Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98551) hdman


hdman
őstag

Gyerekek, reggel elmentem, hogy asszonynak vegyek egy Polot, (sőt az elmult heteket Polo és Ibiza böngészéssel töltöttem), aztán végülis vettem egy Mazda 2-t :DDD

Hát, sajnos sokadjára kell tapasztalnom, hogy a használtautóvásárlás k nagy lutri. Múlt vasárnap kinéztem egy Ibizát Székesfehérváron. Beszéltem Munez kartárssal, elment megnézni. A srác a telefonban is korrekt volt, a kocsi a megnézés alapján is érdemes volt arra, hogy lemenjek sopronbol, és megnézessem egy szerelővel. Megbeszéltem a sráccal, hogy előleget is adnék, hogy ne vigyék el. Erre szerdán este ir egy mailt, hogy sorry mégsem adja el, meggondolta magát. Irtam neki, hogy gondolja át még egyszer, akkor miért hirdette, ráadásul kiemeléssel? Most megjött rá a vevője, előleget is adok, és szombaton (aza ma mennék érte). Visszairt, hogy sorry, de nem. Na bumm, mondom ok.

Muneznek ezuton is szeretném megköszönni az önzetlen segítségét, nagyon ritka az ilyen! :C Kösz tesó! :R

Másnap hazaértem melóból, felhivtam az ÖSSZES 250km-en belül lévő 5 ajtós, klimás 1,4 benzines Polot és Ibizát. A végén azt vettem észre, hogy a kezdetben ~20 megnyitott böngészőlapok nagyon fogynak, és lényegében 1 győri maradt. A telefonban minden jól hangzott, képek alapján is ok, hát menjünk le, nézzük meg. Ma megtörtént a vizit, de inkább hagytuk....

Győrben van egy utca, egymást érik a kereskedések, gondoltuk nézzünk oda. Volt sok szép autó, de vagy dizel volt, vagy túl volt a kereten. Igazábol a fent emlitett 2 tipuson kivül mást nem is kerestem, de amikor megláttam a M2-t, valahogy rögtön megtetszett a kis csúnyácska alakjával :DDD

2004/6 havi,mélykék, szinte már fekete, 15" gyári alufelni, 2012.08-as nagyon jó profilu gumival, 2 gyári kulcs, 1-2 parkolási karccal, 5 ajtó, "nagy" csomagtartó, a téli gumi szintén gyári alufelnin (!!!), 159k km,1 tulaj, rozsda nincs, egyedül a bal hátsó ajtóélen van kezdődő puffanás,belül az ülés és kárpit nincs kiszakadva, karcok is minimálisak. A próbakörön is minden rendben volt, igy megegyeztünk rá. Most hozta be osztrákiából, még 2015.06ig lenne rá kinti műszaki. Odaadta az összes szervizszámlát, online kinyomtatott szervizkönyvet, a felnivásárlás számláját, minden korrektnek tűnt. Az előző tulaj 2013.06-ban költött rá 1067 eurot.

Erről van szó:[link]

Jövő héten elintézi a papirokat, rendszámot kap, és mehetünk érte :))

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#98552) TaaT válasza hdman (#98551) üzenetére


TaaT
veterán

Sose láttam még ilyet, szemből még oké, de hátulról. Mini rodius kb. :DDD

Az a szőnyeg is nagyon állat, meg aki berakta. :D

5ajtós és dönthető első ülések? :F

Give them hell Ukraine!

(#98553) MunezXBK válasza hdman (#98551) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Igazán nincs mit. ;)

Ez tényleg elég gané. ;]

[ Szerkesztve ]

(#98554) hdman válasza MunezXBK (#98553) üzenetére


hdman
őstag

Élőben nem ilyen szörnyű. :P Viszont brutál nagy hely van benne, minden irányban, és még csomagtartónak is maradt sok litér.

Kb a Honda Jazzhez tudnám hasonlítani, amikor először ültem benne, nem hittem el, hogy a külső méreteihez képest mekkora hely van belül.

