Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99651) tboy93 válasza Kornel (#99646) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az a baj hogy hibátlan, unatkozom mellette ;]

(#99652) lenox válasza 8th (#99619) üzenetére


lenox
veterán

Arnyekra vetodtel, az asszonye a cr-v, o valasztotta, en land cruiserrel nyomom, nyilvan negykerekhajtas kerdeseben az osszes ilyen gepet bealazza, mert azzal nem art tisztaban lenni, hogy a valosagban az ilyen jellegu hajtasok, amik megcsuszas eseten adnak hatra nyomatekot nem sokat ernek. Pont ezert vicces, hogy azok cikiznek, akik nem ertenek hozza. Mint mar mondtam, ilyen a vilagon nincs, hogy megallsz a problemas helyen, aki ilyet csinal, az nyilvanvaloan nem ert hozza.
A tobbi hibat nem tereleskent mondom, hanem arrol van szo, hogy nem tudod besulyozni a hiba sulyossagat. Amitol meghal a user, az komoly hiba. Egy ilyen jellegu hiba, egy kocsin, amin se felezo, se difizar nincs, a futomuve is olyan, hogy kisebb gorongy eseten mar ugyis csak 3 kerek er le, tehat kb. semmit nem tud, igen keveset szamit. Aki nem ert hozza nyilvan poroghet rajta, en meg elmondom, hogy marhasag.

(#99653) szőröscica válasza DeFranco (#99649) üzenetére


szőröscica
addikt

Maximálisan egyetértek, de Integrát nem kellene ebbe belekeverni. :(

(#99654) DeFranco válasza szőröscica (#99653) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem keverem bele, egy megtörtént eset amit mindenki ismer. Nem minősítettem és külön ki is emeltem, hogy nem a bántás célom.

Szomorú eset de megtörtént, helyén kell kezelni, tisztelettel a halottnak de tanulságul az élőknek, és nem kellene elkezdeni a paulwalkerizálást.

Szerintem így van megadva a tisztelet a történetnek, hogy nem ferdítjük el egyik irányba sem.

(#99655) hdman válasza Balupapa (#99647) üzenetére


hdman
őstag

Ha lesz még, szólj :) Bár mondjuk nekem keret nélküli r.tartóm van...

Azért az 1,4 tdi tartósan már megfekszik 150+ nál, nem arra való. A 140-et vég nélkül birja utazóban, de aztán kezd dülledni a szeme :)

Mennyi a gyári nyomás? 1,1?

Pedig a Gr. Puntóban csak 75 v 90 lovasban van az 1,3. Hova huzhatták szerencsétlent? :)

Nekem volt ilyen motoros puntom, a 82(6?) lovas A1 Tsi ugy otthagyott, mint a szart :P

Sopron city :)

(#99656) Typhoon47 válasza DeFranco (#99649) üzenetére


Typhoon47
őstag

Eleinte naivan arra gondoltam, hogy a bokorból, lejtő végén sündörgők miatt éri meg ez a kütyü, de inkább igen, ahogy mondod itt a sportszerű masszív, indokolatlan nyelezésről van szó.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#99657) TaaT válasza DeFranco (#99649) üzenetére


TaaT
veterán

Mi felénk nem igazán szoktak mérni a (szerencsére nem túl sok) 30-as tábla környékén a rendőrök. Amúgy meg 50-nél 60, 90-nél 100 és nem kell aggódni hogy a postás meglepit hozna valamikor. :))

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#99658) tomcsi23 válasza Balupapa (#99647) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nagyon mehet az a háromhengeres. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#99659) hobizoli válasza tboy93 (#99645) üzenetére


hobizoli
nagyúr

E46

több drón kell ;P

(#99660) Balupapa válasza hdman (#99655) üzenetére


Balupapa
senior tag

:DDD

0.9-1.0 között.

tomcsi: pü

_-=*WheelWhores*=-_

(#99661) tboy93 válasza hobizoli (#99659) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem is eszembe jutott. 320d-ről mit érdemes tudni? Kettőstömegű, turbó gondolom ami költségesebb lehet, egyébként mennyivel lehet drágább fenntartani mint a 7gent? Illetve milyen árszegmensben érdemes nézni egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

(#99662) EQMontoya válasza DeFranco (#99654) üzenetére


EQMontoya
veterán

Voltam a helyszínen, szerintem nem egy boyracer leesett az útról baleset volt, szóval ez kissé mellément...

