Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99751) 8th válasza zsoltee10 (#99749) üzenetére


8th
addikt

Nem hiszem, hogy az lehet mert akkor itt simán felmenne. Az a vicc az egészben, hogy egy két generációval előtti "proli" Golfnál ha csak egyetlen kerék tapadást talál (mindegy melyik) az autó elindul.

(#99752) zsoltee10 válasza TaaT (#99750) üzenetére


zsoltee10
addikt

Az ABS vezérlő szoftverből nem hagyták ki a hátsó kerék szenzorának jelét. :)

8th: Ott se megy fel, akkor több sebből vérzik a szoftver.

[ Szerkesztve ]

(#99753) lenox válasza Qru (#99747) üzenetére


lenox
veterán

Itt is latni, hogy elol-hatul hajt a honda, koszi.

A dacia hajtasa nyilvan jobb, mi a kerdes ezzel kapcsolatban?

#99749: En csak elolvastam, amit a honda irt, hogy spec eset, ha elol nulla, hatul max tapadas van, akkor kinyit a biztonsagi szelep a hatso hajtas vedelme erdekeben, a teljes nyomatekot nem adja hatra.

#99751: Nem ertem, ott miert kene felmennie. Az elso es a hatso hajtasnal is nulla a tapadas az egyik oldalon, es itt csak az elso es a hatso hajtast zarja ossze a rendszer, jobb es bal oldalt se elol, se hatul.

[ Szerkesztve ]

(#99754) zsoltee10 válasza lenox (#99753) üzenetére


zsoltee10
addikt

"A dacia hajtasa nyilvan jobb, mi a kerdes ezzel kapcsolatban?"

Nem hiszem, hogy van bármi kérdés ezzel kapcsolatban, a két típus vásárlóközönsége eltérő, valószínűleg a CR-V tulaj soha nem megy vadászni az autójával. Inkább csak bosszantó a dolog, hogy egy ilyen drága autóban, ha már a hardver adott, miért nem fordítottak több időt/pénzt a szoftverre? Főleg, hogy a teszt után javították, de az lett volna a korrekt, ha visszahívási akciót hirdetnek sw frissítésre.

szerk, közben te is irtál még hozzá: Akkor meg csak annyi lenne az egész, hogy a biztonsági szelepet figyelembe véve max 50% nyomatékot küldjön hátra, aztán hadd pörögjön elöl-hátul, az is jobb a semminél.

[ Szerkesztve ]

(#99755) lenox válasza zsoltee10 (#99754) üzenetére


lenox
veterán

Valamit gondolom csinaltak, ha utana ezen a teszten is mukodott. De mint mar irtam, ebben nincs biztonsagi kockazat, szerintem ezert nincs visszahivas, de csak talalgatom.
Amugy nekem nem tunik kulonosebben draganak a cr-v, mihez viszonyitod? Mar ugy ertem, persze, draga, de nem dragabb, mint egy golf vagy egy toyota verso mondjuk, bar eleg feluletesen neztem ra.

(#99756) zsoltee10 válasza lenox (#99755) üzenetére


zsoltee10
addikt

A drágát abszolút mértékben értettem, nem relatíve. :K

Renault Koleosról van valakinek véleménye?
Egész jól teljesít: Koleos vs Rav4 Most azt hagyjuk, hogy a teszt végére annyit nyüstölték, hogy a 4wd hajtás letiltott és újra kellett indítani a kocsit. :D

Csábító 3-4 éves használtban a magas értékvesztés, jó helykínálat, dízelmotor, automataváltó miatt. :)

