Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99701) Typhoon47 válasza #27813376 (#99695) üzenetére


Typhoon47
őstag

Nagyon ritka a jó állapotban lévő E46 itthon hát még a patika állapotú 320D. Jól tetted, hogy nem adtad el. Végletekig megismert konstrukció, szerintem 1,5-ért nem szabad elkótyavetyélni.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#99702) Qru válasza hdman (#99697) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen ez 165km-re van. 2.0 CR TDI 170LE-s chippel.
Csak városban dugó és ahol lehet ott haladás. És még én panaszkodtam, hogy a Subim sokat eszik? Kérem töröljék a jegyzőkönyvből. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#99703) hdman válasza Qru (#99702) üzenetére


hdman
őstag

Ennyit még vilike sem tudna kihozni a fókából :C

Sopron city :)

(#99704) lenox válasza 8th (#99699) üzenetére


lenox
veterán

Ha igy sikerult ertelmezni amit irtam, akkor ertem, hogy hol a baj.

(#99705) -v- válasza lenox (#99694) üzenetére


-v-
addikt

ami csak csuszaskor kezd zarni, az altalaban sok mindenre nem jo

Látom mocskosul vágod a témát.

(#99706) EQMontoya válasza lenox (#99704) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ne eroltesd, a mult heten doktoralt online. :)

Same rules apply!

(#99707) #27813376


#27813376
törölt tag

Egyébként mi az a motorban (320d) ami miatt változik hidegben a hangja néha? A kocsi mellett állva mintha egyszer-egyszer rásegítő fűtés menne, majd elhallgat. Hidegen beindítva ugyanezt a hangot hallom, mélyebb, brummogósabb a hang, mintha sok fogyasztót kapcsolnék rá. Magának szabályozza. Ja, a motor meleget fúj 500 méter után... Anno a 2.2-es Mazda hatosomban volt kályha , az csinálta ezt, ebben is lehet gyárilag?

(#99708) m3tr0 válasza tboy93 (#99651) üzenetére


m3tr0
senior tag

Egy gagyi 318ti compact? Elég jónak tűnik,bár automata. Ja,meg compact,azért én elfogadnám. :DDD :Y

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#99709) szőröscica válasza #27813376 (#99707) üzenetére


szőröscica
addikt

Nincs kizárva. E39-ekben volt a dízelek mellé kiegészítő fűtés (kályha), a Tiedben is lehet.

Nincs fura szaga néha hidegben indítás után, pár percig alapjáraton ketyegve? Általában a vezető ülés alatt van a kályha, és a kipufogója is, nagy hidegben látható is a füstje.

Mikor hallod a morgást, próbáld meg leállítani. Utána még 1-2 percig szellőztetni szokta magát, valami zúg az autó alatt. :)

[ Szerkesztve ]

(#99710) tboy93 válasza #27813376 (#99695) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nagyon szép darab, a helyedben én sem adtam volna el, viszont én már letettem az E46-ról.

1) jó állapotú e46-hoz minimum 2M-al a zsebemben kéne nekiállni a keresésnek
2) jóval magasabb a szervizköltsége mint a mostani autómnak
3) most vettem a 7 gent és igazából nincs semmi komoly baja, gátlócsere után remélhetőleg nem lesz vele baj egy darabig, hülye lennék eladni

Még csak 21 vagyok, majd talán 25-26 évesen újragondolom a dolgot, ha kijöttem egyetemről és lesz másik állásom is.

m3tr0 140le és 10.8 0-100-on :F 13L fogyi + automata? Szép állapotban van de erre nem cserélném le a civicet.

[ Szerkesztve ]

(#99711) EQMontoya válasza tboy93 (#99710) üzenetére


EQMontoya
veterán

13-at nem fog enni, de az automatával tényleg nem egy erőbajnok szegény.
Nem is igazán értem, hogy ebbe a kis sportos compactba miért kellett automatát venni... Nagyon nem illik bele. Ez nem egy utazós 5ös, abba való az automata.

