Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99401) Typhoon47 válasza Declare (#99400) üzenetére


Typhoon47
őstag

Minél nagyobb gyár, minél jobban húzó iparág, minél több alkalmazott annál nagyobb a létesítményen belül megjelenő inkonzisztencia. Toyotánál én is néztem, hogy valamiért nem egységes most a vezetés, míg pl. a VW konszern szinten jobban össze van szedve mint valaha (kiv. persze TSI motorcsalád ;] ).

"Education is important but big biceps are importanter"

(#99402) Qru válasza gaborbol (#99382) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs nagy baj azokkal az ecotec-ekkel, eszik az olajat de amúgy nem elromlós fajta maga a motor, szög egyszerű nincs ami elromoljon benne kb. Ha erre szavazol akkor viszont legyen nálad minidg 1 liter olaj tarcsiban és szigorúan legalább minden tankoláskor ellenőrizd a szintjét.

A Mitsu saját fejlesztésű motorja van a Ótlenderben arra egyáltalán nem jellemző az olaj fogyi és nagyon megbízható. Kérdés, hogy apránként olajra költöd azt a pénzt vagy egyben kifizeted előre egy jobb blokkért. Ha sokáig marad akkor Mitsu ha nem akkor jöhet az ecotec is motor szempontból.

mod:

Declare: ugyan, most miért?! Nézd meg a Subaruk formatervének milyen jót tett, hogy a Toyota bevásárolta magát... :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#99403) lenox válasza Qru (#99399) üzenetére


lenox
veterán

Nekunk is van egy cr-v-nk, negy evszakos gumi van rajta, hegyen lakunk, de csaladi kocsinak vettuk, a negykerekmeghajtas nem volt erdekes rajta. Szerintem tobbet latsz bele, mint ami, a cr-v az semennyire nem terepjaro, vagy kemeny 4wd auto. Szerintem csak a marketing miatt raktak bele. Akinek barmennyire szuksege van negykerekhajtasra, tuti nem ilyet vesz.

(#99404) Declare válasza Typhoon47 (#99401) üzenetére


Declare
őstag

Jajj annyira örülök, hogy nem nekem kell beirnom a nemet markakat, mint müködö peldakat :DDD

TSI meg jo lesz csak idö kell mig kiforrja magat :P

(#99402) Qru: Ezt nem is tudtam...marmint a Toyota bevasarlast :B

(#99405) Declare válasza lenox (#99403) üzenetére


Declare
őstag

Azert ne mondd mar, hogy nem örült blama egy 4 kerekes suv egy Honda-tol, ami igazabol csak ket kerekkel megy....nyilvan nem durva terepre veszik, de egy sikos aszfalton felmenni nem epp durva terep es pont azert veszik nagyon sokan, hogy telen is problemamentes legyen vezetni....es mindezt ugy, hogy mellette a rivalisok meg nyilvan mind hozzak ezt az elvarast.

(#99406) gaborbol válasza Qru (#99402) üzenetére


gaborbol
őstag

Az a baj,hogy tul sokat olvasok, es mindig elkezdek parazni.
Azt irjak, hogy 800.000 darab 2.4L-es ecotec motor erintett a nagy nyomasu befecskendezo rendszer hibajaval, aminek kovetkezteben benzin kerul az olajba. Ami 4-5 szor gyorsabban eszi meg a gumitomiteseket, meg a mozgo fem alkatreszeket mivel nincs megfelelo kenes meg hutes.

[link]

Ahogy olvasgattam rengeteg volt a gond a 2010-11 es evjarattokkal es a vasarlot hibaztattak, hogy nem csereltek olajat redszeresen a kocsiban, azert van olajsar meg lerakodas a motorban igy nem jar az 5 ev meg 160K km gar a motorra. Ha megvolt minden szamla az olajcserelol 0 kilometertol, akkor tudtak sikert elerni a markaszerviz ellen.

Amikor tomegevel jott a gond akkor jott a visszahivas, de csak annyit csinaltak, hogy a mas olajat kell beletenni meg leroviditettek a csereperiodust 30-40%-kal, szoval most majd a gar idon kivul fog beallni a motor.

