Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99351) lenox válasza Qru (#99328) üzenetére


lenox
veterán

De amugy nem lehet, hogy a gumi szamitott tobbet?

(#99352) tomiii.


tomiii.
aktív tag

na urak, hamarosan felkavarom a kedélyeket, prezentálok egy írást, hogy 80.000ft-ért milyen autót lehet venni :D este utalom az árát, de csak 2 hét múlva kerül hozzám, akkor csinálok képeket, videót és szóban összefoglalom :DDD

(#99353) Buster17 válasza tomiii. (#99352) üzenetére


Buster17
addikt

Polski Fiat :D

[ Szerkesztve ]

(#99354) zsoltee10 válasza Qru (#99345) üzenetére


zsoltee10
addikt

Érdekes, én ezt a cikket nem is olvastam. Most akkor mikor kapcsol be a 4WD? Nem pont az lenne a lényege, hogy hátul is hajt, ha az első kerék elkapar? Most akkor tulajdonképpen van is meg nincs is 4WD? Minek kell ahhoz történnie, hogy hátul is hajtson?

Egyébként, mint tudjátok, kerestem egy terepjárót, a CR-V meghiúsult, mert idióta volt az eladó. Helyette vettem ezt :D

[A terepjáró]

[ Szerkesztve ]

(#99355) tomiii. válasza Buster17 (#99353) üzenetére


tomiii.
aktív tag

1998ccm@125hp ABS is van (kb a villanyfék miatt veszem, kell az épített autómba, az ABS az nem :B ) és Recaro sport ülések. Amik kivannak szakadva nagyon, de van kárpitos :DDD ezzel már le is spoilereztem :D

tulajdonképen csak az ülés kellett, de azt nem akarta külön adni. :W

[ Szerkesztve ]

(#99356) TaaT válasza lenox (#99351) üzenetére


TaaT
veterán

Megeshet. [link]

szerk.: LOL

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#99357) tboy93 válasza tomiii. (#99355) üzenetére


tboy93
nagyúr

szóval adtak az üléshez egy autót? :DDD

(#99358) !Overdose! válasza tomiii. (#99355) üzenetére


!Overdose!
őstag

Rákérdezhetek? Sierra? :DD

Egyébként az adventi képed bejárta a Hondafórumot is! :K

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#99359) tomiii. válasza !Overdose! (#99358) üzenetére


tomiii.
aktív tag

a link címe túl sok segítség volt, plusz, ha valaki találkozott a hozzászólásaimmal, akkor pláne könnyű volt kitalálni :D ráadásul turnier :B plusz piros is, mint a sedanom :D

Igen, sok helyen találkoztam vele viszont, nem bánom :D

[ Szerkesztve ]

(#99360) #16514048 válasza tomiii. (#99359) üzenetére


#16514048
törölt tag

Grat hozzá. :D Kíváncsi vagyok a képekre, hogy milyen állapotban van a kocsi, a miénkért 20k-t ajánlottak egyszer (2.0 DOHC sedan), mondjuk most azért is áll, mert a műszakin nem menne át, szóval enyhén szólva nem hibátlan.

(#99361) tomiii. válasza #16514048 (#99360) üzenetére


tomiii.
aktív tag

hát napi használatban volt, csak a biztosítás nem lett rá fizetve, hazáig kibírja és én nem kértem a papírt hozzá, utcán nem igazán lesz használva, kiáruljuk, difit lehegesztjük, bukócső és a télen bükk, meg pályanapok.

tiétek nem eladó? :D képeket küldhetsz, ha nem eladó is, csak kíváncsiságból :D ha felakarod támasztani, akkor tuti lesz hozzá mindenem és nem ezekből akarok meggazdagodni :D Szóval privátban jöhet a 40 kép ;]

na de nem offolok tovább, 13-án jelentkezem :D

(#99362) runner 125 válasza zsoltee10 (#99354) üzenetére


runner 125
nagyúr

..azt is írd le, h a 60%-át állta az állam, 30-at az Únió, 10-et meg te. ;] :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#99363) #16514048 válasza tomiii. (#99361) üzenetére


#16514048
törölt tag

Tudom, szégyen, de egy darab képem sincs róla. :( Csinálnék róla, de jelenleg nem itthon áll az autó. Egyébként '92-es, fehér sedan, ugye sötét hátsó lámpákkal, nem nézett ki rosszul régen.
Fater eladná, csak nem úgy néz ki hogy fizetnének érte annyit, hogy megérje, de a műszakija lejárt és sokat kéne rá költeni hogy átmenjen... A szívem szakad meg érte egyébként, imádom ezt a kocsit. :O Legszívesebben rendbe rakatnám és használnám, csak annyi pénzből valószínűleg vehetnék valami sokkal jobbat is.

