Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98301) DeFranco válasza TaaT (#98297) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Érdekes... számolgattam egy kicsit, ha minden igaz, akkor eddig összesen 8.724 km-t mentem el a barummal. Most mértem egy profilmélységet amikor letakarítottam meg átnéztem gumicsere után, és 5,9-es profilmélységet mértem mindenhol.

Ha feltételezem, hogy egy átlagos gumi futásteljesítménye kb. 50k km (országúton és pályán használjuk) akkor sehogy nem jön ki a matek rendesen:

Tegyük fel, hogy 8mm-es volt az eredeti profilmélység, akkor kopott 2,1mm-t, várható futásteljesítmény 3mm-es profilmélységig 20.800 km, 2mm-es profilmélységig 24.900 ez bő két, max három szezont jelent, elképzelhetetlen.

Ha 7mm volt a profilmélység, akkor jobb a helyzet valamivel 3mm-ig 39.700 km, 2mm-ig 47.600 mm. Ez kb. öt-hat szezon.

Kímélve használjuk, kevés várossal, sok pályával és országúttal, lehetetlen, hogy ennyire kopjon.

(#98302) Goblin12 válasza !Overdose! (#98286) üzenetére


Goblin12
őstag

Hali

Toyota Avensis
Ford Focus/ST -Mondeo - Traveler
Skoda Oct l&k

(#98303) Kornel válasza !Overdose! (#98293) üzenetére


Kornel
veterán

Keret mennyi?
Lehet irtad, csak nem olvastam.
Mondeo?

Mod:
Avensist csak benzinesbe, 2.2D betegágy, de a 2.0 se kutya.

[ Szerkesztve ]

(#98304) #16514048 válasza Kornel (#98303) üzenetére


#16514048
törölt tag

Találtam is egy szépet :DDD . Bár most nézem hogy benzines...

(#98305) dkpisti válasza Declare (#98280) üzenetére


dkpisti
tag

Nekem pl nagyon tetszik lámpa is hátulja szép formás az ignis egy hányás mellette..Nem hittem volna,hogy van akinek az e11 nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#98306) TaaT válasza DeFranco (#98301) üzenetére


TaaT
veterán

De ha azt nézzük hogy itt a fórumon csak 4mm-ig gumi a gumi akkor már nem sok az :D

Give them hell Ukraine!

(#98307) -v- válasza DeFranco (#98301) üzenetére


-v-
addikt

"5,9-es profilmélységet mértem mindenhol."

Szeracsingoltad? Buszke vagyok rad!

(#98308) roberto211


roberto211
őstag

Na lefoglalóztam ma egy swiftet. Végül nem megane lett mert számolgattam s még ezt is egyelőre nehezen hoztam/hozom majd össze tanuló létemre ilyen esetben meg számít az a plusz 80ezer is(meganenal,mindennel együtt).

Kinéztem,felhívtam, elmentünk (itt helybe van gyalog 15p :D ), rozsdák nincsennek, olaj nem folyik,szép hang,szép alapjárat, nem rohad sehol belül is elég szép állapotba van,nem kopog,nem zörög,semmi tehát elég jó állapotba van. Annyit kell javítani,hogy első lökhárítón alul van egy nagyon minimál húzás meg a motorháztető alatt van az a "híd" vagy nem tudom mi ott lepattogott néhol festék és kicsi rozsda"pöttyök" vannak. De ez minimális szerintem ,hogy ennyi "baja" van csak egy 14éves autónak. " Rozsdapöttyöket " kb 3 e ft ból kilehet javítani elől a lökhárítón meg lehet ki se javítatom mert nem lényeg nem csúnya és csak akkor látszik ha direkt nézem..

Vezetőülésbe elfértem úgy,hogy koppra hátra ülés, a támla meg 3/4ig hátra(mögöttem nem fognak elférni :D de nem is ezzel tervezek menni 5fővel körutakra) .. Mivel nekem még nincs meg a jogsim ezért a társ vezette próbakörre.. Éles kanyarokba se kopogott, jól húzott,jól gyorsult aztán így döntöttem,hogy ha van ez akkor nem keresgélek tovább mert sokkal jobbat ennyiért (430) úgy se találnék. Így lefoglalóztam, várom az sms-t,hogy mehetek a jogsiért és utána kereskedőhöz,ezután kb 2 napon belül elhozhatom.

