Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99801) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Útvonaltervezővel terveztem egy utat és egy 5-6 kilóméteres szakaszra rávisz az M5-ösre. Oda kell matrica? Vagy azon a kis részen nem lehet átsurranni?

(#99802) tboy93 válasza outsiders (#99800) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én fél éve vettem pont ilyen civicet amit ti néztek. Ha szerinted ez túl van árazva, akkor ajánlom figyelmedbe a 6gen vti-t ;]

A 7gen sedanok jók, de valóban 1M alatt nem lehet kifogástalan példányt találni. Én 760-ért vettem, de átírással, olajcserékkel, új gátlókkal, új szélvédővel már bőven millió fölött járok. És semmi komoly baja nem volt.

Pedig az 1.6 sedan jól megy, tágas, keveset zabál, bár azt tegyük hozzá hogy alkatrész alig van és az is drága.

Buster17 gugli maps tud ám olyat, hogy ha bepipálod, hogy fizetős utak elkerülése akkor csak az ingyenes pályaszakaszokra visz fel

[ Szerkesztve ]

(#99803) Buster17 válasza tboy93 (#99802) üzenetére


Buster17
addikt

Másikon nem volt de ez megmondta. Köfi

(#99804) Tsebacsi válasza tboy93 (#99802) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Uhhh az a vti, nyammnyamm :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#99805) outsiders válasza tboy93 (#99802) üzenetére


outsiders
aktív tag

Indokolatlanul drága ;] Akkor már inkább vennék egy Corollát, az sem sokkal rosszabb, plusz van esélyem kifogni olyat, ami talán nem valami Fittipaldi autója volt....
Nem kifogástalan példányt keresek, csak olyat, aminek a motorja, váltója rendben van, ha kell rajta cserélni valamit, van keret bőven rá. Igazából feleségem vonta meg a lélektani 1m határt, tudnánk drágább autót venni, de jelenleg nem látjuk még értelmét.
Hondából a 2003-2004 körüli Accord nagyon tetszik, de az is más árkategória bőven, eszméletlen, hogy tartják az árukat.... Bezzeg Mazda 6 lenne ennyiért, jó kis rohadt kasztnival :C

Nézd meg ezt pl, a nagy futásteljesítmény ellenére lehet jó autó. ha még be is üt a baj van majd fél millióm rendbe tenni.
Ahogy nézegettem, idehaza a Mondeók 80%-a sajnos a csodás 2 lityis dízel, ráadásul kombi..... :O Hollandoknál a keretemből euro4-es motorral 2004-2006 körülit lehetne venni az 1.8-asból, lehet ezt kéne erőltetni. Csak ugye azok a fránya érzelmek........ :DDD

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#99806) tboy93 válasza outsiders (#99805) üzenetére


tboy93
nagyúr

hát az az accord nekem is tetszik, de az csak totálkárosan fér bele 1M-be :DDD

Kornelka vett most kombi dízel mondeot, állítása szerint nem rossz. Bár én neki már egy szavát sem hiszem ;]

[ Szerkesztve ]

(#99807) EQMontoya válasza tboy93 (#99806) üzenetére


EQMontoya
veterán

Siralmas az a topik.. Néha-néha elolvasom, meg írok bele, de egyre inkább úgy látom, hogy teljesen felesleges...

Same rules apply!

(#99808) -v-


-v-
addikt

Tovább zuhannak az üzemanyagárak

Megmondom őszintén jobban örülnék újra a 450-es benzinárnak... amennyit én autózom alig okoz az többletköltséget, cserébe ahogy megy le a benzinár egyre jobban tele van minten autóval, már szombat vasárnap is totál fullig van a város (és nem csak mert közelednek az ünnepek, mióta csökken a benya ára érezhetően egyre több szerencsétlen veszi elő az autóját) ...

(#99809) tboy93 válasza EQMontoya (#99807) üzenetére


tboy93
nagyúr

melyik? :F

[rvilike] én örülök neki, fél évvel ezelőtthöz képest havonta egy ötössel több marad a zsebemben

[ Szerkesztve ]

(#99810) #16514048 válasza outsiders (#99805) üzenetére


#16514048
törölt tag

De ha ennyire tetszik az S60 és lenne is rá pénz, akkor nem egyszerűbb venni egy jó állapotút, mint venni egy leharcoltat, szívni vele és rákölteni legalább ugyanannyit?

