Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30201) Gubek-Einste válasza Lajkó (#30199) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lesz a 4900 is. A v2 nálunk nem kapható, az csak Kínában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30202) Lajkó válasza Gubek-Einste (#30201) üzenetére


Lajkó
őstag

Akkó A lössz! :K
Köszi a megerősítést! :R

(#30203) nauro


nauro
aktív tag

Tl-WDR4300 routeren ha usb2.0-ra kötök egy vinyót, akkor akadás nélkül fog menni róla a HD filmek streamelese wifin? Nem nagyon találok jó áron 3.0-sat, remélem az is elég.

(#30204) Intruder2k5 válasza nauro (#30203) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mivel a routerrel a 2.0 sebességét sem fogod tudni kihasználni, főleg nem wifin, így bőségesen elegendő az is!

[ Szerkesztve ]

(#30205) joshua7


joshua7
veterán

Kérnék én is egy kis tanácsot.
Hétfó óta egy Samu 40F6500-at használok és szeretném a tv-n nézni a pc 720p/1080p filmjeit. 1 egyszerű kis Motorola SBV6120 modemem van, és úgy okosítottak, hogy wifi-s router-re van szükségem. Visszaolvasva meg megnézve az 1. hsz-t, úgy gondolom, hogy egy TL-WR841ND bőven megtenné. Jól látom? Csak arra a funkcióra kellene, semmi másra.
Kábelt van valami konkrét típus, amit néznem kellene hozzá?

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#30206) BossBoss


BossBoss
őstag

Üdv Urak!

Kérdésem a következő:adott egy upc-s 120-as net. Hozzá szeretnék egy combosabb routert . Sok eszköz lenne rá kötve. 2 szintes családi házban . Ha megoldható, akkor DLNA-n küldenék filmet tv-re a routerhez csatlakoztatott HDD-ről.
Amit néztem:
Asus AC66U
TP-link wdr4900

De ha van tuti netgear vagy Cisco hasonló áron akkor az is lehet.
Vélemény? Ötletek?
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#30207) Gubek-Einste válasza joshua7 (#30205) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az első hozzászólás egy kicsit régi, ideje lenne már frissíteni.
Milyen sebességű nethez kellene az eszköz?
Mennyit szánsz a beszerzésre?
Milyen környezetbe kellene (falak száma/anyaga, távolságok (függőlegesen/vízszintesen), egyéb környezeti tényezők)?
A filmek stream-elését kábelen kellene megoldani mert úgy a legnagyobb a siker lehetősége.
Kábelből CAT5E-t lenne jó beszerezni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30208) Gubek-Einste válasza BossBoss (#30206) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AC-s eszközt felesleges venni mert még elég újak, kevés velük a tapasztalat és 3rd party firmware ellátszottatok sem megoldott még egészen, inkább egy dual band N-es típus lenne jó.
Router-re kötött HDD-ről film stream-elése elég két esélyes dolog, nem biztos, hogy össze jön, főleg ha FHD-ről és/vagy 3D-ről van szó. 3rd party firmware használata elkerülhetetlen lesz a stream-elés miatt.
Komolyabb típusok: TP-Link 3600/4300/4900, Asus N56U/N65U/N66U.
Ebben a kategóriában nincsen ajánlott típus Netgear-ből és Cisco-ból (feltételezem Linksys eszközre gondoltál).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30209) hdf válasza tPedro_ (#29962) üzenetére


hdf
tag

Szia!
Elnézést a késő válaszért!
A Bemutatóteremben (Bp. XIV. ker.) vettem.
***
Volna egy kérdésem, biztos tudja valaki a választ:

A TP-LINK 3600 router webes (böngészővel) kezelőfelületére gyárilag mi a felhasználó név és jelszó?
A hozzá kapott cd-vel tudtam beállításokat végezni, de a webes hozzáférés érdekelne!

[ Szerkesztve ]

(#30210) nauro válasza Intruder2k5 (#30204) üzenetére


nauro
aktív tag

És van olyan, ami kihasználja, vagy az n-es szabvány erre nem elég? ac-s készülékem nincs és nem is lesz egyhamar, az lényegtelen :)

(#30211) BossBoss válasza Gubek-Einste (#30208) üzenetére


BossBoss
őstag

Köszi a választ. :R Amúgy az N66U-ra gondoltam, de látom az AC-t írtam.

A WDR900 vs. N66U közül melyik lenne jobb választás?

Fontos a nagy hatótávolság,stabilitás, illetve egy komolyabb födémmel is meg kellene küzdeniük.(tudom van köztük egy kis árkülönbség , de az nem számít. Nem az ár érték érdekel jelen esetben.)

