Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99301) -v- válasza Tsebacsi (#99300) üzenetére


-v-
addikt

most micsináljak

Pl. ne told neki 5e-res fordulatig :F

2 percet már megy a motor

Tehát még csont hideg, mocskos dús keverékkel ami lemossa az olajat a hengerfalról stb.
Nagyon szereti ilyenkor, hogy kihuzatod 4-5e -ig :(
Tőled se veszünk autót :DDD
Ez valami 120as skoda amúgy, alacsonyabb fordulaton nem menne fel azon a kis fing emelkedőn? Vagy nem értem ...

(#99302) DeFranco válasza Tsebacsi (#99297) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Zuglóból jársz át Csillebércre napi szinten? Az derék... honnan indulsz mikor és merre mész? Hogy nem kapsz idegbajt a dugóban?

Nekem is Zugló-Mechwart az útvonal, de eszembe nem jutna kocsival menni (tröllök figyelmébe ez nem a gyaloglós thread :D) akkora a dugó a teljes pesti oldalon.

@[trollvilike]: 4-6=(-2) kettes metróval, igen :D

[ Szerkesztve ]

(#99303) -v- válasza DeFranco (#99302) üzenetére


-v-
addikt

Nekem is Zugló-Mechwart az útvonal, de eszembe nem jutna kocsival menni (tröllök figyelmébe ez nem a gyaloglós thread :D)

Tudjuk, a Mechwarthoz a 4-6-os trolival mész ;]

(#99304) Sátán44


Sátán44
addikt

Van itt valaki Győrből, vagy aki jó ismeri a várost? Ez az autókereskedés mennyire megbízható? Szintén Győrben tudtok ajánlani egy jó szervizt, ahol a kinézett autót bevizsgáltathatnám?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#99305) Declare válasza hdman (#99222) üzenetére


Declare
őstag

Ha van ötleted ne tarsd magadba...elegszer rinyaltam mar mindenfele forumokon, de a megoldasnak meg csak közelebe sem jutottam. Persze lehetne megoldas, hogy amig nem tudok venni egy uj 530D t addig vonattal jarok, de azert ezt tulzasnak tartanam :P

(#99306) Tsebacsi válasza -v- (#99301) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

1. Nem lesz annak a kocsinak semmi baja.
2. Igen, skoda 120l farmotorral 11 lóerővel...

(#99302) DeFranco:
Örs környékéről indulva most a Mogyoródi-Kerepesi-Hegyalja a legjobb útvonal, de szigorúan 6.30 és 6.45 közötti indulással. Most jöttem visszafele rajta fél8kor, és a hungáriától a rónáig áll a sor, pfff. Így felérek nagyjából fél óra alatt, bkv 1 óra lenne, zötykölődve, nem mindig higiénikus emberekkel körülvéve.

Hazafele 4kor kicsit rosszabb, akkor változó merre éri meg menni, de kb. ugyanez visszafelé, csak a kerepesi szopós a hungáriás útcseszekedés miatt, vagy ha a hegyalja illetve a kossuth utca vagy a blaha környéke beáll, teszem azt baleset miatt, akkor 1 óra... Petőfi híd néha jó, vagy a rákóczi is jó lenne, csak arra nehéz feljutni a bah csomóponttól.

Idegbaj akkor van, amikor baleset van :D Vagy amikor sok a barom, aki nem tud vezetni, elindulni, kanyarodni, indexet használni, stb. :D

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#99307) Declare válasza Tsebacsi (#99300) üzenetére


Declare
őstag

Kenés már van, most micsináljak?

Gondold at :P Legalabbis, ha meglesz a bmw ne csinald ezt vele :B

Van több cikk is a teli hidegben ajanlatos vezetesröl, nezz utana. Benzin autot nem kell melegiteni, max fel percet, dizelt 1-2-3 percet es utana lehetöleg 1500 fordulat fölött es a maximalis fordulat fele között erdemes hasznalni a gepet, amig üzemmeleg nem lesz. (Tehat ha 6500 a max fordulatod akkor 3200 körül forgasd max). A lehetö legnagyobb motor es turbo gyilkolas a hideg motor kihuzatasa.

