lesz a vergődésem, ez a 7 éves cucc ennyit tud. (Javítsatok ki ha tévedek) Nem akarom ( és most nem is tudom) magam költségekbe verni. Első hsz-ből én a 741ND-t választanám, azt itt helyben 4600 Ft-ért tudom megvenni 2 év garral és a sebessége is elég. Azonban van még 3 versenyző:

TP-LINK TL-WR720N: Ez itt helyben 3400 Ft szintén 2 év garral, miért ilyen olcsó? A beépített antenna jelerőssége mennyire ratyi?

TP-LINK TL-WR740N : 4100 Ft, 2 év gar szintén, miben rosszabb mint az említett 741ND?

Illetve esetleg még ott a TP-LINK TL-WR841N 5500-ért, megéri a felárat? (Ugye csak 20/1,5 Mbit alá kell)

Előre is köszi a választ :R

UI: Jobban belegondolva régóta szerettem volna olyan routert amire a nyomtatómat is rá tudom kötni, hogy több eszközről is tudjak nyomtatni wifin keresztül otthon, erre mi a legolcsóbb megoldás? Frimware csere se para. :R Ha enm túl sok, valahogy kihozom a költségvetésből.

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#30679) Gubek-Einste válasza urbanjozsi (#30675) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet kérni csak modemet is, külön ki kell kötni, hogy te csak modemet szeretnél és nem wifi-s eszközt.
A szokásos gigabites router-eket ajánlanám továbbra is: TP-Link 1043NDv2/3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30680) Gubek-Einste válasza sagit (#30678) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A jelenlegi router-ed gondjára nincsen ötletem.
A 720N-t inkább nem mivel sokkal gyengébb mint a 741ND.
A 740N és a 741ND azonos, csak a 740N-n nem cserélhetőek az antennák, a 741ND pedig igen.
A 841ND is jó választás, főleg ha v8-as.
Ami még hasonló az a Asus N10 D1 és N12 D1, tudásban kb egy szinten a TP-Link-kkel, árban egy picit magasabb.
USB-s router a TP-Link 842ND és az Asus N10U, ajánlott a 3rd party firmware mert a TP-Link esetében elég macerás a gyári firmware-s nyomtató megosztás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30681) p2pp válasza sagit (#30678) üzenetére


p2pp
őstag

841ND

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#30682) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

Megbízható routert keresek, ami nem dobálná a kapcsolatot. A mostani Tp-link 340gd már a nem csak a wifis kapcsolatot dobálja, de a vezetékest is. Jó lenne ha 300mbites lenne a wifi, mert néha jól jönne a másolás egyik gépről a másikra. Először a tp-link wdr3600-at néztem ki, de panaszkodtak a topicjában, hogy dobálja a wifit. Így jó lenne valami más alternatíva. Mit javasoltok? 15k-nál nem igazán akarok többet adni érte.
Jelenleg 10/0.5 mbites adsl-el van használva, ez remélhetőleg 20mbites-re nő, ha majd a szolgáltató engedi.

Esetleg router modem is szóba jöhet, de úgy vettem észre azzal nincs gond, mármint a modemmel.

[ Szerkesztve ]

(#30683) Dare2Live válasza syler123 (#30682) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

2hete vettem WDR3600ot és bizony eldobálja a netet. FWt frissitettem rajta, de így is. Elég frusztráló.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#30684) Gubek-Einste válasza syler123 (#30682) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez elég lesz egy Asus N12 D1 is ha a TP-Link nem kell.
Gigabites portokkal Asus N15U.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30685) syler123 válasza Gubek-Einste (#30684) üzenetére


syler123
veterán

És ezek megbízhatóak? Az Asus routerekről jókat olvastam, csak nem szeretném, hogy dobálja a netet.

Dare2Live: köszi hogy leírtad a tapasztalatod. Én is majdnem beleugrottam, majd beleolvastam a topicba. Sokan megmagyarázzák hogy úgy a jó, a kliens a rossz. Fenéket. Nem szabad dobálnia a hálózatot.

(#30686) kivlov


kivlov
aktív tag

Üdv!

Szeretnék egy megbízható wifis routert.
Mit tudtok ajánlani?
0-24 ben fut torrent, ftp szerver és min 2 wifis eszköz használja pluszban.
ami fontos lenne az a megbízhatóság mind sebességben mind wifiben.
fontos a gigabit és a lehető legnagyobb wifis sebesség

Jelenleg egy Tp link 1043nd-t használok de nem az igazi mert gigabiten sem tudja azt amit előtte egy Edimax tudott és a wifi is gyakran lehall ha több eszköz is használja egyszerre, illetve alapból is het 1 szer minimum újra kell indítani mert a sys led kiakadásával jelzi hogy már nem elérhető a webes felülete így csak restart segít rajta.

