Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99251) Kornel válasza tboy93 (#99249) üzenetére


Kornel
veterán

dehogy, sose voltam elvakult, nem is leszek :)

(#99252) Viszlát


Viszlát
addikt

BMW megerositette az automata valtos felvetest, bar nagyon kacifantosan fogalmaztak, szerintem feltek, hogy a kovetkezo az lesz, hogy karteritesi ugyet inditok vagy valami. :D Tulajdonkeppen ugy irtak le, hogy ne hasznaljam ugy, hogy az intelligens tempomat hasznalataval kedvezobb fogyasztasi ertekeket lehet elerni a tesztek alapjan.

Szoval koszi, hogy felhivtatok ra a figyelmem. :R

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#99253) Kornel


Kornel
veterán

megint olcsóbb lesz az üzemanyag.
300 alatt cserélem st220-ra a tddi-t :C

(#99254) Buster17 válasza Kornel (#99253) üzenetére


Buster17
addikt

Ausztriában 1.16ért adták ma a dizelt

[ Szerkesztve ]

(#99255) roberto211 válasza Buster17 (#99254) üzenetére


roberto211
őstag

De itt a topiclakók többsége nem Ausztriában hanem Magyarországon él ezért számukra lényegtelen...

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#99256) Buster17 válasza roberto211 (#99255) üzenetére


Buster17
addikt

Csak érdekességképp mondtam.

[ Szerkesztve ]

(#99257) Kornel válasza Buster17 (#99254) üzenetére


Kornel
veterán

az elég olcsó.
de ugye magyarország jobban teljesít :D
amúgy meg tényleg lecserélem 300 HUF alatt, csak úgy poénból :)

(#99258) szőröscica válasza Buster17 (#99254) üzenetére


szőröscica
addikt

És a benzint?

(#99259) roberto211 válasza Buster17 (#99256) üzenetére


roberto211
őstag

Én azt hittem,hogy 400 a benzin és mikor hétvégén megláttam,hogy az Érdi agipnél 370 a benzin tökre megörültem.. :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#99260) Laraxior válasza Kornel (#99257) üzenetére


Laraxior
titán

Ha ilyen 2ftos utemben csokken, akkor raersz meg keresni....
Az a 9ftos lepcso jobb volt amikor 400 ala esett :D lassan megall az arzuhanas :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#99261) Buster17 válasza szőröscica (#99258) üzenetére


Buster17
addikt

Azt nem néztem de olyan 1.20 körül

(#99262) !Overdose! válasza tboy93 (#99212) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ha valóban 20km kell, hogy bemelegedjen az a motor, akkor ott lesz némi műszaki hiba. Termosztát rendben van? Nekem az 1.5-ös az M3-as melletti OMV kúttól indulva mire ráfordulok a Hungáriára és elérek az első lámpáig már eléri a víz a 60 fokot (világít az ECONO). Persze itt még nem üzem meleg, de innen már nem kell sok neki. Esetleg próbáld úgy, hogy nem fűtesz, akkor gyorsabban melegszik.

kornelka: A legtöbb sajnos tényleg az, de azért vannak kivételek. Őket általában a gyári kipufogóról ismered meg. :DD

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#99263) Kornel válasza Laraxior (#99260) üzenetére


Kornel
veterán

nem nagyon áll, putyin már leállította a világmegváltó déli áramlat építését is, mivel nem térülne meg a várható alacsony olajárak mellett. (<60 USD)
ha nem romlik tovább a "jó" magyar forintunk, akkor 300 közelében stagnálhat a benya.
persze ha nem találnak ki rá megint jófajta plusz adókat.
300-nál meg már jöhet egy V6 ST220 :K

(#99262) !Overdose!: 10-ből 1? vagy 100-ból 1? ;]

[ Szerkesztve ]

(#99264) -v- válasza Kornel (#99263) üzenetére


-v-
addikt

jöhet egy V6 ST220

Ottan nem a benzin a sok :)

(#99265) Kornel válasza -v- (#99264) üzenetére


Kornel
veterán

gondolom :D
de egy dízel se olcsó, ha letérdel benne valami.

mennyi lehet amúgy egy st220 fenntartása? :U

(#99266) Bigemperor válasza Laraxior (#99260) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Elemzők azt prognosztizálják, hogy egyenlőre nem áll meg a zuhanás (hacsak a forint megint nem kezd el "jobban teljesíteni"), az arabok igyekeznek lenyomni az olaj árát, hogy a palaolaj kitermelés ne legyen gazdaságos.

