Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30451) Gubek-Einste válasza kickboxko (#30449) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez tényleg nem ide való, menj át IDE.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30452) Gubek-Einste válasza Victoryus94 (#30450) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a wifi képlékeny, sok tényező által befolyásolt így hülyeség megadni ilyen adatot mert minden környezet más és más.
Amit megszoktak adni az az antenna nyereség és esetleg nyílás szöge ha irányított. Az EU-ban így nálunk is 100mW a megengedett, engedélyhez nem kötött rádió üzemeltetési lehetőség.
Olvass vissza és láthatod, hogy soha nem mondunk ilyen jellegű adatot, mindig kb-re mondjuk, hogy mi elég vagy éppen nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30453) Dare2Live válasza Gubek-Einste (#30447) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

1043NDv2 és 3600 közül melyiket érdemesebb? kb teljesen egyárban vannak.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#30454) Gubek-Einste válasza Dare2Live (#30453) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 3600 a jobb, erősebb hardver + dual band wifi.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30455) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

15-20 körül kerestem routert szülőknek, akik most váltottak diginetre, így muszáj volt cserélni az egyébként évek óta kifogástalanul működő WRT54G-t. Csak hajnalban volt időm vele foglalkozni, és iPonból kellett rendelnem, tehát nem várhatott, holnap már nincsenek nyitva. Hozzászólások olvasgatása alapján láttam, hogy 4-5 típust szoktatok javasolni ebben az árkategóriában. Először a 4300-as TP-Linkkel szemeztem, de miután olvastam, hogy nekik külön programot kell telepíteni a nyomtatómegosztásukhoz inkább az ASUS N16-ot választottam. Remélem támogatni fogja az otthoni nyomtatót, mert nincs a listában, elég régi típus már (HP LaserJet 1005). Ugye jól tudom, hogy attól még, hogy nincs a listában nem kizárt, hogy tökéletesen megy vele?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#30456) Intruder2k5 válasza A_ScHuLcZ (#30455) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Válaszoltam odaát is, szerintem nem lesz vele probléma egyébként! És igen, jól tudod!

(#30457) HaJózsi


HaJózsi
aktív tag

Helló!
Szeretnék egy routert itthonra maximum 15000 forintért.
Egy TP-LINK TL-WDR3600-at szemeltem ki, de nem tudom, hogy ki tudná-e szolgálni az igényeimet.
Szeretnék torrentezni rajta, majd a rákötött merevlemezről szeretném elérni a letöltött tartalmakat a nappaliban lévő médialejátszóval.
Szerintetek egy vargalex-féle openwrt-vel ez kivitelezhető lenne? Vagy ne gondolkodjak routerben?
Az a baj, hogy egy értelmes NAS meghaladja azt a keretet amit rászánnék a dologra.
Remélem tudtok segíteni. :K

[ Szerkesztve ]

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#30458) Gubek-Einste válasza HaJózsi (#30457) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lehet arra amire elképzelted.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30459) HaJózsi válasza Gubek-Einste (#30458) üzenetére


HaJózsi
aktív tag

Köszi :)

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#30460) Brogyi válasza Gubek-Einste (#30454) üzenetére


Brogyi
senior tag

Biztos, hogy a 3600-s az erősebb?
V2 SoC QCA9558 720MHz MIPS 74Kc
3600 SoC AR9344 500MHz MIPS 74Kc
A pontos hardware-t nem ismerem ( itt a switch-re gondolok), de nekem nem ilyen egyértelmű. Főleg úgy, hogy a legerősebb TP is ezt a SoC-ot használja mint a V2.x. Vazz, a végén veszek egyet és megmérem.
A wifi nem mindenkinek szempont. Abban igazad van. Egyedül a switch kialakítása szólhat bele, de ha van külön switch chip akkor biztos, hogy nincs igazad.
[Itt] mintha nem lenne switch chip. Ez beleszólhat. Meg kell mérni azt a throughput-ot oszt utána lehet tanácsot adni. Szerintem kizárt, hogy csak ua. sebességet hozza mint a régi.
[Nézd] csak. Itt szépen látszik a külön chip. Így nem merném már kijelenteni, hogy a 3600-os erősebb. Ez alapján már biztos hogy veszek egyet.