(#99308) nesa válasza Tsebacsi (#99300) üzenetére


nesa
veterán

dizelt ne vegyel, 2 het alatt kinyirnad:D
ilyen mentalitas mellet meg meleg motornal se kapnal ma jogositvanyt, mar azert is bukas van ha nem kornyezettudatos a stilusod.

(#99309) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok!
Gyorsa kéne vennem téli gumit, mert elveszett a raktárban....
185/65 R15 xl-es kéne.
Kettőt néztem ki:
Barum Polaris 3 vagy Bridgestone Lm30
Vélemények?
Más javaslat 70e-ig bezárólag?

(#99310) Mágus2 válasza Gergőke88 (#99309) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

HA ez a kettő van csak, akkor LM30

[ Szerkesztve ]

(#99311) Tsebacsi válasza nesa (#99308) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Eléggé beszűkült dumát nyomtok, nem lesz ennyitől semmi baja a motornak, de sebaj. Nem tiltásig van gyilkolva, nem hosszú időn keresztül, hanem kb. 10-15 másodperc... Turbósat én elvből nem vezetnék így, de pl. az öreg a mecivel is megnyomja az emelkedőt, és motorikusan érdekes módon semmi baja a kocsinak. Tudom, ez biztos csak szerencse meg sok egyéb, de mivel nem öljük a kocsit, csak használjuk, így...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#99312) runner 125 válasza Viszlát (#99288) üzenetére


runner 125
nagyúr

Világos.
Grat hozzá, az remek járgány, főleg a 3000-es diesellel.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#99314) Declare válasza Tsebacsi (#99311) üzenetére


Declare
őstag

erre gondoltam hirtelen, de az elöbbi se rossz :B

(#99315) Tsebacsi válasza Declare (#99314) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Már olvastam párszor, de ha minden ilyen tanácsot betartanék, kb. értelme nem lenne autóval közlekednem, mert hol erre figyeljek, hol arra, ne így menjek, ne úgy... 30 éve jár fel az öreg a hegyre meg vissza, egyik kocsinak se volt motorbaja, pedig ott aztán van jég-hó-miegymás. Maradunk a bevált dolgoknál, a rendszeres ellenőrzésnél és szervízeknél, eddig nem volt ilyen baj, ezután se legyen (nemlesz!).

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#99316) Declare válasza Tsebacsi (#99315) üzenetére


Declare
őstag

Na csak egy uccso gondolat. Nem a hegyrejarasrol van itt szo :) Itt arrol volt szo, hogy hidegen elindulsz es jol kihuzatod 1 -es 2-ben. Total ertelmetlenül, feleslegesen. Ez nem igenyel figyelmet, nem igenyel macerat, nem erinti a közlekedest semmit....erre irta mindenki, hogy amugy ennel rosszabbat nem igen tudsz tenni a motorodnak....de ne legyen bajod persze ebböl soha! Csak en legalabbis ugy vagyok az ilyen dolgokkal, hogy ha csökkenthetem a lehetöseget annak, hogy valamivel majd megszivjam, akkor azt megteszem...es nem pont a forditottjaval kisertem a sorsot. :) :R

(#99317) Tsebacsi válasza Declare (#99316) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Értem én, de mivel nem gyilkolom a motort, csak megyek vele hegynek fel, és nem 2500-as fordulaton, hanem 4000-en, attól szerintem és a tapasztalatok szerint nem lesz semmi baja, sőt gyorsabban bemelegszik, és onnantól úgyis hegynek lefele megyek, ami meg szívás, mert nem ég benzin szinte, csak gurulok, nem melegedne még 15 percig sehova.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#99318) MunezXBK válasza Declare (#99316) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Engedd el a sztorit, nem akarja megérteni.

(#99319) Mágus2 válasza Tsebacsi (#99317) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Azon kívül, hogy baromi nagy olajnyomás van, ami akár kárt is okozhat, ne feledd, olajnyomás nem egyenlő kenéssel.

Mit mutat a mérő alapjáraton? És mit mutat 4000-es fordulaton hidegen? Amíg a tömítések bírják, addig rendben van, de így is több olajat megetetsz vele a kelleténél, hogy hamarabb bemelegedjen. Értem én, hogy a hideg üzemtől jobban kopik, sokat fogyaszt, de a hirtelen melegedéstől meg repedhet a fej, repedhet a hengerfal, az sem túl sok jóval kecsegtet.