(#99757) hobizoli válasza zsoltee10 (#99752) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ESP is merni tudna hogy van-e barmilyen iranyu mozgas a kerekfogassal osszefuggesben
ha nem, akkor csak elforog a kerek a levegoben
azt befekezni es jedit oda tolni, ahol nem volt rpm jel, mert az a kerek van a foldon

de mondjuk a qrva torsen az minden elektronikus basz nelkul megcsinalna ezt :U

több drón kell ;P

(#99758) hobizoli válasza zsoltee10 (#99754) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azert nekem nem lenne oszinte a mosolyom, ha a fele annyiba kerulo proszto dako lecigiztetne terepen a urtechnika crv-met :DDD

több drón kell ;P

(#99759) jozefgucci1 válasza hobizoli (#99758) üzenetére


jozefgucci1
addikt

A megoldás egyszerű nem megyünk ki terepre a CR-v-vel :) Amúgy én szoktam kimenni most is horgászni a tóra ahol sáros emelkedőn nekem felmegy ahol személykocsival már nem menne fel . Nekem mikor megvettem a CR-v-t nem is volt szempont . A fontos a megbízhatóság-tartósság és kényelem pakolhatóság volt . Toyota Rav4 nagyon jó , de a belső olyan volt mint a Corollámban és már untam valamint nincs csomagtartója !

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#99760) lenox válasza hobizoli (#99758) üzenetére


lenox
veterán

De ez a kisebb problema lenne, mert amugy is mindenki hulyenek nezne, hogy terepre cr-v-t vettel. Bar ehhez venni se kell, eleg azt gondolni, hogy oda valo. Meg amugy almat a kortehez, 4wd nelkul is ugyanakkora arkulonbseg van.

(#99761) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok,

melyik az a kis kocsi ami automatás, nem megy rá az egész fizu, 2 ember kényelmesen elférjen benne és egy kis csomagtartó se ártana. Havi max 8-szor lenne ~300km levezetve, 130-at jó lenne ha bírná.

Nincs garázs, szal mindenfélének kivan téve, hosszú távra van tervezve.

Árat nem írok, típusokra lennék igazán kíváncsi ami a fenti elvárásoknak megfelel.

Köszi. :R

(#99762) Declare válasza hdman (#99703) üzenetére


Declare
őstag

Nekem varosban hasznalva hideg motorral a dizel annyit eszik mint az allat :Y kivancsi leszek tankolasnal, de most ment vissza az atlagfogyi 7,3 ra az eddigi 9 röl, hogy palyaztam vele (raadasul, volt egy szep 1 oras dugo is, utana meg hazaig bekapcsolt a "race on" :DDD de hat kell az a dpf nek, a turbonak, mindennek :B ).

Szoval akarmit csinalsz is a kocsival palyan, a hidegben varosban lampa, gyakogos, körfori, stoptabla...kombinacio az gyilkos a fogyasztasra :Y

lenox: :DDD hat ezt, amikor most meglattam, hogy a tema valtozatlan, nem mondom, hogy nem mosolyodtam el :D . En tudom mi az elfogultsag....csak szoljon barki egy rossz szot is a bmw re :DDD ...de Te mar-mar rajtam is tul teszel :D

(#99763) m3tr0 válasza Goblin12 (#99761) üzenetére


m3tr0
senior tag

Mondjuk ijesztgetnek az automatájával de egy VW Lupo 3L az mondjuk egy típusnak megfelel.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#99764) tboy93 válasza Goblin12 (#99761) üzenetére


tboy93
nagyúr

új swiftből is van elvétve egy két automata, régi yarisból is van pár, na meg persze újból is

(#99765) Tom1939 válasza Declare (#99762) üzenetére


Tom1939
őstag

Ja ez ilyen. Nekem ugye 1.4-es benzines i30-asban nemrég volt akksi csere (2007-es a gép). Ez ugye nullázta az utóbbi vagy 30 ezer kilométer átlagát (ez 500 kilométer pálya, olyan 150 kilométer kiugrás auchanba 15 kilométeres távok, meg a 20 nap * 4*2 kilométer napi gyilkolás per hó és nyáron a nyaralás, ugye ezzel volt 7,4 átlag). Most azóta majdnem csak a napi 4*2 km gyilkolás van benne. Átlag 11,2 liter... Következő pálya majd lehúzza :)

Az iq 1.0 első fogyija 6,85 liter volt, majdnem hasonló gyilkolásban (egyszer kijutott a MOM parkig és budaörsi nagy üzletekig :) ). Mondjuk tegyük hozzá hogy városban gyakran 4-en ültünk benne (pályára nem nagyon vinném azért 4-en, kicsi a hátsó tér ha baj van)... Azért poén kis budai hegyi utca kereszteződésben simán visszafordulni Y nélkül.

