Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95701) julius666 válasza PredatorZoli (#95691) üzenetére


julius666
addikt

+1, most már én is beledobtam kis zsét, egyszerre van esés és (relative) erős EUR.

IMO lesz még lejjebb is, de túl sok a kötvény + cash, kicsit diverzifikálni kell arra az esetre is, ha nem jönne be a várakozásom.

(#95702) julius666 válasza stingy2 (#95698) üzenetére


julius666
addikt

Szerintem is, az, hogy számukra elérhető (volt) 18%-os hozam, a pórnépnek meg nagy kegyesen ebből ki tudták izzadni a PMÁP hozamát az nem túl acélos... Mindeközben a pórnép futja az extra kockázatokat, fingik egyet a Marciminiszter és volt nincs "parádés" hozam.

A jó az nem ilyen.

(#95703) forceberg válasza PredatorZoli (#95697) üzenetére


forceberg
veterán

+ Hali: :R
Köszi. Azért véltem érdekekesnek, mert a netbránerben megjelenik a sima számlám is, átvezethetőként, de persze csak bankfiókban kitöltött nyilatkozat után lehetne átvezetést csinálni.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#95704) PredatorZoli válasza travix (#95700) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Tetszőleges referenciadátum kijelölése (pl 2020 január) nem fair összehasonlítás, mert nem vesz figyelembe olyanokat, mint pl hogy előtte vagy 2 évig a zprv (illetve a mögöttes indexe az ETF kellő előéletének hiányában) oldalazott, míg a jpgl abban az időszakban nőtt. Magyarán ez azon múlik, hogy mi a nullpont amitől vizsgálod. Ha már 5 évre osztod le azt a 34%-ot, nem kiugró szám, pláne annak tükrében, hogy a mögöttes index hosszútávon átlagosan 10% felett növekedik évente.
Margyarul attól még lehet olcsó. A fundamentális mutatók alapján az is.
Tudni illik sose volt még olyan magas a value spread mint manapság, vagyis a növekedési és az érték alapú cégek közti árazási különbség rekord magas. A tanulmányok azt mutatják, hogy amikor ez a spread magas, a várható hozam a következő periódusban magas.

(#95705) donat_sz válasza PredatorZoli (#95691) üzenetére


donat_sz
senior tag

kérdés kitart-e még a következő adag fizuig az esés vagy legalább oldalazik addig, mert akkor én is beleveszek még, pedig az arányt nagyon eltolja...

minden más papírom kb 10%-ig esett vissza max

(#95706) julius666 válasza julius666 (#95701) üzenetére


julius666
addikt

Btw xetra-realtimeon láttam a saját (erstés) bidemet, menő. Szerintem ez volt az első alkalom, hogy elcsíptem. :))

Köszi annak, aki anno ajánlotta! [link]

(#95707) aAron_ válasza stingy2 (#95698) üzenetére


aAron_
őstag

Ez egy pénzpiaci alap, rövid távú, likvid pénz elhelyezésére alkalmas, DKJ alternatívája, szerintem. Talán MÁP+ korábban lehetett volna versenytársa, annak a durationje elég flexibilis volt. PMÁP-ot én személy szerint hosszú kötvényként kezelem, más kategóriába esik nálam. De megértem azt is, ha valaki máskép látja.

2013-ban más volt a piaci helyzet, nyilván akkor semmi értelme nem lett volna ilyet venni. Most viszont megvizsgálandó, hogy milyen okkal magyarázható a felülteljesítése. Tippre, ahogy korábban is írtam, valamilyen formában hozzá férnek a 18%-os O/N kamathoz.