Kérdés, hogy mennyire taposod ilyenkor, Tartod 4000-en vagy azért nyomod neki, hogy melegedjen, a terhelés nagy szerepet játszik a folyamatban.

[ Szerkesztve ]

(#99320) Tsebacsi válasza Mágus2 (#99319) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Egy dombra megyek fel vele, ennyi,mondtam, nem több 15 másodpercnél és 2-3 fokozatnál. De mind1, hagyjuk a témát mert csak kinyílik a bicska a zsebekben hogy én mekkora felelőtlen barom vagyok, és már 3 éve szarrá kellett volna menjen a kocsimban a motor...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#99321) Mágus2 válasza Tsebacsi (#99320) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem állítottam ilyet. :) Lassan kiforgatva nem gáz, dinamikusan haladva az. Ennyire egyszerű.

(#99322) Declare válasza Mágus2 (#99321) üzenetére


Declare
őstag

Irtam privat üzit 1-2 hete, azzal kapcsolatban nincs valami meglatasod, velemeny, ötlet, barmi? :)

(#99323) Sholom


Sholom
tag

Sziasztok!

Sógorom 3-as BMW-t akar venni.

-Min. 2010 évjárat
-Dízel
-Kombi vagy szedán mindegy
-Kilométer max 200e.

Nem értek a BMW-hez, de nekem kicsit sántít hogy kívülről jónak tűnő, töretlen példányokat nagyon olcsón talált.

- 318D, 2011, 193.000km, kombi: 2.5M Ft.
- 320D, 2010, 140.000km, szedán: 3.3M Ft.

A második még reális lehet talán, de szerintem 4M felett találna normálisat. Mit gondoltok? Szerintem 100% hogy ezek darabokra fognak neki esni. Más kocsit nem akar, pedig találtam neki egy A4-et 3.5M-ért 150e kilóméterrel, sérülésmentes.

Akinek van tapasztalata megosztaná a BMW-ről? Le akarom beszélni róla vagy kéne valami tanács hogy mennyiért, milyet keressen ami biztosan jó lenne.

(#99324) tomcsi23 válasza Sholom (#99323) üzenetére


tomcsi23
veterán

Már most látszik a képletből, minél öregebb, annál kevesebb bennük a km. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#99325) tboy93 válasza tomcsi23 (#99324) üzenetére


tboy93
nagyúr

tudod ez ilyen visszaszamlalas, ha elfogy a km a kocsibol mehet a roncstelepre :DDD

(#99326) Sholom válasza tomcsi23 (#99324) üzenetére


Sholom
tag

Ezek a BMW-k már csak ilyenek. Fütött garázs, cégvezető hölgy tulajdonos, visszafelé számláló kilométeróra ;]

Viccet félretéve mennyiért kaphatna egy tényleg normális állapotút? Jól gondolkodom hogy inkább 3.5-4-ért kap valós 200e km-rel?

Én ezt találtam neki: [link]

Audiból meg most találtam: [link]

[ Szerkesztve ]

(#99327) Declare válasza Sholom (#99326) üzenetére


Declare
őstag

Amit linkeltel az kapasbol benzines, ami kiesik a kriteriumok közül. Meg egy ilyen feher, xenontalan kombi 3 as ...hat izlesek es pofonok.

Amugy ha bmw akkor en a nemet piacon is szetneznek. Sok van belöle, sokan cserelik gyakran, föleg ezt az also kategoriat (1,8-2,0 dizel). 2010 es evjarattol, 15.000 euro ig, dizel 3as bömik = 1400 db :) lehet valogatni. Ha török akcentussal beszel az ember, vagy makkos cipöben fenykepezi a szervizkönyvet, akkor onnan menekülni kell :)

