Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99951) Kornel válasza 8th (#99950) üzenetére


Kornel
veterán

+1

(#99952) Typhoon47 válasza 8th (#99950) üzenetére


Typhoon47
őstag

Kicsit most megijedtem, hogy nekem címezted ezt, én 4-5 évente avg 200k-t (/autó) költök (conti) egy garnitúra gumira. Szezononként. Amit leírtam, az a realitás, amit te elvársz az pénzügyileg felelősségteljes gondolkodás / tervezés, ez itthon jelenleg a kisebbségi gondolkodás mód, főleg a szegényebb réteg körében. Egyik napról a másikra élve szimplán egy havi minimálbér összegét nem tudják előteremteni, főleg nem olyan dologra aminek van ezer más sokkal szarrágóbb alternatívája.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#99953) DeFranco válasza -v- (#99947) üzenetére


DeFranco
nagyúr

azert ez nem teljesen igy van. nagyon sok esetben (es remeg a kezem hogy ne azt irjam hogy tobbsegeben de az mar demagogia lenne) azt a penz nem azert hianyzik mert nem is volt hanem mert ha beszabadulnak a tescoba akkor szeles karmozdulattal soprik le a snackespultot, veszik a sok szart mert megerdemlik aztan meg rajuk rohad a cetelemes hutoben, meg toljak haza az egyel nagyobb ledtv-t mert valamit nezni kell es majd a gyerek megkapja a butaledet a szobajaba hogy apa is tudja nezni az edeseletet nyugodtan.

van itt penz, csak a tobbseg buta mint a fod, es a pofatomesig meg a kulturdobozig tud csak elszamolni.

[ Szerkesztve ]

(#99954) Kornel válasza DeFranco (#99953) üzenetére


Kornel
veterán

Ja kb.
Ez az igazi valo vilag, nem ami az rtl-en megy.

(#99955) -v- válasza DeFranco (#99953) üzenetére


-v-
addikt

:C

Bevallom amúgy én is szívtam most a fogam, hogy cseréltem a téli gumit, de miután 1 héten belül rögtön megmentett egy csattanástól rögtön átértékeltem a dolgot :C

[ Szerkesztve ]

(#99956) Typhoon47 válasza DeFranco (#99953) üzenetére


Typhoon47
őstag

Örülök, hogy ezt nem nekem kellett leírnom ( :D ), de abszolút igaz ez sajnos.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#99957) mycso válasza DeFranco (#99953) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

De nem is teljesen így van, ahogy te leírtad.
Sokszor előjött már ez a téma és sokan írtak már rá sokféle (reális és elfogadható) érvet. (használt gumira)

Mint egy negatív indok, elfogadható amit írtál, de ennél összetettebb a dolog. Akikre célzol, ők is csak egy bizonyos réteg.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#99958) Kornel válasza mycso (#99957) üzenetére


Kornel
veterán

Ja.
Egy 50+%-os egyre bovulo reteg.
Lassan eleri celjat a rendszervaltas ota tarto tudatos nepbutitas.
Off vege.

(#99959) DeFranco válasza mycso (#99957) üzenetére


DeFranco
nagyúr

persze hogy nem teljesen ezert irtam hogy sok esetben. letezik itthon a melyszegenyseg, sajnos nem is kis reteg erintett, de ok meg jellemzoen nem tartanak fenn autot, van nekik mas bajuk is. van egy olyan reteg aki kenytelen ilyen olyan okbol mert kell a tuleleshez, de nem jut neki masra, azokat meg nem bantja senki, meg lehet erteni. de menj egyszer el egy tescoba, nezz vegig a kasszasoron a kocsikon, aztan menj ki a parkoloba nezd meg a kocsik korat es tipusat aztan vess par pillantast a gumikra es mondd hogy nem szorul okolbe az arcod. es ez egy nagyon szeles reteg, varoslako, alsokozeposztalybeli trukkos belaba, aki leszerelt homennyisegmerovel be nem fizetett kozoskoccseggel meg szinteuj hasznalt gumival hekkeli a rendszert.