(#99364) tomiii. válasza #16514048 (#99363) üzenetére


tomiii.
aktív tag

lakatolás meg fényezés az ami pénzes, az alkatrészek olcsóbbak, mint egy ladához, mert nem szép és mindenki lenézi, komplett, motorok, futóművek, váltók vannak 10-20 ezerért :D na de tényleg, írj privátot, aztán egyszer megmentjük az enyészettől ;)

(#99365) m3tr0 válasza !Overdose! (#99358) üzenetére


m3tr0
senior tag

Melyik kép is az? :D

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#99366) zsoltee10 válasza runner 125 (#99362) üzenetére


zsoltee10
addikt

LOL, bár úgy lenne. :D Akkor viszont nem egy MTZ-t vettem volna, hanem JD, vagy Fendt. :D

(#99367) CsIrKeRaToR


CsIrKeRaToR
tag

Üdv! Lehet off,de azért megkérdezlek titeket! Egy hulla egyszerű autósrádiót szeretnék az autómba.Az a lényeg hogy szóljon. Se fejegység,se hangszórók. Mivel jártas se vagyok a témában árat se tudok mondani. 4 hangszóró szerintem azért kell hogy szóljon valami. USB mindenképp kell! Tudtok segíteni?

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#99368) Sátán44 válasza Sátán44 (#99304) üzenetére


Sátán44
addikt

Erre valaki? :U

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#99369) runner 125 válasza CsIrKeRaToR (#99367) üzenetére


runner 125
nagyúr

Van autóhifi topik, keress rá és kérdezz rá ott, de írj max rászánt keretet.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#99370) !Overdose! válasza m3tr0 (#99365) üzenetére


!Overdose!
őstag

[link]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#99371) CsIrKeRaToR válasza runner 125 (#99369) üzenetére


CsIrKeRaToR
tag

Oké!

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#99372) Buster17


Buster17
addikt

Tözskönyv nélkül átlehet iratni a kocsit? Ha nem akkor mik a teendők?

(#99373) DeFranco válasza Buster17 (#99372) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Megszerezni a törzskönyvet.

Szíriusz. Anélkül nem írják át.

(#99374) Buster17: gondolom akkor a jogos tulaj igényelheti az okmányirodánál a pótlását.

Itt értem ez alatt az eladót, mert hogy amíg nem írják át a kocsit, ő a jogos tulaj, magyarul törzskönyv nélküli kocsit ne fizess ki, sőt én addig nem fizettem ki amíg nem írtuk át.

[ Szerkesztve ]

(#99374) Buster17 válasza DeFranco (#99373) üzenetére


Buster17
addikt

És ha elégett?

(#99375) Typhoon47 válasza Buster17 (#99374) üzenetére


Typhoon47
őstag

:Y

Akkor újat állíttatsz ki.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#99376) Buster17 válasza Typhoon47 (#99375) üzenetére


Buster17
addikt

Csak az a gond hogy az ismi az áldozat és a kocsit megvette és a volt tulaj a fülebotyját nem mozdítja az ügy intézésében.

(#99377) tboy93 válasza Buster17 (#99376) üzenetére


tboy93
nagyúr

torzskonyv nelkul ala se irnam az adasvetelit...

(#99378) Viszlát válasza Buster17 (#99376) üzenetére


Viszlát
addikt

Felszolitas levelben a torzskonyv potlasara 15 napos hataridovel (ajanlva, tertivennyel termeszetesen), ha nem intezkedik, akkor a hatarido lejarta utan bebattyog rendorsegre es feljelentest tesz. Mindezt csak akkor ha legalabb van rendes adasveteli szerzodes.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#99379) Buster17 válasza Viszlát (#99378) üzenetére


Buster17
addikt

Ki? Az eladó? Nem a vevőnek kéne feljelentést tennie?
Akkor az úgy nagyon jó ha se kocsi se pénz nem lesz. :)

(#99380) Viszlát válasza Buster17 (#99379) üzenetére


Viszlát
addikt

Ha van a kezeben hivatalos adasveteli szerzodes (alairva, ket tanu jelenleteben), akkor a vevo kuldjon egy felszolito levelet az eladonak, hogy gondoskodjon a torzskonyv potlasarol kezhezveteltol szamitott 15 napon belul. Ha az elado nem tesz ennek eleget, akkor a vevo tegyen feljelentest, a felszolitast igazolo postaszelvenyt es az adasveteli szerzodest bemutatva.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#99381) Buster17 válasza Viszlát (#99380) üzenetére


Buster17
addikt

Így már jobban hangzik. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#99382) gaborbol


gaborbol
őstag

Eladtuk a 2007-es 3.0L V6-os Outlandert iden tavasszal, most szeretnenk egy 2010-2012-es evjaratu SUV-ot venni ismet.