Részvényalap esetében nyilván nevetséges amikor bármilyen MAX index a benchmark, de itt a ZMAX teljesen korrekt választás.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#95708) PredatorZoli válasza donat_sz (#95705) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Nem, addigra leromlik a forint, a tőzsde meg felpattan ;]

(#95709) Hi!King válasza aAron_ (#95707) üzenetére


Hi!King
őstag

Az 1% visszaváltás megváltoztathatósága miatt kétséges számomra, de egyébként inkább rövid kötvényként kezelem a PMÁP-ot, mert az 1% visszaválthatósággal, alacsony volatilitással, éves kamatperiódussal inkább azokhoz hasonlít. Ezért szerintem jogos összevetni a pénzpiaci alapokkal. Érdemes megnézni egyébként a piaci infláció követő hosszú kötvényeket más országokban, teljesen máshogy viselkednek mint a PMÁP, nem véletlenül, hiszen beárazódik az infláció is beléjük, a lejáratig hátralévő kamatuk az inflációs prognózist beleszámolva a normál hosszú kötvényekének felel meg, aztán ha a várakozásokhoz képest változik az infláció, akkor ehhez képest nyerők vagy bukók.

Szerk.:
Egyébként a pénzpiaci alapokkal nem csak az a gond, hogy a költségek miatt rosszabbak az állampapíroknál, hanem az is, hogy jellemzően a rövid államkötvények mellett bankbetétet is tartanak, ami nyilván nem biztosított, hiszen az alapra is ugyanaz a 100 ezer eurós limit vonatkozik mint egy magánszemélyre vagy cégre.

[ Szerkesztve ]

(#95710) j0k3r! válasza PredatorZoli (#95708) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Fizetésnap előtt 2 nappal általában egy 8-10 forintos elmozdulás garantált a rossz irányba ;]

some men just wanna watch the world burn...

(#95711) julius666 válasza Hi!King (#95709) üzenetére


julius666
addikt

PMÁP-al szembeállításhoz tegyük hozzá, hogy gondolom ezen alapok adás-vétele sincs feltétlen ingyen...

(#95712) Hi!King válasza julius666 (#95711) üzenetére


Hi!King
őstag

Jogos. Ráadásul pénzpiaci alapoknál gyakori a fix összegű vételi jutalék, félretesz valaki havi 20 ezret és fizet 200 Ft-ot, míg a PMÁP-ot megveszi bankkártyával és nincs vételi jutalék, simán megveszi bankkártyával.

(#95713) stingy2 válasza Hi!King (#95712) üzenetére


stingy2
senior tag

Meg adózni is kell utána, vagy TBSZ, akkor meg a "pénzpiaci" rövid futamidőnek lőttek, mert ha el is adom TBSZ-en, de az ellenértékhez nem férek szabadon hozzá, csak adózás után. Szóval kinek mi, de én ezeket a banki alapokat továbbra is hanyagolnám. (Kincstári szla. mellett mindenképp.)

INTJ

(#95714) Mercutio_ válasza stingy2 (#95713) üzenetére


Mercutio_
félisten

TBSZ-re olyan pénzt teszel, amihez az 5 év lejárat előtt nem akarsz hozzányúlni :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#95715) Hi!King válasza stingy2 (#95713) üzenetére


Hi!King
őstag

TBSZ-en is van értelme a pénzpiaci jellegű értékpapíroknak, hiszen kivárhatsz pl. részvény vásárlással, addig kamatozzon a pénzed, de ha hozzáférsz ugyanott rövid állampapírhoz is, akkor minek ilyet venni.

[ Szerkesztve ]

(#95716) julius666 válasza Mercutio_ (#95714) üzenetére


julius666
addikt

Na igen, de ki akar 5+ éven át pénzpiaci vackokban ülni? Pont ez a gond. :)
Nézted már ezek hosszútávú teljesítményét?

#95715 Hi!King
Erre a forint eszközök - mint ezt az elmúlt év elég jól illusztrálta - nagyjából alkalmatlanok. :)

Egyébként szerintem üzleti vonalon lehet létjogosultsága ezeknek az alapoknak, de magánszemélyként viccnek is rosszak.

[ Szerkesztve ]

(#95717) Mercutio_ válasza julius666 (#95716) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az ETF-ek mióta vackok? :U
VWCE, S&P500 az előző 5 évben pont szépen hozott, ha nem ugrált a tulaj.
(OK, a jövő szempontjából én is szkeptikus vagyok és túlfűtöttnek érzem az usa részvényeket/etf-eket)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#95718) julius666 válasza Mercutio_ (#95717) üzenetére


julius666
addikt

Amúgy olvastad miről megy a beszélgetés? :F

(#95719) Latency


Latency
senior tag

Sziasztok!