Same rules apply!

(#99712) TaaT válasza lenox (#99694) üzenetére


TaaT
veterán

"Arrol a tesztrol beszelunk, ahol minden auton masfajta gumi volt?"

Minden autón téli gumi volt, kivéve a jimny-n.

Give them hell Ukraine!

(#99713) -v- válasza TaaT (#99712) üzenetére


-v-
addikt

Linkeljétek már be pls

(#99714) TaaT válasza m3tr0 (#99708) üzenetére


TaaT
veterán

Van egy tippem hogy az ár nem tartalmazza a kerekeket (a BBS LM replikákért is általában 200e ft-ot kérnek) de lehet más sincs benne az árban a képen szerepel, rá kell kérdezni.

Amúgy haver nem volt elájulva a 318TDS compact-tól ami nála volt egy darabig, semmilyen tekintetben. :)

Give them hell Ukraine!

(#99715) TaaT válasza -v- (#99713) üzenetére


TaaT
veterán

Akkor még1x :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#99716) m3tr0 válasza TaaT (#99714) üzenetére


m3tr0
senior tag

A felni nincs az árban, ezt írja lentebb.
Ez 318 ti,nem tds.
Ettől függetlenül nekem tetszik,bár automatában nem kéne.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#99717) lenox válasza -v- (#99705) üzenetére


lenox
veterán

Hat miutan komoly terepjaroknal mindig van olyan opcio, hogy osszezarja a diffiket, ez el is donti, hogy melyikunk mennyire vagja. De ha szemelyeskedes nelkul meg tudod tenni, akkor kivancsian varom a magyarazatot, hogy mitol biztosit jobb hajtast a kerek elforgasakor aktivalodo diffizar az allandora osszezartnal sarban/hoban/jegen.

(#99718) TaaT válasza m3tr0 (#99716) üzenetére


TaaT
veterán

Afenébe tényleg. :R

"Ez 318 ti,nem tds."

Nem tudom miben különbözik a benzines a dízeltől a motoron kívül, haver úgy általánosságban értette. :)

Give them hell Ukraine!

(#99719) -v- válasza lenox (#99717) üzenetére


-v-
addikt

Marhára erről volt szó, igen ...

szemelyeskedes nelkul meg tudod tenni

Nem tudnám attól tartok, de nem is akarom, további jó "vitatkozást" neked :) giigz-el kerültél egy csoportba nálam :DDD

(#99720) m3tr0 válasza TaaT (#99718) üzenetére


m3tr0
senior tag

Én nem ültem még Compactban, de így kívülről, képeken tetszik.
Az M-Paket-os verzió félbőrös,combtámaszos ülésekkel, 3 ágú kormánnyal, jól felszerelve szerintem nem lehet rossz. A benzines 140 lovas 1.8ti ami 189x köbcenti szerintem már tud igazi hátsókerekes élményt adni.
Nyilván egy manuális váltóval.

BMW-ben csak újakban ültem,azok persze teljesen mások.:)
Bár sokak szerint a 330XD és az 530D is egy szar,mind belülről mind kívülről és úgy általában műszakilag.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#99721) 8th válasza -v- (#99705) üzenetére


8th
addikt

Csak annyit mondok: Range Rover Evoque ;)

(#99722) lenox válasza TaaT (#99712) üzenetére


lenox
veterán

Igy van, egyiken ilyen, masikon meg olyan. Meg az is lehet, hogy a hondan volt a legjobb tapadast biztosito, bar gyanus, hogy nem.

De mindenesetre ez most az az abszurd helyzet, hogy egy tudottan gyenge negykerekhajtasu rendszer szoftverhibajanak jelentosegen vitatkozunk, de mar ott tartunk, hogy nem is a hibat reprodukalo korulmenyek kozott, nem tudva, hogy sw update elotti vagy utani autoval csinaltak-e, meg amugy is tok kulonbozo gumikkal vegrehajtott teszt alapjan akarjatok fikazni. Nem tudom, hogy ebbol barmit erdemes-e kihozni.