Legalábbis még kissé csökkenni fog az ár.

[ Szerkesztve ]

(#99267) -v- válasza Kornel (#99265) üzenetére


-v-
addikt

Hát, ha csak 1 gumit kell venni a 18-as felnire ... a focusból kiindulva minden 2x-es áron van hozzá, csak mert st, bontott cucc nincs, utángyártott vagy nincs vagy van de szar szóval nem éri meg belerakni, természetesen minden ami elromlik vagy cserés az st specifikus tehát véletlen sem jó bele a sima. Biztos van abban is bőven cucc amiről jó esetben még sose hallottál :DDD pl. imrc biztos, aztán ha letérdel 100k az új vagy vadászol ebayről bontottat ami ki tudja milyen meg meddig jó és szintén nem olcsó.
Valószínűleg senki se 50-el ment vele, szóval ki tudja gátlók, szilentek, kerékcsapágyak, féltengelyek meddig jók, motortartó bakokat nem kell-e cserélni, kormányművet mennyire verte szét a kemény futómű-magyar utak kombó stb. stb.

(#99268) tboy93 válasza !Overdose! (#99262) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mondtam egy kb értéket :)) beszállok a kocsiba fűtés maxra, ~5km után már megmozdul a hőfokjelző mutató felfele, de az nálam még nem üzemmeleg. Szeretem rendesen bejáratni mielőtt kitaposom a belét :DDD

(#99269) !Overdose! válasza tboy93 (#99268) üzenetére


!Overdose!
őstag

Sokkal hamarabb bemelegedne, ha nem vonnád el a motortól a hőt a fűtéssel. Ráadásul mi értelme van addig fűteni, amíg nem is tud meleget nyomni az utastérbe? :F

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#99270) Kornel válasza -v- (#99267) üzenetére


Kornel
veterán

aham.
ez tényleg keményen hangzik.
szóval marad a traktor, max. ha kevésnek érzem, kap egy csippet ;] 140 HP / 320 Nm benne van simán.

(#99268) tboy93 : tán nincs ülésfűtés a kuvikba? hogy rögtön feltekered a fűtést? :D

[ Szerkesztve ]

(#99271) tboy93 válasza !Overdose! (#99269) üzenetére


tboy93
nagyúr

kornelka, nyugi majd lesz ;] először sport ülés, aztán mehet bele az ülésfűtés, jövő téli projekt :D

szerk: kornelka ezt pluszba neked: [link]

[ Szerkesztve ]

(#99272) szőröscica válasza !Overdose! (#99269) üzenetére


szőröscica
addikt

Így van. Nekem a dízel 4-5 km alatt üzemmeleg, ha nem kapcsolok fűtést. Bekapcsolt fűtéssel városban simán lehet 12-14 km is mire bemelegszik. Csak azért szoktam mégis néha bekapcsolni, mert párásodik már ilyenkor.

Persze ha kimegyek a nullásra, a maglódi emelkedő tetejére fűtéssel is bemelegszik. :DDD

(#99273) Kornel válasza tboy93 (#99271) üzenetére


Kornel
veterán

sportkipufogó van-e már?

:)) :DD :C

(#99274) tomcsi23 válasza Kornel (#99273) üzenetére


tomcsi23
veterán

Fszán le is nyírta a füvet. :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#99275) TaaT válasza tomcsi23 (#99274) üzenetére


TaaT
veterán

:D

Give them hell Ukraine!