2012 -tol meg modositott motor jott ki csak kerdes, hogy meyikbe raktak meg a regi motnort mire kifutott a szar szeria. Lehet hagyom is es nezegetem az outlandert a 2.4-el, aztan ha megis beesik a V6 akkor meg az lesz megint.

[ Szerkesztve ]

(#99407) Qru válasza lenox (#99403) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nyilván nem offroadozásra van, a vevők 90%-a soha enm hagyja el vele az épített utat.
A bosszantó az ebben, hogy jó is lehetne ez a rendszer mert csak a szoftvere szar. Nézd meg az Outlandert, az nyerte a suv tesztet és abban sem különb a 4wd rendszer, csak egyszerűen normálisan megírták a vezérlési szoftvert hozzá.

Declare: Igen 40%-ban az ővék. Ebből kifolyólag az enyémben is már a Toyotától kapott VVT rendszer üzemel és ugye ott a BRZ ami eleve közös fejlesztésként indult, ott már pl a befecskendező rendszer is a Toyota-tól van nem csak a változó szelepvezérlés.

mod:

gaborbol: Azt nem tudom de ezek alapján inkább engedd el ez az Ecotec dolgot. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#99408) gaborbol válasza Qru (#99407) üzenetére


gaborbol
őstag

A 2.4-es motor keveske lenne a kocsi meretehez ezert kapta a 6 sebesseges automatat, hogy mindig a leg optimalisabb fokozatban legyen, csak amikor folyamatosan gyengul a motor akkor az automata is elkezd tobbet dolgozni allitolag azok is kezdenek hullani.
Jo dolog ez a downsizing latszik, hogy van ertelme.
Maradok akkor tenyleg az Outlandernel, akar hogy keresgelek arra nem talatam gondot a motorral kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#99409) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Végre imádott Hondám :DDD megkapta a jól megérdemelt sustina-ját. Kíváncsi leszek, hogy ízlik neki a castrol edge után. Gyanítom, sokkal jobban.

Dísztárcsát honnan?

[ Szerkesztve ]

(#99410) tboy93 válasza Bigemperor (#99409) üzenetére


tboy93
nagyúr

nekem is az van a hondában, még nem panaszkodott :))

(#99411) Qru válasza gaborbol (#99408) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Outlanderrel jól jársz. Megbízható technika nagyon és az autómatája is finom (duplakuplungos mint a dsg) ami elég tartós darab rááadásul, mert ugyanaz van benne mint a Lancer Ralliart-ban is...

#nincsbennetarcsi

(#99412) hdman


hdman
őstag

Bosoko fent, NB Unlimited bent, ééés felkészül: a fólia :)

Sopron city :)

(#99413) szőröscica válasza hdman (#99412) üzenetére


szőröscica
addikt

Na majd nyilatkozz, hogy milyen a Bosoko a Bosch-hoz képest. :)

(#99414) tboy93 válasza hdman (#99412) üzenetére


tboy93
nagyúr

nice :K fólia hol-mennyiért? Én is szeretnék majd körbe törés ellen, hátra full-feketét, előre átlátszót.

(#99415) deicide


deicide
veterán

Beültem, beindítottam, beleszerettem. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#99416) DeFranco válasza deicide (#99415) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hunavonóhorog? ;]

(#99417) deicide válasza DeFranco (#99416) üzenetére


deicide
veterán

Jajj, tényleg, azt nem is kérdeztem, miért nem rakták fel. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#99418) TayRol válasza deicide (#99417) üzenetére


TayRol
veterán

gratula! :)

(#99419) MunezXBK válasza deicide (#99415) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Biztos elég nagy a kerék? ;]

(#99420) alázógyík válasza deicide (#99415) üzenetére


alázógyík
őstag

Nagyon b@szós, gratula! :C :K

(#99421) deicide válasza TayRol (#99418) üzenetére


deicide
veterán

Thx!

MunezXBK: Egyelőre elég lesz ;] Viszont a korai modellekkel ellentétben ezen nem Pirelli van, hanem Michelin Pilot Super Sport, gondolom hasonló kategória a kettő.