Amúgy kategóriájához képest elég extrás kis swift.. Elektr.ablak,elektr.tükör, 2 légzsák,klíma(ezt max dugoba fogom használni :D ) ,centrálzár,szervokormány,alufelni és ahogy láttam új gumik. Vagy újszerűek legalábbis..

Ausztriából hozták a kocsit, még nekem kellett most aláírni a kétnyelvű adásvételit. :D

Tehát megvan ez is.. Már csak sms re várok hogy mehessek jogsiért(kb 10nap remelem) utána meg átvehetem végre a swiftet. :)

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#98309) trassher válasza roberto211 (#98308) üzenetére


trassher
addikt

Első autónak tökéletes lesz ahogy nézem a képeket. :) Nem egy erőgép de amire neked kell arra tökéletes. Valóban jól fel van extrázva csak a fényezett lökhárítók nem épp tanulóautó barátok. :)

Redmi Note 7

(#98310) DeFranco válasza -v- (#98307) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a) kutya
b) cica
c) mérési hiba

;) :DDD

(sokszor megnéztem, biztos annyi ha csak nem voltam berúgva, viszont ez így kb. érthetetlen lehetetlen)

[ Szerkesztve ]

(#98311) Kornel válasza DeFranco (#98310) üzenetére


Kornel
veterán

ez azért van, mert nem vredesteint vettél.

;]

[ Szerkesztve ]

(#98312) roberto211 válasza trassher (#98309) üzenetére


roberto211
őstag

hát ok, de a fekete lökhárítós fényezetlen, gl swiftek nem annyira tetszenek. :D

Amúgy nem gyorsul olyan rosszul ahhoz képes,hogy ezres.. PikPak fennt volt 50-60an még úgy is,hogy vigyáztunk mert ilyen kaki földes köves út volt tele kátyúval, forgalomba meg nem mehettünk ki mert nem volt rajta rendszám. De igen.. Amire nekem kell egyelőre arra tökéletes... Nekem a szervo meg elektromos ablak volt a lényeg a parkoláshoz és ennyi... De,hogy van benne klíma meg minden cucc ez nem hátrány. :D

Amúgy parkolásra érted,hogy nem tanulóbarát a fényezett lökhárítók? Nem parkolok amúgy szarul kezdőhöz képest.. Vizsgán is stressz mellett úgy beálltam )párhuzamos balra hátra) két autó közé ,hogy a padka és kerék között max 30centinek szabad lenni azthiszem.. Na én beálltam úgy,hogy kb 10centi se volt, egyensen stb stb tehát nem volt rossz... Vizsgabiztos elakart bizonytalanítani azt hittem,hogy rossz "Ön itt hagyná az autóját így Róbert"? Hááát mondom nem tudom.. Azt mondja legyek kicsit magabiztosabb mert tök jó volt a parkolás(elakart bizonytalanítani gondolom ami sikerült is :D )

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#98313) DeFranco válasza Kornel (#98311) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ja, ja már várom hogy jön a bohócdoktor aztán kiosztja itt a tenger eszet a kételemű statisztikai mintavételéből meg a cherrypickelt google találatokból :)

(azért ha valaki talál valami hivatalos forrást a profilmélységről azt megköszönöm)

[ Szerkesztve ]

(#98314) Kornel válasza DeFranco (#98313) üzenetére


Kornel
veterán

szerintem ne parázd túl a dolgot, nem ér annyit.
újan kb. 7-8 mm lehet a mintája a tiednek, igazából az az 1 mm nem oszt nem szoroz.
ugye budget kategória, viszont azon belül nagyon jó, amit valószínű úgy érnek el, hogy kicsivel lágyabb a keverék, ezért tapadásban felveszi a versenyt az élmezőnnyel, de kopásban nem.
ezt cseréled 3 szezon után, michelin elment volna 5 szezont, árban ugyanott vagy kb.