Megint csak az Outalnder-t nezegetjuk ez melle jott be a Chevrolet Equinox. Chevrolet-bol sokkal nagyobb a valasztek, olcsobb hozza az alkatresz is. Mindket modellbol van V6-os,de sajnos nagyon ritkak,hetek ota nezegetem a hirdeteseket, es nagyon nem jon ossze normalis beloluk, vagy ha van akkor erosen tul van arazva. Igy valoszinu maradna a 2.4L negy hengeres.

Egy Chevy-t probaltam tegnap, ha nincs bekapcsolva rajta az ECO mode akkor eleg normalisan viszi a bodet, amugy teljesen halott, ha be van kapcsolva.

2.4-es ECOTEC-rol lehet tudni valamit? Olvasgatom a forumokat es irjak,hogy van akinel 1 liter olajat bever 1600Km-enkent.

Jobb lehet az outlander 2.4-es bezninese vagy az is ugyan ez a kategoria?

[ Szerkesztve ]

(#99383) bobsys válasza gaborbol (#99382) üzenetére


bobsys
addikt

Equinox nekem nagyon nem jott be. Ketszer vagy haromszor vezettem mint rental car es nagyon dolongelt erzesre az egesz auto a kanyarokban.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#99384) runner 125 válasza gaborbol (#99382) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az új Outlander szerintem qrva randa lett, mint ahogy az X-Trail is. Már tényleg egyre kevesebben gyártanak, normális, használható, jól pakolható, szép SUV-ot. Mindenki elmegy a szappantartó forma irányba.
Kint nyilván nagyobb neve van a Chevi-nek, azt a modellt Európában szerintem nem is forgalmazzák. Nyilván az én fasságom, h nem tudok elvonatkoztatni a Daewoo-tól, de az európai Chevi-be én biztosan nem ruháznék be.
Kolléganőméknek van egy automata Captiva-juk. Azon kívül, h új autó, látogatták már néhányszor a szervizt és a belső minőség is hagy némi kívánnivalót maga után.
7 személyes autó, de állítom h szűkebb a helykínálat benne oldalirányban, mint a HR-V-ben.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#99385) bobsys válasza bobsys (#99383) üzenetére


bobsys
addikt

Hopp, a Captiva volt amit vezettem (most, hogy olvasom runner 125 hozzaszolasat)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#99386) DeFranco válasza Buster17 (#99381) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Átvételi elismervény van a kifizetett összegről, vagy a kéttanús szabályszerű szerződésben szerepel, hogy a vevő az összeget átadta?

(#99387) m3tr0 válasza DeFranco (#99386) üzenetére


m3tr0
senior tag

A jogszabályoknak megfelelő adás-vételi szerződésben benne kéne lennie,hogy a vevő átadta az összeget az eladó meg az autó okmányait,törzskönyvet stb.
Én az ilyet nem is értem. :U

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#99388) Buster17 válasza DeFranco (#99386) üzenetére


Buster17
addikt

Igen

(#99389) DeFranco válasza m3tr0 (#99387) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem feltétlenül. Miért kell nekem a szerződés aláírásakor átadni? Kötelezettséget vállalok arra, hogy xy időig vagy xy eseményig megfizetem. Aláírás, kéttanú, jogerős, paragrafus, jus büfos.

Aztán utólag amikor ténylegesen fizetek (pl. átírás után) akkor írunk róla egy átvételi elismervényt, hogy xy összeget vételár címén a mai napon tisztelettel átvettem/átadtam kéttanú jogerős paragrafus jus mormorandus.

[ Szerkesztve ]

(#99390) gaborbol válasza runner 125 (#99384) üzenetére


gaborbol
őstag

Az equinox egy izig-verig itteni GM, szerintem egesz pofast kivul-bellul, nem bovli hatast kelt, a muszerfal kinezete "erdekes" egyedul, nekem nagyon rendben tunt, persze vezettem vagy 15 percet.

Pont ilyen szinu volt amit probaltam tegnap, nekem bejott. Rosszat nem nagyon irnak roluk, csak a motor miatt aggodom kicsit, igaz 5 ev /160K Km gart adnak a motorra meg a valtora gyarilag.