(lesz kedves a hasznaltgumiparti frakcio nem magara venni, nem ertek vele egyet de az ingbol mindenki csak a magaet)

[ Szerkesztve ]

(#99960) Dare2Live válasza Typhoon47 (#99889) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Jelenleg 23 autót találtam hahun tőle octaviat leszámítva 1.3 és 12.5misi között. Fixen áll 60-70+millája kocsiban.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#99961) emvy válasza Dare2Live (#99960) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha jo a befektetese, es van rajta 15% hozama evente (ami egy ilyen, nem tul magas kvalifikaciot igenylo szakmaban kifejezetten jo), akkor az nem sok penz.. (tekintve hogy valoszinuleg nem sajat maga finanszirozza az egeszet). Minusz ado, mittudomen.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#99962) endruboy1 válasza endruboy1 (#99911) üzenetére


endruboy1
senior tag

Megtaláltam a többit is a volt hirdetéséből :)



(#99963) 8th válasza Typhoon47 (#99952) üzenetére


8th
addikt

Dehogy rád.

(#99964) Dare2Live válasza emvy (#99961) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

télleg off: aki 10+éve piacon van annak jópár éve volt, hogy 6-12% kamattal kapta a hitelt. Így egy évi 10-15%al még tán 0ra se hozza ki. Így nem lett volna piacon nepper...

vagy megvolt a tőke túlnyomó része, vagy tudta az autókat pörgetni. ha tudta pörgetni az azt jelentette, hogy 2-4hónapnál többet átlagban nem állt rajta semmi. Máris nem 10-15, hanem ~50%volt. Ha a tőke nagyja megvan akkor ez ~zsebben is marad ha nem akkor legyen -15%=~35%. pldaból kiindulva magát minimálbérre bejelentve, néha +embert... fizetve költségeket nagyjából levonva minimálbéren felűl megmarad egy évi 10-15misi.
És ez részemről rendben is van, teszem csendben hozzá ha nem így lenne nagyja nem is csinálná.

Ami baromira iritál, hogy a MO nepperek ~100% úgy b* át a vásárlót ahogy bírja. Évekig hallgattam, hogy, hogy versenyeznek ki tudja az adott romot a legnagyobb %al eladni.... Direkt a gombokért elhozható váltó/motorhibás de átmenetileg javítható, durván törött autókra utaztak az a legnagyobb biznic.
Szemrebbenés nélkül, dicsekedve...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#99965) tixem válasza Tsebacsi (#99942) üzenetére


tixem
addikt

nem csak a fosósok vagy a ráérősek mennek 110-zel pályán, hanem azok is akik nem tudnak többel menni huzamosabb ideig.

Pl itt vagyunk Mi. A Samaránk 100-110-et bír, 130-at is viszi gond nélkül, de messze nem ez az utazósebessége. "ingyenes főút" egyrészt ott csak 90 a max, településekkel megszórva (50-es korlát, lámpák -> megállás - indulás nem jó a fogyasztásnak), adott esetben ez megfejelve hosszú, ne adj' isten a teljes szakaszon végig 60-as, vagy 40-es táblával (55-ös főút "felújítása" a megyehatártól Bajáig RÉMÁLOM, igaz itt nincs párhuzamosan pálya, de az 5-ös se jobb.
Ja, az ember belét kirázó úthibákról már nem is beszélnék, hiába főút, ha egy rendezett mezőgazdasági földúton kényelmesebben lehet haladni.

Így hát akármilyen olcsójános is valaki, inkább fizet 3k-t a matricáért, de be tud állni egy fix sebességre amit nagyjából tartani is tud, jót tesz a fogyasztásnak és az út minősége is jó (a többi magyar úthoz képest).

Én inkább azokat nem értem, akik 150-nel vagy többel rongyolnak és tolják le az útról a szabályosan közlekedőket... Az a plusz 20-30 km/h... Mennyivel ér oda hamarabb, negyed óra? Sosem értettem. Nyilván rá lehet fogni, hogy van egy olyan autója amivel meg tudja ezt csinálni, hát miért ne csinálja. De szerintem még mindig biztonságosabb 110-zel "szüttyögni", mint kiló hatvannal villogni meg fékezgetni folyamatosan.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#99966) tboy93 válasza tixem (#99965) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hat tudod amikor utazol mondjuk 600km-t akkor igencsak unod mar az utat es hajlamosabb vagy kicsit tobbel menni, tapasztalatbol mondom :DDD Az a poen amikor 160-al mesz a belsobe es hatulrol villog a 7-es :Y szloven palyan tortent, neztem mint Rozi a moziban

[ Szerkesztve ]

(#99967) endruboy1 válasza tixem (#99965) üzenetére


endruboy1
senior tag

Fun fact, ha 110 helyett 130-al mész 8,4 perccel teszel meg hamarabb 100 km-ert.

