Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99451) Morris válasza szőröscica (#99448) üzenetére


Morris
veterán

Nekem is bosoko van. Full ugyanaz mint a bosch. Hangja nincs, de méretben óvatosan kell választani, mert eltér a felfogatása. Én pl megrendeltem egy ugyanakkora lapátot mint a bosch (anyós oldal) és feltéve lelóg a szélvédőről.

(#99452) tomcsi23 válasza deicide (#99415) üzenetére


tomcsi23
veterán

Na ez már valami! :C
40 fotó, 0-100, 0-200, 200-0, 80-120, 80-180. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#99453) zsoltee10 válasza tomcsi23 (#99452) üzenetére


zsoltee10
addikt

Kifelejtetted a 0-250, 250-0. :DDD

(#99454) deicide válasza tomcsi23 (#99452) üzenetére


deicide
veterán

Ez el fog tartani egy darabig. :Y
A 200-0 az méterben is kell, vagy elég másodpercben? ;]
A 80-120, 80-180 pedig hanyasban, 5? :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#99455) szőröscica válasza Morris (#99451) üzenetére


szőröscica
addikt

Hmmm, ez biztató. :)

Nekem az anyós oldali Bosch viszonylag kis felületet töröl, így remélem jó lesz ugyanaz a méret belőle.

(#99456) tomcsi23 válasza deicide (#99454) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem olyan csiga ez az opc. ;)
Méterben is, persze. :D
6, 5, 4, 3-2, mind gyühet. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#99457) Morris válasza szőröscica (#99455) üzenetére


Morris
veterán

Ha közel van a jelenlegi lapát vége a szélvédő végéhez, akkor inkább a jelenleginél kisebbet válassz. :)

Szerk: Most lemértem gyorsan. Szóval az anyós oldali Bosch 21". Viszont Bosoko-ból a hülye felfogatás miatt csak 20"-os fér el.

[ Szerkesztve ]

(#99458) focvis válasza deicide (#99421) üzenetére


focvis
veterán

Szép gép, jó szín, grat!

Michelin hibátlan.

(#99459) trassher válasza deicide (#99415) üzenetére


trassher
addikt

Grat! :)
Látom a nagy öröm közepette kicsuktad az övet ;]

Redmi Note 7

(#99460) TayRol válasza trassher (#99459) üzenetére


TayRol
veterán

Szeretnék egyszer én is ilyen kicsukott övet látni az autómon.:D

(#99461) gaborbol válasza trassher (#99459) üzenetére


gaborbol
őstag

Ez nem egy darab habszivacs amit szallitaskor szoktak ratenni, hogy ne verodjon neki semmi?

(#99462) trassher válasza gaborbol (#99461) üzenetére


trassher
addikt

Valószínű, szimplán csak trollkodni akartam. :))

Redmi Note 7

(#99463) adam432


adam432
tag

Sziasztok! Első autónak vennék főleg városi használatra, egy ismerősömtől 2005-ös 1.0 Yarist, 96e km-rel, jó állapotban, ABS, klíma. Toyotánál márkaszervizelt, szinte új téli és nyári gumi szettek. 1.15m-t megér szerintetek?

„Si vis pacem, para bellum.”

(#99464) hobizoli válasza tomcsi23 (#99452) üzenetére


hobizoli
nagyúr

...201m, 402m... :DDD

több drón kell ;P

(#99465) hobizoli válasza deicide (#99415) üzenetére


hobizoli
nagyúr

konkrét :C :K :DDD :R

több drón kell ;P

(#99466) TayRol


TayRol
veterán

Azért a CBA elnökének (Baldauf László) nem rossz talicskája van

(#99467) tboy93 válasza adam432 (#99463) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az új vagy a régi yaris? 2005-ben modellváltás volt, a régiért nem adnék ennyit :N

(#99468) runner 125 válasza TayRol (#99466) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem is értem hol marad a CBA-001 rendszám. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#99469) Viszlát válasza deicide (#99415) üzenetére


Viszlát
addikt

Gyonyoru jargany, sok kellemes uzemorat kivanok. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#99470) adam432 válasza tboy93 (#99467) üzenetére


adam432
tag

A 2-es széria már. Az inkább megér ennyit?