(#99811) Qru válasza outsiders (#99800) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haver ősszel vett S60-ast 660k volt az ára (2,4 D5 GearTronic), a váltó kicsit vacakolt (tartós erős terhelésre vészmódba tette magát) de egy váltóolaj cserétől meggyógyult (egyelőre pöpec kopp-kopp).
A mit még kellet cserélni az egy motortartó bak illetve az akksi is cserés volt (de az végülis kopónak számít szvsz). Ebben 556k km volt, egy céges autó volt, külföldre jártak vele garantáltan nem tekert órás. Tehát ha nem hasonló km óra állást látsz az akkor valószínűleg tekert és kb ekkora valós futással számolhatsz.

Most 570k km van benne és működik pöpecül.

mod:

tboy93 Hungárián akadtam össze egy ilyen csodával múltkor. Álló rajtból odavertem csuklóból de a kövi lámpához már lendületből értünk ott már esélyem sem volt ellene. :N

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#99812) outsiders válasza Qru (#99811) üzenetére


outsiders
aktív tag

Köszi az infót! Hát azért az várható, hogy főleg egy D5 elég sok km-t futott. Ugyanakkor ha rendesen karban volt tartva, nem jelent az nagyjából semmit sem, időtálló konstrukció. Ami nem vonzó a Volvóban az a magas alkatrészár, minden más csak pozitív. A nagyszerű német prémiumautók is futnak bőven ennyit amiket behoznak a nepperek, csak bőszen tekergetik....
Egyedül szívóbenzinest vennék a megbízhatóság és a viszonylag kevés meghibásodási lehetőség miatt. Ilyen idős autót turbódízellel kicsit szerencsejátéknak érzem :DDD

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#99813) tboy93 válasza Qru (#99811) üzenetére


tboy93
nagyúr

wtf? bubuval nem kented el a vti száját? :Y

(#99814) DZs


DZs
senior tag

Mennyire kockázatos egy tizenéves benzines turbós motor? Egy ilyenben a turbónak mennyi lehet az élettartama, 300 ezer km?

(#99815) TaaT válasza DZs (#99814) üzenetére


TaaT
veterán

Azt a kretén mindenségit aki filccel írta a szervizkönyvet a motorburkolatra. :o

Give them hell Ukraine!

(#99816) tboy93 válasza DZs (#99814) üzenetére


tboy93
nagyúr

szerintem erősen használatfüggő, számít hogy mennyire rúgták, hogy mennyi a rövidtáv, hogy visszahűtötték-e leállítás elött... simán lehet 150k km is az élettartama

(#99817) Qru válasza outsiders (#99812) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az övében van állófűtés így kvázi sosem járt hideg motorral az nagyon-nagyon sokat számít, hogy 50-60 fokról indul a motor nem pedig adott esetben -20-ról.

Az autómata bennük nem túl tartós a kettőstömegű ellenére is inkább manuálisat nézzél mert ha az automatváltó megmakkan az gazdasági totált jelent. Általában a váltóban lévő szeleptömb adja meg magát aminek a cseréje horror árban megy.

Ha a fogyi nem riaszt akkor egy 2,4-es szívóbenyós üzembiztosabb/költséghatékonyabb megoldás valóban. Arra azért készülj fel, hogy az 5 henger miatt az olajcsere sem olyan olcsó mulatság (7 literes az olajtöltete) eleve... Viszont a gyengébb és az erősebb között csak szoftveres különbség van így kvázi 0 felárat ér az erősebb, mert az utólag is felteszik neked a csipszesek.

Az ülése csoda, nagyon kényelmes pedig ültem már 1-2 jobb autóban (A6 Audi szintre gondolok) de ehhez foghatóan kényelmesben még soha.

mod:

tboy93: Állórajtból nincs gond az awd sokat segít de lendületből esélyem sincs ellene, ott már csak hátrány az awd (+súly + hajtási veszteség).