Államkincstári TBSZ számlával van valakinek tapasztalata, hogy mi történik a rajta lévő papírokkal lejárat esetén? Ilyen esetben kikerülnek a főszámlára? 18-as TBSZ-em idén lejár, de a rajta levő 2024/I csak februárban, így cserélném az új PMÁP-ra.

(#95720) UberMutant válasza Latency (#95719) üzenetére


UberMutant
őstag

igen, kikerül

(#95721) Hi!King válasza julius666 (#95716) üzenetére


Hi!King
őstag

Persze, de egyébként van dollár pénzpiaci alap is.

(#95722) Mercutio_ válasza julius666 (#95718) üzenetére


Mercutio_
félisten

Basszus ezt benéztem :B leragadtam a tbsz és pmap résznél:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#95724) Brandynew válasza zoo8800 (#95511) üzenetére


Brandynew
őstag

Amúgy szerintem sokan nem jól számolják ki, hogy mennyi a felhalmozott kamat miatt a veszteség. Sokkal kevesebb, mint azt első blikkre gondolná az ember, ezt a cikket olvasom.

(#95725) Oppenheimer válasza BlackV (#95723) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nevetséges hogy a kártyás topup pénzbe kerül. Marad a revolut használatban nálam továbbra is.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#95726) nafikra


nafikra
tag

hitelkartyahoz szukseges a szamlatortenet. ehhez egy aggreg8 nevu oldalr linket nekem a CiB. megbizhato?

(#95727) szkorhetz válasza nafikra (#95726) üzenetére


szkorhetz
őstag

Egyszerűbb a CIB-es asztali appot letölteni, abban tudsz magadnak adott időszakokról számlatörténetet lekérni.

(#95728) solti_imre


solti_imre
tag

Az aranynál nincs jobb.. Az összes többi csak egy kitaláció.

"A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával" I9-13900KF, ASUS TUF GAMING Z690-PLUS, Kingston FURY 64GB KIT DDR5 5600MHz CL36, ARCTIC Liquid Freezer II 420, Palit RTX4090, Chieftec PPS-1250FC 1250W, Acer Nitro XV322QUP FreeSync 31,5", Phanteks Eclipse G500A ház

(#95729) nafikra válasza szkorhetz (#95727) üzenetére


nafikra
tag

bocs lehet felreerthetoen irtam. jelenleg a rafinal van folyoszamlam, erre jon a munkaberem es a CIBnel akarok hitelkartyat igenyelni. ehhez kertek hogy ezen az oldalon keresztul lepjek be a rafi fiokomba es onnan kuldjem a szamlatortenetem. masik modszer hogy bemegyek a rafi bankfiokba es ok hivatalosan kinyomtatjak nekem

(#95730) zoo8800 válasza Brandynew (#95724) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem tudom, ki hogy számol, én azt szoktam számolni, hogy x összegre mennyi napi kamatot kapok.

rip and tear, until it is done

(#95731) erdey_a válasza nafikra (#95729) üzenetére


erdey_a
őstag

raiffeisen netbankon keresztül le tudod tölteni a számlakivonatokat

Vérboci

(#95732) nafikra válasza erdey_a (#95731) üzenetére


nafikra
tag

igen ezt is kerdeztem az ugyintezotol de azt mondta ugy nem hivatalos. hivatalosbvagy ezen az oldalon keresztul vagy a rafi altal lepecsetelt papiros megoldas de mindegy elvileg nem kamu oldal nem kell felni tőle.

(#95733) KMT válasza solti_imre (#95728) üzenetére


KMT
addikt

Ez most válasz a topik címére?

Köszi, akkor srácok, zárhatjuk is.

:DDD

(#95734) forceberg válasza KMT (#95733) üzenetére


forceberg
veterán

Ezüst! ;)

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#95735) erdey_a válasza nafikra (#95732) üzenetére


erdey_a
őstag

én a cibnek adtam be a netbankos számlakivonatot... igaz, nem kinyomtatva, hanem "fájlban"

Vérboci

(#95736) nafikra válasza erdey_a (#95735) üzenetére


nafikra
tag

pdf-ben lekerted es hova kuldted? milyen reg volt ez?

