Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30501) Gubek-Einste válasza urbanjozsi (#30498) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20k-s határral a következőek vannak az ajánlottak listáján: TP-Link 1043NDv2/3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2.
Mi volt a baj a TP-Link 3600-al?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30502) Intruder2k5 válasza urbanjozsi (#30500) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, az N15 teljesen más, más a chipset is, azt nem ajánlom!

A wdr3600 topikjában most is eléggé belendültek a wifi-vel kapcsolatos panaszok!

(#30503) urbanjozsi válasza Intruder2k5 (#30502) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Értem. Vadászok egyet. :) Láttam van saját topikja is :C

Gubek-Einste: leginkább az, hogy amennyire be lett harangozva, annyival abszolult nem volt jobb, mint a jelenlegi WDR642G.(arra a célra, amire nekem kell) Az i-re az volt a pont, hogy a wifis nyomtatót egyáltalán nem tudtam hozzá csatlakoztatni.... Nem akarom ezzel kritizálni, Nekem nem jött be.

(#30504) violentSt


violentSt
tag

routuer vásárlás előt állok
a választásom a TP-Link 841ND-re esett
látom a v8-ast ajánljátok
mi a probléma az az alatti verziókkal?

(#30505) Gubek-Einste válasza violentSt (#30504) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen gond, csak a v8 már erősebb hardvere van mint a korábbi kiadásoknak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30506) violentSt válasza Gubek-Einste (#30505) üzenetére


violentSt
tag

50Mbites netnél max. 3-4 eszközzel normál használat (tartalomfogyasztás) mellett érezni fogom ennek hátrányát? (mármint ha 8as alatti)

[ Szerkesztve ]

(#30507) FlekkeN válasza Gubek-Einste (#30466) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

Köszi!

(#30508) Gismo válasza fkenny (#27575) üzenetére


Gismo
addikt

Kicsit régi már a kérdés, de nálam egy ilyen EnGenius (=Senao) ESR9850-es router megy már másfél éve szünet és hiba nélkül. Nincs szükségem az USB-meg 3rd party fw-s okoskodásra, csak legyen stabil és gyors.
A lakásunkat(panel) keresztül lövi wifin, így osztozik 5 notebook, 3 telefon és 2 asztali pc kábelen.
Elégedett vagyok vele.

(#30509) Gubek-Einste válasza violentSt (#30506) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Újonnan már csak v8-at lehet kapni, esetleg még valami nagyon elfekvő helyen lehet régebbi is, normál körülmények között nem lehet észre venni a különbséget a kiadások között, annyira nem nagyon a különbség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30510) Adoka120


Adoka120
tag

Sziasztok!
Egy rövid kis kérdéshez fordulnék hozzátok!
Tanács kellene, hogy milyen routert vásároljak ami nem fogja fél óránként be adni a kulcsot :)
Nos a háztartásban jelenleg 5 laptop van, 1 asztali ami vezuetéken kapja és 3 okos telefon.
A mostani router ( Dlink di-524) nem bírja és folyton eldobja a wifit és a kábelen is a netet.
Egyik gép az 5Ghz-en is tud wifizni ez mit jelent? Mert hogyha azt a gépet üzemeltetjük akkor a többségegben mindig amiatt dobja le.
Valami ötletlet hogy milyen routert vásároljunk ami bírná ezt a terhet a nap 24 órájában?
Mi egy Asus RT-N12E 300Mbps Wireless router-t néztük ki ez jó lenne? És még annyi, hogy találtam 2dbi antennát adnak hozzá másik boltba meg 5dbi-st ez mit jelent?

[ Szerkesztve ]

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#30511) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
Régi router firmware frissítés után nem működik többé. Új routert kell venni.
Asus RT-N56U vagy TP-LINK TL-WR1043ND közül melyiket ajánljátok? Gigabites router lenne mindenképpen,
torrentet, filmet, játékot egyszerre szolgáljon ki. 1 gép, 1 nas, 1 médialejátszó.

[ Szerkesztve ]

(#30512) Intruder2k5 válasza xrvman (#30511) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

ASUS RT-N56U

Tud 5GHz-et is, a 1043-mal ellentétben nincs panasz a wifijére (sem), és USB HDD elérése is gyorsabb! Bár NAS mellé ez utóbbi talán lényegtelen...