Ja ne tudjátok meg mekkora a különbség fékhangolásban a toyota és a hyundai között. Hyundai on/off a toyotához képest. De szerintem a hyundai hozzáállása jobb ebben, hiába húzza le minden teszt az ilyesmit a Hyundai/KIA konszernél. Ugyanis megszokod és 1 nap után tudsz finoman fékezni minden probléma nélkül. De ha baj van a fékreakcióidő sokkal jobb. Főleg mondjuk feleségnek.

[ Szerkesztve ]

(#99766) zsoltee10 válasza Goblin12 (#99761) üzenetére


zsoltee10
addikt

Honda Jazz. Én azt akartam az asszonynak venni, de gyerekkel már szűk, aztán gondoltam a Priusra, de jó lenne, ha ki tudnék menni vele a földekre, erdőre, így tartok most ott, hogy valamilyen SUV kéne. :)

(#99767) 8th válasza zsoltee10 (#99766) üzenetére


8th
addikt

CRV :DD

(#99768) Qru válasza lenox (#99753) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csupán arra reflektáltam rá, hogy nem a gumin múlott a CR-V csúfos veresége a teszten, hanem a szar 4wd rendszerén. Ennyi.

8th: Az a Landi nem gyenge. :K

mod:

zsoltee10: CR-V-re még egy szavazat. ;]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#99769) 8th válasza Qru (#99768) üzenetére


8th
addikt

Az ám és még gyönyörű is abban a Subaru kékben :DDD . A 19-es diszkófelnik ellenére elég ügyes terepen is pedig az is "csak" olcsó Haldex rendszer sima kerék fékezgetős elektromos "difizárral".

(#99770) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Menjetek a 'csába :DDD

Renault Koleos? Nekem szimpi, tudom, hogy Dél-Korea-Japó-Franszoá koprodukció, de szimpatikus. Most azt hagyjuk, hogy hogy néz ki, nekem tetszik. :) Jó nagy az értékvesztése, 4 évesen már kellemes vétel lenne.

(#99771) mycso válasza zsoltee10 (#99766) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

;] Duster

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#99772) zsoltee10 válasza mycso (#99771) üzenetére


zsoltee10
addikt

Nincs belőle automata, amúgy nekem bőven megfelelne, abból egy újat is bevállalnék, mert 15 évre veszem az autót. :K

[ Szerkesztve ]

(#99783) kpal


kpal
veterán

Kis BMW érdekesség :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#99784) Dare2Live válasza Qru (#99768) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Csupán arra reflektáltam rá, hogy nem a gumin múlott a CR-V csúfos veresége a teszten, hanem a szar 4wd rendszerén."

Ezt el nem magyarázod neki... Honda tehát nem igaz.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#99785) Declare válasza Tom1939 (#99765) üzenetére


Declare
őstag

Jah, nekem is most ez van...3-4 km hidegben, szegeny 60-70 fokig ha felmelegszik :(

Szerintetek ilyen üzemanyaghoz önthetö adalekokkal segitek a motoron/dpf en ilyen hasznalat mellett?

Fek temahoz annyit, hogy en nem gondolom jonak az ilyen hirtelen harapo feket...ha jol tudom egy atlag autoban is benne van mar az, hogy erzekeli a fekpedal, ha hirtelen lepsz ra es azonnal veszfekez, meg mielött tenylegesen tövig nyomnad a feket....meg elvileg ugye olyanok is vannak, hogy a feket vizes idöben hozza/hozza erinti a tarcsahoz, hogy szarazon tartsa. Mondjuk az astra ilyet biztos nem csinal :DDD de ez a veszfek dolog, lehet ebben is van mar. A puntonak pl pont ilyen hirtelen harapo feke van....hat en nagyon utaltam vezetni....mod: marmint nem a kocsira irom most ezt, hanem kifejezetten a fekre.