(#99723) TaaT válasza m3tr0 (#99720) üzenetére


TaaT
veterán

Haveré is m-paket-es volt, klíma, villanyablak, 4légzsák, 3ágú kormány abból is a ritkább, szövet ülések. De akkor sem volt elájulva tőle. :B Mondta ezt úgy hogy a kettesgolfját akarta rá lecserélni, de nem tette.

Az E46-ért viszont odavan, azt mondta a négyesgolfja sehol sincs ahhoz képest. :)

Give them hell Ukraine!

(#99724) EQMontoya válasza TaaT (#99723) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az E46-ért viszont odavan, azt mondta a négyesgolfja sehol sincs ahhoz képest.

Ez mondjuk nem meglepő, a 4-es Golf még saját kategóriáján belül is egy elég gyenge autó, több tekintetben, az E46 meg amúgy is más kategóriája.

Same rules apply!

(#99725) TaaT válasza lenox (#99722) üzenetére


TaaT
veterán

Te láttál már olyan tesztet ahol minden (i repeat MINDEN!!!44) autón ugyanaz a típusú gumiabroncs volt Dácsijától Tuaregig? :Y

Give them hell Ukraine!

(#99726) m3tr0 válasza TaaT (#99723) üzenetére


m3tr0
senior tag

Na most ezt azért te sem hiszed el,hogy a kettes Golf jobb belülről mint a Compact BMW M Pakettal.
Illetve akkor mond valaki ilyet amikor rajta van egy bizonyos szemellenző.
De mind1.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#99727) lenox válasza -v- (#99719) üzenetére


lenox
veterán

Pont ezt idezted be, mi masra kene gondolnom? Mar azt nyilvan ertem, hogy belekotni akartal, de ervvel nem sikerult, es sajat bevallasod szerint is csak szemelyeskedes iranyaba tudnal menni. Olyan 'vitara' szerintem sincs szukseg.

(#99728) TaaT válasza m3tr0 (#99726) üzenetére


TaaT
veterán

Nem csak belülről, általánosságban. :)

De lehet az a TDS motor rontotta el az egészet, azt mondta hogy az 1.6GTD kettesgolfja is ment úgy jobb napjaiban.

Give them hell Ukraine!

(#99729) ABE


ABE
őstag

Haligali,

Valaki első blikkre lát ezen valami disznóságot, ami miatt ne lenne érdemes megnézni? Peugeot 3008 Hybrid
Kicsit gyanús, hogy újkori listaárának mindössze 2/3-át kérik érte mindössze 1 év után.

üdv,

(#99730) Kornel válasza ABE (#99729) üzenetére


Kornel
veterán

Fancia.

(#99731) #27813376 válasza szőröscica (#99709) üzenetére


#27813376
törölt tag

De igen, fura szaga van, valóban. Mint a katalizátor, hasonló.
Na majd megnézem már az alját rendesebben.

(#99710) tboy93:
Hát igen, nem egyszerű. Már lenyugodtam, most egy darabig marad a családban.

(#99732) EQMontoya válasza ABE (#99729) üzenetére


EQMontoya
veterán

TC nem igazán áldotta...

Same rules apply!

(#99733) lenox válasza TaaT (#99725) üzenetére


lenox
veterán

Nem emlekszem ilyenre, de ez szerintem se azt nem bizonyitja, hogy csak elol hajtott a crv a tc tesztben, se azt, hogy a sw updatetel szignifikansan jobban teljesitett volna. Amugy is mellekvagany ez a teszt, az nem kerdes, hogy akar a user altal osszezarhato difi, vagy akar masik erosebb 4wd jobban teljesit a cr-v-nel, akinek ez meglepo, az igy jart, ettol meg fwd-nal jobb, es nem igaz, hogy sosem mukodik. Persze lehet ugy ervelni, mintha azt allitanam, hogy veri a defendert, vagy a g mercit, csak ettol nem en leszek hulye...