[ Szerkesztve ]

(#30461) Intruder2k5 válasza Brogyi (#30460) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egész biztos, hogy nem ugyanazt a sebességet hozza, mint a v1! Viszont a WDR3600-ban dupla RAM mennyiség van, ami szintén nem elhanyagolható!

(#30462) Brogyi válasza Intruder2k5 (#30461) üzenetére


Brogyi
senior tag

Az szerintem csak annak segít aki torrentezni akar a routeren, és még ftp-t is akar esetleg DLNA-t is hogy tolja a stream-et a TV-re. Na, és ha lehet legalább 10wifi-t is vigyen.
Nekem 64MB-om van, és ha jól emlékszem egyszer toltam olyan 4k egyidejű kapcsolatot. Simán ment.
Ez kb. olyan mint a PC-khez 650W PSU-t vesznek, és ha meg méred nem szalad ki a 300W-ból max terhelésen.

(#30463) Intruder2k5 válasza Brogyi (#30462) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha így nézed, akkor viszont mondhatjuk azt is, hogy már a WDR3600 is 900+ Mbps-t tud route-olni, ergo felesleges a nagyobb proci is! Na persze, ha képbe jön a 3rd party fw, akkor már itt is más a helyzet, mert akkor kiesik a HW NAT, és az a 980Mbps mindjárt lesz vagy 250-300! Egyébként meg a több RAM jól jön akkor is, ha PC-n torrentezel, kellően sok kapcsolatszámmal, és kellően nagy szelet mérettel...

[ Szerkesztve ]

(#30464) Brogyi válasza Intruder2k5 (#30463) üzenetére


Brogyi
senior tag

[Nézd] meg hol áll a memo használat.
Azóta soha nem jött össze ennyi kapcsolat, pedig most több felhasználóm van.

(#30465) FlekkeN


FlekkeN
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy új routert venni a jelenlegi WRT54GL helyett. Mivel erről a típusról van szó megszoktam, hogy teljesen stabil és nem kell vele foglalkozni. Elvárom tehát az új routeremtől ezt is, ráadásul szeretnék nem gyári firmware-t használni rajta mivel azokkal rossz tapasztalataim vannak.
Jelenleg 4 db N-es, 3 db G-s, 2db 100M és 2db 1000M kapcsolatra képes eszközöm van. Sajnos a WRT54GL a gigabitet, N-es eszközöket nem tudja kihasználni és az elkövetkező ip6-os váltásra sincs felkészülve ismereteim szerint.
UPC-nél van 30Mbit-es kapcsolatunk, családi házban, nincs zavaró másik hálózat. Van egy HP laserjet 1000-es régi lézerünk is Raspberry PI-on CUPS-al megy hálózaton, de ha lehet routerról akkor király.
Szeretnék kicsit nagyobb lefedettséget, visszafele kompatibilitást a G-s eszközökkel és vendégekkel.

Visszaolvasván a WDR3600 modell jónak tűnik. Láttam AC-s eszközöket is, de szerintem azok messze vannak és árban is elérhetetlenek most számomra.

Megvehetem-e a TP-Link routerét hosszú és stabil élettartartamot várva? Esetleg van-e ennél stabilabb, jobb router ebben(max. 20000 Ft) árban?

Válaszaitokat köszönöm és kellemes ünnepeket!