[ Szerkesztve ]

(#30212) Gubek-Einste válasza hdf (#30209) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

admin/admin az alapértelmezett user/pass páros.
A CD-t dobd ki, semmire sem jó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30213) Gubek-Einste válasza nauro (#30210) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A router nem egy olyan eszköz amelyet ilyen feladatokra terveztek így nincs és valószínűleg nem is lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30214) Gubek-Einste válasza BossBoss (#30211) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amelyik szimpatikusabb azt vedd meg. Én személy szerint az Asus-ra szavazok.
A wifi elég képlékeny dolog, előre nem lehet megmondani, hogy meddig és mekkora sebességre lesz képes egy adott eszköz, ez csak helyszíni teszt során fog kiderülni.
A födém komoly gondot jelenthet bármely eszköznek.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30215) joshua7 válasza Gubek-Einste (#30207) üzenetére


joshua7
veterán

Köszi a választ!
A net UPC-s Fiber Power 120.
1 gipszkarton fal van a 2 szoba között, annak a két falánál van a pc/tv, már át van fúrva az előző tulaj által. Nincs köztük több, mint 1.5-2 méter.
Összességében, kábellel együtt jó lenne kijönni egy tízesből.
Szóval van most a pc, az UPC-s modem, a kettő közé a kábel meg a tv. Ha jön hozzá a router meg annak a kábele, azt össze lehet kötni, hogy minden csatlakozva legyen? Vagy kell egy 3. kábel is?

Semper Fi

(#30216) Marcika80


Marcika80
tag

Esetleg wifi erősítővel lehetne próbálkozni, talán működhet. Van olyan hogy kimenetébe internet kábelt kel csak dugni és azt összekötni a pcvel, ami jelet kap azt felerősíti.

(#30217) Intruder2k5 válasza nauro (#30210) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem (csak) az n szabvánnyal van a baj, hanem a router procija is kevés ahhoz, hogy kihajtson 25-30MB/sec-et USB-n! A legfelső határok amiben reménykedhetsz, valahol 15MB/sec körül vannak, de ez függ router típustól, klienstől, átviteli módtól, a használt alkalmazástól (samba, ftp, stb...), és a filrendszertől is! Na meg az egyéb párhuzamos terheléstől!

(#30218) fogtunder válasza joshua7 (#30215) üzenetére


fogtunder
nagyúr

120-as nethez már illik gigabites router, mert nem fogja tudni kihajtani a teljes sebességet, megabites típusok max 80-as net mellé ajánlottak. gigabitesből akkor tudod ennyiből kihozni, ha veszel használtan egy még garis TP-Link 1043ND-t.

kábelezés szempontjából úgy kellene megoldani, hogy modemből kábel a routerbe és arra rákötni a gépet, meg a tv-t. tehát összesen 3 kábel.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#30219) Gubek-Einste válasza joshua7 (#30215) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

10k-ból nem lesz mert 120-as net mellé már gigabites típus kell, ajánlottak: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2, áruk 15-20k.
3 db kábel kell majd, egy a modem és a router közé, egy a router és a gép közé és egy a router és a tévé közé.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30220) hdf válasza Gubek-Einste (#30212) üzenetére


hdf
tag

Köszönöm, már nézem is! :)

(#30221) KToM73


KToM73
csendes tag

Sziasztok!!!
Tudnátok ajánlani egy olyan wireless rooter ami működik a Vodafone által adott K4305 3G/LTE modemmel? TP-LINK nem működik ez tuti. Sokak által tesztelve. Nem ismeri fel.
Előre is köszönettel,
Kardos Tamás

(#30222) Gubek-Einste válasza KToM73 (#30221) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

3rd party firmware-rel szerelt router-rel is volt próba, hátha így már menni fog.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30223) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Sziasztok,
Úgy tűnik kezdi megadni magát a WR841ND ver5.3 routerem (állandó sebességcsökkenés) Tudnátok ajánlani egy routert, ami kicsit erősebb is, illetve megbízható? A WR940N-t néztem, illetve a D-Link DIR-605L Cloud-ot. Jöhet más is, csak ne legyen sokkal több 10ezernél. :) Ja, kb három falon kéne átvinnie a jelet, ezért néztem két illetve három antennásokat.
Köszi előre is!

