Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99901) tboy93 válasza Goblin12 (#99900) üzenetére


tboy93
nagyúr

Fábiától én nem vagyok elájulva. Elég puritán a belseje, az 1.4 meg még szarul is megy.

Ja most látom, hogy automata, nézted te a 17 sec-es 0-100-at?! Az ugye stimmt, hogy az ezres stift is 15 alatt futja, képzelheted, hogy akkor ez milyen lomha :Y

szerk.: lol most nézem ezt, hogy tudták ezt összehozni 2002-es modellben? 1064kg 60le :O 18.8sec 0-100 ;] 10 lityót tuti bever 100-on

corsa c-ről jókat nem nagyon hallottam :( inkább gastra

[ Szerkesztve ]

(#99902) Goblin12 válasza Goblin12 (#99900) üzenetére


Goblin12
őstag

Esetleg még Opel Corsa C de én nagyon ódzkodom az Opeltől, de ez nem csúnya.

(#99903) Goblin12 válasza Goblin12 (#99902) üzenetére


Goblin12
őstag

(#99901) tboy93 : Akkor mondj egy olyan tipust ami kicsi automata és jól is megy oké max ár 1 misi használtan. Mert nem tudom, hogy most már melyiket érné meg.

2 személy elférjen kis csomival.

(#99904) tboy93 válasza Goblin12 (#99903) üzenetére


tboy93
nagyúr

Már mondtunk, pl. a yaris.

Itt egy szép példány 1M alá azért lealkudható talán egy kicsivel.

[ Szerkesztve ]

(#99905) alázógyík válasza tboy93 (#99904) üzenetére


alázógyík
őstag

Ez 100x jobban ajánlott, mint az általad kinézett Skoda... :K

(#99906) Goblin12 válasza tboy93 (#99904) üzenetére


Goblin12
őstag

Oké, köszi. Kicsit szokatlan, hogy középen van a km óra meg a többi.

(#99907) tixem válasza tboy93 (#99901) üzenetére


tixem
addikt

Annyira nem zabál azért, igaz nem is most volt, hogy használtunk ilyen kocsit. Egy jó 10 éve párszor a volán bérelhető fabia-jával jártunk nyaralni, meg időnként hosszabb utakra, elvolt olyan átlag 7-8 lityóval.

Azóta nem igazán volt tapasztalatunk ilyen autóval, bár olyat hallottam, hogy egy ismerős szüleinek a Fabia-ja azt monda ca. 150e km után hogy ennyit és ne tovább. Annyiba került volna a motor javítása, hogy inkább eladták az egész kocsit a francba. Ez volt kb olyan 1 éve, tehát a most ennyit futott és ennyi idős darabok esélyesek, hogy ide jutnak.

Nem lennének rossz autók egyébként, de ezek a szánalmas motorok elcseszik az egészet.

(#99904) tboy93

Nissan Micra is megér egy pár kattintást, az is egész jó kis kocsi. Bár nem tudom, hogy az automaták mennyire jók.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#99908) tboy93 válasza Goblin12 (#99906) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az, de nekem pl. a digitális km óra tökre bejön :K

(#99909) molnarpeter válasza szőröscica (#99837) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szerintem a gyula kihagy. Olyan hangja van, mint amikor Simsonon megnyomod a leállítógombot egy pillanatra.

(#99910) szőröscica válasza molnarpeter (#99909) üzenetére


szőröscica
addikt

Gyula?

(#99911) endruboy1


endruboy1
senior tag

Üdv!

Gondoltam visszajelzek, hogy a múlt hónapban a Ti tanácsaitokat is figyelembe véve megvettem az "új" autómat. Első autót kerestem kis fogyasztással és alacsony fenntartási költséggel. Végül egy 2000-ben gyártott Toyota Corolla, 1.6 Linea Terra, ezüst színű sedant vettem. Van benne 260 ezer km de nagyon nem látszik rajta! Magán személytől vettem és állítólag 8+ évig garázsban volt tartva. ~600k volt az ára.
Eddig még csak a 0-son mentem vele 110 körül, elég jól megy sztem. Van benne toronymerevítő is különben, mondjuk mivel anélkül sosem vezettem nem tudom megmondani, hogy használ-e valamit :D .