[ Szerkesztve ]

(#30513) xrvman válasza Intruder2k5 (#30512) üzenetére


xrvman
őstag

Ezzel az új TP-LINK verzióval is gondok lehetnek?

[ Szerkesztve ]

(#30514) Intruder2k5 válasza xrvman (#30513) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, eddig még senki sem nyilatkozott erről! Én minden esetre akkor is asus mellett szavazok!

Persze sokáig a WDR3600-ra is azt mondták, hogy ez már teljesen más, itt megszűnt minden ami eddig gond volt, aztán most kiderült, hogy ott is jönnek a dma hibák, akárcsak 1043 esetén!

[ Szerkesztve ]

(#30515) xrvman válasza Intruder2k5 (#30514) üzenetére


xrvman
őstag

Köszi szépen.

(#30516) gukker1


gukker1
tag

Sziasztok!Kinéztem egy Asus RT N56U routert mert a régi döglődik.Az lenne a kérdésem hogy ez jó lenne-e torrenthez,mert a gépet nem szeretném állandóan járatni.
Az lenne a kérdésem hogy ez Openwrt nélkül is,a gyári firmware-rel is megbízhatóan működik-e a torrent,
(gondolok a feltöltésre,letöltésre)

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#30517) Intruder2k5 válasza gukker1 (#30516) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen jó torrenthez is, ha tisztában vagy azzal, hogy milyen korlátai vannak a routeren torrentezésnek! Tehát ne várd el tőle, hogy 120Mbps-el húzza neked a cuccokat, vagy akár 50-el tolja felfelé! Ez nem torrent célhardver! Átlagosan ezek 1-2MB/sec körüli tempóra vannak kitalálva, ezt reálisan ki tudják szolgálni, ha egyéb másra nem kellenek az erőforrásai, akkor talán egy kicsit többet is, de nem szabad csodát várni tőlük, és összekeverni egy fizetős seed-szerverrel, vagy egy 60-100k-s NAS-al, esetleg Home Server-el!

Firmware-t tekintve nem OpenWrt kell rá, hanem egy spec erre kidolgozott fw!

http://code.google.com/p/rt-n56u/

Minden szükséges dolog benne van, nem neked kell felépítkezni, de igény esetén azért tehetők rá utólagosan is csomagok!

Pontosabb infókat itt találsz, főleg ha kérdezel! :)

[ Szerkesztve ]

(#30518) gukker1 válasza Intruder2k5 (#30517) üzenetére


gukker1
tag

Köszönöm a gyors választ!!!
Igazából,mivel állandóan megy a wifi itthon,a korlátozott le,-és feltöltés nem gond,inkább az az elvárás, hogy a gyári firmware-rel menjen a torrentezés,mókoláshoz nem biztos hogy elég tudással rendelkezem. :D

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#30519) Intruder2k5 válasza gukker1 (#30518) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Semmi különleges tudás, képesség nem kell hozzá, kapsz a firmware-ről pontos linket, és azt csak fel kell tenned a gyári fw webes felületén, akárcsak annak saját frissítését, és már használhatod is webes felületen az egészet! Nem szükséges parancssorozni! Az esetleges vissza csere is ugyanígy működik!

És ami fontos, mivel ebben van recovery mód, így nem tudod brickelni a routert!

[ Szerkesztve ]

(#30520) rob2174


rob2174
tag

sziasztok!

http://www.tp-link.com/en/products/details/?categoryid=240&model=TL-WN821NC

ezt router nélkül is lehet használni?
digi netjét osztanám wi-fin okostelóra megoldható ezzel az usb-s eszközzel, router nélkül, win7 64-n?

kösz előre is:-)

(#30521) gukker1 válasza Intruder2k5 (#30519) üzenetére


gukker1
tag

Köszönöm,akkor belevágok,de az biztos ,hogy lesz majd kérdésem! :DD

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#30522) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok!
Most tényleg utoljára írok!
Linksys E1200 vagy D-Link DIR-636L vagy Asus N53 , 15K határig!