(#98315) TomPack válasza roberto211 (#98308) üzenetére


TomPack
őstag

Jól néz ki, és sok gondod biztosan nem lesz vele! Viszont az árán lehidaltam. Én ennyi pénzért biztosan mást választanék. Pl. B Vectra-t.

(#98316) DeFranco válasza Kornel (#98314) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nyilván ez legközelebb jövő őszre kiderül, de én már csak ilyen számolgatós vagyok, szeretem tudni.

hidd el azért nem ébredek üvöltve hogy "jájagumi" ma éjszaka sem. ;) de azért kíváncsi vagyok

[ Szerkesztve ]

(#98317) Kornel válasza TomPack (#98315) üzenetére


Kornel
veterán

ja, B vectra, mondeo mk2, stb.
viszont azokra már lehet szépen költeni, a suzuki még mindig olcsóbb.

(#98316) DeFranco: én annyit tudok mondani, hogy régen budget gumikat vettem (debica, barum, stb.), mostanában premium megy fel mindig, nem térnék vissza a régi önmagamhoz.

[ Szerkesztve ]

(#98318) roberto211 válasza TomPack (#98315) üzenetére


roberto211
őstag

Hát én nézegettem és annyira nem sok ez érte szerintem.. a 94-97 alap swiftek vannak ilyen 250-300 ért amibe semmi nincs.. 98-2002 közöttiknek, és ahogy látom a jobb állapotúaknak ennyi szokott lenni a vételáruk.. 380-450 között..

B vectra meg nem tetszik sajna nekem hiába komfortosabb mint egy swift.. Kasztni valahogy nem fog meg..Swiftbe meg valami megfogott. :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#98319) trassher válasza TomPack (#98315) üzenetére


trassher
addikt

Első autónak nem kell ettől jobb. B Vectrát az első héten lehet hogy meghúzná. Ezzel meg ha beleesik az árokba 5000-ért vesz 2 lökhárítót is csókolom.

Redmi Note 7

(#98320) tboy93 válasza roberto211 (#98308) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia! nekem is volt ezresem, városban fürge kis jószág, országúton-pályán viszont elvérzik teljesen. Illetve ha megpakolod akkor sem lesz túl gyors, de első autónak tökéletes. Ami még eszembe jutott, én tuti nem vennék 3 ajtósat, macera ha hátra akarsz pakolni + esetleg be akar szállni oda valaki... Az ára is borzasztó, én az igencsak jó állapotú (törve sose volt, 2. tulaj, valós 135k km) swiftem adtam oda 240-ért, igaz abban nem volt se szervó, se klíma. Én a helyedben nézelődnék még tovább, nem kell elsietni a vételt ;) Féltengelyek rendben? Kitekert kormánynál nem ropog? Igencsak nézz alá az autónak, a hátsó kipuf dob nagyon szeret rohadni, illetve a küszöbök is. A pótkeréknél is nézd meg mi a helyzet! Kérdezz rá, hogy volt-e visszahíváson, nekünk mindkét swiftet visszahívták első lengéscsillapító cserére, havernak konkrétan kitört(!) a kereke mert nem vitte el :D

Egyébként ha jó karban lévő darab, akkor meg leszel vele elégedve, igencsak diákbarát fentartási költsége van, középsuli mellett sem okozott gondot számomra (teljesen egyedül fizettem mindent).

[ Szerkesztve ]

(#98321) Kornel válasza tboy93 (#98320) üzenetére


Kornel
veterán

made in hungary, berva eger.
mármint a szar lengéscsillapító.
ennyit a magyar munkáról.

(#98322) roberto211 válasza tboy93 (#98320) üzenetére


roberto211
őstag

Rendben van minden vele de ezt leírtam akkor nem olvastad el figyelmesen ezek szerint. :D Féltengelyek is rendben igen ezt is leírtam..