Apróbb hibák persze vannak itt-ott, de a legnagyobb hogy a műszerfalon a venti szabályozó tekergetők mögötti lámpa ki van égve, de youtube szerint 5 perc lesz nagyjából kicserélni. Arra számítottam, hogy fapados érzés lesz bele szállni meg vezetni (ennyi pénzér), de nagyon nem így van, a belseje is szerintem tök elegáns és praktikus is nagyon. Nyilván nem egy BMW, de nem kell szégyenkeznie, közel sem olyan fapados a helyzet mint ahogy net szerte lehet olvasni. És extrákkal is pont annyira el van látva mint amennyi nekem kell. Kiemelném a klímát, immobilizert, légzsákokat, elektromos tükröket és ablakokat plusz a kellemes szervót. Meg az ülések, kormány is állíthatók. Ülés magasság és döntés is. Csak azért írom mert a neten lehet olvasni olyan modellekről amikben nem.

Összességében eddig tetszik. Átnézetni ugyan még nem volt időm elvinni, de a féktárcsák látványosan újak, és szűrők illetve olaj is volt állítólag cserélve. Persze elképzelhető, hogy valamit majd kell még benne cserélni ha átnézik, de komoly költségekre nem számítok.
Azért örülök, hogy nem hasonló korú Swiftet vettem, annál ez nekem külsőre is jobban bejön és megbízhatóbbnak illetve biztonságosabbnak is tartom. Még a Ford Focus volt versenyben de azt meg már túl nagynak találtam meg nagyobb kihívás lett volna abból jó állapotút találni. Jah meg az Audi A3, de abból megnéztem 1-2-t és mind annyira le volt harcolva, hogy elment a kedvem tőle.

(#99912) tboldi válasza szőröscica (#99910) üzenetére


tboldi
nagyúr

Gyújtás, gondolom.

(#99913) szőröscica válasza tboldi (#99912) üzenetére


szőröscica
addikt

Én is arra gondoltam, de ez dízel.

(#99914) molnarpeter válasza szőröscica (#99913) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Egyből a kis motorocska jutott eszembe, nem figyeltem a többi részletre :B

(#99915) tboy93 válasza endruboy1 (#99911) üzenetére


tboy93
nagyúr

Na, zsír :C Jók ezek a corollák, racionális döntés volt, gratula! Azért vidd el mindenképp egy ismerős szerelőhöz, nézzetek át mindent :K Ja és képeket ne felejts el feltölteni ide ;)

[ Szerkesztve ]

(#99916) LógaGéza válasza tboy93 (#99915) üzenetére


LógaGéza
addikt

Most jön eszembe, hogy az nekem kimaradt :B

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#99917) tboy93 válasza LógaGéza (#99916) üzenetére


tboy93
nagyúr

sose késő ;)

(#99918) Norbi14


Norbi14
senior tag

Ti micsinálnátok? Használtan vettem netről 2db vredestein tèli gumit. Amikor vittem gumishoz felrakatni mondta h nem jó, a felülete ilyen huplis, egyenletlen. Akitől vettem mondta hogy küld másikat csak küldjem vissza. Tehát vissza kell szereltetnem 2nyári gumit addig(nincs külön felnin) aztán küldi a gumikat, megint mehetek szereltetni...megèr ennyi hercehurcát? Gumis mondta hogy rázni nem fog, nem is ráz meg mèg nem tapasztaltam negatív hatását.

(#99919) endruboy1 válasza tboy93 (#99915) üzenetére


endruboy1
senior tag


Egyenlőre még nem csináltam róla, így csak ez a hírdetésből kiszedett van. Majd befotózom és feltöltöm ha kicsit kisüt egyszer a nap :K .

(#99920) Kornel válasza Norbi14 (#99918) üzenetére


Kornel
veterán

használtan gumit venni nagy rizikó.
én visszakérném a gumi és a posta árát is, és vennék újat.
ha más nem, akkor barum, arra mégiscsak van garancia.
új conti gumival jártam úgy, hogy az egyik gyári hibás volt, félrehúzott miatta az autó, de még azt is bizonygatni kellett, hogy kicseréljék, nem is értem ezt a használt gumi bizniszt, hogy miért megy ennyire, ahogy esetedben is látszik, sokszor az olcsóbb a drágább.

(#99921) emvy válasza Norbi14 (#99918) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez komoly kerdes?

while (!sleep) sheep++;

(#99922) Typhoon47 válasza Kornel (#99920) üzenetére


Typhoon47
őstag

Sajnos ekkora a córesz jelenleg, az emberek ott spórolnak ahol tudnak.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#99923) Kornel válasza Typhoon47 (#99922) üzenetére


Kornel
veterán

persze, értem én, nekem se kolbászból van a kerítés, sőt...
de pont a gumin spórolni :F
testvérem is ezt csinálja, alufelni az van, sőt újra van fényezve, de 8-10 éves szlik (3-4 mm) gumikat rak rá, amit éppen pattint valahonnan olcsón.
van akinek nem lehet megmagyarázni, hogy az olcsó, sokszor drágább.

