Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30551) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Olyan max 20e milyen routert tudnátok ajánlani aminek az antennája is erős?

(#30552) Intruder2k5 válasza fulton (#30551) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen nethez kellene?

(#30553) Intruder2k5 válasza rétisün (#30548) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elméletileg biztos vissza lehet csinálni, csak gondolom a szolgáltató érthető módon nem akar "visszafelé fejleszteni"! Egyébként router problémával, kérdéssel ide!

(#30554) hankpoke válasza Intruder2k5 (#30550) üzenetére


hankpoke
tag

RB masinát kicsit átnyálazom, érdekes egy jószág.

Erre én is gondoltam már, csak jobb lett volna 1 eszközzel megoldani.
Ha külön eszközről lenne szó, mit ajánlanál ami nem szimpla SOHO kategória?

(#30555) rétisün válasza Intruder2k5 (#30553) üzenetére


rétisün
veterán

bementem, rákérdeztem, akkor mondták a "nem lehet visszacsinálni"-t. aztán persze lehet, hogy egyszerűbb nekeik ennyievel elintézni :(((

lehetséges, hogy a régi router (D-link DI-524) nem alkalmas digitális vonalhoz?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30556) Intruder2k5 válasza hankpoke (#30554) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egész biztos, hogy az RB is jó választás, de ezeknek a feltételeknek az ASUS is megfelel! A RouterBoard valahova a SOHO és a Business kategória közé tehető, bár sokkal inkább a SOHO-hoz közelebb! Ennek megfelelően viszont a szoftvere is egy picit több hozzáértést igényel az átlagostól! Na nem kell megijedni tőle, de azért mégsem az a "tedd be a CD-t, és kattints ide 3x wizard-os" kategória! Ha ezt választod, akkor ERRE számíts!

A nem SOHO kategóriával meg az a baj, hogy 40k-val ott kiröhögnek!

[ Szerkesztve ]

(#30557) Intruder2k5 válasza rétisün (#30555) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha van közben egy modem, vagy modemként funkcionáló HGW, aminek van UTP kimenete, akkor alkalmas a D-LINK is, az persze egy másik kérdés, hogy az egy ezer éves router...

(#30558) hankpoke válasza Intruder2k5 (#30556) üzenetére


hankpoke
tag

Már belenéztem a router OS-be, nem butajúzer felület az biztos...
Nem különösebben félek tőle, inkább kihívásnak fogom fel, mert tanulni úgy se árt.
Mennyire szeretik a RB wifi-jét az eszközök? Sok routerrel az a bajom, hogy kifagynak/szakadoznak/nem működnek az eszközök. Lenovo notik, Samu/Sony androidos telók csatlakoznának wifire.
Nem mélyedtem még el a gép lelkivilágába, de van wifi-s/kábeles sávszélesség menedzsment?

40k és nem SOHO-val gyanítottam hogy bilibe lóg a kezem... :)

Asus/RB router mellé milyen Gbit-es switch-et ajánlasz?
5 gigabit ma még éppen elég, de egy plusz nagyobb sávszél igényű masinának nem jutna port a jövőben.

[ Szerkesztve ]

(#30560) Intruder2k5 válasza hankpoke (#30558) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én nem tartanék attól, hogy az RB-vel bármi WiFi problémád lenne! Ez egész biztos nem fog ledobálni, meg szakadozni, legalábbis saját hibájából biztosan nem!

ERRE gondolsz? Vagy ITT is egy másik videó!

Ha unmanaged switch-ről beszélünk, akkor szinte teljesen mindegy milyet veszel!

(#30561) hankpoke


hankpoke
tag

Köszönöm a gyors segítséget!
Egyre jobban meggyőzött az RB eszköz.
Kicsit belemélyedek a masina lelkivilágába, de 80% hogy ezt veszem meg.
Köszönöm a tippeket.
Jó hétvégét mindenkinek!