(#99968) akos727 válasza tixem (#99965) üzenetére


akos727
senior tag

Élvezet....

(#99969) MunezXBK válasza endruboy1 (#99967) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kilométerert :F

(#99970) tixem válasza tboy93 (#99966) üzenetére


tixem
addikt

Nekem eddig csak magyar pályával van tapasztalatom, sógoroknál csak kisebb utakkal volt eddig tapasztalatom.

A leghosszabb egy huzamban levezetett távom az eddig egy Szeged - Cák táv volt mégsem untam el magam, igaz kb fele a 600-nak. Ment a rádió, zörgött valami, utat is folyamatosan figyelni kell. Ha vezetek nem tudok unatkozni. Kivétel a pálya, ott meg az elsuhanó rendszámokat nézem, hogy mennyi a magyar és a külföldi. Időm van rá, mert a jelenlegi kocsival nemigen előzök meg senkit max a kamionokat meg a belüket földön húzó agyonpakolt kocsikat.

Villogó "audistákkal" már én is sokszor találkoztam, nem csak pályán. Jót mosolygok amikor nagy nehezen meg tud előzni és elrongyol mellettem, de beérve a városba az első kereszteződésnél mögé érkezek a lámpánál álló sorba :DDD Sok barom :D

Na csak körvonalazódnak itt a dolgok közben, úgy néz ki, hogy F Astra lesz. G-re nincs keret, hitelbe meg nem ártjuk magunkat. Nézegettem még Puntokat, de ha abban beállítom magamnak a vezetőülést akkor jó, ha egy megpakolt teszkós szatyor elfér mögöttem, az egy bőröndös csomagtartóról nem is beszélve.

#99968) akos727 hát nem tudom, ültem már pár autóban, nem okozott akkora katarzist 150-nel menni 130 helyett. Nem veszed észre főleg a mai modern kocsikban. Bátyámék 1.6-os crdi Octaviája zokszó nélkül megy úgy 160-nal, hogy észre sem veszed.
Ha élvezkedni akarok akkor beülök haver v6-os bmw-jébe és kinyomjuk a szemét egy kihalt útszakaszon.
Sokkal jobban bírom azt amikor odalép az ember neki és belepréselődik az ülésbe, mint azt, hogy bármilyen inger nélkül 160-nal utazgassak.
De hát nekem ez, neked az, neki amaz :K

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#99971) endruboy1 válasza MunezXBK (#99969) üzenetére


endruboy1
senior tag

Késő van már :DDD

(#99972) TaaT válasza MunezXBK (#99969) üzenetére


TaaT
veterán

;] [link]

Give them hell Ukraine!

(#99973) szőröscica válasza tboy93 (#99966) üzenetére


szőröscica
addikt

Tapasztalatból mondom, hogy 120-al is le lehet csorogni dél-spanyolországba, anélkül hogy unnám. 3200km és az autóval lehetne 160-as utazót is tartani, nem az limitál.

Mások vagyunk. Én imádok autózni, reggeltől estig megyek anélkül, hogy ki akarnék szállni.

Én egyébként mindig 110-el járok. csend van, nyugalom, és 5 litert se fogyaszt az autóm.
De megértem azt is, aki 150-el tolja. Csak általánosítani nem kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#99974) m3tr0 válasza tixem (#99970) üzenetére


m3tr0
senior tag

Bmw nem v8 inkább? :DDD
Vagy sor hat.:)

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#99975) akos727 válasza tixem (#99970) üzenetére


akos727
senior tag

Ez emberenként változik ki mit élvez. Őszintén számomra sem egy különleges élmény a 160, mivel motorozom, az nagy sebesség élvezete kicsit magasabban kezdődik...de azért jókat nevetek a sok autób*zin, aki beszéli, hogy a 7-8mp 100-ra milyen gyors és 220 a vége a kocsinak (mikor már széthullik)...

(#99976) tixem válasza m3tr0 (#99974) üzenetére


tixem
addikt

beszélek itt baromságokat :DDD igen sor hat, 320i e36. Elég lefingott állapotban van, de még bírja a gyűrődést.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#99977) trassher válasza Kornel (#99938) üzenetére


trassher
addikt

Erről már régebben kifejtettem a véleményem miszerint az indokolatlan lassú haladásból ered sok baleset csak a gyorshajtást még büntetni is lehet.

