Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98601) tomiii. válasza tomcsi23 (#98599) üzenetére


tomiii.
aktív tag

ezeknél sose bírom ki, hogy ne írjam ezt oda :D hadd utáljanak :D itt is megtettem, rákölti a sok pénzt, hogy elcsessze az autót, de ezekre persze egy forintot se költ

[ Szerkesztve ]

(#98602) trassher válasza TaaT (#98598) üzenetére


trassher
addikt

Hoztam én is egy "finomságot". Természetesen magyar. ;]

Redmi Note 7

(#98603) TaaT válasza tomcsi23 (#98599) üzenetére


TaaT
veterán

Gondolom a 75lovas dízel :D

Give them hell Ukraine!

(#98604) nesa válasza trassher (#98602) üzenetére


nesa
veterán

Milyen lehet az akinek ez tetszik :Y

(#98605) TaaT


TaaT
veterán

A 2kép között 9 év telt el, az új tulaj beleadott apait anyait. :Y


Give them hell Ukraine!

(#98606) hobizoli válasza TaaT (#98605) üzenetére


hobizoli
nagyúr

9nap alatt kemenyebb lenne :P

több drón kell ;P

(#98607) TaaT válasza hobizoli (#98606) üzenetére


TaaT
veterán

Amúgy én 8éve vettem az enyém, lehet nem ismerne rá az előző tulaj. :) [link] [link]

Give them hell Ukraine!

(#98608) runner 125 válasza tomcsi23 (#98595) üzenetére


runner 125
nagyúr

:))

Ket csavar fogja az egész lámpát, es volt T10-es izzom is.

Taat

Csikós fele Merci post:

Vajon Lakatos, vagy Kolompár volt az előző tulaj neve?

mod. Bitpork, nézz ra a teljes cikkre TC-n es nézd meg a belsejérol készült képeket is.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#98609) bitpork válasza TaaT (#98605) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ezen mit kell nézni? Teljenes normális hogy a festés fakul 9 év alatt, nem? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#98610) jozefgucci1 válasza TaaT (#98607) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Nagyon szép az a felni !

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#98611) Tom1939


Tom1939
őstag

Ma reggel az új kis iq kihúzta a jó öreg i30-at a csávából.
Az i30 nem indult, be kellett bikázni.

Akksi, ugye már 7 éves. Mostanában nem volt neki olyan hogy péntektől hétfőig állt (most ugye igen, az iq-t próbálgatuk végig). De 1 kilométerrel arrébb megálltam valamiért és leállítottam reflexből az i30-at (vertem is a fejem utána 2 másodperccel) de utána simán pöccre indult.

Volt itt beszélgetés melyik az a jó magyar akksi ami értékarányos, de nem találom. Aki tudja mondja meg legyen szíves. Plusz egy megbízható pesti vagy online akksibolt (ár csak megbízhatóság utáni kritérium).

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#98612) tboy93 válasza trassher (#98602) üzenetére


tboy93
nagyúr

hujuj ezar keltett parszor kommenthaborut kulonbozo fb csoportokban :D Petikenek erdekes izlese van

(#98613) alázógyík válasza tboy93 (#98612) üzenetére


alázógyík
őstag

Szerintem szimplán sz@r, de hívhatod érdekesnek is. ;] :P

(#98614) Morris


Morris
veterán

Exide premium 77Ah lett végül, 25k-ért.

(#98615) Declare válasza hdman (#98551) üzenetére


Declare
őstag

Jöhet a 40 kep :C de ha ugy alakul ezt a hires szönyeget is fotozd mar le pls, mert a hirdetest mar levettek, igy lemaradtam rola...pedig a kommentek alapjan van benne kraft :DDD

(#98602) trassher ez csak a menö emberek kivaltsaga....mi hetköznapi, halando, szürke emberek ezt soha nem erthetjük meg :D

(#98614) Morris Exide az jooo! Ha jol tudom bmw is azt hasznalja a kocsijaihoz (legalabbis az eggyel ezelötti szerias 5 ösökben az volt....bmw cimke alatt, 2,5x szorzoval :) )

(#98616) t1 válasza Tom1939 (#98611) üzenetére


t1
addikt

Talán a Lestire gondolsz. [link]

(#98617) Declare válasza t1 (#98616) üzenetére


Declare
őstag

+1 pont a lestinek. Mi csak tölük veszünk minden akkut, mindig maximalisan korrektek es segitökeszek!