(#30562) krealon válasza Multibit (#30559) üzenetére


krealon
veterán

(#30563) Brogyi válasza hankpoke (#30561) üzenetére


Brogyi
senior tag

Az egyszerű switch-ek (unmanaged) kb. 2 chipet használ. Az égvilágon semmi különbség nincs köztük. Vedd az olcsót, mert ua. mint a Linksys vagy Asus.
Krealon megelőztél :D

[ Szerkesztve ]

(#30564) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

Van egy TP-Link 1043nd típusú router.
Családi ház felső szintjének végében elég gyenge a jel.
Érdeklődnék, hogy érdemes-e jelerősítőt venni, vagy egy erősebb routerre kell cserélni?
Vagy mindkét szintre tenni egy router? Ha ez a módszer lenne praktikus, megoldható, hogy a 2 router wifi-n keresztül legyen összekapcsolva?

Üdv,
GBoy

(#30565) stargazer


stargazer
senior tag

sziasztok,

őszintén szólva rendesen tele van a hócipőm az "olcsó" vacak routerekkel. szeretnék valami normálisat, nem kell tudnia semmi csilivili filemegosztást meg letöltőkliens meg nyomtatómegosztás, semmit, csak tudjon gigabitet meg wifit, de azt szétrobbanthatatlanul. jelenleg egy TL-WR1043ND van legújabb firmware, de sztem ez a ludas abban hogy a net néha elmegy, meg van hogy nézhetetlenné válik a filmnézés két eszközön wifin, sima mezei, nem full hd filmekkel (1,5gb + 300mb), meg a böngészés is kegyetlenül belassul.

köszi a tippeket!

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#30566) Intruder2k5 válasza stargazer (#30565) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Itt ugye az már nem kérdés, hogy milyen nethez kellene, mert ezek minden mai nethez megfelelőek, de mégis mennyit szánnál egy komolyabb vasra? Mondjuk egy RouterBOARD 2011UiAS-2HnD-IN, vagy egy ASUS RT-N66U? Ezek pont délelőtt kerültek szóba... Ha olcsóbb kategóriában gondolkodsz, akkor esetleg ASUS RT-N56U!

[ Szerkesztve ]

(#30567) stargazer


stargazer
senior tag

ha jól látom minden eszközöm max n-es, és dual band-es úgyhogy ennél nagyobb kapacitás nem kell, de ezt atombiztosan kellene tudja.
a pcmag ezeket ajánlja, mint legjobbakat ezen a téren.
az asus rt-n66u-t is sokan dícsérik, ellenben kissé megütötte a szememet az elábbi mondat: "The bad: The RT-N66U's firmware is a little buggy and its data rate on the 2.4GHz band could use some improvement." namost akkor ez mit is jelenthet pontosan?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#30568) stargazer válasza stargazer (#30567) üzenetére


stargazer
senior tag

szia,

az ár engem nem érdekel, jó ne legyen 500.000 huf, de néhány 10.000 ft-on nem fogok fennakadni. csak jó (stabil) legyen!!! :R

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#30569) Sev!er


Sev!er
aktív tag

Sziasztok! Milyen routert ajánlanátok nekem ha nem kell dual band, viszont gigabit és legalább 300 mbit/s wifi kéne. TP linket nem akarok! Köszi!

ill lehet dual band ha az nem befolyásolja a 2.4ghzes wifi jelerősségét/sebességét, mivel minden eszköz csak a 2.4ghzes frekvenciát ismeri! köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#30570) stargazer válasza Sev!er (#30569) üzenetére


stargazer
senior tag

kár pedig tudtam volna ajánlani egy frankó tp linket... :DDD

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#30571) Intruder2k5 válasza stargazer (#30568) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Értem, ez esetben maradok az ASUS-nál, illetve hozzáteszem az ASUS RT-AC66U-t, hogy ha már ennyi pénzt kiadsz egy routerért, akkor legyen benne valami ami a jövőre nézve is előnyös, mint mondjuk ebben az AC szabvány támogatása!

Tehát ASUS RT-N66U vagy RT-AC66U amiket ajánlok!

(#30572) Intruder2k5 válasza Sev!er (#30569) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Olcsóbb kategóriában RT-N15U vagy RT-N16, ez mindkettő Gbit-es és 300Mbps 2.4Ghz WiFi-s! Ha tudsz többet rászánni, akkor Neked is ASUS RT-N66U, ebben már minden benne van, beleértve az 5GHz-et is, illetve mindkét sávon a 450Mbps-t! Ez utóbbi minden mai netet ki tud szolgálni, az első kettő már a 240-es UPC-vel nem bír el, de 120-hoz még azok is megfelelőek!

