Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98251) giigz válasza roberto211 (#98248) üzenetére


giigz
veterán

Megane lesz a te autód, hidd el nekem :)

Az a középút. Nem csajozós verda, de nem is Swift. 400k körül már kívül-belül nagyon jó állapotúakat lehet találni, ha az átnézéskor rendben van, nagy baja nem lehet, csak jó szerelőhöz kell venni, sok a pék. A fenntartási költségei a híres filléres Swift alatt vannak. :)

Vess rá egy pillantást, kétségtelen, hogy a legjobban azzal járnál :)

(#98252) roberto211 válasza giigz (#98251) üzenetére


roberto211
őstag

Én tudom mert volt nekünk.. De 400k körül példának linkelj már nekem egyet mert én nem nagyon találom a facelift utániakat ennyiért..

Facelift előtti meg nem tetszik az a baj. :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#98253) roberto211 válasza zsoltee10 (#98250) üzenetére


roberto211
őstag

Tetszenek a mercik csak nem nagyon ismerem őket,hogy melyiket érdemes venni.. Azt tudom,hogy 190e nagyon jó ha jót fogsz ki de ezen kívül nem sokat ismerek.. Keret 400-450között

Nem szerkesztettem .. :W Sry :R

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#98254) hobizoli válasza bitpork (#98147) üzenetére


hobizoli
nagyúr

sokat jar autopalyan

varosban azert 200km alatt sokkal tobbszor fekez a juzer, mint autopalyan 200km alatt

több drón kell ;P

(#98255) giigz válasza roberto211 (#98252) üzenetére


giigz
veterán

Ja te vagy az a nem tetszős :D ;]

400k körül lehet találni ph2-ből is.

Egyébként nem néz ki olyan rosszul a ph1 Megane sem, nem mondom, hogy valami csodaszép, de szerintem totál korrekt kinézete van, nem lóg ki a forgalomból. Ez az enyém.

Legalább 20 db van használtautón a ph2-ből benzines 499k-ig, az legrosszabb esetben is 450-ért elhozható. Pl.:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

Szóval annyi a lényeg, hogy 400k körül lehet venni jó Megane-t, ráncfelvarrás utánit is :)

[ Szerkesztve ]

(#98256) runner 125 válasza zsoltee10 (#98238) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szóval megis bevallalod a feketét? Szép kihívás. :))
Majd nézz at autoapolos topikba, ha elhoztatok, biztosan kapsz tippeket a feketére.

Persze grat hozza részemről is, ha minden leírt info valós, akkor igencsak jo vetel lesz muszakilag, bár cserébe meg is kérte az arat.

Képeket, tapasztalatot majd ossz meg, vagy akar a Honda topikban.
Alkatreszre (ami Honda-hoz szokoevente 1x kell, az is csak kopó ;] ) van két tuti, nagyon jo áras forrasom, ha kell atkuldom az elerhetoseguket. Egyiknek ráadásul pont ilyen CR-V-je van.

mod. Jah es szervo, váltó, diffi olajból csak gyári Honda-t szabad. Nézz ra h volt-e cserélve, mert 60000-enkent azert illik.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#98257) zsoltee10 válasza runner 125 (#98256) üzenetére


zsoltee10
addikt

Köszi, benézek majd a Hondás topicba, és megköszönöm majd az elérhetőségeket is, küldd át. :K

A lehető legszebbet akartam, ami a piacon van, mert ez is már 8 éves és 10 évre tervezek vele legalább. A másik hiába volt szürke, 45k-val több km volt benne és bőrös, amit nem akartam, mert beleizzadok. Ebben 4 év múlva lesz annyi km, amennyi a másikban már most benne volt, ráadásul azt Pesten használták, míg emez vidéki.