A feladatot, miszerint asszonyt és gyereket transzportálja havi 100 km-t csak városon belül, arra tökéletes :))

TaaT: igen,a szőnyeget én is megemlítettem neki, hogy elég ocsmány, és mondtam, h nem kérném az autóhoz. Viszont úgy csúszott, hogy amikor ráléptem, majdnem bebasztam a fejemet a kormányba :DDD Elég ritka kocsi, ma egész nap figyeltük őket, egy kis győri bolyongás-vásárolgatás, valamint Győr-Sopron távon 1 db-ot láttunk. Ellenben Polo, Ibiza volt dögivel :)

Igen, dönthető az ülés.

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#98555) TaaT válasza hdman (#98554) üzenetére


TaaT
veterán

Ennyiben jó, nem lopják ész nélkül alkatrész utánpótlásnak. :)

Give them hell Ukraine!

(#98556) mycso válasza TaaT (#98552) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Azt kifigyeltem én is. A szőnyeg nagyon odaver!

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#98557) Typhoon47 válasza hdman (#98551) üzenetére


Typhoon47
őstag

Bahh ez a belső kék színű szövethuzat ezzel a piros szőnyeggel igazán ütős kombó :DDD Érdekes autó, de látom rajta, hogy kétségkívül praktikus lehet. Grat!

"Education is important but big biceps are importanter"

(#98558) lorcsi válasza hdman (#98551) üzenetére


lorcsi
veterán

nem erre a mazdára írták a totalcarosok, hogy telefonfülke formájú ?

(#98559) runner 125 válasza hdman (#98551) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nah grat hozza.

Innen mar csak egy lépés lett volna a Jazz. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#98560) Tsebacsi válasza hdman (#98551) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jó kis kocsi, annyi hely van benne, mint egy kisebb lakásban :) Grat hozzá! :))
Az a piros műanyag tálca benne durvahh :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#98561) hdman válasza lorcsi (#98558) üzenetére


hdman
őstag

Inkább bakancs :)

runner: jah, meg plusz fél misi. Annyit nem szántam rá, igy is alig lesz használva. Ha tényleg rendesen használná, akkor ok, de igy: felesleges.

to all: köszi :))

Sopron city :)

(#98562) Balupapa válasza hdman (#98554) üzenetére


Balupapa
senior tag

:C
Grat!

_-=*WheelWhores*=-_

(#98563) DeFranco válasza hdman (#98551) üzenetére


DeFranco
nagyúr

te... téged átvertek, nincs is ajtó a kesztyűtartón ;]

de legalább babakék a plüsskanapé :DDD

grat hozzá, sok baleset- és gondmentes kilométert, szép autó.

(#98564) bitpork válasza DeFranco (#98563) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Elsütöttem a ius primus fingus-t ... illetve el akartam. Anyósom latin tanár. Ne tudd meg mit kaptam...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#98565) DeFranco válasza bitpork (#98564) üzenetére


DeFranco
nagyúr

töltött karajt rósejbnivel gondolom :D

porca iacta est :K

[ Szerkesztve ]

(#98566) bitpork válasza DeFranco (#98565) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez most csak sms- volt , mert ugye 2000 km választ el minket- de annak ellenére hogy nem egy telefonos guru leírta hogy rossz a ragozás és a szó is amit a fingásra használtam :DD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#98567) Zola007 válasza bitpork (#98566) üzenetére


Zola007
veterán

miért, hogy van latinul a fingás?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#98568) hdman válasza DeFranco (#98563) üzenetére


hdman
őstag

Na most azé má lefittyenni róla :DDD Van 3 db ajtós tartó, az elég.