[ Szerkesztve ]

(#30466) Gubek-Einste válasza FlekkeN (#30465) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

3rd party firmware-rel nem lesz gond az IPv6 támogatás.
20k-ból gigabites típust érdemes venni és az összes ajánlott eszközön van USB port.
Hogy meddig és mekkora sebesség lesz azt előre nem lehet megmondani, helyszíni teszt során fog kiderülni de a G-vel való kompatibilitás biztosított lesz.
20k-ból ajánlott típusok: TP-Link 1043NDv2/3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30467) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

új wdr3600as rooternel mi a default WPAs jelszó?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#30468) Gubek-Einste válasza Dare2Live (#30467) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alján nincsen rajta?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30469) Dare2Live válasza Gubek-Einste (#30468) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

bekábeleztem így megette. Rá is raktam a legujabb gyári FWt. :)

Custom FWnek milyen előnyei vannak? Gyorsabb lesz többet tud...? Részletes választ megköszönöm, de egy link is boldoggá tenne. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#30470) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Üdv Mindenkinek, és kellemes karácsonyt!

A héten vettem magamnak egy NL 925 telefont, amihez jó volna itthonra egy wi-fi router. Ám halvány lila dunsztom sincs, hogy mit kellene figyelnem, melyik betű/szám mit takar, ezért segítségeteket kérném.

Adott egy kábelnet, Thomson modemmel (ezt a szolgáltató adta), "hatalmas" 5 Mbs sebességgel. Erre van rákötve az asztali gép (win 7-tel a fedélzeten), ehhez nem kell wifi.
Adott továbbá a fent nevezett mobil, ehhez kellene wifi router.
A ház egy 1000+1 éves ház, jó vastag falakkal, a közelben semmi wifi jelet nem látok - persze attól még lehet. :)

Szóval, a kérdésem az volna, hogy milyen routert kellene nekem vennem?

Előre is köszi a válaszokat!

Miért mindig én???

(#30471) Gubek-Einste válasza Dare2Live (#30469) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 3rd party firmware előnyei:
Gyors fejlesztési ciklus így egy esetleges hiba gyorsan javításra kerül.
A hardver tudásának maximális kihasználása.
Gyárilag nem vagy korlátozottan elérhető funkciók.
Stabilabb működés(?).
Részletes beállítási és ellenőrzési lehetőség.
Nagyjából ezek a legfőbb előnyök.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30472) Gubek-Einste válasza AndrewBlase (#30470) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez bármilyen N-es típus jó lesz, ajánlott TP-Link 841ND v8 vagy Asus N12 D1. A vastag falak okozhatnak gondot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30473) AndrewBlase válasza Gubek-Einste (#30472) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Köszi a választ!

Ilyenkor mi a teendő? A meglévő modem után állítsam üzembe, vagy azt "dobjam ki", és annak a helyére rakjam? Hozzáteszem, fogalmam sincs, hogy a modemen mi és hogyan van beállítva, szolgáltató állította üzembe...

Miért mindig én???

(#30474) urbai


urbai
csendes tag

Amatőr vagyok e témában, azt hogy tudom megállapítani, hogy milyen verzió egy adott router? tp link 841nd-t néztem ki, azt látom hogy a v8-as az ajánlott, de neten rendelném, szinte sehol nincs ez feltüntetve.
Van esetleg olyan netes shop ahonnan rendelve biztosan v8-as lesz?

Vagy ez zsákbamacska?

Köszi.

(#30475) Gézengúz válasza urbai (#30474) üzenetére


Gézengúz
addikt

PCX-en egy hónappal ezelőtt v8-as volt, bár már van belőle v9-es is....:)

(#30476) Brogyi válasza urbai (#30474) üzenetére


Brogyi
senior tag

A készülék hasán a cimkén van az info, és a csomagoláson is fel kell tüntetni.
A netes rendelésnél kötelesek visszavenni nem úgy mint a bolti vásárlásnál. A megrendelésnél kikötöd a verziószámát, és közlöd velük, hogy nem veszed át ha rosszat küldenek. A törvény a te oldaladon áll.
Ez is a neten vásárlás előnye. Hiszen vakon vásárolsz.