Egyébként maga az autó is batár nagy, hosszabb, mint egy kombi F, majd' 4.5 méter.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#99422) tboy93 válasza deicide (#99415) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem vagyok egy opel fan, de ez a verda nagyon szép. A színe is nagyon pöpec :k Batár nagyok azok a kerekek, nem lesz olcsó a gumma :DDD Ja és egy kis ültetés ráférne ;]

(#99423) Balupapa válasza deicide (#99415) üzenetére


Balupapa
senior tag

hol a felnikupak? :D

Nagyon dög! ;] :C

_-=*WheelWhores*=-_

(#99424) Buster17 válasza deicide (#99415) üzenetére


Buster17
addikt

Mintha az én kocsimat látnám. Ugyan ilyen kék, nagy felnik vannak rajta és két ajtós ;]

[ Szerkesztve ]

(#99425) alázógyík válasza Balupapa (#99423) üzenetére


alázógyík
őstag

A felni mérete miatt mennyire aprónak tűnik már a hátsó féktárcsa?!? Mint valami mini disc. :D

(#99426) deicide válasza Balupapa (#99423) üzenetére


deicide
veterán

Hehe, én is kérdeztem a kupakot, még zacskóban pihennek, de megvannak. :))

tboy: ugye, a forma az valami gyönyörű. A téligumi nem vót drága. 340K. :Y

Buster17: Ikarus? :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#99427) atos19881101 válasza Sátán44 (#99368) üzenetére


atos19881101
senior tag

Jelen!

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#99428) Typhoon47 válasza deicide (#99415) üzenetére


Typhoon47
őstag

Végtelen sok balesetmentes km-t! Milyen érdekes az a kilincs körüli ív vonulat. Igazad van, ha valaha is Opelt vennék, akkor ez az OPC Astra lenne az :K

"Education is important but big biceps are importanter"

(#99429) Laraxior válasza deicide (#99415) üzenetére


Laraxior
titán

Krva szep ez az auto :Y :C
Csak ovatosan mert ez megugrik.... :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#99430) deicide válasza Typhoon47 (#99428) üzenetére


deicide
veterán

Köszönöm, azon leszek. :K
Néztem én is,messziről nézve olyan, mintha víz folyna és a kilincsnél kettéválna, nagyon eltalálták.

Laraxior: ez meg, eleinte óvatos is leszek, az biztos. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#99431) runner 125 válasza deicide (#99415) üzenetére


runner 125
nagyúr

Grat, szép darab. :)

gaborbol

Outlander részemről is. Legkomolyabb hajtással bír ebben a kategóriában.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#99432) -v- válasza deicide (#99415) üzenetére


-v-
addikt

Ohóó, ki köll nyomni a szemit :DD

(#99433) TaaT válasza deicide (#99415) üzenetére


TaaT
veterán

Erről jut eszembe, itt a keleti blokkban a megyeszékhely egyetlen VW márkakereskedésében amikor kérdeztem, nem adtak el egyetlen Golf GTI-t sem, soha.

Persze azóta már lehet változott a helyzet, de micsoda különbség van kelet és nyugat Mo között. :)

Give them hell Ukraine!

(#99434) deicide válasza -v- (#99432) üzenetére


deicide
veterán

Áááá, ember aszonta 1/2-ben azé' ne tiltásig forgassam az első 3-4000km-en, de magasabb fokozatokon hadd szóljon. ;]

TaaT: Kemény különbségek vannak a két országrész között...itt az Interatnál 3 OPC van jelenleg, egyet maguknak rendeltek, egy nekem jött, meg van egy szerintem eladásra a használt autók között is, úgy láttam. De csak az enyém a klasszikus kék, a másik kettő fehér és sötétkék. :Y

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#99435) -v- válasza deicide (#99434) üzenetére


-v-
addikt

(És már adtak el ezelőtt is :) )