(#99328) Qru válasza Tsebacsi (#99297) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha már ónoseső: indulnék a dolgomra, jön egy szomszéd, hogy ő nem tudott kiállni mert le van fagyva meg se próbáljam, mindjárt felsózza. Nem ment fel az emelkedőn az összkerekes CR-V-vel. Mondom akkor most figyelj: kicsit dolgozott a technika de feljöttem simán. Mondtam neki, legközelebb olyan autót vegyen amiben rendes 4wd rendszer van. Csak pislogott, mint a leveli béka. :D

mod: Mikor legutóbb voltam olajcserén pont egy OBK volt motorgenerálon (de az 5 év garit így is kibírta). Hidegen pörgette a tulaj mert hegynek fel az kell. Aham, hát persze... :D

Kornelka: Egy rövid ideg használtam 2,5 V6 Mondeo-t (nem ST csak a sima). Ne akard tankolni brutális a fogyija... Viszont a hangja az gyönyörű. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#99329) jozefgucci1 válasza Qru (#99328) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Mostantól nem vagyunk barátok és megmondalak apukámnak is :DDD Ez fájt ! Milyen CR-v volt amúgy ? Az enyém 2007-es .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#99330) Sholom válasza Declare (#99327) üzenetére


Sholom
tag

Kösz, továbbítom neki. Tényleg jó autókat találni, de nem hiszem hogy ki akarna menni megvenni. Németül beszélek, azzal nem lenne gond, a helyi "fémgyűjtőket" is felismerem :DDD Szerzek neki egy rendes szakit és irány németföld.

Egy ilyet kapásból találtam neki. De mondom, nem vagyok egy autoguru, már a Lancer meg az A3 vásárlásával is eltöltöttem fél évet kb ;) De a többi ismerőse rá akar sózni minden lefosott 4 autóból összerakott vasdarabot (ugye a lényeg a BMW logó nekik), úgyhogy én maradtam az egyedüli aki hideg fejjel lebeszélheti a hülyeségekről. Nem akarom hogy a húgomnak baja legyen valami roncs miatt.

(#99331) Qru válasza jozefgucci1 (#99329) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD

Nem tudom, csak vendégsegben voltam de MK2 volt ha jól láttam a mélygarázs félhomályában.

Akkor a tiéd már MK3? Az jött be 2007-ben ha jól rémlik.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#99332) Declare válasza Sholom (#99330) üzenetére


Declare
őstag

Akar maganszemelytöl is erdemes lehet, plane, ha megy a nemet, akkor tudsz segiteni, vagy vannak cegek akiket felkerhetsz erre, hogy hozzak be Neked es papirozzak le (Ugye azert a tavolsag miatt az utazas sem olcso, ideiglenes rendszam, hazai kinkeserves vergödes a bürokracia utvesztölyeben...ajjajj :) ) valaki linkelt itt egy jo cikket erröl (totalcar vagy origo talan....nem talalom most), de vigyazni kell azert.

Ilyen kategoriat pont nem vennek otthon....sok ilyen csak a bmw emblema szamit emberke megveszi, de se penze, se esze a normalis karbantartashoz, de rugatja a lampanal, hogy mindenki lassa ö bmw ben ül.....itt nemetorszagban ezzel a kocsival nem lehet villantani, ahhoz több kell es sokkal több normalisan hasznaltat lehet talalni, amit ugy hasznalnak, mint "auto" es nem ugy mint "heh bmw-m van". (ja es ez most nem a sogorodnak szol :) )

(#99333) deicide


deicide
veterán

Hopp. Hívott az Interat. Megjött. :Y :C
Még 5-6 munkanap, mire minden papír elrendeződik, de holnap már megtekinthetem. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#99334) DeFranco válasza deicide (#99333) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Poénból közöld már az értékesítővel, hogy te nem ezt a színt rendelted, és a vonóhorog is hiányzik... :DDD

(#99335) TayRol válasza DeFranco (#99334) üzenetére


TayRol
veterán

Illetve a 14-es acélfelnik dísztárcsával hol vannak? :)

(#99336) tomcsi23 válasza deicide (#99333) üzenetére


tomcsi23
veterán

A papírok..persze... Körbeadják a kulcsot és mindenki kipróbálja. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#99337) jozefgucci1 válasza DeFranco (#99334) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Igen és a hifi rendszert is szeretnéd kipróbálni egy rácsatlakoztatott mikrofonnal , mert te dinnyét akarsz árulni vele és kell a hangerő , hogy dinnyét-dinnyét :DDD