Sopron city :)

(#98569) Laraxior


Laraxior
titán

Van esély mostanság eladni, nagyköccentis autót? Mondjuk konkrétan az enyémet.
Lassanként hónapja felé se néztem, úgy érzem rohadtul felesleges, barátnőmnek van autója, nekem elég a motor :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#98570) Typhoon47 válasza Laraxior (#98569) üzenetére


Typhoon47
őstag

Tavasszal, nyáron van a nagy eladási hullám, vevői hajlandóság. Télen én meg sem hirdetném, ha nem sürgős.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#98571) Gergőke88 válasza Typhoon47 (#98570) üzenetére


Gergőke88
addikt

Mondjuk ha auto kell valakinek akkor nem fog tavaszig varni.
Mellesleg soka ilyenkor jonnek ra hogy szar a tomegkozlekedes. Es vesznek egy 3.0 lagunat ;]

(#98572) runner 125 válasza Laraxior (#98569) üzenetére


runner 125
nagyúr

Télen mivel jársz majd? Jo dolog a ket kerek, de max fel évig lehet használni.
A helyedben inkább becserélném valamilyen kisebb ccm-es, takarékosabb megoldásra, ha mar a motoron úgyis kieled magad.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#98573) Balupapa válasza Gergőke88 (#98571) üzenetére


Balupapa
senior tag

:DDD :DDD :R

_-=*WheelWhores*=-_

(#98574) Laraxior


Laraxior
titán

Nem sürgős, tehát az se gond, ha fél évig hirdetem, hálistennek nem kenyérre kell, gondolkodtam azon is hogy betolom valami szalonba vagy kereskedésbe, és kihozok egy másikat, de barátnőmnek van autója, elég az az egy,dolgozni meg busszal fogok járni, úgyse fizetnek egy fillér bejárási költséget...saját pénzből járok már 6 éve... :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#98575) Typhoon47 válasza Gergőke88 (#98571) üzenetére


Typhoon47
őstag

Persze, kivételek mindig vannak, nem torpan meg a használt autó piac, csak arányaiban télen jóval nehezebb eladni.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#98576) endruboy1


endruboy1
senior tag

Aktuális, valószínűleg utolsó dilemmám vásárlás előtt:
Adott 2 Corolla, legyen "A" és "B".
"A" 2001-es, csak 210k km-el. DE csak 1.4-es (benzin) motorral.
"B" 2000-es, 260k km-ert futott, VISZONT 1.6-os motorral.

Ti melyiket választanátok és miért (ha tfh. állapotuk látomásra egyforma)? Használnám autópályán is és nem tudom mennyit számít az a 13LE különbség...

(#98577) Kornel válasza endruboy1 (#98576) üzenetére


Kornel
veterán

mennyit adnál értük?

(#98578) endruboy1 válasza Kornel (#98577) üzenetére


endruboy1
senior tag

Kb egy árban lennének, ezt elfelejtettem odaírni.

(#98579) Kornel válasza endruboy1 (#98578) üzenetére


Kornel
veterán

de mennyi az annyi?
csak azért kérdezem, hogy esetleg valaki autó is kijönne belőle esetleg? ;)

(#98580) #16514048 válasza endruboy1 (#98576) üzenetére


#16514048
törölt tag

Ezek alapján azt mondom hogy B, főleg ha autópályán is használod. Nekem többet számítana, mint az az 1 év és 50k km különbség (feltéve ha az állapotuk tényleg egyforma).

(#98581) endruboy1 válasza Kornel (#98579) üzenetére


endruboy1
senior tag

600k környéke. Már írtam itt is, nekem olyan kocsi kéne ami igénytelen szóval nem kell rá költeni, teszi a dolgát és keveset fogyaszt. + ABS, légkondi. Ezen feltételeknek szerintem megfelel a Corolla. Jó, ennyire talán nem egyszerű a képlet de ez volna a lényeg.

kdavid94: igen, meg a km órát ki tudja nem tekergették-e meg... Én is B felé hajlok de még nem dőlt el bennem a kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#98582) Kornel válasza endruboy1 (#98581) üzenetére


Kornel
veterán

szerintem ez már egy olyan keret, amiből tényleg kocsit is vehetnél.
persze biztos többet kellene költeni rá, de legalább nem undorodnál tőle, ha beleülsz.
mondjuk kicsit kipótolod, és egy fóka1 ghia, 1.8-as már szépen szedi a lábát, de 1.6 se rossz.
és akkor nem egy konzervdobozban ülsz, aminek a belsejét PET palackból öntötték ki, és már annak is örülhetsz benne, ha az ablakot nem kézzel kell tekergetni.
szvsz kopó dolog, meg úgy általában minden még olcsóbb is lesz hozzá, mint a japánokhoz, és a motorjaikkal se szokott gond lenni, annyi, hogy talán nehezebb megkíméltet kifogni belőlük, de aki keres, az talál.