(#95737) erdey_a válasza nafikra (#95736) üzenetére


erdey_a
őstag

én jelzáloghitel-igényléshez csatoltam pdf-ben ezen a héten.
hitelközvetítőnek küldtem át, de ő se nyomtatta ki, hanem emailben továbbította a banknak.
ezért furcsa, hogy egy "egyszerű" hitelkártyához ez miért ne lenne jó

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#95738) MasterMark válasza solti_imre (#95728) üzenetére


MasterMark
titán

Miért az arany nem kitaláció?

Switch Tax

(#95739) solti_imre válasza MasterMark (#95738) üzenetére


solti_imre
tag

Kb. két év múlva nem fogod ezt kérdezni... :D

"A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával" I9-13900KF, ASUS TUF GAMING Z690-PLUS, Kingston FURY 64GB KIT DDR5 5600MHz CL36, ARCTIC Liquid Freezer II 420, Palit RTX4090, Chieftec PPS-1250FC 1250W, Acer Nitro XV322QUP FreeSync 31,5", Phanteks Eclipse G500A ház

(#95740) HussarF válasza solti_imre (#95739) üzenetére

Két év múlva pontosan mikor? Nagyon megköszönném, ha napra pontosan leírnád, mikor kell átugranom 100% aranyba, addig még fialtatnám PMÁP-ban a pénzt :R

(#95741) stingy2 válasza solti_imre (#95739) üzenetére


stingy2
senior tag

Akkor te most min. 800-as áttételes arany longban ülsz, családi vagyon betolva, házon meg jelzálog. Vagy mégsem? :D :D :D

INTJ

(#95742) Kobe


Kobe
veterán

Ugyanaz a retard reg aki anno kiszamolohoz is 3 percenkent beirta h epp most rantott ra a fizikai aranyra? Vagy ez masik futobolond?

[ Szerkesztve ]

(#95743) Mercutio_ válasza HussarF (#95740) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gondolom azt hiszi akkor jön a pénzügyi világvége :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#95744) PredatorZoli válasza Mercutio_ (#95743) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Borúsabb időkben mindig felbukkan 1-1 laposföld hívő.

(#95745) DJMDJM


DJMDJM
tag

Sziasztok,
Most léptem be először Erstére, eddig nem izgatott, most már viszont újra szeretnék foglalkozni vele. Kell esetleg vmit eéfogadni, végignyomkodni, újra kötni bármi?
17€ és 176e Ft maradt a tavalyi, még Randomos számlámon. Hogy tudnám ezt vhová átteni vagy ez már azon a TBSZ-n rekkedt, tehát ott kellene elköltenem? Át tudom ott váltani esetleg?
Próbáltam új TBSZ-t nyitni, de nem engedi, mert 25e kellene hozzá. Gondoltam ez az összeg erre jó lenne.
Nem találtam a számlaszámokat sem, ahová utalnom kellene. Nekem Randomos felület egyértelműbb volt.

(#95746) forceberg válasza DJMDJM (#95745) üzenetére


forceberg
veterán

Én is találtam a 22-es TBSZ-emen 10xxx Ft-ot, kiadtam rá egy megbízást 1db OTP-re, az elvileg pont kijön belőle. :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#95747) aujjobba válasza forceberg (#95746) üzenetére


aujjobba
addikt

BMÁP és PMÁP vettem a maradék összegekből, ezek 1Ft-os alapcímletű papírok.

(#95748) PredatorZoli válasza forceberg (#95746) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ilyen kis megbízásnál arányaiban véve magas a jutalék, így ez szerintem nem egy nagy ötlet.

(#95749) forceberg válasza PredatorZoli (#95748) üzenetére


forceberg
veterán

Jaja, BÉT-re 390Ft a min., de ha majd 20 ezret fog érni, akkor megérős volt. :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#95750) D1Rect


D1Rect
félisten

A 2030/I és 2030/J között csak a fordulónap a különbség?

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.