(#30477) Gubek-Einste válasza AndrewBlase (#30473) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A modem továbbra is kell majd, a modem és a gép közé kell betenni. Ha ennyire nem értesz hozzá akkor kérj meg egy ismerőst, hogy ő vegye meg és üzemelj be az eszközt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30478) AndrewBlase válasza Gubek-Einste (#30477) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Köszönöm a segítséget!

Miért mindig én???

(#30479) TeeJay válasza Gézengúz (#30475) üzenetére


TeeJay
félisten

véletlenül nem tudod azt hogy hol lehet már kapni biztosan
WR1043ND-ből V2.x verziót? ahogy nézem elég bika router
csúcs procis 64MB RAM bőven elég otthonra és 3 antennás 3x3:3 N-es MIMO
nekem 5GHz nem hiányzik mert nincs olyan eszközöm ami tudná használni ellenben végre
rendes wifi lenne már benne a 1043ND V1.x helyett mert annak elég gáz a wifije sajnos
egy ilyen router 450megabites wifivel simán kiszolgál még 5-8évig
hacsak nem lesz ezidő alatt mindenhol optikai kábel gigabites nettel :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#30480) Multibit válasza TeeJay (#30479) üzenetére


Multibit
veterán

simán kiszolgál még 5-8évig
Ebben ne legyél biztos! A számítástechnika világában nagyon nagyon hosszú idő 8 év. Pl. az én routerem már több mint 4 éves, és még most is jól elvagyok vele (pedig csak 100 Mbitesek a portjai), de a rádiókártyáját már cserélnem kellett korábban (g -> n).

(#30481) TeeJay válasza Multibit (#30480) üzenetére


TeeJay
félisten

vidéken szerintem 10év múlva sem lesz 100 megabittől gyorsabb internet így ergo oda egy 100-as WAN-LAN porttal szerelt TP-Link router is bőségesen elég lesz amin van rendes 2antennás 300-as Wifi
UPC-DIGI-T-home optika részen nyilván lesz fejlődés, 10éven belül ott közelíteni fogják a gigabitet de egy mai új combos router WAN-LAN irányon már simán tud ennyit szóval azt sem feltétlenül kell majd cserélni
egyedül az AC-s wifi amire érdemes lesz váltani de az még 1-2évig eltart mire minden cuccban alap dolog lesz.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#30482) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok!
Asus N12E vagy TP-LINK 1043ND vagy TP-LINK 3600 ?
(60Mbit net +1 asztali gép, 2 okos eszköz)
Tudom kérdeztem mar , de ez a vásárlás előtti érdeklődés.

BÚÉK!

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#30483) Dani82


Dani82
senior tag

Sziasztok!

ajánlanátok nekem ey WiFi routert kérlek?
A mostani szerintem kezd meghalni, mert a laptopom fél percenként, a telefonom 5 percenként eldobja a jelet. Mindenhol máshol működnek rendesen.Illetve a vezetékes gépen is leesik a letöltési sebesség aztán visszamászik...
Igaziból nincsenek nagy igények, 45m2 lakást fedje le, stabil n-es szabvány, asszem ennyit szeretnék :)

Tudtok valamit ajánlani, akár ha van itt vkinek használt, eladósorban lévő de megbízható jo routerje az is érdekelne :)

:R

(#30484) Intruder2k5 válasza Dani82 (#30483) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen net sebességhez kellene?

(#30485) Gubek-Einste válasza MikaVejneGI (#30482) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus N12E-t semmiképpen sem, sok baj van vele.
TP-Link 1043ND-t csak akkor ha v2, 3600 rendben van.
Személy szerint a TP-Link 3600-t ajánlanám ebből a hármasból mivel az a legjobb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30486) TeeJay válasza Gubek-Einste (#30485) üzenetére


TeeJay
félisten

a 1043ND V2.x procija ellenben újabb és combosabb a 128MB vs. 64MB RAM otthoni felhasználásra meg édes mindegy, ha eddig 32MB RAM-os routerek is bőven kiszolgáltak bárkit

ami a WDR3600 mellett szól egyedül az az 5GHz tudás, bár nekem mai napig nincs olyan kütyüm ami ezt kihasználná