„Si vis pacem, para bellum.”

(#99471) tboy93 válasza adam432 (#99470) üzenetére


tboy93
nagyúr

:K

szerintem nézesd át független szerelővel, aztán vedd meg

[ Szerkesztve ]

(#99472) deicide válasza trassher (#99459) üzenetére


deicide
veterán

Thx! Gondoltam leszedem a szivacsot, de meghagytam a melót inkább a szakembereknek. :)

hobizoli: masszív látvány, ja. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#99473) stereodead


stereodead
csendes tag

Elkezdtem olvasgatni a topicot az elejétől, és azt találtam hogy 300.000 forint alatti, alacsony fenntartású és fogyasztású autók közül városi ingázásra szinte mindenki a Fiat Punto-t ajánlja. Az egyetlen problémám, hogy nem igazán találtam ilyet 300e alatt jelenleg. Viszont Swiftből van jópár.

Így a kérdésem az, hogy egy 200-300ezer forintos Swift miben tér el egy hasonló áron vett Puntótól? Többet fogaszt, több javításra kell számítanom? Rosszabb a teljesítménye, netán kényelmetlenebb? :F

Egyáltalán megvehetek nyugodt szívvel egy olyan Swiftet, ami 1995-2000 közötti, és benne van már 150ezer kilométer? Első autó lenne, a fő szempont az hogy menjen úgy ahogy kell, ne egyen sokat, és ne érjenek kellemetlen meglepetések, amik után sokezreket kell majd a szervizesnél hagynom.

fgsfds!

(#99474) m3tr0 válasza stereodead (#99473) üzenetére


m3tr0
senior tag

Az általad leírt feltételeknek abszolút megfelel a Swift.
Olaj és benzin legyen benne és a világból kimegy.
Az alkatrészeket gombokért adnak hozzá.

Nem csak a Swiftet de sok más autót is meg lehet venni 150k km-rel, az még szinte bejáratós. :D
De viccet félretéve, a miénkbe kb 350k volt és kopó alkatrészen kívül,meg azonkívül,hogy félig újra kellett fényezni semmi baja nem volt.

Első autónak tökéletes szerintem.

Puntoból a második generáció ami ajánlott,a töréstesztje miatt is,szintén kis fogyasztású,tágas kis autó. Az egy jóval masszívabb autó mint a Swift vagy a Punto I. De árban is máshol helyezkedik el, inkább 400k környékén.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#99475) Declare válasza deicide (#99415) üzenetére


Declare
őstag

:C De ezzel a 40 kepet nem tudtad am le :P

Gratula! Klassz szin tenyleg es nagyon szep forma!

(#99476) Declare válasza TayRol (#99466) üzenetére


Declare
őstag

Kiszoritjak most az orszagbol a spar, tesco es tarsait akkor epithetnek több parkolot is a vezetösegnek..... :U

de mi ez amugy? Porsce?

(#99477) Declare válasza deicide (#99415) üzenetére


Declare
őstag

Jah, sory kicsosztam a modbol, de akartam meg kerdezni, hogy nem volt az autonak gyanus, kihülö femes pattogo hangja, amikor megnezted? :DDD ;] Nem veletlenül parkol kint ;]

(#99478) !Overdose! válasza m3tr0 (#99474) üzenetére


!Overdose!
őstag

Az 1-es Punto-t is szoktuk azért ajánlani, mert bár igaz, hogy öregebb és kevésbé biztonságos, mint a 2-es, de alapvetően egy nagyon jó kisautó. Ha van rá keret, akkor persze egyértelműen a 2-es.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#99479) TayRol válasza Declare (#99476) üzenetére


TayRol
veterán

(#99480) Tsebacsi válasza TayRol (#99479) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

De szarul mehet nekik, hogy "csak" egy ilyen kis ritkaságra tellett... :W

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#99481) deicide válasza Declare (#99477) üzenetére


deicide
veterán

Már biztos letudták a tesztkört, mert hideg volt a motor. :D
4km van az órában, sokat nem mehettek vele. Vagy visszatekerték. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#99482) Declare válasza TayRol (#99479) üzenetére