[ Szerkesztve ]

(#99786) Qru válasza Declare (#99785) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vészfék asszisztensnek hívják, nem minden autóban van benne. Ha gázpedál elengedése és a fékpedál lenyomása között 2 sec telik csak el akkor azt vészfékezésnek ítéli a vezérlés és a pedál lenyomásának erejétől függetlenül maximális fékerővel lassítja a kocsit (és bekapcsolja a vészvillogót is közben).

Ez a fék szárazontartós dolog meg ha jól tudom csak az újabb bmw-kben van...

#nincsbennetarcsi

(#99787) Tom1939 válasza Declare (#99785) üzenetére


Tom1939
őstag

Puntot nem vezettem. De az i30 féke teljesen jól adagolható, csak a toyotához képest on/off. Nekem és asszonynak is simán megy alapból. Csak az iq-ból átszállva az első 5 percben nem :)

De lehet hogy a punto rosszabb ebben a tekintetben (stilom volt, ott sem volt gond a fékkel, bár az volt az egyetlen autó ahol megbántam a vásárlást, de nem a féke miatt).

(#99788) TaaT válasza Qru (#99786) üzenetére


TaaT
veterán

2sec? Nem sok az egy kicsit?

off: Dynoing Barbie Power Wheels ;]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#99789) Declare válasza Qru (#99786) üzenetére


Declare
őstag

Na hat nem vitabol, de egyikkel sem örtek egyet :D

A fek kerdesre nem akarok hülyeseget mondani, de ha jol emlekszem anno 2008 ban mar az audiban is volt, mindenfele különös nagy hirveres nelkül, csak mondta a kereskedö. (itt egy cikk 2006 ban a bmw z4 ben is ([link]) volt mar, szerintem nem olyan nagy ritkasag ez mamar)

A veszfek aszisztenst en ugy tudtam az amikor figyeli a forgalmat a kocsi is fekez lassu temponal ha elötted megallnak. :F Viszont az hogy gazelengedes utan ha fekre lepsz 2 secen belül akkor veszfekez a kocsi, az szerintem eleg para lenne :) gyakorlatilag akkor 90% ban varosi forgalomban veszfekeznenek a kocsik :D En ugy tudom, hogy a gazpedal erzekeli, hogy milyen gyorsan nyomod be (gondolom valahogy ugy, ha az elsö x mm-t bizonyos hirtelenseggel teszi meg a fekpedal akkor lep eletbe a veszfek)

Tom1939: nem is az hogy megszokhatatlan, de en nem szeretem, szerintem zavaro....persze ha csak egy autot vezet az ember mindenhez hozza lehet szokni. Viszont en ugy jartam, hogy a punto utan közvetlenül mentem a Navaraval es majdnem nekimentem az elöttem levönek piroslampanal, mert annak meg taposni kell a feket....szoval szerintem nem jo dolog, de persze szokhato minden.

[ Szerkesztve ]

(#99790) Qru válasza TaaT (#99788) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na jó picit így jobban belegondolva... :D

Declare: Erre csak azt tudom mondnai, hogy a CR-V-ben nincs ebből látszik, hogy ez egy felesleges találmány. ;]

Valóban kicsit hosszú időt íartam. :D De nem, az nem a vészfék asszisztens amit írsz, ez az: [link]

#nincsbennetarcsi

(#99791) Declare válasza Qru (#99790) üzenetére


Declare
őstag

:DDD Honnan tudod, hogy nincs? Lehet, hogy van benne....csak nem müködik ;] :DDD na jo befogtam, nem leszek napitroll :DDD

(#99792) Tankblock válasza Qru (#99786) üzenetére


Tankblock
aktív tag

2 sec kicsit túl sok lenne :-D

Működése: azt nézi, hogy milyen gyorsan nyomod le a pedált, ha megfelelő gyorsasággal (gradinessel), de nem elég fékerőt fejtesz ki akkor tolja rá a teljes nyomást .