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#30487) Reneolus


Reneolus
tag

Sziasztok,
Egy kültéri wifi-s (B/G/N) 720p IP kameránál szeretném megoldani, hogy megfelelő jelerősségét kapjon. 20 Mbit/s Net-em van, kábeles T-home. A T-home router (Cisco EPC 3925) nem elég erős, 15-16 méterre van az IP kamerától és ráadásul a felső szinten (két szintes ház). A kamera szoftvere 5-10% jelerősséget mér. A lenti szintre betettem egy régi G-s D-link DI-524 routert, ami UTP kábellel csatlakozik a Cisco EPC 3925-höz, egy alhálózatot létrehozva. Ennek távolsága is 15-16 méter a kamerától. A jelerősség szintén 5-10%. Antenna csere sem segített (TP-link 9dbi). Beltéren kb. 10 métert, kültéren kb. 5 métert kellene áthidalni egy 10 cm és egy 30 cm -es tégla falon keresztül. A lenti router cseréje megoldás lehet az ajánlott olcsóbb típusokra: Asus RT-N12 D1-re, vagy TP-Link WN851ND-re, vagy valami jobb router kellene?

Helix P DSP, JVC R981BT, Morel MT23/Soundstream Reference 300, DLS UP6/Emphaser EA2190, Emphaser EG12 (ETBR112)/Signat RAM3 MKII

(#30488) Intruder2k5 válasza Reneolus (#30487) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem ~15 méterre több falon át ne is várj jobb jelerősséget... Vagy UTP kábellel kellene használni, vagy pedig valahogy közelebb kell vinni az AP-t a kamerához! Tök mindegy milyen routert teszel oda, ilyen körülmények közt egyikkel sem garantált a jobb eredmény!

[ Szerkesztve ]

(#30489) Dani82 válasza Intruder2k5 (#30484) üzenetére


Dani82
senior tag

Kb ilyen 4-5mbyte/s a letoltesi sebesseg.nem baj ha esetleg meegy tobbel ha a jovoben emelnek de ez is pont eleg

(#30490) Reneolus válasza Intruder2k5 (#30488) üzenetére


Reneolus
tag

Köszi! Esetleg ha ezt az antennát szerelném fel a kamerára egy 5 méteres kábellel, így 10 méterre csökkentve a távolságot és csak egy 10 cm falat kellene áthidalni? TP-Link Antenna TL-ANT2409A 9dBi. Az AP-t sajnos nem tudom közelebb vinni...

Helix P DSP, JVC R981BT, Morel MT23/Soundstream Reference 300, DLS UP6/Emphaser EA2190, Emphaser EG12 (ETBR112)/Signat RAM3 MKII

(#30491) Intruder2k5 válasza Dani82 (#30489) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Újonnan ASUS RT-N10U, RT-N12 D1 elegendő ehhez, bár utóbbit jelenleg elég nehéz beszerezni! Ezeken kívül esetleg Linksys E900, vagy Dual Band WiFi-vel még ASUS RT-N53 jöhet szóba!

(#30492) Intruder2k5 válasza Reneolus (#30490) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az a baj, hogy itt olyan kis kimenő teljesítményekről beszélünk (max 100mW, de inkább kevesebb), hogy többet ront rajta a koax kábel csillapítása, mint amennyit nyersz azzal, hogy közelebb kerül az antenna! Véleményem szerint ezek a hosszabbított kábeles kütyük parasztvakításra jók, de érdemi eredményt nem hoznak!

Én nem merek bevállalni egy típus ajánlást sem, amire azt mondanám, hogy igen, ezt vedd meg, és ezzel tuti jobb lesz mint most!

Lehet már kissé elcsépeltnek tűnik itt a kérdés, de inSSIDer-el nézted már a környezetet? Nem lehet, hogy lenne még egy ideálisabb beállítás a jelenleginél?