Redmi Note 7

(#99978) -v- válasza akos727 (#99975) üzenetére


-v-
addikt

Igazad van a motor tenyleg gyors, hullanak is mint a legyek ...
akkor inkabb maradjon a 7-8 mp-es 0-100 meg a nagymotorosok lenezo mosolya.

(#99979) Tsebacsi válasza tixem (#99965) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Itt most azokra gondoltam, akiknek az autója simán bírná a 130-at, nem szegény szamarát meg titeket akartalak bántani :N
Én stabil 135-140 körülre álltam be régen, az tök jó volt, mert a sok lassabb jármű mellett már rendesen el lehet húzni, de még nem birizgálja a jard bajszát a sebesség sem. A merci ilyenkor 6 litert fogyaszt, a civic sajna többet, de hát a rövid hatodik az rövid hatodik... Amúgy az a plusz 5-15 perc néha aranyat ér, ha pont átlépsz egy balesetet, vagy megúszol egy hosszú vasúti pirosat, esetleg még napfényben leérsz valahova és nem sötétben kell ismeretlen helyen bóklásznod. Persze ezek csak kiragadott példák, néha én is szívesen autózok lassan, de ez újra csak akkor következik be, ha meglesz a BMW :B A nem-ráérés meg nálam munkahelyi ártalom, mivel napi szinten járom a várost oda-vissza, minél hamarabb haza-munkába akarok érni, és nem feleslegesen ülni a kocsiban :N
Szóval szerintem az autópálya a "nagy" sebességgel való autózásra való, és persze én is megyek nagyritkán 160-at, de csak ott ahol lehet, ahol nincs sok autó vagy nem fog tutira kijönni elém valaki óvatlanságból. Sajnos sok vezető tol, jobbról előz, középen megy a 3 sávnál, mert tudatlan, buta, stb. Ezekkel nem lehet mit csinálni, csak ha több rendőr lenne a pályán és-vagy rendesen be lenne kamerázva és ezeket "is" figyelnék.
És ezek nem csak nagy autós hóbortok, van itt audi-merci-bmw mellett opeles, vw, citroen picasso!!! (wtf gyerekkel???) stb. sőt smart is :DDD (Ezek szerint abban 100 fölöt jön meg valami, talán a meleg hugy a lábán :P)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#99980) DeFranco válasza Tsebacsi (#99979) üzenetére


DeFranco
nagyúr

meg lehetne csinalni azt mint nemetorszagban, ott teleraktak a palyat kameraval, fullra figyelnek, es meg egy be nem tartott kovetesi tavolsagot is buntetnek. ott sem attol van rend mert mindenki ekkora nagy meggyozodesi szabalykoveto, hanem mert foschnak a bisagtol, es tudjak hogy ha csinalnak valamit annak biztosan lesz kovetkezmenye is.

persze itthon egybol beindulna erre az obegatas hogy rendorallam.

(#99981) Tsebacsi válasza DeFranco (#99980) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Igaz, de lehetne ezt jól is csinálni, mondjuk manapság a követési távolság problémát kevésbé tapasztalom, inkább egyre több lett a csiga, lassan induló, nagy távolságot hagyó. Vagy én lettem ennyire dinamikus? :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#99982) DeFranco válasza Tsebacsi (#99981) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem a kovetesi tavolsag a lenyeg, neznek mindent, jobbrol elozes, agressziv vezetes (!), stb.

szvsz. amugy ott az atlag mar reg rajott hogy ha mindenki betartja a szabalyokat (mert aki nem annak a belet kirapossak) akkor a kozosseg sokkal tobbre jut amibol mindenki reszesedik. meg is lehet nezni az eredmenyet.

igen tobb a mazsola mert olcsobb a benzin, meg mivel tel van majlassabbanmegyekanyarivalnemleszbaj kicked in yo.

(#99983) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Tud valaki egy jó Merci bontót? W203 kombi hátsó lökösre lenne szükségünk, beletolattak múlthéten fater parkolóban álló kocsijába :(((
Tegnap volt kint a biztosító, azt mondta, hogy gyári újat nem fizet, csak bontottat...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#99984) werszomjas válasza tixem (#99965) üzenetére


werszomjas
őstag

En aterzem a helyzeted eleg sokat palyazok tobbfele autoval.