(#99276) -v- válasza tomcsi23 (#99274) üzenetére


-v-
addikt

:C

(#99277) tboy93 válasza Kornel (#99273) üzenetére


tboy93
nagyúr

majd egyszer talán, de most máshol van annak a 65k-nak a helye :))


a te mondeod is ilyen morcos?

[ Szerkesztve ]

(#99278) DeFranco válasza tomcsi23 (#99274) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:DDD nap kommentje :C

(#99279) Kornel válasza tboy93 (#99277) üzenetére


Kornel
veterán

jó az irány :DD

(#99280) Goblin12 válasza Kornel (#99273) üzenetére


Goblin12
őstag

Baromi otromba. :(

(#99281) Tsebacsi válasza szőröscica (#99272) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az 1,8-as civic a kfki-ból kijövet az emelkedő teteje után nem sokkal már kezd melegedni. Persze ehhez 1-es, 2-es kihúzatás kell, de ilyenkor télen megéri. Amúgy jó nagy szopó volt ma fent, úgy törtek a fák hogy csak na, az egyik reggel majdnem rám zuhant... Lefele meg lezárták a műutat, csak a kerülő kaptató volt járható, persze erről csak délután 5kor szóltak. Sebaj 20 perc jégkaparás után simán lejöttünk 5en a kocsival. Remélem holnap nem kell bemenni mert még mindig le lesz zárva, szívesebben maradnék itthon :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#99282) -v- válasza Tsebacsi (#99281) üzenetére


-v-
addikt

Az 1,8-as civic a kfki-ból kijövet az emelkedő teteje után nem sokkal már kezd melegedni. Persze ehhez 1-es, 2-es kihúzatás kell, de ilyenkor télen megéri.

:F

(#99283) Kornel válasza Tsebacsi (#99281) üzenetére


Kornel
veterán

jégkaparás?
mire való a szélvédőfűtés? :D

(#99284) tboy93 válasza Kornel (#99283) üzenetére


tboy93
nagyúr

wow neked oldalt is van ablakfűtésed? :Y

;]

(#99285) runner 125 válasza Viszlát (#99252) üzenetére


runner 125
nagyúr

Lecserélted az Accord-od? H h? Mi is lett helyette?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#99286) Kornel válasza tboy93 (#99284) üzenetére


Kornel
veterán

lehúzom a vízleszedő gumival :D

(#99287) tboy93 válasza Kornel (#99286) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem reggelente totál rá van fagyva az autóra és az összes ablakra a víz, jégkaparóval izomból kell zúzni a jeget. Tavaly még a suzukival volt egy olyan reggelem amikor a jégkaparóval nem bírtam megkezdeni a jeget a szélvédőn és csákánynak kellett használnom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#99288) Viszlát válasza runner 125 (#99285) üzenetére


Viszlát
addikt

Hosszu sztori, par eve kint elek Angliaban, tavaly kihoztam a Hondat munkabajarashoz, de legalisan 6 honapig hasznalhatod a kulfoldi autodat, igy muszaj volt vennem egy itteni verdat. Megvan amugy az Accord meg, sajnalom eladni, hiaba 11 eves mar, meg mindig patent allapotban van. 530D lett nagy fejtores utan, baromi nehez ugy autot venni, hogy nem akarsz, csak muszaj...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#99289) Kornel válasza tboy93 (#99287) üzenetére


Kornel
veterán

Itt a nagyfaluban iden meg nem volt jeges az ablakom.

(#99290) tboy93 válasza Kornel (#99289) üzenetére


tboy93
nagyúr

nekem sajna mostanság elég gyakran az

(#99291) Kornel válasza tboy93 (#99290) üzenetére


Kornel
veterán

Amugy erdekes, mert budan meg a pilisben iteletidorol irnak, itt meg max.esik, pedig pest eleg kozel van.
De budan se volt semmi a 3.kerben.

