Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90389) travix


travix
aktív tag

Én vagyok az egyik legnagyobb China bear a subon, de a héten találtam valakit aki nálam is nagyobb ;]
[link]

Szerintem kommunizmus szerű diktatúrákban sosem lesz nyugati világ szerű fejlettség, Kínának sikerült rövid időn belül megközelítenie ezt, hatalmas népességnövekedéssel és összeszerelő nagyhatalom lett. Viszont az egy-gyermek politika, oktatási rendszer és a rendszer ellenségessége(pl covid politika: bezárják az embereket a lakásaikba) miatt megrekedtek a blue-collar joboknál, a fizetések már nem növekszenek úgy mint régen, a fiatalság számára cégalapítás csak a gazdag szülők segítségével lehetséges, telített a piac náluk. Apple elkezdte az átszervezését Kínából, túl drága lett és a politikai befolyás miatt túl rizikós, hogy csak náluk legyen összeszerelés, hiszen Kína már nem egyszer nyíltan mutatta meg, hogy a párt minden felett áll, kényük-kedvük szerint avatkoznak bele a vállalkozásokba, ha esetleg valami nem tetszik nekik vagy túl jól megy az üzlet és a ceo esetleg bírálni merészeli a pártot (alibaba). Kínát igazából már csak az mentheti meg, ha lecserélik az egypártrendszert, viszont erre még sokat kell várniuk (talán többet mint itthon), a társadalom még csak most kezd el igazán elöregedni, a jelenlegi rendszerkedvelő felfogás még mindig döntő többségben van. Ezt csak tetűzi, hogy az agyelszívás miatt a fiatal értelmiség USA-ba, Kanadába, Ausztráliába vándorol. Nagyobb fizetés, megbecsülés, demokrácia, gyermekek számára jobb oktatás várja őket. A gdp illetve egyéb általuk jelentett gazdasági mutatókban pedig nagyon naivnak kell lenni, hogy elhiggyük, a kommunizmus legnagyobb ismérve, hogy a valóságot nem fogadjuk el, mindent kiszínezünk, hogy milyen jó és szép, nehogy magunkra haragítsuk a felettünk állót. Üdv a mátrixban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.