" Az ára is borzasztó, én az igencsak jó állapotú (törve sose volt, 2. tulaj, valós 135k km) swiftem adtam oda 240-ért, igaz abban nem volt se szervó, se klíma." Ezért mondom,hogy itt is felszereltség és évjáratfüggő az ár..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#98323) DeFranco válasza Kornel (#98317) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a debica közelében nincs a barumnak, volt mindkettő, ég és föld a különbség, nem véletlenül vettem meg a barumot, elég rendesen utánanéztem.

persze nem top, de teljesen korrekt gumi. a télim dunlop, ott én sem kötöttem kompromisszumot, nyárinál kicsit megengedőbb voltam, de más budget gumit nem vettem volna meg. ez viszont megütötte a szintet.

(#98324) Kornel válasza DeFranco (#98323) üzenetére


Kornel
veterán

már most ránéztem a nyárikra, a barum 17 környéke, a dunlop meg 21, nekem nem lesz kérdés.
de remélem kifogok egy olyat, mint most a télivel, "használt" 0 km-es szettet 70%-os áron :D

(#98325) TomPack válasza roberto211 (#98318) üzenetére


TomPack
őstag

Kétségkívül kényelmesebb a Veki, azért éppen ez jutott eszembe, mert volt nekem. 14 éves autónál meg már nincsenek csodák. Nem feltétlen olcsóbb egy suzukit rendbeszedni. Utángyártott alkatrészek ugyanolyan olcsóak, bontott cucc ugyanúgy fellelhető mindkét típushoz. Na de a biztonság, és a kényelem összehasonlíthatalan. Mondom ezt úgy, hogy volt egy pár évig swiftem is, igaz az 2008-as volt.

(#98326) roberto211 válasza TomPack (#98325) üzenetére


roberto211
őstag

Háááát... Ahogy utánanéztem régebben, a B vectra se a kiemelkedő biztonságról volt híres.. Nyilván egy swiftnél)régebbi) erősebb kasztni de a b vectra se volt kiemelkedő biztonság terén..

De komfortosabb/kényelmesebb az tény vagyis lehet, de én nem fogok nagy valószínűséggel órákat ülni autóba.. 30-40p lesz az átlag..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#98327) TomPack válasza roberto211 (#98326) üzenetére


TomPack
őstag

Félre ne értsd, mert tényleg lehet ésszerű választás, és sok szerencsét kívánok hozzá! Ez csak az én véleményem, de tízmillió magyar nem tévedhet. Nekem nem lenne rá felesleges pénzem, de hát a szerelem az szerelem!

(#98328) tboy93 válasza TomPack (#98325) üzenetére


tboy93
nagyúr

Vectra azért más kategória mint egy swift, ne mond már hogy ugyanannyiba kerülnek az alkatrészek a két típushoz :))

(#98329) Kornel válasza tboy93 (#98328) üzenetére


Kornel
veterán

Meglepodnel mennyiert mennek...
Nem honda arban, megsugom.
Uj swifthez biztos dragabbak a cuccok, mint egy vectra b-hez.
Mennyibe is van/lesz neked ket elso gatlo?
Nekem 2 x 15k-ert sachs supertouring lesz a mondiba, regi autoknak az alkatreszarai is padlon vannak mar, kiveve ha honda ;)

(#98330) TomPack válasza tboy93 (#98328) üzenetére


TomPack
őstag

Hát most kíváncsiságból ránéztem az UNIX webáruházára. 1.0 Swift-hez 10.000-től találtam fékbetétet, B Veki-hez pedig 4.600Ft-tól! Főelemekkel nincs több probléma mint egy swift-el, de ha van, donorokat 1-200 ezerért már kapni, és ez kihatásal van a bontott árakra is. Felgumizni lehet hogy picit drágább, de legalább nem BMX gumik lesznek rajta. Ugyanúgy elvisz mindenhová, sőt pár év múlva könnyebb lesz, és kevesebb buktával lehet belőle kiszállni. Nem két autóm volt eddig.

(#98331) Kornel válasza Kornel (#98329) üzenetére


Kornel
veterán

Bocs, elneztem, 2 x 12k-bol meglesz.