Egyébként sem a sebesség szokott ölni, hanem a hülyeség. És az se a hülyét, hanem másokat...

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#99663) tboy93 válasza tboy93 (#99661) üzenetére


tboy93
nagyúr

Utána olvastam, letettem róla :) e46 318 benzin?

(#99664) EQMontoya válasza tboy93 (#99663) üzenetére


EQMontoya
veterán

Abba a bódéba azért az a 130 ló nem lesz egy aszfaltszaggató. Inkább 320i, annak a hangja is szép.

Same rules apply!

(#99665) Kornel válasza EQMontoya (#99662) üzenetére


Kornel
veterán

90 volt, vagy több?
nem álszenteskedés, néha én is tolom neki, de ha túllépte a megengedett sebességet, akkor szerintem a magyarázkodás felesleges.

(#99666) tboy93 válasza EQMontoya (#99664) üzenetére


tboy93
nagyúr

jézus mit zabálhat ez városban ;] benzinesnek is vannak nyűgjei?

(#99667) hobizoli válasza tboy93 (#99661) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hat egy E46 320D touring-l (136lojjos) munkatarsam ugy kezdett, hogy masodik heten a vezermutengely eltort benne... 400k (hengerfej felujitas, porlasztocsucsok, vezerles es segeduzem teljes csere)
aztan meg kardantengely csapagy, generator felujitas, turbocso...
2 eve van meg neki kb, 5.5-6 korul kajal

amugy el van vele

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#99668) tboy93 válasza hobizoli (#99667) üzenetére


tboy93
nagyúr

igen, olvastam most róla, elég költséges tud lenni

kettőstömegű, porlasztók, turbó, adagoló :Y dízelt 3M-al a zsebemben néznék :DDD

(#99669) MunezXBK válasza hobizoli (#99667) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én a 150 lovasat használtam, heti 2x Fehérvár-Salzburg vagy vissza távon és 0 gondja volt.

Megint csak azt tudom mondani, hogy előtte volt gazdája vagy nem?

(#99670) DeFranco válasza EQMontoya (#99662) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekem meg más a véleményem, de felesleges ezt kitárgyalni, itt, ebben a kontextusban legalább is mindenképpen.

(#99671) EQMontoya válasza Kornel (#99665) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ment pü. Nem fekete-fehér a dolog.

DeFranco: voltál ott, láttad, vagy csak pletykákat híresztelsz?

tboy93: BMW-ben nem vagyok annyira otthon, de a sorhat benzin egy elég faék és kiegyensúlyozott motor, nem hiszem, hogy lenne benne bármi horror tétel. Tuti van E46 klub, érdemes megkérdezni.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#99672) hobizoli válasza MunezXBK (#99669) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ezt akkor hoztak be nemetbol :U

több drón kell ;P

(#99673) DeFranco válasza EQMontoya (#99671) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Láttam a fotókat, többet mint gondolád, közvetlen hozzátartozóktól van információm nem is egytől, és ezek alapján vontam le a magam következtetését arról, hogy konkrétan mi történt, ezek úgy gondolom elég nagy megbízhatóságú információk ehhez.

Nem tudom hogy mit néztél te a helyszínen (gondolom miután eltakarították a romokat) és hogy mi a szakmád (gondolom nem helyszínelő) és őszintén szólva kíváncsi lennék arra, hogy mire alapozod, hogy a sebességhatárt betartva vagy azt csak tűréshatáron belül átlépve pl. pozsonyi kiflibe hajolhatott az alváz, de továbbra is azt mondom, hogy ennek megbeszélésének itt helye nincs.

Nem miattam, hanem azok miatt, akiket ez a téma érzékenyen érintene.