[ Szerkesztve ]

(#30573) stargazer válasza Intruder2k5 (#30571) üzenetére


stargazer
senior tag

éééértemén, de minek vegyek AC-t ha egyik eszközöm se tudja, és mostanában nem is fogok eszközöket frissíteni? ráérazmég! de akkor köszi a tippet, bár egyik haverom panaszkodott a saját asus routerére (más tipus), hogy vacakolt, majd teljesen megadta magát (az alaplap) és cserélni kellett de 3 hetet kellett várnia rá, erre ugyanezt olvasom itt is (azt hittem ő írta de nem)... :F

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#30574) Intruder2k5 válasza stargazer (#30573) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, akkor ne vegyél AC-st, vedd a sima N-es N66U-t! Bár látom erre is azt írják, hogy instabil, meg csúnya! :)

Hát az enyém most éppen 28 napja megy (akkor volt egy áramkimaradás), azóta a rajta futó egyik torrentkliens az USB-s HDD-ről feltöltött 760GB adatot, és letöltött 230GB-ot! Fut egy másik is, bár az lényegesen kisebb adatforgalmat generál! Rendszeresen használjuk kábelen is, WiFi-n is, eddig sosem volt vele gond! Bár azért azt hozzáteszem - ami látható is -, hogy én nem gyári fw-vel használom, azt sosem próbáltam! Minden estre instabilnak nem nevezném!

Tőlem vehetsz valamit a pcmag által ajánlottak közül is, de azok itt nem tartoznak az ajánlottak közé! Ott az első Trendnet, ami AC-s, de azt mondod, AC-s nem kell! CISCO Linksys EA széria nem valami sikeres, meg aztán már a CISCO Linksys is a múlté, most már Belkin Linksys van!

[ Szerkesztve ]

(#30575) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#30574) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ui.: Tudom, hogy nem akarsz rajta torrentet futtatni, ezeket csupán azért mutattam, hogy a stabilitását szemléltessem! Másik dolog, hogy hibás példány minden típusban előfordulhat, így természetesen akár ebben is (a Mercedes és a Ferrari is hívott már vissza autókat), a javítás időtartama pedig nagyban múlhat azon is, hogy a kereskedő mennyi idő után adja tovább a szerviznek, stb... Szerintem a három hét még a törvényi keretek közt van!

(#30576) Sev!er válasza Intruder2k5 (#30572) üzenetére


Sev!er
aktív tag

Köszi a gyors választ! Még annyi lenne, hogy mi a különbség a 15 ill 16 között? Melyiket érdemes venni? Vagy hallottam még az 56U-t is. Az milyen? Olyan 20-25k körül költenék routerre max. Nekem a lényeg, hogy a wifi stabil és megbízható legyen. Mindenféle torrent meg hdd meg usb meg nem tudom mi nem kell rá. A single bandet meg csak azért írtam mert nem tudom hogy függ össze az, hogy milyen a 2.4es jelerősség egy single ill dual band esetén. Ja igen még annyit, hogy a 300as miért nem bírná el a 240es upct? Köszönöm!

(#30577) stargazer válasza Intruder2k5 (#30574) üzenetére


stargazer
senior tag

köszi! viszont azon a RB routeren megakadt a szemem vmin. POE! (mondjuk azon is csak 1 ilyen volt) ez kéne nekem! és mégvalami, lehet hogy kevés a 4db lan port, ilyenkor...?

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#30578) Intruder2k5 válasza Sev!er (#30576) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hardveres eltéréseket ITT is megtalálod!

A két WiFi sávnak egymáshoz semmi köze nincsen, azt egymástól független rádiók biztosítják a routerben! A 300Mbps a WiFi-nek (sajnos) nem a hasznos sebessége, ennek csak töredéke ami a sebességteszt oldalakon mérhető, 300Mbps link kapcsolat esetén mondjuk 80-120Mbps közt lehet a maximum!