(#98332) tboy93 válasza Kornel (#98329) üzenetére


tboy93
nagyúr

a honda az honda ;] minden pénzt megér :P hátsó gátlót is kell cserélnem, a 4 monroe 85k (2x27,5 + 2x15)

cukrosleves 1.0 swiftembe a szaki tárcsa+betétet rakott be 10k-ért

[ Szerkesztve ]

(#98333) Kornel válasza tboy93 (#98332) üzenetére


Kornel
veterán

Nekem a hatsokat mar csereltek sachs-ra, az elsok 24-be lesznek, kicsit sokallom ;)

(#98334) TomPack válasza tboy93 (#98332) üzenetére


TomPack
őstag

Elhiszem, de gondolom 15 évvel ezelőtti a történet. Ma már egy pár fékbetétet sem kapsz ennyiért, nemhogy tárcsát + a munkadíjat.

(#98335) tboy93 válasza TomPack (#98334) üzenetére


tboy93
nagyúr

tavalyi történet, de hülyeséget írtam, visszanéztem és 13k volt :)) 20 éve oda visszük a verdát, jó áron dolgozik

kornelka nehogy azt hidd hogy én nem sokallom, de hát imádom a kicsikét, bármit megadok neki amit kér :B ;)

[ Szerkesztve ]

(#98336) !Overdose! válasza Kornel (#98303) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nincs maximálva a keret, de nem szeretem ha autóban áll a pénzem, úgyhogy nem szeretnék elszállni.

A Mondeo vonalon pedig körbe fogok nézni, eddig valahogy nem voltak képben. Látom ebből is van elég jól felszerelt. [link] :K

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#98337) bitpork válasza !Overdose! (#98336) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mennyire fiatal a cél?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#98338) !Overdose! válasza bitpork (#98337) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nem kell, hogy fiatal legyen, ha jó állapotú.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#98339) tboy93


tboy93
nagyúr

uramisten ez beteg :Y [link] ki kér felújított gumikat? :D

(#98340) LuckyL válasza roberto211 (#98308) üzenetére


LuckyL
őstag

hali!
a jogsira szerintem nincs szükséged hogy a nevedre vehesd, ha emiatt vársz

cryptot minden termékemért elfogadom

(#98341) TaaT válasza tboy93 (#98339) üzenetére


TaaT
veterán

Ez India lesz, ott az ilyen teljesen "normális". :)

Mondjuk teherautóknál kamionoknál és munkagépeknél nyugaton is bevett szokás futózni a gumikat.

Give them hell Ukraine!

(#98342) Kornel válasza TaaT (#98341) üzenetére


Kornel
veterán

Normalis helyen uj gumikat vesznek.

(#98343) kenguru99 válasza tboy93 (#98339) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Teherautó vagy targoncagumiknál ez teljesen bevett eljárás. Raliban is használják. Személyautó gumit viszont nem szabad újravágni, nem alkalmas rá.

(#98344) tboy93


tboy93
nagyúr

elég brutálisan hat, nem csodálom hogy a teherautók itt-ott elhagynak egy fél gumit

(#98345) roberto211 válasza LuckyL (#98340) üzenetére


roberto211
őstag

Oké es hogy hozzam el utána ? :D

Biztos ami biztos megvárom es utána hozom el.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#98346) TaaT válasza Kornel (#98342) üzenetére


TaaT
veterán

Tudod, védd a környezetet, vegyél használt autót, használt gumit és [link] :))

Give them hell Ukraine!

(#98347) nesa válasza TaaT (#98341) üzenetére


nesa
veterán

Ha rajta van a regroovable felirat ujravaghato, nem kell parazni ezen, mondjuk szemely gumiknal ez a felirat igen ritka.

(#98348) kenguru99 válasza tboy93 (#98344) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Ez a gyártók által jóváhagyott eljárás. Az erre alkalmas gumikat eleve úgy gyártják, hogy újravághatóak. (megtalálható rajtuk a regroovable felirat)
[link]

(#98349) LuckyL válasza roberto211 (#98345) üzenetére


LuckyL
őstag

oké csak azért szóltam hátha nem tudod

cryptot minden termékemért elfogadom

(#98350) Balupapa válasza TaaT (#98296) üzenetére


Balupapa
senior tag

ezt ismerem.

PATIKA

_-=*WheelWhores*=-_

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.