Előre is köszönöm.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#30523) Intruder2k5 válasza MikaVejneGI (#30522) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#30524) Gubek-Einste válasza Adoka120 (#30510) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N12E-t semmiképpen se vegyél, nagyon sok baj van vele, a D1-es verzió az ajánlott az N12-es szériából. Ami még hasonló árban van az a TP-Link 841ND v8.
Mivel nem írtál sem net sebességet (bár a jelenlegi alapján nem lehet túl nagy), sem pedig beszerzési összeget így kicsit nehéz ajánlani.
Ha jól jönne a gigabites belső háló akkor szó jöhet még a TP-Link 1043NDv2/3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2, áruk 13-20k.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30525) Gubek-Einste válasza rob2174 (#30520) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ÍGY kell beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30526) rob2174 válasza Gubek-Einste (#30525) üzenetére


rob2174
tag

köszi a remek útmutatót, így megúszom a router vásárást+ 1el kevesebb energiafelhasználó:-)

(#30527) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Urak!
Helyben nincs RT N15U, csak RT N14U!
Vállalható, vagy rendeljek 15-öst inkább?

(#30528) Intruder2k5 válasza urbanjozsi (#30527) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én nem venném meg, nagyon nem ugyanaz a kettő! Teljesen más chipset, ezen kívül az RT-N14U csak 100Mbps portokat kapott, még az RT-N15U Gbit-es, és előbbire custom fw sem létezik!

(#30529) urbanjozsi válasza Intruder2k5 (#30528) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Én meg hiszek Neked! :)
Na keresek 15-öst!

(#30530) greenmaur


greenmaur
tag

Sziasztok !

Megboldogult Tp-link wr741nd routerem helyére szeretnék egy újat venni. Milyet ajánlotok olyan 5-10 ezer Ft- között ? Nekem annyi elég ha beüzemelem és van folyamatos internetkapcsolat felesleges szétkapcsolások nélkül, semmi egyéb extra igényem nincs. Gondoltam Netgear vagy D-link-re, de sajnos nem tudom mit érdemes venni vagy mi lenne a legjobb választás.
Fontos,hogy ha egy mód van rá akkor a 10 ezret ne lépje túl ,mert elég vékony a tárcám most. Illetve Tp-linket ne ajánljatok ha kérhetem, mert nem szeretnék még egyszer kapcsolatba kerülni azzal a márkával. Bőven elég volt az az 5 keserves hónap, amit eltöltöttem vele.

Előre is köszi! :R

(#30531) Intruder2k5 válasza greenmaur (#30530) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen internet sebességhez kellene?

(#30532) greenmaur válasza Intruder2k5 (#30531) üzenetére


greenmaur
tag

Invitel NET 50 (50/20) -as internetem van ha jól tudom.

(#30533) Intruder2k5 válasza greenmaur (#30532) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ASUS RT-N12 D1! Sajnos mostanában elég kevés helyen lehet kapni, de itt-ott azért előfordul! Illetőleg jó lehet a sima RT-N12 is (azt is lehet kapni néhol) kivéve az RT-N12E, ezt nem szabad megvenni! Ezen kívül USB-vel szóba jöhet RT-N10U, RT-N10U B! Viszont azt tudni kell, hogy ha netán nagyobb csomagra váltasz, akkor ezek már tuti gyengék lesznek, az 50+20Mbps egyébként is eléggé határon van, szívem szerint inkább Gbit-es routerben gondolkodnék!

szerk.:
Azért leírom még, hogy hasonló teljesítménnyel de 5GHz-el van még az RT-N53, ami 13k körül kapható, illetve az első Gbit-es, az RT-N15U, 15k induló árral! Illetőleg hasonló árban, vagy kicsit kevesebbért, használtban is lehet kapni, mondjuk RT-N16-ot még jó sok papíros kisker garanciával

[ Szerkesztve ]

(#30534) greenmaur válasza Intruder2k5 (#30533) üzenetére


greenmaur
tag

Köszönöm a válaszod. Ez az N12 még kereten belül van, elsőre ezt találom szimpatikusnak.
Viszont ha nem csak Asus fronton nézzük hanem Netgear, D-Link1, D-Link2 vagy Linksys esetleg más fronton nézzük van olyan amit érdemes ?

(#30535) Intruder2k5 válasza greenmaur (#30534) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Netgear ezen családja nem igazán ajánlott, ott is WNR3500L-től indul a használható kategória! D-LINK DIR-600-al a T-Com teleszórta az egész országot, ennek töredékéért tudsz venni garanciálisat, de szart sem ér e a típus!