A legszarabb egy fiat panda ami neha villant egy motor hibat es onnantol 120km\h a max sebessege es igy utazok pestrol gyorbe majd vissza vagy nyiregyre majd vissza, de en ilyenkor figyelek masokra ha latom hogy gyorsabb jon nem megyek ki ele, hanem megvarom mig elmegy. Nagyon sokan nevelni szeretnek a gyorsan haladokat ezeknek az embereknek miert nem mind1 hogy mas mennyivel megy?

Egy masik auto egy subaru legacy amivel gond nelkul lehet 145 el haladni, ha latja hogy jovok miert vagodik ki elem 110 el? Utana van egy lyuk de nem megy vissza hanem marad a belsoben. Villogni amugy nem szoktam sose villantottam meg senkire ilyen helyzetben, lassitok, nem gond, de azert sok bosszanto rutintalan autos van a palyakon.

A legjobban megis azokat szeretem akik folyamatosan gyorsitanak lassitanak egy 250 km es tavon volt olyan hogy egy autot kb 5 szor eloztem meg pedig en vegig tempomattal mentem, az meg folyamatosan gyorsit lassit :)

üdv

(#99985) tboy93 válasza LógaGéza (#99983) üzenetére


tboy93
nagyúr

ilyet se hallottam még, a biztosítónak ki kell fizetni az új árát a lökősnek, nehogymár ő találja ki hogy mit rakok fel az autómra :W Mercedes-benz adok veszek

(#99986) -v- válasza Tsebacsi (#99981) üzenetére


-v-
addikt

Nem te, tenyleg katasztrofa ami megy ... es ahogy megy le a benzin ar ugy lesz egyre rosszabb.

(#99987) Tsebacsi válasza -v- (#99986) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Tudtam hogy helikopterre kéne inkább gyűjteni :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#99988) Typhoon47 válasza -v- (#99986) üzenetére


Typhoon47
őstag

De úgy mintha egy 50ft-os átlagár csökkenés helyett ingyen lenne a benzin.. nem is értem.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#99989) tboy93


tboy93
nagyúr

Na, ma sikeresen lezúzták barátnőm nővére meg a pasija az Aygot :W Balra index majd balra kanyar közben a hátulról előző kisteher helyrerakta a kocsit majd kidöntött egy villanyoszlopot. Hál istennek senki nem sérült meg komolyan, viszont kéne egy jó toyota bontó pest megyén belül. Ki tud jó helyet? Aygohoz szerintem nem lesz egyszerű beszerezni a cuccokat (egyelőre még nem tudom pontosan mi kell) :(

Ezért utálom ha más kocsiját kell vezetnem, bármikor beüthet a krach és tiszta ciki ha anyósék verdáját zúzod le :Y

[ Szerkesztve ]

(#99990) deicide


deicide
veterán

Első opc tapasztalat, hármasban elindulok egy éppen üres úton Budaörsön és tulajdonképpen nem is veszem észre, hogy pár másodperc múlva 150-en áll a mutató, egyáltalán nem érezni belül, hogy meglódul. :Y
Jó lesz ez. ;]
Képek majd hét végén inkább.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#99991) Tsebacsi válasza tboy93 (#99989) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem értem, ha indexeltek is és már kanyarodtak, és hátulról rongyolt beléjük egy szabálytalanul érkező kisteher, akkor miért Ti kerestek bontót? A kisteher biztosításából kell megcsinálni a kocsit. Vagy valamit rosszul tudok?! :F

(#99990) deicide: Huligán ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#99992) MunezXBK válasza Tsebacsi (#99991) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ha már megkezdte az előzést és befordult elé, ő a hibás.

Ezt helyszínelő cimbimtől tudom.

(#99993) Qru válasza deicide (#99990) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Látom komolyan veszed az bejáratást. :D

mod:

rvilike: Motororsok valóban gyorsan halnak, mi csak koporsó lovagoknak hívjuk őket. Vagy egyszerűen csak donornak.