[ Szerkesztve ]

(#99391) runner 125


runner 125
nagyúr

Uh, ez a Polaris hatalmas móka lehet. :) Winklernek természetesen sikerült megboritania.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#99392) m3tr0 válasza DeFranco (#99389) üzenetére


m3tr0
senior tag

Persze, de erre akartam célozni,hogy lehet később is átadni a törzskönyvet,de akkora a vételárnak csak egy bizonyos részét adom én is, mindezt alaposan dokumentálva. :R

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#99393) runner 125 válasza gaborbol (#99390) üzenetére


runner 125
nagyúr

Oldalról kissé ML, de szebb mint az Outlander, viszont itt erről nulla info lesz. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#99394) gaborbol válasza runner 125 (#99393) üzenetére


gaborbol
őstag

Az outlander is max 2012-ig mehet el, mert onnan mar arban nagyot ugrik, nekem az az evjarat meg tetszik:

[link]

(#99396) runner 125 válasza gaborbol (#99394) üzenetére


runner 125
nagyúr

Igen, pont ez az utolsó forma, ami nagyon bejön. Erre bármikor cserélnek en is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#99397) DZs válasza Buster17 (#99374) üzenetére


DZs
senior tag

Az eladó nyilatkozhat is, hogy nincs törzskönyv.

(#99398) Typhoon47 válasza DZs (#99397) üzenetére


Typhoon47
őstag

Igen? És akkor hogy veszed meg az autót? Adás-vételiben mit rögzítesz? Meg egyáltalán ki vesz tulajdoni papír nélkül nagy értékű ingóságot?

"Education is important but big biceps are importanter"

(#99399) Qru válasza lenox (#99351) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Legközelebb megnézem de nem hiszem, mert az enyémen nem téli gumi van. Már pedig aki hegyen lakik és 4wd cr-v-vel tolja kötve hiszem, hogy nyárival járna. Bár amilyen sóherek az emberek (lsd én :D)...

mod:

zsoltee10:

Nincs benne rendes diffizár így az elpörgő keréken elmegy az összes nyomaték és a tapadó kerékre nem jut. Ugye a nem tapadó kerékre átvihető nyomaték 0 lesz amivel hiába osztasz-szorzasz ugyanúgy 0 lesz az eredmény.
A hagyományos nyitott diffi egyenlően osztja el a motor nyomatékát a két kerék közt. Ezzel nincs is baj, amíg mind ugyannyira tapad. Ha viszont az egyik kerék például tükörjégen áll, akkor az lényegében semennyi nyomatéktól máris kipörög. A másik, tapadó kerékre pedig pont ugyanennyi nyomaték jut: semennyi. Így nem mozdul az autó. Ezt a cr-v-ben az elektronika felügyeli de mivel szar a szoftvere nem képes kezelni egy ilyen szitut mikor az egyik keréken 0 lesz a tapadás.

Nézd meg a TC nagy SUV tesztet, ugyan az a rendszer van a Dákó Dusterben is és mégis mennyivel jobban teljesít (tényleg nézd meg azt a videót). Csak a hardver nem elég, kell hozzá egy okos vezérlés/szoftver is vagy egy komolyabb 3 diffizáras rendszer. Persze annak is vannak hátrányai (gondozásigényes, plusz súly, növeli a fogyit, elég sok helyet foglal el és az esetek 99%-ban egy átlag autósnak elég az butább rendszer amit jó programozással elég ügyessé/okossá lehet tenni. Láttad vidit, a módosított szotfveres simán átment a teszten a hw meg azonos volt bennük. Nyilván a Honda csak ezért nem fog visszahívást indítani... MErt az óriási presztizs veszteség és a júzerek kb elhanyagolható %-ánál jelent ez gondot.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#99400) Declare válasza Qru (#99399) üzenetére


Declare
őstag

De azert ez nem vicces? Van egy ilyen auto gyar, mint Honda es epit egy jo kis SUV ot, amiben szar a szoftver :) Nem talaltak egy jo programozot? :)) (ha tenyleg csak ennyi a gond)

Olyan ez mint a toyotanal a design kerdes. Csinal egy franko kocsit, tuti, megbizhato technikaval (hybrid, vagy most az üzemanyag cellas ujitasuk) es belerakja egy olyan ocsmany designba, hogy az embernek görcs all a szemebe, ha ranez :) (es ezt azet merem leirni, mert nem egyedi velemeny, nagyon sok helyen olvasom ezt)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.