(#98258) Typhoon47 válasza zsoltee10 (#98257) üzenetére


Typhoon47
őstag

Gratu! Szép árat kért érte, ez a maximum amit adnék egy 8 éves kocsiért, gondolom akkor tényleg tip-top cserébe. :K

"Education is important but big biceps are importanter"

(#98259) runner 125 válasza zsoltee10 (#98257) üzenetére


runner 125
nagyúr

Átment.
Világos, a HR-V-t pont ilyen igények alapján választottam en is. 10 évig biztosan marad, nekem is sikerült egy nagyon szép példányt találni, igaz nem egyik napról a másikra.

A 2. gen CR-V-t rozsdasodas tekintetében nem ismerem, viszont az elso hajlamos ra nagyon.
Ha, ennyi időre tervezel vele szerintem egy minőségi alváz es uregvedelmet csinaltass rajta minél előbb.
Alaposan korbejartam a témát, kedden csináljak meg. Ma egész nap bszakodtam az aljának a tisztitasaval, kellemes volt a földön fekve, alabujva, koromkefevel végigmenni az egészen. :D
De legalább teljesen megtisztult, ennyire alaposan úgysem mosta volna le senki.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#98260) zsoltee10 válasza runner 125 (#98259) üzenetére


zsoltee10
addikt

Köszi! :R

Én Pestre ezért nem tudom elvinni és az alját se tudom lesuvickolni, nem is lenne rá időm, meg nincs aknám se. :(

(#98261) bitpork válasza Typhoon47 (#98246) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Tán csak nem olvasta amit írtunk? :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#98262) hdman


hdman
őstag

Ügyfélkapus reggel rendelkező ránézne a rendszámra? Köszi: MVH-838

Sopron city :)

(#98263) TayRol válasza hdman (#98262) üzenetére


TayRol
veterán

Rendszám: MVH-838
Gyártmány: SEAT
Típus: 6L
Szin: SZÜRKE
A jármű körözés alatt áll? NEM
A kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás adatai: A Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ) állásfoglalása alapján adat nem adható ki.
Forgalmi adatok: -
Egyéb: A lekérdezett jármű forgalomban van

(#98264) hdman válasza TayRol (#98263) üzenetére


hdman
őstag

:R

Sopron city :)

(#98265) Typhoon47 válasza bitpork (#98261) üzenetére


Typhoon47
őstag

Biztos, hogy de vagy valaki szólt neki, mert túl nagy véletlen lenne :D

"Education is important but big biceps are importanter"

(#98266) roberto211 válasza giigz (#98255) üzenetére


roberto211
őstag

Most felidegesítettél. :D

Épp már beletörődök,hogy suzuki lesz majd megszokom minden erre fel idelinkeltél 10meganet... 11.

Holnap reggel felkelek, útnak indulok Pestre és addig nem jövök vissza míg le nem foglalózok egyet..

Most felidegesítettem magam ezen,hogy milyen szép meganeok vannak és pár tízezer választ el tőlük inkább szerzek még valahonnan és ilyet veszek.. Holnap jelentem mi a hír.. Ezt néztem ki magamnak, remélem megvan még..

:DD

440-450be elprobalom őt hozni majd..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#98267) giigz válasza roberto211 (#98266) üzenetére


giigz
veterán

Arra figyelj, hogy nagyon jól nézesd át, vagy egy igazán jó szerelővel vagy Renault szervizben. Ha rendben van, utána semmi gond nem lesz vele, és tényleg ég és föld egy Swift-hez, de mondjuk egy F Astrához képest is.

Elhamarkodottan semmiféleképpen ne dönts, nehéz kifogni jó autót jó áron.

(#98268) roberto211 válasza giigz (#98267) üzenetére


roberto211
őstag

Okés.. Legfőképpen mit kell nézni a meganeokon? Tipushiba,stb re gondolok.....

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#98269) giigz válasza roberto211 (#98268) üzenetére


giigz
veterán

Azzal kell kalkulálnod, mint minden autónál, hogy vétel után vezcsere és olajcsere.

Egyébként gyújtótrafó, alapjárat, elektromos berendezések, stb. alap dolgok.