(#99924) zsoltee10 válasza Norbi14 (#99918) üzenetére


zsoltee10
addikt

Én még soha az életben nem vettem egyik autóra se használt gumit. Miért dobna le bárki jó gumikat az autójáról, és miért éri meg valakinek a más levetett gumiját felrakatni? Mindezt pedig látatlanban, interneten? Ezt sose értettem. : :F

(#99925) TaaT válasza Kornel (#99920) üzenetére


TaaT
veterán

"nem is értem ezt a használt gumi bizniszt, hogy miért megy ennyire"

Nem is értem ezt a használt autó bizniszt, hogy miért megy ennyire. :)

Az új gumi újonnan nagyon drága a magyar fizuhoz képest, használtan viszont már elég sokat elvesztett az értékéből.

Persze van kockázat, ahogy a használt autóban is van.

Give them hell Ukraine!

(#99926) zsoltee10 válasza TaaT (#99925) üzenetére


zsoltee10
addikt

Azért a két dolog más dimenzió. :N

(#99927) Viszlát válasza zsoltee10 (#99924) üzenetére


Viszlát
addikt

Pl mert felnit vett mas meretben es mar nincs szuksege ra, vagy meg van szorulva es eladja a teli szettet, mondvan hogy majd kihuzza a nyarival, de kell a penz. Mindket esettel talalkoztam mar szemelyesen. A gumi is olyan mint barmi mas, korultekintoen vasarolva siman ki lehet fogni tuti jo vetelt.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#99928) runner 125 válasza emvy (#99921) üzenetére


runner 125
nagyúr

Amíg Mo.-n ilyen gumikkal járnak az emberek, igen.

01, 02

De legalább ő okos, gondolkodik, előre teszi a kopottat...

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#99929) Viszlát válasza runner 125 (#99928) üzenetére


Viszlát
addikt

Kar beleirni Magyarorszagot, mer' aztan eljon az emberfia a gazdag Angliaba es nez nagyokat, amikor latja, hogy nincs ket egyforma gumi az auton, ahany kerek annyi fele. Teligumi minek, itt csak ritkan van ho meg minusz is csak 5-6 fok maximum, aztan amig el nem durran addig nem szamit ha kopott. Mindez megfigyelheto a Vauxhall Corsatol a Porscheig. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#99930) TaaT válasza runner 125 (#99928) üzenetére


TaaT
veterán

Murica

Give them hell Ukraine!

(#99931) Kornel válasza TaaT (#99925) üzenetére


Kornel
veterán

tegnap társalogtam erről a használt autó bizniszről is testvéremmel.
ő csak használtat venne, míg én újat fogok, ha tehetem.
persze lehet számolgatni, meg a TC is megírta a saját f*szságát erről a témáról, de egy 5-7 év garis új autóval nagy baja nem lehet az embernek...
már csak fizetőképes kereslet kellene hozzá az országban.

(#99932) tboy93 válasza zsoltee10 (#99924) üzenetére


tboy93
nagyúr

pl nekem is lesz nyári gumim eladó, mert kaptam az autóhoz, de csak 14"-os és nem lesz jó az új 16-os felnikre. Dobjam ki az 5-6mm-es gumit? :)

(#99933) TaaT válasza zsoltee10 (#99926) üzenetére


TaaT
veterán

Más dimenzió, de attól még ugyanaz. ;)

Give them hell Ukraine!

(#99934) zsoltee10 válasza tboy93 (#99932) üzenetére


zsoltee10
addikt

Ne dobd ki, add el, van rá kereslet. :) Nem erre gondoltam amúgy, hanem arra, hogy látatlanban, idegentől, ismeretlen állapotú gumit venni, aztán feltenni az autóra, beültetni a családot....hát nem tudom... Használt gumit még ismerőstől se vennék, de ez én vagyok. :)

(#99935) -v- válasza Kornel (#99931) üzenetére


-v-
addikt

már csak fizetőképes kereslet kellene hozzá az országban

Hát itthon fizetőképes kereslet kb. az arany ászokra van aztán kifújt :DDD

(#99936) TaaT válasza Kornel (#99931) üzenetére


TaaT
veterán

"míg én újat fogok, ha tehetem."

Ezt tegnap láttam, emberünk nem tudott dönteni a 2 kerék között (BBS Fi vs HRE P101) úgyhogy mindkettőből vett egy garnitúrát.

Az elsőt pályára [link]
A másodikat meg utcára [link]

Mert megteheti, és ha én is megtehetném én sem nézegetném a használt cuccokat. :)

Give them hell Ukraine!