Declare
őstag

Komoly :Y alulrol nyaldossa az 1 millio eurot :D

Latjatok, becsületes kemeny munka meghozza a gyümölcset...baszki ma mar ra se nezek többet a ph! ra :DDD

[ Szerkesztve ]

(#99483) dabadab válasza Tsebacsi (#99480) üzenetére


dabadab
titán

"De szarul mehet nekik"

Nyilván azért vett hibridet, hogy legalább a tankoláson fogjon egy kicsit.

DRM is theft

(#99484) -v- válasza TayRol (#99479) üzenetére


-v-
addikt

Én kinyomnám a szemit ennek szívesen :))

(#99485) deicide válasza Declare (#99482) üzenetére


deicide
veterán

Pff, jó, hogy lehet kapni. :Y

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#99486) DZs válasza deicide (#99415) üzenetére


DZs
senior tag

Naggyon jól néz ki! :K

(#99487) Tsebacsi válasza -v- (#99484) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem mondom, hogy én nem, de akkor is, egy ilyen kocsival mutatkozni... simán levágható, hogy milyen súlyos pénzmennyiségek mennek itt emberek zsebeibe csak úgy... Persze ezekre a NAV se ugrik, ahogy a "saját fészkébe se piszkít", bezzeg ha az ember a saját vállalkozásában teszem azt tényleg elbénáz valamit, mert nincs pénze adószakértőre se, azt megbirságolják azonnal.

Befejeztem a politikát, bocsánat, csak irigy vagyok, afrikában meg éheznek :U

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#99488) tomcsi23 válasza -v- (#99484) üzenetére


tomcsi23
veterán

Melyiknek nem? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#99489) footy válasza -v- (#99484) üzenetére


footy
addikt

De csak is hidegen 1-2be ;]

(#99490) adam432 válasza tboy93 (#99471) üzenetére


adam432
tag

Egyébként latszik nem sokat ertek hozza... Utana neztem, 1-es szeria még ez...

„Si vis pacem, para bellum.”

(#99491) tboy93 válasza adam432 (#99490) üzenetére


tboy93
nagyúr

1-es , 2-es

Az első szériás yarisért én nem adnék ennyit, főleg nem ezres motorral.

Ha ennyi cash van inkább nézz egy 7 gen civicet.

Jut is eszembe, van FB hondás csoportban egy eladó 7 gen 1.6 1M-ért, csávó már nagyon át akar ülni egy accordba, 1250k-ról esett az ára két hét alatt, elég patent a gép.

[ Szerkesztve ]

(#99492) LógaGéza válasza tboy93 (#99491) üzenetére


LógaGéza
addikt

+1!

Én csak ajánlani tudom a 7gen Civicet :P

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#99493) Declare válasza Tsebacsi (#99487) üzenetére


Declare
őstag

+1

Ha viszont Neked sajat ceged van es mersz venni egy olyan bmw t amit kineztel, azonnal szamits 1-2 nevtelen navos feljelentesre a szomszedoktol....aztan a navtol, hogy izekre szedik a vallalkozasodat es addig nem nyugszanak, amig par millios büntit össze nem kaparjak....hiszen ha fussa "luxusautora" akkor fussa a közösbe is.

Szep Magyar valosag....

(#99494) 8th válasza lenox (#99403) üzenetére


8th
addikt

Az oké, hogy marketing de ha már egyszer aláraknak egy awd hajtást az ne csak dísz legyen már. Annál még a golf mkII syncro primitív viszkokuplungos szarja is többet ér pedig az is egy igazi szutyok. Lejárt tükör jeges úton simán felvitt Budán a hegyre. Pedig az nem egy fejlett computer vezérelt haldex rendszer ott nem fékezgeti elektronika a kerekeket a jobb tapadás elérése végett.