(#98618) t1 válasza Declare (#98617) üzenetére


t1
addikt

Nekünk is van innen semmi gond nincs vele :R

(#98619) runner 125 válasza TaaT (#98607) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hjah, azért van különbség, de a legdicséretesebb h csak szépült. :)

Igaz nekem még csak fél éves kontraszt van, de a lényeg talán azért látszik:

Vásárlási állapot, takarítás rögtön utána, és az apróságok: vonóhorog, felni, lámpapolír, üléshuzat, féklámpa led csere, wax,

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#98620) tboy93 válasza alázógyík (#98613) üzenetére


tboy93
nagyúr

khm próbáltam finoman fogalmazni :B

(#98621) Tom1939 válasza t1 (#98616) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszönöm az infót. Most már megrendeltem hyundai kereskedésben, mert közben felrémlett, hogy méretben vannak trükkök az i30-al. Így 25 ezer lesz de ennyiért ki is cserélik (exide lesz), nem nekem kell vele szórakoznom.

(#98622) Qru válasza Tom1939 (#98621) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen abba a keskeny japó akksi kell. Cserénél majd ez nekem is feladja a leckét... :(

#nincsbennetarcsi

(#98623) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Netrisken, vagy más oldalon, ha újrakötöm a biztosítást egy járműre ugyanazon biztosítónál, akkor is le kell mondani a régit?

(#98624) MunezXBK válasza molnarpeter (#98623) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:K

Netrisk elintézi azt is.

(#98625) TaaT válasza runner 125 (#98608) üzenetére


TaaT
veterán

Lakatos Marlonbrandó :DDD

bitpork: Ne ironizálj. :D

jozefgucci1: :R

Morris: Jó választás. :)

(#98619) runner 125: :R

A szivárvány foltok a lámpán a polárszűrőtől vannak?

Féklámpa ledcsere: Olvastam a kezelési útmutatómban hogy az enyém sem javítható típus, kompletten kellene cserélni ha elromlana benne valamelyik. Csak hát nálam egy huszonpár centis darabról van szó. :B

Am szépen rendbe szedted. :)

Give them hell Ukraine!

(#98626) Mágus2 válasza TaaT (#98625) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A helyi Magnetó? :U

[ Szerkesztve ]

(#98627) runner 125 válasza TaaT (#98625) üzenetére


runner 125
nagyúr

Van polárszűrő a 18-135-ön, de alapvetően a wax miatt keletkezett rajta.
Nem fóliáztam le polírt követően, viszont 1,5-2 havonta lewaxolom a lámpákat is. Kíváncsi leszek emellett meddig fogja bírni - mikor kezd újra bemattulni.

Ugyanez nálam is. 1 LED ki volt égve, már vásárláskor is feltűnt. Sajnos ezt is csak kompletten lehetett volna cserélni, kaptam rá br. 55k-s árat. :D
Úgyhogy, maradt a home made megoldás. Ott, ahol egyébként is rátakar a spoiler, felizzított pengével ki lett vágva, kicseréltük a kis ablakon keresztül a LED-et, majd szilóval össze lett rakva. Nem párásodik, nem folyik bele a víz, remek lett és abszolút nem látszik h melyik lett cserélve.

Gyári állapot. Ez a tartós végcél.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#98628) LógaGéza válasza runner 125 (#98627) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nekem is kivan égve pont a középső, még nem néztem hogy bontható, remélem nem csak ilyen módszerrel...