(#30224) KToM73 válasza Gubek-Einste (#30222) üzenetére


KToM73
csendes tag

Ha ez kérdés volt, akkor nem találtam senkit aki írta volna h azzal megoldódott. Próbáltam 3rd party fwt feltenni, belehalt tplink. Igazából

(#30225) kali válasza bulikavagyok (#30223) üzenetére


kali
legenda

szia,

a 2 vagy 3 antenna csak akkor jelent előnyt, ha az ellenoldal is 2 vagy 3 natennás, és 2t2r, 2t3r, 3t2r, netán 3t3r mimo képes, tehát egy 2 antennás ellenooldal esetén a 3 antennás router nem igazán jelent előnyt, de akár hátrány is lehet, mivel például a tl-wr841nd 2 * 5dBi antennás, de a tl-wr940n, tl-wr941nd viszont 3 * 3dBi, de abból csak 2 antenna fog működni, tehát 2 * 3dBi a korábbi 2 * 5dBi ellenében.
amennyiben 3 antennás az ellenoldal és jobb, mint 2t2r mimo képes, úgy már előnyös a 3 antennás és 3t3r mimo képes router.
amennyiben csak 2 antennás és 2t2r mimo képes ellenoldalaid vannak, úgy nem rossz vétel például egy asus rt-n12 d1, de ha kell a 3 antennás, akkor tl-wr940n vagy tl-wr941nd.
a tl-wr841nd is jó, v8 verziós és attól felfelé kellene nézelődni, mert akkor már hardveresen is erősebb kicsivel, mint a jelenlegi példányod.

(#30226) joshua7 válasza fogtunder (#30218) üzenetére


joshua7
veterán

és Gubek-Einste:

köszönöm, így már minden világos!
Kábel ilyen pl. megteszi, igaz?

Semper Fi

(#30227) bulikavagyok válasza kali (#30225) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi Kali a gyors választ! :R Huh, kicsit kínai amit írtál..:)
Az ellen-oldal a laptopom, a telefonom, illetve az Xboxom (adatlapomon megtalálod). Szerintem egyeken sincs több antenna, de ezt nem vágom. Akkor ha jól értem ezekhez jobban járok a régi típussal(vagy annak az új verziójával), vagyis semmiképpen nem lesz jobb a 3 antennás Tp-link. Ezekhez a cuccokhoz milyet javasolnál, amivel kicsit erősödik a jelem, és nem csillagászati az ára? Erre az Asus-ra gondoltál?

(#30228) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Most kicsit utánanéztem, úgy látom, hogy a telefonom, és az Xbox támogatja az 5Ghz-es adatátvitelt, de a laptopban nem vagyok biztos. Akkor, ha olyan routert veszek, esetleg nem minden eszköz fogja látni a hálózatot? Esetleg ez?

[ Szerkesztve ]

(#30229) kali válasza bulikavagyok (#30227) üzenetére


kali
legenda

nem "e" verziós, hanem "d1".
a laptop esetén a wifi modul pontos típusa (eszközkezelő) alapján lehet megállapítani, hogy milyen specifikációval bír.
dual band esetén megy mind a kettő, jobb esetben szimultán, és ami nem 5 gigahertz képes ellenodal, az csak a 2.4 gigahertz kapcsolatra akaszkodik fel.
jó az rt-n53, bár csak 100-as router, de ha a tl-wr841nd elég volt sebességben, akkor ez is megfelelő lesz, bár a beépített wifi antennák miatt kicsivel gyengébb a szórása.

(#30230) Gubek-Einste válasza KToM73 (#30224) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Úgy gondoltam, hogy ki lehetne próbálni egy sima USB-s router-rel is amire valamilyen 3rd party firmware kerül ami támogatja a mobilnet megosztást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30231) Gubek-Einste válasza joshua7 (#30226) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lesz mivel CAT5E és ez kell minimum a gigabites kapcsolathoz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30232) bulikavagyok válasza kali (#30229) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Oké, akkor a beépített antennás kizárva. :)
Úgy tűnik a laptopom wifije is veszi az 5Ghz-et. Valószínűleg ezt veszem meg, mert itt van helyben, és van is raktáron. Szerinted jó vétel? Vagy ez megér plusz 3ezret? :)

[ Szerkesztve ]

(#30233) KToM73 válasza Gubek-Einste (#30230) üzenetére


KToM73
csendes tag

Köszi. Próbálok egy bolttal alkudozni h kipróbálhatom-e nálunk h müxik-e a dobozos cucc ;) ha semmi nem jó akkor indul a Hack.
Kösz,
T
Ui:azért ha valakinek van konkrét működő konfigja az lenne a legjobb

(#30234) Gubek-Einste válasza bulikavagyok (#30232) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindkét típus ajánlott kategóriás így nyugodtan megvehetőek.
Ha nincsen olyan eszközöd és a közeli jövőben nem is lesz amely támogatja a 3x3:3 wifi-t 5 GHz-en akkor elég lesz a 3600 is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30235) bulikavagyok válasza Gubek-Einste (#30234) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Oké, köszönöm! :R

(#30236) PioDVD válasza Gubek-Einste (#30193) üzenetére


PioDVD
senior tag

Kösz!
Mivel tud többet a második? Ránézésre laikusnak (nekem) ugyanazt tudják, csak utóbbi majdnem 2x annyiba kerül.