(#99734) TaaT


TaaT
veterán

Jól gondolja meg az aki rákattint erre a linkre [link] Én előre szóltam.

Give them hell Ukraine!

(#99735) tboy93 válasza TaaT (#99734) üzenetére


tboy93
nagyúr

(#99736) DeFranco válasza tboy93 (#99735) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mosmé'? Valakinek te is szép vagy ;]

(#99737) -v- válasza lenox (#99733) üzenetére


-v-
addikt

Tudod mit, akkor itt vannak a kívánt érveid, bár totál fölösleges, mert te vagy az aki elbeszél mindenki más mellett, meg B-ről kezd el beszélni meg B mellett érvelni, amikor A-ról van szó csak hogy ne maradjon alul.

ez szerintem se azt nem bizonyitja, hogy csak elol hajtott a crv a tc tesztben

Te látod pörögni a hátsó kereket 8.18-tól? ;) Ott nem akadt föl, de rohadtul nem látom, hogy dolgozna az AWD.

"Az összkerékhajtási rendszer hasonlít a Volvóban lévő Haldex-rendszerhez, vagyis elektromos szivattyú állítja elő a nyomást, amely a lamellás tengelykapcsolót zárja, szükség esetén"

Na akkor nézzük már meg a videón 13.08-nál tök jól látszik hogy a Volvónál szépen küldi hátra is a nyomatékot pont amikor kell, és fel is megy. Na vajon ha fizikailag ugyanaz a két rendszer, akkor mi is lehet a különbség a kettő között? Hm? Sw-e esetleg talán-e? :U

"Két kivétellel az összes autó alapvetően fronthajtásos, szükség esetén pedig többtárcsás kuplung zárja a hátsó hajtást, a kérdés, mi működteti."

Szóval mindegyik kb. ugyanolyan rendszer de messze a cr-v a legótvar szarabb a tesztben.
Ezért aztán megéri felárat fizetni egy awd-ért, meg cipelni magaddal fölöslegesen, hogy kb. nem csinál semmit ... a dácsia is agyonveri.

Erről meg amit írtál:
ami csak csuszaskor kezd zarni, az altalaban sok mindenre nem jo

Ennyit ... tényleg nem ér semmit, csúszásra kezd zárni, és hopp!!! mégis felmegy. Igazad van, ez nem sok mindenre jó akkor. A cr-v meg előtte mit is csinál? :U Na most jöhet az, hogy ez mennyire nem valós helyzet, ilyen sose lesz bla bla. Rendes terepjárókról meg senki se beszélt, szóval totál fölösleges őket idekeverni.
De fölösleges veled vitatkozni, nem érted vagy nem akarod érteni a másikat, és ha A érveddel alul maradsz hopp hirtelen felbukkan egy B aminek bár semmi köze az előzőhöz (= klasszikus egymás mellett elbeszélés) de úgy tűnik, mintha partiban maradnál. Hagyjuk ... :)
Vagy nem tudod mit, vegyél elő egy n+1-dik "érvet" hogy hát a usernek ilyen úgyse kell soha, és így is mennyivel jobb mint a FWD, meg voltaképp az összes ilyen rendszer szar, és úgysem tudnak annyit mint egy land rover defender, meg ez nem is terepre való és amúgy is különböző téli gumi, tehát semmi nem bizonyít semmit. És különben is be tudsz gurulni a márkakereskedésbe biztosan frissítik, és akkor minden jó, tehát itt mindenki hülye csak te vagy a helikopter. :)

[ Szerkesztve ]

(#99738) TaaT válasza lenox (#99733) üzenetére


TaaT
veterán

"Nem emlekszem ilyenre"

Akkor meg mi a fenének hozod fel?