Én úgy gondolom száguldott, úgy gondolom a véleményem megalapozott, a mondanivalómat erre alapozom. Te nem így gondolod, te is következtettél valamiből, és én ezt tiszteletben tartom, nem vitatom, és nem mondom hogy mi ment és mi mellé. Ez így egy szükséges nyugvópont, mert felesleges flame-t indítani a kérdésben.

[ Szerkesztve ]

(#99674) EQMontoya válasza DeFranco (#99673) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jaja, értelek. Tehát Massa volt a hülye, minek ment annyival, amikor elütötte a szegény rugót, ugye? :)

(No offense, csak hogy érzékeltessem némileg cinikus példával, hogy mely részen nem értünk egyet...)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#99675) Kornel válasza DeFranco (#99673) üzenetére


Kornel
veterán

én annyit mondok, hogy aki túllépi a megengedett sebességet, az vállalja a következményeit.
nem véletlenül nem megyek már 180-at országúton, mint annak idején. ;]

(#99676) sultansmith válasza tboy93 (#99663) üzenetére


sultansmith
senior tag

Abból az is-t kell kifogni, aztán mehet a csapatás.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#99677) DeFranco válasza EQMontoya (#99674) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó hát úgy látom nem érted vagy nem akarod érteni, amit közölni akarok, akkor b) terv és egyoldalúan berekesztem az ezzel kapcsolatos kommunikációt :)

(#99678) Kornel


Kornel
veterán

ez se semmi baleset.
és túlélte.

(#99679) EQMontoya válasza Kornel (#99678) üzenetére


EQMontoya
veterán

Uhh, az kemény... Első látásra azt mondtam, hogy "2. szülinap", de így alaposabb elolvasásra (karját is elvesztette) azért nem vagyok benne biztos, hogy valaha normális életet fog élni... :(

Ami a nagyon durva mák, az a lentebb linkelt baleset, ami után a srác kiszállt a GT86ból lábon...

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#99680) -v- válasza EQMontoya (#99674) üzenetére


-v-
addikt

Mit tudsz? Engem érdekel mi történt.

(#99681) -v- válasza DeFranco (#99649) üzenetére


-v-
addikt

Senki nem fogja itt neked bevallani, hogy "ja, hát izé igazából annyira nem szeretem hogy rám is vonatkoznak a sebességhatárok

Én bevallom :)

Szóval szerintem felesleges álszentnek lenni, be lehet vallani nyugodtan, hogy "sietek b*szod, lesz*rom hogy mi a szabály, de fizetni nem akarok, ezért vettem, nyasgem". 30-as tábla my ass.

Nem csak ezért kellhet, de mondjuk amíg nem megy valaki évi 70e km-t addig ezt úgyse fogja megérteni szóval bele se kezdek :)

(#99682) szőröscica válasza -v- (#99681) üzenetére


szőröscica
addikt

Nevelőapám 100-at megy egy gyengébb évben, belföldön és nem kamionnal.
Mégsem kell neki blokkoló. :)

És csekket sem kapott az elmúlt jópár évben. Illetve egyszer igen, akkor is én vezettem a kocsit. :DDD

Szóval nem kell a duma a kint hagyott táblákról, én is ezzel racionalizáltam, mikor megvettem a blokkolót, pedig igazából az volt a helyzet, amit DeFranco írt. Okosabbnak és ügyesebbnek gondoltam magam a többiektől, ennek megfelelően úgy gondoltam, hogy fel tudom én mérni, hogy hol mennyivel lehet menni, ne akarják nekem megmondani, és ne tudjanak megfogni, ha gyorsabban megyek.

És bizonyára most is ugyanúgy taposnám neki adott helyzetben, ha fent lenne az autómon, pedig tudom, hogy baromság, és nem szabad. De szerencsére ellopták, és így sokkal biztonságosabban közlekedem.