A net sebesség korlát amit említettem nem a WiFi miatt van, hanem a router egyéb hardveres képességei (főként a proci) limitálják! WiFi-n 240Mbps-t áttolni szinte reménytelen, illetőleg esetleg AC szabványú eszközökön lehetséges!

Az RT-N56U is jó választás lehet, ez Dual Band-es, tehát 5GHz-es is, és a Chipset-je is meglehetősen gyors, ezt is bátran választhatod! A három közül ez a leggyorsabb példány!

(#30579) Intruder2k5 válasza stargazer (#30577) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, de az az RB nem tud 5GHz-et, így aztán másodjára ki is húztam, amikor mondtad, hogy az kellene!

Ha kevés a 4db LAN port, akkor veszel mellé egy Gbit-es Switch-et!

(#30580) Multibit válasza stargazer (#30577) üzenetére


Multibit
veterán

Nehéz ügy, az biztos. Nem a Te helyzetedre gondolok ezzel, hanem úgy általában a fórum vélemények alapján történő vásárlásra. Másra nem hagyatkozhatunk, csak a nagyobb típusismerettel rendelkező fórumtársak véleményére, tapasztalataira (és persze a saját tapasztalatunkra, ha van ilyen). Sajnos mindig van egy kis bizonytalanság, nem mehet egyik márkával/típussal sem biztosra az ember. Én is emiatt halasztottam a router-cserét és vettem inkább switchet az öreg, de stabil router mellé. Tudomásul kell venni, hogy minden cégnek lehet rossz darabja, szériája! Te az Asus-szal kapcsolatban találtál negatív beszámolókat, mások a TP-LINKet ekézik, de találhatsz egyéb negatív értékeléseket is, csak keresni kell! A Mikrotik RouterBoard sem kivétel ez alól: [link], [link].
Vagyis nincs más választásod, mint hogy megredelsz valamelyik webshopból egy ajánlott kütyüt és elkezded masszívan terhelni. Ha szerencséd van, 8 munkanapon belül kederülnek a korlátai (vagy hibái) és még ideje korán visszaadhatod. Ekkor jöhet a következő jelölt. Tudom, macerás, de jelenleg más lehetőséged nem nagyon van.

(#30581) Gubek-Einste válasza gameresboy (#30564) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Erősebb router-re vala csere nem biztos, hogy megoldja a gondodat, viszont egy repeater jó eséllyel igen. Lényegében minden szintre egy eszköz az ideális, a wifi-n való összekötés lenne a repeater mód.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30582) yodamester10


yodamester10
őstag

Üdv mindenkinek!
Vettem egy lg tévét amit jelenleg egy ilyennel kommunikál a másik szobából /TP-LINK TL-WR741ND/,és a gondom az,hogy a 3d-s filmeknél mindig írogatja,hogy "betöltés" de csak a 3d-s filmeknél.Kérdésem az lenne,hogy ha veszek egy komolyabb routert ez megszűnik?Gondolok itt 3 antennásra, vagy ha tudtok ajánlani egyet meg köszönöm.A netem 60/6-os,és asztali pc-ről dlna küldöm a tévére a filmeket.
Igazából én csak erre használnám,meg a mobilom csatlakozik rá.
Családi házról van szó azonos szinten,csak másik helyiség.

[ Szerkesztve ]

(#30583) Gubek-Einste válasza yodamester10 (#30582) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valószínűleg a jelenlegi N150-es wifi-je lesz a szűk keresztmetszet a 3D-s film stream-elésben.
Mivel árat nem írtál így szerintem érdemes lenne hosszú távú befektetés miatt gigabites típust venni, ajánlottak 20k-s határral: TP-Link 1043NDv2/3600/4300, Asus 15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30584) yodamester10 válasza Gubek-Einste (#30583) üzenetére


yodamester10
őstag

Köszönöm válaszod :R

(#30585) stargazer válasza Multibit (#30580) üzenetére


stargazer
senior tag

meg az hogy ki se jön feltétlenül 8 nap alatt. ez is ment az elején gond nélkül, aztán egy hónap múlva vagy kettő, elkezdte a hülyeséget. tegnap este is diagnosztika szerint minden a legnagyobb rendben, és mégis minden akadozik, helyi hálózat elérése is, net is, olyan lassú volt mint a csiga.5x 10x újraindítom, és akkor egyszer megint nagyjábol megyeget...