Más:
Biztosítás: Ugye 4 hónapja vettem a első gépjárművem, akkor kötöttem rá biztosítást, amit ki is fizettem fél évre. Kérdés, hogy nekem kell bármit is csinálnom, átkötnöm/újrakötnöm? K&H-nál vagyok, ahogy számoltam most, ugyanez lenne a legkedvezőbb, minimális árkülönbséggel.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#98629) tboy93 válasza LógaGéza (#98628) üzenetére


tboy93
nagyúr

öö nem úgy van hogy egy évre kötöd? be lehet fizetni több részletben is, de egy év után kell új alternatívát nézni

(#98630) LógaGéza válasza tboy93 (#98629) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én is úgy tudom, hogy egy évre kötöttem - de akkor ezek szerint minden év szeptemberében kell újat néznem, és nem ebben a nagy év végi újrakötős mizériában?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#98631) Tsebacsi válasza LógaGéza (#98630) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Igen, én márciusban kötöttem először a mostani kocsira, így nekem márciusban van a fordulója. Elviekben ha nem változik drasztikusan a mostanid, akkor hagyni kell pörögni tovább, nem éri meg újrakötögetni.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#98632) tboy93


tboy93
nagyúr

Hétvégén volt esélyem kicsit vezetni barátnőmék 2007 -ös Ford Galaxyját (60km, tudom nem sok). 2.0 TDCI, 140 paci, 320nm. Vegyes érzelmeket táplált bennem a kocsi, utasként jobbnak ítéltem mint sofőrként. Egyrészt utasként nagyon kényelmes, halk, tágas autó, tényleg extra cool. A sofőr ülése is kényelmes, viszont az autó elejét valahogy nem érezni annyira, mondjuk eleve batár, pedig már a hondámat is annak hittem. A futómű korrekt, kényelmes, családias, de ez elvárható, nem csapatásra termett. A fékek nagyon komolyak, már finoman nyomva is határozottan lassul az autó. A váltó az nekem csalódás volt, a hondáé pontosabb és simábban jár a fokozatok között. Másik érdekes dolog, az én 7gen 1.4 civicem és ez a batár 2.0 galaxy kb. azonos idő alatt van 100-on, de teljesen más dinamikával. A galaxynak elkezdem nyomni a gázt, először semmi, majd ha feltöltött a turbó akkor belepaszíroz az ülésbe aztán hipp-hopp elszáll a varázs, a szívó hondánál valahogy egyenletesebb a teljesítmény, de azt hiszem hogy kezdem érteni miért vannak egyesek oda a turbóért :)) A turbó miatt eladja magát az autó, közben néhány tizeddel gyorsabb csak mint az 1.4 szívóm. Összességében azt mondom, hogy jó autó, 188k km van benne, sok baja eddig nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#98633) Morris válasza Tsebacsi (#98631) üzenetére


Morris
veterán

Már hogyne érné meg!
Ha csak 100huf-fal olcsóbb is már megérte.
Sajnos abban a "gyökér" helyzetben vagyunk itt Mo-n (mert jobb szót nem találok rá), hogy gyakorlatilag közöd nincs ahhoz a biztosítóhoz akinél él a KGFB-d.
Ha balesetet okoznak neked, akkor az okozó fél biztosítója fog fizetni neked. Ha Te okozol kárt, akkor meg a Te biztosítód fog fizetni a károsultnak.
Szóval annál kell megkötni ezt a fajta biztosítást, ahol a legolcsóbb. Nem nyersz vele semmit, ha egy jó nevű, nagy múltú társaságnál van a biztosításod, hiába drágább.

(#98634) Tsebacsi válasza Morris (#98633) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én is mindig a legolcsóbb, de normális nevűt választom, de 100Ft-okon ne szarakodjunk már szerintem, 1-2ezer már-már oké, de 100-200Ft? Nekem nem ér meg ennyit, főleg amennyi papírmunkával/papírral jár, csak még jobban szennyezzük a környezetet.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#98635) hdman válasza Declare (#98615) üzenetére


hdman
őstag

Most mit izélitek szegény csunyaságot :D

Jövő hét elején hozom haza, addig intézik a magyar papirokat.

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#98636) akos727 válasza tboy93 (#98632) üzenetére


akos727
senior tag

MOndjuk ez "köztudott", hogy a Hondákban nagyon jó váltó van. Mikor először beültem HRV-nkbe a 2005-ös Ford Mondeonk után, teljesen más volt. Mondeoban se volt rossz váltó, de ez jóval közelebb van a nagykönyvben megírtakhoz.