Az enyém 170 ló és 1408 kg a vti meg 160 ló 1165 kg...

mod2:

DZs: Castrol olaj.. hát én azt inkább nem reklámoznám a tulaj helyében, mert csak 1 fokkal jobb a teszkósnál. :D De ami a lényeg igazából, hogy milyen gyakran cserélte. Az intervallum sokkal többet számít az olaj milyenségénél. Tehetsz bele Eneos-t vagy Motult, vagy akármit ha nem cseréled csak 30k km-erenként akkor megette a fene.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#99818) outsiders válasza Qru (#99817) üzenetére


outsiders
aktív tag

Én is érzem az s80-ban, hogy csak elfolyok az ülésben kényelmemben.... ;] Manuális váltót szeretnék természetesen, a fogyasztás nem zavar, országúton egyenletes 110-es tempóban csak nem eszi le a gatyámat. A 170 pacira átalakíthatóságról hallottam már korábban :K
Köszönöm a tapasztalatokat !

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#99819) Qru válasza outsiders (#99818) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ott nem eszik sokat a szívóbenyós sem, 8 liter alatt lennél vele bőven. :K

#nincsbennetarcsi

(#99820) Laraxior válasza -v- (#99808) üzenetére


Laraxior
titán

nyehehe, lassan megéri beindítani az enyémet is :DDD
Biztos ami biztos alapon vettem bérletet, motorszezon lejárt, autóhoz meg megvárom a 300-as benzinárat, aztán beviszem valami kereskedésbe, becserélem egy V8-as valamire :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#99821) tixem


tixem
addikt

Sziasztok!

Kocsivásárlás előtt állunk és sikerült hosszas keresgélés, népítélet olvasás után eljutni odáig, hogy leszűkítettük a kereséseinket kizárólag Ford Focus-ra (mk1), 1.6-os vagy 1.8-as benzinesre ezen belül is.
Viszont nem igazán tudjuk eldönteni, hogy melyik legyen, vagy hogy egyáltalán honnan érdemes venni ha a kereskedéseket nézzük.
Találtunk párat ezeket belinkelem ide, hogy akinek esetleg van tapasztalata a szériával az már innen is megmondja, hogy érdemes e egyáltalán ezekért felmenni Szegedről Pestre, hogy megnézzük, vagy nem éri meg az időpocsékolást.

Fontos: azért vannak egy helyről, mert kedvező feltételekkel lehet hitelt igényelni illetve 3 hónap garancia is jár. A hitel lenne itt a kardinális kérdés, tudjuk, hogy 400 ezerből amennyi kp-nk van a műveletre, plusz a jelenleg eladósorban lévő Samaránk ára (reklám helye: 90-es samara eladó bővebben pü akit esetleg érdekel), ami körülbelül 90 ezer nem vennénk olyan autót amire nem kell helyből még minimum 200-at költeni, így inkább drágábbakat nézünk fix Forintos hitelre. Nyilván itt is belefuthatunk egy ilyen példányba, ez nem kérdés. De magánszemélytől véve ilyen konstrukciók nem elérhetőek sajnos.

A versenyzők tehát:
első
második
harmadik
[link]

Ez utóbbi kakukktojás, de remélem akad itt pár Mondeo expert is akik ismerik minden nyűgjét ennek a szériának.

Egyébként bármilyen észrevételt meghallgatok a fentiek tükrében, jól jönnek a tanácsok.

Előre is köszi a segítséget :R

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#99822) TaaT válasza Qru (#99817) üzenetére


TaaT
veterán

"Castrol olaj.."

Castrol 10W40, az kell egy turbós benzinesbe. :))

Give them hell Ukraine!

(#99823) tboy93 válasza tixem (#99821) üzenetére


tboy93
nagyúr

Inkább kutass máshol hitel után és vegyél magánszemélytől autót.

(#99824) Qru válasza Laraxior (#99820) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért bika kábel legyen kéznél... ;]

mod:

Ma már ajánlottak itt V8-as Bimmert vételre, az pl pont jó lenne (szlovák rendszámmal persze). :D

TaaT: Főleg ha tartott egy jó 25-30k-s csere periódust is mellé. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#99825) Laraxior válasza Qru (#99824) üzenetére


Laraxior
titán

Generátor már ok, most majd egy akksi kell bele, de néha néha keresnek telefonon, hogy elvinnék... de 550ért nem adom oda, akkor inkább szikkadjon itt a parkolóban, ha kell előveszem.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#99826) tixem válasza tboy93 (#99823) üzenetére


tixem
addikt

Értem. Akkor kereskedések kilőve, focus.hu-n is hasonlót írtak.