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#30586) Gróf Zéró


Gróf Zéró
újonc

Szép napot Mindenkinek!

Segítséget / véleményt kérnék szépen router választásban. Több gyártó készülékeit is megnéztem, olvastam a leírásokat de biztosan van itt a témában jobban elmélyült ember - hátha jó tanácsot kapok... :R

A paraméterek ami alapján router keresek:

- ár: max 40, nagyon indokolt esetben 50e -ig
- hálózat: 2,4 + 5 Ghz is kéne
- amit ki kéne szolgálnia vezeték nélkül: 2 db. tablet, 4 db. mobil, 1 db. laptop, (általában ritkán megy minden, de mondjuk 80 % az eszközöknek igen. Típusok: Apple / iOS7 + Samsung / Android + Dell)
- amit ki kéne szolgálnia vezetékkel: 3 db. asztali gép (mind PC), 1 db. Xbox 360. Nyomtatót hamarabb, külső winchestert (vagy USB drive -ot) csatlakoztatnék előbb - utóbb, hogy legyen egy házi médiatárunk ami ezekről az eszközökről elérhető.
- a netünk sebessége 120 Mbit / s (letöltési, UPC -s)
- FONTOS: kifinomult szülői felügyelet funkció, akár az egyes eszközökre vonatkozóan is
- FONTOS: ha nincs használatban tegye magát készenlétibe és ne sugározzon feleslegesen, ha van ilyen lehetőség akkor automatán kapcsoljon be mikor reggel indítjuk a napot és megnézzük a leveleket, stb.
- VOIP nem érdekes számunkra
- ha távolról be tudok lépni az előny, de nem kimondott feltétel
- amit be kéne terítenie: a ház hosszúkás alakú, középtájra helyezve úgy 8-10 m lenne a gömb sugara
- amire használnánk: srácok online / multi játékra, letöltésre, file cserére számítógép / tablet között, én meg távoli szerver elérésre a munkám miatt, levelezés, stb.
- beépített, megfelelő tűzfal nyilván fontos lenne
- megbízható, stabil működés

Tisztában vagyok azzal, hogy ez elég sok minden, ezért szerintem indokolt a magasabb árfekvés és persze számít a termék tartóssága is. Eddig a legjobban ez tetszett:

Persze az ára a max.- max- max 50 -től mint Makó Jeruzsálemtől... :Y
(de ez VOIP -et is tud, ami viszont nekünk nem fontos)

Köszönet mindenkinek aki tud valamilyen tanáccsal szolgálni a vásárlás tekintetében! :)

Sikeres Új Esztendőt,
Üdv:

GZ.

(#30587) Balios


Balios
újonc

Milyen wifis routert ajánlotok 3d-s illetve, full hd filmek nézéséhez . Internet sebesség Digi 40/20 Mbps Tv samsung smart.

(#30588) TeeJay válasza Gróf Zéró (#30586) üzenetére


TeeJay
félisten

nem nukleáris hulladék ez a wifi hogy sugározzon :D
olyan picit a teljesítménye hogy 20perc mobilozással 1évnyi wifi sugárzást szedsz össze, szerintem a wifit felesleges ki be kapcsolgatni :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#30589) gameresboy válasza Gubek-Einste (#30581) üzenetére


gameresboy
aktív tag

A jelenlegi TP-Link 1043nd router mellé milyen routert ajánlasz?
A Wifi-n keresztüli összekötés, összehangolás mennyire bonyolult művelet?

(#30590) stargazer válasza gameresboy (#30589) üzenetére


stargazer
senior tag

sztem is.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#30591) Cavalera


Cavalera
tag

Mivel nem úgy néz ki, hogy megoldható a dd-wrt probléma, lehet, hogy venni kéne egy újabb routert. Ezekről valami vélemény?

Linksys E900
ASUS RT-N12E

Ezt a kettőt néztem ki. Árban 10 fölé nem igazán mehetek, úgyhogy azt kérdezném, hogy ebben a kategóriában, ha nem ez a kettő, akkor mi a legjobb? TP-Linket nem szeretnék, mert a mostani nagyon instabil, többször ledobott a netről + telefonnal használhatatlan volt, dd-wrt-vel meg a net sebességét csökkenti erősen. Tehát a két kritérium: stabil rendszer + tudja átadni a 40-44 Mbps-es sebességet.