(#98270) bitpork válasza Typhoon47 (#98265) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Lehet akkor is szólni kellett volna amikor a hölgy megígérte nekem a q7 visszahívást...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#98271) -v- válasza Typhoon47 (#98246) üzenetére


-v-
addikt

Szerintem ez korrekt :)

(#98272) runner 125 válasza zsoltee10 (#98260) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pedig hosszú tavon kifizetődő, hidd el. Főleg ha teljesen korroziomentes a jelenlegi állapot.
Aknam nekem sincs, pont ezért volt nagy meló. Meg jo h nagy a hasmagassága es befertem alá. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#98273) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

Az tudja valaki,hogy az M1-esen Győr felé,amikor a M0-ás rákanyarodik az M1-re,akkor ott szokott állni egy rendőrautó.Az merre mér?

(#98274) Kornel válasza grabber (#98273) üzenetére


Kornel
veterán

száguldozunk, száguldozunk? ;]

amúgy én is fogok előbb utóbb csekket kapni, néha azt veszem észre, hogy 130-140-el megyek a mondival.

(#98275) tomcsi23 válasza Kornel (#98274) üzenetére


tomcsi23
veterán

Tegnap reggel azt hittem, Te keménykedsz a Budafokin. :DD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#98276) grabber válasza Kornel (#98274) üzenetére


grabber
addikt

7 éve megvan a jogsim,nem szeretném most megkapni az elsőt :) Találkozóm volt és nem gondoltam volna,hogy ilyen dugó van Pesten vasárnap este :((( Siettem.Rohadt útfelújításokat is az év végére kell hagyni,nem év közben értelmesen,hanem egyszerre kell csinálni mindent :W

[ Szerkesztve ]

(#98277) Kornel válasza tomcsi23 (#98275) üzenetére


Kornel
veterán

Kizart, eger mellett voltam.
Max. Ma du lathattal a harmason ;)

(#98278) TaaT


TaaT
veterán

"Már Magyarországon se általános az óratekerés. Mégis bele lehet futni tekert órás autókba. Inkább az idősebbek között, azokat még régen tekerték vissza. A dílerek a külföldről hozott autókat merik visszatekerni, de azok között is inkább a régieket."

Give them hell Ukraine!

(#98280) Declare válasza tboy93 (#98279) üzenetére


Declare
őstag

Ez mind nagyon "szep" es jo, elismerem en a kis preciz japan kezeket :) , de egyreszt hurra, hogy nem romlik el benne semmi, amikor nincs is benne semmi, a masik viszont, hogy nez ki pl ez a corolla :Y kivül belül :Y . Persze ez szubjektiv, de jelentkezzen az aki a szivere teszi a kezet, hogy ez a corolla design jelenti szamara a megtestetsült gyönyört :))

(#98281) alázógyík válasza Declare (#98280) üzenetére


alázógyík
őstag

Ha 60-70 év feletti vagy, nem mindegy? ;]

(#98282) tboy93 válasza alázógyík (#98281) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1 :DDD

egyebkent a harom autobol meg a mazda ami nem annyira szornyu :D a regi hondak szerintem szebbek mint mas kortars japok

(#98283) -v-


-v-
addikt

Láttam most egy új IS-t közelről az egyik mélygarázsban ... hát nem tudom. Olyan nagyon kis prémium meg minden, de úgy valahogy kívül belül túl van variálva az egész.

(#98284) Typhoon47 válasza -v- (#98283) üzenetére


Typhoon47
őstag

Ennyi. Túlon túl különbözni akar a német tradícionális ízlésvilágtól.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#98285) TaaT válasza Typhoon47 (#98284) üzenetére


TaaT
veterán

És hát mi eléggé ahhoz vagyunk hozzá szokva így a balkán peremén. :)

Give them hell Ukraine!

(#98286) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Ötleteljünk egy kicsit ha van kedvetek:

- soros dízel motor
- kézi váltó
- nagy csomagtartó, de nem feltétlenül kell kombi
- xenon
- tempomat
- 2 din hifi lehetőség
- isofix

Ezek a kritériumok mind kellenek. Keretet nem írok, mert rugalmas, de alapvetően az olcsóbb típusok érdekelnek, de azokból a kínálat tetején lévő kiváló állapotúak.