(#99495) Tsebacsi válasza Declare (#99493) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Amúgy előre rettegek mi lesz, ha véletlen mégis összejön a kocsi. Hideg-meleg az biztos, persze mindenki azt hiszi az ember sose dolgozott meg az ilyenér... Persze sose, sem én sem a család... Na mind1! Örüljünk, hogy süt a nap! :DD

Az a civic nagyon szép, csak az a mélyláda ne lenne benne ;] :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#99496) LógaGéza válasza Tsebacsi (#99495) üzenetére


LógaGéza
addikt

Látnád, hogy az enyémben milyen/mekkora van, egyből nem ez lenne a probléma ;]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#99497) !Overdose! válasza 8th (#99494) üzenetére


!Overdose!
őstag

Teljes mértékben igazad van. Hibáztak, amit illene kijavítani és elnézést kérni érte. A japánokra nem jellemző az ilyesmi sunnyogás, vissza kell hívni az érintett modelleket, mint számos más esetben megtették. :R

tboy93: Látom nagyon elkapott a Honda láz, de azért szerintem mindennek van határa. Kezd egy kicsit már Mégane-os lenni a szitu, ha érted mire gondolok. Nem rosszak ezek a 7gen-ek, de azért ne ajánljuk már úton-útfélen mindenkinek. Ott egy első tulajos, kevesebb, mint 100k km-t futott, végig márkaszervizben szervizelt Yaris, ráadásul ismerőstől. Sokkal jobb vételnek látom, mint ez a nem túl jó ízléssel pimpelt kétes előéletű, facelift előtti Civic-et. :U

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#99498) Tsebacsi válasza LógaGéza (#99496) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Beteszel egy keményebb rappet és kirepülsz a kocsiból egy nagyobb basszusnál? ;] Én többre értékelem a csomagteret, mégha ritkán is van rá szükség.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#99499) tboy93 válasza !Overdose! (#99497) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem drága az az 1.0 yaris és annyi pénzért nagyobb, gyorsabb, tágasabb autót is kaphat. Focus, Corolla, G astra és még civic ( ;] ) is van bőven ennyiért és ezekkel legalább kényelmesen le lehet menni a Balatonra.

Egyébként nap mint nap látom, hallok infókat arról az autóról, jó állapotban van. Mellesleg ne haragudj, de mi van ezen szétpimpelve? :F A felni + ültetés + mélyláda már annak számít? :U

Tsebacsi arra való a speak on csatlakozó, hogy könnyen kivehesd a ládát a csomiból amikor nem kell :K amúgy meg a mélyláda nem arra kell hogy kirepülj az autóból a basszustól, hanem arra, hogy mondjuk a zene alsó tartományából is hallj valamit :U az kifejezetten rossz, hogy ha a láda "túlszólja" az első szettet

[ Szerkesztve ]

(#99500) !Overdose! válasza tboy93 (#99499) üzenetére


!Overdose!
őstag

De tudjuk, hogy le akar-e menni vele a Balatonra? Tudjuk hányan használnák? Tudjuk mire? Ennyi erővel a Civic is kicsi, úgyhogy vegyen inkább egy 6gen Accord-ot az is van már ennyiért.

Ez a jó állapotban van dolog meg sajnos mindenkinek mást jelent, tapasztaltam már eleget. Persze nem tudhatom innen a távolból, úgyhogy nem ítélkezem, de ritka a valóban költségmentes autó és az a Yaris jó eséllyel az lehet, így 100k km alatt és márkaszervizesen.

A felni + ültetés + mélyláda trióval alapesetben nincs semmi bajom, de jelen esetben a felni eszméletlenül nem illik az autóhoz, az állítható futómű pedig jó eséllyel valami kínai-német FK, TA vagy valami hasonló lehet, ami tapasztalataim szerint inkább ront a menetbiztonságon, mint javít. De ha ennyi pénzért esetleg mégis valami komolyabb szett van alatta, mondjuk egy Tein SuperStreet vagy egy KW Variante 3, akkor nem szóltam, de gondolom, ha lenne valami neve is, akkor azért beírta volna a hirdetésbe. Egyszerűen nem szimpatikus az összkép. Ha én keresnék most hasonló autót, valószínűleg fel sem hívnám.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.