Quru .: Igen akkor jöttek az első MK3-ak , bár nem tudom az mennyivel jobb ! Talán ebben már egy továbbfejlesztett haldex van ha jól olvastam .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#99338) deicide válasza DeFranco (#99334) üzenetére


deicide
veterán

Pfff, biztos a mentő vinné el. Bár nem, mert már betoltam nekik 7 misit a múlt héten. :DDD

tomcsi23: ;] csak meg ne zúzzák az utcán. Bár szerintem lenne rugdosás, ha rendszám nélkül utcára vinnék.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#99339) Sholom válasza Declare (#99332) üzenetére


Sholom
tag

Köszi a segítséget :R Sajnos a sógoromra pont igaz ez a "mindegy csak BMW legyen, villantani lehessen" mentalitás. Azért is fogom kivinni és ott keresünk autót. Húgomnak meg elcsepegtetek néhány információt hogy mikre kell figyelni, milyet nem szabad megvenni. Onnantól mondhat bármit a srác, a húgom a főnök otthon :P

Behozatni amúgy nem akarok, van egy haverom aki ilyennel foglalkozik, de nem vennék tőle még gyufásdobozt sem, nem még több milliós autót (gyakran szórakoztat hogy mit hogyan adott el, stb. tipikus nepper)

(#99340) #76385920 válasza DeFranco (#99334) üzenetére


#76385920
törölt tag

Namost én sokáig árultam új autókat, nem olyan vicces ám ez! :DDD

(#99341) Declare válasza deicide (#99338) üzenetére


Declare
őstag

Mar miert vinnek randszam nelkül? :P

Azert ha kinyitod a csomagtartot es ez fogad, majd a ficko gyorsan közli, hogy "jajj jajj, bocsika, ööö ez nem tudom mi es hogy kerül ide" akkor azert fogj gyanu :D

Amugy olx en valaki hirdet opel astra opc tesztvezetest 15 000 ert...csak 5 napig ;]

(#99342) deicide válasza Declare (#99341) üzenetére


deicide
veterán

Wöhhee, arra be is fizetnék. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#99343) tboy93 válasza deicide (#99338) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerinted mire való a P rendszám? :DDD

Más, a franciák már észhez tértek [link] ;]

(#99344) Declare válasza Sholom (#99339) üzenetére


Declare
őstag

Ugy ertem van olyan ceg (ha jol tudom), aki azzal foglalkozik, hogy raböksz a kiszemelt nemet autora es ök elmennek behozzak, lepapirozzak, nevreirjak stb... van benne sok buktato is+utiköltseg sem alacsony...megfontolando ez is.

Nem azt mondom, h itthon nem kaphatsz normalis tulajtol normalis bmw-t...de azert erdemes a nemetet is meglesni.

(#99345) Qru válasza jozefgucci1 (#99337) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen ha jól tudom Haldex rendszer van mind a kettőben. Az MK3-ban tuti, az MK2-ben nem vok biztos...

De sajnos nem jól vezérelt így sokat nem ér (már bocs). Gondolom a vonatkozó cikket te is ismered...

#nincsbennetarcsi

(#99346) jozefgucci1 válasza Qru (#99345) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Mindkettőben van és ha jól tudom ez már a 6. generáció ,de persze láttam én is a videókat és olvastam is ez nem terepre való . Igazából nem is oda vettem . Gyakran horgászom ott már mentem fel vele dombon ngy sárban .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#99347) Dare2Live válasza Qru (#99345) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

uhhh...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#99348) Qru válasza jozefgucci1 (#99346) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Arra bőven elég. :K Komoly terepre amúgy sem alkalmas az alacsony terepszögei miatt. Látod az enyémben hiába van fejlett 4wd rendszer, akkor sem alkalmas terepre ugyanezért. Szóval kb évi 2 nap mikor kihasználom. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#99349) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Tud valaki ajánlani Budapesti szerelőt aki ha kell eljön kocsivásárláshoz átnézni a járgányt?
:R

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#99350) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Vagy elvihető hozzá, átnézetni.

<<<KEEP IT REAL!>>>

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.