Fék szárazon tartás a Renaultban is kell lennie RBA emlékezetem szerint...... Csak annyit csinál, hogy közelebb tolja a fékpofákat kicsit, hogy a vizet párologtassa le róluk.

Release the Beast....

(#99793) Qru válasza Declare (#99791) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD Comment of the day. :R

Tankblock: Óó, akkor lehet az én 100 éves Hondám is tud ilyet már :F

#nincsbennetarcsi

(#99794) TaaT válasza Declare (#99791) üzenetére


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#99795) Tankblock válasza Qru (#99793) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Sajna azt nem tudhatom, HONDA projectem nem volt.

Release the Beast....

(#99796) outsiders


outsiders
aktív tag

Üdv Urak,

hamarosan autóvásárlás közelébe kerülök, alapvetően heti 1x Budapest-Szolnok táv oda-vissza, illetve Budán a Szentendrei úton városi forgalom nékül Szentendrére menetel időnként.
Mindenképpen benzinesben gondolkodom enyi éves km-hez, a keret olyan 1 millió HUF körül mozog.
A szívem egy Volvo felé húzna, van számomra néhány érthetetlenül olcsó s60-as a hahu-n, pl ez: [link]
Az s40-esek is tetszenek, de csak a 2 literes Volvo motoros szívóbenzin.

Ami reális opció és szintén tetszik még szedánok közül az a Ford Mondeo, 2003-as facelift utáni 1.8 vagy 2.0 literes benzines darab, illetve az Opel Vectra C.

Mik a vélemények? Felejtsem el a Volvót, vagy lehet ennyiért is venni nem teljesen lestrapált darabot? Van lehetőségem Hollandiából "vadásztatni" autót, ismerős időnként megy ki trélerrel és hoznak be kintről autókat.
Köszönöm a segítséget előre is :R

Balázs

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#99797) #16514048 válasza outsiders (#99796) üzenetére


#16514048
törölt tag

Én az 1.8-as Mondeo-ra szavazok. Volvót a linkelt 2.4-es benzinessel venném, azt itt is többen dicsérték már, de ennyiért félnék S60-ast venni, szerintem nem véletlenül olyan olcsó némelyik.

(#99798) tboy93 válasza outsiders (#99796) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia!

Én ennyi pénzből inkább ilyen focust néznék, s60-ba nem mernék beugrani 1M kerettel, s40-re már nagyobb esélyed van. Mondanám, hogy accord, de ebből se lesz 1M-ért normális :(

(#99799) Tsebacsi válasza outsiders (#99796) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

1.8-as mondeonk volt, igaz nem ez az új bálna mondeo, hanem az előző generáció, de szuper kis kocsi volt, jól ment, a fogyasztással se, de az egész kocsival a 4 év alatt semmi probléma nem volt. Szóval az 1.8-as ford motorra +1.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#99800) outsiders válasza tboy93 (#99798) üzenetére


outsiders
aktív tag

A vicces az, hogy időnként 600 körül is vannak s60-asok.... :N Egyet mindenképpen meg fogok nézni élőben, hogy mi az amit ennyiért kínálnak. Ha jónak tűnik akkor meg szakszervíz és átnézetés. Ahhoz vonzódom leginkább sajnos, ismerős s80-ast hajt, D5, az valami csoda nekem... De túl nagy :) S40 sem rossz darab, de valahogy annak a külseje kevésbé elegáns, idősebbnek "tűnik" a stílusa.

Normális méretű japánt ennyiért nem nagyon láttam, 15 éves autót pedig inkább nem vennék. Még a 2002-2003as Civic is olyan szinten túl van árazva, hogy az vicc... :U Pedig asszony azt akarna :(((

A Mondeo egy jó alternatíva, de érzelmet nem igazán generál, ha ránéz az ember, noha tényleg az egyik legjobb alternatíva ebben az árban.
Külsőre és stílusra bejönne egy Alfa 156 is, de attól félek, hogy rámenne a gatyám is. Volt Stilo a családban, na annak semmi baja nem volt a 7 év alatt amíg használtuk, szóval nem vagyok beoltva az olasz autók ellen sem, de ott a félsz...

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.