A tesztelők az importőrtől/márkakereskedéstől kapják a tesztautókat a világon mindenhol. Azt kérhetik hogy milyen típusú (téli/nyári/4évszak) gumi legyen a tesztautón (amit vagy teljesít az importőr/márkakereskedő, vagy nem), de a gumi márkába nincs beleszólásuk sehol, mivel az autó gyárak le vannak szerződve egy adott gumi gyártóval így ettől eltérni nem lehet.

"de ez szerintem se azt nem bizonyitja, hogy csak elol hajtott a crv a tc tesztben"

Kimásoltam hogy lásd :) [link]

"Amugy is mellekvagany ez a teszt"

Inkább az hogy a TC-sek nem vették észre hogy "némá bameg, hátul nem forog a kerék."

Abban viszont igazad lehet hogy a második skandináv videón ugyanúgy SW frissítés előtti honda van a padon...

Give them hell Ukraine!

(#99739) ABE válasza EQMontoya (#99732) üzenetére


ABE
őstag

A tipus mar eldontott, a motor szinten, a hasznalt hibrid csak egy lehetseges alternativa, mivel egy uj, nem hibrid, automata valtoval 7.5 millio, es 3 honap, mire megjonne.

(#99740) #27813376


#27813376
törölt tag

Érdekes videó: [link]

(#99741) lenox válasza -v- (#99737) üzenetére


lenox
veterán

Te látod pörögni a hátsó kereket 8.18-tól? ;) Ott nem akadt föl, de rohadtul nem látom, hogy dolgozna az AWD.

Idezet a cikkbol:

Keresztben ledifferált: a jobb első és a bal hátsó kerék tehetetlenül pörgött

Hoppa... Megis forgott a hatso kerek?

Na vajon ha fizikailag ugyanaz a két rendszer, akkor mi is lehet a különbség a kettő között? Hm? Sw-e esetleg talán-e? :U

Alacsonyabb a cr-v, es leert az alja, felakadt?

Szóval mindegyik kb. ugyanolyan rendszer de messze a cr-v a legótvar szarabb a tesztben.

De az megvan, hogy en folyamatosan azt mondom, hogy a cr-v-nek gyenge a negykerekhajtas rendszere? Mert szerintem a nagy beszolasvagyban ez leginkabb kimarad. Az volt az allitasom, hogy nem igaz, hogy mindig elol hajt, es hogy jobb egy csak fwd-nal. De amugy van belole csak fwd, akkor azt kell venni, bar a usereket szerintem annyira nem erdekli, hogy ide lehet, hogy nem hoznak olyat. De van olyan belole. Meg a masik allitasom, hogy a sw update tul sokat nem szamit, attol altalaban nem lesz jobb.

tényleg nem ér semmit, csúszásra kezd zárni, és hopp!!! mégis felmegy. Igazad van, ez nem sok mindenre jó akkor.

Ez nyilvan egy mindenre kiterjedo extenziv, valos korulmenyek kozott kivitelezett teszt.

De fölösleges veled vitatkozni, nem érted vagy nem akarod érteni a másikat

Hat en azt latom felul, hogy egyreszt nem az en allitasom volt a teves, masreszt nem en nem olvasom el figyelmesen, amit te irsz, hanem forditva.

#99738: Miert ne hozhatnam fel, hogy nem egyformak a korulmenyek egy tesztben, ha nem azok?

Koszi, hogy kimasoltad, mint fent irtam a cikkben is benne van, hogy a masik oldalon a hatso kerek is porgott.

[ Szerkesztve ]

(#99742) -v- válasza lenox (#99741) üzenetére


-v-
addikt

masreszt nem en nem olvasom el figyelmesen, amit te irsz, hanem forditva.

Valóban?