Mindenesetre megyünk hétvégén Pestre és ha már ott vagyunk akkor meglessük őket. Veszteni semmit nem vesztünk.

közben ráakadtam itt a topikban egy oldalra és találtam egy fókát. Teszem azt ez mennyiben állna meg ha itthon forgalomba helyeztetnénk? Regadót kiszámoltam rá az durván 60 ezer forint, de ennyiben nem áll meg a dolog. Érdemes foglalkozni ezekkel?

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#99827) tboy93 válasza tixem (#99826) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az a jó, ha minél több példányt megnézel az adott típusból, úgy lesz összehasonlítási alapod :K Honosítás mindenestül kb. ~150-200k, kiutazás,benzin, pályamatrica két autóra ~50-100k. Én inkább itthon keresnék ilyen focust. Ez az autó olyan 770-800k mire a neveden lesz.

[ Szerkesztve ]

(#99828) !Overdose! válasza tboy93 (#99798) üzenetére


!Overdose!
őstag

6gen Accord-ból az 1.8-as a minimum, amit meg szabad venni. Az 1.6-os alulmotorizált.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#99829) lenox válasza Qru (#99768) üzenetére


lenox
veterán

Dehogy, csak nem mukodott. Sw upgrade, es maris megy gond nelkul. :) Legalabbis ezt hallottam az ovodabol...

(#99830) tixem válasza tboy93 (#99827) üzenetére


tixem
addikt

akkor felejtős...

hahu-t már ezerszer oda-vissza végignéztem, nem igazán pörög a kínálat pár naponta eltűnik pár drágább példány, de ilyen gyorsan sajnos nem tudunk venni, előbb el kéne menni a mostaninak.

A mondeorol valami tipp?

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#99831) tboy93 válasza tixem (#99830) üzenetére


tboy93
nagyúr

Próbáljatok meg először az eladásra koncentrálni és utána a vásárlásra (ha ugyebár nem létszükséglet az autó). Ha jót akarsz venni az sajna nem öt perc lesz, sok türelem kell hozzá, persze lehet szerencséd lesz mint nekem( 1 hét az eladás és az új autó megvétele között :DDD) vagy te is fél évig keresed az igazit mint raczger kolega.

(#99832) Kornel válasza tboy93 (#99806) üzenetére


Kornel
veterán

nem rossz kocsi továbbra is fenntartom, csak aki megveszi az számoljon vele, hogy azért nem suzuki árban vannak hozzá az alkatrészek.
pl. elég ha csak fel kell gumizni, két szett gumi már egy kisebb vagyon pl.
emellett alkatrészárakban vannak szórások, dízelnél szokás szerint lehetnek plusz költségek, nekem most egy szívócsővel van gondom, de nem nagy tétel, ezen kívül eddig csak kopó dolgokat cseréltem ki (hátsó fék, kutyacsontok), illetve a hátsó kipufogódobot, de azt tudtam, amikor megvettem.
ha ilyet akar valaki, meg kell nézni az alkatrészárakat, aztán eldönteni hogy belefér-e.

(#99833) tixem válasza tboy93 (#99831) üzenetére


tixem
addikt

Eladás érdekében megtettünk mindent, 3 helyen is megy a hirdetés, innentől kezdve az érdeklődőkön múlik a dolog.

Fél évet azért nem szetetnénk várni, sokszor használjuk es adott esetben határozottan kifizetődőbb, mint busszal/vonattal szívni.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#99834) tboy93 válasza tixem (#99833) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én azt mondom érdemes kitalálni egy B illetve egy C tervet, hogy ha A típusból nem lenne megfelelő.

(#99835) tixem válasza tboy93 (#99834) üzenetére


tixem
addikt

Focus ugye a fő vonal, ha nem akkor G Astra, ha az se akkor mazda 323f vagy Corolla. Ha neadj' isten ezek se jönnek be akkor civic, ha az se akkor veszünk egy másik Samarát és ****** meg a világ :DDD

Bár lehet még visszakanyarodunk az eredeti gondolathoz: Bipower Multipla, csak nem tudjuk mennyi plusz költsege van a gáztartályok szemlézesének.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#99836) tboy93 válasza tixem (#99835) üzenetére


tboy93
nagyúr

g astra, 323, corolla jo, civicet el kell felejteni ebben az arkategoriaban csak hulladek van sajnos

[ Szerkesztve ]

(#99837) szőröscica


szőröscica
addikt

Hello!