Nem tudom a 1043nd v2 már jobb e ezek terén? mert a funkciói tetszenek a márkának...

Köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#30687) sagit válasza Gubek-Einste (#30680) üzenetére


sagit
addikt

Köszi a választ! A 841ND-ből V8 miért jó?

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#30688) sagit válasza sagit (#30687) üzenetére


sagit
addikt

Ja és 841N és 841ND között mi a különbség? Árban egy ezres difkó van köztük.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#30689) Intruder2k5 válasza sagit (#30688) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Utóbbi cserélhető antennás!

(#30690) blueboy_HU


blueboy_HU
tag

Sziasztok!

Tenda routerekről (W1800R, N80) mi a véleményetek?

Vagy esetleg ezek helyett miket ajánlotok? Ami feltétlenül kell: guest wifi sávszél limit lehetőséggel, gigabit, megbízható+gyors wifi (N kell, AC nem), bírja a 120/10-et. Most egy TP-Link 1043ND (v1) van, néztem TP-Link 4900-et, de vicces, hogy a csúcsmodell Archer C7-ben benne van a guest wifi (de ez túl drága és nem kell az AC), a 4900-ben nincs benne a a feature. A 4300-ban viszont már benne van, de nem tudom most milyenek a TP-k, mint olvasom vannak azért gondok...

Köszi,

b

[ Szerkesztve ]

(#30691) Intruder2k5 válasza blueboy_HU (#30690) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A Tenda W1800R szinte azonos árban van az ASUS RT-N66U-val, utóbbit nyugodtan megveheted, nagyon jó router! Az AC-s Tenda-val kapcsolatban annyit tudok mondani, hogy a napokban érkezik meg két fórumtársnak is, aztán lesznek már vele tapasztalatok, eddig még nem tudok olyat, aki rendelkezne ilyen routerrel!

(#30692) Gubek-Einste válasza syler123 (#30685) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Általánosságban nincsen velük gond.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30693) Gubek-Einste válasza sagit (#30687) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hardveresen kicsit erősebb mint az előző széria.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30694) Gubek-Einste válasza kivlov (#30686) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

és #30690 blueboy_HU

Gigabitesből a következőek ajánlottak:
20k-s határral: TP-Link 1043NDv2/3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2
20k felett: TP-Link 4900, Asus N65U/N66U, Netgear 3700/4x00.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30695) blueboy_HU


blueboy_HU
tag

Intruder2k5 és Gubek-Einste! Köszönöm szépen!

Asusokat én is néztem, tetszenek is, de itt nem látom egyértelműen, hogy a guest wifi sávszélességét lehet korlátozni. Illetve tudom, hogy lehet, csak sokkal komplikáltabbnak látom mint a TP-Linkeknél. Itt ugye óriási előny, hogy meg lehet nézni emulatorban milyen a kezelőfelület, mindent ki lehet próbálni. Szóval nekem az kell, hogy a guest wifit a szomszéd tudja használni, de ne lássa az én belső hálózatomat, illetve a 120/10-ből csak 20/5-öt szeretnék adni. Asusnál ezt nem tudom egyszerűbben megcsinálni?
Ja és egyébként úgy 30-ig mennék el max. árban...

Köszi,

b

[ Szerkesztve ]

(#30696) Ace owner


Ace owner
addikt

a guest wifi mire jo egyebkent azon tul hogy vendegeknek van?

Galaxy Fold 4

(#30697) blueboy_HU válasza Ace owner (#30696) üzenetére


blueboy_HU
tag

Pont arra, amire a neve utal és amit írtam, hogy mire kell. :) A szomszéd is tudja használni, anélkül, hogy "belátna" a hálózatba. Meg nem kell megadni a wifi kulcsodat. Nálam pl. van NAS, DLNA tartalom, ezekhez semmi köze a szomszédnak.

[ Szerkesztve ]

(#30698) Ace owner válasza blueboy_HU (#30697) üzenetére


Ace owner
addikt

Ja mar ertem, nekem a wifi meg kimerul az internetkapcsolatban :DDD

Galaxy Fold 4

(#30699) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
BUÉK!
Milyen routert lenne érdemes venni,ha wifisben gondolkodom?
Villámgyors legyen még wifin keresztül is,és tartós is legyen.
Pl.TPLINK 741 N 300 Mbps,2 antennás az jó?

(#30700) Gézengúz válasza Kezdő vagyok (#30699) üzenetére


Gézengúz
addikt

a 741N az pont nem 2 antennás, az a 841N...De jó igen...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.