(#99737) [rvilike]
Na vajon ha fizikailag ugyanaz a két rendszer, akkor mi is lehet a különbség a kettő között? Hm? Sw-e esetleg talán-e? :U

(#99741) lenox
Alacsonyabb a cr-v, es leert az alja, felakadt?

de én ezt írtam -->

[rvilike] (#99737)
Te látod pörögni a hátsó kereket 8.18-tól? ;) Ott nem akadt föl, de rohadtul nem látom, hogy dolgozna az AWD.

Na mindegy én befejeztem, van jobb dolgom is :) Látod, nyertél.

[ Szerkesztve ]

(#99743) lenox válasza -v- (#99742) üzenetére


lenox
veterán

Igazad van, ott nem akadt el, de mondjuk nem latom mind a negy kereket, a masik esetben is forgott hatul is, en abbol indulnek ki, hogy itt is forgott. De ennyibol se pro se kontra nincs bizonyitva.

(#99744) gaborbol válasza MunezXBK (#99687) üzenetére


gaborbol
őstag

A kilometer ora allas volt benne a lenyeg:670K Km.

(#99745) Qru válasza #27813376 (#99740) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pont ezt akartam linkelni neki. :D

lenox: Csak tájékoztatásul a nem egyforma gumi van rajtuk a tesztben dologhoz: a CR-V-n Bridgestone téli kerék van a Dákó Dusteren meg Barum.
Gondolom erre jön a a Barum jobb téli gumi mint a BS... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#99746) zsoltee10 válasza #27813376 (#99740) üzenetére


zsoltee10
addikt

A Toyota Rav4-re is kíváncsi lennék, a TC tesztből is hiányoltam. Elvileg az állandó összkerekes.

(#99747) Qru válasza zsoltee10 (#99746) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tessék: [link]

Vigyázat Subaru reklámot láthattak. ;]

#nincsbennetarcsi

(#99748) 8th válasza Qru (#99747) üzenetére


8th
addikt

1 2 3. Ázsiai csóka vezet a szín is stimmel, hmm... ez több mint gyanús. Csakis Subaru reklám lehet. ;]

Ezt meg csak úgy. [link] :))

[ Szerkesztve ]

(#99749) zsoltee10 válasza Qru (#99747) üzenetére


zsoltee10
addikt

Köszi :)

Közben gondolkodtam a mai vitát látva a CRV bukásán. Lenox ugye azt mondta, hogy spec eset, amúgy működik a 4WD. Azon gondolkodtam, hogy miért spec eset az, hogy az első kerekek jégen állnak és elpörögnek, miért nem ad hátra nyomatékot? Pont az lenne a lényege a rendszernek, hogy az első kerekek tapadásvesztésekor küldjön hátra nyomatékot. Aztán rájöttem, hogy (szerintem) mi a hiba oka. Ugye, mivel alapból az első kerék hajt, ha ezek egyformán tapadnak, a rendszer szerint halad az autó, semmi gond. Amikor a két első kerék között fordulatszám különbség adódik, azt gondolja a rendszer, hogy hopp az egyik kerék tapadást vesztett, hamar kapcsoljuk a hátsó kerekeket is. Szerintem a Honda szoftvere egyszerűen nem figyeli a hátsó kerék fordulatszámát, csak az elsőkét. Így, ha az első kerekek azonos fordulatszámon pörögnek a jégen, nem gondolja, hogy az autó áll, mert nem nézi meg, hogy a hátsó kerekek forognak-e egyáltalán. Talán ezt a plusz változót bele lehet programozni, így készült a szoftver frissítés. A rav4-es videóban pedig jól látszik, hogy működik a CR-V-ben is a 4WD, ha nem tükörjégen áll mindkét első kerék.

[ Szerkesztve ]

(#99750) TaaT válasza zsoltee10 (#99749) üzenetére


TaaT
veterán

Kérdezek egyet, ABS? Hogyan működik?

Give them hell Ukraine!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.