Visszatérve az RT-N12-re, ez lenne a legjobb...
http://www.mediaker.hu/product_info.php?products_id=4009

Itt is van egy, de itt nincs verzió jelölve!
http://www.a4team.hu/product/view/47237

Ez pedig ugyanaz amit Te is linkeltél, de olcsóbban!
http://www.bluechip.hu/termek/asus-rt-n12

szerk.: Ezt nem néztem! :)
Rendelésre, 40-50 munkanap múlva átvehető

Azért vásárláskor mindegyiknél nézd meg (ha webesen teszed, ott is kösd ki), hogy RT-N12E nem kell, nehogy az legyen, hogy a kép csak illusztráció, és azt sózzák rád!

[ Szerkesztve ]

(#30536) Gubek-Einste válasza greenmaur (#30534) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ami ajánlott még az a TP-Link 841ND v8 de mivel kizártad a TP-Link-ket így más nem nagyon marad.
Linksys-ből még az E900 ami megvehető. A linkelt Netgear-rel nincsen tapasztalat, esetleg egy próbát megérhet. A D-Link-re meg elég sok panasz van, főleg a DIR-600-ra amit a T osztogat boldog-boldogtalannak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30537) greenmaur válasza Intruder2k5 (#30535) üzenetére


greenmaur
tag

(#30535) Intruder2k5
(#30536) Gubek-Einste

Köszönöm a válaszokat. Akkor mindenképp észben tartom majd, és elsődlegesen ezeket keresem majd. Mivel Budapesten nem járok csak fényévente egyszer így valószínűleg webshop ,de először körbenézek Debrecenben hátha akad egy-két ilyen Asus vagy Linksys.
D-Linket meg akkor passzolom, ha sok rá a panasz.
Az RT-N12E meg külön oda fogok figyelni, hogy nem kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#30538) cheeka


cheeka
tag

Sziasztok!
Routert keresek t-mobil net szórására, egyenlőre csak 3g van, de gondolom előbb utóbb elér minket is a 4g. Tudnátok segíteni? Ja, a rászánt keret max. 15k, de nincsenek nagy igények, az sem gond, ha 10k alatt marad :)
(1 telefon, 1 tab és egy laptop csatlakozna rá, vályog falú családi házban lesz használva, ha ez fontos)

(#30539) cheeka


cheeka
tag

ezeket találtam:
TP-LINK TL-MR3220 Router
TP-LINK TL-MR3420 Router
TP-LINK TL-MR3020 Router
ASUS RT-N14U Router
:F

(#30540) Cavalera


Cavalera
tag

Üdv! TP-Link-re tettem a minap egy dd-wrt firmware-t és hát egyelőre elég instabil a rendszer. Anélkül, hogy változtattam volna bármit is a beállításokban, volt olyan, hogy csak egy-két restart után lett net, ezt már nem értem. De azt sem, hogy a 40 MB/s-es kapcsolatot miért vágja kb. 10 MB/s-re. Valakinek van ötlete arra, hogy mit kéne még beállítani, hogy ezek a hibák megjavuljanak/stabilizálódjanak?

(#30541) kovimre


kovimre
tag

Sziasztok! Hozzáértő segítségét szeretném kérni az alábbi problémára:

Ausztriában tervezek használni 3G mobil netet, amely Wifi-n lenne tovább osztva. A net az külföldi szolgáltatótól lenne vásárolva. Vodás múltamból találtam itthon a fiókban egy K3765 HSPA USB Stick-et, ezt tudom használni a külföldi szolgáltató sim kártyájával?

A másik kérdés, hogy milyen routert válasszak, amely alkamas a 3G net megosztására? Fontos a megbízhatóság, ne kelljen állandóan ki-be kapcsolni, ha nem megy a net. Konkrét modelt ajánljatok légyszi!

(#30542) krealon válasza Cavalera (#30540) üzenetére


krealon
veterán

"TP-Link-re tettem a minap egy dd-wrt firmware-t és hát egyelőre elég instabil a rendszer. Anélkül, hogy változtattam volna bármit is a beállításokban, volt olyan, hogy csak egy-két restart után lett net, ezt már nem értem. De azt sem, hogy a 40 MB/s-es kapcsolatot miért vágja kb. 10 MB/s-re."