Ma megint csinálta az autó ezt az alapjáraton majdnem leállok dolgot, amiről írtam korábban.
Míg kiszálltam, hogy kinyissam a kaput, 1 perc alatt kb. tízszer akart lefulladni. Gondoltam videóra veszem, erre a kis tetű abbahagyta.

Kinyitottam az ajtaját, azt hitte, hogy már nem videózom, és újra elkezdte.
Szóval itt a link: [link]

Kb. 15-16. másodperctől csinálja.
Ötletek, hogy mi a fene lehet?

(#99838) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

(#99839) Viszlát válasza szőröscica (#99837) üzenetére


Viszlát
addikt

Otletem nincs, de oszinten megmondom, az a kattanas amikor majdnem leall elegge aggasztonak tunik, en nem forumon kerdezoskodnek hanem szakihoz azonnal...

aero: uhh, kemeny, de nem meglepo valahogy megsem. :U

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#99840) TaaT válasza aero. (#99838) üzenetére


TaaT
veterán

Ok összetört az audi lökhárítója, de hogy jön ki a 3m ft?

Give them hell Ukraine!

(#99841) aero. válasza TaaT (#99840) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Most volt a TC-n 1-2 hete egy cikk egy hátsó sárvédőív sérült Focusról, valami 670 ezerért javították szakszervizben. Csak képtelen vagyok megkeresni, mert a TC keresője használhatatlan.

(#99842) hobizoli válasza tboy93 (#99802) üzenetére


hobizoli
nagyúr

masfel megaforint egy VTI-ért?

hujeez :U

több drón kell ;P

(#99844) kovacsroli válasza tixem (#99821) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Szia,

ha autóhitelt szeretnél felvenni azt számold bele, hogy számos pénzintézet kiköti, hogy a futamidő végén milyen idős lehet az autó. Ez 2000 körüli gyártások esetén lehet KO kritérium, legalábbis ha jól tudom az OTP-nél 14 év a max, de csak mondtam egyet.
Nem mellesleg elég jelentős biztosítást is kell kötni mellé, amit ilyen ""kis"" értékű autónál érdemes meggondolni.
Én is hasonló helyzetben voltam ezért végigzongoráztam a lehetőségeket és egy mezei személyi kölcsönnél kötöttem ki, amire igaz ráfizetek 20%-ot, de az autó tehermentes, a forgalmiban az én nevem van és azt csinálok vele amit akarok :K

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#99845) -v- válasza tixem (#99821) üzenetére


-v-
addikt

amire nem kell helyből még minimum 200-at költeni, így inkább drágábbakat nézünk

Hát figy minden focus 1 több mint 10 éves ám, ezekre mind költeni kell (meg úgy általában bármelyik használt autóra) vagy kevesebbet vagy többet ... nem is feltétlen közvetlen vétel után, de ha elő jön ez vagy az később is jó ha tudod szervizelni. Ráarásul amiket néztek, az az ársáv alja, gondolhatod, hogy az alján nem a patent példányok vannak. Nem akarok beleszólni, de ha így ki vagytok centizve ne vegyetek fel hitelt, felejtsd el a focust, inkább valami F astra akkor ...

[ Szerkesztve ]

(#99846) molnarpeter válasza Declare (#99785) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ilyen használat mellett inkább eltakarnám a hűtőrácsot, és esetleg még rádugnám 230-ra, hogy előmelegítse a vizet :)

(#99847) atos19881101 válasza tixem (#99821) üzenetére


atos19881101
senior tag

A 99-2000-es évjáratú osztrák Focus-októl tartanék. Elég szépen tudnak kinézni alulról. (tapasztalat)

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#99848) Tsebacsi válasza TaaT (#99840) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A civicnél darabonként kell venni a hátsó tolatóradarokat pl, ami nem kis pénz. Nem jönnek alapban a lökhárítóval, ráadásul ez egy Q7, ami rögtön másfélszeres felár :) Aztán még a munkadíj, a fényezés, entyempentyem és máris megvan a 3 misi :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#99849) sultansmith


sultansmith
senior tag

97es a6, 2.4 v6 manuál vélemyének?

9-10 literrel eljár, ahogy olvasom. Az egy ilyen motor/kaszni mellett jónak mondható, nem?
Tud valaki valami típushibáról, mire kell figyelni?
Előre is köszi!

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#99850) 8th válasza hobizoli (#99842) üzenetére


8th
addikt

Batmobil!!!444!44 Oda is van írva... teccikérteni? :DD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.