Az eddigi befutó: Skoda Octavia akár kombiban, akár 5 ajtósban, 1.9 TDI 110 vagy 1.9 PDTDI 131 lóerővel és L&K felszereltséggel. Azonos padlólemezen Bora, Bora Variant vagy G4 Variant is játszhat még. Várom az ötleteket! :R

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#98287) sasa134 válasza !Overdose! (#98286) üzenetére


sasa134
addikt

gen1 Mazda 6

Avanti Roma

(#98288) !Overdose! válasza sasa134 (#98287) üzenetére


!Overdose!
őstag

Sajnos a dízel borzasztó nyűgös az első generációs Mazda 6-ban.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#98289) TaaT válasza !Overdose! (#98286) üzenetére


TaaT
veterán

A jól felszerelt golf/bora sztem nagyon drága.

Give them hell Ukraine!

(#98290) DZs válasza !Overdose! (#98286) üzenetére


DZs
senior tag

Csak kérdésként, Lagunából nincs ilyen?

(#98291) !Overdose! válasza TaaT (#98289) üzenetére


!Overdose!
őstag

Az egy dolog, de gyakorlatilag ugyanúgy nincs ezekkel a paraméterekkel - legalábbis a magyar piacon - , mint L&K Octavia. Árban egyébként beleférne. Olyan 1,5M Ft-ra saccolom az árát, már ha lenne. Nagyot tévedek?

DZs: Nem tetszik.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#98292) sasa134 válasza !Overdose! (#98291) üzenetére


sasa134
addikt

De hat, ugy tünik, neked megvan a kivalasztott. Most jön a neheze, felhajtani egy jo, megvehetö peldanyt amibe beleszeretsz. ;)
Nagyon kell a dizel?

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#98293) !Overdose! válasza sasa134 (#98292) üzenetére


!Overdose!
őstag

Igen, valóban beleszerettem az Octi-ba, de szívesen veszek más alternatívákat is. Nem sürgős a vásárlás egyelőre. Dízel pedig kell, illetve szeretnék is újra dízelezni. Évi 25k km felett járok.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#98294) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Van valami forrás ahonnan meg lehetne tudni, hogy pontosan mennyi a barum brillantis 2 gyári profilmélysége? (185/65R14)

(#98295) runner 125 válasza -v- (#98283) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nekem nagyon bejön, pont ezért. Más, mint a többi.
Az, vagy az S80 lesz a jövőbeni utód.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#98296) TaaT válasza !Overdose! (#98291) üzenetére


TaaT
veterán

Ránéztem a használtautóra, eladó xenonos dízel bora pl nincs is idehaza. Bár ez jól néz ki [link] (biztos láttad)

Give them hell Ukraine!

(#98297) TaaT válasza DeFranco (#98294) üzenetére


TaaT
veterán

Na ez az amit nagyon ritkán közölnek, pedig nem egyformák a gumik ilyen téren.

Anno nehezen találtam meg a Michelin Latitude Alpin HP gumi gyári mélységét ami 9mm volt aszem. De ezt suv téli gumának hirdetik.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#98298) Tom1939 válasza TaaT (#98297) üzenetére


Tom1939
őstag

Ja, ez olyan mint az autók hasmagassága (ground clearence). Nagyon ritkán adják meg, pedig engem fekvőrendőr ügyben nagyon érdekelt ám. Az iq ezzel is nyert hogy jó magas...

(#98299) tboy93 válasza Tom1939 (#98298) üzenetére


tboy93
nagyúr

egyesek azért küzdenek hogy minél lentebb rakják a kocsit :DDD

[ Szerkesztve ]

(#98300) Tom1939 válasza tboy93 (#98299) üzenetére


Tom1939
őstag

Ja, látok én is néha egy két olyat hogy fogalmam sincs hogy lehet vele normálisan közlekedni...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.