(#99436) deicide válasza -v- (#99435) üzenetére


deicide
veterán

Sejtettem, mert a kereskedő mondta, hogy ők számítanak az országban opc "szaktekintélynek", ezzel együtt azért a két kezén meg tudja számolni, mennyit adtak el. Rétegcucc nagyon.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#99437) hdman válasza szőröscica (#99413) üzenetére


hdman
őstag

Várjál, most Valeo van, azelött volt Bosch, és ez a kombin volt, most mindkettőn bosoko van :)

tboy93: B oszloptól hátra, azaz hátsó ajtók és a csomagtérajtó. Llumar fólia lesz, itt sopronban csinálja az egyik cég. Pontos ár még nincs, kb 25 lesz.

decide: véééégre :D

Sopron city :)

(#99438) hdman válasza -v- (#99432) üzenetére


hdman
őstag

:C

Sopron city :)

(#99439) Tsebacsi válasza deicide (#99415) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Deszíp!!!! :C Az a kilincsnél lévő karosszériamunka meg :Y :)) Állam leesik, utoljára a civic nyílformája ütött nekem ekkorát! Gratu és óvatosan és fúúúúdeirigyvagyok :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#99440) Qru válasza deicide (#99415) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gratula! :C

#nincsbennetarcsi

(#99441) deicide válasza Tsebacsi (#99439) üzenetére


deicide
veterán

Pedig pár kolléga azzal riogatott, hogy ááá, Opel, az olyan tucat, nem kelt semmilyen feltűnést. Én úgy érzem, azért fog. Nem hiába írták több helyen is, hogy korunk egyik legszebb hot-hatch-e, engem 2 google kép alapján elvarázsolt. :D

Óvatossággal nem lesz gond, főleg, ha esni fog a hó a közeljövőben. :)

Qru: Thx!

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#99442) raczger válasza deicide (#99434) üzenetére


raczger
őstag

Grat, nagyon szép!

Akkor csak 3000-4000km múlva mérhetsz 0-100-at? ;]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#99443) Laraxior válasza deicide (#99441) üzenetére


Laraxior
titán

Kutyat nem erdekli ki mit mond, neked tetszik, hasznald egeszseggel, ugy meg fognak nezni ezzel a szekerrel mindenhol mint a huzat. En mondjuk fel sem ismernem ha nem lenne rajta opel logo.
Ha lejar a garancia mehet ra a chip, nagy turbo miegymas :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#99444) deicide válasza raczger (#99442) üzenetére


deicide
veterán

6.0 körülit csak utána, igen. Ha elváltom 4000-nél, akkor mehet, de az meg biztos +2-3 sec. :D
Viszont bejárással tavaszra bőven le fog telni a táv, lecseréltetem az olajat és már nyári gumival megadom, ami jár. Viszont drága mulatság lesz évente nyárigumit cserélni. ;]

Laraxior: de messze van még a chip, bár egyelőre nem tudom, a 280/400-al is mit kezdek. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#99445) MunezXBK válasza deicide (#99444) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Hamar kevés lesz ám. ;]

(#99446) Qru válasza deicide (#99441) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ebben a színben a legszebb. :K

A télid milyen rajta?

#nincsbennetarcsi

(#99447) DeFranco válasza deicide (#99441) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tényleg nagyon szép, használd egészséggel, nagyon sok élvezettel teli balesetmentes kilométert hozzá.

Mindig öröm, ha valaki eléri az álmait :K

(#99448) szőröscica válasza hdman (#99437) üzenetére


szőröscica
addikt

Tök mindegy, akkor is írd meg, hogy van-e hangja és hogyan töröl, légyszi. :)

Deicide: gratulálok, szép az autód. :)

(#99449) zsoltee10 válasza deicide (#99415) üzenetére


zsoltee10
addikt

Wow, gratula! :C Nagyon szép ez a szín! Ezt a felnit használod télen is? Miért nem vettél télre egy szolidabb felnit, meg akkor talán a téligumi is olcsóbb lett volna. :)

(#99450) deicide válasza Qru (#99446) üzenetére


deicide
veterán

A téli Vredi lett, Wintrac Extreme S.

DeFranco: Köszi, igen, még akkor is nehezen hittem, amikor már benne ültem és csak bámultam. :K

zsoltee10: nagyon tetszik a felni, nem akartam rá másikat, latyakban nem fogom használni, (max szűz hóban ;] ), így talán a tél nem tesz nagy kárt benne.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.