(#98637) Land


Land
veterán

Sziasztok!

Élesre fordult az autóvásárlás.
Ferde hátú, 5 ajtós Opel Astra vagy Renault Megane érdekelne elektromos ablakokkal és klímával jó állapotban 400.000 Ft-ig mondjuk 1998-as évjárattól. Pest és környéke, illetve főleg Szombathely környéke érdekelne, de ha van tuti tipp, akkor utazunk érte természetesen. Nőnek lenne állatok szállítására. Ezért kellene ferde hátú. Kombi már túl nagy neki. Ha tudtok jónak tűnőt linkelni azt megköszönném. Illetve hogy mit nézzünk meg a megtekintéskor. Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#98638) Qru válasza akos727 (#98636) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem most is leesik az állam akárhányszor visszaülök a Jazz-be mennyire jó váltója van. Pedig az szinte nem is Honda, mégis...

#nincsbennetarcsi

(#98639) tboy93 válasza Land (#98637) üzenetére


tboy93
nagyúr

F astra kombi is jó lehet, jobban járna vele mint a ferdehátúval :K

(#98640) hdman


hdman
őstag

[link]

Km állás elég vad :)

Sopron city :)

(#98641) TaaT válasza hdman (#98640) üzenetére


TaaT
veterán

De csak ezért. :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#98642) Typhoon47 válasza hdman (#98640) üzenetére


Typhoon47
őstag

Pont egy ilyen relatíve kis CDI-ben ennyi km háát.. Szerintem ebből kiautóztak mindent ami lehetett, a németek állatok :Y

"Education is important but big biceps are importanter"

(#98643) hdman válasza Typhoon47 (#98642) üzenetére


hdman
őstag

Szerintem a tulaj 2011ben beszállt a kocsiba és most szállt ki :DDD

Durva, hogy ennyi km-rel ennyiért adják...

Ja, és hogy lehet 2017/6ig műszaki?? :O

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#98644) runner 125 válasza TaaT (#98641) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem olyan biztos az.
Van egy ismerősöm, ő pont ennyit teker a Mercijeibe. Napi szinten alap hangon ingázik ki Vas megyéből Bécsbe, és onnan megy tovább Ausztria felé, taxizik, persze nem a pályaudvaron veszi fel az utasait.

Egy kis matek után a 44 hónapos autó, ami átlagban napi 544km futott új kora óta, így belegondolva nem is olyan sok - vezethető, bírható.
Ha, tényleges a futás, ilyen állapot mellett csak pályán tehette. Ülés sincs szétülve, viszont a gázpedálnál rendesen ki van taposva a szőnyeg, szerintem simán valós és vállalható, mert a pályahasználat a legideálisabb körülmény, főleg egy ilyen autónál.

Typhoon47

A 2.2-es CDI kicsi? Nemá. Ha, egy 1.6-os PSA-ról van szó ilyen futással, megértem az aggodalmad, de 136 lóval ez enyhén szólva túlméretezett motor.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#98645) MunezXBK válasza runner 125 (#98644) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Bécsből Ausztria felé? :D

(#98646) runner 125 válasza MunezXBK (#98645) üzenetére


runner 125
nagyúr

Na, szóval Bécsből megy további osztrák városokba. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#98647) Laraxior válasza hdman (#98643) üzenetére


Laraxior
titán

Uj autora nem 4-5 ev muszakit adnak? 4-et biztos, gondolom a mercire 5-öt?

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#98648) focvis válasza hdman (#98640) üzenetére


focvis
veterán

A vezetőülés szakadt már, 98% taxi vagy 1% szállodai limuzin.

Hamburgban 10-12 e. euro. [link]

[ Szerkesztve ]

(#98649) hdman válasza Laraxior (#98647) üzenetére


hdman
őstag

Szerintem kevered a garival :) Akkor sem ül valami, mert az auto 2011-es.

Sopron city :)

(#98650) tboy93


tboy93
nagyúr

Néhány hónap múlva már úgy is csak 98000 km lesz benne ;]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.