(#30493) Reneolus válasza Intruder2k5 (#30492) üzenetére


Reneolus
tag

Igen, néztem. A legkevésbé zsúfolt csatornát használom. Egyébként a router csere azért merült fel bennem, mert ha jól tudom, az N szabvány jóval nagyobb hatótávolságot ígér, mint a jelenlegi G-s routerem. Az igaz, hogy 2x - 4x akkora hatótávolsága van, mint egy G-ésnek?

Helix P DSP, JVC R981BT, Morel MT23/Soundstream Reference 300, DLS UP6/Emphaser EA2190, Emphaser EG12 (ETBR112)/Signat RAM3 MKII

(#30494) Intruder2k5 válasza Reneolus (#30493) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem igaz! Csupán az N szabvány nem indokol efféle változást, javulást! Sőt egyes G-s routerek (pl. Linksys WRT54GL sorozat) kimondottan jó WiFi-vel bírtak, nagyobb területet beszórtak, amit szerintem nem nagyon sikerült eddig megismételni! Elviekben a MIMO képes eszközöknek stabilabb és gyorsabb kapcsolatot kellene biztosítaniuk, de nem vagyok biztos abban, hogy a kamera is MIMO képes!

(#30495) Reneolus válasza Intruder2k5 (#30494) üzenetére


Reneolus
tag

Ok, köszi! Akkor sakk-matt... esetleg powerline megoldásokról mi a véleményed?

Helix P DSP, JVC R981BT, Morel MT23/Soundstream Reference 300, DLS UP6/Emphaser EA2190, Emphaser EG12 (ETBR112)/Signat RAM3 MKII

(#30496) Intruder2k5 válasza Reneolus (#30495) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az jó lehet, amennyiben a két terület azonos fázison van!

(#30497) Reneolus válasza Intruder2k5 (#30496) üzenetére


Reneolus
tag

Köszi a segítséget!

Helix P DSP, JVC R981BT, Morel MT23/Soundstream Reference 300, DLS UP6/Emphaser EA2190, Emphaser EG12 (ETBR112)/Signat RAM3 MKII

(#30498) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Sziasztok!
Ha minden jól megy, akkor sikerül beújítani egy 120-as UPC netet.
Ehhez már nem hiszem, hogy jó a jelenlegi routerem: TP Link WR642G
Év elején volt egy próbálkozásom egy WDR3600-al, de nekem nem jött be, így eladva.
Így most más márkát szeretnék. Mivel anno Intruder2k5 kolléga sokat segített aWDR-nél, és tudom, hogy Asus párti, így ezen márka fele tendálnék :) Irányár 15e környéke. Néztem az RT-N15U-t. Jó lehetne?

Eszközök amik csatlakozva lennének: 3db asztali pc kábellel, 1db okos TV kábellel, Xbox kábellel(ez elé már kell egy switch) 3db telefon Wifin.

Tehát kérdésem, mit ajánlotok? (3600 kilőve)

[ Szerkesztve ]

(#30499) Intruder2k5 válasza urbanjozsi (#30498) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az ASUS RT-N15 gond nélkül átviszi a 120-as UPC netet, és Tomato fw is tehető rá! Amennyiben nem probléma, hogy nincsenek külső antennái, úgy nyugodtan vedd meg! Illetőleg a másik ami hasonló még, az az RT-N56U, ez már tud 5GHz-et is, ellenben nem BroadCom Chipset-es, tehát Tomato helyett másik custom fw van rá, és ez kicsivel 20k felett van mostanság! Mindkettő jó választás lehet!

(#30500) urbanjozsi válasza Intruder2k5 (#30499) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Köszi!
N15, és N15U között csak az usb a különbség?
Nem gond, ha nincs antenna. A WDR3600-nak 2 volt. Egy fokkal nem lett jobb a wifi erősség a lakáson belül.....

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.