(#98583) lsc válasza endruboy1 (#98576) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha sokat mész pályán akkor inkább 1,6, de sok különbség nem lesz, az a motor is pörög 130-nál már.

Az élet kegyetlen .

(#98584) endruboy1 válasza Kornel (#98582) üzenetére


endruboy1
senior tag

Nade nem fogyaszt az többet? Corolla 1.6 7.2l körül eszik.

(#98585) Kornel válasza endruboy1 (#98584) üzenetére


Kornel
veterán

egy fóka is elmegy annyiból vegyesben.
1.6 zetec ráadásul japán eredetű motor.
gondolom a corolla se bp-en eszik 7-et :D

(#98586) -v- válasza Kornel (#98585) üzenetére


-v-
addikt

1.6 zetec ráadásul japán eredetű motor.

Honnan veszed?

(#98587) Kornel válasza -v- (#98586) üzenetére


Kornel
veterán

ha jól emlékszem ford-yamaha közös projekt.

(#98589) -v- válasza Kornel (#98588) üzenetére


-v-
addikt

Ahham.

Jólvan látom a hűtővíz szivárgás a termosztát háznál a 2 lityósnál meg annyira általános, hogy a wikipédián is fent van :DDD

(#98590) endruboy1 válasza Kornel (#98585) üzenetére


endruboy1
senior tag

Néztem amúgy Focust is. Nem tűnt nekem annyival jobban felszereltnek. Vagy mi az ami miatt hányingerem lenne ha bele ülök a totyotába?

(#98591) endruboy1 válasza endruboy1 (#98590) üzenetére


endruboy1
senior tag

Amit néztem Toyotákat am elektronyos ablak+tükörrel van. A Fordnak jobb a műszerfala vagy mi?

(#98592) DeFranco válasza endruboy1 (#98590) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ennyiből ne nézegess focust. Ennyiért csak betegágyak vannak, amivel ipari a szívás, és nyer egy újabb fetiszistát a soha ne vegyé 3F-et klub.

toyotákhoz nem értek, és nem is tudom mik az igényeid, de én 600k körül fasztrát (is) néznék.

[ Szerkesztve ]

(#98593) endruboy1 válasza DeFranco (#98592) üzenetére


endruboy1
senior tag

Ja igen, azok csak szimplán nem tetszenek :/ . De akkor tehát aszondjátok a Corollák közül inkább az 1.6?

(#98594) runner 125


runner 125
nagyúr

Ma megvolt az elso váratlan hiba a Honda-n.

Kiégett a jobb hátsó, felső izzó. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#98595) tomcsi23 válasza runner 125 (#98594) üzenetére


tomcsi23
veterán

Kaptál még ez évre időpont a szervizbe? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#98596) raczger válasza runner 125 (#98594) üzenetére


raczger
őstag

[link]
Vidd vissza és kérd vissza az árát ;]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#98597) Kornel válasza DeFranco (#98592) üzenetére


Kornel
veterán

írtam, hogy dobjon hozzá egy kicsit.
800 körül szerintem már akad vállalható.

(#98598) TaaT


TaaT
veterán

;]

Give them hell Ukraine!

(#98599) tomcsi23 válasza TaaT (#98598) üzenetére


tomcsi23
veterán

Dobfékkel? :F
Vatkájdofendzsin? :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#98600) hobizoli válasza TaaT (#98598) üzenetére


hobizoli
nagyúr

fos :U

több drón kell ;P

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.