(#99683) DeFranco válasza -v- (#99681) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én bevallom :)

Tudom, és gondoltam is rád miközben írtam, csak nem akartalak nevesíteni :D

Nem csak ezért kellhet, de mondjuk amíg nem megy valaki évi 70e km-t addig ezt úgyse fogja megérteni szóval bele se kezdek :)

Hát ahogy gondolod... persze értem én, hogy ha valaki hivatásszerűen vezet, időre kell menni, stb. akkor esélytelen betartani a hángérien útjavítást (60-as tábla szjóvan) stb. de itt viszonylag kevés a hivatásos sofőr. Egy nyugdíjas asztalos meg tudná számolni egy kezén. A többiek munkába járnak autóval vagy hétvégi sofőrök. Azt pedig pontosan látom úton-útfélen, hogy mennyit érnek a sebességhatárok, sokszor halálközeli élmény még relatíve betartani is (90->105, 60->70, stb.) mert kb. mindenki a nyakadra akar lépni miatta.

[ Szerkesztve ]

(#99684) -v- válasza szőröscica (#99682) üzenetére


-v-
addikt

Hát akkor jó nektek. :)

időre kell menni

Nem erről van szó egyáltalán, azért mondom bele se kezdek :)

[ Szerkesztve ]

(#99685) DeFranco válasza -v- (#99684) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó akkor ne kezd bele. Én meg jól nem válaszolok rá. :P

(#99686) gaborbol


gaborbol
őstag

(#99687) MunezXBK válasza gaborbol (#99686) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szerencsére itt van a közelben. :U

(#99688) hdman válasza Balupapa (#99660) üzenetére


hdman
őstag

Videjó van?

Sopron city :)

(#99689) Kornel


Kornel
veterán

(#99690) 8th válasza lenox (#99652) üzenetére


8th
addikt

"a valosagban az ilyen jellegu hajtasok, amik megcsuszas eseten adnak hatra nyomatekot nem sokat ernek."

Ööö... a tesztben szereplő autók egyértelműen cáfolják mindezt másrészt szinte az összes autógyártó a Haldex rendszert használja.

"ilyen a vilagon nincs, hogy megallsz a problemas helyen, aki ilyet csinal, az nyilvanvaloan nem ert hozza."

Valóban. Mert az ugye teljesen elképzelhetetlen, hogy télen hóban mondjuk Budán hegynek felfelé meg kell állnod egy kapualjból kitolató hülye vagy egy lefelé döngető 10tonnás kukásautó vagy bkv busz miatt. Az meg végképp lehetetlen élethelyzet, hogy lefelé jövet a havas letaposott erősen lejtős utcában valamiért meg kelljen állnod és visszatolatnod akár csak xy métert is. Á olyan tényleg a világon nincs, sőt soha elő nem fordulhat. Teljesen hétköznapi szituációkba beletörik a bicskája annak a kamu SUVnak.
Ja persze persze, a vezetéstechnikai trénerek nyilvánvalóan nem értenek hozzá azért akadtak el és azért nem tudtak feltolatni a hondával míg minden mással köztük a filléres francia-román dákóval is gond nélkül. De lehet, hogy csak a Subaru titokban lefizette őket? "Ez durvan inkorrekt, valoban, csak nem a honda oldalarol. Nem veletlenul van a cikkben, hogy honda szar, subaru meg kiraly, ez egy honda lejarato subaru reklam." WTF? Sírok... :DDD

Ezzel a hozzászólással simán elnyerted nálam a nap kommentje díjat pedig még csak reggel van. :C

[ Szerkesztve ]

(#99691) tboy93 válasza Kornel (#99689) üzenetére


tboy93
nagyúr

komoly :Y ilyet utoljára az NFS-ben láttam

(#99692) hdman válasza 8th (#99690) üzenetére


hdman
őstag

:))

Sopron city :)

(#99693) Qru válasza hdman (#99622) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Áá, az nem fogyasztás. Ez az:

#nincsbennetarcsi

(#99694) lenox válasza 8th (#99690) üzenetére


lenox
veterán

Arrol a tesztrol beszelunk, ahol minden auton masfajta gumi volt? Es errol akarod eladni, hogy komolyan lehet venni?
Majd olvasd el esetleg, hogy hanyat lehet kezzel zarni, nem veletlenul, ami csak csuszaskor kezd zarni, az altalaban sok mindenre nem jo. Ezen is lehet porogni, de ez is teny.
Hat elegge elkepzelhetetlen, hogy valahol, ahol autok jarnak tukorjeg es szaraz aszfalt valtsa egymast, az se tul gyakori, hogy ahol a bkv busz jar, ott felmeteres ho es sar van, jol latod.
Ezen kivul mar csak az erdekes, hogy te magad is rajottel, hogy lejton felfele tolataskor az amugy is orrnehez autok sulya leginkabb elore terhelodik, tehat leginkabb nem a negykerekhajtasnak, hanem a gumiknak van szerepe az indulasnal, csak nem sikerult belole a megfelelo kovetkeztetest levonni.

Nekem meg az tetszett, hogy szerinted azert szar a cr-v hajtasa, mert felult az alja a bukkanon. :) De amugy magyarazd meg, miert korrekt 2013 ev eleji autorol beadni, hogy 2014-es.

Ezen kivul mar csak az a vicces, hogy kevered a suv es a terepjaro fogalmat. 2wd suv, ne ez hogy illeszkedik a kepbe? Merthogy letezo fogalom, csak nehez lesz ebbe a terepezos gondolkodasba berakni.

(#99695) #27813376 válasza tboy93 (#99661) üzenetére


#27813376
törölt tag

136: adagolócsere-felújítás 250.000 kilométerenként
150: eltörik az örvénycsappantyú, bedarálja a motor

Én ezeket tudom.

Nekem van most egy komplett hibátlan, makulátlan, valós 270-et futott szervizkönyves 136 lóerős. Alcantara, M futómű, komplett M-Packet. Lehet köpködni érte, egymillió hétszázért hirdettem meg, volt rá vevő több is.... Mikorra megvették volna, meggondoltam magam (bökőt ide) mert mégsem adtam el. Imádom. Nemrég került hozzám, komplett felújítottam, mindene makulátlan. Előtte egy barátomé volt 4 évig. Jól megy, nem fogyaszt, kényelmes. A párom jár vele, övé lett. Én minden héten beleülök kétszer mikor viszem a srácot edzésre tőlünk 25 km-re, minden métert élvezek vele. Gondolkoztam, veszek valami benzinest neki helyette, de olyan szar a kínálat, hogy ami nekem tetszett, egyet sem találtam jó állapotút. Nem bánom, hogy most van egy ilyen "régi" 320d a családban.....

De egymillió körül csak lepusztult példányok vannak, annyi pénzért mást kell nézegetni, ami jobb állapotú.

(#99696) Typhoon47 válasza lenox (#99694) üzenetére


Typhoon47
őstag

Szerintem ezekkel a postokkal sikerült a CRV vitát giigz-i magasságokba emelni. Ha nem tudjátok egymást meggyőzni, akkor ne folytassátok.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#99697) hdman válasza Qru (#99693) üzenetére


hdman
őstag

Ezzel mit csináltál? :DD SuperB 2,0 140 TDI? Vagy CC?

Ez a fogyi a 165 km-es tripre van? Nekem 6x km alatt volt 8,3 a max :DDD

Sopron city :)

(#99698) !Overdose! válasza #27813376 (#99695) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nagyon szép! :R Egyébként milyen első lökhárító van rajta? Sosem láttam még ilyet.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#99699) 8th válasza lenox (#99694) üzenetére


8th
addikt

Látom mindenáron terelnéd a témát más irányba. De legyen neked: CRV az isten! Az überfasza megismételhetetlen! Ha jövőre kunmadáron megint összefutunk megmondom Tottinak, hogy menjen el péknek mert pályát tévesztett. :C

(#99700) #27813376 válasza !Overdose! (#99698) üzenetére


#27813376
törölt tag

Köszi. A gyári M-es is megvan, ezt viszont nem tudom miféle. Üvegszálas, újrafényeztettem, be volt repedezve. Ezzel került hozzám. Az ültetés miatt nagyon alacsony, padkánál figyelni kell.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.