(#99937) Kornel válasza -v- (#99935) üzenetére


Kornel
veterán

hát azért oda nem süllyednék, hogy ászokat igyak, akkor inkább innék vizet :D

(#99936) TaaT: van ilyen is, de én azzal is elégedett leszek, amikor 3-5 év múlva veszek kp-ra valamit, valamiből az autógyáraknak is élnie kell :)

[ Szerkesztve ]

(#99938) Kornel


Kornel
veterán

(#99939) TaaT válasza Kornel (#99938) üzenetére


TaaT
veterán

Ja, a nehézségi gyorsulás öl :D

A repülésbe sem halt meg még senki, csak a becsapódásba. :o

Give them hell Ukraine!

(#99940) m3tr0 válasza TaaT (#99930) üzenetére


m3tr0
senior tag

Végig ki van fizetve nem? :DDD

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#99941) werszomjas válasza Kornel (#99938) üzenetére


werszomjas
őstag

Elképzelhető, hogy a traffipax-stressz csökkentése önmagában is elég, hogy a sofőr figyelméből több jusson az útra.

Ez mondjuk sztem igaz.

Én pl nem szeretem, hogy autopályán arra kell figyeljek hogy mennyivel megyek épp, a jobb autókban már meg sem érzed a 160-at, mintha 130-al mennél, és hiába állok be 130-140-re tempomattal, ha nagy a forgalom és előzök a ritmus úgy kívánja hogy néha bele lehet nyalni 150-160-ba, és akkor lehet lesni a km órát, hogy nehogy 151-el menjél, mert jön a csekk.

üdv

(#99942) Tsebacsi válasza werszomjas (#99941) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A fő gond az, hogy az autópálya tele van ráérős és/vagy spórolós egyénekkel, akik külső/belső sávban egyaránt a 100-110 körüli tempót preferálják. Könyörgöm az ilyen mérnem spórol még többet és megy az ingyenes főúton? Ezek után persze az ember aki 130-al akar menni minimum, próbálja lehagyni ezeket a szerencsétleneket akik egymást előzgetik, plusz a kamionokat, és bumm, kész a dugó, ráfutás, baleset, miegymás.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#99943) TaaT válasza werszomjas (#99941) üzenetére


TaaT
veterán

Én meg sokszor az utat nézem nehogy odaverjem a kereket vagy a kocsi alját, már ha olyan "terepen" járok. :)

m3tr0: ;]

Give them hell Ukraine!

(#99944) Kornel válasza werszomjas (#99941) üzenetére


Kornel
veterán

En is sokszor nezem hol a traffi, de mostanaba kezdek leszkni rola, viszont azt veszem eszre, hogy sokszor tullepem a megengedett sebesseget. Eddig meg elkerultem a csekkeket, de szerinrem elobb utobb bele fogok futni egybe :(

(#99945) Typhoon47 válasza Kornel (#99923) üzenetére


Typhoon47
őstag

Egész egyszerűen odáig agyban el sem jut ez a szegényebb réteg, hogy a saját biztonságát vagy a másikét féltse, mert majd "max lassabban megy" meg amúgy is ezek 99% városi felhasználó, ahol általában az utak rendben vannak tartva.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#99946) Kornel válasza Typhoon47 (#99945) üzenetére


Kornel
veterán

Az a baj hogy ez is relativ, mert sokszor van penz, csak sajnaljak ra.

(#99947) -v- válasza Kornel (#99946) üzenetére


-v-
addikt

Akkor sajnálod rá, ha máshonnan az a pénz hiányozna ;)

[ Szerkesztve ]

(#99948) -v- válasza TaaT (#99936) üzenetére


-v-
addikt

Ez a jármű nekem is szimpatikus.

(#99949) Kornel válasza -v- (#99947) üzenetére


Kornel
veterán

En igen.
Mas nem.
Sokan ugy vannak vele, hogy jo az.
Nem azert, mert nem ferne bele, hanem azert, mert szerintuk ez nem fontos.

(#99950) 8th válasza Typhoon47 (#99945) üzenetére


8th
addikt

Bírom amikor a pénztelenségre fogják a dolgot egyesek. 6-7évet simán el lehet gurulni egy garnitúra új gumin. Legyen mondjuk 75ezer/4db. 6évre leosztva az havonta alig több mint egy doboz cigi ára. Az sok? Ez nettó szarrágás. Ráadásul jó előre lehet kalkulálni vele, van idő apránként összerakni rá a pénzt nem egyik napról a másikra kell váratlanul kiköhögni. A legszarabb indok, hogy nincs rá pénz. Akkor ne autózz barátom. Aki nem tud összerakni 1év alatt 75k-t az hogyan tart fenn, és hogy szervizeltet és tart karban egy autót?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.