(#30592) Gubek-Einste válasza Gróf Zéró (#30586) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az igényeid miatt mindenképpen valamilyen 3rrd party firmware telepítés lesz szükséges.
Ajánlott modellek: TP-Link 3600/4300/4900, Asus N56U/N65U/N66U, Netgear 3700/4x00

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30593) Gubek-Einste válasza Balios (#30587) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Attól függ honnan kellene átjátszani a filmeket de személy szerint a jövőre tervezés miatt egy gigabites típust javasolnék neked.
20k-s határral van a TP-Link 1043NDv2/3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2, dárágábban Tp_link 4900, Asus N65U/N66U, Netgear 3700/4x00.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30594) Gubek-Einste válasza gameresboy (#30589) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ami megfelelő lesz az a TP-Link 701ND/730RE/743ND/801ND/830RE/901ND, Asus N12 D1, ezek gyári szoftverrel is ismerik a repeater módot. Ezekből csak a TP-Link 743ND és az Asus N12 D1 ami router, a többi sima több funkciós AP.
Elég könnyön össze lehet az eszközöket elvileg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30595) Gubek-Einste válasza Cavalera (#30591) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Linksys E900 jó lesz de az Asus N12E-t kerülni kell mert sok vele a baj, helyette a N12 D1-s verzió ajánlott.
Hasonló eszköz több nincs az ajánlattal között leszámítva a TP-Link-et.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30596) Rag


Rag
csendes tag

Sziasztok!
Ha már itthon vagyok pár napig, akkor megejtenék egy router cserét, mert kellene gibabit meg sok a wifi eszköz is...Most egy TP-Link WR642G van. Nekme nem volt problémám a TP-Linkkel (3 is megy a családban),ennél maradnák. 20eFt-ét szánok rá.
Amit kinéztem most a fórum alapján, az a 1043ND v2 lenne.
Kérdésem, hogy a régit wifin rá tudom kapcsolni? Tovább osztanám a lakáson belül a wifit, mert néhol gyenge..
Vagy csak kábelen tudnán felfűzni?
Esetleg egyik sem, és mehet a kukába?

[ Szerkesztve ]

(#30597) stargazer válasza Gubek-Einste (#30595) üzenetére


stargazer
senior tag

jó hogy mondod az N12E-t, mert pont olyat is vettem a családnak nemrég... :C

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#30598) bodazo


bodazo
tag

Router vásárlás előtt állok és szeretnék tanácsot kérni hogy milyen típust válasszak.
A keret rá kb 30000Ft.

Az elvárások: - Gigabites portok
-Dualband wifi lehetőleg nagy hatótávval egy 56négyzetméteres lakában mindenhol elérhető legyen
-DLNA képesség
-FTP elérés, ha lehetséges, akár nem csak belső hálozatról
-Torrent ha lehetséges, bár ez nem annyira fontos
-USB-és eszközök csatlakoztathatósága

A routernek vezetéken kellene kiszolgálni 1 db számítógép (általános használat +játék), meg egy okos TV.

Wifin 3db telefon, 2 db laptop, 1 tábla, 1 média lejátszó, plusz még egy okos TV.
Természetesen nem az összes eszköz menne egyszerre a wifin.

[ Szerkesztve ]

(#30599) Gubek-Einste válasza Rag (#30596) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20k-ból már inkább egy 3600 vagy 4300 lenne érdemes venni a TP-Link-ek közül.
Más gyártótól pedig Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2 ami még belefér a 20k-s keretbe. Innen az Asus N56U-t ajánlanám mint legerősebb típust.
Sajnos a jelenlegi eszközt csak AP/Switch módban használhatód gyári firmware-rel, 3rd party pedig nincsen rá.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30600) Gubek-Einste válasza bodazo (#30598) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

3rd party firmware-t lenne ajánlott az igényeidhez mert azzal minden elérhető lesz.
Ajánlott típusok: TP-Link 3600/4300, Asus N56U/N65U, Netgear 3700.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.