TP-link-re az OpenWRT a viszonylag kiforrott.
10 MegaByte /s atvitel akkor szokott elofordulni egy gigabites routeren, ha valamelyik link az adat utvonalaban csak 100 Mbites.

(#30543) krealon válasza kovimre (#30541) üzenetére


krealon
veterán

Kulfoldi szolgaltato SIM-je csak akkor fog mukodni a modemben, ha fuggetlen a stick.
A TL-MR3420-as kompatibilitasi listajan rajta van, azzal biztosan mukodni fog.

(#30544) Gubek-Einste válasza cheeka (#30538) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

és #30539

Az első kettő eszköz jó lesz. a második kettő már nem. A weboldalon ellenőrizni kell a kompatibilitást mert nem az összes modemmel kompatibilis.
Ha nincsen a komplabilitási listán a modem akkor 3rd party fimrware támogatott sima USB-s wifi router-rel kell próbálkozni.
A vályog erősen árnyékol, erre készülj fel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30545) Adoka120 válasza Gubek-Einste (#30524) üzenetére


Adoka120
tag

Igen azt elfelejtettem elnézést.
Nos a max keres 7000 forint lenne és jelenleg 10 megabites netűnk van.
7000ért milyet tudtok ajánlani ami jó lenne arra a célra amit fent említettem ?:)

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#30546) Brogyi válasza Cavalera (#30540) üzenetére


Brogyi
senior tag

A "TP-Link" csak egy márkanév. Milyen típus? Ez a lényeg. Gyanítom a sebességet is elírtad. Ha pedig jól írtad akkor kevés "TP-Link" birkózik meg a 320Mbps-sel mivel a hardware-s gyorsítás kiesik a DD-WRT miatt. A vágásra pedig krealon jól válaszolt.

[ Szerkesztve ]

(#30547) hankpoke


hankpoke
tag

Kis segítséget kérnék!
Kis cégnek kellene egy stabil router, következő igényekkel:
min 8 gigabit port
wifi-n vendég, és belső hálózat
üzemelne róla 1 NAS, 1ftp szerver, 4 PC
nem ártana sávszélesség menedzsment
árban valahol ~40k meg kellene állni

Mit ajánlatok?

(#30548) rétisün


rétisün
veterán

üdv,

szolgáltatótól kapott ZTE modem-router kombót használok, újabban rengetegszer szakadozik a net.
ki akartam próbálni a régi modem+routert, hogy talán megtudom, a ZTE gyengélkedik, vagy a net sz*r (ugye akkor a régi routerrel is szakadozni fog) viszont a régi routerrel nem tudok csatlakozni. simán a modemmel jó.

lehetséges, hogy a régi router nem alkalmas digitális vonalhoz? sajnos egyszer nem én vettem fel egy ilyen "sózzunk rá a megrendelőre minden sz*rt" hívást, és átállították digitálisra az addigi analóg vonalunkat, állítólag nem is lehet visszacsinálni :F

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30549) kovimre válasza kovimre (#30541) üzenetére


kovimre
tag

Még egy kérdés, ebben érdemes gondolkodni? Így nem kell a stick-el bajlódni. Viszont arra kíváncsi lennék, hogy folyamatos tápellátással is lehet használni, vagy csak akksiról?

M5350

(#30550) Intruder2k5 válasza hankpoke (#30547) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A minimum 8Gbit port olyan kitétel, miáltal ezt leginkább két eszközzel kellene megvalósítani, ugyanis nyolctól több portos eszközök nagyon ritkák, igen csekély választási lehetőséged lenne! Én routernek javasolnák egy RouterBOARD 2011UiAS-2HnD-IN-t, amin ugyebár adott 5db Gbit-es port, és 5db 100Mbps port! Ha inkább a sima SOHO kategóriával szimpatizálsz, akkor pedig az ASUS RT-N66U lenne az ajánlott, és a 8Gbit port miatt mindkettő mellé tehetsz egy Gbit-es Switch-et is! Céges környezet ide, vagy oda, utóbbi routert én mindenképpen firmware moddolnám, mert Tomato-val azért sokkal hatékonyabban és részletesebben konfigurálható, mint a gyári fw-vel!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.