(#30237) vargalex válasza KToM73 (#30224) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Nem vagyok benne teljesen biztos, de Irigo topictársnak novemberben mintha pont ilyen modemet üzemeltem volna be OpenWrt alatt egy TP-Link TL-MR3420-on. Kicsit trükkös a dolog, mert nem a szokásos USB serial adapterként jelenik meg (ezért nem is megy a gyári firmware-val), hanem USB-s ethernetként (kellenek hozzá a kmod-usb-net, kmod-usb-net-cdc-ether, kmod-usb-net-cdc-mbim, kmod-usb-net-cdc-ncm csomagok). Igazából ekkor USB tethering kell, de ez le is van írva a wikiben:

Some sticks provide an usb-ethernet-device. (E.g. E303) In that case usb-modeswitch and usb tethering will help.

Rákérdezek nála a pontos típusra.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#30238) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok.
Holnap járok Pesten.
Szeretnék segítséget kérni hogy az otthon található 240 UPC internetemhez szeretnék vásárolni egy olyan ruter egységet ami képes ezt kihasználni teljes mértékben.
A mostani ruterem nem tudja.
Ilyen egységet készülök megvásárolni Hardverkeren belül, onnan tudnátok valamit javasolni?
Perszer Wifi is kellene rá. De az én gépem közvetlenül kábellel van összekötve a ruterral.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#30239) Tok_Kezdo


Tok_Kezdo
csendes tag

Sziasztok

Ismét kérem segítségeteket.
Van egy 40/20 Mbps netem (digi). Szeretnénk használni két mobilt (samsung és sony), egy Dell laptopot wifin/kábelesen és egy asztali pc-t kábelesen.

Milyen routert lenne nekem a legjobb választás?

(#30240) Gubek-Einste válasza PioDVD (#30236) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kettő között a fő különbség az antennákban van: a 822N 3dBi-s fix antennákkal rendelkezik, a 8200ND pedig 5 dBi-s cserélhetőekkel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30241) Gubek-Einste válasza ÁdiBá (#30238) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 3600/4300/4900, Asus N56U/N65U/N66U amelyek biztosan viszik a 240-es netet. Mindegyiken van 2 db USB port, dual band képesek, 3rd party firmware támogatottak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30242) Gubek-Einste válasza Tok_Kezdo (#30239) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem kell a gigabites belső hálózat akkor TP-Link 841ND v8 vagy Asus N12 D1.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30243) PioDVD válasza Gubek-Einste (#30240) üzenetére


PioDVD
senior tag

Kösz ismét!
Ezek szerint nem ártana kipróbálni, elég-e a kisebb teljesítményű. De nem biztos, hogy ideadják próbára.

(#30244) KToM73 válasza vargalex (#30237) üzenetére


KToM73
csendes tag

Igazán köszönöm!!! Várom h ez a típus -e. Kösz, KToM

(#30245) PioDVD válasza Gubek-Einste (#30240) üzenetére


PioDVD
senior tag

Most jöttem rá, hogy a router nem is tudja az 5 ghz-et.

A UPC kábelmodemje viszont igen. Esetleg érdemes lenne 5 ghz-es antennában gondolkodni? Van némi fal a router és a laptop között, 15 és 30 cm-es Ytong.

Más:
A szomszédot (így engem) szívatja a wifi. Ha holnap megnézem a konkrét eszköz típusokat, akkor ebben a topikban vagy másikban kérdezzek?

(#30246) Gubek-Einste válasza PioDVD (#30245) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Érdemes gondolkodni az 5 GHz-s wifi-ben a távolságban rosszabb mint a 2,4-es.
Mindegy, hogy hol kérdezel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30247) vargalex válasza KToM73 (#30244) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Megkaptam a választ, pontosan ugyan az a típus (Huawei K4305). Azt írta, hogy azóta is remekül megy.

Alex

(#30248) ÁdiBá válasza Gubek-Einste (#30241) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Szia.
Beszereztem egy TL 4900 ast.
Semmit nem kell álltanom rajta hogy tudja a 240 es UPC internetet?

ÁdiBá

(#30249) Gubek-Einste válasza ÁdiBá (#30248) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az általános dolgokon kívül nem kell semmit sem állítani. Mire gondoltál?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30250) ÁdiBá válasza Gubek-Einste (#30249) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Igazából semmire. Tehát bekötöttem. Beállítottam a két wifit rajta.
Valami 2.4Ghz és egy 5Ghz wifi beállítást kért azokon túl vagyok, most pedig a gépemet rákötöttem kábellel a ruterra, és ennyi.
A hálózatokat jelszóval levédtem, kb ennyi történt.

Azért kérdezem mert elég nagyot ingadozik a UPC oldalán a sebesség mérő teszt.
Hol 170/20, most 215/20.
Ezt az internet okozza gondolom akkor nem a ruter?! :U

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.