MunezXBK: Ez így van. Ha az autó hátulja sérült nem ő hunyó, ha az oldala akkor meg igen.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#99994) deicide válasza Qru (#99993) üzenetére


deicide
veterán

1-2-ben 3000-nél elváltottam, ember aszonta hármasban kínálni kell azért, hogy ne lustuljon el. :DDD

Tsebacsi: nincs az az önuralommennyiség a világon, hogy ennek a kocsinak ne nyomjad.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#99995) -v- válasza deicide (#99994) üzenetére


-v-
addikt

Jó lesz az, első egy-két ezer kilométert kíméled, aztán rá lehet lépni a gázra ;]

(#99996) tboy93 válasza MunezXBK (#99992) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mindkettőjüket feljelentették, "elvileg" már előzött a kisteher amikor indexelt és kanyarodott az aygo. Valójában soha senki nem fogja tudni kideríteni, ki kezdte előbb az akciót, szerintem 50-50 lesz a vége. Lényegtelen ki a hibás, ha a biztosító fizet akkor is költséghatékonyabb a bontó :)

(#99997) Tsebacsi válasza MunezXBK (#99992) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Persze ez igaz, kérdés ki kezdte előbb a manővert, ennyi. Viszont akkor is, belegondolva a kisteher vagy kocsisort előzött, vagy kereszteződésnél, egyik sem éppen veszélytelen, én mindenképp seggberúgnám, csak úgy tanítási jelleggel is, hogy hol mikor milyen helyzetben NEM előzünk!

(#99996) tboy93: megelőztél... Igen így valszeg 50-50 lesz, mondjuk én se mindig azt lesem, nem jön-e mögülem egy hibbant százzal miközben balra kanyarodok.

Ha kocsisort előzött akkor én őt büntetném meg, tudtommal az tilos?!

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#99998) tboy93 válasza Tsebacsi (#99997) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kocsisort előzött :K ráadásul korrekt sebességgel, a villanyoszlopnak esélye se volt (lakott területen belül)

[ Szerkesztve ]

(#99999) -v- válasza Tsebacsi (#99997) üzenetére


-v-
addikt

Én meg azt rúgnám seggbe aki képtelen a tükröt használni meg fingja sincs mi történik körülötte.
a) vagy nem érdekli és azt hiszi csak ő van az utakon más meg bekaphatja b) simán csak alkalmatlan.
Tök tipikus scenario, megy az emberke, index semmi, lassulgat, lassulgat, megyünk 49-cel a 70-es táblánál, index még mindig semmi, lassulgat, lassulgat, gurulgatunk, semmi nem történik több 100 méteren át, nem jönnek szemből lendületből elmegyek mellette (szabályosan indexszel) ... persze amikor már előzöd kitalálja hogy mégis bekanyarodna index nélkül, meg persze rohadtul nem lát téged. De azért te leszel a köcsög ugye, hogy képzeled hogy kikerülöd? Az hogy ő indexeljen, az nem ... vagy esetleg a forgalom többi résztvevője is tudja, hogy mi a fasz van, az nem .... Na persze számít az ember ezekre mert annyira előre látható, és nem lesz baj, de attól még nem lesz kevésbé gyökér vagy alkalmatlan az ilyen. Amennyi ilyen van igen valószínűtlen, hogy az összes ilyen emberke épp eltévedt volna és az utcát keresné.... tököm kivan ezekkel, ilyenekkel vannak tele az utak, ezek a bizonytalan kiszámíthatatlan ténfergő tötymörgő vasárnapi pilóták, akik most hogy lementek a benzinárak előkerültek a stfitekkel meg matizokkal, és mennek tökön paszulyon át.

Én pl. attól is elvenném azonnal a kurva anyjába jogosítványt, aki a körforgalomból kihajtás után fél kilométerrel még mindig nem bírta elérni a megengedett sebességet ... bazeg rutinvizsgán van olyan, hogy dinamikus gyorsítás. Nem kell padlózni, spóroljon leszarom, de NEM gyorsulunk, nem tudom másodikba harmadikba rakni. Ezeket így félre is állítanám, hogy Marikanéni kiskezitcsókolom, akkor ennyi volt, ott a taxi, máv bkv lehet azzal menni.

(#100000) Qru válasza Tsebacsi (#99997) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tilos kocsisort előzni valóban de ez a károkozás szempontjából irreleváns. A rendőr külön megbüntetheti érte de a biztosítót nem érdekli (max minimális ráhatással számolhatnak ha nagyon vered magad).
A kárszakértő kb 2 percen belül megmondja ki a hibás a sérülésekből (hátul sérült-e a kocsi vagy sem). Kereszteződésben meg ha főútvonalon vagy nem tilos előzni. Bekanyarodni meg úgy kell, hogy meggyőződsz róla, hogy nem kezdtek meg előzést veled szemben. Ennyi.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.