(#99292) trassher válasza Kornel (#99253) üzenetére


trassher
addikt

Ha ez így halad lassan ingyen lesz a benzin. (Ukrajna) Az ottani árak követik a magyart és már így is mondhatni pofátlanul olcsó, 260-265 forint.

Redmi Note 7

(#99293) raczger válasza Kornel (#99291) üzenetére


raczger
őstag

Néha csak pár tized fokon múlik a csapadék halmazállapota, elvileg most olyan 300-400 méter feletti magasságon van ónos eső. Elmúlt 24 órában 30-50mm esett, ami ott kb 3-5cm jeget jelent, ami nem kicsit durva. Ja, ha ez hó lenne itt, akkor most Pest megyében 30-50cm hó lenne, mondjuk azt nem bánnám, mennék is ki és kipróbálnám végre az esp-t kikapcsolva/bekapcsolva egy üres parkolóban :))
[link]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#99294) Laraxior válasza trassher (#99292) üzenetére


Laraxior
titán

A hazai fizetéshez mérve még a 200ft-os ár lenne talán az elviselheto.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#99295) stereodead


stereodead
csendes tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy autóra, minél alacsonyabb fogyasztással és fenntartási költségekkel. Sokat járnék vele, főleg belvárosban. 300 ezer forint alatt milyen lehetőségeim vannak? (ha vannak egyáltalán) :D

Eredetileg Golf-ban gondolkodtam, de elbizonytalanodtam. Melyik márkák és típus jöhetnek szóba? Illetve érdemes-e egyáltalán elgondolkodni olyan autón, amiben több mint 200 000 kilométer benne van?

Továbbá van-e bármi olyan írás ami így jól összefoglalja ezt a témát, és tanácsot ad kispénzű első autót keresőknek?

fgsfds!

(#99296) nesa válasza stereodead (#99295) üzenetére


nesa
veterán

Kis fogyasztas meg az ar miatt gondolom valami adagolos dizelre gondoltal, ez jo irany, ezek meg nem olyan szopatos gepek, altalaban gond nelkul lefutnak akar 6-800k km is szoval ha 200 van benne pont bejaratva kapod:) a kerdes az valoban 200 van-e benne vagy 1m200... :F

Ennyi penzer felve irom de citrom AX 1.4D ez akar 4L korul is elmegy varosba, orszaguton kb 3,5L
A golf dizel se rossz egy TDI varosban 5,5-6,5 kozott elvan, persze az se mind1 mennyit ulsz a dugoban meg milyen varos :U

(#99297) Tsebacsi válasza -v- (#99282) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Csak írtam, hogy egy kb. 300, max 400 méteres táv után amiben van egy szép kis emelkedő, már kezd melegedni a motor, ha kihúzatom az első két fokozatot. Városban sík úton ugye jóval többet kell haladni, hogy melegedjen a kocsi, mert ott nem húzatod, optimálisan működik, nem termel jó sok hőt :)

kornelka: Amikor 2 centi jég van a kocsin, nem ér semmit a kaparó, csak a jégoldó :N . 2 éve folyamatosan van nálam. Érdekes, hogy te még nem kapartál idén, én már vagy 4x, pedig zuglóban lakom. Pl. pénteken kellett, mert akkor is ónos eső volt, meg ugye tegnap fent a kfki-nál, dehát ott katasztrófa mi volt...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#99298) MunezXBK válasza Tsebacsi (#99297) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Hidegen tolni neki :F

(#99299) Kornel válasza Tsebacsi (#99297) üzenetére


Kornel
veterán

9-ben nem kellett meg.
Egyszer volt radermedve, de 0 fok volt, az ablakmoso lehozta.

(#99300) Tsebacsi válasza MunezXBK (#99298) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem hideg az, addig mire leérek a portáig, 2 percet már megy a motor, és nem tiltásig húzatom, hanem 4-5 ezerig, az nem 6500 :) Kenés már van, most micsináljak? :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.